Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, Christinα είπε:

Καλημέρα μας μανούλες κ μανούλες σε αναμονή! Έχουμε κανένα νεακι σήμερα???

Εγώ έκανα το τεστ το πρωί κ θα βγει αύριο, τελευταία μέρα δουλεια σήμερα κ αύριο beaute κ ξεκούραση! Νιώθω αυτές τις μέρες ότι το κοριτσάκι μ είναι έτοιμο να έρθει! Νιώθω το σώμα διαφορετικό όπως δεν το είχα νιώσει στο 1ο παιδί μέχρι 39 κ 6 που γέννησα! 

Όλα τα παράλογα κ κουλά περνούν από το μυαλό μου αλλά με αγνοώ...Αχαχαχαχ 

Οι δευτερομανουλες όταν επιστρέψετε σπίτι κάντε μας ένα αφιέρωμα πως αντέδρασαν τα μεγάλα παιδάκια σας! Έχω αγωνία! Κι ακόμα πως είναι τώρα που λείπετε??? Αφασία καλοπαιρνουν ή κάνουν κ καμμία γκρινιτσα? Στο τηλ σας μιλάνε?

Καλημέρα! Κάτσε να ξεκουραστείς όσο μπορείς!!! Εμένα ο δικός μου δεν την έχει δει ακόμα απο κοντά άλλα απο το τηλ δεν συγκινήθηκε κ πολύ . Όσο για μένα δεν με ζητάει τόσο όσο τον μπαμπά του!!!! βέβαια καλοπερναει απο κει  στους γονείς μου!

10 ώρες πρίν, P.L.L. είπε:

Ωωωω την καημένη! Εσυ βέβαια ξέρεις καλυτερα αλλά εγώ αυτό που θα έκανα θα ήταν να την αφήνω όσο πιο πολλη ώρα μπορώ γυμνή. Πάνω σε ένα σελτεδακι. Να παίρνει αέρα η πληγουλα της. Περαστικά σας!

Να σου πω την αλήθεια χαιρομαι που τα περνάει καλά αλλά στεναχωριεμαι και λίγο που δε της λείπει η μαμα της!! Είναι εγωιστικό το ξέρω!! Αλλά τι να κάνω;;; Να πω ψέματα; Μέχρι και για το σκυλάκι μας ρώτησε σήμερα αλλά για εμενα τίποτα! 

 Φοβάμαι μην κρυώσει.. εντωμεταξύ νομίζω ότι το έπαθε κ από το γάλα  μου γτ έπινα χυμό πορτοκάλι 3 μέρες σερί.. Τώρα το έκοψα . Για να δούμε.  Σήμερα θα της βάλω κ μελάνι.  

  • Μου αρέσει 2

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, Nina13 είπε:

Καλημερα κορίτσια μου... 

Πως ειστε? Τα μωράκια καλά? Πως τα πατε? Αναρρώνετε?? @Anastasia05

Να ρωτήσω τις @P.L.L. και @marianna1986 σχετικά με το Ρέα και τι χαρτιά σας ζήτησαν γενικότερα... Δλδ το τεστ το κάνατε εκεί και ποσες ωρες έκαναν να βγουν τα αποτελέσματα? Και επίσης για την δήλωση του μωρου, μου είπαν ότι θέλουν παρουσια και των δυο γονέων, ισχυει και τι χαρτιά προσκομισατε??? 

Ελπίζω να μην ζητάω πολλαααα

Συναντηθήκαμε τελικά ααα??? Θέλω λεπτομέρειες... 

Καλημέρα, Εγώ που το δήλωσα στο νοσοκομείο χρειάστηκαν:ληξ. Πράξη γάμου ,πιστοποιητικο οίκογ. Κατάστασης,ΑΦΜ κ ΑΜΚΑ κ των δύο , ταυτότητες κ τραπεζικό λογ. Δικό μου.  Κ δεν χρειάστηκε ο άντρας μου. Μόνο εγώ. 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ada32 είπε:

Καλημέρα, Εγώ που το δήλωσα στο νοσοκομείο χρειάστηκαν:ληξ. Πράξη γάμου ,πιστοποιητικο οίκογ. Κατάστασης,ΑΦΜ κ ΑΜΚΑ κ των δύο , ταυτότητες κ τραπεζικό λογ. Δικό μου.  Κ δεν χρειάστηκε ο άντρας μου. Μόνο εγώ. 

Καλημερα πως είσαι? Το μωράκι? 

Ευχαριστώ... Ρωτάω τα δυο κορίτσια για το θα γεννήσω παλι στο Ρέα.. Παρίσι που δήλωσα τον γιο μας, δεν είχαν ζητήσει τόσα χαρτιά να και παρουσια και των δυο γονέων. Γι αυτό είπα να ρωτήσω... 

