Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Bluee19 said:

      Εμένα ο άντρας μου πέρνει τις q10 300mg της OL και θα μάθουμε αν έκαναν δουλειά σε  περίπου ένα μήνα που θα το ελέγξουμε 

      Εμείς 600 ημερησίως δεν θυμάμαι ποιας εταιρείας … για να δούμε πως θα βγουν οι εξετάσεις σας περίεργη είμαι … 

Μανούλες Ιουλίου 2020!!


Vila

Recommended Posts

6 ώρες πρίν, Vila είπε:

 

Κορίτσια τωρα στο σκούπισμα είδα λίγο σαν υγρά ωορρηξίας σαν βλέννη.. λέτε να γίνεται τίποτα? 

Γίνεται γινεταιιιιι, αυτή τη βλεννη την είχα δει και εγώ, μια εβδομάδα αργότερα είδα πάλι βλεννη αλλά με αιμα και το ίδιο βράδυ γέννησα!!!!!!! Συνέχισε να περπατάς γίνεται δουλίτσα λεμεεεεεεε 

Επίσης η ποσότητα δεν ήταν κάτι φοβερό...σημασία έχει που ειδες βλεννη!!!

  • Μου αρέσει 3

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημερα κοριτσια...να πω και γω οτι εκανα καισαρικη στο πρωτο κ σηκωθηκα την ιδια μερα στις 7 το βραδυ(γεννησα πρωι)για να αλλαξω δωματιο κ ζητησα να παω με τα ποδια..ενεση δυνατη παυσιπονη πηρα μονο την 1η μερα στις 16.00...καμια αλλη μερα δεν πηρα τπτ απολύτως!πολυ καλη εμπειρια ευχομαι κ η 2η καισαρικη να ειναι το ιδιο...καθε οργανισμος αντιδρα διαφορετικα!ευχομαι οσες ειναι με φυσιολογικό τοκετο να πανε ολα καλα!!για οσες ειναι με καισαρικη ή προκύψει να μην αγχωνονται!πλεον ειναι ολα πιο ευκολα κ το σημαντικό ειναι να γεννηθεί το μωρο υγιες κ να μην θεσει κ η μητερα σε κινδυνο της ζωης της!!ο καιρος πλησιαζει κ σε λιγο θα μιλαμε για μωρα μονο!! εγω λογικα θα παω για καισαρική 15-20 ιουλιου...εχω ενα προαίσθημα βεβαια οτι μπορει να γεννησω κ νωριτερα...την υπολογιζει ο γιατρος τοτε γυρω στα 3000-3100 μ ειπε...θα ετοιμασω βαλιτσα τελος του μηνα καλου κακού...εχω βαρυνει(οχι λογω κιλων)αρκετα κ γιαυτο σκεφτομαι μηπως γεννησω νωριτερα...βεβαια κουράζομαι κ περισσοτερο απο την 1η οπως ειναι λογικο αν κ συσπασεις δεν ειχα μεχρι τωρα η αληθεια ειναι, λιγες τις τελευταιες μερες...θα ξεκινησω καρδιοτοκογραφο τελος του μηνα οποτε θα δουμε...δεν αποκλείεται βεβαια να με παει κ 10-15 ιουλιου...βαση ΤΕΡ ειμαι για τοτε αλλα λογω πολιτιστικών θα ειχα μεγαλυτερο κυκλο κ αλλαξαμε την ημερομηνια...δλδ μια μ λεει 27/7 ΠΗΤ μια 1/8...

  • Μου αρέσει 4

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, FofiK είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Βιλιτσα περιμένουμε νέα!

Αχ βρε κορίτσια κάτι πάτησα καταλάθος και δε μπορώ να δω τα στικερακια μας!

Αχ το ειχα παθει κ γω..πηγαινε στις ρυθμίσεις προφιλ κ καπου έχει να φαινονται οι υπογραφες κατι τετοιο..τικαρε το κ εισαι οκ!!!

