Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Εγώ κορίτσια γύρισα λίγο απογοητευμένη σήμερα από τον γιατρό. Ο μικρός ευτυχώς όλα καλά, φαίνεται ακόμα υγιής, αλλά είναι πράγματι μεγάλος και συνεχίζει να μεγαλώνει με ραγδαίους ρυθμούς. Ο γιατρός μου τσέκαρε τον τράχηλο (πολύς πόνος πραγματικά) και μου είπε ότι είναι ακόμα σκληρός, στενός και μακρύς, δηλαδή καθόλου έτοιμος για γέννα, και το μωρό είναι ακόμα ψηλά. Τελικά συμφωνήσαμε να περιμένουμε λίγο ακόμα να περάσει η πητ μου (που είναι την Κυριακή) μήπως και έχουμε καμία εξέλιξη μέχρι τότε, τη Δευτέρα θα πάω να με ξαναεξετάσει και ίσως να προσπαθήσει να μου τεντώσει λίγο τα τοιχώματα του τραχηλου αν τον αφήσω (που δε νομίζω αν σκεφτώ το πόσο πολύ πονούσα σήμερα μόνο από την εξέταση), να μου δώσουν ένα φάρμακο που βοηθάει τον τράχηλο να μαλακώσει/χαλαρώσει, και την Τρίτη να μου κάνουν πρόκληση. Μέχρι στιγμής δυστυχώς όλα πάνε ακριβώς όπως τα περίμενα και φοβόμουν (τώρα που το σκέφτομαι καμία γυναίκα στην οικογένειά μου δεν έχει γεννήσει με φτ, μάλλον έχουμε στενό κ μακρύ τράχηλο, τί να πω) αλλά ακόμα έχω μια μικρή ελπίδα ότι ίσως να καταφέρω να γεννήσω φυσιολογικά στο τέλος. Θα δούμε πώς θα πάει μέχρι τελευταία στιγμή.

 

12 hours ago, Hliolousti said:

Λοιπόν κοριτσουδια μου η ιστορία τοκετού μου:

Στις 12πμ της Κυριακής ξεκινούν κάτι ρυθμικά πονακια σε κοιλιά και μέση και στις 2 τα ξημερώματα Δευτέρας σπάνε τα νερά μου μέσα στον ύπνο μου!

3 παρά ήμουν στην κλινική,ξεκινήσαμε όλες τις διαδικασίες,τράχηλος μακρύς και σκληρός...ωδίνες,υπομονή, ανάσες, επισκληριδιος αργότερα...

Η διαστολή μου αυξανόταν με το σταγονόμετρο κι όλα φαινόντουσαν αποθαρρυντικα...εξάλλου κάθε τοκετός που ξεκινά με σπάσιμο των νερών είναι αργος,χρονοβόρος και πολλές φορές καταλήγει σε καισαρική!

Ξαφνικά κάπως ξεκόλλησε το πράγμα και άρχισε η διαστολή να βελτιώνεται...τσουκου τσουκου φτάσαμε τελεία!

Στην εξώθηση τα είδα όλα!

Το μωρό μου ζυγίζει 3,900 και πραγματικά πίστευα πως δε θα βγει ποτέ!όμως οι δραστικές κινήσεις της μαίας και της γιατρού μου και η πολλή υπομονή,καθώς και η υποδειγματική μπέμπα μου βοήθησαν στο να βγει τελικά φυσιολογικά μετά από 40 κύματα,μια περιτυλιξη,χωρίς αμνιακό και 18 ώρες τοκετού!

Έχω ενοχλήσεις αρκετές κάτω στα ράμματα,δε μπορώ να κάτσω πουθενά όμως σφίγγω δόντια!!!Είμαστε γεννημένες μητέρες και μπορούμε να καταφέρουμε τα πάντα.:wub:

Ευχαριστώ όλες για τις ευχές,ανταποδίδω σε όσες γέννησαν και με το καλό σε όσες περιμένουν!

Μπράβο κοριτσάκι μου, ταλαιπωρήθηκες αλλά τα κατάφερες! Σου έκαναν και πρόκληση για να επισπεύσουν τον τοκετό, ή είχες ήδη αρκετές συσπάσεις και δε χρειάστηκε? 

