Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Χωρις περιδεση


Recommended Posts

Γεια σας κοριτσαρες! Τι νεα απο το μετωπο; γυρισα απο το γιατρο, σταθερος τραχηλος και το μωρακι μου παιρνει βαρος αργα μεν αλλα σταθερα. Συνεχιζουμε ξαπλα βεβαιως βεβαιως.. περιμενω τα ευχαριστα νεα σας.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 372
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Christy32 είπε:

Γεια σας κοριτσαρες! Τι νεα απο το μετωπο; γυρισα απο το γιατρο, σταθερος τραχηλος και το μωρακι μου παιρνει βαρος αργα μεν αλλα σταθερα. Συνεχιζουμε ξαπλα βεβαιως βεβαιως.. περιμενω τα ευχαριστα νεα σας.. 

Γεια σου!! Τελεια τα νέα σου , τελικά σαν την ξαπλα τίποτα! Εμείς αύριο έχουμε τελικά γιατρό και θα σας πω τα νέα! Αντε κορίτσια σε λίγο καιρό θα μπούμε και στον μήνα μας όλες... έτσι δεν είναι;; Εγώ 10/1 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από εμένα κορίτσια!!! Γράφω να μοιραστώ μαζί σας τη χαρά μου και να σας δώσω δύναμη!!

οταν πήγα στον γιατρό και μου είπε πως τα πράγματα δεν πάνε καλά και πρέπει να είμαι ξάπλα ( κάνοντας αμέσως τις ενέσεις κορτιζόνης και ξεκινώντας μαγνήσιο) ήμουν 29&1..

την Τρίτη αισίως μπήκα στον μήνα μου και σήμερα είμαι 36 ακριβώς!

περασαν 7 εβδομάδες και δεν πίστευα ποτε ότι θα φτάσω ως εδώ! Πίστευα πάντα ότι θα βγει πρόωρα και είχα προετοιμαστεί για παν ενδεχόμενο!

κοριτσια ξάπλα ξάπλα ξάπλα , προσευχή , καλή ψυχολογία και γίνονται τα θαύματα !! Εμείς απλά ελπίζουμε πλέον να μπούμε και στον καινούριο χρόνο για να έχουμε πάρει τον μισό μήνα αλλά ήδη είμαστε ασφαλείς ότι και αν γίνει! Να είστε λοιπόν ήρεμες και όλες καλά και εύχομαι ότι καλύτερο για την καθεμία ξεχωριστά !!

  • Μου αρέσει 3

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Christy32 είπε:

@Sofaki00, εγω νομιζω οτι μπαινω στον 9ο 11/1 αλλα πραγματικα δεν ξερω, μπερδευτηκα. Στην 36η μπαινεις στις 10/1 ; Με το καλο αυριο τα νεα σου.   

Τώρα που τις μέτρησα στις 10/1 θα έχω ολοκληρώσει την 35η βδομάδα. Άρα στις 17/1 μπαίνω στον μήνα μου... η όχι; 

Just now, Agapakiii είπε:

Γεια σας και από εμένα κορίτσια!!! Γράφω να μοιραστώ μαζί σας τη χαρά μου και να σας δώσω δύναμη!!

οταν πήγα στον γιατρό και μου είπε πως τα πράγματα δεν πάνε καλά και πρέπει να είμαι ξάπλα ( κάνοντας αμέσως τις ενέσεις κορτιζόνης και ξεκινώντας μαγνήσιο) ήμουν 29&1..

την Τρίτη αισίως μπήκα στον μήνα μου και σήμερα είμαι 36 ακριβώς!

περασαν 7 εβδομάδες και δεν πίστευα ποτε ότι θα φτάσω ως εδώ! Πίστευα πάντα ότι θα βγει πρόωρα και είχα προετοιμαστεί για παν ενδεχόμενο!

κοριτσια ξάπλα ξάπλα ξάπλα , προσευχή , καλή ψυχολογία και γίνονται τα θαύματα !! Εμείς απλά ελπίζουμε πλέον να μπούμε και στον καινούριο χρόνο για να έχουμε πάρει τον μισό μήνα αλλά ήδη είμαστε ασφαλείς ότι και αν γίνει! Να είστε λοιπόν ήρεμες και όλες καλά και εύχομαι ότι καλύτερο για την καθεμία ξεχωριστά !!

