Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , LeneL είπε:

      Λοιπόν, για τη θρομβοφιλια δεν ξέρω να σου πω, αλλά αν δε νοιωθετε καλά, να επιμείνετε να κάνει μια εξέταση, έτσι κι αλλιώς αίματος είναι.. 

      Με το τέστ Παπ δεν υπάρχει θέμα, πιο επικίνδυνο είναι να υπάρχει κάποιο μικρόβιο και να μη βρεθεί και γενικά καλλιέργεια κολπικού υγρού θα κάνει και σε άλλο στάδιο της εγκυμοσύνης γιατί λόγω της κατάστασης υπάρχουν πολλά υγρά στην περιοχή και ανθούν διάφορα πράγματα..

      Η αποκόλληση δεν έχει να κάνει απαραίτητα με την κούραση. Σίγουρα την επιβαρύνει η κούραση και η έντονη δραστηριότητα, αλλά η αποκόλληση μπορεί να έχει να κάνει και με τον τρόπο που έπιασε ο σάκος πχ όταν αναπτυσσόταν. Μη σας αγχωνει αυτό. Μικρές αποκολλήσεις συμβαίνουν, αλλά με την ξεκούραση φεύγουν!

      Σε ευχαριστούμε πολύ αλήθεια η θα ζητήσω 30 Μαίου να της γράψει και για θρομβοφιλια η επειδή είναι μακριά ακόμα 12 μέρες μπορεί να  πάρω μια γνωστή μου που δουλεύει σε νοσοκομείο να της γράψει θα δω 

      • Ευχή 2

Μανούλες Ιουλίου 2020!!


Vila

Recommended Posts

πρίν από 17 λεπτά , Vila είπε:

Κορίτσιαααααα κι εγώ είμαι στις ομάδες κι έχω ρίξει πολύ διάβασμα :-P

Λοιπόν αποφάσισα κι εγώ λοιπόν να μην πάρω ακόμα μάρσιπο, είχα κολλήσει με τον ktan αλλά τελικά μετά από κριτικές που διάβασα διαπίστωσα ακριβώς αυτά που σου είπαν @"Gigi" μου! Και επειδή μου έχει πει και ο μπαμπάς πως θέλει να τον φοράει μου μπήκε στο μάτι ο φιντελα κι εμένα! Γιατί κάτι με δεσίματα μου είπε πως δε θέλει να βάλει, του φαίνεται κάπως!! Επίσης πολύ μου άρεσε το ελαστικό wrap της jpmbb (άσχετα που δεν θέλει ο άντρας μου τα δεσίματα) αλλά λόγο καλοκαιριού μου είπαν πως είναι πάρα πολύ ζεστό και δεν θα το αντέξω! 

Η τελευταία πληροφορία είναι πως το επίσημο σάιτ της φιντελα βγάζει προσφορές τον Ιούλιο οπότε θα περιμένω λιγάκι! 

Περισσότερο το μάρσιπο το έχω στο μυαλό μου ως κάτι που θα με βοηθήσει μέσα στο σπίτι πχ με κολικούς κτλ αντί για αγκαλιά για να μπορώ να κάνω και κάποια πράγματα.. υπάρχει περίπτωση λέτε το μωράκι να μάθει όλη μέρα πάνω μου και μετά να έχουμε θέμα..? Ξέρω πως η αγκαλίτσα της μαμάς είναι ότι καλύτερο για τα μωράκια αλλά πχ αν μάθει να κοιμάται εκεί στο μάρσιπο μήπως μετά δε θα θέλει το κρεβατάκι του? Η μήπως δε θα θέλει το καρότσι?

Η αγκαλίτσα της μαμάς βοηθάει σε όλα, ακόμα και στους κολικούς. Να σαι σίγουρη ότι οπότε τη ζητάει θα την έχει ανάγκη  για τους λόγους του, και ειδικά τους πρώτους μήνες που δε μπορεί να ξεχωρίσει ότι είστε δύο. Για το μπεμπακι στην αρχή είστε ένα:) Ο μάρσιπος σίγουρα θα βοηθήσει και τους δύο σας. Μην ανησυχείς, και στο καρότσι μια χαρά θα μπαίνει γιατί θα το συνδυάσει με βολτιτσα!  Εμείς μόλις ξεπεταχτεί λιγάκι θα πάμε να δοκιμάσουμε και ring sling:-D

  • Μου αρέσει 2

BA68p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 17/6/2020 at 5:03 ΜΜ, Τζινα38 είπε:

Τελικά δεν άντεξες εκεί να γεννήσεις νωρίτερα βρε παιδάκι μου  για να ανέβεις στο βάθρο για το μετάλλιο χαχαχαχα

Να σου ζήσει κορίτσι μου ο μπεμπαρος και γρήγορα σπίτι σας

αχαχαχαχαχαχαχα... είσαι τρελοκομείο εντελώς... αλλά ναι ρε συ δεν το είχα σκεφτεί... ως 3η παίρνω και το χάλκινο... αχαχαχαχαχαχαχαχαχα... αγάπη θύμησε μου -για να μην γυρνάω πίσω πίσω- πόσα γραμμάρια γεννήθηκε η μικρή σου;;;; και όταν άρχισε να τρώει γάλα πόσο έπαιρνε κατά μέσο όρο την ημέρα;;;

Κοριτσάκια γεια σε όλες... εγώ σας γράφω πλέον από το σπίτι... βγήκα χθες το απόγευμα και το φέρω λίγο βαρέως που άφησα τον μπέμπη μου πίσω ... το αντράκι μου είναι καλά...  αναπνέει μόνος του αφού τον έβγαλαν από το οξυγόνο μόλις στις 12 ώρες και πλέον περιμένουμε μόνο -φτου φτου μην το ματιάσω- να πάρει βάρος... 

