Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 53 λεπτά , Lila ki είπε:

      Εμένα στο κέντρο δεν μου τόνισαν κάτι ούτε με ρώτησαν εάν έχω κάποιο προγραμματισμένο ταξίδι ! Μου είπαν συνέχισε την καθημερινότητα σκεπτόμενη πάντα  ότι είσαι έγκυος … δηλαδή όχι βαρύ όχι σκυψιματα όχι απότομες κινήσεις κλπ 

      Και εμένα έτσι μου είχαν πει την προηγούμενη φορά απλώς επειδή σκεφτόμαστε μήπως κάναμε ένα ταξίδι μετά την ετ μήπως ενοχλήσει το αεροπλάνο λόγω αναταράξεων ή στην προσγείωση που ταρακουνάει !!! Μην πάμε εμείς για καλό να ξεχαστούμε να περάσουν οι μέρες και στη τέλος κάνουμε χαζομάρα …

Υστεροσκόπηση και αμέσως εξωσωματική?


Ntona

Recommended Posts

Just now, nadiaki165 είπε:

Έχω κάνει μια μαζί του δεν είχα θετικό αποτέλεσμα αλλά μου κάνει σαν γιατρός.ειναι ντόμπρος κ προσπαθεί να βρει λύσεις κ αλλάζει ότι δεν μας κάνει.εκανα μακρύ πρωτόκολλο την προηγούμενη φορά θεώρησε ότι δεν μου κάνει κ τώρα θα πάμε με βραχύ με ανταγωνιστές.συν την υστεροσκοπηση κ σκρατσιν που δεν έχω κάνει ποτέ σαν προετοιμασια.κ γενικά δεν με μπούκωσε κιόλας με τεράστιες δόσεις.επεξηγηματικος κ φέρθηκε κ πολύ σωστά στο οικονομικό.οποτε από αυτή την άποψη είμαι ευχαριστημένη.κ από τον γυναικολόγο που με σύστησε που πρώτα με ξεσκονισε παρολο τις ήδη τρεις που είχα κάνει πριν με στείλει στον εξωσωματικο.

 

εσυ με τι πρωτόκολλο αυτή τη φορά;

Εχω μαζεμένα με φυσικούς και φυσικούς τρποποιημενους και σκέφτομαι να στείλω για προεμφυτευτικο. Οποτε μονο ετ θα κανω.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 42
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δημοφιλείς ημέρες

Just now, Καντι είπε:

Εχω μαζεμένα με φυσικούς και φυσικούς τρποποιημενους και σκέφτομαι να στείλω για προεμφυτευτικο. Οποτε μονο ετ θα κανω.

Σου ευχομαι μια πολύ καλη επιτυχία κ να έχεις επιτέλους ένα θετικό στα χέρια σου ως το τέλος!!!!:wub::wub::wub:

  • Μου αρέσει 1

xuBjp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Katzei1982 είπε:

@Καντι κορίτσι μου επειδή θα κάνω και γω υστεροσκοπηση και σκρατσιν πονάει μετά? 

Όχι καθόλου πονο δεν ειχα, ουτε καν ενόχληση, απλα εχω αιμα και προβληματίζομαι θα μου έρθει κανονικά περίοδος απο τοςο νωρίς; Γιατι αντί να μειώνεται αυξάνεται.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Καντι είπε:

Όχι καθόλου πονο δεν ειχα, ουτε καν ενόχληση, απλα εχω αιμα και προβληματίζομαι θα μου έρθει κανονικά περίοδος απο τοςο νωρίς; Γιατι αντί να μειώνεται αυξάνεται.

Με τον γιατρό σου μίλησες? Πάντως πολλά κορίτσια γράφουν ότι έχουν για μέρες μετά από υστεροσκοπηση αίματακι...το σκρατσιν βοηθάει στο να φωλιασουν τα εμβρυακια καλύτερα? 


Ecjtp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Katzei1982 είπε:

Με τον γιατρό σου μίλησες? Πάντως πολλά κορίτσια γράφουν ότι έχουν για μέρες μετά από υστεροσκοπηση αίματακι...το σκρατσιν βοηθάει στο να φωλιασουν τα εμβρυακια καλύτερα? 

