Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, Hliolousti είπε:

Λοιπόν κοριτσουδια μου η ιστορία τοκετού μου:

Στις 12πμ της Κυριακής ξεκινούν κάτι ρυθμικά πονακια σε κοιλιά και μέση και στις 2 τα ξημερώματα Δευτέρας σπάνε τα νερά μου μέσα στον ύπνο μου!

3 παρά ήμουν στην κλινική,ξεκινήσαμε όλες τις διαδικασίες,τράχηλος μακρύς και σκληρός...ωδίνες,υπομονή, ανάσες, επισκληριδιος αργότερα...

Η διαστολή μου αυξανόταν με το σταγονόμετρο κι όλα φαινόντουσαν αποθαρρυντικα...εξάλλου κάθε τοκετός που ξεκινά με σπάσιμο των νερών είναι αργος,χρονοβόρος και πολλές φορές καταλήγει σε καισαρική!

Ξαφνικά κάπως ξεκόλλησε το πράγμα και άρχισε η διαστολή να βελτιώνεται...τσουκου τσουκου φτάσαμε τελεία!

Στην εξώθηση τα είδα όλα!

Το μωρό μου ζυγίζει 3,900 και πραγματικά πίστευα πως δε θα βγει ποτέ!όμως οι δραστικές κινήσεις της μαίας και της γιατρού μου και η πολλή υπομονή,καθώς και η υποδειγματική μπέμπα μου βοήθησαν στο να βγει τελικά φυσιολογικά μετά από 40 κύματα,μια περιτυλιξη,χωρίς αμνιακό και 18 ώρες τοκετού!

Έχω ενοχλήσεις αρκετές κάτω στα ράμματα,δε μπορώ να κάτσω πουθενά όμως σφίγγω δόντια!!!Είμαστε γεννημένες μητέρες και μπορούμε να καταφέρουμε τα πάντα.:wub:

Ευχαριστώ όλες για τις ευχές,ανταποδίδω σε όσες γέννησαν και με το καλό σε όσες περιμένουν!

Έτσι σε θέλω κοριτσάρα μου!! Μαχητρια, δυνατή, ΜΆΝΑ!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nina13 είπε:

Πως είσαι σήμερα?? Έτοιμη??? 

Νίνα μου έτοιμη δηλώνω και ανυπόμονη! Αύριο τέτοια ώρα θα την έχω αγκαλιά!!!! Δεν κρατιέμαι, δεν μπορώ!!!

Σήμερα χαίρομαι λίγο το αντράκι μ το μικρό αν κ τσακωθηκαμε κιόλας πρωί πρωί...μέσα στην ένταση κ οι 2 μας! Βγήκε το τεστ του κονογιου, που λέει ο μικρός ,μια χαρά αρνητικό! Πάτρα γενναω κ τώρα βρήκαν όλα τα κρούσματα εκεί? Ουφ με ψιλοφρικαρε  αυτό...θέλω να στείλω κ τον άντρα μ για κάτι τζαμποψωνια για τα γενέθλια του μικρού κ κάπως κολλάμε τώρα...Δεν θα κάνουμε πάρτυ αλλά ένα φρουφρου επιβάλλεται!!!

Εσείς πως είστε? 

Just now, Irinoula86 είπε:

Εδώ είμαι κ εγώ η γκρινιαρα..... Ένα θα σας πω..... Πριν 2.5 εβδομάδες έκανα νυχια και τα ονόμαζα νυχια τοκετου..... Μόλις έφυγε η κοπέλα..... Ξανά έκανα σήμερα αλλα..... Μου λέει δεν νομιΩ την επόμενη φορά θα έχεις γεννήσει που θα έρθω..... Χαχαχαχ κάποιος παιζει με τα νευρα μου....... Ο πυρετος έπεσε όλα εντάξει αλλά έχω ακόμα λίγο βήχα...... Θα περασει κ αυτό!!!! Σήμερα παντως πολυ καλυτερα!!!! 

