Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • ρε κορίτσια ειμαι 29 και μόλις σηκωθώ νιώθω τεράστιο βάρος στη κοιλιά! ειδικά από το απόγευμα και μετά ! είναι λες και θα μου πέσει κάτω το μωρο, παω τουαλέτα και γυρίζω μετά να ξαπλώσω γιατί δεν αντέχω ! έχει να κάνει και με την ξάπλα ή είναι φυσιολογικό η να πάρω τον γιατρο;

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

1 ώρα πρίν, ZOIRITA20813 είπε:

Κορίτσια σήμερα ήταν πολύ δύσκολη μέρα. Μας επεσε  το Παιδι από το καρότσι. Δεν ξέρω πώς έγινε ειλικρινά. Τον είχε ο πατέρας του, γύρισε κάτι να μου πει, εγώ ήμουν πιο πίσω και μέχρι να ξαναγυρίσει μπροστά,είδαμε το μωρό να είναι πεσμένο μπρούμυτα στον δρόμο. Τον σηκώσαμε αμέσως, έκλαψε ίσως από τρομάρα. Έκανε ένα μικρο καρουμπαλο,αύριο θα δούμε αν μελανιασει. Δεν χτυπησε πουθενά αλλού ευτυχώς. Ο γιατρός είπε να τον παρακολουθήσουμε για 24 ώρες αν κάνει εμετό και ανα 2 ώρες να τον ξυπνάμε. Έχασα όλη μου την ζωή, αφού σκέφτομαι ότι αν πάθει κάτι το παιδί δεν θα ζήσω ούτε Εγώ. 

Νιώθω πολύ άχρηστη και είμαι βαθιά στεναχωρημένη. Τι είναι αυτο που παθαμε; 

Στον καθενα θα μπορουσε να συμβει!!Σλεψου εγω τον ειχα στους γονεις μου κ εεπιδη κοιμοταν στο καροτσι τομ ανεβασαν απ την αυλη πανω με το καροτσι κ γο παιδι κυλησε απ την κλιση του καροτσιου!!Στο τσακ το επιασε ο πατερας μου!!!!

Σε αλλα νεα κοριτσια τελικα ειμαι εγκυος!!

Ανοιξα κ νεο θεμα για να μου πει κπ αντιστοιχη εμπειριας κισαρικης κ δευτερης εγκυμοσυνης!!!

  • Μου αρέσει 4

mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, dinaki23 είπε:

Στον καθενα θα μπορουσε να συμβει!!Σλεψου εγω τον ειχα στους γονεις μου κ εεπιδη κοιμοταν στο καροτσι τομ ανεβασαν απ την αυλη πανω με το καροτσι κ γο παιδι κυλησε απ την κλιση του καροτσιου!!Στο τσακ το επιασε ο πατερας μου!!!!

Σε αλλα νεα κοριτσια τελικα ειμαι εγκυος!!

Ανοιξα κ νεο θεμα για να μου πει κπ αντιστοιχη εμπειριας κισαρικης κ δευτερης εγκυμοσυνης!!!

Αλήθεια;;; Χαχχα υπέροχα νέα!! Με το καλό και το δεύτερο!!!! Έχεις βοήθεια τουλάχιστον; Πω πω πω βουνό μου φαίνεται!!!! Μπαμ μπαμ, μπράβο σου!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, dinaki23 είπε:

Στον καθενα θα μπορουσε να συμβει!!Σλεψου εγω τον ειχα στους γονεις μου κ εεπιδη κοιμοταν στο καροτσι τομ ανεβασαν απ την αυλη πανω με το καροτσι κ γο παιδι κυλησε απ την κλιση του καροτσιου!!Στο τσακ το επιασε ο πατερας μου!!!!

Σε αλλα νεα κοριτσια τελικα ειμαι εγκυος!!

Ανοιξα κ νεο θεμα για να μου πει κπ αντιστοιχη εμπειριας κισαρικης κ δευτερης εγκυμοσυνης!!!

Υπέροχα νέα!! Με το καλό...κι εγώ περιμένω περίοδο αλλά άφαντη...έκανα τεστ και βγήκε αρνητικό. 

Είμαι άυπνη, σας  ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια κορίτσια  . Ο μικρός ξύπνησε ευδιάθετος.ουτε το καρουμπαλο έμεινε.  Τι να πω; ήταν να το περάσουμε κι αυτό 

  • Ευχαριστώ 1

ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alexandrath είπε:

Αλήθεια;;; Χαχχα υπέροχα νέα!! Με το καλό και το δεύτερο!!!! Έχεις βοήθεια τουλάχιστον; Πω πω πω βουνό μου φαίνεται!!!! Μπαμ μπαμ, μπράβο σου!!

