Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , LeneL είπε:

      Παθούσα βλέπεις...

      εμείς δηλαδή να μην πω τι παίρνουμε ! 😅 μόνο το επίδομα λοχείας κύησης κ 9 μηνο;

      πρίν από 5 λεπτά , linaa είπε:

      Αφού ξέρεις ότι εδώ στα λέμε πιο σωστά τι το ψάχνεις άλλου 🙃

      για αλλη μια φορά το επιβεβαίωσα! πραγματικά ! 

      πρίν από 45 λεπτά , Marlina είπε:

      Καλησπέρα κορίτσια. Σήμερα έκλεισα 30 εβδομάδες κύησης με τα διδυμακια μου και ο γιατρος μου είπε πως ο τράχηλος κοντυνε αρκετά. Πριν από 2 εβδομάδες ηταν 3,5 και σημερα 2,4. Μου ειπε να σκεφτώ το ενδεχόμενο να πάω Αθήνα. Υπαρχει κάποια κοπέλα που να χρειάστηκε να πάει Αθήνα για το τελευταίο διάστημα? Και τι έκανε με το θέμα της διαμονής? Θα μου νοικιάσουνε διαμέρισμα για 1- 2 μήνες? Γνωρίζει κάποια?

       ψάξε στο ίντερνετ έχουν μισθώσεις συγκεκριμένα  για κοντά στο μαιευτήριο!  ίσως βρεις κάτι! σου είπε μέχρι ποτέ σε υπολογίζει; 

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Το νέο,αγαπημένο και εξελιγμένο πινακακι μας λοιποοοον!!

 @Eval

 @Eirini_kaκοριτσακι --} ΠΗΤ: 1/10 (Κλινική Γένεσις, Θεσσαλονίκη) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (2/10/20:x) 11η

 @kristalenia αγοράκι --} ΠΗΤ: 5/10 (Κλινική Τσεπετη, Χανιά - Κριός) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (24/9/20:x) 4η

 @Mariamaraki κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 27/9 ΑΝΑΤΡΟΠΉ (Μαιευτήριο Έλενα- Κριός 30) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (14/9/20:x) 3η

 @Irinoula86 αγοράκι --} ΠΗΤ: 8/10 (Κλινική Μητέρα)

 @EugenJen κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 9/10 (Κλινική Ρέα - Λέων)  ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (3/9/20 :x ) 1η

 @Renez αγοράκι --} ΠΗΤ: 9/10 (Μαιευτήριο Έλενα - Δίδυμος) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (27/9/20:x,) 6η

 @marianna1986 αγοράκι 1η ανατροπή!! --} ΠΗΤ: 10/10 (Μαιευτήριο Ρέα - Καρκίνος) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (3/10/20:x) 7η

 @P.L.L. αγοράκι --} ΠΗΤ: 10/10 (μΚλινικη Ρέα) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (3/10/20:x) 8η

 @Efi@ αγοράκι --} ΠΗΤ: 10/10 (Μαιευτηρίο Μητέρα)

 @Eva137 αγοράκι --} ΠΗΤ: 11/10 (Μαιευτήριο Αμερικής..)

 @Hliolousti κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 12/10 (Μαιευτήριο Θεσσαλονίκης - Καρκίνος) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (5/10/20:x) 13η

 @Anastasia05 αγορακι 4η ανατροπή! --} ΠΗΤ: 13/10 (κλινική Λητώ - Σκορπιός) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (3/10/20:x) 9η

 @Vivi8  κοριτσακι --} ΠΗΤ: 13/10 (κλινική Ρέα) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!! (27/9/20:x) 5η

 

 @Jasmine@  2(!) κορακλες --} ΠΗΤ: 14/10 (Μαιευτήριο Πάτρας - Ιχθύς) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (10/9/20:x) 2η

 @AuroraS αγορακι --} ΠΗΤ: 15/10 (Μαιευτηρίο Μητέρα)

  @Vaso.D. αγοράκι --} 15/10 (Μαιευτήριο Ολύμπιον, Πάτρα - Ζυγός)

@Athina_ κοριτσάκι --} 16/10 (Μαιευτηρίο Έλενα) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (5/10/20:x) 12η

@Blossombaby κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 16/10 (κλινική Μητέρα)