 

12 hours ago, elenioz said:

Να την χαίρεστε κορίτσι μου! Καλότυχη να είναι! 

@Eva137 Θα τα ψάξω αυτά τα θηλαστρα! Λες να είσαι η επόμενη εσύ;; Άντε να δούμε :x

@Aurela Την Πέμπτη μάλλον πρώτα ο Θεός! 

Μπααα, εγώ αποκλείεται. Μάλλον η Χριστίνα κι εσύ είστε οι επόμενες, ίσως και η Ειρηνούλα... για να δούμε!:wink:

 

10 hours ago, Irinoula86 said:

Εδώ είμαι κ εγώ η γκρινιαρα..... Ένα θα σας πω..... Πριν 2.5 εβδομάδες έκανα νυχια και τα ονόμαζα νυχια τοκετου..... Μόλις έφυγε η κοπέλα..... Ξανά έκανα σήμερα αλλα..... Μου λέει δεν νομιΩ την επόμενη φορά θα έχεις γεννήσει που θα έρθω..... Χαχαχαχ κάποιος παιζει με τα νευρα μου....... Ο πυρετος έπεσε όλα εντάξει αλλά έχω ακόμα λίγο βήχα...... Θα περασει κ αυτό!!!! Σήμερα παντως πολυ καλυτερα!!!! 

Τώρα τί να σου πω, ό,τι και να πεις έχεις δίκιο. Τουλάχιστον έχεις λίγο χρόνο να αναρρώσεις από το κρύωμα/ιωσούλα που σε έπιασε. Βέβαια αν το μωρό είναι υγιές και καλό σε μέγεθος μπορείτε να περιμένετε λίγο παραπάνω.  Έχεις συζητήσει τα επόμενα βήματα με τον γιατρό σου? Αν αργήσει κι άλλο το μωρό θα κάνετε κάτι να το επισπεύσετε? 

  • Μου αρέσει 3

vNpVm5.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

@Eva137 έχεις λίγες μέρες ακόμα, μην απογοητευεσαι... Αν αντέχεις δοκίμασε καυτερά φαγητά! Και ανανά. Λένε ότι βοηθάνε... Και ναι, συμφωνώ ότι η εξέταση τραχήλου πονάει...:wacko:

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Eva137 είπε:

Εγώ κορίτσια γύρισα λίγο απογοητευμένη σήμερα από τον γιατρό. Ο μικρός ευτυχώς όλα καλά, φαίνεται ακόμα υγιής, αλλά είναι πράγματι μεγάλος και συνεχίζει να μεγαλώνει με ραγδαίους ρυθμούς. Ο γιατρός μου τσέκαρε τον τράχηλο (πολύς πόνος πραγματικά) και μου είπε ότι είναι ακόμα σκληρός, στενός και μακρύς, δηλαδή καθόλου έτοιμος για γέννα, και το μωρό είναι ακόμα ψηλά. Τελικά συμφωνήσαμε να περιμένουμε λίγο ακόμα να περάσει η πητ μου (που είναι την Κυριακή) μήπως και έχουμε καμία εξέλιξη μέχρι τότε, τη Δευτέρα θα πάω να με ξαναεξετάσει και ίσως να προσπαθήσει να μου τεντώσει λίγο τα τοιχώματα του τραχηλου αν τον αφήσω (που δε νομίζω αν σκεφτώ το πόσο πολύ πονούσα σήμερα μόνο από την εξέταση), να μου δώσουν ένα φάρμακο που βοηθάει τον τράχηλο να μαλακώσει/χαλαρώσει, και την Τρίτη να μου κάνουν πρόκληση. Μέχρι στιγμής δυστυχώς όλα πάνε ακριβώς όπως τα περίμενα και φοβόμουν (τώρα που το σκέφτομαι καμία γυναίκα στην οικογένειά μου δεν έχει γεννήσει με φτ, μάλλον έχουμε στενό κ μακρύ τράχηλο, τί να πω) αλλά ακόμα έχω μια μικρή ελπίδα ότι ίσως να καταφέρω να γεννήσω φυσιολογικά στο τέλος. Θα δούμε πώς θα πάει μέχρι τελευταία στιγμή.

