Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 9 λεπτά , Lila ki είπε:

      Κορίτσια κάποια στιγμή με τράβηξαν οι ωοθήκες μ και επι τόπου ξεπρηστηκε το στήθος μ το βάρος που ένιωθα χαμηλά έφυγε ο πόνος στην ουρα σταματησε  … μακάρι να ήταν ιδέα μου αλλά δεν έχω πολλές ελπίδες .

      Αυτά έτσι Κ αλλιώς είναι απτά φάρμακα που περιγράφεις. Τοσο νωρίς το μόνο σύμπτωμα που θα μπορούσες να έχεις είναι πόνοι περιοδου. Όλα τα άλλα δεν γίνετε να υπάρχουν τόσο νωρίς. Οπότε μην σε ανχωνει που δεν τα νιώθεις απλά ο οργανισμός ισορροπεί κάποιες στιγμές από τα φάρμακα συνιθιζει δηλαδή. Συμπτώματα εγκυμοσύνης θα νιώσεις αφού η χοριακη έχει φτάσει πάνω από 500 

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, Vivi8 είπε:

Μα δεν υπάρχει κάποιος να μας δώσει τις οδηγίες απλά;; Πρέπει να διαβάσουμε ολόκληρο βιβλίο;; :-D

Αν μπεις στο Σκρουτζ στις κριτικές του βιβλίου γράφει ένας πάνω κάτω τι λέει..γενικως μιλάει για όταν πάνε στο δωμάτιο τους να τα αφήνεις 3' να κλαίνε κ μετά να εμφανίζεσια να το ηρεμείς,να το ησυχάζεις ώστε να νιώθει ασφάλεια κ ξανά το ίδιο..

Κάπως έτσι λένε σιγά σιγά αποκτά αυτοπεποίθηση κ εμπιστοσύνη ότι οπότε χρειαστεί εσύ θα είσαι εκεί κ έτσι αρχίζει κ αραιώνει το κλάμα μέχρι που κοιμάται άνετα μόνο του χωρίς την ανάγκη της παρουσίας σου από ανασφάλεια..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, P.L.L. είπε:

Τι να σου πω. Η φίλη μου είχε μεγάλο πρόβλημα γιατί η μικρή δεν κοιμόταν μόνη της πάνω από ώρα  και ενώ θέλει τρεις μέρες η μεθοδος στις δυο μέρες είχε ένα αλλο παιδί. Αφού ερχόταν η ώρα να κοιμηθεί λέει και άπλωνε τα χέρια προς την κούνια της και μέχρι να την βάλει μέσα είχε κοιμηθεί. Μέχρι το πρωί. 

Δεν πρέπει να είναι και μεγάλο βιβλίο παντως! Χαχαχα

 

Μέχρι 6 μηνών;;; Ωχ μη μου λες τέτοια!

Ναι άσε... 

Πάντως πολύ ωραίο ακούγεται που το μωρό κοιμόταν μόνο του! Αλλά να κλαιει; Αν είχα πάντως τέτοιο πρόβλημα σίγουρα θα το δοκίμαζα... Αρκεί να μην ήμουν στο σπίτι!

Just now, Renez είπε:

Αν μπεις στο Σκρουτζ στις κριτικές του βιβλίου γράφει ένας πάνω κάτω τι λέει..γενικως μιλάει για όταν πάνε στο δωμάτιο τους να τα αφήνεις 3' να κλαίνε κ μετά να εμφανίζεσια να το ηρεμείς,να το ησυχάζεις ώστε να νιώθει ασφάλεια κ ξανά το ίδιο..

Κάπως έτσι λένε σιγά σιγά αποκτά αυτοπεποίθηση κ εμπιστοσύνη ότι οπότε χρειαστεί εσύ θα είσαι εκεί κ έτσι αρχίζει κ αραιώνει το κλάμα μέχρι που κοιμάται άνετα μόνο του χωρίς την ανάγκη της παρουσίας σου από ανασφάλεια..