   @DemiMom κοριτσάκι  ανατροπή --} 17/10 (Μαιευτήριο Έλενα - Διδυμαρα) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (5/10/20:x) 13η

 @LadyP κοριτσάκι --} 17/10 (Μαιευτήριο Ιασώ)

 @Christinακοριτσακι -} ΠΗΤ: 18/10 (Ιδιωτικη κλινική Πατρών)

 @elenioz κοριτσάκι 2η ανατροπή! --} 19/10 (Μαιευτήριο Έλενα - Καρκίνος)

  @Flaquita κοριτσάκι (?) --} ΠΗΤ: 20/10 (κλινική Ιασώ)

 @Tsampika98 κοριτσάκι (?) --} ΠΗΤ: 20/10 

 @Annou κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 19/10 (Μαιευτηρίο Γαία- Υδροχόος)

 @Hope89 (2!) Κοριτσάκια --} ΠΗΤ: 23/10 (Κλινική Γένεσις, Θεσσαλονίκης) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (2/10/20:x).10η

 @Marti αγορακι --} ΠΗΤ: 23/10 (Μαιευτήριο Διαβαλκανικό)

 @OctoberMomκοριτσακι --} ΠΗΤ: 23/10 (κλινική Λητώ)

  @Thalia30κοριτσακι --} ΠΗΤ: 26/10 (Μαιευτηρίο Έλενα)

  @Biscottinomum αγοράκι --} ΠΗΤ: 28/10 (κλινική Τσεπετη - Χανιά)

 @Ninamc κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 30/10 (Κλινική Ρέα)

 @demifilolκοριτσακι --} ΠΗΤ: 4/11 (Κλινική Γένεσις, Θεσσαλονίκης) **μας ήρθε λίγο λαθραία αλλά τη θέλουμε :-)

Απολογισμός:

Μανουλες 33!!

Αγοράκια 13!!

Κοριτσάκια 22!!

Από τα 25 μωράκια μας έχουν ήδη γεννηθεί τα 16!! 

Με το καλό να μας έρθουν κ τα υπόλοιπα κοριτσουδια μου,ευτυχισμένα κ υγιή να είναι για όλη τους τη ζωή και εμείς πάντα δίπλα τους περήφανες κ δυνατές μανουλες!!:wub:

 

Just now, DemiMom είπε:

Koριτσια καλημέρα! Εύχομαι σε όλες να σας ζήσουν τα μωράκια σας κ σύντομα με έναν πόνο κ σε όσες έχουν απομείνει! Γέννησα κ έχω εχθές στις 10 το βράδυ τη μπεμπούλα μου. 3.200 περίπου με φυσιολογικό τοκετό στο Έλενα. Ξεκίνησα στις 8 το βράδυ της Κυριακής με 1 διαστολή κ τη Δευτέρα στις 14.00 με 3 διαστολή σπάσαμε τα νερά (πολλεεεες ώρες). Παρόλο που αρχικά ήμουν κάθετη να ακολουθήσω φυσικό τοκετό χωρίς επισκληριδιο, τα πράγματα δεν ήρθαν όπως τα περίμενα κ επειδή ταλαιπωρηθηκα με μικρή διαστολή χωρίς εξέλιξη, τελικά έκανα κ έχω να πω ότι θα ξαναέκανα ( ναι @Renez εγώ το λέω αυτό :x). Η μπεμπούλα μου θήλασε από την πρώτη στιγμή κ τώρα την έχω δίπλα μου να κοιμάται κ μου φαίνεται ένα όνειρο. Κατά την εισαγωγή μου έκανα τεστ μόνο εγώ, στη μυτούλα. Δεν πόνεσε καθόλου. Τα δωμάτια τα lux που μένουμε είναι καλύτερα κ από ιδιωτικό, οι μαιες κ οι νοσηλευτριες εκπληκτικές, πραγματικά έχω πάθει πλάκα. Δόξα τω θεώ ο γιατρός μου ήταν απόλυτα υποστηρικτικος μέχρι τελευταία στιγμή κ η όλη εμπειρία θα μου μείνει αξέχαστη πάρα τις δυσκολίες που είχα. 

Ο,τι θα σε ρωταγα αν θες να το γράψω στο πινακακι ή όχι!!

