Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Υιοθεσία


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλησπερα,

ξεκινησα εγω να κανω την αιτηση αλλα επεσα σε αδιεξοδο.

θελουν βεβαιωση απο ψυχιατρο απο δημοσιο νοσοκομειο. αλλα το επομενο ραντεβου ειναι τον απριλιο.

και τα νοσοκομεια που θεωρητικα εχουν διαθεσιμα ραντεβου δεν μπορω να πιασω γραμμη 


οτι δεν σε σκοτωνει σε κανει πιο δυνατο

NKQXp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
On 22/10/2019 at 5:52 ΜΜ, maria030603 είπε:

καλησπερα,

ξεκινησα εγω να κανω την αιτηση αλλα επεσα σε αδιεξοδο.

θελουν βεβαιωση απο ψυχιατρο απο δημοσιο νοσοκομειο. αλλα το επομενο ραντεβου ειναι τον απριλιο.

και τα νοσοκομεια που θεωρητικα εχουν διαθεσιμα ραντεβου δεν μπορω να πιασω γραμμη 

εγω θα κανω την αιτηση  ηλεκτρονικα  περιμενω , χαρτι απο ψυχολογο,,,κ θα τα στειλω

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλήμερα και καλή χρονιά!!

Εγω την έκανα την αίτηση ηλεκτρονικά!

Ξεκινήσαμε την συλλογή των εγγράφων τον Αύγουστο και τελειώσαμε τον Νοέμβρη!!

Και πάλι νομίζω ότι γρήγορα τα μαζέψαμε!!

Για τον ψυχίατρο ταλαιπωρηθήκαμε κι εμείς αρκετά.

Δεν έβγαζα άκρη από το 1535,

πήγα ένα πρωί στο Αιγινητειο,  αρχικά μου έδιναν ραντεβού μετά απο δυο μήνες, αλλά μετά με παρέπεμψαν στο Κωνσταντινοπουλειο νοσοκομείο λόγω του τόπου κατοικίας μου. Επίσης μου είπαν ότι μπορούσα να απευθυνθώ και στα κέντρα ψυχικής υγείας, δημόσιες δομες ειναι κι αυτά. Δείτε εδώ πχ. https://www.2dype.gr/esy/kentra-psixikis-ygeias

Ξεκίνησα από το νοσοκομείο που εκεί στάθηκαμε τυχεροί, ζήτησα ραντεβού και μου είπαν οτι την επόμενη μέρα είχε ακυρωθεί ένα ραντεβού και αν μπορούσαμε να πάμε να μας δουν. Εννοείται οτι τρέξαμε  και το πήραμε το χαρτί!

Εγώ πιο πολύ ταλαιπωρήθηκα με τα πιστοποιητικά από τα πρωτοδικεία/ εισαγγελίες, το ένα το περιμέναμε σχεδόν δυο μήνες...

Με υπομονή τα μαζέψαμε τελικά...

Σε κάθε περίπτωση, εγώ σε όλους έλεγα οτι πρόκειται για αίτηση υιοθεσίας και τότε όλοι προσπαθούσαν να μας εξυπηρετήσουν και στα νοσοκομεία και στα πρωτοδικεία, δεν μπορώ να πω...

 

Κορίτσια, τα posts σας ήταν παλιά, έχει περάσει καιρός τι κάνατε τελικά, τις τελειώσατε τις διαδικασίες?

Ελπίζω να δείτε την απάντηση μου και να φτιάξουμε μια ομαδούλα εδώ!

Ψάχνω κι εγώ εναγωνίως για να βρω ...συναγωνιστές για να ανταλλάσσουμε πληροφορίες!!

Φιλώ σας, καλημέρα!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα και καλή χρονιά!!

Εγω την έκανα την αίτηση ηλεκτρονικά!

Ξεκινήσαμε την συλλογή των εγγράφων τον Αύγουστο και τελειώσαμε τον Νοέμβρη!!