Όσον αφορά τη δευτερη παράγραφο, έχω διαβάσει ότι με αυτή τη μέθοδο μαθαίνουν ότι όσο και να κλάψουν δεν θα έχουν την αγκαλιά που θέλουν και κοιμούνται αφού παραιτούνται...

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

@marianna1986 δε δείχνει να πονάει! Και σχεδόν πάντα την καταφέρνω να ρευτεί. Γουλιτσες βγαζει συνέχεια αλλά όχι όταν ξυπνάει στο λίκνο και γκρινιάζει.

@Renez θα το κοιτάξω αλλά δεν είμαι σίγουρη για το ψυχολογικό κόστος που έχει η μέθοδος αυτή στο παιδί. Δε θελω να ακούγομαι γλυκαναλατη γιατί δεν είμαι καθολου αλλά έχω διαβάσει πολλά και δεν ξέρω τι να πιστέψω.


OAi0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vivi8 είπε:

@marianna1986 δε δείχνει να πονάει! Και σχεδόν πάντα την καταφέρνω να ρευτεί. Γουλιτσες βγαζει συνέχεια αλλά όχι όταν ξυπνάει στο λίκνο και γκρινιάζει.

@Renez θα το κοιτάξω αλλά δεν είμαι σίγουρη για το ψυχολογικό κόστος που έχει η μέθοδος αυτή στο παιδί. Δε θελω να ακούγομαι γλυκαναλατη γιατί δεν είμαι καθολου αλλά έχω διαβάσει πολλά και δεν ξέρω τι να πιστέψω.

Δε ξέρω αγάπη μου..εκείνος που το έγραψε είναι παιδίατρος κ έχει ειδικότητα στη νευρολογία..ισχυρίζεται ότι έτσι γίνονται πιο αυτόνομα με αυτοπεποίθηση κ εμπιστοσύνη στους γονείς κ τον εαυτό τους..τώρα σου είπα,δεν έχω προσωπική εμπειρία/άποψη διότι δε το έχω κάνει..ο,τι έχω ακούσει κ διαβάσει σου μεταφέρω..

Βέβαια εγώ στον μπέμπη μου πχ το βράδυ τον βάζω στο λίκνο με τον ιππόκαμπο αφού φάει κ πηγαίνω στο σαλόνι..τις περισσότερες φορές κοιμάται μόνος του έτσι,όταν τύχει κ γκρινιάζει όμως πηγαίνω του δίνω πιπίλα ή του τραγουδάω ένα νανούρισμα κ ξανά φεύγω αλλά για να είμαι ειλικρινής δεν έχει φτάσει ποτέ σε σημείο να κλάψει γτ είναι εύκολος στον ύπνο..

Πάντως λογικά για να ξεμαθει η μπουμπού σου θα πρέπει να ζοριστειτε όλοι 2-3 μέρες όταν το αποφασίσετε αλλά στο τέλος πιστεύω κ εκείνη θα κοιμάται καλύτερα κ πιο άνετα στο κρεβάτι της κ εσείς φυσικά!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Δε ξέρω αγάπη μου..εκείνος που το έγραψε είναι παιδίατρος κ έχει ειδικότητα στη νευρολογία..ισχυρίζεται ότι έτσι γίνονται πιο αυτόνομα με αυτοπεποίθηση κ εμπιστοσύνη στους γονείς κ τον εαυτό τους..τώρα σου είπα,δεν έχω προσωπική εμπειρία/άποψη διότι δε το έχω κάνει..ο,τι έχω ακούσει κ διαβάσει σου μεταφέρω..

Βέβαια εγώ στον μπέμπη μου πχ το βράδυ τον βάζω στο λίκνο με τον ιππόκαμπο αφού φάει κ πηγαίνω στο σαλόνι..τις περισσότερες φορές κοιμάται μόνος του έτσι,όταν τύχει κ γκρινιάζει όμως πηγαίνω του δίνω πιπίλα ή του τραγουδάω ένα νανούρισμα κ ξανά φεύγω αλλά για να είμαι ειλικρινής δεν έχει φτάσει ποτέ σε σημείο να κλάψει γτ είναι εύκολος στον ύπνο..