Καλά περιττώ να σου πω πόσο ευτυχισμένη είμαι που συμπληρωνω τη δική σου γέννα!!:x

Και πάλι να σου ζήσει η κουκλίτσα σου,κουκλίτσα μου!!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, DemiMom είπε:

Koριτσια καλημέρα! Εύχομαι σε όλες να σας ζήσουν τα μωράκια σας κ σύντομα με έναν πόνο κ σε όσες έχουν απομείνει! Γέννησα κ έχω εχθές στις 10 το βράδυ τη μπεμπούλα μου. 3.200 περίπου με φυσιολογικό τοκετό στο Έλενα. Ξεκίνησα στις 8 το βράδυ της Κυριακής με 1 διαστολή κ τη Δευτέρα στις 14.00 με 3 διαστολή σπάσαμε τα νερά (πολλεεεες ώρες). Παρόλο που αρχικά ήμουν κάθετη να ακολουθήσω φυσικό τοκετό χωρίς επισκληριδιο, τα πράγματα δεν ήρθαν όπως τα περίμενα κ επειδή ταλαιπωρηθηκα με μικρή διαστολή χωρίς εξέλιξη, τελικά έκανα κ έχω να πω ότι θα ξαναέκανα ( ναι @Renez εγώ το λέω αυτό :x). Η μπεμπούλα μου θήλασε από την πρώτη στιγμή κ τώρα την έχω δίπλα μου να κοιμάται κ μου φαίνεται ένα όνειρο. Κατά την εισαγωγή μου έκανα τεστ μόνο εγώ, στη μυτούλα. Δεν πόνεσε καθόλου. Τα δωμάτια τα lux που μένουμε είναι καλύτερα κ από ιδιωτικό, οι μαιες κ οι νοσηλευτριες εκπληκτικές, πραγματικά έχω πάθει πλάκα. Δόξα τω θεώ ο γιατρός μου ήταν απόλυτα υποστηρικτικος μέχρι τελευταία στιγμή κ η όλη εμπειρία θα μου μείνει αξέχαστη πάρα τις δυσκολίες που είχα. 

Να σας ζήσει το κουκλάκι σας!!!! Οι πιο όμορφες στιγμες:x

@Hliolousti να σας ζήσει κοριτσάκι μουυυ ολα τα καλά σας εύχομαι!!!

  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites

2 μέρες έχω να μπω και εχω να πω χαμοςςε με τα με μωράκια μας! Ξεκινω να δινω ευχές:

@Eirini_ka @marianna1986 @P.L.L @DemiMom @Hope89 @ Hliolousti @Athina_@Anastasia05 συγχαρητήρια!!! Να σας ζήσουν τα μωράκια σας! Να ειστε ολοι γέροι και ευτυχισμένοι! Γρήγορη προσαρμογή σε ολες σας!

Εγω χάθηκα γιατι εχω πήξει στο webinar λογω covid σχετικά με το το θα κανουμε στη δουλειά οταν γυρίσω συν οτο ακομα πηγαίνω στα μαθήματα.. Δεν παω καλα.. Εχω αρχίσει να εκνευρίζομαι με τον εαυτό μ.. Σήμερα εχω γιατρο! Εμείς είμαστε στο τέλος Οκτωβρίου.. Για να δουμε.. Σας φιλώ! 

  • Μου αρέσει 5
  • Ευχαριστώ 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Το νέο,αγαπημένο και εξελιγμένο πινακακι μας λοιποοοον!!

 @Eval

 @Eirini_kaκοριτσακι --} ΠΗΤ: 1/10 (Κλινική Γένεσις, Θεσσαλονίκη) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (2/10/20:x) 11η

 @kristalenia αγοράκι --} ΠΗΤ: 5/10 (Κλινική Τσεπετη, Χανιά - Κριός) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (24/9/20:x) 4η

 @Mariamaraki κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 27/9 ΑΝΑΤΡΟΠΉ (Μαιευτήριο Έλενα- Κριός 30) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (14/9/20:x) 3η

 @Irinoula86 αγοράκι --} ΠΗΤ: 8/10 (Κλινική Μητέρα)

 @EugenJen κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 9/10 (Κλινική Ρέα - Λέων)  ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (3/9/20 :x ) 1η