ευχαριστω πολυ!!!εχω ναι,ευτυχως!!!

Just now, ZOIRITA20813 είπε:

Υπέροχα νέα!! Με το καλό...κι εγώ περιμένω περίοδο αλλά άφαντη...έκανα τεστ και βγήκε αρνητικό. 

Είμαι άυπνη, σας  ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια κορίτσια  . Ο μικρός ξύπνησε ευδιάθετος.ουτε το καρουμπαλο έμεινε.  Τι να πω; ήταν να το περάσουμε κι αυτό 

Ευχαριστω!!

Ειδες;μια ατυχη στιγμη ηταν κ περασε :)


mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια!Τι κάνετε;Τα μωρά σας;Εμείς είμαστε καλά .Ετοιμαζόμαστε για την βάπτιση την Κυριακή.Ο μπέμπης γυρίζει πια από ανάσκελα μπρούμυτα!Το ξεκίνησε χτες οπότε πρέπει να προσέχω πολύ που τον αφήνω πια.Επισης μπαμπαλιζει..Όλο το απόγευμα στην κούνια έκανε μπα..μπα.μπα..Πλακα έχει.Καθεται αρκετά στο ριλαξ.Πιανει τις κουδούνιστρες και τις φέρνει στο στόμα του...οτι πιάσει δηλ.Και γελάει πολύ με ηχο.Ειναι πολύ γελαστό παιδάκι όπως κι ο μεγαλος

  • Μου αρέσει 6

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 15/9/2020 at 1:59 ΜΜ, Comet είπε:

Καλημέρα σε όλες!Η αλήθεια είναι κοιμάμαι περίπου 4 ώρες τη νύχτα κι αυτό σπαστά.Το μεσημέρι που κοιμάται ο μεγάλος συνήθως δεν κοιμάται το μωρό οπότε δεν μπορώ να ξαπλώσω τότε λίγο.Ουτε ξέρω πως αντέχω.Νιωθω εξαντλημένη και ζαλίζομαι συχνά αλλά δεν θέλω να κόψω το θηλασμό.Θελω να δώσω στον δεύτερο ότι και στον πρώτο.Λεω ακόμη λίγο υπομονή μέχρι τις στερεές ,λογικά δεν θα θηλάζει τόσο συχνά μετά .

Όσον αφορά την εγκυμοσυνη.,όταν έμεινα στον δεύτερο είχα χαλιά εγκυμοσύνη,χειρότερη από την πρώτη που ήταν πάλι χαλιά.Υπερεμεση κύησης,καούρες,σιελορια και αναιμία.Νοσηλευτικα με όρους 2-3 φορές.Κι όλα μέχρι να γεννήσω.3 κιλά πήρα στο σύνολο.Ο πρώτος ήταν 18 μηνών.Ηθελε αγκαλιές,τον έπαιρνα τι να κάνω.Θυμαμαι μετά την αμνιο χτύπησε το πόδι του και τσιριζε κι έτρεξα και τον πήρα αγκαλιά,μετά με έφαγε η αγωνία μήπως έπαθε κάτι το μωρό.Η μαμά μου βοήθησε όσο μπορούσε αλλά τα παιδιά θέλουν τη μαμά τους.Πολυ δύσκολο....

Καλημέρα κορίτσια εμείς ταξιδέψαμε Γερμανία είμαστε τελευταία επίσκεψη ήταν στις 20. /9  κ ήμασταν 8.600 και 65 εκ εμένα δεν γυρίζει ακομα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 9/30/2020 at 2:44 PM, Comet said:

Καλημέρα κοριτσάκια!Τι κάνετε;Τα μωρά σας;Εμείς είμαστε καλά .Ετοιμαζόμαστε για την βάπτιση την Κυριακή.Ο μπέμπης γυρίζει πια από ανάσκελα μπρούμυτα!Το ξεκίνησε χτες οπότε πρέπει να προσέχω πολύ που τον αφήνω πια.Επισης μπαμπαλιζει..Όλο το απόγευμα στην κούνια έκανε μπα..μπα.μπα..Πλακα έχει.Καθεται αρκετά στο ριλαξ.Πιανει τις κουδούνιστρες και τις φέρνει στο στόμα του...οτι πιάσει δηλ.Και γελάει πολύ με ηχο.Ειναι πολύ γελαστό παιδάκι όπως κι ο μεγαλος