Έλα δεν υπάρχει περίπτωση θΑ είσαι η επόμενη! Άλλαξες χρώμα? Μήπως αλλάξει το γούρι?:lol: Σε νιώθω πάντως Ειρήνη γτ στο 1ο έτσι περίμενα μέρα με τη μέρα μέχρι που νόμιζα ότι θα σκάσω! Λιιιγο υπομονή,στο τσακ είσαι!:)

  • Μου αρέσει 5

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Νίνα μου έτοιμη δηλώνω και ανυπόμονη! Αύριο τέτοια ώρα θα την έχω αγκαλιά!!!! Δεν κρατιέμαι, δεν μπορώ!!!

Σήμερα χαίρομαι λίγο το αντράκι μ το μικρό αν κ τσακωθηκαμε κιόλας πρωί πρωί...μέσα στην ένταση κ οι 2 μας! Βγήκε το τεστ του κονογιου, που λέει ο μικρός ,μια χαρά αρνητικό! Πάτρα γενναω κ τώρα βρήκαν όλα τα κρούσματα εκεί? Ουφ με ψιλοφρικαρε  αυτό...θέλω να στείλω κ τον άντρα μ για κάτι τζαμποψωνια για τα γενέθλια του μικρού κ κάπως κολλάμε τώρα...Δεν θα κάνουμε πάρτυ αλλά ένα φρουφρου επιβάλλεται!!!

Εσείς πως είστε? 

Έλα δεν υπάρχει περίπτωση θΑ είσαι η επόμενη! Άλλαξες χρώμα? Μήπως αλλάξει το γούρι?:lol: Σε νιώθω πάντως Ειρήνη γτ στο 1ο έτσι περίμενα μέρα με τη μέρα μέχρι που νόμιζα ότι θα σκάσω! Λιιιγο υπομονή,στο τσακ είσαι!:)

Λέτε???? Μακάρι...... Αυριο εχω γιατρό..... Οι 72 ώρες για το τεστ του άντρα Μ περασαν.... Όποτε πρπ να το ξανακάνει για να το δεχτουν στο μητέρα. Εννοείται άλλαξα χρωμα.... Τα είχα κόκκινα... Μάλλον δεν αρεσαν στο αντράκι μου.... Ήθελε κάτι αλλο και τα άλλαξα.... Για να δουμε πως θα παει....... 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Irinoula86 said:

Λέτε???? Μακάρι...... Αυριο εχω γιατρό..... Οι 72 ώρες για το τεστ του άντρα Μ περασαν.... Όποτε πρπ να το ξανακάνει για να το δεχτουν στο μητέρα. Εννοείται άλλαξα χρωμα.... Τα είχα κόκκινα... Μάλλον δεν αρεσαν στο αντράκι μου.... Ήθελε κάτι αλλο και τα άλλαξα.... Για να δουμε πως θα παει....... 

Άσε και εμείς το ίδιο θέμα με το τεστ! Επειδή δε με κόβω να γεννάω σύντομα, βλέπω να το επαναλαμβάνουμε... Να δούμε πόσες φορές! Ευτυχώς το δικό μας δε χρειάζεται επανάληψη

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, DemiMom είπε:

Koριτσια καλημέρα! Εύχομαι σε όλες να σας ζήσουν τα μωράκια σας κ σύντομα με έναν πόνο κ σε όσες έχουν απομείνει! Γέννησα κ έχω εχθές στις 10 το βράδυ τη μπεμπούλα μου. 3.200 περίπου με φυσιολογικό τοκετό στο Έλενα. Ξεκίνησα στις 8 το βράδυ της Κυριακής με 1 διαστολή κ τη Δευτέρα στις 14.00 με 3 διαστολή σπάσαμε τα νερά (πολλεεεες ώρες). Παρόλο που αρχικά ήμουν κάθετη να ακολουθήσω φυσικό τοκετό χωρίς επισκληριδιο, τα πράγματα δεν ήρθαν όπως τα περίμενα κ επειδή ταλαιπωρηθηκα με μικρή διαστολή χωρίς εξέλιξη, τελικά έκανα κ έχω να πω ότι θα ξαναέκανα ( ναι @Renez εγώ το λέω αυτό :x). Η μπεμπούλα μου θήλασε από την πρώτη στιγμή κ τώρα την έχω δίπλα μου να κοιμάται κ μου φαίνεται ένα όνειρο. Κατά την εισαγωγή μου έκανα τεστ μόνο εγώ, στη μυτούλα. Δεν πόνεσε καθόλου. Τα δωμάτια τα lux που μένουμε είναι καλύτερα κ από ιδιωτικό, οι μαιες κ οι νοσηλευτριες εκπληκτικές, πραγματικά έχω πάθει πλάκα. Δόξα τω θεώ ο γιατρός μου ήταν απόλυτα υποστηρικτικος μέχρι τελευταία στιγμή κ η όλη εμπειρία θα μου μείνει αξέχαστη πάρα τις δυσκολίες που είχα. 