 @Renez αγοράκι --} ΠΗΤ: 9/10 (Μαιευτήριο Έλενα - Δίδυμος) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (27/9/20:x,) 6η

 @marianna1986 αγοράκι 1η ανατροπή!! --} ΠΗΤ: 10/10 (Μαιευτήριο Ρέα - Καρκίνος) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (3/10/20:x) 7η

 @P.L.L. αγοράκι --} ΠΗΤ: 10/10 (μΚλινικη Ρέα) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (3/10/20:x) 8η

 @Efi@ αγοράκι --} ΠΗΤ: 10/10 (Μαιευτηρίο Μητέρα)

 @Eva137 αγοράκι --} ΠΗΤ: 11/10 (Μαιευτήριο Αμερικής..)

 @Hliolousti κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 12/10 (Μαιευτήριο Θεσσαλονίκης - Καρκίνος) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (5/10/20:x) 13η

 @Anastasia05 αγορακι 4η ανατροπή! --} ΠΗΤ: 13/10 (κλινική Λητώ - Σκορπιός) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (3/10/20:x) 9η

 @Vivi8  κοριτσακι --} ΠΗΤ: 13/10 (κλινική Ρέα) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!! (27/9/20:x) 5η

 

 @Jasmine@  2(!) κορακλες --} ΠΗΤ: 14/10 (Μαιευτήριο Πάτρας - Ιχθύς) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (10/9/20:x) 2η

 @AuroraS αγορακι --} ΠΗΤ: 15/10 (Μαιευτηρίο Μητέρα)

  @Vaso.D. αγοράκι --} 15/10 (Μαιευτήριο Ολύμπιον, Πάτρα - Ζυγός)

@Athina_ κοριτσάκι --} 16/10 (Μαιευτηρίο Έλενα) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (5/10/20:x) 12η

@Blossombaby κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 16/10 (κλινική Μητέρα)

   @DemiMom κοριτσάκι  ανατροπή --} 17/10 (Μαιευτήριο Έλενα - Διδυμαρα) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (5/10/20:x) 13η

 @LadyP κοριτσάκι --} 17/10 (Μαιευτήριο Ιασώ)

 @Christinακοριτσακι -} ΠΗΤ: 18/10 (Ιδιωτικη κλινική Πατρών)

 @elenioz κοριτσάκι 2η ανατροπή! --} 19/10 (Μαιευτήριο Έλενα - Καρκίνος)

  @Flaquita κοριτσάκι (?) --} ΠΗΤ: 20/10 (κλινική Ιασώ)

 @Tsampika98 κοριτσάκι (?) --} ΠΗΤ: 20/10 

 @Annou κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 19/10 (Μαιευτηρίο Γαία- Υδροχόος)

 @Hope89 (2!) Κοριτσάκια --} ΠΗΤ: 23/10 (Κλινική Γένεσις, Θεσσαλονίκης) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (2/10/20:x).10η

 @Marti αγορακι --} ΠΗΤ: 23/10 (Μαιευτήριο Διαβαλκανικό)

 @OctoberMomκοριτσακι --} ΠΗΤ: 23/10 (κλινική Λητώ)

  @Thalia30κοριτσακι --} ΠΗΤ: 26/10 (Μαιευτηρίο Έλενα)

  @Biscottinomum αγοράκι --} ΠΗΤ: 28/10 (κλινική Τσεπετη - Χανιά)

 @Ninamc κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 30/10 (Κλινική Ρέα)

 @demifilolκοριτσακι --} ΠΗΤ: 4/11 (Κλινική Γένεσις, Θεσσαλονίκης) **μας ήρθε λίγο λαθραία αλλά τη θέλουμε :-)

Απολογισμός:

Μανουλες 33!!

Αγοράκια 13!!

Κοριτσάκια 22!!

Από τα 25 μωράκια μας έχουν ήδη γεννηθεί τα 16!! 

Με το καλό να μας έρθουν κ τα υπόλοιπα κοριτσουδια μου,ευτυχισμένα κ υγιή να είναι για όλη τους τη ζωή και εμείς πάντα δίπλα τους περήφανες κ δυνατές μανουλες!!:wub:

 

Ο,τι θα σε ρωταγα αν θες να το γράψω στο πινακακι ή όχι!!

