Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

ΠΑΝΤΟΣ ή ΤΣΙΡΙΓΩΤΗΣ


Recommended Posts

Κορίτσια μου καλησπέρα.Έχω να γράψω καιρό αλλά προσπαθώ να διαβάζω όσο πιο συχνά μπορώ τα νέα σας.Με πολλές κοπέλες έχουμε μιλήσει στο παρελθόν.Ανοίγω το θέμα αυτό γιατί θέλω να ακούσω γνώμες για τους δύο συγκεκριμένους γιατρούς,είτε με απλή εξωσωματική,είτε με δανεικά.Μετά την τελευταία αρνητική χοριακή τον Ιούνιο,η 6η,τα έχω παρατήσει προς το παρόν.Βασικά οι γιατροί μου είπαν δεν έχει νόημα πλέον να ξαναπροσπαθήσω με τα δικά μου ωάρια,λόγω ηλικίας.44.Το ίδιο μου είπε και ο γυναικολόγος μου.Μετά την αποτυχημένη ετ γυναικολογικά τα έχω πάιξει.Όλο κυστικά ωοθυλάκια εμφανίζονται τα οποία καθυστερούν τη περίοδο,ακόμα προσπαθώ να επανέλθω.Στο μυαλό μου τριγυριζει συνεχώς το θέμα των δανεικών ωαρίων,ακόμα έχω  βέβαια κάποιες αμφιβολίες,ίσως θα έπρεπε να απευθυνθώ σε κάποιο ψυχολόγο,μπορεί να αισθανθώ καλύτερα.Το χειρότερο όμως είναι ότι ο σύζυγος μου δε το βλέπει θετικά το θέμα,μου λέεί κάτι βλακείες να χαλαρώσουμε.ότι θα τα καταφέρουμε φυσιολογικά κτλ.Μαλώσαμε δύο φορές και δε κάθεται να το συζητήσουμε.Αυτό που ξερω είναι ότι τη μητρότητα μόνο ο Θεός μπορεί να μου τη στερήσει και κανένας άλλος.Αν αποφασίσω να κάνω παιδάκι μ'αυτό το τρόπο αν θέλει να συμμετέχει καλώς,αλλίως υπάρχει και άλλη λύση.Έχω κάνει τα πάντα αυτά τα τελευταία 6 χρόνια.Έρχονται συνέχεια στο μυαλό μου συνεχώς τα ερωτήματα γιατί εκείνο,γιατί το άλλο.Μήπως δεν έκανα κάτι καλά.Δεν έχει νόημα όμως να πηγαίνω πίσω.Έχω  πονέσει τόσο πολύ στη ζωή μου και κανένας δε μπορεί να με καταλάβει.Κυρίως ο άντρας μου.Θέλω λοιπόν να ακούσω τις γνώμες σας και τις εμπειρίες σας μ'αυτούς τους δύο γιατρούς,γιατί δε πρόκειται να κάνω τίποτα ξανά εδώ στη Θεσσαλονίκη,θα κατέβω Αθήνα.Με κούρασε το κέντρο που ήμουν.Μία φίλη μου μου είπε θα με φέρει σε επαφή με τον κ.Πάντο,αλλά διαβάζω πολύ καλά σχόλια και για τον κ.Τσιριγώτη.Θα ήθελα τη γνώμη σας.Ευχαριστώ πολύ κορίτσια.