Na sou zisei agapimeni mou!!!Ti wraia ebeiria!Bravo,makari na einai etsi k gia tis upoloipes pou den exoume gennisei akoma!!♥️
@Hliolousti koritsi mou oso gia sena,bravo!!H dunami tis manas ta antexei ola fainetai!
 

  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια μου! Ευχομαι σε οσες εχουν γεννησει να σας ζησουν τα μωρακια σας και να ειναι υγιη σε ολη τους τη ζωη! Με το καλο και οι υπολοιπες ευχομαι!

Εγω με βαση την Πητ 9/11 ειμαι μανουλα Νοεμβριου αλλα τελικα μαλλον θα ειμαι μανουλα Οκτωβριου γιατι ο γιατρος μου αρχιζει και βλεπει υπολειπομενη αναπτυξη εμβρυου λογω πλακουντα.Παιρνω salospir απο την αυχενικη και μετα γι αυτο το λογο.

Εχτες στις 35 εβδομαδες το μωρο μου ζυγιζε 2100 και στις 32 εβδομαδες 1800 γραμμαρια. Η αληθεια ειναι οτι στεναχωρηθηκα πολυ που σε 3 εβδομαδες πηρε μονο 300 γραμμαρια και ξερω οτι οι υπερηχοι εχουν καποια αποκλιση. Ελπιζω να πανε ολα καλα και να μη χρειαστει θερμοκοιτιδα..

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Νίνα μου έτοιμη δηλώνω και ανυπόμονη! Αύριο τέτοια ώρα θα την έχω αγκαλιά!!!! Δεν κρατιέμαι, δεν μπορώ!!!

Σήμερα χαίρομαι λίγο το αντράκι μ το μικρό αν κ τσακωθηκαμε κιόλας πρωί πρωί...μέσα στην ένταση κ οι 2 μας! Βγήκε το τεστ του κονογιου, που λέει ο μικρός ,μια χαρά αρνητικό! Πάτρα γενναω κ τώρα βρήκαν όλα τα κρούσματα εκεί? Ουφ με ψιλοφρικαρε  αυτό...θέλω να στείλω κ τον άντρα μ για κάτι τζαμποψωνια για τα γενέθλια του μικρού κ κάπως κολλάμε τώρα...Δεν θα κάνουμε πάρτυ αλλά ένα φρουφρου επιβάλλεται!!!

Εσείς πως είστε? 

Έλα δεν υπάρχει περίπτωση θΑ είσαι η επόμενη! Άλλαξες χρώμα? Μήπως αλλάξει το γούρι?:lol: Σε νιώθω πάντως Ειρήνη γτ στο 1ο έτσι περίμενα μέρα με τη μέρα μέχρι που νόμιζα ότι θα σκάσω! Λιιιγο υπομονή,στο τσακ είσαι!:)

Αντε με το καλό κοριτσαρα και να πανε ολα καλα ευχομαι... Να μας πεις λεπτομέρειες παρακαλωωωω

Καλε έχει γενέθλια ο κουκλος σας?? Θα τρελαθω... Δίπλα δίπλα τα αδερφάκια.. Έτσι κι εγώ με τον αδερφό μου... 