Καλά περιττώ να σου πω πόσο ευτυχισμένη είμαι που συμπληρωνω τη δική σου γέννα!!:x

Και πάλι να σου ζήσει η κουκλίτσα σου,κουκλίτσα μου!!

Να σου ζήσει κορίτσι μου!!! Εμείς ήμασταν μαζί μας την εσκασες! Να είστε πάντα γερές και ευτυχισμένες! 

@Hliolousti να σου ζήσει και εσένα η κοριτσάρα σου όλα τα καλά σας εύχομαι!!!

Και τώρα γυρνάμε στη καθημερινή μου γκρίνια πλέον. Εγώ ποτέ θα γεννησωωωωω:tongue:. Καλημέρα! @Irinoula86 έλα να γκρινιάξουμε μαζί! Πώς είσαι? Έπεσε ο πυρετός?

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 6 λεπτά , DemiMom είπε:

Koριτσια καλημέρα! Εύχομαι σε όλες να σας ζήσουν τα μωράκια σας κ σύντομα με έναν πόνο κ σε όσες έχουν απομείνει! Γέννησα κ έχω εχθές στις 10 το βράδυ τη μπεμπούλα μου. 3.200 περίπου με φυσιολογικό τοκετό στο Έλενα. Ξεκίνησα στις 8 το βράδυ της Κυριακής με 1 διαστολή κ τη Δευτέρα στις 14.00 με 3 διαστολή σπάσαμε τα νερά (πολλεεεες ώρες). Παρόλο που αρχικά ήμουν κάθετη να ακολουθήσω φυσικό τοκετό χωρίς επισκληριδιο, τα πράγματα δεν ήρθαν όπως τα περίμενα κ επειδή ταλαιπωρηθηκα με μικρή διαστολή χωρίς εξέλιξη, τελικά έκανα κ έχω να πω ότι θα ξαναέκανα ( ναι @Renez εγώ το λέω αυτό :x). Η μπεμπούλα μου θήλασε από την πρώτη στιγμή κ τώρα την έχω δίπλα μου να κοιμάται κ μου φαίνεται ένα όνειρο. Κατά την εισαγωγή μου έκανα τεστ μόνο εγώ, στη μυτούλα. Δεν πόνεσε καθόλου. Τα δωμάτια τα lux που μένουμε είναι καλύτερα κ από ιδιωτικό, οι μαιες κ οι νοσηλευτριες εκπληκτικές, πραγματικά έχω πάθει πλάκα. Δόξα τω θεώ ο γιατρός μου ήταν απόλυτα υποστηρικτικος μέχρι τελευταία στιγμή κ η όλη εμπειρία θα μου μείνει αξέχαστη πάρα τις δυσκολίες που είχα. 

Να σου ζήσει κορίτσι μου! Σιδερένια κι εσύ κ η μπέμπα σου! 

  • Ευχαριστώ 1

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Irinoula86 είπε:

Γεια σας κορίτσια!!!! Εγώ σήμερα έχω συνάχι πονολαιμο κ τώρα μόλις πυρετο!!!! Όλα τέλεια:oops:είναι αυτά συμπτώματα τοκετού όχι ε? Θα τρελαθωωωω... Κλαιω απο το πρωι...... Με κολλησε τελικά ο αντρούλης μου........ Αρνητικά τα τεστ μας..... 

Καλημέρα! Πολύς κόσμος είναι έτσι κ παιδιά . Πάρε. Ντεπον να σου περάσει. Μην στενοχωριέσαι βρε κ στενοχωριέμαι κ το μωρό.  Θα περάσει...