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα Oly, είμαστε στην ίδια κατάσταση, και στην ίδια ηλικία, και γι' αυτό αποφάσισα να γράψω. Σκέφτηκα και γω την Αθήνα και έκανα τον Μάϊο που μας πέρασε ένα ραντεβού με πολύ γνωστό γιατρό εκεί, ο οποίος όμως δεν με ενέπνευσε αρκετά ώστε να μπω στη δύσκολη διαδικασία των ταξιδιών στην Αθήνα. Στις αρχές του επόμενου μήνα έχω κλείσει ραντεβού με τον κ. Τσιριγώτη και μπορώ να σου πω την άποψή μου όταν γίνει το ραντεβού. Μας εύχομαι λίγη τύχη και πολύ κουράγιο για τη συνέχεια! -)

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Frida_ είπε:

Καλησπέρα Oly, είμαστε στην ίδια κατάσταση, και στην ίδια ηλικία, και γι' αυτό αποφάσισα να γράψω. Σκέφτηκα και γω την Αθήνα και έκανα τον Μάϊο που μας πέρασε ένα ραντεβού με πολύ γνωστό γιατρό εκεί, ο οποίος όμως δεν με ενέπνευσε αρκετά ώστε να μπω στη δύσκολη διαδικασία των ταξιδιών στην Αθήνα. Στις αρχές του επόμενου μήνα έχω κλείσει ραντεβού με τον κ. Τσιριγώτη και μπορώ να σου πω την άποψή μου όταν γίνει το ραντεβού. Μας εύχομαι λίγη τύχη και πολύ κουράγιο για τη συνέχεια! -)

 

Καλησπέρα κορίτσι.Ναι θα ήθελα να μου πεις τη γνώμη σου όταν πας στο ραντεβού.Εγώ έχω στο μυαλό μου και τον κ.Πάντο,μιας και έρχεται συχνά στο Διαβαλκανικό,βέβαια το θέμα είναι να σου κάνει κλικ και σαν γιατρός.Θα δούμε τί θα γίνει.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, oly75 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα.Έχω να γράψω καιρό αλλά προσπαθώ να διαβάζω όσο πιο συχνά μπορώ τα νέα σας.Με πολλές κοπέλες έχουμε μιλήσει στο παρελθόν.Ανοίγω το θέμα αυτό γιατί θέλω να ακούσω γνώμες για τους δύο συγκεκριμένους γιατρούς,είτε με απλή εξωσωματική,είτε με δανεικά.Μετά την τελευταία αρνητική χοριακή τον Ιούνιο,η 6η,τα έχω παρατήσει προς το παρόν.Βασικά οι γιατροί μου είπαν δεν έχει νόημα πλέον να ξαναπροσπαθήσω με τα δικά μου ωάρια,λόγω ηλικίας.44.Το ίδιο μου είπε και ο γυναικολόγος μου.Μετά την αποτυχημένη ετ γυναικολογικά τα έχω πάιξει.Όλο κυστικά ωοθυλάκια εμφανίζονται τα οποία καθυστερούν τη περίοδο,ακόμα προσπαθώ να επανέλθω.Στο μυαλό μου τριγυριζει συνεχώς το θέμα των δανεικών ωαρίων,ακόμα έχω  βέβαια κάποιες αμφιβολίες,ίσως θα έπρεπε να απευθυνθώ σε κάποιο ψυχολόγο,μπορεί να αισθανθώ καλύτερα.Το χειρότερο όμως είναι ότι ο σύζυγος μου δε το βλέπει θετικά το θέμα,μου λέεί κάτι βλακείες να χαλαρώσουμε.ότι θα τα καταφέρουμε φυσιολογικά κτλ.Μαλώσαμε δύο φορές και δε κάθεται να το συζητήσουμε.Αυτό που ξερω είναι ότι τη μητρότητα μόνο ο Θεός μπορεί να μου τη στερήσει και κανένας άλλος.Αν αποφασίσω να κάνω παιδάκι μ'αυτό το τρόπο αν θέλει να συμμετέχει καλώς,αλλίως υπάρχει και άλλη λύση.Έχω κάνει τα πάντα αυτά τα τελευταία 6 χρόνια.Έρχονται συνέχεια στο μυαλό μου συνεχώς τα ερωτήματα γιατί εκείνο,γιατί το άλλο.Μήπως δεν έκανα κάτι καλά.Δεν έχει νόημα όμως να πηγαίνω πίσω.Έχω  πονέσει τόσο πολύ στη ζωή μου και κανένας δε μπορεί να με καταλάβει.Κυρίως ο άντρας μου.Θέλω λοιπόν να ακούσω τις γνώμες σας και τις εμπειρίες σας μ'αυτούς τους δύο γιατρούς,γιατί δε πρόκειται να κάνω τίποτα ξανά εδώ στη Θεσσαλονίκη,θα κατέβω Αθήνα.Με κούρασε το κέντρο που ήμουν.Μία φίλη μου μου είπε θα με φέρει σε επαφή με τον κ.Πάντο,αλλά διαβάζω πολύ καλά σχόλια και για τον κ.Τσιριγώτη.Θα ήθελα τη γνώμη σας.Ευχαριστώ πολύ κορίτσια.