Just now, Vila είπε:

Καλημέρα μανούλες! 

Τελικά σήμερα τίποτα.. χθές μετά από αρκετό περπάτημα είδα τα υγρά.. άντε να δούμε..! Τρίτη πάω γιατρό!

@Τζινα38 μου διάβασα λίγο στο ίντερνετ για το τραχηλικό πώμα αλλά λένε πως είναι αρκετά μεγάλο δε ποσότητα. Ίσως άρχισε κάτι σιγά σιγά να γίνεται.. 9 και σήμερα κορίτσια μου!!!! 

Καλημερα γλυκουλα!! Νομιζω οτι η τραχηλικη βλεννη εχει κ λιγο αιματακι..αλλα ναι σιγα σιγα μπορει να φτανει η στιγμη!!!!9κ σημερα..πωωω απιστευτο!!!

  • Μου αρέσει 2

sw2jp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φουσκωμένες κοιλίτσες!

@Vila γιου αρ δε νεξτ!Συνέχισε το περπάτημα και θα έρθει πιστεύω μέσα στις επόμενες μέρες!

@Τζινα38 η μικρούλα σου είναι φοβερή!Ο ρυθμός ανάπτυξης είναι σούπερ!Μπράβο!!!Όταν έγινα πρώτη φορά μαμά το ίδιο αναρωτιόμουν κι εγώ: "τώρα αλήθεια, είναι δικό μου αυτό το πλασματάκι;", επίσης έλεγα: "μα καλά πώς ζούσα χωρίς αυτόν;".Μεγαλύτερη χαρά απο τον ερχομό ενός παιδιού δεν υπάρχει στη ζωή!Να είστε γεροί και να ζήσετε με το κοριτσάκι σας αμέτρητες χαρές!!!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

  BeKsp1.png smQAp1.png 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Vila είπε:

@Athinaa έρωτας με την πρώτη ματιά ε.??? Άντε να πάρει γρήγορα βάρος να έρθει σπιτάκι του!

@Τζινα38 λες??? 

Κορίτσια τώρα στο σκούπισμα είδα λίγο σαν υγρά ωορρηξίας σαν βλέννη.. λέτε να γίνεται τίποτα? 

@Vila ζούμε μαμά σύντομα να σε δούμε!!! Ε-ε-ερχεταιιιιι!!! Χαχαχαχ... Κοριτσάκι μου με το καλό εύχομαι να πάρεις αγκαλιά το μωράκι σου!!! Φυσικά εύχομαι και στις υπόλοιπες κοπέλες το ίδιο!!! Αλλά εσύ είσαι η πρώτη της παρέας για αυτό και όλη μας η θετική σκέψη είναι σ'εσενα!!! 

Just now, elenakii22 είπε:

