Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Alexandrath είπε:

Εμείς ρηλαξ και κούνημα!!!!!! Κ το βράδυ οταν κοιμηθεί στο ρηλαξ τον μετακινώ στην κούνια του!!! Αγκαλιά έχουμε

πάααραααα πολυ καιρο να τον κοιμήσουμε!!!!

Καλύτερα.Η μαμά μου τον κουνάει στο Κουνακι αλλά παίρνει πολύ ώρα.Στα χέρια κοιμάται πιο γρήγορα αλλά έτσι κοιμιζα και τον πρώτο μέχρι να χρονίσει και θα ήθελα να το αποφύγω τώρα ,άστε που αυτός είναι και αρκετά πιο βαρύς από τον πρώτο.Απλα δεν έχω και τον χρόνο να κοιμιζω πολύ ώρα,πρέπει να ασχοληθώ και με τον άλλο.Σκεφτομαι να τον μισοκοιμιζω και να τον αφήνω μήπως μάθει μόνος του.

 


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, dinaki23 είπε:

Κοριτσια τι κανετε;;;να σας ρωτησω...οσες ειστε απο καισαρικη πως ειναι η τομη σας;χρωμα κ υφη;

Θα το πιστέψεις ότι τώρα αρχίζω σιγά σιγά να νιώθω την κοιλιά μου κοντά στην καισαρική? Εμένα έχει κλείσει, μου έκαναν κάτι σαν πλαστικη (ο γιατρος μου το εκανε,δεν το ηξερα)και δεν πολυφαινεται

  • Μου αρέσει 1

ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ZOIRITA20813 είπε:

Θα το πιστέψεις ότι τώρα αρχίζω σιγά σιγά να νιώθω την κοιλιά μου κοντά στην καισαρική? Εμένα έχει κλείσει, μου έκαναν κάτι σαν πλαστικη (ο γιατρος μου το εκανε,δεν το ηξερα)και δεν πολυφαινεται

δεν την ενοιωθες γιατι κοβονται κ νευρα στην τομη..εγω ενοιωθα ενα μουδιασμα για δυο μηνες...


mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Alexandrath είπε:

Λες;;;;χαχχαχαχαχαχχα 

ειδομεν!!να σου πω την αληθεια ο μονος φοβος κ ενδοιασμος μου θα ηταν αν υπαρχει προβλημα που ειμαι απο καισαρικη...κατα τ αλλα ολα οκ,θα ηθελα!!!να ξεμπερδευω χαχαχα

  • Μου αρέσει 1

mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Comet said:

Δεν πειράζει,ότι μπόρεσες έκανες.Καλα η ζέστη οντως μας έχει διαλύσει,πότε θα δροσίσει;

Κοριτσάκια πως κοιμιζετε τα μωρά σας;Εμένα παρά τον θηλασμό δεν κοιμάται στο στήθος.Το βράδυ που νυστάζει τον ξαπλώνω και σε 5 λεπτά κοιμάται αλλά τη μέρα θέλει αγκαλιά και κούνημα.Εντωμεταξυ αν δεν κοιμηθεί καλά έτσι και τον αφήσω ξυπνάει και πάλι από την αρχή.Πονανε τα χέρια μου...

Ακριβώς έτσι κ εμείς... Μάνα κουράγιο!! Σήμερα δοκίμασε πατάτα ξεκινάμε στέρεες!!


 
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ntepaki22 είπε:

Ακριβώς έτσι κ εμείς... Μάνα κουράγιο!! Σήμερα δοκίμασε πατάτα ξεκινάμε στέρεες!!

Μπράβο,με το καλό.Πως του φάνηκε;Άνοιγε το στόμα;Ο πρώτος μου ξετρελαθηκε με τις στερεές.Ετρωγε τα πάντα και γρήγορα.Ο δεύτερος θα δουμε

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet said:

Μπράβο,με το καλό.Πως του φάνηκε;Άνοιγε το στόμα;Ο πρώτος μου ξετρελαθηκε με τις στερεές.Ετρωγε τα πάντα και γρήγορα.Ο δεύτερος θα δουμε

Ουυ και εμάς έτρωγε χαχαχα... Της άρεσε πολύ αφού της έδωσα για αρχή τέσσερα κουταλάκια αλλά ξέρεις μισογεματα..  αύριο θα φάμε πιο πολύ...   η παιδίατρος είχε πει δυο στην αρχή..