πάμε στην υπόθεση καισαρική... λοιπόν δεν έχει καμία σχέση με αυτό που είχα κάνει πριν 22 χρόνια... η πρώτη διαφορά ήταν ότι τώρα έκανα επισκληρίδιο αλλά δεν μου την άφησαν λόγω της πίεσης για να με παρακολουθούν... λοιπόν μια χαρά πορεύθηκα με τα ενδοφλέβια παυσίπονα και τα ενέσιμα... το μυστικό κορίτσια αν κάνετε καισαρική, είναι ένα: περπάτημα... εμένα με σήκωσαν με το ζόρι μετά από 12 ώρες, γιατί δεν πίστευα ότι θα μπορούσα... και οντως κατάφερα να κάνω βήματα και πιο πολλά απ' όσα ζήτησαν... και δεν σταμάτησα όλη μέρα... όλος ο πονος στην αρχή είναι από τα έντερα, οπότε για να φύγουν τα αέρια χρειάζεται συνεχές περπάτημα και πολύ πολύ νερό... εγώ το ίδιο βράδυ ανακουφίστηκα από τα αέρια και το επόμενο βράδυ ενεργήθηκα κιόλας... και τώρα είμαι σπίτι με 3 ντεπόν την ημέρα και 1 voltaren και είμαι μια χαρά... φτου φτου να μη με ματιάσω... 

στο μεταξύ μου είχαν πει ότι πρέπει να αλλάξω ξανά διατροφή για χάρη του θηλασμού... άντε ξανά μανά τα ίδια... τώρα άλλα είναι τα επιτρεπτά και άλλα απαγορεύονται... αχαχαχαχαχαχαχα... και πριν αλέκτωρ λαλήσει τρις η πιεσούλα φάνηκε να ξανατσιμπάει, οπότε τα 2 αντιυπερτασικά μου τα έκαναν 3 και μου είπαν να ξαναγυρίσω στη δίαιτα του ουρικού οξέως... όποια θυμάται ποια είναι αυτή να μου τη θυμίσει και μένα... αχαχαχαχαχαχαχα... το μόνο που ξέρω είναι ότι δεν εχει σχέση με του θηλασμού γιατί άκουγα τη μαία μου να λέει στον καρδιολόγο "μα της είπα της γυναίκας να μην τα τρώει αυτά για το θηλασμό"... αχαχαχαχαχαχαχα... για όσους ανρωτιούνται αναφερόταν στις πράσινες σαλάτες...

επίσης να σας πω ότι ξεκίνησα τις αντλήσεις με το νοσοκομειακό θήλαστρο... τις πρώτες φορές τσάμπα δούλευε... ωστόσο από προχθες το απόγευμα ξεκίνησε η παραγωγή... πρωτόγαλα προς το παρόν... ίσαμε 1 cc στην αρχή, μέχρι εκεί στην άκρη της σύριγγας... ενώ φτασαμε έως και τα 25 cc... τους το πηγαίνω στη ΜΕΝΝ κάθε μέρα - εγώ πρωί ο μπαμπάς του απόγευμα- κάτω και το βάζουν κατάψυξη... 

σήμερα το μεσημέρι πήγα να δω τον μπέμπη μου και ειδα σχεδόν ένα άλλο μωρό... ο γιατρός μου είπε ότι αυτό δεν έχει σχέση με τα κιλά/γραμμάρια -εξάλλου έχασε άλλα 40 από χθες-  αλλά ότι κάθε μέρα που θα περνάει θα δένει και περισσότερο ως μωρό... από το μεσημέρι ξεκίνησε και να τρώει το μανάρι μου... 2cc γάλα ανά 2ώρο... και μέχρι τώρα το βραδάκι δεν είχε ούτε παλινδρόμηση ούτε εμετό... θα το κάψουμε κυρ Στέφανε λέμε... αχαχαχαχαχαχα... μόνο που δεν ρώτησα αν του δίνουν από το δικό μου ή φόρμουλα...

είχαν δοκιμάσει και το μεσημέρι της Τρίτης να του δώσουν αλλά το έβγαζε... μου είπαν ότι πάντα το δοκιμαζουν αλλά συνήθως σε τόσο προωράκια δεν πετυχαίνει αμέσως γιατί είναι ανώριμο ακόμα το γαστρεντερικό τους... σε αντίθεση με το αναπνευστικό του που λειτουργεί εξαιρετικά... ευτυχώς που είχα κάνει τόσους κύκλους κορτιζόνης και έπιασαν και τόπο...

εγώ φυσικά ξετρελάθηκα με τα νέα... γιατί αυτο σημαίνει ότι γρήγορα -ελπίζω- θα φύγει από τη ΜΕΝΝ 3 και θα πάει στην απλή ΜΕΝΝ όπου και θα μπορούμε να τον αγγίξουμε, να το ταΐσουμε, να τον πάρουμε αγκαλιά κλπ...

στο μεταξύ έσβησαν και τη λάμπα γιατί ο ίκτερος φαίνεται να υποχωρεί και είδα όλο του το μουτράκι χωρίς τη μάσκα του σολάριουμ... οκ κορίτσια πλέον το έχω και επίσημο... ο γιος μου είναι ένας κούκλος... και όχι δεν είμαι κουκουβάγια γιατί στην κόρη μου -που είναι κουκλάρα και τώρα και ως μωρό- όταν γεννήθηκε ήταν χάλια μαύρα... κατακόκκινη πρησμένη πάρα πολύ στο κεφάλι γιατί είχε εμπεδωθεί,  γεμάτη τρίχες, παντού... μου έλεγαν θυμάμαι την 1η μέρα πόσο όμορφη είναι και τους έλεγα ότι το βλέπω ότι είναι άσχημη και γιατί λένε ψεμματα;; φοβούνται ότι θα την πετάξω από το παράθυρο;;; αχαχαχαχαχαχαχα... από την 3η-4η μέρα έστρωσε... αυτός ωστόσο είναι κούκλος από την αρχή... αχαχαχαχαχαχαχαχαχα

 

@Vila μου διόρθωσε την ημερομηνία της γέννας μου γιατί φαίνεται σαν να ...διαβάζεις το μέλλον!!!! αχαχαχαχαχαχαχαχαχα.... 15/6 γέννησα...