Μπράβο κοπέλα μου!! Με το καλό να έρθει το μωράκι σας!!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Sofaki00 είπε:

Κορίτσια μόλις βγήκαμε από τον γιατρό!! Τράχηλος σταθερός και κλειστός !!!! Το μωράκι μεγαλώνει μια χαρά!!! Όλα καλά θα κάνουμε ευτυχισμένα χριστουγεννα

Τελεια κοριτσαρα μου! Τετοια νεα να εχουμε παντα.. Καλες γιορτες κι ολας κοριτσια.. ευχομαι υγεια σε ολες, με το καλο να γεννησουμε τελειομηνα και υγιεστατα μωρακια! Καλα Χριστουγεννααααα!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 20/12/2019 at 6:32 ΜΜ, Agapakiii είπε:

Γεια σας και από εμένα κορίτσια!!! Γράφω να μοιραστώ μαζί σας τη χαρά μου και να σας δώσω δύναμη!!

οταν πήγα στον γιατρό και μου είπε πως τα πράγματα δεν πάνε καλά και πρέπει να είμαι ξάπλα ( κάνοντας αμέσως τις ενέσεις κορτιζόνης και ξεκινώντας μαγνήσιο) ήμουν 29&1..

την Τρίτη αισίως μπήκα στον μήνα μου και σήμερα είμαι 36 ακριβώς!

περασαν 7 εβδομάδες και δεν πίστευα ποτε ότι θα φτάσω ως εδώ! Πίστευα πάντα ότι θα βγει πρόωρα και είχα προετοιμαστεί για παν ενδεχόμενο!

κοριτσια ξάπλα ξάπλα ξάπλα , προσευχή , καλή ψυχολογία και γίνονται τα θαύματα !! Εμείς απλά ελπίζουμε πλέον να μπούμε και στον καινούριο χρόνο για να έχουμε πάρει τον μισό μήνα αλλά ήδη είμαστε ασφαλείς ότι και αν γίνει! Να είστε λοιπόν ήρεμες και όλες καλά και εύχομαι ότι καλύτερο για την καθεμία ξεχωριστά !!

Πόσο ευχάριστα τα νέα σας που διαβάζω κορίτσια εγώ είμαι εδώ και 15 μέρες ξάπλα με κοντό τράχηλο από την 25ή Εβδομάδα την αύριο Δευτέρα μπαίνω 27ή και πάλι από χθες την νιώθω χαμηλά και έχω αγχωθεί για ακόμα μια φορά ....πήρα μήπως πήγαινα χθες το βράδυ να μετρήσουν τον τράχηλο στο Ιασώ άλλα ήταν κατηγορηματικός μην μου κάνουν καμία ζημιά και έχουμε άλλα....

Αύριο το πρωί έχω ραντεβού μαζί του να δω τι γίνεται....

Μακάρι για όλες μας να φτάσουμε εκεί που πρέπει.....

Με το καλό...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Family4, να μην αγχωνεσαι! Και εμενα χαμηλα ειναι αλλα ο τραχηλος παραμενει σταθερος! Να εισαι αισιοδοξη, να δεις που ολα θα ειναι τελεια. Περιμενουμε και τα δικα σοθ ευχαριστα νεα. 

Link to comment
Share on other sites

Και μένα χαμηλά είναι το κεφάλι της είναι δίπλα στον τράχηλο. Αλλά δεν πειράζει όσο είναι κλειστός ο τράχηλος δεν αγχωνόμαστε! Κορίτσια πάντως ο γιατρός μου μου εξηγούσε χτες ότι ένας κλειστός τράχηλος όσο κοντός και να είναι ανοίγει δύσκολα 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofaki00 είπε:

Και μένα χαμηλά είναι το κεφάλι της είναι δίπλα στον τράχηλο. Αλλά δεν πειράζει όσο είναι κλειστός ο τράχηλος δεν αγχωνόμαστε! Κορίτσια πάντως ο γιατρός μου μου εξηγούσε χτες ότι ένας κλειστός τράχηλος όσο κοντός και να είναι ανοίγει δύσκολα 

Κ εμενα ειναι κλειστος, μου ειπε ο γιατρος 'στο τελος δεν θα ανοιγει' Χαρηκα πολυ.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christy32 είπε:

Κ εμενα ειναι κλειστος, μου ειπε ο γιατρος 'στο τελος δεν θα ανοιγει' Χαρηκα πολυ.. 

Αφού μας αγχώνουν πρώτα μετά μας λένε ότι δεν θα ανοιγει .... δεν πειράζει όσο και αν ήθελα και θέλω να γεννήσω φυσιολογικά, αν δεν ανοίγει ας πάμε και με καισαρική .... μετά απ όλα αυτά είναι το τελευταίο που με νοιαζε

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Sofaki00, κ εγω ελεγα παντα οτι θελω να γεννησω φυσιολογικα αλλα τωρα οτι ειναι καλυτερο για το μωρο. Φοβαμαι πολυ βεβαια την τοπικη αναισθησια. Εχω ξανα κανει για αλλου ειδους εγχειρηση στην κοιλια κ ηταν τραυματικη εμπειρια. Τεσπα, οτι καλυτερο για το μωρο τπτ αλλο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...