Ναι έτσι λένε..

  • Ευχαριστώ 1

xuBjp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Katzei1982 είπε:

Με τον γιατρό σου μίλησες? Πάντως πολλά κορίτσια γράφουν ότι έχουν για μέρες μετά από υστεροσκοπηση αίματακι...το σκρατσιν βοηθάει στο να φωλιασουν τα εμβρυακια καλύτερα? 

Ετσι λένε εγω σκρατσινγκ ξαναέκανα βεβαια και πάλι μηδέν πήρα....


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Ετσι λένε εγω σκρατσινγκ ξαναέκανα βεβαια και πάλι μηδέν πήρα....

να πω μια βλακεία κ σορρυ αν κανω λάθος ...Κατά πόσο είναι καλό να κάνεις τέτοιο που λέτε...κ πόσο συχνά...μηοως χάνουμε κ ενδομητριο από αυτό παρά την ανάπλαση που κάνει??? Μήπως τόση επέμβαση τλεικα δεν είναι καλό,,, δεν ξερω ρωτάω κ σορρυ κιολας αν είπα βλακεια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Καντι είπε:

Ετσι λένε εγω σκρατσινγκ ξαναέκανα βεβαια και πάλι μηδέν πήρα....

Μμμ μάλιστα κατάλαβα.. Οπότε όλα είναι και λίγο θέμα τύχης... Ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου για την απάντηση και εύχομαι καλή επιτυχία.. Όλα να πάνε τελειααααααα :)

Just now, Rafaelatarzan είπε:

να πω μια βλακεία κ σορρυ αν κανω λάθος ...Κατά πόσο είναι καλό να κάνεις τέτοιο που λέτε...κ πόσο συχνά...μηοως χάνουμε κ ενδομητριο από αυτό παρά την ανάπλαση που κάνει??? Μήπως τόση επέμβαση τλεικα δεν είναι καλό,,, δεν ξερω ρωτάω κ σορρυ κιολας αν είπα βλακεια

Δεν έχω ιδέα.. Πάντως Τετάρτη θα βρεθω με τον γιατρό μου και θα τον ρωτήσω 

  • Μου αρέσει 1

Ecjtp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Katzei1982 είπε:

Μμμ μάλιστα κατάλαβα.. Οπότε όλα είναι και λίγο θέμα τύχης... Ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου για την απάντηση και εύχομαι καλή επιτυχία.. Όλα να πάνε τελειααααααα :)

Δεν έχω ιδέα.. Πάντως Τετάρτη θα βρεθω με τον γιατρό μου και θα τον ρωτήσω 

το είπα κιολας γιατί εγω ήμουν μια κοπέλα με χάλια ενδομητριο πάντα....κ όταν ρώτησα τον γιατρό μ.μ.ειπε ότι έτσι δεν κάνουμε τιποτα..δεν θα στο πειράξω μ.ειπε...κ έμεινε εκεί η κουβέντα...δεν ρώτησα το γιατί κτλ...κ έφαγα αναλαμπή τώρα κ γι'αυτό ρώτησα. 

Μια ρωτα το δω απορία....άραγε όλα αυτά κατά πόσο είναι καλά??? Μήπως πρέπει να αφήνουμε τ πραματα ως έχουν μερικές φορές...??? δηλ...οι κοπέλες με φυσιολογική σύλληψη που δεν πειράζουν τίποτα είναι ολες τόσο καλά??? δεν νομίζω ??? κάτι έχουμε πάνω κάτω ολες...

Δεν ξέρω λεω μια ιδέα 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

να πω μια βλακεία κ σορρυ αν κανω λάθος ...Κατά πόσο είναι καλό να κάνεις τέτοιο που λέτε...κ πόσο συχνά...μηοως χάνουμε κ ενδομητριο από αυτό παρά την ανάπλαση που κάνει??? Μήπως τόση επέμβαση τλεικα δεν είναι καλό,,, δεν ξερω ρωτάω κ σορρυ κιολας αν είπα βλακεια

Εκανα σκρατσινγ περυσι τον Απρίλιο πριν την ετ , εγινε χωρις νάρκωση και ηταν γρατζουνιές στην μήτρα, χωρις αιμα μετα. Διαφέρει με την επεμβατική υστεροσκοπηση. Αυτα τα κανεις μετα απο πολλα μηδενικά , δεν ξεκινάς προφανώς με τέτοιες τακτικές.