Και πάλι νομίζω ότι γρήγορα τα μαζέψαμε!!

Για τον ψυχίατρο ταλαιπωρηθήκαμε κι εμείς αρκετά.

Δεν έβγαζα άκρη από το 1535,

πήγα ένα πρωί στο Αιγινητειο,  αρχικά μου έδιναν ραντεβού μετά απο δυο μήνες, αλλά μετά με παρέπεμψαν στο Κωνσταντινοπουλειο νοσοκομείο λόγω του τόπου κατοικίας μου. Επίσης μου είπαν ότι μπορούσα να απευθυνθώ και στα κέντρα ψυχικής υγείας, δημόσιες δομες ειναι κι αυτά. Δείτε εδώ πχ. https://www.2dype.gr/esy/kentra-psixikis-ygeias

Ξεκίνησα από το νοσοκομείο που εκεί στάθηκαμε τυχεροί, ζήτησα ραντεβού και μου είπαν οτι την επόμενη μέρα είχε ακυρωθεί ένα ραντεβού και αν μπορούσαμε να πάμε να μας δουν. Εννοείται οτι τρέξαμε  και το πήραμε το χαρτί!

Εγώ πιο πολύ ταλαιπωρήθηκα με τα πιστοποιητικά από τα πρωτοδικεία/ εισαγγελίες, το ένα το περιμέναμε σχεδόν δυο μήνες...

Με υπομονή τα μαζέψαμε τελικά...

Σε κάθε περίπτωση, εγώ σε όλους έλεγα οτι πρόκειται για αίτηση υιοθεσίας και τότε όλοι προσπαθούσαν να μας εξυπηρετήσουν και στα νοσοκομεία και στα πρωτοδικεία, δεν μπορώ να πω...

 

Κορίτσια, τα posts σας ήταν παλιά, έχει περάσει καιρός τι κάνατε τελικά, τις τελειώσατε τις διαδικασίες?

Ελπίζω να δείτε την απάντηση μου και να φτιάξουμε μια ομαδούλα εδώ!

Ψάχνω κι εγώ εναγωνίως για να βρω ...συναγωνιστές για να ανταλλάσσουμε πληροφορίες!!

Φιλώ σας, καλημέρα!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Είμαστε σε κοινωνική έρευνα.

Κάναμε το πρώτο ραντεβού με την κοινωνική λειτουργό που ανέλαβε τον φάκελο μας.

Θα ακολουθήσουν κι άλλα στο σπίτι μας. Η διαδικασία  της  κοινωνικής ερευνας θα πρέπει να έχει ολοκληρωθεί σε έξι μήνες το αργότερο βάσει του νόμου.

Εσείς σε τι φάση είστε??

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν καλησπέρα και πάλι, είπα να γράψω καποιες πληροφορίες που έχω συλλέξει έως τώρα, για να βοηθήσω και άλλους/ες που ίσως ψάξουν γιατι σκέφτονται να μπουν στην διαδικασία της αίτησης υιοθεσίας...

Έχω μάθει λοιπον τα εξής:

Η διαδικασία χονδρικά έχει ως ακολουθως:

1) συλλογή δικαιολογητικών

2) υποβολή αίτησης

3) έλεγχος/έγκριση δικαιολογητικών

4) κοινωνική έρευνα, εκεί το ζευγάρι εκφράζει και τις επιθυμίες του αναφορικά με τα χαρακτηριστικά του παιδιού (ηλικία, φύλο, εθνικότητα, ανοχη σε προβλήματα υγείας κλπ)

5) θετική /αρνητική εισήγηση κοινωνικής λειτουργού για την καταλληλότητα του ζευγαριού

6) αν ναι, παρακολούθηση σεμιναρίου

7) έπειτα, εγγραφή στο μητρώο των υποψηφίων θετών γονέων

8) και τελος, αναμονή κάποιων χρόνων για να φτάσει η σειρά μας....

