Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 53 λεπτά , Lila ki είπε:

      Εμένα στο κέντρο δεν μου τόνισαν κάτι ούτε με ρώτησαν εάν έχω κάποιο προγραμματισμένο ταξίδι ! Μου είπαν συνέχισε την καθημερινότητα σκεπτόμενη πάντα  ότι είσαι έγκυος … δηλαδή όχι βαρύ όχι σκυψιματα όχι απότομες κινήσεις κλπ 

      Και εμένα έτσι μου είχαν πει την προηγούμενη φορά απλώς επειδή σκεφτόμαστε μήπως κάναμε ένα ταξίδι μετά την ετ μήπως ενοχλήσει το αεροπλάνο λόγω αναταράξεων ή στην προσγείωση που ταρακουνάει !!! Μην πάμε εμείς για καλό να ξεχαστούμε να περάσουν οι μέρες και στη τέλος κάνουμε χαζομάρα …

Υστεροσκόπηση και αμέσως εξωσωματική?


Ntona

Recommended Posts

Κορίτσια γειά σας. Έκανα  υστεροσκόπηση στο Γ. Ο γιατρός μου είναι ο Σφ.

Φλεγμονή μου είπε ότι βρήκε και την αφαίρεσε, μου έδωσε ένα κάρο αντιβιοτικά, 3 μέρες τώρα ακόμα πονάω... Και ζαλίζομαι... Είναι λογικό αυτό???

Αλλά η ερώτηση μου είναι άλλη και θα ήθελα τη γνώμη σας παρακαλώ!!!! Όπως σας είπα έκανα την υστεροσκόπηση την Τρίτη και η 21η μέρα του κύκλου μου είναι η Δευτέρα!!!! Είναι δυνατόν να μου προτείνει τόσο σύντομα να ξεκινήσω τα φάρμακα της εξωσωματικής ???? 5 μέρες μετά την υστεροσκόπηση??? Και με τόσες αντιβιώσεις που μου έδωσε??? Σας ευχαριστώ.... 


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 42
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δημοφιλείς ημέρες

Σε πείραξε μάλλον η μέθη και ζαλίζεσαι, να του το επισημάνεις αυτο. 

Ναι ετσι γινεται εφ οσον σε καθάρισε πηγαίνεις άμεσα σε προσπαθεια και θα κάνετε μακρύ πρωτόκολλο επομενως μια χαρα ξεκινάτε. Εσυ που κολλάς στην αντιβιωση; θεωρείς οτι θα επηρεάσουν τα ωάρια ; ουτε καν.θα κάνετε μια χαρα προσπαθεια με καθαρό ενδομητριο.

  • Μου αρέσει 2

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Κοριτσια όσες κανατε υστεροσκοπηση ποτε σας σταμάτησε το αίματακι;

 Εκανα πριν τρεις μερες και ενώ ειχα βλενες, απο χτες εχω λιγο περισσότερο αίμα. Υπάρχει περιπτωση να κατέβει περίοδος απο την 18η μερα του κυκλου; Ή σας σταμάτησε καποια στιγμή και ηρθε κανονικά στις 28 μερες;


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Κοριτσια όσες κανατε υστεροσκοπηση ποτε σας σταμάτησε το αίματακι;

 Εκανα πριν τρεις μερες και ενώ ειχα βλενες, απο χτες εχω λιγο περισσότερο αίμα. Υπάρχει περιπτωση να κατέβει περίοδος απο την 18η μερα του κυκλου; Ή σας σταμάτησε καποια στιγμή και ηρθε κανονικά στις 28 μερες;

Καλημέρα κάντι..πως πήγε η υσρροσκοπηση....??? όλα καλά??? εγω είχα αίμα για 2 3 μέρες κ μετά κανονικά περίοδο στην ώρα της ....σταμάτησε ενδιάμεσα δηλ...κ τις 2 φορές ετσι έγινε .

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

Καλημέρα κάντι..πως πήγε η υσρροσκοπηση....??? όλα καλά??? εγω είχα αίμα για 2 3 μέρες κ μετά κανονικά περίοδο στην ώρα της ....σταμάτησε ενδιάμεσα δηλ...κ τις 2 φορές ετσι έγινε .

Είδε σποραδικά φλεγμονή που σημαίνει αντιβιωση τουρμπο! Έβγαλε και πολυποδακι. Άρχισα λιγο να ανυσηχω ομως γιατι το αιμα γινεται περισσότερο αντί να μειώνεται. Ευχαριστω παντως άντε να δούμε την εξέλιξη.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Καντι είπε:

Είδε σποραδικά φλεγμονή που σημαίνει αντιβιωση τουρμπο! Έβγαλε και πολυποδακι. Άρχισα λιγο να ανυσηχω ομως γιατι το αιμα γινεται περισσότερο αντί να μειώνεται. Ευχαριστω παντως άντε να δούμε την εξέλιξη.

άστο κ σήμερα να δεις πως θα πάει κ αύριο πάρε τον τηλ...

ξουτ  η φλεγμονή να σ φύγει να τελειώνεις κ με αυτό...όλα περαστικα να είναι.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Καντι είπε:

Είδε σποραδικά φλεγμονή που σημαίνει αντιβιωση τουρμπο! Έβγαλε και πολυποδακι. Άρχισα λιγο να ανυσηχω ομως γιατι το αιμα γινεται περισσότερο αντί να μειώνεται. Ευχαριστω παντως άντε να δούμε την εξέλιξη.