 

Μπράβο κοριτσάκι μου, ταλαιπωρήθηκες αλλά τα κατάφερες! Σου έκαναν και πρόκληση για να επισπεύσουν τον τοκετό, ή είχες ήδη αρκετές συσπάσεις και δε χρειάστηκε? 

 

Μπααα, εγώ αποκλείεται. Μάλλον η Χριστίνα κι εσύ είστε οι επόμενες, ίσως και η Ειρηνούλα... για να δούμε!:wink:

 

Τώρα τί να σου πω, ό,τι και να πεις έχεις δίκιο. Τουλάχιστον έχεις λίγο χρόνο να αναρρώσεις από το κρύωμα/ιωσούλα που σε έπιασε. Βέβαια αν το μωρό είναι υγιές και καλό σε μέγεθος μπορείτε να περιμένετε λίγο παραπάνω.  Έχεις συζητήσει τα επόμενα βήματα με τον γιατρό σου? Αν αργήσει κι άλλο το μωρό θα κάνετε κάτι να το επισπεύσετε? 

Καλημέρα!! Γενικά μπορεί να κατέβει το μωρό και τη μέρα της πρόκλησης ή και χωρίς αυτή! Όπως και ο τράχηλος νομίζω με το υπόθετο μπορεί να γίνει δουλίτσα! Μην αγχώνεσαι γενικά από ότι έχω καταλάβει στην Αμερική τους πάνε μέχρι τέλους τους φ.τ. ενώ εδώ ξεκινάς με πρόκληση και μετά από λίγες ώρες αν δεν προχωρήσει σε βάζουν κ.τ! Βέβαια παίζει ρόλο να μην στρεσαριστει το μωρο που αφού είναι μεγάλος και τροφαντος πιστεύω θα αντέξει! Έχεις πονακια συσπασουλες κτλ? Όσο για την κολπική εξέταση και εγώ πόνεσα βέβαια ήταν για λίγο... Αλλά σκέφτομαι ότι αν όλα είναι οκ και κάνουμε φ.τ. μάλλον θα πρέπει να το συνηθίσουμε...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Eva137 είπε:

Εγώ κορίτσια γύρισα λίγο απογοητευμένη σήμερα από τον γιατρό. Ο μικρός ευτυχώς όλα καλά, φαίνεται ακόμα υγιής, αλλά είναι πράγματι μεγάλος και συνεχίζει να μεγαλώνει με ραγδαίους ρυθμούς. Ο γιατρός μου τσέκαρε τον τράχηλο (πολύς πόνος πραγματικά) και μου είπε ότι είναι ακόμα σκληρός, στενός και μακρύς, δηλαδή καθόλου έτοιμος για γέννα, και το μωρό είναι ακόμα ψηλά. Τελικά συμφωνήσαμε να περιμένουμε λίγο ακόμα να περάσει η πητ μου (που είναι την Κυριακή) μήπως και έχουμε καμία εξέλιξη μέχρι τότε, τη Δευτέρα θα πάω να με ξαναεξετάσει και ίσως να προσπαθήσει να μου τεντώσει λίγο τα τοιχώματα του τραχηλου αν τον αφήσω (που δε νομίζω αν σκεφτώ το πόσο πολύ πονούσα σήμερα μόνο από την εξέταση), να μου δώσουν ένα φάρμακο που βοηθάει τον τράχηλο να μαλακώσει/χαλαρώσει, και την Τρίτη να μου κάνουν πρόκληση. Μέχρι στιγμής δυστυχώς όλα πάνε ακριβώς όπως τα περίμενα και φοβόμουν (τώρα που το σκέφτομαι καμία γυναίκα στην οικογένειά μου δεν έχει γεννήσει με φτ, μάλλον έχουμε στενό κ μακρύ τράχηλο, τί να πω) αλλά ακόμα έχω μια μικρή ελπίδα ότι ίσως να καταφέρω να γεννήσω φυσιολογικά στο τέλος. Θα δούμε πώς θα πάει μέχρι τελευταία στιγμή.

 

Μπράβο κοριτσάκι μου, ταλαιπωρήθηκες αλλά τα κατάφερες! Σου έκαναν και πρόκληση για να επισπεύσουν τον τοκετό, ή είχες ήδη αρκετές συσπάσεις και δε χρειάστηκε? 

