Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Υστεροσκόπηση και αμέσως εξωσωματική?


Ntona

Recommended Posts

Just now, Katzei1982 είπε:

Σωστά να σου πω την αλήθεια και γω διαβάζοντας αυτά που λένε τα κορίτσια λέω ααααα να τον ρωτήσω και αυτό η να κάνω και εγώ αυτό... Βέβαια βλακεια μου γιατί η καθεμία κοπέλα είναι και άλλη περίπτωση... Πάντως μετά από δύο αποτυχημένες προσπάθειες του ζήτησα Να μου κάνει υστεροσκοπηση αν και εκείνος επιμενει ότι δεν χρειάζεται αλλά τι να κάνει για να μου φύγει και μένα από το κεφάλι και να πω ότι το κανα και αυτο... Θα κάνω και αυτό και εύχομαι να πάνε όλα καλά :)

μα σωστά εννοείτε ότι η καθε μια μας έχει άλλες ανάγκες κ πετάει ανάλογα....υστεροσκοπη εχω κάνει κ εγώ σε αυτό δν διαφωνώ....μιλάω καθαρά για το σκρατινγκ κ τα πόσο είναι καλό απ τη  στιγμή που η υστεροσκοπηση είναι καλή....γιατι να γίνεται πάλι κ πάλι κ πάλι κ πάλι....το χω ακούσει πολλές φορές...κάθε μήνα κάνουν σκρατινγκ...μα γιατί??? πιος ο λόγος??? 

κ δεν μιλάω για κάποια κοπέλα είπαμε η καθε μια έχει τα δικα της...μην παρεξηγηθώ...

απλώς το χω απορία...κ θα ρωτήσω κ γη αύριο το γιατρο μ επίσης...να δω τι θα πει...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 42
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δημοφιλείς ημέρες

Just now, Katzei1982 είπε:

Σωστά να σου πω την αλήθεια και γω διαβάζοντας αυτά που λένε τα κορίτσια λέω ααααα να τον ρωτήσω και αυτό η να κάνω και εγώ αυτό... Βέβαια βλακεια μου γιατί η καθεμία κοπέλα είναι και άλλη περίπτωση... Πάντως μετά από δύο αποτυχημένες προσπάθειες του ζήτησα Να μου κάνει υστεροσκοπηση αν και εκείνος επιμενει ότι δεν χρειάζεται αλλά τι να κάνει για να μου φύγει και μένα από το κεφάλι και να πω ότι το κανα και αυτο... Θα κάνω και αυτό και εύχομαι να πάνε όλα καλά :)

Εγώ είμαι στην 5η προσπάθεια οποτε ισως γιαυτο!να κάνουμε κ αυτό!

Just now, Rafaelatarzan είπε:

μα σωστά εννοείτε ότι η καθε μια μας έχει άλλες ανάγκες κ πετάει ανάλογα....υστεροσκοπη εχω κάνει κ εγώ σε αυτό δν διαφωνώ....μιλάω καθαρά για το σκρατινγκ κ τα πόσο είναι καλό απ τη  στιγμή που η υστεροσκοπηση είναι καλή....γιατι να γίνεται πάλι κ πάλι κ πάλι κ πάλι....το χω ακούσει πολλές φορές...κάθε μήνα κάνουν σκρατινγκ...μα γιατί??? πιος ο λόγος??? 

κ δεν μιλάω για κάποια κοπέλα είπαμε η καθε μια έχει τα δικα της...μην παρεξηγηθώ...

απλώς το χω απορία...κ θα ρωτήσω κ γη αύριο το γιατρο μ επίσης...να δω τι θα πει...

Εμένα μετά την υστεροσκοπηση κ το σκρατσιν την 18η μέρα του κυκλου θα ξεκινήσω σικλακιουρ άσπρα ισως γιαυτο!

  • Μου αρέσει 1

xuBjp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Εκανα σκρατσινγ περυσι τον Απρίλιο πριν την ετ , εγινε χωρις νάρκωση και ηταν γρατζουνιές στην μήτρα, χωρις αιμα μετα. Διαφέρει με την επεμβατική υστεροσκοπηση. Αυτα τα κανεις μετα απο πολλα μηδενικά , δεν ξεκινάς προφανώς με τέτοιες τακτικές.

