Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

Just now, Comet είπε:

Καλημέρα.Θυμαμαι κι από τον πρώτο ότι άλλαζε πρόγραμμα συχνά.Μηπως περνάει κάποιο άλμα και πεινάει πιο πολύ.

Να ρωτήσω κάτι;Τα μωρά σας βγάζουν πολλά σάλια;Μιλάμε για λίτρα ,τρέχουν συνέχεια.Δεν προλαβαίνω να αλλάζω σαλιαρες και φορμακια.Ο πρώτος δεν ήταν ετσι

Καλημερα !!Βγαζει σαλακια αλλα μονο οταν βαζει τα χερακια του στο στομα...ειναι προετοιμασια των δοντιων μου ειπε η παιδιατρος...

μηπως εσενα τα βγαλει πιο γρηγορα κ εχει πιο πολλα σαλια;;


mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, dinaki23 είπε:

Καλημερα !!Βγαζει σαλακια αλλα μονο οταν βαζει τα χερακια του στο στομα...ειναι προετοιμασια των δοντιων μου ειπε η παιδιατρος...

μηπως εσενα τα βγαλει πιο γρηγορα κ εχει πιο πολλα σαλια;;

Δεν ξέρω πάντως μιλάμε για πολύ σάλιο....Θα δείξει.Και τρώει συνέχεια τα χέρια του..Δεν θέλει την πιπιλα


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Δεν ξέρω πάντως μιλάμε για πολύ σάλιο....Θα δείξει.Και τρώει συνέχεια τα χέρια του..Δεν θέλει την πιπιλα

κ εμενα τα χερια τα βαζει τοσο μεσα μεχρι που του ερχεται να κανει εμετο χαχα...πιπιλα παιρνει για να αποκοιμηθει κ μολις κοιμαται την φτυνει.


mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, dinaki23 είπε:

και πως κοιμαται μπρουμυτα αφου δςν γυρναει;;;την βαζεις εσυ;;

απο μπρουμυτα ανασκελα μου ειπε ο αντρας μου οτι γυρισε χθες αλλα δεν ημουν μπροστα χαχα

Θα στο ξεκινησω απ το βραδυ που ειναι πιο "προγραμμα",την μερα μου κανει νερα!!

Κατα τις 9 θα τον κανουμε μπανιο ,θα φαει κ θα κοιμηθει ..θα σηκωθει μια φορα μεσα στη νυχτα..συνηθως στο 5ωρο απ την ωρα που θα κοιμηθει..μετα το πρωι κατα τις 7μιση σηκωνεται κ  κελαηδαει!!Τρωει καθε δυο ωρες (γιατι πινει λιγοτερο γαλα απ οτι συνηθιζεται κ τρωει περισσοτερα γευματα για την ηλικια του)μετα θα παιξουμε,θα ξαναφαει κ θα κοιμηθει το πολυυυυ μια ωρα...μετα ξυπνημα,φαγητο,παιχνιδι,γκρινια παλι λιγο υπνος κ το απογευμα ζηταει με το κλαμα του βολτα ,σαν σκυλακι χαχα...με τουτα κ μ εκεινα βραδυασεεεε...γενικα την μερα δεν κοιμαται πολυ!!Βεβαια οταν τον παω στην μαμα μου κοιμαται δυωρα κ τριωρα,στο δικο μας σπιτι σπανια την μερα θα κοιμηθει συνεχομενα ωρες...

 

Το βάζω εγώ...Δεν μου κοιμόταν απο μωρο ανάσκελα, σήκωνε τα ποδια και τα χτυπούσε με δύναμη, όλο το βράδυ πάλευε. 

5 ώρες πρίν, Comet είπε:

Καλημέρα.Θυμαμαι κι από τον πρώτο ότι άλλαζε πρόγραμμα συχνά.Μηπως περνάει κάποιο άλμα και πεινάει πιο πολύ.

Να ρωτήσω κάτι;Τα μωρά σας βγάζουν πολλά σάλια;Μιλάμε για λίτρα ,τρέχουν συνέχεια.Δεν προλαβαίνω να αλλάζω σαλιαρες και φορμακια.Ο πρώτος δεν ήταν ετσι

Παρά πολλά σάλια!Συνέχεια τα χέρια στο στόμα!!