Μια χαρά σας βρίσκω, να χαίρεσαι τους άντρες σου... Κ να σε κάνουν κ εσένα να γελάς!! Εμείς τρώμε το φαγακι μας, θηλάζουμε κανονικά όπως κ πρίν, σταμάτησαν οι διάρροιες με την εισαγωγή στερεών... Χαχανιζουμε, κοιμόμαστε πιο αργά το βράδυ κατά τις 10... Παιδευουμε την μαμά χαχαχα... Κορίτσια είναι σημαντική η βοήθεια... Εγώ δεν έχω καμία δυστυχώς... Κ με προβληματίζουν αρκετά πράγματα γτ γράφτηκα σε διεκ κ δεν ξέρω αν θα τα καταφέρω να παρακολουθώ... Ο άντρας μου δουλεύει εκείνες τις ώρες...


 
 
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofi_94 είπε:

Καλημέρα κορίτσια εμείς ταξιδέψαμε Γερμανία είμαστε τελευταία επίσκεψη ήταν στις 20. /9  κ ήμασταν 8.600 και 65 εκ εμένα δεν γυρίζει ακομα

Καλησπέρα.Καλο μήνα σε όλες.Στον 5-6 μήνα γυρίζουν συνήθως .Κάθε παιδάκι έχει και τους ρυθμούς του.Ο δικός μου είναι πολύ κινητικός.Και στο καρότσι προσπαθεί να σηκωθεί και συνέχεια κουνιέται.Και αγκαλιά όταν είναι ορθιος λες και σκαρφαλώνει κάνει,που θέλει να πάει δεν ξερω...Ετσι και περπατήσει την πατησαμε,δεν θα κάθεται καθόλου..


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Comet είπε:

Καλησπέρα.Καλο μήνα σε όλες.Στον 5-6 μήνα γυρίζουν συνήθως .Κάθε παιδάκι έχει και τους ρυθμούς του.Ο δικός μου είναι πολύ κινητικός.Και στο καρότσι προσπαθεί να σηκωθεί και συνέχεια κουνιέται.Και αγκαλιά όταν είναι ορθιος λες και σκαρφαλώνει κάνει,που θέλει να πάει δεν ξερω...Ετσι και περπατήσει την πατησαμε,δεν θα κάθεται καθόλου..

Και ο δικός μου είναι υπερκινητικός η μαμά Μ μου λέει ότι επειδή είναι παχουλός δεν μπορεί να γυρίσει

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!!Χιες πηγα στον γιατρο   ειμαι 7εβδ...με καθυσηχασε οτι ολα θα πανε καλα!!Μεχρι οτι εχω πιθανοτητες για φυσιολογικο τοκετο νου ςιπε!!χιχι!!!

Εμενα γυρναει εδω κ αρκετο καιρο!!Θ αρχισουμε φρουτα τωρα!!

  • Μου αρέσει 6

mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κοριτσάκια,τι κάνετε;Βαπτιστηκαμε σήμερα!Έκλαψε αρκετά ο καημενουλης μου γιατί νυστάζε και όταν τελείωσε κοιμήθηκε στο καρότσι 2 ώρες!Στο μαγαζί μετά κύριος,όλο γελούσε!Του δωσα και 180 μλ.γαλα δικό μου εκεί σε μπουκάλι και το φάγε όλο!Και μετά 2 ώρες στο σπίτι θήλασε κανονικά.Τοσο τρώνε 4 μηνών;

  • Μου αρέσει 5

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 2/10/2020 at 8:34 ΠΜ, dinaki23 είπε:

καλημερα κοριτσια!!Χιες πηγα στον γιατρο   ειμαι 7εβδ...με καθυσηχασε οτι ολα θα πανε καλα!!Μεχρι οτι εχω πιθανοτητες για φυσιολογικο τοκετο νου ςιπε!!χιχι!!!

Εμενα γυρναει εδω κ αρκετο καιρο!!Θ αρχισουμε φρουτα τωρα!!

Καλημέρα και καλή εβδομάδα κορίτσια! Άντε με το καλό!! Εισαι παράδειγμα...κι εγώ σκέφτομαι μήπως πάω για 2ο. Ακόμα είμαι υπό σκέψη βέβαια. Φοβάμαι πολύ γαμωτο. Κι εμεις σήμερα ξεκινάμε μήλο και σε 3 μέρες μηλο αχλάδι κτλ κτλ . 