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, DemiMom είπε:

Koριτσια καλημέρα! Εύχομαι σε όλες να σας ζήσουν τα μωράκια σας κ σύντομα με έναν πόνο κ σε όσες έχουν απομείνει! Γέννησα κ έχω εχθές στις 10 το βράδυ τη μπεμπούλα μου. 3.200 περίπου με φυσιολογικό τοκετό στο Έλενα. Ξεκίνησα στις 8 το βράδυ της Κυριακής με 1 διαστολή κ τη Δευτέρα στις 14.00 με 3 διαστολή σπάσαμε τα νερά (πολλεεεες ώρες). Παρόλο που αρχικά ήμουν κάθετη να ακολουθήσω φυσικό τοκετό χωρίς επισκληριδιο, τα πράγματα δεν ήρθαν όπως τα περίμενα κ επειδή ταλαιπωρηθηκα με μικρή διαστολή χωρίς εξέλιξη, τελικά έκανα κ έχω να πω ότι θα ξαναέκανα ( ναι @Renez εγώ το λέω αυτό :x). Η μπεμπούλα μου θήλασε από την πρώτη στιγμή κ τώρα την έχω δίπλα μου να κοιμάται κ μου φαίνεται ένα όνειρο. Κατά την εισαγωγή μου έκανα τεστ μόνο εγώ, στη μυτούλα. Δεν πόνεσε καθόλου. Τα δωμάτια τα lux που μένουμε είναι καλύτερα κ από ιδιωτικό, οι μαιες κ οι νοσηλευτριες εκπληκτικές, πραγματικά έχω πάθει πλάκα. Δόξα τω θεώ ο γιατρός μου ήταν απόλυτα υποστηρικτικος μέχρι τελευταία στιγμή κ η όλη εμπειρία θα μου μείνει αξέχαστη πάρα τις δυσκολίες που είχα. 

Να την χαίρεστε κορίτσι μου! Καλότυχη να είναι! 

@Eva137 Θα τα ψάξω αυτά τα θηλαστρα! Λες να είσαι η επόμενη εσύ;; Άντε να δούμε :x

@Aurela Την Πέμπτη μάλλον πρώτα ο Θεός! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Hliolousti said:

Λοιπόν κοριτσουδια μου η ιστορία τοκετού μου:

Στις 12πμ της Κυριακής ξεκινούν κάτι ρυθμικά πονακια σε κοιλιά και μέση και στις 2 τα ξημερώματα Δευτέρας σπάνε τα νερά μου μέσα στον ύπνο μου!

3 παρά ήμουν στην κλινική,ξεκινήσαμε όλες τις διαδικασίες,τράχηλος μακρύς και σκληρός...ωδίνες,υπομονή, ανάσες, επισκληριδιος αργότερα...

Η διαστολή μου αυξανόταν με το σταγονόμετρο κι όλα φαινόντουσαν αποθαρρυντικα...εξάλλου κάθε τοκετός που ξεκινά με σπάσιμο των νερών είναι αργος,χρονοβόρος και πολλές φορές καταλήγει σε καισαρική!

Ξαφνικά κάπως ξεκόλλησε το πράγμα και άρχισε η διαστολή να βελτιώνεται...τσουκου τσουκου φτάσαμε τελεία!

Στην εξώθηση τα είδα όλα!

Το μωρό μου ζυγίζει 3,900 και πραγματικά πίστευα πως δε θα βγει ποτέ!όμως οι δραστικές κινήσεις της μαίας και της γιατρού μου και η πολλή υπομονή,καθώς και η υποδειγματική μπέμπα μου βοήθησαν στο να βγει τελικά φυσιολογικά μετά από 40 κύματα,μια περιτυλιξη,χωρίς αμνιακό και 18 ώρες τοκετού!

Έχω ενοχλήσεις αρκετές κάτω στα ράμματα,δε μπορώ να κάτσω πουθενά όμως σφίγγω δόντια!!!Είμαστε γεννημένες μητέρες και μπορούμε να καταφέρουμε τα πάντα.:wub:

Ευχαριστώ όλες για τις ευχές,ανταποδίδω σε όσες γέννησαν και με το καλό σε όσες περιμένουν!

Να σας ζήσει το μωράκι το γλυκό.καλο ξεκοινιμα να εχετε 

2 hours ago, DemiMom said:

Koριτσια καλημέρα! Εύχομαι σε όλες να σας ζήσουν τα μωράκια σας κ σύντομα με έναν πόνο κ σε όσες έχουν απομείνει! Γέννησα κ έχω εχθές στις 10 το βράδυ τη μπεμπούλα μου. 3.200 περίπου με φυσιολογικό τοκετό στο Έλενα. Ξεκίνησα στις 8 το βράδυ της Κυριακής με 1 διαστολή κ τη Δευτέρα στις 14.00 με 3 διαστολή σπάσαμε τα νερά (πολλεεεες ώρες). Παρόλο που αρχικά ήμουν κάθετη να ακολουθήσω φυσικό τοκετό χωρίς επισκληριδιο, τα πράγματα δεν ήρθαν όπως τα περίμενα κ επειδή ταλαιπωρηθηκα με μικρή διαστολή χωρίς εξέλιξη, τελικά έκανα κ έχω να πω ότι θα ξαναέκανα ( ναι @Renez εγώ το λέω αυτό :x). Η μπεμπούλα μου θήλασε από την πρώτη στιγμή κ τώρα την έχω δίπλα μου να κοιμάται κ μου φαίνεται ένα όνειρο. Κατά την εισαγωγή μου έκανα τεστ μόνο εγώ, στη μυτούλα. Δεν πόνεσε καθόλου. Τα δωμάτια τα lux που μένουμε είναι καλύτερα κ από ιδιωτικό, οι μαιες κ οι νοσηλευτριες εκπληκτικές, πραγματικά έχω πάθει πλάκα. Δόξα τω θεώ ο γιατρός μου ήταν απόλυτα υποστηρικτικος μέχρι τελευταία στιγμή κ η όλη εμπειρία θα μου μείνει αξέχαστη πάρα τις δυσκολίες που είχα. 

Να ζήσει το αγγελούδι και μόνο χαρά να έχετε. Ευλογία να είναι στην οικογένια σας

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Hliolousti είπε:

Λοιπόν κοριτσουδια μου η ιστορία τοκετού μου:

Στις 12πμ της Κυριακής ξεκινούν κάτι ρυθμικά πονακια σε κοιλιά και μέση και στις 2 τα ξημερώματα Δευτέρας σπάνε τα νερά μου μέσα στον ύπνο μου!

3 παρά ήμουν στην κλινική,ξεκινήσαμε όλες τις διαδικασίες,τράχηλος μακρύς και σκληρός...ωδίνες,υπομονή, ανάσες, επισκληριδιος αργότερα...

Η διαστολή μου αυξανόταν με το σταγονόμετρο κι όλα φαινόντουσαν αποθαρρυντικα...εξάλλου κάθε τοκετός που ξεκινά με σπάσιμο των νερών είναι αργος,χρονοβόρος και πολλές φορές καταλήγει σε καισαρική!

Ξαφνικά κάπως ξεκόλλησε το πράγμα και άρχισε η διαστολή να βελτιώνεται...τσουκου τσουκου φτάσαμε τελεία!

Στην εξώθηση τα είδα όλα!

Το μωρό μου ζυγίζει 3,900 και πραγματικά πίστευα πως δε θα βγει ποτέ!όμως οι δραστικές κινήσεις της μαίας και της γιατρού μου και η πολλή υπομονή,καθώς και η υποδειγματική μπέμπα μου βοήθησαν στο να βγει τελικά φυσιολογικά μετά από 40 κύματα,μια περιτυλιξη,χωρίς αμνιακό και 18 ώρες τοκετού!

Έχω ενοχλήσεις αρκετές κάτω στα ράμματα,δε μπορώ να κάτσω πουθενά όμως σφίγγω δόντια!!!Είμαστε γεννημένες μητέρες και μπορούμε να καταφέρουμε τα πάντα.:wub:

Ευχαριστώ όλες για τις ευχές,ανταποδίδω σε όσες γέννησαν και με το καλό σε όσες περιμένουν!

Μπραβο κορίτσι μου!!! Σου αξίζουν συγχαρητήρια... Είσαι δική μου εσυ!!! Καλε κοριτσαρος βγήκε... Φτου σκορδα 

Να ναι καλότυχο και δυνατό όπως η μαμά της!!!!! Να τη χαίρεσαι ηλιόλουστη μου


DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hliolousti είπε:

Λοιπόν κοριτσουδια μου η ιστορία τοκετού μου:

Στις 12πμ της Κυριακής ξεκινούν κάτι ρυθμικά πονακια σε κοιλιά και μέση και στις 2 τα ξημερώματα Δευτέρας σπάνε τα νερά μου μέσα στον ύπνο μου!

3 παρά ήμουν στην κλινική,ξεκινήσαμε όλες τις διαδικασίες,τράχηλος μακρύς και σκληρός...ωδίνες,υπομονή, ανάσες, επισκληριδιος αργότερα...