 

Μπααα, εγώ αποκλείεται. Μάλλον η Χριστίνα κι εσύ είστε οι επόμενες, ίσως και η Ειρηνούλα... για να δούμε!:wink:

 

Τώρα τί να σου πω, ό,τι και να πεις έχεις δίκιο. Τουλάχιστον έχεις λίγο χρόνο να αναρρώσεις από το κρύωμα/ιωσούλα που σε έπιασε. Βέβαια αν το μωρό είναι υγιές και καλό σε μέγεθος μπορείτε να περιμένετε λίγο παραπάνω.  Έχεις συζητήσει τα επόμενα βήματα με τον γιατρό σου? Αν αργήσει κι άλλο το μωρό θα κάνετε κάτι να το επισπεύσετε? 

Αμερικανακι μου μη μου στεναγχωριεσαι!!

Δώσε την ευκαιρία στον εαυτό σου για φτ εφόσον το θες,να σου βάλει προγλασταδινες λογικά να στον μαλακώσουν(φυσική ουσία,είναι αυτή που έχει κ το σπέρμα αγάπη για αυτό έλεγαν να κάνουμε σεξ κ να εξπερματωνουν μέσα μας) κ έπειτα τεχνητούς πόνους από κάποιον ορο..

Τεχνητούς ειχσν βάλει κ σε εμένα γιατί από τις 11 που είχα μπει είχε πάει 5 κ ενώ είχα φουλ συσπάσεις ο τράχηλος ήταν 6 ώρες στο 3.. μετά με τους πόνους σε 4 ώρες έφτασα 10 κ μαλάκωσε κ ο τράχηλος κ όπως ξέρεις γέννησα φυσικότητα..σιγουρα υπάρχει πόνος αλλαα...δε νομίζω πως υπάρχει άλλος πόνος να αξίζει τόσο..αλλιώς επισκληριδιο κ τέλος!!

Υγ: αν πας με φτ ΔΥΣΤΥΧΏΣ πρέπει να συνηθίσεις το χεράκι μέσα σου φίλη γτ ανά μία ώρα όλο κ κάποιος θα στο βάζει να βλέπει τη πρόοδο του τραχήλου..σκέψου εγώ ήμουν 10.5 ώρες να γεννάω ε,περίπου 8 φορές τον είχαν δει:blink:

Πως είστε οι υπόλοιπες κορίτσια μου??

Ρεεεε όσες θηλάζουμε ,τι πείνα είναι αυτή???? Κ θέλω πολύ γλυκά!! Τσακίζω 10+ κουλούρια την ημέρα(της πεθερουλας!!) 1-2 πιάτα φαι καααμποσα υγρά κ χάμω κιλά!!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!!

Συγχαρητήρια σε όσες γέννησαν αυτές τις μέρες! Να χαίρεστε τα μωράκια σας και να είστε όλοι υγιείς! Κ μου αρέσει που σαν ομάδα έχουμε πολλούς φ.τ. , είμαστε γουρλιδικες κ σε αυτό!!!

Εμείς χτες επιστρέψαμε σπίτι! Ο μικρός είναι πολύ φαγανας! Κατεβάζει 120 μλ για την πλακα κάθε 2-3 ώρες... Βγάζω με θηλαστρο, δεν έχω ακόμα πολύ γάλα αλλά όλο κ αυξάνεται! Το υπόλοιπο δίνω ξενο.

Με το καλό σε όσες περιμένουν!

  • Μου αρέσει 6

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, Eva137 είπε:

Εγώ κορίτσια γύρισα λίγο απογοητευμένη σήμερα από τον γιατρό. Ο μικρός ευτυχώς όλα καλά, φαίνεται ακόμα υγιής, αλλά είναι πράγματι μεγάλος και συνεχίζει να μεγαλώνει με ραγδαίους ρυθμούς. Ο γιατρός μου τσέκαρε τον τράχηλο (πολύς πόνος πραγματικά) και μου είπε ότι είναι ακόμα σκληρός, στενός και μακρύς, δηλαδή καθόλου έτοιμος για γέννα, και το μωρό είναι ακόμα ψηλά. Τελικά συμφωνήσαμε να περιμένουμε λίγο ακόμα να περάσει η πητ μου (που είναι την Κυριακή) μήπως και έχουμε καμία εξέλιξη μέχρι τότε, τη Δευτέρα θα πάω να με ξαναεξετάσει και ίσως να προσπαθήσει να μου τεντώσει λίγο τα τοιχώματα του τραχηλου αν τον αφήσω (που δε νομίζω αν σκεφτώ το πόσο πολύ πονούσα σήμερα μόνο από την εξέταση), να μου δώσουν ένα φάρμακο που βοηθάει τον τράχηλο να μαλακώσει/χαλαρώσει, και την Τρίτη να μου κάνουν πρόκληση. Μέχρι στιγμής δυστυχώς όλα πάνε ακριβώς όπως τα περίμενα και φοβόμουν (τώρα που το σκέφτομαι καμία γυναίκα στην οικογένειά μου δεν έχει γεννήσει με φτ, μάλλον έχουμε στενό κ μακρύ τράχηλο, τί να πω) αλλά ακόμα έχω μια μικρή ελπίδα ότι ίσως να καταφέρω να γεννήσω φυσιολογικά στο τέλος. Θα δούμε πώς θα πάει μέχρι τελευταία στιγμή.

 

Μπράβο κοριτσάκι μου, ταλαιπωρήθηκες αλλά τα κατάφερες! Σου έκαναν και πρόκληση για να επισπεύσουν τον τοκετό, ή είχες ήδη αρκετές συσπάσεις και δε χρειάστηκε? 

 

Μπααα, εγώ αποκλείεται. Μάλλον η Χριστίνα κι εσύ είστε οι επόμενες, ίσως και η Ειρηνούλα... για να δούμε!:wink:

 

Τώρα τί να σου πω, ό,τι και να πεις έχεις δίκιο. Τουλάχιστον έχεις λίγο χρόνο να αναρρώσεις από το κρύωμα/ιωσούλα που σε έπιασε. Βέβαια αν το μωρό είναι υγιές και καλό σε μέγεθος μπορείτε να περιμένετε λίγο παραπάνω.  Έχεις συζητήσει τα επόμενα βήματα με τον γιατρό σου? Αν αργήσει κι άλλο το μωρό θα κάνετε κάτι να το επισπεύσετε? 

Καλημέρα!!!!! Εγώ να είμαι η επόμενη???? Μπα δεν νομίζω...... Σήμερα χάθηκε κ άλλο στοίχημα..... Στη δουλειά Μ έλεγαν ότι θα γεννήσω 07/10 ξημερωματα..... Απλά ξυπνησα και δεν είχα γεννήσει..... Εχω ραντεβου σε λίγο στο γιατρό... Να δουμε τι θα μας πει...... Η αλήθεια είναι ότι βόλεψε με την ιωσουλα....... Δεν θέλω να έρθει το μωράκι και να είμαστε άρρωστοι..... 

Εμείς μαζί πιςτευω θα γεννήσουμε..... @Eva137

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Eva137 είπε:

Εγώ κορίτσια γύρισα λίγο απογοητευμένη σήμερα από τον γιατρό. Ο μικρός ευτυχώς όλα καλά, φαίνεται ακόμα υγιής, αλλά είναι πράγματι μεγάλος και συνεχίζει να μεγαλώνει με ραγδαίους ρυθμούς. Ο γιατρός μου τσέκαρε τον τράχηλο (πολύς πόνος πραγματικά) και μου είπε ότι είναι ακόμα σκληρός, στενός και μακρύς, δηλαδή καθόλου έτοιμος για γέννα, και το μωρό είναι ακόμα ψηλά. Τελικά συμφωνήσαμε να περιμένουμε λίγο ακόμα να περάσει η πητ μου (που είναι την Κυριακή) μήπως και έχουμε καμία εξέλιξη μέχρι τότε, τη Δευτέρα θα πάω να με ξαναεξετάσει και ίσως να προσπαθήσει να μου τεντώσει λίγο τα τοιχώματα του τραχηλου αν τον αφήσω (που δε νομίζω αν σκεφτώ το πόσο πολύ πονούσα σήμερα μόνο από την εξέταση), να μου δώσουν ένα φάρμακο που βοηθάει τον τράχηλο να μαλακώσει/χαλαρώσει, και την Τρίτη να μου κάνουν πρόκληση. Μέχρι στιγμής δυστυχώς όλα πάνε ακριβώς όπως τα περίμενα και φοβόμουν (τώρα που το σκέφτομαι καμία γυναίκα στην οικογένειά μου δεν έχει γεννήσει με φτ, μάλλον έχουμε στενό κ μακρύ τράχηλο, τί να πω) αλλά ακόμα έχω μια μικρή ελπίδα ότι ίσως να καταφέρω να γεννήσω φυσιολογικά στο τέλος. Θα δούμε πώς θα πάει μέχρι τελευταία στιγμή.