καλημερα κοριτσια...να πω και γω οτι εκανα καισαρικη στο πρωτο κ σηκωθηκα την ιδια μερα στις 7 το βραδυ(γεννησα πρωι)για να αλλαξω δωματιο κ ζητησα να παω με τα ποδια..ενεση δυνατη παυσιπονη πηρα μονο την 1η μερα στις 16.00...καμια αλλη μερα δεν πηρα τπτ απολύτως!πολυ καλη εμπειρια ευχομαι κ η 2η καισαρικη να ειναι το ιδιο...καθε οργανισμος αντιδρα διαφορετικα!ευχομαι οσες ειναι με φυσιολογικό τοκετο να πανε ολα καλα!!για οσες ειναι με καισαρικη ή προκύψει να μην αγχωνονται!πλεον ειναι ολα πιο ευκολα κ το σημαντικό ειναι να γεννηθεί το μωρο υγιες κ να μην θεσει κ η μητερα σε κινδυνο της ζωης της!!ο καιρος πλησιαζει κ σε λιγο θα μιλαμε για μωρα μονο!! εγω λογικα θα παω για καισαρική 15-20 ιουλιου...εχω ενα προαίσθημα βεβαια οτι μπορει να γεννησω κ νωριτερα...την υπολογιζει ο γιατρος τοτε γυρω στα 3000-3100 μ ειπε...θα ετοιμασω βαλιτσα τελος του μηνα καλου κακού...εχω βαρυνει(οχι λογω κιλων)αρκετα κ γιαυτο σκεφτομαι μηπως γεννησω νωριτερα...βεβαια κουράζομαι κ περισσοτερο απο την 1η οπως ειναι λογικο αν κ συσπασεις δεν ειχα μεχρι τωρα η αληθεια ειναι, λιγες τις τελευταιες μερες...θα ξεκινησω καρδιοτοκογραφο τελος του μηνα οποτε θα δουμε...δεν αποκλείεται βεβαια να με παει κ 10-15 ιουλιου...βαση ΤΕΡ ειμαι για τοτε αλλα λογω πολιτιστικών θα ειχα μεγαλυτερο κυκλο κ αλλαξαμε την ημερομηνια...δλδ μια μ λεει 27/7 ΠΗΤ μια 1/8...

Εύχομαι να είναι τόσο εύκολη και αυτή η καισαρική!!! Να πάνε όλα καλά και να αναρρώσεις αμέσως!!! Έχεις ακόμα να προετοιμαστείς, πάντως!!

  • Μου αρέσει 3
  • Χαχα 2

Lilypie - (I2vc)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Arabella είπε:

Καλημέρα φουσκωμένες κοιλίτσες!

@Vila γιου αρ δε νεξτ!Συνέχισε το περπάτημα και θα έρθει πιστεύω μέσα στις επόμενες μέρες!

@Τζινα38 η μικρούλα σου είναι φοβερή!Ο ρυθμός ανάπτυξης είναι σούπερ!Μπράβο!!!Όταν έγινα πρώτη φορά μαμά το ίδιο αναρωτιόμουν κι εγώ: "τώρα αλήθεια, είναι δικό μου αυτό το πλασματάκι;", επίσης έλεγα: "μα καλά πώς ζούσα χωρίς αυτόν;".Μεγαλύτερη χαρά απο τον ερχομό ενός παιδιού δεν υπάρχει στη ζωή!Να είστε γεροί και να ζήσετε με το κοριτσάκι σας αμέτρητες χαρές!!!

σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου, πραγματικα δεν υπαρχει μεγαλυτερη χαρα.!!

  • Μου αρέσει 1

mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια μου,

Ομορφη κ ηρεμη Κυριακη να εχουμε..πωπω σημερα πραγματικα δε ξερω ποσο εχω κοιμηθει..με πηρε ο υπνος κατα τις 3 ε να κοιμηθηκα 1μιση ωρα;;ολο ξυπναγα κ ουσιαστικα λαγοκοιμομουν κ ο μικρός παρτυ ταυτοχρονα..πφφφ παλι θα σερνομαι την υπολοιπη μερα..με προετοιμαζει ο γλυκουλακος μου..τι κάνετε κατ αλλα;;;τι θα φαγητουλι εχει το προγραμμα;;εγωω μοσχαρακι, πρεπει να σκεφτω πως να το κανω..χμμ..πειτε καμια ιδεα..γαστρα με χυλοπιτα;;;

  • Μου αρέσει 3

sw2jp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emma9 είπε:

Καλημερα κοριτσια μου,

Ομορφη κ ηρεμη Κυριακη να εχουμε..πωπω σημερα πραγματικα δε ξερω ποσο εχω κοιμηθει..με πηρε ο υπνος κατα τις 3 ε να κοιμηθηκα 1μιση ωρα;;ολο ξυπναγα κ ουσιαστικα λαγοκοιμομουν κ ο μικρός παρτυ ταυτοχρονα..πφφφ παλι θα σερνομαι την υπολοιπη μερα..με προετοιμαζει ο γλυκουλακος μου..τι κάνετε κατ αλλα;;;τι θα φαγητουλι εχει το προγραμμα;;εγωω μοσχαρακι, πρεπει να σκεφτω πως να το κανω..χμμ..πειτε καμια ιδεα..γαστρα με χυλοπιτα;;;

Καλημέρεεες!