 
 
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, dinaki23 είπε:

ειδομεν!!να σου πω την αληθεια ο μονος φοβος κ ενδοιασμος μου θα ηταν αν υπαρχει προβλημα που ειμαι απο καισαρικη...κατα τ αλλα ολα οκ,θα ηθελα!!!να ξεμπερδευω χαχαχα

Ο γιατρός μου μου χε πει ιδανικά θέλει 1 χρόνο απόσταση από την μια εγκυμοσύνη στην άλλη.Βεβαια όταν έχασα το πρώτο μωράκι έμεινα έγκυος 6 μήνες μετά κι όλα πήγαν καλά αλλά άσχετα από το σώμα μας θέλει και αντοχές να χεις 2 μωρά.Εμεινα εγκυος στον 2ο όταν ο 1ος ήταν 18 μηνών.Ηταν μωράκι,δεν μιλούσε ακόμη και ήθελε αγκαλιές.Λογω της εγκυμοσύνης στερήθηκε πολλά.(βέβαια για αυτόν το εκανα πιο πολύ να έχει αδερφάκι)Αν ήμουν μικρότερη θα περίμενα κανένα χρόνο ακόμη για το δεύτερο.Αν δεν έχεις βοήθεια είναι πολύ δύσκολο με 2 μωρά.Αν δεν είχα τη μαμά μου να έρχεται συχνά θα χα κόψει το θηλασμό,η αϋπνία δεν παλεύεται όταν όλη μέρα κυνηγάς ένα 2 χρόνο.

Εννοείται όταν τον βλέπω να αγκαλιάζει τον μπέμπη και να του δίνει τα παιχνίδια του λιώνω...

Just now, Ntepaki22 είπε:

Ουυ και εμάς έτρωγε χαχαχα... Της άρεσε πολύ αφού της έδωσα για αρχή τέσσερα κουταλάκια αλλά ξέρεις μισογεματα..  αύριο θα φάμε πιο πολύ...   η παιδίατρος είχε πει δυο στην αρχή..

Η γλυκούλα μου...της άρεσε...Κι εγώ πιο πολύ του εδινά γιατι έκλαιγε όταν σταματούσα.Ευτυχως δεν έκανε αλλεργία πουθενά.Οποτε ξεκινάτε με χορταρικά.Ποσο μηνών είναι;

  • Μου αρέσει 3

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet said:

Ο γιατρός μου μου χε πει ιδανικά θέλει 1 χρόνο απόσταση από την μια εγκυμοσύνη στην άλλη.Βεβαια όταν έχασα το πρώτο μωράκι έμεινα έγκυος 6 μήνες μετά κι όλα πήγαν καλά αλλά άσχετα από το σώμα μας θέλει και αντοχές να χεις 2 μωρά.Εμεινα εγκυος στον 2ο όταν ο 1ος ήταν 18 μηνών.Ηταν μωράκι,δεν μιλούσε ακόμη και ήθελε αγκαλιές.Λογω της εγκυμοσύνης στερήθηκε πολλά.(βέβαια για αυτόν το εκανα πιο πολύ να έχει αδερφάκι)Αν ήμουν μικρότερη θα περίμενα κανένα χρόνο ακόμη για το δεύτερο.Αν δεν έχεις βοήθεια είναι πολύ δύσκολο με 2 μωρά.Αν δεν είχα τη μαμά μου να έρχεται συχνά θα χα κόψει το θηλασμό,η αϋπνία δεν παλεύεται όταν όλη μέρα κυνηγάς ένα 2 χρόνο.

Εννοείται όταν τον βλέπω να αγκαλιάζει τον μπέμπη και να του δίνει τα παιχνίδια του λιώνω...

Η γλυκούλα μου...της άρεσε...Κι εγώ πιο πολύ του εδινά γιατι έκλαιγε όταν σταματούσα.Ευτυχως δεν έκανε αλλεργία πουθενά.Οποτε ξεκινάτε με χορταρικά.Ποσο μηνών είναι;

Ναι με λαχανικουλια.. σε δύο μέρες θα δοκιμάσουμε κ καρότο... Είναι τεσσάρων μηνων κ 12 ημερών... Αλλά μόλις δει φαι γλειφεται... Τώρα τρώει κ τα πατουσακια της χεχε...

  • Μου αρέσει 1

 
 
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ntepaki22 είπε:

Ναι με λαχανικουλια.. σε δύο μέρες θα δοκιμάσουμε κ καρότο... Είναι τεσσάρων μηνων κ 12 ημερών... Αλλά μόλις δει φαι γλειφεται... Τώρα τρώει κ τα πατουσακια της χεχε...

Πάντως πρόσεξα ότι ξεκινάνε πιο νωρίς στερεές από παλιά.εγω στον πρώτο ξεκίνησα όταν έκλεισε τους 6 μήνες.Και τώρα μάλλον κάπου τόσο θα ξεκινησουμε

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...