Καλησπέρα, εγώ θα σου πρότεινα να πας για ένα ραντεβού στον Τσιριγώτη να δεις τι θα σου προτείνει. Εγώ έμεινα πάρα πολύ ευχαριστημένη. Το κέντρο είναι οργανωμένο, το προσωπικό πολύ φιλικό αλλά το κυριότερο είναι ότι ο γιατρός ασχολείται με την κάθε περίπτωση δεν δίνει ένα γενικό πρωτόκολλο. Και σε βλέπει πάντα ο ίδιος όχι βοηθοί. Επίσης εξειδικεύεται σε μεγαλύτερες ηλικίες. Σου εύχομαι καλή επιτυχία!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσι,ο Τσιριγωτης θα σου πει κατευθειαν για δανεικα,εδω τα προτεινει σε πολυ μικροτερες ηλίκιες.Ο Παντος το ιδιο θεωρω αν και ισως σου πει και για φυσικους.

Σαν κεντρα ειναι πολυ διαφορετικα και ισως ο Παντος να εχει το καλυτερο εμβρυολογικο.

  • Μου αρέσει 1

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 ώρες πρίν, oly75 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα.Έχω να γράψω καιρό αλλά προσπαθώ να διαβάζω όσο πιο συχνά μπορώ τα νέα σας.Με πολλές κοπέλες έχουμε μιλήσει στο παρελθόν.Ανοίγω το θέμα αυτό γιατί θέλω να ακούσω γνώμες για τους δύο συγκεκριμένους γιατρούς,είτε με απλή εξωσωματική,είτε με δανεικά.Μετά την τελευταία αρνητική χοριακή τον Ιούνιο,η 6η,τα έχω παρατήσει προς το παρόν.Βασικά οι γιατροί μου είπαν δεν έχει νόημα πλέον να ξαναπροσπαθήσω με τα δικά μου ωάρια,λόγω ηλικίας.44.Το ίδιο μου είπε και ο γυναικολόγος μου.Μετά την αποτυχημένη ετ γυναικολογικά τα έχω πάιξει.Όλο κυστικά ωοθυλάκια εμφανίζονται τα οποία καθυστερούν τη περίοδο,ακόμα προσπαθώ να επανέλθω.Στο μυαλό μου τριγυριζει συνεχώς το θέμα των δανεικών ωαρίων,ακόμα έχω  βέβαια κάποιες αμφιβολίες,ίσως θα έπρεπε να απευθυνθώ σε κάποιο ψυχολόγο,μπορεί να αισθανθώ καλύτερα.Το χειρότερο όμως είναι ότι ο σύζυγος μου δε το βλέπει θετικά το θέμα,μου λέεί κάτι βλακείες να χαλαρώσουμε.ότι θα τα καταφέρουμε φυσιολογικά κτλ.Μαλώσαμε δύο φορές και δε κάθεται να το συζητήσουμε.Αυτό που ξερω είναι ότι τη μητρότητα μόνο ο Θεός μπορεί να μου τη στερήσει και κανένας άλλος.Αν αποφασίσω να κάνω παιδάκι μ'αυτό το τρόπο αν θέλει να συμμετέχει καλώς,αλλίως υπάρχει και άλλη λύση.Έχω κάνει τα πάντα αυτά τα τελευταία 6 χρόνια.Έρχονται συνέχεια στο μυαλό μου συνεχώς τα ερωτήματα γιατί εκείνο,γιατί το άλλο.Μήπως δεν έκανα κάτι καλά.Δεν έχει νόημα όμως να πηγαίνω πίσω.Έχω  πονέσει τόσο πολύ στη ζωή μου και κανένας δε μπορεί να με καταλάβει.Κυρίως ο άντρας μου.Θέλω λοιπόν να ακούσω τις γνώμες σας και τις εμπειρίες σας μ'αυτούς τους δύο γιατρούς,γιατί δε πρόκειται να κάνω τίποτα ξανά εδώ στη Θεσσαλονίκη,θα κατέβω Αθήνα.Με κούρασε το κέντρο που ήμουν.Μία φίλη μου μου είπε θα με φέρει σε επαφή με τον κ.Πάντο,αλλά διαβάζω πολύ καλά σχόλια και για τον κ.Τσιριγώτη.Θα ήθελα τη γνώμη σας.Ευχαριστώ πολύ κορίτσια.