Να ναι καλοτυχα και γερά τα παιδακια σας καλη μου

Εμείς βολταρουμε μπας και γεννήσουμε.. Εχω ακομαααα

Just now, Nancy Zaf είπε:

Γεια σας κοριτσια μου! Ευχομαι σε οσες εχουν γεννησει να σας ζησουν τα μωρακια σας και να ειναι υγιη σε ολη τους τη ζωη! Με το καλο και οι υπολοιπες ευχομαι!

Εγω με βαση την Πητ 9/11 ειμαι μανουλα Νοεμβριου αλλα τελικα μαλλον θα ειμαι μανουλα Οκτωβριου γιατι ο γιατρος μου αρχιζει και βλεπει υπολειπομενη αναπτυξη εμβρυου λογω πλακουντα.Παιρνω salospir απο την αυχενικη και μετα γι αυτο το λογο.

Εχτες στις 35 εβδομαδες το μωρο μου ζυγιζε 2100 και στις 32 εβδομαδες 1800 γραμμαρια. Η αληθεια ειναι οτι στεναχωρηθηκα πολυ που σε 3 εβδομαδες πηρε μονο 300 γραμμαρια και ξερω οτι οι υπερηχοι εχουν καποια αποκλιση. Ελπιζω να πανε ολα καλα και να μη χρειαστει θερμοκοιτιδα..

Να μη στεναχωριέσαι για γραμμάρια καθώς οι υπερηχοι κάνουν λάθη και υπάρχει απόκλιση +-500.. Όποτε κράτα μικρό καλάθι... Ολα θα πανε καλα, αισιοδοξία και ολα μια χαρά θα πανε!!! 

Μα και θερμοκοιτίδα να χρειαστεί δνε θα ναι το πρωτο.. Ηρεμησε και τρωγε καλα... 

  • Μου αρέσει 1

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Με το καλό κοπέλα μου! Μην ανησυχείς αφού το μωράκι σου έχει περάσει τα 2 κιλακια κ κοντευεις κ 36 εβδομάδες μια χαρά θα είναι! Δυνατό κ ωραίο! 300 γραμμάρια δεν είναι κ λίγα, 100 την εβδομάδα, δεν νομίζω ότι απέχει από την καμπύλη. Το πολύ πολύ να κάνεις κορτιζονη για τα πνευμονακια του,που δεν είναι τπτ σπουδαίο κ να γεννήσεις μαζί μας!!!! Πάρε όσο χρόνο σου πει ο γιατρός σου, ξέρουν αυτοί κι δεν θα σε αφήσει να στεναχωριέσαι χωρίς λόγο! Το θαυματακι σου είναι εδώ! Με το καλοοοο!

Just now, Nina13 είπε:

Αντε με το καλό κοριτσαρα και να πανε ολα καλα ευχομαι... Να μας πεις λεπτομέρειες παρακαλωωωω

Καλε έχει γενέθλια ο κουκλος σας?? Θα τρελαθω... Δίπλα δίπλα τα αδερφάκια.. Έτσι κι εγώ με τον αδερφό μου... 

Να ναι καλοτυχα και γερά τα παιδακια σας καλη μου

Εμείς βολταρουμε μπας και γεννήσουμε.. Εχω ακομαααα

Να μη στεναχωριέσαι για γραμμάρια καθώς οι υπερηχοι κάνουν λάθη και υπάρχει απόκλιση +-500.. Όποτε κράτα μικρό καλάθι... Ολα θα πανε καλα, αισιοδοξία και ολα μια χαρά θα πανε!!! 

Μα και θερμοκοιτίδα να χρειαστεί δνε θα ναι το πρωτο.. Ηρεμησε και τρωγε καλα... 

Καλές βόλτες φιλενάδα με τα καροτομαλλικα μωρά !!!