Πάντως λογικά για να ξεμαθει η μπουμπού σου θα πρέπει να ζοριστειτε όλοι 2-3 μέρες όταν το αποφασίσετε αλλά στο τέλος πιστεύω κ εκείνη θα κοιμάται καλύτερα κ πιο άνετα στο κρεβάτι της κ εσείς φυσικά!

Σε ζηλεύω! Θα περιμένω ένα τετράμηνο και θα δω! Νομίζω θα πάθουμε υπερκόπωση με τον μπαμπά!


OAi0p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Vivi8 είπε:

Σε ζηλεύω! Θα περιμένω ένα τετράμηνο και θα δω! Νομίζω θα πάθουμε υπερκόπωση με τον μπαμπά!

Είναι στο παιδί είναι αλήθεια..έτσι πιστεύω..δλδ δε χρειάστηκε να κάνω κάτι συγκεκριμένο..

Το μόνο που έκανα από όταν γεννήθηκε κυριολεκτικά αμέσως μόλις κοιμόταν πχ αν κοιμόταν επάνω μου λόγω θηλασμού κτλ τον έβαζα αμέσως στο κουνακι του..ποτέ δεν τον έχω αγκαλιά κ να κοιμάται..μόνο όταν είναι ξύπνιος τον έχω αγκαλιά..

Θα περάσει κορίτσι μου,ψάξε κ στο ίντερνετ μπας κ πάρεις καμία άλλη ιδέα..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Δε ξέρω αγάπη μου..εκείνος που το έγραψε είναι παιδίατρος κ έχει ειδικότητα στη νευρολογία..ισχυρίζεται ότι έτσι γίνονται πιο αυτόνομα με αυτοπεποίθηση κ εμπιστοσύνη στους γονείς κ τον εαυτό τους..τώρα σου είπα,δεν έχω προσωπική εμπειρία/άποψη διότι δε το έχω κάνει..ο,τι έχω ακούσει κ διαβάσει σου μεταφέρω..

Βέβαια εγώ στον μπέμπη μου πχ το βράδυ τον βάζω στο λίκνο με τον ιππόκαμπο αφού φάει κ πηγαίνω στο σαλόνι..τις περισσότερες φορές κοιμάται μόνος του έτσι,όταν τύχει κ γκρινιάζει όμως πηγαίνω του δίνω πιπίλα ή του τραγουδάω ένα νανούρισμα κ ξανά φεύγω αλλά για να είμαι ειλικρινής δεν έχει φτάσει ποτέ σε σημείο να κλάψει γτ είναι εύκολος στον ύπνο..

Πάντως λογικά για να ξεμαθει η μπουμπού σου θα πρέπει να ζοριστειτε όλοι 2-3 μέρες όταν το αποφασίσετε αλλά στο τέλος πιστεύω κ εκείνη θα κοιμάται καλύτερα κ πιο άνετα στο κρεβάτι της κ εσείς φυσικά!

Πωωω σε ζηλεύω πολύ!!! Εγώ εν δεν τον κοιμισω πολυυυυ καλά και τον κρατήσω και κανα 20’ κοιμισμένο δεν υπάρχει περίπτωση να καθίσει. Βασικα αυτό που μου στοιχίζει περισσότερο είναι που δεν δέχεται την πιπίλα. 

 

Just now, marianna1986 είπε:

Ναι άσε... 

Πάντως πολύ ωραίο ακούγεται που το μωρό κοιμόταν μόνο του! Αλλά να κλαιει; Αν είχα πάντως τέτοιο πρόβλημα σίγουρα θα το δοκίμαζα... Αρκεί να μην ήμουν στο σπίτι!

Όσον αφορά τη δευτερη παράγραφο, έχω διαβάσει ότι με αυτή τη μέθοδο μαθαίνουν ότι όσο και να κλάψουν δεν θα έχουν την αγκαλιά που θέλουν και κοιμούνται αφού παραιτούνται...

