Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 57 λεπτά , Alex@ είπε:

      Καλησπέρα, πόση ώρα πέρασε που έδωσε αιμα για την εξέταση και που ξύπνησε. Για την προλακτινη να δείξει σωστή τιμή θέλει τουλάχιστον 2 ώρες μετά που θα ξυπνήσει κάποιος να δώσει αιμα αλλιώς μπορεί να έχει ανεβασμένη τιμή. Μου το είχανε πει στο διαγνωστικό.

       

      Κορίτσια θα ήθελα την γνώμη σας, αρχές Απριλίου θα ξεκινήσουμε την ετ, σκέφτομαι να πάω τις επόμενες μέρες να κάνω θεραπεία κερατινης φυτική στα μαλλια, μπορεί να επηρεάσει αργότερα την ετ;;

      Καλησπέρα !!! Στον άντρα μου του είπαν πως πρέπει να έχει ξυπνήσει μισή ώρα ΟΤΕ παραπάνω ούτε λιγότερο για να δείξουν όλες πι εξετάσεις που έκανε και ήταν μέσα και η προλακτινηη 

      της έκανε και εμένα προχθές για αυτό το θυμάμαι τι του είπαν !!!

      μπορει να αλλάζει από διαγνωστικό σε διαγνωστικό δεν ξέρω 

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, Fofi29 είπε:

Δεν ξέρω.σκεφτομαι να πάω και σε άλλον γυναικολόγο..

Μπορείς να πας να πάρεις όπως είπες δεύτερη γνώμη.. δεν έχεις να χάσεις κάτι. 


%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μην αγχώνεσαι πάντως απλά είναι λογικό επειδή είναι το πρώτο σου είναι η πρώτη φορά που περνάς από όλη αυτή τη διαδικασία γι'αυτό. Εσύ πήγαινε αν θες να πάρεις και δεύτερη γνώμη. Πως είσαι σημερα? 


%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΚατεριναΣκ είπε:

Μην αγχώνεσαι πάντως απλά είναι λογικό επειδή είναι το πρώτο σου είναι η πρώτη φορά που περνάς από όλη αυτή τη διαδικασία γι'αυτό. Εσύ πήγαινε αν θες να πάρεις και δεύτερη γνώμη. Πως είσαι σημερα? 

Κατερινακιιίιι....πως είσαι καρδούλα μου???διαβάζω ευχάριστα????δεν το πιστεύω ότι βρίσκω πάλι τα παλιά καλά μου κορίτσια...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , ΚατεριναΣκ είπε:

Μην αγχώνεσαι πάντως απλά είναι λογικό επειδή είναι το πρώτο σου είναι η πρώτη φορά που περνάς από όλη αυτή τη διαδικασία γι'αυτό. Εσύ πήγαινε αν θες να πάρεις και δεύτερη γνώμη. Πως είσαι σημερα? 

Γενικά προσπαθώ να σκέφτομαι θετικά αν και νομίζω οι ορμόνες έχουν αρχίζει και τρελαίνονται...


NB4dp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Pagor είπε:

Κατερινακιιίιι....πως είσαι καρδούλα μου???διαβάζω ευχάριστα????δεν το πιστεύω ότι βρίσκω πάλι τα παλιά καλά μου κορίτσια...

Τι κάνεις κορίτσι μου?? Ναι πριν κάνα 2 βδομάδες το έμαθα είναι νωρίς ακόμα βέβαια θα δείξει.. εσύ τι κάνεις??? Σε τι φάση σε πετυχαίνω? Έκανες τότε τις σπερματέγχυσεις αν θυμάμαι καλά...

Just now, Fofi29 είπε:

Γενικά προσπαθώ να σκέφτομαι θετικά αν και νομίζω οι ορμόνες έχουν αρχίζει και τρελαίνονται...

Έτσι θετική σκέψη. Οι ορμόνες είναι ένα θέμα στην εγκυμοσύνη...:D δεν μπορούμε να τις αλλάξουμε ....

  • Μου αρέσει 1
  • Μπερδεμένη/-ος 1

%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσιααααα!!! Δεν ειχα βρει μανουλες σεπτεμβριου στο θελουμε να γινουμε γονεις οποτε ανοιξα το θεμα εκει!!! Ευχομαι τελειομηνες εγκυμοσυνες σε ολες!! Εγω αυριο πάω για δευτερη χοριακη!! Ακομα ειναι πολυ νωρις για μενα!! Ειμαι 4 εβδομαδων κ 3 ημερων! Πρωτη χοριακη 334 οπότε άυριο περιμένω να ειναι κοντα στα 700 σωστα;; πως εξελιχθηκε η χοριακη σε εσάς;; 

Απο συμπτωματα εχω πολλα πονάκια σαν περιοδου ποναει η πλατη και η μεση μου και κανω ανησυχο υπνο...μπορει να ξυπνησω 2-3 φορες για τουαλετα! Αλλα ολα αυτα τα περνάω με χαρά και ελπίδα ολα να πανε καλα και να εξελιχθει ομαλα η εγκυμοσυνη μου!! Τα συναισθηματα ειναι πρωτογνωρα ...και μαγικα!!! :)