Καλησπέρα κορίτσι.Πολυ χαιρομαι που επανήλθες.Εγω για το πρωτο κεντρο εξωσωματικης που ακουσα οταν ξεκινησα το γολγοθα με  τις εξωσωματικες ητανε αοτο του Τσιριγωτη..Ενας φιλος στη δουλεια ειχανε κανει μωρακι εκει και μου ελεγε τα καλυτερα.Στη συνεχεια το μονο αρνητικο που ακουσα ειναι οτι εχει  λιγο περιεργη συμπεριφορα.Ποτε δεν πηγα ομως..Δεν ξερω αν εκανα καλα..Ο Τσιριγωτης θα  σου πει μονο για δανεικα.Οι φυσικοι κυκλοι ειναι δυσκολοι με τοσα χλμ σ αυτη την ηλικια..Σου το λεω εγω που το εκανα..Ενα χρονο για 1 εμβρυομεταφορα θα χρειαστεις..Σου το λεω με αγαπη.Καλες αποφασεις

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 15/11/2019 at 5:46 ΜΜ, oly75 είπε:

.Αυτό που ξερω είναι ότι τη μητρότητα μόνο ο Θεός μπορεί να μου τη στερήσει και κανένας άλλος.Αν αποφασίσω να κάνω παιδάκι μ'αυτό το τρόπο αν θέλει να συμμετέχει καλώς,αλλίως υπάρχει και άλλη λύση.Έχω κάνει τα πάντα αυτά τα τελευταία 6 χρόνια.Έρχονται συνέχεια στο μυαλό μου συνεχώς τα ερωτήματα γιατί εκείνο,γιατί το άλλο.Μήπως δεν έκανα κάτι καλά.Δεν έχει νόημα όμως να πηγαίνω πίσω.Έχω  πονέσει τόσο πολύ στη ζωή μου και κανένας δε μπορεί να με καταλάβει

Αφού νιώθεις έτσι μην αφήσεις κανέναν και τίποτα να σου στερήσει την μητρότητα, είναι κάτι το οποίο εσύ θες τόσο πολύ! Αν συμβιβαστείς  και το αφήσεις πίσω τότε θα υπάρχει πάντα ένα αγκάθι μέσα σου το οποιο όμως μπορεί να σε οδηγήσει σε μεγάλες ρίξεις με τον άντρα σου.Υπάρχουν άνθρωποι που μπορούν να σε καταλάβουν, υπάρχουν πολλές γυναίκες που έχουν περάσει ότι εσύ και εκείνες μπορούν να γνωρίζουν ακριβώς πως χτυπάει η καρδιά σου αυτή την στιγμή. Εγώ το μόνο που θα σε συμβούλευα είναι να δεις έναν ψυχολόγο ο οποίος μπορεί να σε βοηθήσει όχι μόνο σχετικά με τα δανεικά αλλά γενικά πως να διαχειριστείς την κατάσταση στην παρούσα φάση. Εγώ το μόνο που θα σου έλεγα θα ήταν να μην εγκαταλείψεις τον αγώνα, να μην χαλαρώσεις για να έρθει μόνο του καθώς δεν έχεις χρόνο.