Δεν κλαίει για πολύ. Για λίγα λεπτά. Μετά επιβάλλεται να είσαι εκεί για να δει ότι είσαι εκεί γι αυτό κι απλώς φεύγεις λίγο. Λέει η φίλη μου πως η μεθοδος εξηγείται σε μια σελίδα. Αυτό που διαβαζεις στο βιβλίο είναι για να σου απενοχοποιήσει το αφήνω το παιδί να κλαίει και να σου εξηγήσει πως δεν του κανεις κακό. Αλλά τι να σου πω. Εγώ δεν το διαβασα και δεν το έκανα. Αν όμως χρειαστεί και φτάσω στο αμήν θα το κάνω γιατί τώρα με δυο παιδιά δεν έχω την ίδια υπομονή! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Vivi8 είπε:

Σε ζηλεύω! Θα περιμένω ένα τετράμηνο και θα δω! Νομίζω θα πάθουμε υπερκόπωση με τον μπαμπά!

Μετά το τριμηνο να αρχίσεις να ανησυχείς! Προς το παρόν είναι φυσιολογική συμπεριφορά νεογέννητου που δεν θέλει να αποχωριστεί τη μαμά του! 

Just now, Renez είπε:

Είναι στο παιδί είναι αλήθεια..έτσι πιστεύω..δλδ δε χρειάστηκε να κάνω κάτι συγκεκριμένο..

Το μόνο που έκανα από όταν γεννήθηκε κυριολεκτικά αμέσως μόλις κοιμόταν πχ αν κοιμόταν επάνω μου λόγω θηλασμού κτλ τον έβαζα αμέσως στο κουνακι του..ποτέ δεν τον έχω αγκαλιά κ να κοιμάται..μόνο όταν είναι ξύπνιος τον έχω αγκαλιά..

Θα περάσει κορίτσι μου,ψάξε κ στο ίντερνετ μπας κ πάρεις καμία άλλη ιδέα..

Τυχερή! Μια χαρά σε βρίσκω! Εγώ όταν τρώει κ έχει αλλαχτεί τον βάζω στο ριλαξ και μπορεί να τον πάρει εκεί ο ύπνος αλλά στο κρεβατάκι του δεν έχω δοκιμάσει! Τουλάχιστον έχω καταφέρει να αποφύγω κουνήματα και περπατηματα μέσα στο σπίτι όπως έκανα με την κόρη! Λίγη αγκαλίτσα και κοιμάται άμα θέλει να κοιμηθεί κ αμέσως μετά στην καλαθουνα του.

Just now, P.L.L. είπε:

Πωωω σε ζηλεύω πολύ!!! Εγώ εν δεν τον κοιμισω πολυυυυ καλά και τον κρατήσω και κανα 20’ κοιμισμένο δεν υπάρχει περίπτωση να καθίσει. Βασικα αυτό που μου στοιχίζει περισσότερο είναι που δεν δέχεται την πιπίλα. 

 

Δεν κλαίει για πολύ. Για λίγα λεπτά. Μετά επιβάλλεται να είσαι εκεί για να δει ότι είσαι εκεί γι αυτό κι απλώς φεύγεις λίγο. Λέει η φίλη μου πως η μεθοδος εξηγείται σε μια σελίδα. Αυτό που διαβαζεις στο βιβλίο είναι για να σου απενοχοποιήσει το αφήνω το παιδί να κλαίει και να σου εξηγήσει πως δεν του κανεις κακό. Αλλά τι να σου πω. Εγώ δεν το διαβασα και δεν το έκανα. Αν όμως χρειαστεί και φτάσω στο αμήν θα το κάνω γιατί τώρα με δυο παιδιά δεν έχω την ίδια υπομονή! 

Σε καταλαβαίνω... Με δυο παιδιά τουλάχιστον ας μάθει το ένα να κοιμάται μόνο του...