Καλέ όλα θα σας τα πω εννοείται! Αν ήταν δυνατόν εκεί στο χειρουργείο που θα περιμένω να στέλνω κανα μηνυματάκι...Αχαχαχαχ...βαριεσαι σε κάποια φάση όσο περιμένεις! Έχει 8 /11 ο λεβεντακος μου,1 μήνα διάφορα θα έχουν στα γενεθλιακια τους! Σκορπιός αυτός, ζυγινα αυτή, μια μούρλια από φιλαρεσκα πλασματακια με αρχηγό τον μπαμπά λιοντάρι να κοιταζονται στον καθρέφτη θα είμαστε! Εγώ θα τρέχω να αγοράζω συνολακια για τα γούστα τους!Αχαχαχαχ 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Με το καλό κοπέλα μου! Μην ανησυχείς αφού το μωράκι σου έχει περάσει τα 2 κιλακια κ κοντευεις κ 36 εβδομάδες μια χαρά θα είναι! Δυνατό κ ωραίο! 300 γραμμάρια δεν είναι κ λίγα, 100 την εβδομάδα, δεν νομίζω ότι απέχει από την καμπύλη. Το πολύ πολύ να κάνεις κορτιζονη για τα πνευμονακια του,που δεν είναι τπτ σπουδαίο κ να γεννήσεις μαζί μας!!!! Πάρε όσο χρόνο σου πει ο γιατρός σου, ξέρουν αυτοί κι δεν θα σε αφήσει να στεναχωριέσαι χωρίς λόγο! Το θαυματακι σου είναι εδώ! Με το καλοοοο!

Καλές βόλτες φιλενάδα με τα καροτομαλλικα μωρά !!!

Καλέ όλα θα σας τα πω εννοείται! Αν ήταν δυνατόν εκεί στο χειρουργείο που θα περιμένω να στέλνω κανα μηνυματάκι...Αχαχαχαχ...βαριεσαι σε κάποια φάση όσο περιμένεις! Έχει 8 /11 ο λεβεντακος μου,1 μήνα διάφορα θα έχουν στα γενεθλιακια τους! Σκορπιός αυτός, ζυγινα αυτή, μια μούρλια από φιλαρεσκα πλασματακια με αρχηγό τον μπαμπά λιοντάρι να κοιταζονται στον καθρέφτη θα είμαστε! Εγώ θα τρέχω να αγοράζω συνολακια για τα γούστα τους!Αχαχαχαχ 

Χαχαχαχ δεν διάβασα σωστά το τικερακι και νόμιζα πυι θα χουν δίπλα δίπλα τον ίδιο μήνα.. Χαχα σορρυ

Μια χαρά θα τα περνατε εκεί μέσα και το νου σου στην ζυγινααααα.. Εγώ ειμαι πολυ κοκετα χαχαχαχαχ

  • Χαχα 1

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Nancy Zaf είπε:

Γεια σας κοριτσια μου! Ευχομαι σε οσες εχουν γεννησει να σας ζησουν τα μωρακια σας και να ειναι υγιη σε ολη τους τη ζωη! Με το καλο και οι υπολοιπες ευχομαι!

Εγω με βαση την Πητ 9/11 ειμαι μανουλα Νοεμβριου αλλα τελικα μαλλον θα ειμαι μανουλα Οκτωβριου γιατι ο γιατρος μου αρχιζει και βλεπει υπολειπομενη αναπτυξη εμβρυου λογω πλακουντα.Παιρνω salospir απο την αυχενικη και μετα γι αυτο το λογο.

Εχτες στις 35 εβδομαδες το μωρο μου ζυγιζε 2100 και στις 32 εβδομαδες 1800 γραμμαρια. Η αληθεια ειναι οτι στεναχωρηθηκα πολυ που σε 3 εβδομαδες πηρε μονο 300 γραμμαρια και ξερω οτι οι υπερηχοι εχουν καποια αποκλιση. Ελπιζω να πανε ολα καλα και να μη χρειαστει θερμοκοιτιδα..

Καλησπέρα κορίτσι!!.

Εμένα 2 εβδομαδες πριν γεννήσω (36η ) τον έβγαζαν 2800 στον υπέρηχο κ γέννησα 38&3 κ ήταν 3450!! Οπότε όπως καταλαβαίνεις μιλάμε για 650 γρ διάφορα!!

Επίσης δεν έχουν σημασία μόνο τα κιλά για θερμοκοιτίδα..της φίλης @Jasmine@ τα υπέροχα διδυμακια γεννήθηκα 2100 κ 2200 υγιέστατα κ κανένα δε χρειάστηκε ούτε 1 ώρα στη θερμοκοιτίδα δόξα τον Θεό!!

