Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 hours ago, Blue Velvet said:

      Καλησπέρα! Έχετε να προτείνετε κάποιες βιταμίνες για βελτίωση ποιότητας ωαρίων και σπέρματος? Είδα κάποιες στο ίντερνετ,αλλά ειναι απίστευτα ακριβές..οι πιο οικονομικές νομίζω πως είναι οι fertilovit,αλλά δεν ξέρω αν κάνουν δουλειά.

      Γειά σου κορίτσι μου, εμείς είχαμε πάρε τις lifertil λ είχαμε πολύ καλά αποτελέσματα στις γονιμοποιησεις, βέβαια δεν ξέρω αν αυτό οφείλεται στις βιταμίνες όμως θεωρώ ότι βοήθησαν κ αυτές 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Ιουλίου 2020!!


Vila

Recommended Posts

Ευχαριστώ κορίτσια μου!!!

Όντως @_marjio δίκιο έχεις! Εγώ το έχω δέσει κόμπο ότι είναι τελική ημερομηνία :D μάλλον βιάζομαι να το πάρω αγκαλίτσα!! 

@FofiK θα προσπαθήσω όσο μπορώ να το βοηθήσω.. αν και η ενέργεια μου έχει μειωθεί πολύ αυτές τις μέρες.  Αυτή η άσκηση με τη βαρκούλα ωραία ιδέα! 

Επίσης βρε κορίτσια λέτε να ξεκινήσουμε επαφουλες? με φόβισε μια γνωστή μου που συζητούσαμε αν βοηθάει το σεξ και μου είπε πως στο πρώτο της παιδάκι μετά από επαφή έσπασαν τα νερά ενώ δεν ήταν ακόμα η ώρα και μετά από πολλές ώρες αναμονής μήπως γίνει διαστολή κατέληξε σε καισαρική.. και λέω μήπως δεν είναι καλή ιδέα ακόμα..

  • Μου αρέσει 1

XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Vila μου εγω την αλλη φορά καπου διαβαζα οτι τπτ δεν μπορει να προκαλεσει το τοκετο, οταν είναι η ωρα του να γινει θα γινει, απλα εμεις ισως να δινουμε ενα σπρωξιματακι!! Τωρα δεν ξερω αν ισχυει..αλλα η επαφη να προκαλεσει ρηξη υμενων μου κανει πολυ εντύπωσή..γενικως σε ολη την εγκυμοσυνη δεν ειχατε επαφες;κ καντε τωρα που μπορείτε γιατι μετα..χαχχα..

  • Χαχα 4

sw2jp2.png

Link to comment
Share on other sites

Για τις επαφές λένε πως βοηθάνε τα υγρα του μπαμπά να μαλακώσει ο τράχηλος..τώρα τι ισχύει δεν ξέρω..  

Αύριο το πρωί έχω γιατρό, έχει και κάποια άλλη αύριο ? Δε θυμάμαι ^_^

Με τον άντρα μου βάζουμε στοιχήματα ποια μέρα θα έρθει ο μικρός, εκείνος λέει Πέμπτη...εγώ Παρασκευή... Καλά έχει γούστο να κλείσω τη 40η εβδομάδα τώρα στο τρίτο χαχαχαχα

  • Μου αρέσει 3
  • Χαχα 2

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emma9 είπε:

@Vila μου εγω την αλλη φορά καπου διαβαζα οτι τπτ δεν μπορει να προκαλεσει το τοκετο, οταν είναι η ωρα του να γινει θα γινει, απλα εμεις ισως να δινουμε ενα σπρωξιματακι!! Τωρα δεν ξερω αν ισχυει..αλλα η επαφη να προκαλεσει ρηξη υμενων μου κανει πολυ εντύπωσή..γενικως σε ολη την εγκυμοσυνη δεν ειχατε επαφες;κ καντε τωρα που μπορείτε γιατι μετα..χαχχα..

Είχαμε επαφές μέχρι να μπω στον 8ο.. μετά ένιωθε άβολα ο άντρας μου γιατί είχε μεγαλώσει πολύ η κοιλίτσα!! Τώρα όμως διάβασα πως το σπέρμα βοηθάει τον τράχηλο και ο γιατρός μου είχε πει πως προς το τέλος θέλουμε επαφουλες.. θα τον ρωτήσω την τρίτη που θα πάω..

Just now, _marjio είπε:

Για τις επαφές λένε πως βοηθάνε τα υγρα του μπαμπά να μαλακώσει ο τράχηλος..τώρα τι ισχύει δεν ξέρω..  