  • Μου αρέσει 4

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, P.L.L. είπε:

Πωωω σε ζηλεύω πολύ!!! Εγώ εν δεν τον κοιμισω πολυυυυ καλά και τον κρατήσω και κανα 20’ κοιμισμένο δεν υπάρχει περίπτωση να καθίσει. Βασικα αυτό που μου στοιχίζει περισσότερο είναι που δεν δέχεται την πιπίλα. 

 

Δεν κλαίει για πολύ. Για λίγα λεπτά. Μετά επιβάλλεται να είσαι εκεί για να δει ότι είσαι εκεί γι αυτό κι απλώς φεύγεις λίγο. Λέει η φίλη μου πως η μεθοδος εξηγείται σε μια σελίδα. Αυτό που διαβαζεις στο βιβλίο είναι για να σου απενοχοποιήσει το αφήνω το παιδί να κλαίει και να σου εξηγήσει πως δεν του κανεις κακό. Αλλά τι να σου πω. Εγώ δεν το διαβασα και δεν το έκανα. Αν όμως χρειαστεί και φτάσω στο αμήν θα το κάνω γιατί τώρα με δυο παιδιά δεν έχω την ίδια υπομονή! 

Κ εμένα φίλη αυτό που με έσωσε ειναι η πιπίλα..ευτυχώς τη πήρε αμέσως κ ησύχασε το ζυζι κ τα χέρια μου..γτ αλλιώς ήθελε να πιπιλαει εμένα,ξέρεις...ενώ έτσι τον ακουμπάω,παίρνει τη πιπιλιτσα κ τέλος .

Καλέ κ εγώ αν είχα πρόβλημα κ αφού μεγάλωνε λιγάκι θα το εφάρμοζα ευκολα. Μα  @marianna1986 επειδή γενικά σαν "κανόνας" ισχύει ότι δε κάνει να νιώθει ότι το εγκαταλείπουμε,για Αυτό σου λέει το βιβλίο να πηγαίνεις ανά 3' κοντά του να το ηρεμείς κτλ ώστε να καταλάβει πως δε χρειάζεται να αγχώνεται γτ οπότε σε χρειαστεί εσύ θα είσαι εκεί..

Μωρεεε αχρειαστο να ναι λέω εγώ ,να κλείσουμε τους 3 μήνες για αρχή ώστε να φτιάξουν τα εντερικά τους/πονακια κτλ να μεγαλώσει κ το στομαχακι να τρώνε περισσότερο μπας κ κοιμούνται κ καμία ώρα παραπάνω. Γτ εμένα κοιμάται εύκολα αλλά ξυπνάει 3 φορές το βράδυ..στις 3.5 ώρες μετά στις 2.5 και μετά στη 1.5 ώρα..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vivi8 είπε:

Σε ζηλεύω! Θα περιμένω ένα τετράμηνο και θα δω! Νομίζω θα πάθουμε υπερκόπωση με τον μπαμπά!

ειναι κλασικη συμπεριφορα μωρου. τοσο μικρα δεν εκπαιδευονται στον υπνο οτι κ να κανεις απλα θελουν αγκαλια. σιγα σιγα θα κοιματε πιο βαρια κ θα μπορεις να το ακουμπησεις λιγο στην κουνια. γενικα το καθε μωρο θελει το χρονο του για να ειναι ετοιμο για αλλαγες. λιγα μωρα ειναι βολικα κ κοιμουνται στην κουνια τους . 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, marianna1986 είπε:

Μετά το τριμηνο να αρχίσεις να ανησυχείς! Προς το παρόν είναι φυσιολογική συμπεριφορά νεογέννητου που δεν θέλει να αποχωριστεί τη μαμά του! 

Τυχερή! Μια χαρά σε βρίσκω! Εγώ όταν τρώει κ έχει αλλαχτεί τον βάζω στο ριλαξ και μπορεί να τον πάρει εκεί ο ύπνος αλλά στο κρεβατάκι του δεν έχω δοκιμάσει! Τουλάχιστον έχω καταφέρει να αποφύγω κουνήματα και περπατηματα μέσα στο σπίτι όπως έκανα με την κόρη! Λίγη αγκαλίτσα και κοιμάται άμα θέλει να κοιμηθεί κ αμέσως μετά στην καλαθουνα του.