Δύο ακόμη αποθαρρυντικα δεδομένα:

- Ακόμη δεν έχει ολοκληρωθεί η καταγραφή των παιδιών που βρίσκονται στα ιδρύματα σε όλη την Ελλάδα. Κι έχει περάσει ενάμισης χρόνος που έχει μπει σε εφαρμογή ηλεκτρονική πλατφόρμα...

- σεμινάρια έως τώρα, ενάμιση χρόνο μετά από την έναρξη ( υποτίθεται) της νέας απλοποιημενης διαδικασίας δεν έχουν πραγματοποιηθεί γιατί δεν είχαν εξασφαλιστεί τα σχετικά κονδύλια...

Πριν κάποιες  μέρες διάβασα στις εφημερίδες ότι η κυβερνηση δεσμεύτηκε ότι να δώσει τα χρήματα....

Ζήσε Μάη μου δηλαδή...

Τα δεδομένα δεν είναι καθόλου αισιόδοξα...

Παρόλα αυτά, δεν απελπίζομαι ...

Υπάρχει κάποια άλλη κοπελιά εδώ που να βρίσκεται σε όμοια φάση?

 

  • Μου αρέσει 3
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, athinaida είπε:

Λοιπόν καλησπέρα και πάλι, είπα να γράψω καποιες πληροφορίες που έχω συλλέξει έως τώρα, για να βοηθήσω και άλλους/ες που ίσως ψάξουν γιατι σκέφτονται να μπουν στην διαδικασία της αίτησης υιοθεσίας...

Έχω μάθει λοιπον τα εξής:

Η διαδικασία χονδρικά έχει ως ακολουθως:

1) συλλογή δικαιολογητικών

2) υποβολή αίτησης

3) έλεγχος/έγκριση δικαιολογητικών

4) κοινωνική έρευνα, εκεί το ζευγάρι εκφράζει και τις επιθυμίες του αναφορικά με τα χαρακτηριστικά του παιδιού (ηλικία, φύλο, εθνικότητα, ανοχη σε προβλήματα υγείας κλπ)

5) θετική /αρνητική εισήγηση κοινωνικής λειτουργού για την καταλληλότητα του ζευγαριού

6) αν ναι, παρακολούθηση σεμιναρίου

7) έπειτα, εγγραφή στο μητρώο των υποψηφίων θετών γονέων

8) και τελος, αναμονή κάποιων χρόνων για να φτάσει η σειρά μας....

Δύο ακόμη αποθαρρυντικα δεδομένα:

- Ακόμη δεν έχει ολοκληρωθεί η καταγραφή των παιδιών που βρίσκονται στα ιδρύματα σε όλη την Ελλάδα. Κι έχει περάσει ενάμισης χρόνος που έχει μπει σε εφαρμογή ηλεκτρονική πλατφόρμα...

- σεμινάρια έως τώρα, ενάμιση χρόνο μετά από την έναρξη ( υποτίθεται) της νέας απλοποιημενης διαδικασίας δεν έχουν πραγματοποιηθεί γιατί δεν είχαν εξασφαλιστεί τα σχετικά κονδύλια...

Πριν κάποιες  μέρες διάβασα στις εφημερίδες ότι η κυβερνηση δεσμεύτηκε ότι να δώσει τα χρήματα....

Ζήσε Μάη μου δηλαδή...

Τα δεδομένα δεν είναι καθόλου αισιόδοξα...

Παρόλα αυτά, δεν απελπίζομαι ...

Υπάρχει κάποια άλλη κοπελιά εδώ που να βρίσκεται σε όμοια φάση?

 

Καλή επιτυχία μέσα από την καρδιά μου!!! Να το σκέφτεσαι σαν περίοδο κύησης αυτό το διάστημα κι ας κρατήσει περισσότερο...κάθε μέρα σε φέρνει πιο κοντά στο παιδί σου..εμένα με βοηθούσε αυτή η σκέψη όταν ξεκι ήσαν εξωσωματικές κ πολλά χρόνια πριν μείνω έγκυος...από την καρδιά μου μέσα σύντομα μανούλα εύχομαι...