 

Μπράβο κοριτσάκι μου, ταλαιπωρήθηκες αλλά τα κατάφερες! Σου έκαναν και πρόκληση για να επισπεύσουν τον τοκετό, ή είχες ήδη αρκετές συσπάσεις και δε χρειάστηκε? 

 

Μπααα, εγώ αποκλείεται. Μάλλον η Χριστίνα κι εσύ είστε οι επόμενες, ίσως και η Ειρηνούλα... για να δούμε!:wink:

 

Τώρα τί να σου πω, ό,τι και να πεις έχεις δίκιο. Τουλάχιστον έχεις λίγο χρόνο να αναρρώσεις από το κρύωμα/ιωσούλα που σε έπιασε. Βέβαια αν το μωρό είναι υγιές και καλό σε μέγεθος μπορείτε να περιμένετε λίγο παραπάνω.  Έχεις συζητήσει τα επόμενα βήματα με τον γιατρό σου? Αν αργήσει κι άλλο το μωρό θα κάνετε κάτι να το επισπεύσετε? 

Κορίτσι μου να μην απελπίζεσαι γιατί εγώ είχα τόσο στενό και μακρύ και σκληρό τράχηλο που για να μου ελέγξουν τη διαστολή μου κ έβαζαν το χέρι ένιωθα πως θα μείνω στον τοπο!!!πολύ βαθιά και πολύς πόνος όπως λες!αφού μου είπαν ότι όντως είμαι σκληροτράχηλη γυναίκα :lol:

Και αυτό σε συνδυασμό με το ότι πήγα στην κλινική με σπασμένα νερά,κάτι που τις περισσότερες φορές καταλήγει σε καισαρική,φαινόταν δυσοίωνο για φτ.

Κι ομως με τρομερηηηη υπομονή της μαίας μου,της γιατρού μου και φυσικά της δικής μου ,με οξυτοκυνη,με μεθοδική χορήγηση επισκληριδιου όταν πρέπει και όσο πρέπει,με οδηγίες να αλλάζω συγκεκριμένες στάσεις και πλευρές,ο τοκετός προχώρησε φυσιολογικά!Και επίσης με ένα μωρό 3.900 ε?

Εγώ μέσα μου για μέρες πίστευα πως θα καταλήξω σε κτ λόγω όλων των δεδομένων!

Όταν ξεκίνησε ο τοκετός και η διαστολή μου δεν προχωρούσε καθόλου ή προχωρούσε πολύ αργά είχα πειστεί ότι μάταια προσπαθούσαμε!κι όμως!ξαφνικά μετά τη διαστολή 3-4 ο τοκετός προχωράει πιο γρήγορα και να που έγινε το θαύμα!

Μην απελπίζεσαι!!!θετική σκέψη!

  • Μου αρέσει 5

Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Να μαι κι εγώ !!!

Γέννησα τη μπέμπα μου,μια κούκλα μια ζωγραφιά!!! Ασπρουλα κ ροδαλουλα, 3130 κιλακια! Θηλασαμε πολύ εύκολα κι έγω νιώθω μια χαρά! Κορίτσια μου με το καλό όσες περιμένετε να νιώσετε αυτήν την αγαλλίαση!

 Περίμενα απο το πρωι νέα σουυυυ

Να σας ζήσει γλυκιά μουυυ

Να ΣτΕ παντα καλά οι 4 σας και αχώριστοι ευχομαι ΙΙΙ

Καλη ανάρρωση και όλα να πανε τέλεια... 