Σε καταλαβαίνω... Με δυο παιδιά τουλάχιστον ας μάθει το ένα να κοιμάται μόνο του...

Ε ρε φίλη μια χαρά κ αγκαλίτσα κ μετά καλαθουνα φτου φτου!! Αυτό με το κούνημα κ πέρα δοθε το έζησα μόνο 4-5 μέρες που είχε τα κοιλιακά του πολύ έντονα όταν ήταν αρχές 5ης εβδομαδας..

Πολύ χάλια αυτό το πάνω κάτω!!

Link to comment
Share on other sites

On 20/11/2020 at 3:38 ΜΜ, elenioz είπε:

Καλημέραα! 

@OctoberMom Χαχααα μα γιατί άραγε να το βρίζουν :lol:

@Eva137 Με τους Γάλλους δεν είχα ιδιαίτερο θέμα αν και είναι λίγο σνοπ κ βρωμουλιδες απλα νμζ ειχα πολλές προσδοκίες. Καμία σχέση με αυτό που περίμενα εγώ στο μυαλό μ. Θεωρώ η Ευρώπη έχει ομορφότερες πόλεις. Αλλά γούστα είναι αυτά κ σίγουρα όταν έχεις περάσει τόσο καλά αναπόφευκτα έχεις αγαπήσει κ το μέρος αυτό με τα όμορφα κ τα άσχημα του! Να το δεις είναι τόσο cute :x Και είναι μόνο 25λεπτα τα επεισόδια. Εγώ το χάζευα όσο θήλαζα :D

@Renez εμένα μου έχουν μείνει 2 κιλα σαν τίποτα δλδ αλλά στα ρούχα μου έχω να πω ότι δεν μπαίνω :huh: Έχει αλλάξει το σώμα μου εντελώς. Έχει ανοίξει η λεκάνη (που να γεννουσα κ φυσιολογικά) το στήθος επίσης. Και φορούσα xs οπότε τα κοιτάω τώρα κ σκέφτομαι πως έμπαινα μέσα σε όλα αυτά.... Και όταν είναι να πάμε καμιά βόλτα και δεν έχω ρούχο που να στρώνει κ να μου μπαίνει πέφτει η ψυχολογία μου λίγο αλλά μου φεύγει γρήγορα :grin:. Η κοιλίτσα ενώ είναι φουλ επίπεδη κρεμάει ελάχιστα - είναι χαλαρή. Και στο σημείο που είχα τον επίδεσμο εκεί που ήταν η κόλλα -- μου έχει κάνει σημάδι, τις πρώτες μέρες κιόλας ξεφλουδιζα κ είχα τρομερή φαγούρα, έβαζα κρεμουλα κ συνήλθε κάπως αλλά το σημάδι έχει μείνει. Ελπίζω με το καιρό ότι θα φύγει. 

Η ζώνη δεν σε βόλεψε; Λέω να πάρω κ εγώ. Είδα μια σε προσφορά. Αλλά αμφιβάλλω ότι θα κάνει δουλειά. 

Και κάτι ακόμα πεινάτε εσείς κορίτσια; Μιλάμε έχω συνεχώς μια πείναααα! Και θέλω κ πάρα πολύ γλυκά. Ειδικά μετά το θηλασμό αν δεν φάω λίγη σοκολάτα δεν ησυχάζω. Τέτοιο πράγμα ούτε στην εγκυμοσύνη. Επίσης πολύ δίψα. Πίνω ένα μπουκάλι κάθε φορά που θηλάζω. 

Για δωράκι που λέτε εγώ σκεφτόμουν να της πάρω το γυμναστήριο της fisher price κ τον ιππόκαμπο. Ωραία ιδέα κ τα βιβλιαράκια! 

Geia sas koritsia mou!!Twra molis sas diavaza k egw.Poly grigora exete xasei ta kila...Egw pira 17 k exw xasei mono ta 7.

Mina kleinoume stis 27 vevaia opote elpizw gi’auto...