On 17/6/2020 at 5:21 ΜΜ, Τζινα38 είπε:

Κορίτσια μου εμείς από χθες έχουμε χαζέψει όλοι.. κάθε 5 λεπτά πάμε και την κοιτάμε η ζουζούνα μας έχει λίγα πονακια αλλά είναι πολύ ήσυχη γκρινιάζει μόνο όταν πεινάει σκέφτηκε όταν πονάει κάνει ένα αναστεναγμό σφίγγετε και γυρίζει το κεφαλάκι από την άλλη πλευρά και κοιμάται πάλι..το βράδυ δεν ξενυχτισαμε πολύ ξύπνησε κατά της 2 που πείνασε έφαγε και κοιμήθηκε πάλι και μετά στις 6.  Γενικά είμαστε μαμ κακά και νανι χαχαχαχα..εντάξει περιττό να σας πω ότι ακόμα δεν μπορώ να το πιστέψω ότι είναι δικό μας μωρό ότι το κουβαλούσα τόσους μήνες αυτό που λένε έρωτας με την πρώτη ματιά εεε αυτό ακριβώς νομίζω πως τον άντρα μου δεν τον ερωτεύτηκα τόσο πολύ.. δεν του το λεω βέβαια χιχιχι

Ο μπαμπάς μας μας έκανε και μια ωραία έκπληξη.. είχε στολίσει το σαλόνι με μπαλόνια και σημαιάκια ροζ και πήρε έναν τεράστιο αρκούδο που έγραφε καλώς ήρθατε οκ πολύ κλάμα για ακόμη μια φορά

Δεν ξέρω αν φταίνε οι ορμόνες μου αλλά με έκανες να κλάψω... να το ξέρεις...

  • Μου αρέσει 5
  • Χαχα 8

cZfsp3.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, Athinaa είπε:

αχαχαχαχαχαχαχα... είσαι τρελοκομείο εντελώς... αλλά ναι ρε συ δεν το είχα σκεφτεί... ως 3η παίρνω και το χάλκινο... αχαχαχαχαχαχαχαχαχα... αγάπη θύμησε μου -για να μην γυρνάω πίσω πίσω- πόσα γραμμάρια γεννήθηκε η μικρή σου;;;; και όταν άρχισε να τρώει γάλα πόσο έπαιρνε κατά μέσο όρο την ημέρα;;;

Κοριτσάκια γεια σε όλες... εγώ σας γράφω πλέον από το σπίτι... βγήκα χθες το απόγευμα και το φέρω λίγο βαρέως που άφησα τον μπέμπη μου πίσω ... το αντράκι μου είναι καλά...  αναπνέει μόνος του αφού τον έβγαλαν από το οξυγόνο μόλις στις 12 ώρες και πλέον περιμένουμε μόνο -φτου φτου μην το ματιάσω- να πάρει βάρος... 

πάμε στην υπόθεση καισαρική... λοιπόν δεν έχει καμία σχέση με αυτό που είχα κάνει πριν 22 χρόνια... η πρώτη διαφορά ήταν ότι τώρα έκανα επισκληρίδιο αλλά δεν μου την άφησαν λόγω της πίεσης για να με παρακολουθούν... λοιπόν μια χαρά πορεύθηκα με τα ενδοφλέβια παυσίπονα και τα ενέσιμα... το μυστικό κορίτσια αν κάνετε καισαρική, είναι ένα: περπάτημα... εμένα με σήκωσαν με το ζόρι μετά από 12 ώρες, γιατί δεν πίστευα ότι θα μπορούσα... και οντως κατάφερα να κάνω βήματα και πιο πολλά απ' όσα ζήτησαν... και δεν σταμάτησα όλη μέρα... όλος ο πονος στην αρχή είναι από τα έντερα, οπότε για να φύγουν τα αέρια χρειάζεται συνεχές περπάτημα και πολύ πολύ νερό... εγώ το ίδιο βράδυ ανακουφίστηκα από τα αέρια και το επόμενο βράδυ ενεργήθηκα κιόλας... και τώρα είμαι σπίτι με 3 ντεπόν την ημέρα και 1 voltaren και είμαι μια χαρά... φτου φτου να μη με ματιάσω... 

στο μεταξύ μου είχαν πει ότι πρέπει να αλλάξω ξανά διατροφή για χάρη του θηλασμού... άντε ξανά μανά τα ίδια... τώρα άλλα είναι τα επιτρεπτά και άλλα απαγορεύονται... αχαχαχαχαχαχαχα... και πριν αλέκτωρ λαλήσει τρις η πιεσούλα φάνηκε να ξανατσιμπάει, οπότε τα 2 αντιυπερτασικά μου τα έκαναν 3 και μου είπαν να ξαναγυρίσω στη δίαιτα του ουρικού οξέως... όποια θυμάται ποια είναι αυτή να μου τη θυμίσει και μένα... αχαχαχαχαχαχαχα... το μόνο που ξέρω είναι ότι δεν εχει σχέση με του θηλασμού γιατί άκουγα τη μαία μου να λέει στον καρδιολόγο "μα της είπα της γυναίκας να μην τα τρώει αυτά για το θηλασμό"... αχαχαχαχαχαχαχα... για όσους ανρωτιούνται αναφερόταν στις πράσινες σαλάτες...

επίσης να σας πω ότι ξεκίνησα τις αντλήσεις με το νοσοκομειακό θήλαστρο... τις πρώτες φορές τσάμπα δούλευε... ωστόσο από προχθες το απόγευμα ξεκίνησε η παραγωγή... πρωτόγαλα προς το παρόν... ίσαμε 1 cc στην αρχή, μέχρι εκεί στην άκρη της σύριγγας... ενώ φτασαμε έως και τα 25 cc... τους το πηγαίνω στη ΜΕΝΝ κάθε μέρα - εγώ πρωί ο μπαμπάς του απόγευμα- κάτω και το βάζουν κατάψυξη... 

σήμερα το μεσημέρι πήγα να δω τον μπέμπη μου και ειδα σχεδόν ένα άλλο μωρό... ο γιατρός μου είπε ότι αυτό δεν έχει σχέση με τα κιλά/γραμμάρια -εξάλλου έχασε άλλα 40 από χθες-  αλλά ότι κάθε μέρα που θα περνάει θα δένει και περισσότερο ως μωρό... από το μεσημέρι ξεκίνησε και να τρώει το μανάρι μου... 2cc γάλα ανά 2ώρο... και μέχρι τώρα το βραδάκι δεν είχε ούτε παλινδρόμηση ούτε εμετό... θα το κάψουμε κυρ Στέφανε λέμε... αχαχαχαχαχαχα... μόνο που δεν ρώτησα αν του δίνουν από το δικό μου ή φόρμουλα...