Τι θα πει χαλια ενδομητριο;

 Γιατι το δικο μου φτάνει 10 χιλιοστά και ειναι πάντα τρίπτυχο, άψογο μου έλεγαν όλοι.

Ούτε καν 3 γραμμές δεν έφτασα ποτέ...κ ειδικά όταν έμεινα έγκυος....με 10 έκανα κ γω μετά φορά....με φάρμακα βεναια αλλιως δε...

σε μπέρδεψα σε κάπου κάντι??? 

Μια χαρά είναι το ενδομητριο σ εσένα....δεν μιλάω για σενα μην παρεξηγηθώ...αναρωτιέμαι όμως γιατί να κάνει κάποιος σκρατσιγκ με καλο ενδομητριο...

Just now, nadiaki165 είπε:

Εγώ είμαι στην 5η προσπάθεια οποτε ισως γιαυτο!να κάνουμε κ αυτό!

Εμένα μετά την υστεροσκοπηση κ το σκρατσιν την 18η μέρα του κυκλου θα ξεκινήσω σικλακιουρ άσπρα ισως γιαυτο!

να κάνεις υστεροσκοπηση δεν λεω μαζί σ....σκρατσιγκ γιατί να κάνεις ομως??? εγω δεν έκανα ποτέ...πχ δηλ.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

μα σωστά εννοείτε ότι η καθε μια μας έχει άλλες ανάγκες κ πετάει ανάλογα....υστεροσκοπη εχω κάνει κ εγώ σε αυτό δν διαφωνώ....μιλάω καθαρά για το σκρατινγκ κ τα πόσο είναι καλό απ τη  στιγμή που η υστεροσκοπηση είναι καλή....γιατι να γίνεται πάλι κ πάλι κ πάλι κ πάλι....το χω ακούσει πολλές φορές...κάθε μήνα κάνουν σκρατινγκ...μα γιατί??? πιος ο λόγος??? 

κ δεν μιλάω για κάποια κοπέλα είπαμε η καθε μια έχει τα δικα της...μην παρεξηγηθώ...

απλώς το χω απορία...κ θα ρωτήσω κ γη αύριο το γιατρο μ επίσης...να δω τι θα πει...

Δεν το χα ακούσει ότι κάνουν κάθε μήνα... Τώρα να σου πω την αλήθεια μόνη μου σκέφτηκα για το σκρατσινγκ.. Είπα μπας και γίνει κάτι και βοηθήσει. Πάντως αν μάθεις νωρίτερα από το γιατρό σου ενημέρωσε με.. Εδώ θα μαστε και θα μιλάμε :):)

  • Μου αρέσει 1

Ecjtp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Katzei1982 είπε:

Δεν το χα ακούσει ότι κάνουν κάθε μήνα... Τώρα να σου πω την αλήθεια μόνη μου σκέφτηκα για το σκρατσινγκ.. Είπα μπας και γίνει κάτι και βοηθήσει. Πάντως αν μάθεις νωρίτερα από το γιατρό σου ενημέρωσε με.. Εδώ θα μαστε και θα μιλάμε :):)

Αύριο θα ρωτήσω....εχω ντοπλερ στην μικρή σουρλουλου μας...

Ναι επειδή το έχω ακούσει κ το χει δει γαουτο ρώτησα κ εγώ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Rafaelatarzan είπε:

Ναι διαφέρει δεν λεω ...δεν ξέρω πολλά από αυτά...Αλλά η γρατζουνιά στην μήτρα από την στιγμή που είναι καλά γιατί να γίνει??? 

σίγουρα δεν ξεκινάς ετσι ναι έχεις δικιο....Αλλά κ πάλι πόσο επιτρέπεται όλο αυτό???μπορείς να το κάνεις συνέχεια κάθε μήνα πζ??? η έχει όρια?? 

Όχι τι καθε μήνα ; Μιλάμε για τον προηγούμενο μήνα της ετ. Για την ακρίβεια στις 7 ετ που εχω κανει μονο μια φορα εκανα σκρατσινγ , δοκιμαστικά.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Όχι τι καθε μήνα ; Μιλάμε για τον προηγούμενο μήνα της ετ.