13 ώρες πρίν, Comet είπε:

Καλησπέρα κοριτσάκια,τι κάνετε;Βαπτιστηκαμε σήμερα!Έκλαψε αρκετά ο καημενουλης μου γιατί νυστάζε και όταν τελείωσε κοιμήθηκε στο καρότσι 2 ώρες!Στο μαγαζί μετά κύριος,όλο γελούσε!Του δωσα και 180 μλ.γαλα δικό μου εκεί σε μπουκάλι και το φάγε όλο!Και μετά 2 ώρες στο σπίτι θήλασε κανονικά.Τοσο τρώνε 4 μηνών;

Να σας ζήσει ο Νεοφώτιστος. Να είναι γερός και δυνατός. 

Κορίτσια εμείς ξεκινάμε το άλμα 23 με 26. Καμία ιδεα;

 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!! Για πείτε τις εμπειρίες σας με τις πρώτες φορες που δώσατε στερεά τροφή; Εμείς ξεκινήσαμε την Παρασκευή με γλυκοπατάτα καρότο. Δεν μπορώ να πω οτι έχει ενθουσιαστεί κιόλας.. γίνεται ένας πόλεμος μέχρι να μπεί η μπουκιά στο στόμα κ ακόμη δεν έχει μάθει να την κατεβάζει καλά. Βέβαια κάθε μέρα τρώει κ λίγο παραπάνω. Καμία συμβουλή;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Alexandrath είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!! Για πείτε τις εμπειρίες σας με τις πρώτες φορες που δώσατε στερεά τροφή; Εμείς ξεκινήσαμε την Παρασκευή με γλυκοπατάτα καρότο. Δεν μπορώ να πω οτι έχει ενθουσιαστεί κιόλας.. γίνεται ένας πόλεμος μέχρι να μπεί η μπουκιά στο στόμα κ ακόμη δεν έχει μάθει να την κατεβάζει καλά. Βέβαια κάθε μέρα τρώει κ λίγο παραπάνω. Καμία συμβουλή;

Καλησπέρα...Και εγώ έτσι ξεκίνησα με γλυκοπατατα και καρότο, δεν της άρεσε και πολύ, το έτρωγε με το ζόρι μετά δοκίμασα πατάτα κανονική με καρότο,  το έφαγε καλύτερα μετά πρόσθεσα και κολοκύθι και έγινε πόλεμος δεν της άρεσε καθόλου μετά έβαζα ελάχιστο κολοκύθι ,λίγη γλυκοπατατα, περισσότερη πατάτα και περισσότερο καρότο και το έτρωγε καλύτερα...Γενικά πιστεύω ότι είναι και συνήθεια για τα παιδια..Στην αρχή δεν της άρεσε καθόλου το μοσχάρι,  τώρα ανοίγει από μόνη της το στόμα να φάει και της αρέσει πολύ...συνήθισε γιατί τώρα έχει έναν μήνα που τα τρώει.. δώσε σιγά σιγά όσο τρώει και με τον καιρό θα δεις ότι θα τρώει όλο και πιο πολύ...


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Καλησπέρα...Και εγώ έτσι ξεκίνησα με γλυκοπατατα και καρότο, δεν της άρεσε και πολύ, το έτρωγε με το ζόρι μετά δοκίμασα πατάτα κανονική με καρότο,  το έφαγε καλύτερα μετά πρόσθεσα και κολοκύθι και έγινε πόλεμος δεν της άρεσε καθόλου μετά έβαζα ελάχιστο κολοκύθι ,λίγη γλυκοπατατα, περισσότερη πατάτα και περισσότερο καρότο και το έτρωγε καλύτερα...Γενικά πιστεύω ότι είναι και συνήθεια για τα παιδια..Στην αρχή δεν της άρεσε καθόλου το μοσχάρι,  τώρα ανοίγει από μόνη της το στόμα να φάει και της αρέσει πολύ...συνήθισε γιατί τώρα έχει έναν μήνα που τα τρώει.. δώσε σιγά σιγά όσο τρώει και με τον καιρό θα δεις ότι θα τρώει όλο και πιο πολύ...

Μετά το φαγητό έδινες κ γάλα; Εμένα ζητάει μετά απο 2-με 2.5 ωρες γάλα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...