 


DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nina13 είπε:

Καλημερα πως είσαι? Το μωράκι? 

Ευχαριστώ... Ρωτάω τα δυο κορίτσια για το θα γεννήσω παλι στο Ρέα.. Παρίσι που δήλωσα τον γιο μας, δεν είχαν ζητήσει τόσα χαρτιά να και παρουσια και των δυο γονέων. Γι αυτό είπα να ρωτήσω... 

 

 Καλά είμαστε.  Είναι ήσυχη η μπέμπα μέχρι στιγμής.. λίγο με τον θηλασμό το παλεύουμε γτ έχω μεγάλες θηλές ..

Όσο για τα έγγραφα είναι ίδια παντού γτ μπαίνουν σε συγκεκριμένη πλατφορμα κ κάνουν κ το επίδομα γέννας.  Το αμκα σου έρχεται με μήνυμα!

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nina13 είπε:

Καλημερα κορίτσια μου... 

Πως ειστε? Τα μωράκια καλά? Πως τα πατε? Αναρρώνετε?? @Anastasia05

Να ρωτήσω τις @P.L.L. και @marianna1986 σχετικά με το Ρέα και τι χαρτιά σας ζήτησαν γενικότερα... Δλδ το τεστ το κάνατε εκεί και ποσες ωρες έκαναν να βγουν τα αποτελέσματα? Και επίσης για την δήλωση του μωρου, μου είπαν ότι θέλουν παρουσια και των δυο γονέων, ισχυει και τι χαρτιά προσκομισατε??? 

Ελπίζω να μην ζητάω πολλαααα

Συναντηθήκαμε τελικά ααα??? Θέλω λεπτομέρειες... 

Δεν έχουμε συναντηθεί ακόμα. Λέμε σήμερα! 

Για την ώρα εμείς δεν έχουμε κανει κάτι με τα χαρτιά. Πήγε ο άντρας μου αλλά θα ξαναπάει αύριο το πρωί. Ελπίζω να μην ξεχασει κάτι σημαντικό. 

Το τεστ κόστιζε 200€ για τους δυο. Του συζύγου αργεί λίγο περισσότερο. Το δικό μου βγήκε στις 2 ώρες. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλέ καλέ που είστε?? Άλλες έχουμε τα βυζοτσιμπουρα κ άλλες χάνεστε?? 

Άντε να γεμίζει το πινακακι κ να ακούω εμπειρίες γέννας κοριτσουδια μου!! 

Παρεμπιπτόντως ,ρεεεεε τι ζέστη είναι αυτή?????? Άνοιξα κ κλιματιστικό 15' λεπτά να δροσίσει λίγο!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, ada32 είπε:

Καλημέρα! Κάτσε να ξεκουραστείς όσο μπορείς!!! Εμένα ο δικός μου δεν την έχει δει ακόμα απο κοντά άλλα απο το τηλ δεν συγκινήθηκε κ πολύ . Όσο για μένα δεν με ζητάει τόσο όσο τον μπαμπά του!!!! βέβαια καλοπερναει απο κει  στους γονείς μου!

 Φοβάμαι μην κρυώσει.. εντωμεταξύ νομίζω ότι το έπαθε κ από το γάλα  μου γτ έπινα χυμό πορτοκάλι 3 μέρες σερί.. Τώρα το έκοψα . Για να δούμε.  Σήμερα θα της βάλω κ μελάνι.  

Αυτό το μελάνι δεν τ ξέρω. Η κόρη μου δεν συγκάηκε ποτε. Λίγο ερεθιζοταν μια στο τόσο. Ήμουν τυχερή. Πολύ πιθανό να φταίει κάτι που έφαγες παντως. Εμενα τα δημητριακά ολικής της έκαναν κοκκινίλες. 

Link to comment
Share on other sites

Για το ποπουζινι πορτοκαλί, ντομάτα είναι επιφοβα! Προσοχή σε σ όσπρια, γαλακτοκομικά κ πράσινα για τη κοιλίτσα! Αυ το το μελάνι δεν το έχω ξανακούσει, για πείτε...με τρομάζει το κοριτσίστικο κουτάκι, είναι ευαισθητουλικο :tongue: του γιού είναι ανθεκτικό...αχαχαχαχαχ

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ada32 είπε:

 Καλά είμαστε.  Είναι ήσυχη η μπέμπα μέχρι στιγμής.. λίγο με τον θηλασμό το παλεύουμε γτ έχω μεγάλες θηλές ..