Η διαστολή μου αυξανόταν με το σταγονόμετρο κι όλα φαινόντουσαν αποθαρρυντικα...εξάλλου κάθε τοκετός που ξεκινά με σπάσιμο των νερών είναι αργος,χρονοβόρος και πολλές φορές καταλήγει σε καισαρική!

Ξαφνικά κάπως ξεκόλλησε το πράγμα και άρχισε η διαστολή να βελτιώνεται...τσουκου τσουκου φτάσαμε τελεία!

Στην εξώθηση τα είδα όλα!

Το μωρό μου ζυγίζει 3,900 και πραγματικά πίστευα πως δε θα βγει ποτέ!όμως οι δραστικές κινήσεις της μαίας και της γιατρού μου και η πολλή υπομονή,καθώς και η υποδειγματική μπέμπα μου βοήθησαν στο να βγει τελικά φυσιολογικά μετά από 40 κύματα,μια περιτυλιξη,χωρίς αμνιακό και 18 ώρες τοκετού!

Έχω ενοχλήσεις αρκετές κάτω στα ράμματα,δε μπορώ να κάτσω πουθενά όμως σφίγγω δόντια!!!Είμαστε γεννημένες μητέρες και μπορούμε να καταφέρουμε τα πάντα.:wub:

Ευχαριστώ όλες για τις ευχές,ανταποδίδω σε όσες γέννησαν και με το καλό σε όσες περιμένουν!

Μπράβο μανούλα μια χαρά τα κατάφερες! Άλλη μια γενναία μανούλα με τη κορακλα της! Καλέ μεγάλη μπέμπα χαρά στο κουράγιο σου! Καλή ανατροφή κ καλή ανάρρωση!

  • Ευχαριστώ 1

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, elenioz said:

Να την χαίρεστε κορίτσι μου! Καλότυχη να είναι! 

@Eva137 Θα τα ψάξω αυτά τα θηλαστρα! Λες να είσαι η επόμενη εσύ;; Άντε να δούμε :x

@Aurela Την Πέμπτη μάλλον πρώτα ο Θεός! 

Άντε με το καλό! Ο Θεός να σας προσέχει :)

Εγώ την Παρασκευή πάω για καρδιοτοκογραφιμα. Δεν έχω ξανακάνει.ανυπομονο Γιατί έχω προχωρημένο πλακούντα και με ανχονει αν τρεφετε το μωρο

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Μπράβο μανούλα μια χαρά τα κατάφερες! Άλλη μια γενναία μανούλα με τη κορακλα της! Καλέ μεγάλη μπέμπα χαρά στο κουράγιο σου! Καλή ανατροφή κ καλή ανάρρωση!

Πως είσαι σήμερα?? Έτοιμη??? 

  • Μου αρέσει 1

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , LadyP είπε:

Να σου ζήσει κορίτσι μου!!! Εμείς ήμασταν μαζί μας την εσκασες! Να είστε πάντα γερές και ευτυχισμένες! 

@Hliolousti να σου ζήσει και εσένα η κοριτσάρα σου όλα τα καλά σας εύχομαι!!!

Και τώρα γυρνάμε στη καθημερινή μου γκρίνια πλέον. Εγώ ποτέ θα γεννησωωωωω:tongue:. Καλημέρα! @Irinoula86 έλα να γκρινιάξουμε μαζί! Πώς είσαι? Έπεσε ο πυρετός?

Εδώ είμαι κ εγώ η γκρινιαρα..... Ένα θα σας πω..... Πριν 2.5 εβδομάδες έκανα νυχια και τα ονόμαζα νυχια τοκετου..... Μόλις έφυγε η κοπέλα..... Ξανά έκανα σήμερα αλλα..... Μου λέει δεν νομιΩ την επόμενη φορά θα έχεις γεννήσει που θα έρθω..... Χαχαχαχ κάποιος παιζει με τα νευρα μου....... Ο πυρετος έπεσε όλα εντάξει αλλά έχω ακόμα λίγο βήχα...... Θα περασει κ αυτό!!!! Σήμερα παντως πολυ καλυτερα!!!! 

  • Μου αρέσει 3
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...