Πωωω μου άνοιξες την όρεξη τώρα ρε φιλη!! Δαγκωτο γαστρουλα! Εμείς κοκκινιστό κοτόπουλο με ρυζακι.

Από ύπνο μη το ματιασω κοιμάμαι, πώς να το πω, σα βόδι χαχαχαχαχχαχαχ Μιλάμε ατελείωτες ώρες!!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2

BA68p2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Emma9 είπε:

Καλημερα κοριτσια μου,

Ομορφη κ ηρεμη Κυριακη να εχουμε..πωπω σημερα πραγματικα δε ξερω ποσο εχω κοιμηθει..με πηρε ο υπνος κατα τις 3 ε να κοιμηθηκα 1μιση ωρα;;ολο ξυπναγα κ ουσιαστικα λαγοκοιμομουν κ ο μικρός παρτυ ταυτοχρονα..πφφφ παλι θα σερνομαι την υπολοιπη μερα..με προετοιμαζει ο γλυκουλακος μου..τι κάνετε κατ αλλα;;;τι θα φαγητουλι εχει το προγραμμα;;εγωω μοσχαρακι, πρεπει να σκεφτω πως να το κανω..χμμ..πειτε καμια ιδεα..γαστρα με χυλοπιτα;;;

Το ίδιο έχουμε!! Μόνο που έβαλα κριθαράκι γιατί τελείωσαν οι χυλοπίτες της μάνας μου! Κορίτσια, εμείς έχουμε μετακόμιση.. Ολα καλα πάνε μόνο που νιωθω ότι έχω κουρασει το μωρό και ανήσυχω επειδή μου κλωτσάει χαμηλά (34η βδομάδα). 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!

Εγώ σήμερα ούτε ξέρω τι να μαγειρέψω.. 

Χθες δε μπορούσα να κοιμηθώ με τίποτα, είχα υπερένταση γυρνούσα δεξιά και αριστερά.. τελικά έβαλα κλιματιστικό και ανεμιστήρα μαζί και κοιμήθηκα αργουτσικα βέβαια.. 

@Mammatobe μη κουράζεσαι κορίτσι μου, είναι νωρίς ακόμα!!!! Ξεκουράσου σήμερα αν μπορείς..

Πωπω 39 εβδομάδα μπαινωωω, θέλω να πιστεύω ότι αυτή την εβδομάδα θα μας έρθει ο μικρούλης...για να δούμε!! Στις 24 έχει γενέθλια ο άντρας μου, να τύχει να έχουν μαζί???? Τι ωραία που θα είναι!!

  • Μου αρέσει 6

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, _marjio είπε:

Καλημέρα!!

Εγώ σήμερα ούτε ξέρω τι να μαγειρέψω.. 

Χθες δε μπορούσα να κοιμηθώ με τίποτα, είχα υπερένταση γυρνούσα δεξιά και αριστερά.. τελικά έβαλα κλιματιστικό και ανεμιστήρα μαζί και κοιμήθηκα αργουτσικα βέβαια.. 

@Mammatobe μη κουράζεσαι κορίτσι μου, είναι νωρίς ακόμα!!!! Ξεκουράσου σήμερα αν μπορείς..

Πωπω 39 εβδομάδα μπαινωωω, θέλω να πιστεύω ότι αυτή την εβδομάδα θα μας έρθει ο μικρούλης...για να δούμε!! Στις 24 έχει γενέθλια ο άντρας μου, να τύχει να έχουν μαζί???? Τι ωραία που θα είναι!!