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Σε ευχαριστώ νησάκι!

Έχουμε μιλήσει και στο παρελθόν!

Κοίτα, κατά έναν περίεργο τρόπο είμαι πολύ ήρεμη...

Εξακολουθώ να το παλεύω με εξωσωματικές... Αλλά κάναμε και την αίτηση υιοθεσίας...

Κι αν μας αξιώσει ο Θεός και μείνω έγκυος, έχουμε αποφασίσει ότι θα συνεχίσουμε την διαδικασία της υιοθεσίας...

Μακάρι να κατορθώσουμε να φτιάξουμε μια μεγάλη - μεγαλη οικογένεια...

Και σε σένα ότι καλύτερο εύχομαι!!

Δύναμη και αισιοδοξία!!

Φιλιά πολλά!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 8 months later...

Καλησπέρα κορίτσια!

Είπα να γράψω τα νέα μου, για ενημέρωση για οποία άλλη κοπέλα ενδιαφερθεί...

Όπως είχα γράψει και παραπάνω την αίτηση την υποβάλαμε ηλεκτρονικά τον περασμένο Νοέμβρη (2019).

Τον Μάη του 2020, στην εκπνοή του εξάμηνου, που προβλέπει ο νόμος δηλαδή, πήραμε θετικά εισήγηση από την κοινωνική λειτουργό.

Από τότε ήμασταν στην αναμονή για το εκπαιδευτικό σεμινάριο.

Μας ειδοποίησαν μόλις, ότι έφτασε η σειρά μας, θα ξεκινησει το σεμινάριο στις 15/10 και θα διαρκέσει πέντε εβδομάδες. Θα γίνει διαδικτυακά, 7ωρο, κάθε Πέμπτη πρωί από τον υπολογιστή και πρέπει να το παρακολουθήσουμε και οι δύο (και να πάρουμε και άδεια και οι δύο...). 5*7=35 ώρες δηλαδή.

Θα μας στείλουν και υλικό να διαβάσουμε, μου είπε η κοινωνική λειτουργός.

Ρώτησα γιατί δεν το κάνουν απόγευμα, είναι δύσκολο κάθε εβδομάδα σταθερά να μπορούμε να πάρουμε άδεια για 5 συναπτες εβδομάδες... Η απάντηση της ήταν ότι το σεμινάριο θα γίνει από κοινωνικούς λειτουργούς στο πλαίσιο του ωραρίου τους, δεν πληρώνονται παραπάνω δηλαδή ...

Τέλος πάντων...

Έστω κι έτσι... Χαίρομαι πολύ που προχωράμε!!

Θα επανέλθω με εντυπώσεις από το σεμινάριο!

  • Μου αρέσει 10
Link to comment
Share on other sites

On 17/1/2020 at 11:35 ΠΜ, athinaida είπε:

Καλημερα!

Σε ευχαριστώ νησάκι!

Έχουμε μιλήσει και στο παρελθόν!

Κοίτα, κατά έναν περίεργο τρόπο είμαι πολύ ήρεμη...

Εξακολουθώ να το παλεύω με εξωσωματικές... Αλλά κάναμε και την αίτηση υιοθεσίας...

Κι αν μας αξιώσει ο Θεός και μείνω έγκυος, έχουμε αποφασίσει ότι θα συνεχίσουμε την διαδικασία της υιοθεσίας...

Μακάρι να κατορθώσουμε να φτιάξουμε μια μεγάλη - μεγαλη οικογένεια...

Και σε σένα ότι καλύτερο εύχομαι!!

Δύναμη και αισιοδοξία!!

Φιλιά πολλά!!