είχαν δοκιμάσει και το μεσημέρι της Τρίτης να του δώσουν αλλά το έβγαζε... μου είπαν ότι πάντα το δοκιμαζουν αλλά συνήθως σε τόσο προωράκια δεν πετυχαίνει αμέσως γιατί είναι ανώριμο ακόμα το γαστρεντερικό τους... σε αντίθεση με το αναπνευστικό του που λειτουργεί εξαιρετικά... ευτυχώς που είχα κάνει τόσους κύκλους κορτιζόνης και έπιασαν και τόπο...

εγώ φυσικά ξετρελάθηκα με τα νέα... γιατί αυτο σημαίνει ότι γρήγορα -ελπίζω- θα φύγει από τη ΜΕΝΝ 3 και θα πάει στην απλή ΜΕΝΝ όπου και θα μπορούμε να τον αγγίξουμε, να το ταΐσουμε, να τον πάρουμε αγκαλιά κλπ...

στο μεταξύ έσβησαν και τη λάμπα γιατί ο ίκτερος φαίνεται να υποχωρεί και είδα όλο του το μουτράκι χωρίς τη μάσκα του σολάριουμ... οκ κορίτσια πλέον το έχω και επίσημο... ο γιος μου είναι ένας κούκλος... και όχι δεν είμαι κουκουβάγια γιατί στην κόρη μου -που είναι κουκλάρα και τώρα και ως μωρό- όταν γεννήθηκε ήταν χάλια μαύρα... κατακόκκινη πρησμένη πάρα πολύ στο κεφάλι γιατί είχε εμπεδωθεί,  γεμάτη τρίχες, παντού... μου έλεγαν θυμάμαι την 1η μέρα πόσο όμορφη είναι και τους έλεγα ότι το βλέπω ότι είναι άσχημη και γιατί λένε ψεμματα;; φοβούνται ότι θα την πετάξω από το παράθυρο;;; αχαχαχαχαχαχαχα... από την 3η-4η μέρα έστρωσε... αυτός ωστόσο είναι κούκλος από την αρχή... αχαχαχαχαχαχαχαχαχα

 

@Vila μου διόρθωσε την ημερομηνία της γέννας μου γιατί φαίνεται σαν να ...διαβάζεις το μέλλον!!!! αχαχαχαχαχαχαχαχαχα.... 15/6 γέννησα...

Τι ομορφα νεακια !! Τελειααα!!τα παει περιφημα το ζουζουνι!!! Θα περασουν γρηγορα οι μερες κ θα το  εχεις πια οποτε θες αγκαλιτσα κ θα ειναι η μεγαλυτερη ανταμειψη σου για οσα περασες!!!να το χαιρεσαι!!!!ολα τελεια κοπελα μου!!

  • Μου αρέσει 2

sw2jp2.png

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, Emma9 είπε:

Κοιτα απ οτι καταλαβα ειναι η μαρκα..κ ειχε ενα σωρο ολοιδιες απλα διαφορετικη μαρκα!! Εγω την πηρα 35 στο ιντερνετ..στο αμαζον δεν ξερω ποτε θα σου ερθει ομως..

Μπορούν να μου την φέρουν από Αμερική και πιθανόν με καλύτερη ποιότητα. Τις αντίστοιχες τις έβρισκα 20-25 δολάρια. Θα ξανακοιταξω και αν δω και δεν τις βρίσκω πιο φθηνά εδώ θα κοιτάξω αν μπορώ να την πάρω έτσι. Ευχαριστώ!!!

Just now, Athinaa είπε:

αχαχαχαχαχαχαχα... είσαι τρελοκομείο εντελώς... αλλά ναι ρε συ δεν το είχα σκεφτεί... ως 3η παίρνω και το χάλκινο... αχαχαχαχαχαχαχαχαχα... αγάπη θύμησε μου -για να μην γυρνάω πίσω πίσω- πόσα γραμμάρια γεννήθηκε η μικρή σου;;;; και όταν άρχισε να τρώει γάλα πόσο έπαιρνε κατά μέσο όρο την ημέρα;;;

Κοριτσάκια γεια σε όλες... εγώ σας γράφω πλέον από το σπίτι... βγήκα χθες το απόγευμα και το φέρω λίγο βαρέως που άφησα τον μπέμπη μου πίσω ... το αντράκι μου είναι καλά...  αναπνέει μόνος του αφού τον έβγαλαν από το οξυγόνο μόλις στις 12 ώρες και πλέον περιμένουμε μόνο -φτου φτου μην το ματιάσω- να πάρει βάρος... 

πάμε στην υπόθεση καισαρική... λοιπόν δεν έχει καμία σχέση με αυτό που είχα κάνει πριν 22 χρόνια... η πρώτη διαφορά ήταν ότι τώρα έκανα επισκληρίδιο αλλά δεν μου την άφησαν λόγω της πίεσης για να με παρακολουθούν... λοιπόν μια χαρά πορεύθηκα με τα ενδοφλέβια παυσίπονα και τα ενέσιμα... το μυστικό κορίτσια αν κάνετε καισαρική, είναι ένα: περπάτημα... εμένα με σήκωσαν με το ζόρι μετά από 12 ώρες, γιατί δεν πίστευα ότι θα μπορούσα... και οντως κατάφερα να κάνω βήματα και πιο πολλά απ' όσα ζήτησαν... και δεν σταμάτησα όλη μέρα... όλος ο πονος στην αρχή είναι από τα έντερα, οπότε για να φύγουν τα αέρια χρειάζεται συνεχές περπάτημα και πολύ πολύ νερό... εγώ το ίδιο βράδυ ανακουφίστηκα από τα αέρια και το επόμενο βράδυ ενεργήθηκα κιόλας... και τώρα είμαι σπίτι με 3 ντεπόν την ημέρα και 1 voltaren και είμαι μια χαρά... φτου φτου να μη με ματιάσω... 