Just now, Rafaelatarzan είπε:

το είπα κιολας γιατί εγω ήμουν μια κοπέλα με χάλια ενδομητριο πάντα....κ όταν ρώτησα τον γιατρό μ.μ.ειπε ότι έτσι δεν κάνουμε τιποτα..δεν θα στο πειράξω μ.ειπε...κ έμεινε εκεί η κουβέντα...δεν ρώτησα το γιατί κτλ...κ έφαγα αναλαμπή τώρα κ γι'αυτό ρώτησα. 

Μια ρωτα το δω απορία....άραγε όλα αυτά κατά πόσο είναι καλά??? Μήπως πρέπει να αφήνουμε τ πραματα ως έχουν μερικές φορές...??? δηλ...οι κοπέλες με φυσιολογική σύλληψη που δεν πειράζουν τίποτα είναι ολες τόσο καλά??? δεν νομίζω ??? κάτι έχουμε πάνω κάτω ολες...

Δεν ξέρω λεω μια ιδέα 

Τι θα πει χαλια ενδομητριο;

 Γιατι το δικο μου φτάνει 10 χιλιοστά και ειναι πάντα τρίπτυχο, άψογο μου έλεγαν όλοι.

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Εκανα σκρατσινγ περυσι τον Απρίλιο πριν την ετ , εγινε χωρις νάρκωση και ηταν γρατζουνιές στην μήτρα, χωρις αιμα μετα. Διαφέρει με την επεμβατική υστεροσκοπηση. Αυτα τα κανεις μετα απο πολλα μηδενικά , δεν ξεκινάς προφανώς με τέτοιες τακτικές.

Ναι διαφέρει δεν λεω ...δεν ξέρω πολλά από αυτά...Αλλά η γρατζουνιά στην μήτρα από την στιγμή που είναι καλά γιατί να γίνει??? 

σίγουρα δεν ξεκινάς ετσι ναι έχεις δικιο....Αλλά κ πάλι πόσο επιτρέπεται όλο αυτό???μπορείς να το κάνεις συνέχεια κάθε μήνα πζ??? η έχει όρια?? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

το είπα κιολας γιατί εγω ήμουν μια κοπέλα με χάλια ενδομητριο πάντα....κ όταν ρώτησα τον γιατρό μ.μ.ειπε ότι έτσι δεν κάνουμε τιποτα..δεν θα στο πειράξω μ.ειπε...κ έμεινε εκεί η κουβέντα...δεν ρώτησα το γιατί κτλ...κ έφαγα αναλαμπή τώρα κ γι'αυτό ρώτησα. 

Μια ρωτα το δω απορία....άραγε όλα αυτά κατά πόσο είναι καλά??? Μήπως πρέπει να αφήνουμε τ πραματα ως έχουν μερικές φορές...??? δηλ...οι κοπέλες με φυσιολογική σύλληψη που δεν πειράζουν τίποτα είναι ολες τόσο καλά??? δεν νομίζω ??? κάτι έχουμε πάνω κάτω ολες...

Δεν ξέρω λεω μια ιδέα 

Σωστά να σου πω την αλήθεια και γω διαβάζοντας αυτά που λένε τα κορίτσια λέω ααααα να τον ρωτήσω και αυτό η να κάνω και εγώ αυτό... Βέβαια βλακεια μου γιατί η καθεμία κοπέλα είναι και άλλη περίπτωση... Πάντως μετά από δύο αποτυχημένες προσπάθειες του ζήτησα Να μου κάνει υστεροσκοπηση αν και εκείνος επιμενει ότι δεν χρειάζεται αλλά τι να κάνει για να μου φύγει και μένα από το κεφάλι και να πω ότι το κανα και αυτο... Θα κάνω και αυτό και εύχομαι να πάνε όλα καλά :)


Ecjtp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...