Σου αξίζουν πολλά συγχαρητήρια που αποφασισες ακόμη και αν μείνεις εγκυος να συνεχίσετε τη διαδικασία υιοθεσίας.. Χωρίς να μπεις σε λεπτομέρειες τα δικαιολογητικά στην αρχή ήτανε κάτι ιδιαίτερο που σας δυσκόλεψε; Υπάρχει κάποιο γενικό χρονοδιάγραμμα σε πόσα χρόνια προβλέπεται να πάρετε παιδάκι; Καλή επιτυχία σε όλα.. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

 

On 4/10/2020 at 12:58 ΜΜ, anoulious είπε:

Σου αξίζουν πολλά συγχαρητήρια που αποφασισες ακόμη και αν μείνεις εγκυος να συνεχίσετε τη διαδικασία υιοθεσίας.. Χωρίς να μπεις σε λεπτομέρειες τα δικαιολογητικά στην αρχή ήτανε κάτι ιδιαίτερο που σας δυσκόλεψε; Υπάρχει κάποιο γενικό χρονοδιάγραμμα σε πόσα χρόνια προβλέπεται να πάρετε παιδάκι; Καλή επιτυχία σε όλα.. 

Καλημέρα!

Εγώ λέω απλά ότι με κάποιον τρόπο μαμά θα γίνω, είτε από εξωσωματική είτε από υιοθεσία, είτε και από τα δύο μαζί, αν με αξιώσει ο Θεός!

Και είμαι ήρεμη! Ας γίνει το θέλημα του!

Κάτι που με δυσκόλεψε στα δικαιολογητικά.... Όλη η διαδικασία είναι πολύ χρονοβόρα. 

Πήγαινε στο ΚΕΠ και κανε αιτήσεις για τα χαρτιά... Χρειάζονται χρόνο. Για ένα-δύο, δεν μπορεί να σε εξυπηρετήσει το ΚΕΠ, κάνεις αίτηση ηλεκτρονικά στο πρωτοδικείο. Πεσμου αν είναι να σου πω λεπτομέρειες.

Για τους γιατρούς πήγαινε γράψε τις εξετάσεις σε ένα παθολόγο, κάντε τις σε ιδιωτικο εργαστήριο, και μετά πήγαινε στα εξωτερικά ιατρεία ενός νοσοκομείου χωρίς ραντεβού και ζητά τους την βεβαιώση του παθολόγου. Θα σας δουν εκτός σειράς αν πεις ότι είναι για υιοθεσία. 

Για το χαρτί του ψυχιάτρου πρέπει να δείτε σε ποιο νοσοκομείο ανήκετε (χωρίζουν ανάλογα με τις περιοχές τον κόσμο στα νοσοκομεία) πεστους πάλι οτι πρόκειται για υιοθεσία και θα σε βοηθήσουν όσο μπορούν....

Χρόνοι: κάναμε ένα γεμάτο τρίμηνο να μαζέψουμε όλα τα χαρτιά του φακέλου.

Μετα ακολουθησε η κοινωνική έρευνα , έξι μήνες κράτησε ( τόσο λέει και ο νόμος εξάλλου).

Μετά μια ανάπαυλα 5 μηνών... Και τώρα μας ειδοποίησαν ότι θα ξεκινήσουμε το σεμινάριο.

Δεν ξέρω πόσο ακόμη θα χρειαστεί.

Επί της ουσίας, στην 'λίστα" αναμονής  (εγγραφή  στο  μητρώο  υποψηφίων  θετών  γονιών)) μπαίνουμε εφόσον ολοκληρώσουμε το σεμινάριο...

Πότε θα ερθει η σειρά μας να μας συνταιριαξουν με μωράκι, κανείς δεν ξέρει, δεδομένου ότι τώρα ξεκίνησε η εφαρμογή του νέου νόμου...

Τουλάχιστον τώρα νιώθω ότι η διαδικασία είναι πιο διαφανής.... Ότι δεν παίρνουν την θέση μας άλλοι που θα δώσουν χρηματα κλπ κάτω από το τραπέζι...