  • Μου αρέσει 3

url%5D

Link to comment
Share on other sites

Just now, nairobi είπε:

Γεια σας κορίτσιααααα!!! Δεν ειχα βρει μανουλες σεπτεμβριου στο θελουμε να γινουμε γονεις οποτε ανοιξα το θεμα εκει!!! Ευχομαι τελειομηνες εγκυμοσυνες σε ολες!! Εγω αυριο πάω για δευτερη χοριακη!! Ακομα ειναι πολυ νωρις για μενα!! Ειμαι 4 εβδομαδων κ 3 ημερων! Πρωτη χοριακη 334 οπότε άυριο περιμένω να ειναι κοντα στα 700 σωστα;; πως εξελιχθηκε η χοριακη σε εσάς;; 

Απο συμπτωματα εχω πολλα πονάκια σαν περιοδου ποναει η πλατη και η μεση μου και κανω ανησυχο υπνο...μπορει να ξυπνησω 2-3 φορες για τουαλετα! Αλλα ολα αυτα τα περνάω με χαρά και ελπίδα ολα να πανε καλα και να εξελιχθει ομαλα η εγκυμοσυνη μου!! Τα συναισθηματα ειναι πρωτογνωρα ...και μαγικα!!! :)

Τέλεια!!! Θα περιμένουμε νέα σου αύριο. Εύχομαι να διπλασιαστεί η χορική σου!!! Κοίτα εγώ είχα κάνει την ημέρα που περίμενα περίοδο και είχα 115 και μετά από 6 μέρες που μου είπε η γιατρός μου να κάνω είχα 2338. Μετά δεν μου είπε να κάνω άλλη απλά να πάω να με δει σε μια βδομάδα.. σήμερα είμαι 5+5 και αύριο επιτέλους έχω τον πρώτο μου υπέρηχο... 9 μερουλες διάφορα έχουμε.. τίποτα... 

Από αυτά που περιγράφεις καταλαβαίνω είναι το πρώτο σου . Να τα ζήσεις όλα στο φουλ τα συναισθήματα σου εύχομαι. Αυτά που περιγράφεις τα συμπτώματα είναι φυσιολογικά. Εμένα με πονάει το στήθος μου αρκετά και πεινάω γενικά πολύ...:-P

  • Μου αρέσει 2

%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΚατεριναΣκ είπε:

Καλημεραααα!!! Έφτασε η μέρα για τον πρώτο υπέροχο!!! Μακάρι να είναι όλα καλά!!!:wub:

Καλημέρα...Όλα καλά θα πάνε θα το δεις..εμένα δεν περνάνε οι μέρες για τον δεύτερο υπέρηχο...

  • Μου αρέσει 1

NB4dp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Fofi29 είπε:

Καλημέρα...Όλα καλά θα πάνε θα το δεις..εμένα δεν περνάνε οι μέρες για τον δεύτερο υπέρηχο...

Αχ σε καταλαβαίνω και οι δύο βδομάδες που βάζουν συνήθως οι γιατροί είναι αιώνας!!!!! 


%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν πήγα. Τελικά είναι 6+1 και όχι 5+6 που υπολόγιζα..  είδαμε σάκο είδαμε έμβρυο και είδαμε και την καρδούλα αλλά ακόμα δεν μπορούσε να την ακούσει το μηχάνημα γιατί ήταν νωρίς. Αν πήγαινα σε 2 μέρες θα την ακούγαμε. Μου έγγραψε τις εξετάσεις και όταν βγούνε να μιλήσω μαζί της να μου κανονησει ραντεβού να πάνε να ακούσουμε κανονικά καρδούλα...

@nairobi περιμένουμε  το αποτέλεσμα της χορικακης:wub: όλα καλά θα είναι!!

  • Μου αρέσει 3

%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΚατεριναΣκ είπε:

Λοιπόν πήγα. Τελικά είναι 6+1 και όχι 5+6 που υπολόγιζα..  είδαμε σάκο είδαμε έμβρυο και είδαμε και την καρδούλα αλλά ακόμα δεν μπορούσε να την ακούσει το μηχάνημα γιατί ήταν νωρίς. Αν πήγαινα σε 2 μέρες θα την ακούγαμε. Μου έγγραψε τις εξετάσεις και όταν βγούνε να μιλήσω μαζί της να μου κανονησει ραντεβού να πάνε να ακούσουμε κανονικά καρδούλα...

@nairobi περιμένουμε  το αποτέλεσμα της χορικακης:wub: όλα καλά θα είναι!!

Μπραβο Κατερινακι μου,ειδατε πολλα πραγματα.Ωραια! 

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Μπραβο Κατερινακι μου,ειδατε πολλα πραγματα.Ωραια! 

Ευχαριστώ κορίτσι μου τώρα  ανυπομωνω για το επόμενο ραντεβού. Το Σάββα θα πάω να κάνω τις εξετάσεις αίματος 


%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...