Αύριο το πρωί έχω γιατρό, έχει και κάποια άλλη αύριο ? Δε θυμάμαι ^_^

Με τον άντρα μου βάζουμε στοιχήματα ποια μέρα θα έρθει ο μικρός, εκείνος λέει Πέμπτη...εγώ Παρασκευή... Καλά έχει γούστο να κλείσω τη 40η εβδομάδα τώρα στο τρίτο χαχαχαχα

Εγώ ήταν να πάω αύριο αλλά με έβαλε τρίτη τελικά!! Άντε άρχισαν τα στοιχήματα!!! :P

  • Μου αρέσει 4

XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια μου!

Αυτό που γράφει η @_marjio για το σπέρμα, ισχύει.Το έχω διαβάσει κι εγώ.Η επαφή απλά, δεν νομίζω οτι επηρεάζει τα πράγματα.

@_marjio και @Vila είστε οι επόμενες.Εγώ που γέννησα τελείως φυσιολογικά τον γιο μου (πρώτη εγκυμοσύνη) είχα αυτόματη έναρξη τοκετού με το γνωστό "σπάσιμο των νερών" στις 39+6.

Εγώ έχω στις 30 ραντεβού.Σήμερα κάναμε δουλειές με τον σύζυγο.Έφτιαξε το κρεβατάκι κι εγώ οργάνωσα την βαλίτσα μαιευτηρίου, αν και λείπουν ακόμη πράγματα. Εγώ κοριτσάκια μου πάντως σε αυτή την σωματική κατάσταση, δεν μπορώ να εξασκήσω το σπορ.Σκύβω να πάρω κάτι απο κάτω και πιάνεται η μέση μου...φανταστείτε πως θα είμαι μετά απο μια τέτοια απαιτητική δραστηριότητα :P.

Κορίτσια μπήκα στον μήνα μου και δεν το πιστεύω!Σύντομα θα είμαστε τέσσερις!!!Σήμερα θα κάνω ένα περιποιημένο αφρόλουτρο να χαλαρώσω, όπως επίσης και μάσκα προσώπου!

  • Μου αρέσει 5

  BeKsp1.png smQAp1.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, _marjio είπε:

Για τις επαφές λένε πως βοηθάνε τα υγρα του μπαμπά να μαλακώσει ο τράχηλος..τώρα τι ισχύει δεν ξέρω..  

Αύριο το πρωί έχω γιατρό, έχει και κάποια άλλη αύριο ? Δε θυμάμαι ^_^

Με τον άντρα μου βάζουμε στοιχήματα ποια μέρα θα έρθει ο μικρός, εκείνος λέει Πέμπτη...εγώ Παρασκευή... Καλά έχει γούστο να κλείσω τη 40η εβδομάδα τώρα στο τρίτο χαχαχαχα

Χαχχα..μ αρεσετε που ειστε ετσι χαλαροι!! Εγω εχω αλλα μονο για nst..αντε αντε να μας πεις τα νεα!!!!

  • Μου αρέσει 1

sw2jp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Arabella μετά το σπάσιμο των νερών πόσο γρήγορα εξελίχθηκε ο τοκετος;; ακούω πως κάποιες φορές δε ξεκινάνε αμέσως συστολές και περνούν πολλές ώρες μετά τη ρήξη για να προχωρήσει το πράμα.. 

@Vila εσείς είστε μια χαρά, εμείς αποχη εδώ και πολυυυ καιρό,  ειδικά τώρα με το στρεπτοκοκκο άσε μη με βρει και τίποτα αλλο εκεί κάτω!!!

@"Gigi" που είσαι κοπέλα μου?????? Όλα καλά???

  • Μου αρέσει 1

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσαρες!!! Και εγώ την Τρίτη έχω ραντεβού για nst αλλά είπα να πάρω και τον γιατρό να κάνουμε και έναν υπέρηχο καλού κακού αφού θα τον βρω που θα τον βρω να του δείξω τις εξετάσεις κλπ και θα μπω και στην 35η! Επίσης αύριο περιμένω να βγουν οι εξετάσεις με τις καλλιέργειες και δεν σας κρύβω πως έχω αγχωθει λιγάκι μη βρεθεί τίποτα!!! Δεν θα το αντέξω!!! Πάνω που θα πάμε να μου κόψει τα φάρμακα να ξεκινήσω άλλα!! Θα τρελαθώ!! Χαχαχα

  • Μου αρέσει 2

Lilypie - (I2vc)

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Vila είπε:

Ευχαριστώ κορίτσια μου!!!

Όντως @_marjio δίκιο έχεις! Εγώ το έχω δέσει κόμπο ότι είναι τελική ημερομηνία :D μάλλον βιάζομαι να το πάρω αγκαλίτσα!! 