Όσο για τα έγγραφα είναι ίδια παντού γτ μπαίνουν σε συγκεκριμένη πλατφορμα κ κάνουν κ το επίδομα γέννας.  Το αμκα σου έρχεται με μήνυμα!

Α ευχαριστώ πολυυυυ... 

Μια χαρά θα τα πατε με την μπεμπα σας... Ο γιος είδα δεν έχει συναντηθεί ακόμα μαζί της Ε??? Παιδίατρος σας είδε η οχι ακόμα?? 

 

Just now, P.L.L. είπε:

Δεν έχουμε συναντηθεί ακόμα. Λέμε σήμερα! 

Για την ώρα εμείς δεν έχουμε κανει κάτι με τα χαρτιά. Πήγε ο άντρας μου αλλά θα ξαναπάει αύριο το πρωί. Ελπίζω να μην ξεχασει κάτι σημαντικό. 

Το τεστ κόστιζε 200€ για τους δυο. Του συζύγου αργεί λίγο περισσότερο. Το δικό μου βγήκε στις 2 ώρες. 

Αντε με το καλό να συναντηθείτε!! 

Ωραία κατάλαβα.. Εμένα μου είπε η μαία μου ότι αν παω με διαστολή όπως η @marianna1986 θα με αφήσουν να γεννήσω και θα μου το κάνουν μετά.. Δεν ξέρω τι θα γίνει.. Αγχωθηκα χαχαχ και έχω μέρες ακόμα ααα

Πως είσαι σήμερα κορίτσι μου? Το μωράκι σας? 

Και η @marianna1986 πως είσαι σήμερα?? Το μπαμπάκι?? 


DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nina13 είπε:

Α ευχαριστώ πολυυυυ... 

Μια χαρά θα τα πατε με την μπεμπα σας... Ο γιος είδα δεν έχει συναντηθεί ακόμα μαζί της Ε??? Παιδίατρος σας είδε η οχι ακόμα?? 

 

Αντε με το καλό να συναντηθείτε!! 

Ωραία κατάλαβα.. Εμένα μου είπε η μαία μου ότι αν παω με διαστολή όπως η @marianna1986 θα με αφήσουν να γεννήσω και θα μου το κάνουν μετά.. Δεν ξέρω τι θα γίνει.. Αγχωθηκα χαχαχ και έχω μέρες ακόμα ααα

Πως είσαι σήμερα κορίτσι μου? Το μωράκι σας? 

Και η @marianna1986 πως είσαι σήμερα?? Το μπαμπάκι?? 

Καλά είμαστε. Θηλαζουμε και δίνω και λίγο ξένο για καλό και για κακό για τώρα που είναι αρχή. Γιατί ακόμα δεν έχει κατέβει το γαλα μου. Το μωράκι μου θα εξεταστεί σήμερα για ικτερο. Αν όλα πάνε καλά θα τον πάρω αύριο σπίτι.

Το απόγευμα ο μπαμπας μας θα μου φέρει την κορούλα μου να την δω στην καφετέρια! 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, P.L.L. είπε:

Καλά είμαστε. Θηλαζουμε και δίνω και λίγο ξένο για καλό και για κακό για τώρα που είναι αρχή. Γιατί ακόμα δεν έχει κατέβει το γαλα μου. Το μωράκι μου θα εξεταστεί σήμερα για ικτερο. Αν όλα πάνε καλά θα τον πάρω αύριο σπίτι.

Το απόγευμα ο μπαμπας μας θα μου φέρει την κορούλα μου να την δω στην καφετέρια! 

Μπραβο κορίτσι μουυυυ 

Πολυ χαίρομαι!!! Εσυ πως είσαι? Πονάς?? Με το καλό να πατε σπιτάκι σας καλη μ!!!

Αχ συνάντηση με την κορουλα ε??? Συγκινητικοοο


DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nina13 είπε:

Μπραβο κορίτσι μουυυυ 

Πολυ χαίρομαι!!! Εσυ πως είσαι? Πονάς?? Με το καλό να πατε σπιτάκι σας καλη μ!!!

Αχ συνάντηση με την κορουλα ε??? Συγκινητικοοο

Πονάνε τα ράμματα όταν κάθομαι και κάνω συσπασεις όταν θηλάζω. Αλλά όλα καλά. 

Ανυπομονω να την δω... πρώτη φορά μένουμε τόσες μέρες χωρια. Αυτή βέβαια μια χαρά τα περνάει. Θέλω να δω αν θα χαρεί που θα με δει!