Οπότε έχει πίστη,ηρέμησε κ περιμενε το μωρό σου..:x

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nina13 είπε:

Χαχαχαχ δεν διάβασα σωστά το τικερακι και νόμιζα πυι θα χουν δίπλα δίπλα τον ίδιο μήνα.. Χαχα σορρυ

Μια χαρά θα τα περνατε εκεί μέσα και το νου σου στην ζυγινααααα.. Εγώ ειμαι πολυ κοκετα χαχαχαχαχ

Καλέ τη θέλω κοκετα εννοείται!!! Ο μπαμπάς της θα ξετρελαθει! Ο μικρός μας είναι ψωναρα καθρεφτίζεται στα τζάμια κ η μαμά μου μας λεει κ μας κοροϊδεύει : στον καθρέφτη μου κοιτιεμαι κι από μόνος μου αγαπιεμαι! Εγώ είμαι πιο νορμάλ άτομο από αυτούς αλλά μ αρέσουν τα ωραία πράγματα κ το λεπτό γούστο. Ζυγος κι ο μπαμπάς μ κ πάντα από μικρή ζητούσα τη γνώμη του για τα ρούχα μου, αναλυτικός κ αντικειμενικός . Αγαπώ!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Christinα Όλα να πάνε περίφημα κοριτσάκι μου! Θα περιμένουμε να διαβάσουμε περιγραφή της πριγκίπισσας σας :wub: 

@Hliolousti Δυνατή μανούλα! Μπράβο! Τελικά οι αντοχές μας είναι άπειρες! 

@Aurela Ωω! Θα δεις πόσο θα χτυπάει το μωράκι μόλις βάλεις τις ζώνες πάνω. Θα περιμένουμε νέα από την εμπειρία !!! 

@Nancy Zaf Μην αγχώνεσαι κοπέλα μου για τα κιλά. Κ εμένα μου την βγάζουν με μεγάλη απόκλιση από δύο διαφορετικά μηχανήματα. Ποτέ δεν ξέρεις πόσο ακριβώς θα βγουν. Να έχεις θετική σκέψη, όλα θα πάνε καλά. Είμαστε γουρλο-ομάδα εδώ! :) 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nancy Zaf είπε:

Γεια σας κοριτσια μου! Ευχομαι σε οσες εχουν γεννησει να σας ζησουν τα μωρακια σας και να ειναι υγιη σε ολη τους τη ζωη! Με το καλο και οι υπολοιπες ευχομαι!

Εγω με βαση την Πητ 9/11 ειμαι μανουλα Νοεμβριου αλλα τελικα μαλλον θα ειμαι μανουλα Οκτωβριου γιατι ο γιατρος μου αρχιζει και βλεπει υπολειπομενη αναπτυξη εμβρυου λογω πλακουντα.Παιρνω salospir απο την αυχενικη και μετα γι αυτο το λογο.

Εχτες στις 35 εβδομαδες το μωρο μου ζυγιζε 2100 και στις 32 εβδομαδες 1800 γραμμαρια. Η αληθεια ειναι οτι στεναχωρηθηκα πολυ που σε 3 εβδομαδες πηρε μονο 300 γραμμαρια και ξερω οτι οι υπερηχοι εχουν καποια αποκλιση. Ελπιζω να πανε ολα καλα και να μη χρειαστει θερμοκοιτιδα..

Καλησπέρα! Μανούλα Νοεμβρίου και εδώ που όμως θα γίνει μανούλα Οκτωβρίου τελικά! Σήμερα στις 36 εβδομάδες το μωρο ήταν 2300. 2 εβδομάδες πριν ήταν 2100. Ειδα ότι είναι λιγο κάτω από το μέσο όρο στο βάρος αλλά δεν μου σχολίασαν κάτι αρνητικό για αυτό! Εσένα σου είπαν κατι? Σε δύο εβδομάδες που θα γεννησω υπολογιζω να ειναι γυρω στα 2500. Φυσικα απο μηχανημα σε μηχανημα έχει διαφορά. Μια χαρά θα είναι τα μωράκια μας!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...