στο μεταξύ μου είχαν πει ότι πρέπει να αλλάξω ξανά διατροφή για χάρη του θηλασμού... άντε ξανά μανά τα ίδια... τώρα άλλα είναι τα επιτρεπτά και άλλα απαγορεύονται... αχαχαχαχαχαχαχα... και πριν αλέκτωρ λαλήσει τρις η πιεσούλα φάνηκε να ξανατσιμπάει, οπότε τα 2 αντιυπερτασικά μου τα έκαναν 3 και μου είπαν να ξαναγυρίσω στη δίαιτα του ουρικού οξέως... όποια θυμάται ποια είναι αυτή να μου τη θυμίσει και μένα... αχαχαχαχαχαχαχα... το μόνο που ξέρω είναι ότι δεν εχει σχέση με του θηλασμού γιατί άκουγα τη μαία μου να λέει στον καρδιολόγο "μα της είπα της γυναίκας να μην τα τρώει αυτά για το θηλασμό"... αχαχαχαχαχαχαχα... για όσους ανρωτιούνται αναφερόταν στις πράσινες σαλάτες...

επίσης να σας πω ότι ξεκίνησα τις αντλήσεις με το νοσοκομειακό θήλαστρο... τις πρώτες φορές τσάμπα δούλευε... ωστόσο από προχθες το απόγευμα ξεκίνησε η παραγωγή... πρωτόγαλα προς το παρόν... ίσαμε 1 cc στην αρχή, μέχρι εκεί στην άκρη της σύριγγας... ενώ φτασαμε έως και τα 25 cc... τους το πηγαίνω στη ΜΕΝΝ κάθε μέρα - εγώ πρωί ο μπαμπάς του απόγευμα- κάτω και το βάζουν κατάψυξη... 

σήμερα το μεσημέρι πήγα να δω τον μπέμπη μου και ειδα σχεδόν ένα άλλο μωρό... ο γιατρός μου είπε ότι αυτό δεν έχει σχέση με τα κιλά/γραμμάρια -εξάλλου έχασε άλλα 40 από χθες-  αλλά ότι κάθε μέρα που θα περνάει θα δένει και περισσότερο ως μωρό... από το μεσημέρι ξεκίνησε και να τρώει το μανάρι μου... 2cc γάλα ανά 2ώρο... και μέχρι τώρα το βραδάκι δεν είχε ούτε παλινδρόμηση ούτε εμετό... θα το κάψουμε κυρ Στέφανε λέμε... αχαχαχαχαχαχα... μόνο που δεν ρώτησα αν του δίνουν από το δικό μου ή φόρμουλα...

είχαν δοκιμάσει και το μεσημέρι της Τρίτης να του δώσουν αλλά το έβγαζε... μου είπαν ότι πάντα το δοκιμαζουν αλλά συνήθως σε τόσο προωράκια δεν πετυχαίνει αμέσως γιατί είναι ανώριμο ακόμα το γαστρεντερικό τους... σε αντίθεση με το αναπνευστικό του που λειτουργεί εξαιρετικά... ευτυχώς που είχα κάνει τόσους κύκλους κορτιζόνης και έπιασαν και τόπο...

εγώ φυσικά ξετρελάθηκα με τα νέα... γιατί αυτο σημαίνει ότι γρήγορα -ελπίζω- θα φύγει από τη ΜΕΝΝ 3 και θα πάει στην απλή ΜΕΝΝ όπου και θα μπορούμε να τον αγγίξουμε, να το ταΐσουμε, να τον πάρουμε αγκαλιά κλπ...

στο μεταξύ έσβησαν και τη λάμπα γιατί ο ίκτερος φαίνεται να υποχωρεί και είδα όλο του το μουτράκι χωρίς τη μάσκα του σολάριουμ... οκ κορίτσια πλέον το έχω και επίσημο... ο γιος μου είναι ένας κούκλος... και όχι δεν είμαι κουκουβάγια γιατί στην κόρη μου -που είναι κουκλάρα και τώρα και ως μωρό- όταν γεννήθηκε ήταν χάλια μαύρα... κατακόκκινη πρησμένη πάρα πολύ στο κεφάλι γιατί είχε εμπεδωθεί,  γεμάτη τρίχες, παντού... μου έλεγαν θυμάμαι την 1η μέρα πόσο όμορφη είναι και τους έλεγα ότι το βλέπω ότι είναι άσχημη και γιατί λένε ψεμματα;; φοβούνται ότι θα την πετάξω από το παράθυρο;;; αχαχαχαχαχαχαχα... από την 3η-4η μέρα έστρωσε... αυτός ωστόσο είναι κούκλος από την αρχή... αχαχαχαχαχαχαχαχαχα

 

@Vila μου διόρθωσε την ημερομηνία της γέννας μου γιατί φαίνεται σαν να ...διαβάζεις το μέλλον!!!! αχαχαχαχαχαχαχαχαχα.... 15/6 γέννησα...

Δεν ξέρω αν φταίνε οι ορμόνες μου αλλά με έκανες να κλάψω... να το ξέρεις...

Χαχαχαχα..γελαγα σε όλη τη διάρκεια του κατεβατου!!! Πόσο τέλεια νέα!!!! Με το καλό να τον πάρετε στο σπίτι σας... Το θετικό είναι ότι χρειάζεται μόνο γραμμαρια και όχι οξυγόνο, αυτό σημαίνει πως απλά τον παρακολουθούν και σιγά σιγά θα παίρνει τα γραμμαριακια του και θα βγει!!! Στην αρχή είναι λογικό το γάλα να είναι λίγο. Προσαρμόζεται με τις ανάγκες του μωρού!!! Χαίρομαι που δεν ταλαιπωρήθηκες πολύ με την καισαρική γιατί είχες ταλαιπωρηθεί πολύ κατά τη διάρκεια της κύησης. Εύχομαι να συνεχίσεις να αναρρώνεις γρήγορα και να είσαι έτοιμη για τον κουκλο σου!!! Πάντως εγώ την διατροφή δεν την θυμάμαι :razz:

  • Μου αρέσει 2

Lilypie - (I2vc)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Athinaa είπε:

αχαχαχαχαχαχαχα... είσαι τρελοκομείο εντελώς... αλλά ναι ρε συ δεν το είχα σκεφτεί... ως 3η παίρνω και το χάλκινο... αχαχαχαχαχαχαχαχαχα... αγάπη θύμησε μου -για να μην γυρνάω πίσω πίσω- πόσα γραμμάρια γεννήθηκε η μικρή σου;;;; και όταν άρχισε να τρώει γάλα πόσο έπαιρνε κατά μέσο όρο την ημέρα;;;

Κοριτσάκια γεια σε όλες... εγώ σας γράφω πλέον από το σπίτι... βγήκα χθες το απόγευμα και το φέρω λίγο βαρέως που άφησα τον μπέμπη μου πίσω ... το αντράκι μου είναι καλά...  αναπνέει μόνος του αφού τον έβγαλαν από το οξυγόνο μόλις στις 12 ώρες και πλέον περιμένουμε μόνο -φτου φτου μην το ματιάσω- να πάρει βάρος... 