Για να δανεικά δεν γνωρίζω αν σε βοηθήσω όμως αν σκέφτεσαι πάντως για φυσικό κύκλο μπορείς να κάνεις ένα ραντεβού με τον Σφακιανούδη (είναι στο γένεσις και αυτός) ο οποίος ειλικρινά είναι από τους καλύτερους σε αυτή την μέθοδο.

Εγώ απέκτησα το παιδάκι μου με τον Πάντο, από τον γιατρό ήμουν ευχαριστημένη, όπως επίσης και από όλη του την ομάδα, η κάθε μία όμως έχει διαφορετική εμπειρία από το κέντρο, εγώ βέβαια πήγαινα πριν πέντε χρόνια δεν ξέρω τι μπορεί να έχει αλλάξει, σίγουρα ο γιατρός παραμένει το ίδιο καλός. 

Αυτό είναι που έχει σημασία στην επιλογή κέντρου είναι ο καλός γιατρός με το αντίστοιχο τιμ και το καλό εμβρυολογικό.

  • Μου αρέσει 2

 
Link to comment
Share on other sites

Η καθεμία μας σου απαντάει με βάση την προσωπική της εμπειρία στο θέμα γιατρού. Εγώ στον Τσιριγώτη πίνω νερό στο όνομά του! Είναι αυτός που με βοήθησε να έχω αγκαλιά την κόρη μου. Εκείνος και όλη του η ομάδα με στήριξαν από την αρχή ως το τέλος. Κάνε ένα ραντεβού μόνο και μόνο για να δεις τι θα σου προτείνει. Είναι ευθύς άνθρωπος και τίμιος . Αυτό που πιστεύει θα στο πει και θα στο τεκμηριώσει επιστημονικά.

  • Μου αρέσει 2

preg.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, τον κ. Πάντο δεν τον γνωρίζω και έτσι δεν έχω άποψη. Γνωρίζω όμως τον κ. Τσιριγώτη και η άποψη μου είναι η εξής: είναι ευφυής άνθρωπος και γιατρός με εξαιρετική επιστημονική κατάρτιση. Γνωρίζει το αντικείμενο του πολύ καλά και σχημάτισα την εντύπωση ότι του αρέσει η δουλειά του. Το ξέρω ότι έχουμε πολλούς εξαιρετικούς γιατρούς - επιστήμονες. Ποια είναι η διαφορά του κ. Τσιριγώτη; Τη γνώση του έρχεται να επικουρήσει και η μεγάλη του εμπειρία και χάρη σε αυτή έρχεται να εξειδικεύσει το τι προτείνει σε κάθε γυναίκα (το ανέφερε κάποια κοπέλα ότι δεν εφαρμόζει το ίδιο πρωτόκολλο σε όλες). Εγώ επωφελήθηκα τόσο των γνώσεων του αλλά πιστεύω κυρίως της εμπειρίας του και είμαι έγκυος σε δίδυμα. Ευγενικό το προσωπικό του κέντρου του και πολύ άξια και ικανή η υπεύθυνη του. Μπορείς να κάνει ραντεβού και με τους δύο και να δεις ποιος σου κάνει. Σου εύχομαι ολόψυχα καλή επιτυχία!