@FofiK θα προσπαθήσω όσο μπορώ να το βοηθήσω.. αν και η ενέργεια μου έχει μειωθεί πολύ αυτές τις μέρες.  Αυτή η άσκηση με τη βαρκούλα ωραία ιδέα! 

Επίσης βρε κορίτσια λέτε να ξεκινήσουμε επαφουλες? με φόβισε μια γνωστή μου που συζητούσαμε αν βοηθάει το σεξ και μου είπε πως στο πρώτο της παιδάκι μετά από επαφή έσπασαν τα νερά ενώ δεν ήταν ακόμα η ώρα και μετά από πολλές ώρες αναμονής μήπως γίνει διαστολή κατέληξε σε καισαρική.. και λέω μήπως δεν είναι καλή ιδέα ακόμα..

εγω ξερω οτι βοηθαει η ολοκληρωμενη επαφη...δλδ να τελειωνει κανονικα μεσα...οτι το σπερμα περιεχει κατι που βοηθαει...κατι μ εχουν αναφερει αλλα δε θυμαμαι πολλα!με το καλο κοπελα μ!!!!!

  • Μου αρέσει 1

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, _marjio είπε:

@Arabella μετά το σπάσιμο των νερών πόσο γρήγορα εξελίχθηκε ο τοκετος;; ακούω πως κάποιες φορές δε ξεκινάνε αμέσως συστολές και περνούν πολλές ώρες μετά τη ρήξη για να προχωρήσει το πράμα.. 

 

@_marjio σωστά έχεις ακούσει.Η δική μου εμπειρία έχει ως εξής:

Η ρήξη θηλακίου, το γνωστό "σπάσιμο των νερών" έγινε στις 18:00  το απόγευμα.Εν τω μεταξύ ο γιατρός  έμπειρος πολύ, μου είχε πει, όταν γίνει η ρήξη να μη βιαστώ γιατί θα πάρει αρκετές ώρες η διαδικασία.Εμείς φυσικά αρπάξαμε την βαλίτσα και τρέξαμε στο νοαοκομείο.Εκεί, με εξέτασαν αλλά η διαστολή ακόμη δεν είχε ξεκινήσει, δεν είχα καν πόνους.Μου έβαλαν μια ωραιότατη πανούλα και με έστειλαν στο δωμάτιο.Μετά τις 22:00 το βράδυ άρχισα να έχω πόνους και ξεκίνησε αργά εργά η διαστολή.Εν τω μεταξύ άντεχα τους πρώτους πόνους. Μου ετοίμασαν οι μαίες κι ένα ωραιότατο αφρόλουτρο για να μειωθεί η ένταση των πόνων.Πέρασε η ώρα και μετά τα μεσάνυχτα άρχισα να πονάω περισσότερο αλλά άντεχα.Οι δυνατοί πόνοι άρχισαν κάτα τις 04:00 όπου ζήτησα επισκληρίδιο αλλά δεν μου έκαναν για να μην πάει πίσω η διαδικασία.Απο τις 04:00 μέχρι τις 09:00 που έσκασε μύτη το αγοράκι μου υπέφερα πολύ δυνατούς πόνους.Σημειωτέον ήμουν και άυπνη ενα 24ωρο!!!

Αυτή τη φορά θα ζητήσω επισκληρίδιο από νωρίς. Δεν θέλω να εξαντληθεί το σώμα μου.Το καλό ήταν οτι επειδή ο μικρός είχε πολύ καλή θέση κατά τη γέννα, δεν τραυματίστηκα καθόλου. Ήμουν πραγματικά πολύ καλά.

@V_baby καλά αποτελέσματα κοριτσάκι μου!Να σκέφτεσαι θετικά!!!

  • Μου αρέσει 4

  BeKsp1.png smQAp1.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα σ' όλες!

Πώς είστε;

Καταρχήν θα ήθελα να ευχηθώ στις μανουλες που γέννησαν:

"Να τους ζήσουν τα μωράκια τους!Ο Θεός να τα έχει πάντοτε καλά, να τα προστατεύει, όπως και όλη την οικογένεια τους!"

Σ' εμάς τις υπόλοιπες"καλή λευτεριά,με το καλό ,πρώτα ο Θεός να πάρουμε τα μπεμπακια μας αγκαλίτσα!

Να δώσει ο Θεός να πάνε όλα καλά και για εμάς και για τα μωράκια μας!"

Φαγητό σήμερα είχαμε πατατουλες τηγανιτές και χταπόδι.

Για αύριο λέω να φτιάξω γίγαντες.