Παντως αν κάτι είναι να κρατήσετε, από  όλα αυτά,  είναι  να μην αποθαρρυνθειτε. Να την κανετε την αίτηση σας!!

Αυτά...

Καλή επιτυχία στις προσπάθειες όλων μας!

 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, athinaida είπε:

 

Καλημέρα!

Εγώ λέω απλά ότι με κάποιον τρόπο μαμά θα γίνω, είτε από εξωσωματική είτε από υιοθεσία, είτε και από τα δύο μαζί, αν με αξιώσει ο Θεός!

Και είμαι ήρεμη! Ας γίνει το θέλημα του!

Κάτι που με δυσκόλεψε στα δικαιολογητικά.... Όλη η διαδικασία είναι πολύ χρονοβόρα. 

Πήγαινε στο ΚΕΠ και κανε αιτήσεις για τα χαρτιά... Χρειάζονται χρόνο. Για ένα-δύο, δεν μπορεί να σε εξυπηρετήσει το ΚΕΠ, κάνεις αίτηση ηλεκτρονικά στο πρωτοδικείο. Πεσμου αν είναι να σου πω λεπτομέρειες.

Για τους γιατρούς πήγαινε γράψε τις εξετάσεις σε ένα παθολόγο, κάντε τις σε ιδιωτικο εργαστήριο, και μετά πήγαινε στα εξωτερικά ιατρεία ενός νοσοκομείου χωρίς ραντεβού και ζητά τους την βεβαιώση του παθολόγου. Θα σας δουν εκτός σειράς αν πεις ότι είναι για υιοθεσία. 

Για το χαρτί του ψυχιάτρου πρέπει να δείτε σε ποιο νοσοκομείο ανήκετε (χωρίζουν ανάλογα με τις περιοχές τον κόσμο στα νοσοκομεία) πεστους πάλι οτι πρόκειται για υιοθεσία και θα σε βοηθήσουν όσο μπορούν....

Χρόνοι: κάναμε ένα γεμάτο τρίμηνο να μαζέψουμε όλα τα χαρτιά του φακέλου.

Μετα ακολουθησε η κοινωνική έρευνα , έξι μήνες κράτησε ( τόσο λέει και ο νόμος εξάλλου).

Μετά μια ανάπαυλα 5 μηνών... Και τώρα μας ειδοποίησαν ότι θα ξεκινήσουμε το σεμινάριο.

Δεν ξέρω πόσο ακόμη θα χρειαστεί.

Επί της ουσίας, στην 'λίστα" αναμονής  (εγγραφή  στο  μητρώο  υποψηφίων  θετών  γονιών)) μπαίνουμε εφόσον ολοκληρώσουμε το σεμινάριο...

Πότε θα ερθει η σειρά μας να μας συνταιριαξουν με μωράκι, κανείς δεν ξέρει, δεδομένου ότι τώρα ξεκίνησε η εφαρμογή του νέου νόμου...

Τουλάχιστον τώρα νιώθω ότι η διαδικασία είναι πιο διαφανής.... Ότι δεν παίρνουν την θέση μας άλλοι που θα δώσουν χρηματα κλπ κάτω από το τραπέζι...

Παντως αν κάτι είναι να κρατήσετε, από  όλα αυτά,  είναι  να μην αποθαρρυνθειτε. Να την κανετε την αίτηση σας!!

Αυτά...

Καλή επιτυχία στις προσπάθειες όλων μας!

 

Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες. Δεν μπορώ να πω ότι το έχουμε αποφασίσει, αν και χρόνο δεν έχουμε καθόλου.Με τρομάζει λίγο η διαδικασία και ο χρόνος ολοκλήρωσης. Ηθελα να μαθω  για τη διαδικασία τη γνωμη κάποιου που το έχει ξεκινήσει.. Καλή επιτυχια σε όλα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...