Link to comment
Share on other sites

@Christinα Και εγώ δεν είμαι ειδική. Αλλά είχαμε με της αδερφής μου την μικρή θέμα κ είχε δοκιμάσει κ εκείνη τα πάντα. Από αλοιφες μέχρι ελαιόλαδο, κεραλοιφή κτλπ. Και μετα τις είχε προτεινει αυτό ο παιδίατρος κ είχαμε δει τρομερή διαφορα . Στην ουσία είναι ένα μωβ/μπλε διάλυμα που αγοράζεις από το φαρμακείο. Είναι αρκετά ρευστό, οπότε βάζεις αρκετό πάνω σε βαμβάκι κ ταμποναρεις, κ το αφήνεις. Είναι και αντισηπτικό αποτρέπει τη μόλυνση της περιοχής. Το μόνο αρνητικό είναι ότι στην αρχή μένει χρωματάκι κάπως αλλα σιγά σιγά με τα πλυσίματα φεύγει. 

@ada32 Μακάρι να συνέλθει γρήγορα η μικρούλα κ να μην βασανίζεται! Ρωτά φυσικά και στο φαρμακείο θα στα πουν καλύτερα για την χρήση του :) 

Πως είστε όλες οι μανουλες με τα υπέροχα μωράκια σας; 

Από συμπτώματα πως τα πάτε οι υπόλοιπες; Εγώ έχω υπερβολικά πολλά πονακια δύο μέρες τώρα :mellow: Δεν μπορώ να κοιμηθώ το βράδυ από αυτά. Και η μικρή πολύ ήσυχη σήμερα..... Αύριο που θα πάω να ξανά κάνω το τεστ θα πω να την δούμε κιόλας. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, elenioz είπε:

@Christinα Και εγώ δεν είμαι ειδική. Αλλά είχαμε με της αδερφής μου την μικρή θέμα κ είχε δοκιμάσει κ εκείνη τα πάντα. Από αλοιφες μέχρι ελαιόλαδο, κεραλοιφή κτλπ. Και μετα τις είχε προτεινει αυτό ο παιδίατρος κ είχαμε δει τρομερή διαφορα . Στην ουσία είναι ένα μωβ/μπλε διάλυμα που αγοράζεις από το φαρμακείο. Είναι αρκετά ρευστό, οπότε βάζεις αρκετό πάνω σε βαμβάκι κ ταμποναρεις, κ το αφήνεις. Είναι και αντισηπτικό αποτρέπει τη μόλυνση της περιοχής. Το μόνο αρνητικό είναι ότι στην αρχή μένει χρωματάκι κάπως αλλα σιγά σιγά με τα πλυσίματα φεύγει. 

@ada32 Μακάρι να συνέλθει γρήγορα η μικρούλα κ να μην βασανίζεται! Ρωτά φυσικά και στο φαρμακείο θα στα πουν καλύτερα για την χρήση του :) 

Πως είστε όλες οι μανουλες με τα υπέροχα μωράκια σας; 

Από συμπτώματα πως τα πάτε οι υπόλοιπες; Εγώ έχω υπερβολικά πολλά πονακια δύο μέρες τώρα :mellow: Δεν μπορώ να κοιμηθώ το βράδυ από αυτά. Και η μικρή πολύ ήσυχη σήμερα..... Αύριο που θα πάω να ξανά κάνω το τεστ θα πω να την δούμε κιόλας. 

Άντε με το καλό!πλησιαζει η ώρα!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!! Εμείς κάνουμε μπιουτι σλιπ! -_-Αύριο σπίτι μας!

Όλα καλά με τον θηλασμό,έκανα κ την πληγουλα μου αλλά έβαλα τα μεγάλα μέσα κ ήδη έχει κλεισει!!

Οι συσπάσεις στη κοιλίτσα όλο κ πιο ανεκτές ! Από κάτω είμαι καλύτερα απ' ότι τη πρώτη φορά κ απ' όσο πίστευα !! 

Επειδή κι άλλη μια.κοπελα είχε περιτυλιξη.. κατά τη διάρκεια της εξώθησης είχαμε μόνο θέμα εμείς. Δηλαδή συσπαση-σπρωξιμο κ μετά σωστές ανάσες για να επανελθουν οι καρδιακοί παλμοί του μωρού γιατί έπεφταν. Γύρω στις 7 εξωθησεις βγήκε.

Λίγο πριν γεννήσω ήρθε κ η αγαπημένη μου μαία από την πρώτη εγκυμοσύνη. Λες κ μπήκε άγγελος στο δωμάτιο ενιωσα. Απίστευτη ενέργεια κ φουλ βοηθητική κ υποστηρικτική !

  • Μου αρέσει 6

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...