πάμε στην υπόθεση καισαρική... λοιπόν δεν έχει καμία σχέση με αυτό που είχα κάνει πριν 22 χρόνια... η πρώτη διαφορά ήταν ότι τώρα έκανα επισκληρίδιο αλλά δεν μου την άφησαν λόγω της πίεσης για να με παρακολουθούν... λοιπόν μια χαρά πορεύθηκα με τα ενδοφλέβια παυσίπονα και τα ενέσιμα... το μυστικό κορίτσια αν κάνετε καισαρική, είναι ένα: περπάτημα... εμένα με σήκωσαν με το ζόρι μετά από 12 ώρες, γιατί δεν πίστευα ότι θα μπορούσα... και οντως κατάφερα να κάνω βήματα και πιο πολλά απ' όσα ζήτησαν... και δεν σταμάτησα όλη μέρα... όλος ο πονος στην αρχή είναι από τα έντερα, οπότε για να φύγουν τα αέρια χρειάζεται συνεχές περπάτημα και πολύ πολύ νερό... εγώ το ίδιο βράδυ ανακουφίστηκα από τα αέρια και το επόμενο βράδυ ενεργήθηκα κιόλας... και τώρα είμαι σπίτι με 3 ντεπόν την ημέρα και 1 voltaren και είμαι μια χαρά... φτου φτου να μη με ματιάσω... 

στο μεταξύ μου είχαν πει ότι πρέπει να αλλάξω ξανά διατροφή για χάρη του θηλασμού... άντε ξανά μανά τα ίδια... τώρα άλλα είναι τα επιτρεπτά και άλλα απαγορεύονται... αχαχαχαχαχαχαχα... και πριν αλέκτωρ λαλήσει τρις η πιεσούλα φάνηκε να ξανατσιμπάει, οπότε τα 2 αντιυπερτασικά μου τα έκαναν 3 και μου είπαν να ξαναγυρίσω στη δίαιτα του ουρικού οξέως... όποια θυμάται ποια είναι αυτή να μου τη θυμίσει και μένα... αχαχαχαχαχαχαχα... το μόνο που ξέρω είναι ότι δεν εχει σχέση με του θηλασμού γιατί άκουγα τη μαία μου να λέει στον καρδιολόγο "μα της είπα της γυναίκας να μην τα τρώει αυτά για το θηλασμό"... αχαχαχαχαχαχαχα... για όσους ανρωτιούνται αναφερόταν στις πράσινες σαλάτες...

επίσης να σας πω ότι ξεκίνησα τις αντλήσεις με το νοσοκομειακό θήλαστρο... τις πρώτες φορές τσάμπα δούλευε... ωστόσο από προχθες το απόγευμα ξεκίνησε η παραγωγή... πρωτόγαλα προς το παρόν... ίσαμε 1 cc στην αρχή, μέχρι εκεί στην άκρη της σύριγγας... ενώ φτασαμε έως και τα 25 cc... τους το πηγαίνω στη ΜΕΝΝ κάθε μέρα - εγώ πρωί ο μπαμπάς του απόγευμα- κάτω και το βάζουν κατάψυξη... 

σήμερα το μεσημέρι πήγα να δω τον μπέμπη μου και ειδα σχεδόν ένα άλλο μωρό... ο γιατρός μου είπε ότι αυτό δεν έχει σχέση με τα κιλά/γραμμάρια -εξάλλου έχασε άλλα 40 από χθες-  αλλά ότι κάθε μέρα που θα περνάει θα δένει και περισσότερο ως μωρό... από το μεσημέρι ξεκίνησε και να τρώει το μανάρι μου... 2cc γάλα ανά 2ώρο... και μέχρι τώρα το βραδάκι δεν είχε ούτε παλινδρόμηση ούτε εμετό... θα το κάψουμε κυρ Στέφανε λέμε... αχαχαχαχαχαχα... μόνο που δεν ρώτησα αν του δίνουν από το δικό μου ή φόρμουλα...

είχαν δοκιμάσει και το μεσημέρι της Τρίτης να του δώσουν αλλά το έβγαζε... μου είπαν ότι πάντα το δοκιμαζουν αλλά συνήθως σε τόσο προωράκια δεν πετυχαίνει αμέσως γιατί είναι ανώριμο ακόμα το γαστρεντερικό τους... σε αντίθεση με το αναπνευστικό του που λειτουργεί εξαιρετικά... ευτυχώς που είχα κάνει τόσους κύκλους κορτιζόνης και έπιασαν και τόπο...

εγώ φυσικά ξετρελάθηκα με τα νέα... γιατί αυτο σημαίνει ότι γρήγορα -ελπίζω- θα φύγει από τη ΜΕΝΝ 3 και θα πάει στην απλή ΜΕΝΝ όπου και θα μπορούμε να τον αγγίξουμε, να το ταΐσουμε, να τον πάρουμε αγκαλιά κλπ...

στο μεταξύ έσβησαν και τη λάμπα γιατί ο ίκτερος φαίνεται να υποχωρεί και είδα όλο του το μουτράκι χωρίς τη μάσκα του σολάριουμ... οκ κορίτσια πλέον το έχω και επίσημο... ο γιος μου είναι ένας κούκλος... και όχι δεν είμαι κουκουβάγια γιατί στην κόρη μου -που είναι κουκλάρα και τώρα και ως μωρό- όταν γεννήθηκε ήταν χάλια μαύρα... κατακόκκινη πρησμένη πάρα πολύ στο κεφάλι γιατί είχε εμπεδωθεί,  γεμάτη τρίχες, παντού... μου έλεγαν θυμάμαι την 1η μέρα πόσο όμορφη είναι και τους έλεγα ότι το βλέπω ότι είναι άσχημη και γιατί λένε ψεμματα;; φοβούνται ότι θα την πετάξω από το παράθυρο;;; αχαχαχαχαχαχαχα... από την 3η-4η μέρα έστρωσε... αυτός ωστόσο είναι κούκλος από την αρχή... αχαχαχαχαχαχαχαχαχα

 

@Vila μου διόρθωσε την ημερομηνία της γέννας μου γιατί φαίνεται σαν να ...διαβάζεις το μέλλον!!!! αχαχαχαχαχαχαχαχαχα.... 15/6 γέννησα...