Το προγραμμα είναι δύσκολο. Εμένα προς το παρόν μου κοιμάται όλο το βράδυ. Τρώει κατά τις 8 μισή και υπνος. Την σηκώνω 11 μισή και τρώει σχεδόν κοιμισμένη και μετά περίπου στις 7 το πρωί....

Link to comment
Share on other sites

On 9/10/2020 at 11:20 AM, Comet said:

Καλημέρα.Θυμαμαι κι από τον πρώτο ότι άλλαζε πρόγραμμα συχνά.Μηπως περνάει κάποιο άλμα και πεινάει πιο πολύ.

Να ρωτήσω κάτι;Τα μωρά σας βγάζουν πολλά σάλια;Μιλάμε για λίτρα ,τρέχουν συνέχεια.Δεν προλαβαίνω να αλλάζω σαλιαρες και φορμακια.Ο πρώτος δεν ήταν ετσι

Ισως ειναι αυτο που λες. Παντως ψες κοιμηθηκε απο τις 8 ως τις 6!!! Οταν ξυπνησε ομως τσιριζε απο την πεινα σιγουρα μας ακουσε ολη η περιοχη!!!

εχουμε και εμεις πολλα σαλια εδω και αρκετες μερες. Αλλαζουμε κ εμεις φορμακια τι να κανουμε αφου γινεται μουσκεμα. Νομιζω θα εχουμε γρηγορα δοντακι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 53 λεπτά , Kiki81 είπε:

Ισως ειναι αυτο που λες. Παντως ψες κοιμηθηκε απο τις 8 ως τις 6!!! Οταν ξυπνησε ομως τσιριζε απο την πεινα σιγουρα μας ακουσε ολη η περιοχη!!!

εχουμε και εμεις πολλα σαλια εδω και αρκετες μερες. Αλλαζουμε κ εμεις φορμακια τι να κανουμε αφου γινεται μουσκεμα. Νομιζω θα εχουμε γρηγορα δοντακι!

Καλησπέρα!Εμείς είχαμε δύσκολο βράδυ.Εγω δηλαδή γιατί ο μπέμπης θήλασε στις 12:30 και κοιμήθηκε και στις 3:30 θήλασε ξανά και ειχε ανησυχια και δεν κοιμόταν,αφού πέρασε καμιά ώρα τον κοιμησα στην αγκαλιά μου και τον κράτησα έτσι για να μην ξυπνήσει τους άλλους.Εσκασα από τη ζέστη με το μωρό πάνω μου και στις 6 ξαναθηλασε και μετά κάναμε βόλτες στην βεράντα.Μολις κοιμήθηκε ξύπνησε ο μεγάλος.

Λόγω θηλασμού δεν περιμένω να κοιμάται τόσο χωρίς γάλα αλλά όταν δεν ξανακοιμαται μετά με διαλύει.

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!! Και εμείς με

πολυ σάλιο και συνέχεια τα χέρια μέσα στο στόμα!! Εχει 2-3 εβδομάδες γυρίζει απο ανάσκελα μπρούμυτα κ τώρα 2-3 μέρες γυρίζει κ απο μπρούμυτα ανάσκελα.. στον ύπνο είμαστε καλά αν κ ξυπνάει ακόμη για φαί κ υπάρχουν βράδια που αν δεν βολεύεται στον ύπνο ξυπνάει με κλάμα.. δε βολευέται γιατί γυρίζει όλη την κούνια!! Αυτή την εβδομάδα αλλάζουμε το γάλα σε νο2 και αρχές οκτώμβρη θα ξεκινήσουμε στερεες!! Έχουν ξεκινήσει να κοιμούνται μόνα τους; Εμένα θέλει ακόμα κούνημα αν κ πολλες φορές το παλεύει να κοιμηθεί μόνος του αλλα δεν τα καταφέρνει!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!!!Κ εμενα σηκωνεται δυο φορες το βραδυ τις τςλςυταιες μερες απο κει π σηκωνοταν μια κ το πρωι μπορει να γκρινιαξει λιγο μεχρι να τον ξαναπαρει ο υπνος...ξεκινησαμε ρυζαλευρο μεσα στο γαλα για αρχη κ ηλπιζα οτι θσ κοιμαται περισσοτερο το βραδυ!Καλα μισο κουταλακι μεσα στο γαλα του βαζω ποσο να τον κρατησει;!!


mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Kiki81 είπε:

Ισως ειναι αυτο που λες. Παντως ψες κοιμηθηκε απο τις 8 ως τις 6!!! Οταν ξυπνησε ομως τσιριζε απο την πεινα σιγουρα μας ακουσε ολη η περιοχη!!!

εχουμε και εμεις πολλα σαλια εδω και αρκετες μερες. Αλλαζουμε κ εμεις φορμακια τι να κανουμε αφου γινεται μουσκεμα. Νομιζω θα εχουμε γρηγορα δοντακι!

Σερί χωρίς ενδιάμεσο τάισμα;;;ποσο είναι ακριβώς!!!

Είσαι πολύ τυχερη❤!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


5 ώρες πρίν, dinaki23 είπε:

Καλημερα κοριτσια!!!Κ εμενα σηκωνεται δυο φορες το βραδυ τις τςλςυταιες μερες απο κει π σηκωνοταν μια κ το πρωι μπορει να γκρινιαξει λιγο μεχρι να τον ξαναπαρει ο υπνος...ξεκινησαμε ρυζαλευρο μεσα στο γαλα για αρχη κ ηλπιζα οτι θσ κοιμαται περισσοτερο το βραδυ!Καλα μισο κουταλακι μεσα στο γαλα του βαζω ποσο να τον κρατησει;!!

Το ξεκίνησες τελικά;Καλά λίγο είναι,τι να καταλάβει.Θα περνάει τη φάση του κι αυτός.Αν δεν μπουν οι στερεές δεν βλέπω να κοιμόμαστε σερί.(καλά εμείς αν θηλάζουμε ακόμη ούτε τότε το βλέπω)

  • Χαχα 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 9/11/2020 at 8:34 PM, Comet said:

Καλησπέρα!Εμείς είχαμε δύσκολο βράδυ.Εγω δηλαδή γιατί ο μπέμπης θήλασε στις 12:30 και κοιμήθηκε και στις 3:30 θήλασε ξανά και ειχε ανησυχια και δεν κοιμόταν,αφού πέρασε καμιά ώρα τον κοιμησα στην αγκαλιά μου και τον κράτησα έτσι για να μην ξυπνήσει τους άλλους.Εσκασα από τη ζέστη με το μωρό πάνω μου και στις 6 ξαναθηλασε και μετά κάναμε βόλτες στην βεράντα.Μολις κοιμήθηκε ξύπνησε ο μεγάλος.

Λόγω θηλασμού δεν περιμένω να κοιμάται τόσο χωρίς γάλα αλλά όταν δεν ξανακοιμαται μετά με διαλύει.

Καλημερα οντως και αυτη η ζεστη μας εχει διαλυσει, εγω σταματησα το θηλασμο εδω και μια εβδομαδα περιπου αλλα απο την πρωτη εβδομαδα και μετα ειχαμε μικτη διατροφη. Προσπαθησα αλλα δεν τον αρκουσε το γαλα μου ( ειμαστε φαγανοι !!!) κ αναγκαστηκα να δωσω κ σκονη.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κορίτσια!!! Λογικά τα μωράκια σας όπως και το δικό μου , περνάνε βάρβαρο άλμα , το 15-19. Εμένα είναι 19 εβδομάδων και μπορω να πω ότι 2 μέρες τώρα έχει ηρεμήσει κάπως. Κάθε βράδυ ξυπνάει για να φάει αλλά στις 7 με είχε όρθια να παίζουμε . 2.μέρες τώρα ξυπνάει μεν στις 7 αλλά τον παίρνω αγκαλιά και ξανακοιμομαστε μέχρι τις 930. Μιλάμε είναι απίθανα...είχα ξεχάσει πως είναι να κοιμάσαι λίγο. 