Πως είναι η κουκλάρα σας?? Πες μας πες μαςςςς

Εσυ πως είσαι??? 

  • Μου αρέσει 1

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Να μαι κι εγώ !!!

Γέννησα τη μπέμπα μου,μια κούκλα μια ζωγραφιά!!! Ασπρουλα κ ροδαλουλα, 3130 κιλακια! Θηλασαμε πολύ εύκολα κι έγω νιώθω μια χαρά! Κορίτσια μου με το καλό όσες περιμένετε να νιώσετε αυτήν την αγαλλίαση!

Μπράβο Χριστίνα μου κ στις δύο σας!!! Να σου ζήσει κ καλή λοχεία!:wub:

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Irinoula86 είπε:

Καλημέρα!!!!! Εγώ να είμαι η επόμενη???? Μπα δεν νομίζω...... Σήμερα χάθηκε κ άλλο στοίχημα..... Στη δουλειά Μ έλεγαν ότι θα γεννήσω 07/10 ξημερωματα..... Απλά ξυπνησα και δεν είχα γεννήσει..... Εχω ραντεβου σε λίγο στο γιατρό... Να δουμε τι θα μας πει...... Η αλήθεια είναι ότι βόλεψε με την ιωσουλα....... Δεν θέλω να έρθει το μωράκι και να είμαστε άρρωστοι..... 

Εμείς μαζί πιςτευω θα γεννήσουμε..... @Eva137

Σε προλαβε  το χριστινακι μας... Χαχαχ

Αντε με το καλό και σε σενα κορίτσι ΙΙΙ

Με ένα πονο ευχομαι και ένα σπρώξιμο χαχα


DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

@Christinα να σου ζήσει!!!!! Καλή λοχεία! 

Φτάνουμε σαν ομαδα στο τέλος! Κ όλα πάνε εξαιρετικά!!!

Κορίτσια όσες έχετε γεννήσει πως είστε ψυχολογικά; Εγώ βάζω κάτι κλάματα που και που...

Η μεγάλη πλέον υποδέχτηκε πολύ καλά το μωρό και με βοηθάει πολύ! Από αύριο θα τη στείλω σχολειο γιατί βοήθεια δεν έχω κ θα καταλήξει να βλέπει όλη μέρα παιδικά... Αφού είπε κ ο παιδίατρος το οκ!

  • Μου αρέσει 2

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα said:

Να μαι κι εγώ !!!

Γέννησα τη μπέμπα μου,μια κούκλα μια ζωγραφιά!!! Ασπρουλα κ ροδαλουλα, 3130 κιλακια! Θηλασαμε πολύ εύκολα κι έγω νιώθω μια χαρά! Κορίτσια μου με το καλό όσες περιμένετε να νιώσετε αυτήν την αγαλλίαση!

Συγχαρητήρια!! Να σας ζήσει η μπεμπουλα σας! Καλή ανατροφή!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Να μαι κι εγώ !!!

Γέννησα τη μπέμπα μου,μια κούκλα μια ζωγραφιά!!! Ασπρουλα κ ροδαλουλα, 3130 κιλακια! Θηλασαμε πολύ εύκολα κι έγω νιώθω μια χαρά! Κορίτσια μου με το καλό όσες περιμένετε να νιώσετε αυτήν την αγαλλίαση!

Να σου ζήσει Χριστινάκι μου , ευτυχισμένη υγιής να είναι η μπεμπουλα σου να τη χαίρεσαι μαζί με το αγοράκι σου!!:x

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Να μαι κι εγώ !!!

Γέννησα τη μπέμπα μου,μια κούκλα μια ζωγραφιά!!! Ασπρουλα κ ροδαλουλα, 3130 κιλακια! Θηλασαμε πολύ εύκολα κι έγω νιώθω μια χαρά! Κορίτσια μου με το καλό όσες περιμένετε να νιώσετε αυτήν την αγαλλίαση!

Να σου ζήσει κορίτσι μου!!! Καλή ανάρρωση σου εύχομαι!!! Με καισαρική τελικά? Πώς είσαι?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...