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, angel23 είπε:

καλησπέρα, τον κ. Πάντο δεν τον γνωρίζω και έτσι δεν έχω άποψη. Γνωρίζω όμως τον κ. Τσιριγώτη και η άποψη μου είναι η εξής: είναι ευφυής άνθρωπος και γιατρός με εξαιρετική επιστημονική κατάρτιση. Γνωρίζει το αντικείμενο του πολύ καλά και σχημάτισα την εντύπωση ότι του αρέσει η δουλειά του. Το ξέρω ότι έχουμε πολλούς εξαιρετικούς γιατρούς - επιστήμονες. Ποια είναι η διαφορά του κ. Τσιριγώτη; Τη γνώση του έρχεται να επικουρήσει και η μεγάλη του εμπειρία και χάρη σε αυτή έρχεται να εξειδικεύσει το τι προτείνει σε κάθε γυναίκα (το ανέφερε κάποια κοπέλα ότι δεν εφαρμόζει το ίδιο πρωτόκολλο σε όλες). Εγώ επωφελήθηκα τόσο των γνώσεων του αλλά πιστεύω κυρίως της εμπειρίας του και είμαι έγκυος σε δίδυμα. Ευγενικό το προσωπικό του κέντρου του και πολύ άξια και ικανή η υπεύθυνη του. Μπορείς να κάνει ραντεβού και με τους δύο και να δεις ποιος σου κάνει. Σου εύχομαι ολόψυχα καλή επιτυχία!

Σ'ευχαριστώ πολύ κορίτσι για τις πληροφορίες.Να'σαι καλά και εσύ και τα μωράκια σου.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 2 εβδομάδες μετά...
On 11/15/2019 at 5:46 PM, oly75 said:

Κορίτσια μου καλησπέρα.Έχω να γράψω καιρό αλλά προσπαθώ να διαβάζω όσο πιο συχνά μπορώ τα νέα σας.Με πολλές κοπέλες έχουμε μιλήσει στο παρελθόν.Ανοίγω το θέμα αυτό γιατί θέλω να ακούσω γνώμες για τους δύο συγκεκριμένους γιατρούς,είτε με απλή εξωσωματική,είτε με δανεικά.Μετά την τελευταία αρνητική χοριακή τον Ιούνιο,η 6η,τα έχω παρατήσει προς το παρόν.Βασικά οι γιατροί μου είπαν δεν έχει νόημα πλέον να ξαναπροσπαθήσω με τα δικά μου ωάρια,λόγω ηλικίας.44.Το ίδιο μου είπε και ο γυναικολόγος μου.Μετά την αποτυχημένη ετ γυναικολογικά τα έχω πάιξει.Όλο κυστικά ωοθυλάκια εμφανίζονται τα οποία καθυστερούν τη περίοδο,ακόμα προσπαθώ να επανέλθω.Στο μυαλό μου τριγυριζει συνεχώς το θέμα των δανεικών ωαρίων,ακόμα έχω  βέβαια κάποιες αμφιβολίες,ίσως θα έπρεπε να απευθυνθώ σε κάποιο ψυχολόγο,μπορεί να αισθανθώ καλύτερα.Το χειρότερο όμως είναι ότι ο σύζυγος μου δε το βλέπει θετικά το θέμα,μου λέεί κάτι βλακείες να χαλαρώσουμε.ότι θα τα καταφέρουμε φυσιολογικά κτλ.Μαλώσαμε δύο φορές και δε κάθεται να το συζητήσουμε.Αυτό που ξερω είναι ότι τη μητρότητα μόνο ο Θεός μπορεί να μου τη στερήσει και κανένας άλλος.Αν αποφασίσω να κάνω παιδάκι μ'αυτό το τρόπο αν θέλει να συμμετέχει καλώς,αλλίως υπάρχει και άλλη λύση.Έχω κάνει τα πάντα αυτά τα τελευταία 6 χρόνια.Έρχονται συνέχεια στο μυαλό μου συνεχώς τα ερωτήματα γιατί εκείνο,γιατί το άλλο.Μήπως δεν έκανα κάτι καλά.Δεν έχει νόημα όμως να πηγαίνω πίσω.Έχω  πονέσει τόσο πολύ στη ζωή μου και κανένας δε μπορεί να με καταλάβει.Κυρίως ο άντρας μου.Θέλω λοιπόν να ακούσω τις γνώμες σας και τις εμπειρίες σας μ'αυτούς τους δύο γιατρούς,γιατί δε πρόκειται να κάνω τίποτα ξανά εδώ στη Θεσσαλονίκη,θα κατέβω Αθήνα.Με κούρασε το κέντρο που ήμουν.Μία φίλη μου μου είπε θα με φέρει σε επαφή με τον κ.Πάντο,αλλά διαβάζω πολύ καλά σχόλια και για τον κ.Τσιριγώτη.Θα ήθελα τη γνώμη σας.Ευχαριστώ πολύ κορίτσια.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπερα κοριτσια!!!νεα στο φορουμ κ εγω....απο προσωπικη εμπειρια εκεινο που εχω να πω οτι εμενα ο κ.Τσιριγωτης παρα τα 43 μου χρονια ποτέ δεν μου προτεινε για δανεικα...καλη επιτυχια σε ολες