σκρατσιγκ εννοώ κάθε μήνα μπορεις να κάνεις??? δεν λεω για σενα αγαπη..Γενικά το λέω...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

σκρατσιγκ εννοώ κάθε μήνα μπορεις να κάνεις??? δεν λεω για σενα αγαπη..Γενικά το λέω...

Μα δεν εχει ουσία να το κανεις καθε μήνα. Αλλωστε το ενδομητριο αναπλάθεται μετα απο καθε περιοδο. Δεν ξερω καμια που να το εχει κανει δυο συνεχόμενες φορές πριν την ετ.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

Αύριο θα ρωτήσω....εχω ντοπλερ στην μικρή σουρλουλου μας...

Ναι επειδή το έχω ακούσει κ το χει δει γαουτο ρώτησα κ εγώ...

Να της δώσεις ένα μεγάλο φιλιιιιιι και από μένα... :):)


Ecjtp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Μα δεν εχει ουσία να το κανεις καθε μήνα. Αλλωστε το ενδομητριο αναπλάθεται μετα απο καθε περιοδο. Δεν ξερω καμια που να το εχει κανει δυο συνεχόμενες φορές πριν την ετ.

γαιυτο ρώτησα επειδή το χω ακούσει κ εχω δει ότι κάθε μήνα πριν την εμβρυομεταφορες πχ το κάνουν...πας κανείς δεν πιάνεις 0 χοριακη....ξαναπάς τον άλλο μήνα πριν μ την μεταφορά ξανακάνεις πχ πάλι 0 ...κτλ κτλ....τλεος πάντων θα ρωτήσω κ ντοκ να μ  φύγει η περιέργεια αν όντως γίνεται. 

 

Just now, Katzei1982 είπε:

Να της δώσεις ένα μεγάλο φιλιιιιιι και από μένα... :):)

ξύλο στο κωλι  της θέλει η κυρά μ...αχαχχαχα φυσικά κ θα τις δώσω....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, Καντι είπε:

Ναι φαίνεται απο έμπειρο μάτι. Βεβαια ο προηγούμενος που ήμουν και ηταν έμπειρος ολα οκ μου ειπε για την ύστερο και μετα η βιοψία που έστειλε ο ίδιος , έγραφε για την φλεγμονή.  Σκρατσινγκ ειχα κανει στο παρελθόν και δεν ξανάζήτησα, αλλα απ οτι ειδα έβγαλε μερικά κομματάκια που θεωρω οτι ειναι το ίδιο με σκρατσινγκ που γινεται πολυ μικρότερη δουλειά.

Ρε κοριτσια εγω πειραζει που θα κανω σκρατσινγκ 3 μερες πριν την περιοδο; ειναι η μονη στιγμη που μπορω να κανω και εχω αρχισει να αγχονομαι. Τον εμπιστευομαι τον γιατρο μου και αυτος λεει οχι, αλλα εγω εχω να παραδεχτω οτι ειμαι πολυ περιεργη! Καταρχην αν δεν ημουν τοσο περιεργη σαν ανθρωπος ακομη θα πρισπαθουσα φυσιολογικα με ολα αυτα που μου λεγανε!

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Mair είπε:

Ρε κοριτσια εγω πειραζει που θα κανω σκρατσινγκ 3 μερες πριν την περιοδο; ειναι η μονη στιγμη που μπορω να κανω και εχω αρχισει να αγχονομαι. Τον εμπιστευομαι τον γιατρο μου και αυτος λεει οχι, αλλα εγω εχω να παραδεχτω οτι ειμαι πολυ περιεργη! Καταρχην αν δεν ημουν τοσο περιεργη σαν ανθρωπος ακομη θα πρισπαθουσα φυσιολογικα με ολα αυτα που μου λεγανε!

Μα τότε γινεται, κι εγω 26 μερα του κυκλου εκανα και σδιαθετησα στις 28.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι said:

Μα τότε γινεται, κι εγω 26 μερα του κυκλου εκανα και σδιαθετησα στις 28.

Αχ σ'αγαπώ ποσο ηρεμώ που υπάρχει κ αλλη κοπέλα! Λενε οτι γίνεται μεταξύ 15ης και 21ης και καλα γι αυτο αλλα εγω δεν προλαβαίνω.  ( εντομεταξυ εχω 2 λογαριασμούς γι αυτο και το διαφορετικό όνομα)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...