Κατά τα άλλα εχτες έπαθε μια αλλεργία και είχε πρηστει, κοκκινίζει και έτρεχε το Ματάκι του. Σήμερα είναι καλύτερα, του σταγόνες που μου είπε ο παιδίατρος. Εμένα ο παιδίατρος μου είπε θα ξεκινήσουμε ρυζαλευρο που μπορω να το φτιάχνω μόνη μου και μετά θα φάει κρέμα 7 δημητριακών να δούμε για τυχόν αλλεργίες κι αν δεν εντοπίσουμε τίποτα πετάμε ολες τις σκόνες και ξεκινάμε τα πάντα μαγειρεμένα με φυσιολογικο τρόπο . Του είπα δεν θέλω άλλη σκόνη, φτάνει το γάλα που πίνει, και είπε για κάνα μήνα θα δοκιμάσουμε για να.δουμε αλλεργίες και μετά φουλ κρέμες με φρούτα,όχι έτοιμες, και φαγητό μαγειρεμένο. 

Οπότε ενώ είπα δεν θα δώσω ρυζαλευρο , θα κάνω υπομονή για 1 μήνα να ξεμπερδεύω και μετά να ξεκινήσω να του μαγειρεύω. Τον επόμενο μήνα εμείς ξεκινάμε

 Επίσης είναι αρκετά βαρύς, 9 κιλά και μου πιάνονται τα χέρια να τον έχω πολύ ώρα αγκαλιά. Μαρσιπο δεν θέλει κι έτσι ήδη το αυχενικό βάρεσε κόκκινο. Αυτό που με προβληματίζει είναι το ύψος του. Ενώ έχει παραπάνω κιλά, το ύψος του είναι κανονικό. Είναι 65 πόντους (γεννήθηκε 53). Λέτε να μείνει κοντουλης; 

Αυτά από μας .Σας φιλώ όλες ( πέρσι τέτοια μέρα είχα πάρει την πρώτη χοριακη 360 μονάδες, και φέτος τον έχω μαζί μου. Είμαι πολύ συγκινημένη ρε κορίτσια, πως πέρασε ο καιρός)

  • Μου αρέσει 3

ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Kiki81 είπε:

Καλημερα οντως και αυτη η ζεστη μας εχει διαλυσει, εγω σταματησα το θηλασμο εδω και μια εβδομαδα περιπου αλλα απο την πρωτη εβδομαδα και μετα ειχαμε μικτη διατροφη. Προσπαθησα αλλα δεν τον αρκουσε το γαλα μου ( ειμαστε φαγανοι !!!) κ αναγκαστηκα να δωσω κ σκονη.

Δεν πειράζει,ότι μπόρεσες έκανες.Καλα η ζέστη οντως μας έχει διαλύσει,πότε θα δροσίσει;

Κοριτσάκια πως κοιμιζετε τα μωρά σας;Εμένα παρά τον θηλασμό δεν κοιμάται στο στήθος.Το βράδυ που νυστάζει τον ξαπλώνω και σε 5 λεπτά κοιμάται αλλά τη μέρα θέλει αγκαλιά και κούνημα.Εντωμεταξυ αν δεν κοιμηθεί καλά έτσι και τον αφήσω ξυπνάει και πάλι από την αρχή.Πονανε τα χέρια μου...

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Δεν πειράζει,ότι μπόρεσες έκανες.Καλα η ζέστη οντως μας έχει διαλύσει,πότε θα δροσίσει;

Κοριτσάκια πως κοιμιζετε τα μωρά σας;Εμένα παρά τον θηλασμό δεν κοιμάται στο στήθος.Το βράδυ που νυστάζει τον ξαπλώνω και σε 5 λεπτά κοιμάται αλλά τη μέρα θέλει αγκαλιά και κούνημα.Εντωμεταξυ αν δεν κοιμηθεί καλά έτσι και τον αφήσω ξυπνάει και πάλι από την αρχή.Πονανε τα χέρια μου...

συνηθως κοιμαται στο μπουκαλι...αλλιως πιπιλα  κ λιγο περπατημα


mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...