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω ακούσει πολύ καλά λόγια και για τους δύο και ήμασταν έτοιμοι να πάμε και εμείς Αθήνα γιατί απογοητευτήκαμε στη Θεσσαλονίκη. Μας σύστησαν τότε τη Ζερβακάκου που είναι στη Θεσσαλονίκη. Ευτυχώς που πήγαμε. Τη θεωρώ ήσυχη δύναμη. Μόλις έψαξα παραπάνω και μετά από προσωπική εμπειρία τη θεωρώ από καλύτερες στην Ελλάδα για εξωσωματική. Το κέντρο στην Αγγλία που εξειδικεύτηκε είναι πρωτοπόρο στον κόσμο αλλά μετράει ο άνθρωπος και οι γνώσεις του πάνω από όλα, η συμπεριφορά και η σωστή διάγνωση. Εμείς είχαμε πολλά προβλήματα γενικά και κυρίως ηλικίας αλλά τα βάλαμε όλα σε σειρά και τα αντιμετωπίσαμε. Είχαμε το ίδιο δίλημμα για τους γιατρούς αλλά αν είσαι Θεσσαλονίκη θεωρώ οτι αξίζει. 

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
On 15/11/2019 at 6:21 ΜΜ, oly75 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι.Ναι θα ήθελα να μου πεις τη γνώμη σου όταν πας στο ραντεβού.Εγώ έχω στο μυαλό μου και τον κ.Πάντο,μιας και έρχεται συχνά στο Διαβαλκανικό,βέβαια το θέμα είναι να σου κάνει κλικ και σαν γιατρός.Θα δούμε τί θα γίνει.

 

On 15/11/2019 at 6:13 ΜΜ, Frida_ είπε:

Καλησπέρα Oly, είμαστε στην ίδια κατάσταση, και στην ίδια ηλικία, και γι' αυτό αποφάσισα να γράψω. Σκέφτηκα και γω την Αθήνα και έκανα τον Μάϊο που μας πέρασε ένα ραντεβού με πολύ γνωστό γιατρό εκεί, ο οποίος όμως δεν με ενέπνευσε αρκετά ώστε να μπω στη δύσκολη διαδικασία των ταξιδιών στην Αθήνα. Στις αρχές του επόμενου μήνα έχω κλείσει ραντεβού με τον κ. Τσιριγώτη και μπορώ να σου πω την άποψή μου όταν γίνει το ραντεβού. Μας εύχομαι λίγη τύχη και πολύ κουράγιο για τη συνέχεια! -)

 

Καλημερα,τελικα επισκέφθηκες τον τσιριγωτη ,πως σου φανηκε?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...