Αλήθεια, ήθελα να σας ρωτήσω ποιες έχουν αποφασίσει φυσ.τοκετο χωρίς επισκληριδιο; Εννοείται ότι δεν ξέρουμε πως θα εξελιχθούν τα πράγματα, απλά σαν σκέψη.

Αυτή την εβδομάδα θα τελειώσω και τη βαλίτσα μου.Μου έμειναν ελάχιστα πράγματα να βάλω!

Πλησιάζει η στιγμή...!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

@Arabella μου δηλαδή είχες φυσικό τοκετό ε?? Μα τι ωραία, εντάξει αν εξαιρέσεις την αϋπνία πιστεύω ήταν διαχειρίσιμη κατάσταση! Τους δικούς μας πόνους μια χαρά τους αντέχουμε!!

@Σταυρούλα Γ εγώ θέλω και αυτόν τον τοκετό μου να τον ζήσω φυσικά και με ηρεμία, να γεννήσω το μωρό μόνη μου αυθόρμητα χωρίς να μου λένε τι να κάνω και πότε.. Αν αφήσουμε τη φύση να κάνει τη δουλειά της και δεν μας γίνουν παρεμβάσεις ολα κυλάνε ομαλά!! 

  • Μου αρέσει 2

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

@_marjio εντελώς φυσικό!Εσύ στις δυο προηγούμενες γέννες έκανες επισκληρίδιο;

Οι πόνοι είναι αφόρητοι, όπως βίωσα εγώ τη γέννα τουλάχιστον.Τις 3 τελευταίες ώρες υπέφερα.Να φανταστείς την επόμενη μέρα είχα γίνει το θέμα της κλινικής για τις αντοχές μου και τη δύναμη μου.Θέλω την επισκληρίδιο αυτή τη φορά για να μην εξαντληθώ από τους πόνους και να είμαι καλύτερα μετά.Φυσικά πιστεύω όλες οι μανούλες μπορούν να αντέξουν τους πόνους τις γέννας, αλλά αν μπορείς να τους αποφύγεις, γιατί να μην το κάνεις;

  • Μου αρέσει 2

  BeKsp1.png smQAp1.png 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου ακούω τις εμπειρίες σας από τους προηγούμενους τοκετούς σας και μου δίνετε κουράγιο ώστε να μη φοβάμαι.. Να ρωτησω κάτι άσχετο; όσες θα γεννησετε σε ιδιωτικά θα πάρετε μαζί σας πάνες αγκαλιάς; εχω σχεδόν ολοκληρώσει τη βαλίτσα και σκέφτομαι τι άλλο χρειάζεται.. 

@Vila και @_marjio είστε οι επόμενες.. Λίγη υπομονή και θα έρθει η μεγάλη μέρα.. Αν και καταλαβαίνω την ανυπομονησία γιατί έτσι νιώθω κι εγώ που χθες έκλεισα την 36 και μπήκα στη 37η εβδομάδα.. 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

@Arabella στο πρώτο πήγα με πρόκληση δυστυχώς, χωρίς λόγο...απλα ήταν Παρασκευή και "δεν υπήρχε λόγος να μείνει και το Σαββατοκύριακο μέσα στη κοιλιά" άκουσον άκουσον!!!! Οι πόνοι οι τεχνιτοί δε παλεύονται, έκανα επισκληριδιο.    Στο δεύτερο αλλαξα γιατρό και γέννησα όμορφα μέσα στο νερό σε 4 ώρες από την έναρξη των συστολων! Χωρίς επισκληριδιο εννοείται!! 

Just now, Αντζελίνα 30 είπε:

Κορίτσια μου ακούω τις εμπειρίες σας από τους προηγούμενους τοκετούς σας και μου δίνετε κουράγιο ώστε να μη φοβάμαι.. Να ρωτησω κάτι άσχετο; όσες θα γεννησετε σε ιδιωτικά θα πάρετε μαζί σας πάνες αγκαλιάς; εχω σχεδόν ολοκληρώσει τη βαλίτσα και σκέφτομαι τι άλλο χρειάζεται.. 

@Vila και @_marjio είστε οι επόμενες.. Λίγη υπομονή και θα έρθει η μεγάλη μέρα.. Αν και καταλαβαίνω την ανυπομονησία γιατί έτσι νιώθω κι εγώ που χθες έκλεισα την 36 και μπήκα στη 37η εβδομάδα.. 

Και η @"Gigi" έχει σειρά, η οποία δεν έχει γράψει.....βρε λέτε να ετοιμάζει τίποτα????

  • Μου αρέσει 4

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...