Ααα πολύ πιθανό!! ααχ όντως τελεια θα είναι!! Κι εμενα ο άντρας μου 3 Ιουλίου έχει γενέθλια και του λέω το δώρο σου θα ειναι ο γιος σου:wub: 

  • Μου αρέσει 2

BA68p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mammatobe είπε:

Το ίδιο έχουμε!! Μόνο που έβαλα κριθαράκι γιατί τελείωσαν οι χυλοπίτες της μάνας μου! Κορίτσια, εμείς έχουμε μετακόμιση.. Ολα καλα πάνε μόνο που νιωθω ότι έχω κουρασει το μωρό και ανήσυχω επειδή μου κλωτσάει χαμηλά (34η βδομάδα). 

Αα ωραιοτατα! Θα καλοφαμε σημερα!! Κατσε κ ξεκουρασου..δεν νομιζω να ναι κατι κ εμενα με χτύπαγε απο νωρις χαμηλα..μπορει να χει παει προς τα εκει τωρα κ μετα να παει να φωλιασει αλλου..εγω παντως ετσι καταλαβαινα, μια ηταν εδω μια εκει.απ τον λοξυγκα βασικα καταλαβαινα που βρισκεται στο περιπου..χαχα

Just now, _marjio είπε:

Καλημέρα!!

Εγώ σήμερα ούτε ξέρω τι να μαγειρέψω.. 

Χθες δε μπορούσα να κοιμηθώ με τίποτα, είχα υπερένταση γυρνούσα δεξιά και αριστερά.. τελικά έβαλα κλιματιστικό και ανεμιστήρα μαζί και κοιμήθηκα αργουτσικα βέβαια.. 

@Mammatobe μη κουράζεσαι κορίτσι μου, είναι νωρίς ακόμα!!!! Ξεκουράσου σήμερα αν μπορείς..

Πωπω 39 εβδομάδα μπαινωωω, θέλω να πιστεύω ότι αυτή την εβδομάδα θα μας έρθει ο μικρούλης...για να δούμε!! Στις 24 έχει γενέθλια ο άντρας μου, να τύχει να έχουν μαζί???? Τι ωραία που θα είναι!!

Κ γω ρε γαμωτο σε γενικές γραμμες δεν εχω θεματα..εντάξει ξυπναω συχνα για να αλλαξω πλευρο αλλα απλα αυτο..σημερα δε ξερω τι επαθα..ισως υπερενταση γιατι ημασταν ολη μερα σε κατι φίλους κ ημουν σε μια καρεκλα;! Τι να πω..πωωω φτανεις κ εσυ στο τελος ρε συ!! Τι τελειααα..ας απολαυσουμε κοριτσια τις τελευταιες μερες μας..μερες ξεγνοιασας!! Χαχαχα

  • Μου αρέσει 3

sw2jp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας γλυκούλες!!!!

Πως μου είστε??

Λοιπόν η κοιλιά μου τις τελευταίες μέρες έγινε θεόρατη!!!! Άρχισα και νιώθω έντονο βάρος, αλλά όσοι με βλέπουν λένε η κοιλιά είναι ψηλά ακόμα! Για να αλλάξω πλευρό στον ύπνο κάνω μεγάλο κόπο, με βλέπει ο άντρας μου και αγχώνεται :P πως να σε βοηθήσω μου λέει?? Φέρε γερανό λέω! Χαχαχα Ευτυχώς όμως μπορώ και κοιμάμαι ακόμα αρκετές ώρες!  Αύριο μπαίνω 40η εβδομάδα! Για να δούμε το απόφαση θα πάρει ο μπεμπακος!!! Πάντως βλέννη δεν είδα ξανά. Απλά βρε κορίτσια έχω αρχίσει να φοβάμαι την πρόκληση μήπως τυχόν κολλήσουμε και καταλήξει σε καισαρική.. μακάρι να ξεκινήσει μόνος του ο τοκετός! Δεν είμαι κατά της καισαρικής όταν υπάρχει ανάγκη αλλά θα προτιμούσα να την αποφύγω.