Δεν ξέρω αν φταίνε οι ορμόνες μου αλλά με έκανες να κλάψω... να το ξέρεις...

Κοριτσάρα μου πόσο χαίρομαι  που το παλικαρακι σου είναι καλά αλλά και εσύ..  Εμείς λοιπόν είμασταν περίπτωσαρα και τι εννοώ.. αρχίσαμε να τρώμε μέσα σε 12 ώρες διότι αφού είναι ίδια με τον μπαμπά της εμφανισιακά του πήρε και την πεινά φαταουλας παιδί μου άρχισε με 5cc ανά γεύμα και στο 24ωρο έτρωγε 10cc στην βδομάδα πλέον έτρωγε 40 μλ σκέψου ότι εγώ με το ζόρι έβγαζα 20μλ γάλα όταν την πήρα έτρωγε από το μπιμπερο 70μλ τώρα βέβαια στο σπίτι ποτέ τρώει 50 ποτέ 60 και ποτέ 90 μλ.. η διατροφή τους να ξέρεις είναι μεικτή το είχα ρωτήσει όταν δεν είχα πολύ γάλα 

Σήμερα ήρθε και η παιδίατρος σπίτι να την εξετάσει και μας είπε ότι είναι φυσιολογικό λόγω αλλαγής περιβάλλοντος να τρώει λιγότερο η και περισσότερο.. έπαθε βέβαια πλάκα γιατί αν και πρόωρη η ανάπτυξη της είναι σαν τελειομηνο μωρό

Γεννήθηκε 2050 και τώρα είναι 2810 μέσα σε 3 μέρες πήρε 110 γραμμάρια

  • Μου αρέσει 8

mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πινακακι ΠΗΤ   :wub:

Γράφω όσες έχετε ανάφερει ημερομηνία και το φύλο του μωρού και περιμένω και από τις υπόλοιπες! 

@Vila 01/07 αγοράκι! ♥️

@EfiVsl 03/07 κοριτσάκι! ♥️ 

@_marjio 05/07 αγοράκι! ♥️

@Biky3 06/07 κοριτσάκι! ♥️

@"Gigi" 08/07 κοριτσάκι! ♥️

@Koalaki87 08/07 κοριτσάκι! ♥️

@Fofou 08/07 κοριτσάκι! ♥️

@Τζινα38 09/07 κοριτσάκι! ♥️  γεννήσαμε 22/5!

@Μαρίαφi 09/07 κοριτσάκι! ♥️

@foroulina 10/07 κοριτσάκι! ♥️

@kerasaki10 10/07 αγοράκι! ♥️

@Φραουλίνα 10/07 αγοράκι! ♥️

@katerinafilip 10/07 κοριτσάκι! ♥️ γεννήσαμε 05/06!

@Emma9 12/07 αγοράκι♥️

@FofiK 13/07 αγοράκι! ♥️

@Ioannababy 14/07 έκπληξη! ♥️

@Katerinaki32 14/7 διδυμακια αγοράκια! ♥️ 

@Αντζελίνα 30 18/07 κοριτσάκι! ♥️

@Σταυρούλα Γ 19/07 έκπληξη! ♥️

@Arabella 21/07 κοριτσάκι!♥️ 

@ntoremi 24/07 αγοράκι! ♥️

 @Αφροδίτη......... 24/07 αγοράκι! ♥️

@Εlen32 25/07 κοριτσάκι! ♥️

@kerasia93 26/07 κοριτσάκι! ♥️ 

@Athinaa 26/07 αγοράκι! ♥️ γεννήσαμε 15/06!

@Gianna! 26/07 αγοράκι! ♥️

@Mvasi 28/07 κοριτσάκι! ♥️

@Barbei 29/07 αγοράκι! ♥️

@V_baby 29/07 αγοράκι! ♥️

@Ελλάκι 31/07 κοριτσάκι! ♥️

@Mammatobe 31/07 κοριτσάκι! ♥️

Με το καλό να τα πάρουμε αγκαλίτσα τα μωράκια μας!! ❤️

@Athinaa συγνώμη για το τυπογραφικό! :P διορθώθηκε! 

Για να δούμε ποιος έχει σειρά άραγε......???!!!! ♥️

  • Μου αρέσει 5

XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vila είπε:

πινακακι ΠΗΤ   :wub:

Γράφω όσες έχετε ανάφερει ημερομηνία και το φύλο του μωρού και περιμένω και από τις υπόλοιπες! 

@Vila 01/07 αγοράκι! ♥️

@EfiVsl 03/07 κοριτσάκι! ♥️ 

@_marjio 05/07 αγοράκι! ♥️

@Biky3 06/07 κοριτσάκι! ♥️

@"Gigi" 08/07 κοριτσάκι! ♥️

@Koalaki87 08/07 κοριτσάκι! ♥️

@Fofou 08/07 κοριτσάκι! ♥️

@Τζινα38 09/07 κοριτσάκι! ♥️  γεννήσαμε 22/5!

@Μαρίαφi 09/07 κοριτσάκι! ♥️

@foroulina 10/07 κοριτσάκι! ♥️

@kerasaki10 10/07 αγοράκι! ♥️

@Φραουλίνα 10/07 αγοράκι! ♥️

@katerinafilip 10/07 κοριτσάκι! ♥️ γεννήσαμε 05/06!

@Emma9 12/07 αγοράκι♥️

@FofiK 13/07 αγοράκι! ♥️

@Ioannababy 14/07 έκπληξη! ♥️

@Katerinaki32 14/7 διδυμακια αγοράκια! ♥️ 

@Αντζελίνα 30 18/07 κοριτσάκι! ♥️

@Σταυρούλα Γ 19/07 έκπληξη! ♥️

@Arabella 21/07 κοριτσάκι!♥️ 

@ntoremi 24/07 αγοράκι! ♥️

 @Αφροδίτη......... 24/07 αγοράκι! ♥️

@Εlen32 25/07 κοριτσάκι! ♥️

@kerasia93 26/07 κοριτσάκι! ♥️ 

@Athinaa 26/07 αγοράκι! ♥️ γεννήσαμε 15/06!