Φαίνεται κ η φλεγμονή στην υστεροσκοπηση;έκανες κ σκρατσιν;;


xuBjp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, nadiaki165 είπε:

Φαίνεται κ η φλεγμονή στην υστεροσκοπηση;έκανες κ σκρατσιν;;

Ναι φαίνεται απο έμπειρο μάτι. Βεβαια ο προηγούμενος που ήμουν και ηταν έμπειρος ολα οκ μου ειπε για την ύστερο και μετα η βιοψία που έστειλε ο ίδιος , έγραφε για την φλεγμονή.  Σκρατσινγκ ειχα κανει στο παρελθόν και δεν ξανάζήτησα, αλλα απ οτι ειδα έβγαλε μερικά κομματάκια που θεωρω οτι ειναι το ίδιο με σκρατσινγκ που γινεται πολυ μικρότερη δουλειά.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Ναι φαίνεται απο έμπειρο μάτι. Βεβαια ο προηγούμενος που ήμουν και ηταν έμπειρος ολα οκ μου ειπε για την ύστερο και μετα η βιοψία που έστειλε ο ίδιος , έγραφε για την φλεγμονή.  Σκρατσινγκ ειχα κανει στο παρελθόν και δεν ξανάζήτησα, αλλα απ οτι ειδα έβγαλε μερικά κομματάκια που θεωρω οτι ειναι το ίδιο με σκρατσινγκ που γινεται πολυ μικρότερη δουλειά.

Τώρα σε ποιον είσαι;ακόμα στον σφακ;

οποτε εάν είναι παρεμβατική υστεροσκοπηση κ όχι μόνο διαγνωστική είναι σαν να έχεις κάνει κ σκρατσιν


xuBjp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, nadiaki165 είπε:

Τώρα σε ποιον είσαι;ακόμα στον σφακ;

οποτε εάν είναι παρεμβατική υστεροσκοπηση κ όχι μόνο διαγνωστική είναι σαν να έχεις κάνει κ σκρατσιν

Ναι σ αυτόν  και ακριβως ετσι ειναι.

το σκρατσινγ ηταν σίγουρα πιο light αφου εγινε χωρις μέθη.

κι εσυ εσυ εκεί ε;


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Καντι είπε:

Ναι σ αυτόν  και ακριβως ετσι ειναι.

το σκρατσινγ ηταν σίγουρα πιο light αφου εγινε χωρις μέθη.

κι εσυ εσυ εκεί ε;

Όχι δεν είμαι σε αυτόν.αλλα θα τα κάνω κ τα δυο.κ υστεροσκοπηση κ σκρατσιν σε καμία δεκαριά μέρες.περιμενω να αδιαθετησω για να το κανονίσουμε.μετα θα ξεκινήσεις στα καπάκια;


xuBjp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, nadiaki165 είπε:

Όχι δεν είμαι σε αυτόν.αλλα θα τα κάνω κ τα δυο.κ υστεροσκοπηση κ σκρατσιν σε καμία δεκαριά μέρες.περιμενω να αδιαθετησω για να το κανονίσουμε.μετα θα ξεκινήσεις στα καπάκια;

Ναι αυτο ειναι το πλάνο να αδιαθετησω και καπάκι. Μωρε θυμησε μου που εισαι στο μητέρα; Σε ποιον;


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Ναι αυτο ειναι το πλάνο να αδιαθετησω και καπάκι. Μωρε θυμησε μου που εισαι στο μητέρα; Σε ποιον;

Στο μητέρα στον δημητροπουλο αλλά θα μου τα κάνει ο Γυναικολογος μου που συνεργάζονται.

κ εγώ καπάκια θα ξεκινησω με βραχυ


xuBjp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, nadiaki165 είπε:

Στο μητέρα στον δημητροπουλο αλλά θα μου τα κάνει ο Γυναικολογος μου που συνεργάζονται.

κ εγώ καπάκια θα ξεκινησω με βραχυ

Α τελεια. Ευχαριστημένη εισαι απο τον γιατρο;


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Α τελεια. Ευχαριστημένη εισαι απο τον γιατρο;

Έχω κάνει μια μαζί του δεν είχα θετικό αποτέλεσμα αλλά μου κάνει σαν γιατρός.ειναι ντόμπρος κ προσπαθεί να βρει λύσεις κ αλλάζει ότι δεν μας κάνει.εκανα μακρύ πρωτόκολλο την προηγούμενη φορά θεώρησε ότι δεν μου κάνει κ τώρα θα πάμε με βραχύ με ανταγωνιστές.συν την υστεροσκοπηση κ σκρατσιν που δεν έχω κάνει ποτέ σαν προετοιμασια.κ γενικά δεν με μπούκωσε κιόλας με τεράστιες δόσεις.επεξηγηματικος κ φέρθηκε κ πολύ σωστά στο οικονομικό.οποτε από αυτή την άποψη είμαι ευχαριστημένη.κ από τον γυναικολόγο που με σύστησε που πρώτα με ξεσκονισε παρολο τις ήδη τρεις που είχα κάνει πριν με στείλει στον εξωσωματικο.

 

εσυ με τι πρωτόκολλο αυτή τη φορά;


xuBjp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...