Εμείς σήμερα τρώμε γαριδομακαρονάδα!!! 

 

23 ώρες πρίν, elenakii22 είπε:

καλημερα κοριτσια...να πω και γω οτι εκανα καισαρικη στο πρωτο κ σηκωθηκα την ιδια μερα στις 7 το βραδυ(γεννησα πρωι)για να αλλαξω δωματιο κ ζητησα να παω με τα ποδια..ενεση δυνατη παυσιπονη πηρα μονο την 1η μερα στις 16.00...καμια αλλη μερα δεν πηρα τπτ απολύτως!πολυ καλη εμπειρια ευχομαι κ η 2η καισαρικη να ειναι το ιδιο...καθε οργανισμος αντιδρα διαφορετικα!ευχομαι οσες ειναι με φυσιολογικό τοκετο να πανε ολα καλα!!για οσες ειναι με καισαρικη ή προκύψει να μην αγχωνονται!πλεον ειναι ολα πιο ευκολα κ το σημαντικό ειναι να γεννηθεί το μωρο υγιες κ να μην θεσει κ η μητερα σε κινδυνο της ζωης της!!ο καιρος πλησιαζει κ σε λιγο θα μιλαμε για μωρα μονο!! εγω λογικα θα παω για καισαρική 15-20 ιουλιου...εχω ενα προαίσθημα βεβαια οτι μπορει να γεννησω κ νωριτερα...την υπολογιζει ο γιατρος τοτε γυρω στα 3000-3100 μ ειπε...θα ετοιμασω βαλιτσα τελος του μηνα καλου κακού...εχω βαρυνει(οχι λογω κιλων)αρκετα κ γιαυτο σκεφτομαι μηπως γεννησω νωριτερα...βεβαια κουράζομαι κ περισσοτερο απο την 1η οπως ειναι λογικο αν κ συσπασεις δεν ειχα μεχρι τωρα η αληθεια ειναι, λιγες τις τελευταιες μερες...θα ξεκινησω καρδιοτοκογραφο τελος του μηνα οποτε θα δουμε...δεν αποκλείεται βεβαια να με παει κ 10-15 ιουλιου...βαση ΤΕΡ ειμαι για τοτε αλλα λογω πολιτιστικών θα ειχα μεγαλυτερο κυκλο κ αλλαξαμε την ημερομηνια...δλδ μια μ λεει 27/7 ΠΗΤ μια 1/8...

Κορίτσι μου εύχομαι τόσο και ακόμα πιο εύκολα να σου έρθουν και τώρα τα πράγματα!! 

Just now, _marjio είπε:

 

Πωπω 39 εβδομάδα μπαινωωω, θέλω να πιστεύω ότι αυτή την εβδομάδα θα μας έρθει ο μικρούλης...για να δούμε!! Στις 24 έχει γενέθλια ο άντρας μου, να τύχει να έχουν μαζί???? Τι ωραία που θα είναι!!

Τι ωραίο που θα είναι να έχουν μαζί γεννεθλια!!! :wub:

Just now, FofiK είπε:

Ααα πολύ πιθανό!! ααχ όντως τελεια θα είναι!! Κι εμενα ο άντρας μου 3 Ιουλίου έχει γενέθλια και του λέω το δώρο σου θα ειναι ο γιος σου:wub: 

Όντως υπάρχει πιο όμορφο δώρο???? :wub:

Κι εμένα γιορτάζει ο αντρουλης μου στις 29 που έχω τελική ημερομηνία και λέω θα είναι πολύ όμορφο να έρθει εκείνη τη μέρα!!!