@Gianna! 26/07 αγοράκι! ♥️

@Mvasi 28/07 κοριτσάκι! ♥️

@Barbei 29/07 αγοράκι! ♥️

@V_baby 29/07 αγοράκι! ♥️

@Ελλάκι 31/07 κοριτσάκι! ♥️

@Mammatobe 31/07 κοριτσάκι! ♥️

Με το καλό να τα πάρουμε αγκαλίτσα τα μωράκια μας!! ❤️

@Athinaa συγνώμη για το τυπογραφικό! :P διορθώθηκε! 

Για να δούμε ποιος έχει σειρά άραγε......???!!!! ♥️

 νομίζω είναι η σειρά σου κορίτσι λίγο έμεινε οπότε οι υπόλοιπες κάντε στην μπάντα  γιατί έχασε το μετάλλιο από εμάς τις βιαστικές χαχαχα..

Με το καλό όλες κορίτσια μου

  • Μου αρέσει 5
  • Χαχα 3

mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο βρε @Athinaa τι καλά που τα παει ο μικρούλης σου!! Να πίνει το γαλατακι του για να έρθει γρήγορα στην αγκαλιά σου!!

 

  • Μου αρέσει 2

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

@Athinaa έρωτας με την πρώτη ματιά ε.??? Άντε να πάρει γρήγορα βάρος να έρθει σπιτάκι του!

@Τζινα38 λες??? 

Κορίτσια τώρα στο σκούπισμα είδα λίγο σαν υγρά ωορρηξίας σαν βλέννη.. λέτε να γίνεται τίποτα? 

  • Μου αρέσει 2

XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Αφροδίτη......... είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, μια χαρά ο μπέμπης 2,700g και μου λέει ο γιατρός πήρε 650+ γραμ σε 15 μέρες, μα τι τρως? Μου ανέβηκε το αίμα στο κεφάλι... ότι και εσύ του λέω. Έχουν βαλθεί να με τρελάνουν όλοι μέρες που είναι.... Και πως είναι μεγάλο μωρό για την εβδομάδα που είμαι,δηλαδή τις 35 σήμερα και να προσέχω τι τρώω. Αχ, αχ, αχ, αχ, όσο μου λένε πρόσεχε και μη τόσο περισσότερο πεινάω από πρίν. Παρεμπιπτόντως τα πόδια μου έχουν γίνει χάλια από το πρήξιμο, παράγγειλα 1 νούμερο μεγαλύτερα παπούτσια και πάλι δεν μου κάνουν, τι κατάσταση κι αυτή. 

Αυτό με το τι τρως δεν παιζει με τίποτα... κι εγώ νόμιζα όταν μου άλλαξαν τη διατροφή λόγω του ουρικού και μπόρεσα να ξαναφάω αβέρτα υδατάνθρακες ότι θα έπαιρνε περισσότερα γραμμάρια ο μπέμπης αλλά δεν... όπως μου είπαν και ο εμβρυομητρικός και η μαία το έμβρυο σιτίζεται από τον πλακούντα και από τα αποθηκευμένα μας και όχι από το τι τρώμε εκείνη τη στιγμή... όσο για μεγάλο το μωρό, ναι μπορεί αλλά όχι αφύσικα μεγάλο... 2.700 στις 35 καλό μου ακούγεται μπαμπάτσικο... η κόρη μου στις 37 ε είχε γεννηθεί 3.350 και κανένας δεν το είχε κάνει θέμα... 

  • Μου αρέσει 2

cZfsp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας με καθησυχάζεται, γιατί θα με τρελάνουν αυτοί. Όσο για την καμπύλη ήταν πάρα πολύ καλή και γενικότερα το για το σακχαρω με παρακολουθεί ενδοκρινολογος-διαβητολογος γιατί έχω και θυροειδή και  η γιατρός είναι λίγο ψείρας και κάνω μετρήσεις σακχάρου καθημερινά από τον 3ο μήνα προληπτικά και τσεκάρισμα κάθε μήνα με το μικροβιολογικο για να διασταυρωσουμε τα αποτελέσματα. Οι όποιες και είναι τέλειες. Δεν έχω θέμα διαβήτη. Ούτε η πίεση μου έχει θέμα και γενικότερα οι εξετάσεις μου είναι άψογες. Ο ιδιώτης έχει προφανώς θέμα με τα κιλά και υπερβάλει και ο άλλος στο δημόσιο πολύ πιθανών να στρώνει το έδαφος για καισαρική που τον βολεύει από πολλές απόψεις....!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , Vila είπε:

@Athinaa έρωτας με την πρώτη ματιά ε.??? Άντε να πάρει γρήγορα βάρος να έρθει σπιτάκι του!

@Τζινα38 λες??? 

Κορίτσια τώρα στο σκούπισμα είδα λίγο σαν υγρά ωορρηξίας σαν βλέννη.. λέτε να γίνεται τίποτα? 

Λέω λέω.. μήπως αυτά τα υγρά είναι τραχηλικό πομα; Μήπως ήρθε η ώρα να έρθει ο μπέμπης;;;;

  • Μου αρέσει 1

mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , Vila είπε:

@Athinaa έρωτας με την πρώτη ματιά ε.??? Άντε να πάρει γρήγορα βάρος να έρθει σπιτάκι του!

@Τζινα38 λες??? 

Κορίτσια τώρα στο σκούπισμα είδα λίγο σαν υγρά ωορρηξίας σαν βλέννη.. λέτε να γίνεται τίποτα? 

Ενημέρωσε μας όταν ξυπνήσεις!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανούλες! 

Τελικά σήμερα τίποτα.. χθές μετά από αρκετό περπάτημα είδα τα υγρά.. άντε να δούμε..! Τρίτη πάω γιατρό!

@Τζινα38 μου διάβασα λίγο στο ίντερνετ για το τραχηλικό πώμα αλλά λένε πως είναι αρκετά μεγάλο δε ποσότητα. Ίσως άρχισε κάτι σιγά σιγά να γίνεται.. 9 και σήμερα κορίτσια μου!!!! 

  • Μου αρέσει 8

XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...