  • Μου αρέσει 6

XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Vilaμου είναι πιθανή και όχι τελική!! Σε μια εγκυμοσύνη που κυλάει ομαλά, το καρδιοτοκογραφημα είναι καλο και γενικά δεν υπάρχουν παθολογίες, μπορεί να συνεχιστεί και πέραν των 40 εβδομάδων. Φυσικά πρέπει και ο γιατρος να σε υποστηρίζει και να μην είναι χεστ#ς χαχαχα . Εσύ συνέχισε να περπατάς και εύχομαι να έρθει πριν τις 40 γιατί εκεί θα σου πει για πρόκληση κλπ που δε ξέρεις πως θα καταλήξει δυστυχώς γιατί δε θα είναι η ώρα του!!!

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vila είπε:

Γειά σας γλυκούλες!!!!

Πως μου είστε??

Λοιπόν η κοιλιά μου τις τελευταίες μέρες έγινε θεόρατη!!!! Άρχισα και νιώθω έντονο βάρος, αλλά όσοι με βλέπουν λένε η κοιλιά είναι ψηλά ακόμα! Για να αλλάξω πλευρό στον ύπνο κάνω μεγάλο κόπο, με βλέπει ο άντρας μου και αγχώνεται :P πως να σε βοηθήσω μου λέει?? Φέρε γερανό λέω! Χαχαχα Ευτυχώς όμως μπορώ και κοιμάμαι ακόμα αρκετές ώρες!  Αύριο μπαίνω 40η εβδομάδα! Για να δούμε το απόφαση θα πάρει ο μπεμπακος!!! Πάντως βλέννη δεν είδα ξανά. Απλά βρε κορίτσια έχω αρχίσει να φοβάμαι την πρόκληση μήπως τυχόν κολλήσουμε και καταλήξει σε καισαρική.. μακάρι να ξεκινήσει μόνος του ο τοκετός! Δεν είμαι κατά της καισαρικής όταν υπάρχει ανάγκη αλλά θα προτιμούσα να την αποφύγω.

Εμείς σήμερα τρώμε γαριδομακαρονάδα!!! 

 

Κορίτσι μου εύχομαι τόσο και ακόμα πιο εύκολα να σου έρθουν και τώρα τα πράγματα!! 

Τι ωραίο που θα είναι να έχουν μαζί γεννεθλια!!! :wub:

Όντως υπάρχει πιο όμορφο δώρο???? :wub:

Κι εμένα γιορτάζει ο αντρουλης μου στις 29 που έχω τελική ημερομηνία και λέω θα είναι πολύ όμορφο να έρθει εκείνη τη μέρα!!!

Μη φοβάσαι κοριτσάκι, το μπεμπακι θα έρθει όταν είναι έτοιμο! Και μπορεί να κατέβει ακόμα και την ώρα της γέννας! Καλά εγώ ρίχνω γέλιο γιατί άλλοι μου λένε είναι ακόμα ψηλά έχεις χρόνο, άλλοι μου λενε κατέβηκε σε λίγες μέρες γεννας, και όλοι με περισσή σιγουριά χαχαχχαχαχαχαχααχχα (μιλάω πάντα για άτομα που δεν είναι μαίες ή γιατροί)

Και ακόμα κ να κλείσεις και τη 40 εβδομάδα, δε μπορεί να σε περιμένει ο γιατρος λίγες μέρες ακόμη;

Φουλ περπάτημα, κατέβασμα σκάλας, βαθειά καθίσματα με προσοχή και όρθιο το κορμο, και επισης βαρκούλα με τον άντρα σου! Αν θυμάσαι αυτό το παιχνίδι που παίζαμε παιδάκια κρατιόμασταν χέρια καθιστοί κ πηγαιναμε μπρος πισω.

Επίσης βοηθάει και να κάθεσαι πάνω σε μπάλα πιλάτες.

Όλα αυτά βοηθάνε να κατέβει/εμπεδωθεί το μωράκι και τα κάνουμε απο τις 37 εβδομάδες κ μετά (μας το χε πει μαία).

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

BA68p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...