K egw peinaw full kai pinw polu polu ma para polu nero.To nero ok alla gia to fai ti tha kanw????:(K einai k xeimwnas k anoigei pio polu i orexi!

21 ώρες πρίν, P.L.L. είπε:

Κοριτισα να κάνω μια ερώτηση σε εσας που έχετε γεννήσει λιγο πριν από εμενα· περάσατε τη φάση του να μη θέλει με τίποτα το να μην είναι στο στήθος; Δηλαδή ενώ ήταν ήρεμο το μωρό σας και είχατε βρει ένα μικροπρογραμμα ξαφνικά να θέλει να είσαι συνέχεια στα βυζι και να κλαίει με το που το αφήνετε κάτω; Η βασική ερώτηση είναι Ποσο κρατησε;;;; Έχω γίνει νευρασθενικη. Όλη μέρα αγκαλιά θέλει. Και όχι σε αλλου την αγκαλιά. Ούτε πιπίλα δέχεται. Μόνο το βυζι. Και όχι γιατί πεινάει γιατί έχει φάει αρκετό ξένο μπας και. Αλλα δεν! 

 

17 ώρες πρίν, Vivi8 είπε:

Κορίτσι μου.. με το βυζί δεν έχω ίδιο πρόβλημα. Το ξεπεράσαμε μετά από καμία βδομάδα αλλά η αγκαλιά είναι μόνιμη. Αυτή τη στιγμή που σου μιλάω κοντεύω να βάλω τα κλαματα.. τη νύχτα κοιμάται μόνο στην αγκαλιά μου! Δε με νοιάζει η ταλαιπωρια αλλά φοβάμαι πολύ γιατί πέφτει από την αγκαλιά μου ενώ κοιμάμαι και χώνεται μέσα στην κουβέρτα και φοβάμαι μήπως της κοπεί η ανάσα! Αλλά τι να κάνω;; Τη βάζω στο λίκνο και μετά από δυο λεπτά κλαίει.. έχω μεγάλο πρόβλημα και το έχω εδώ και ένα μήνα περίπου. Μόνο τις πρώτες 2-3 εβδομάδες κοιμήθηκε στο λίκνο.

K mena mono agkalia re koritsia.Koimatai toso eukola panw mou k molis kanw na tin akoubisw sto likno xekinaei to klama!Genika thelei na me niwthei sunexeiaaaa

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μ! Και μεις με τις μέρες μας είμαστε.. Άλλοτε πολύ φαΐ άλλοτε όχι άλλοτε γκρίνια άλλοτε ηρεμία αλλά ναι είναι μωράκι ακόμη .. Κ μένα τη μέρα μένει περισσότερο ξύπνιο από το βράδυ.. 

Τα κιλά δε τα χασα κ γω όλα πρέπει να έχουν μείνει κν 2 από τα 12..τρώω φουλ γλυκά κ γω και όλο λέω τελευταία μέρα... 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

On 20/11/2020 at 7:09 ΜΜ, P.L.L. είπε:

Πολύ χαιρομαι που είστε καλά! Να είστε καλά αγαπημένοι και υγιείς σαν οικογένεια! 

 Εγω περνάω τις φασεις μου. Δυσκολεύομαι λίγο τελευταία γιατί κλαίει αρκετά ο μικρός και πρέπει να έχει ενοχλήσεις και από τα εντερικά και Γαστροοισοφαγική παλινδρομηση. Και γενικά η αϋπνία και οι αστατες ώρες ύπνου μου προκαλούν ημικρανία και με κουράζουν. Όταν κοιμάμαι καλά και είναι καλά κι ο μπέμπης είμαι στα ουράνια! Εκεί λέω πραγματικά πάμε για το τρίτο! Όταν ομως έχω ημικρανία και είμαι άυπνη όλα μου φαίνονται δύσκολα κι αναρωτιέμαι ποτε θα βελτιωθεί η κατάσταση;;; Επισης όταν έχω ημικρανία δεν κοιτάω καθόλου το τηλ γιατί οι οθόνες κάνουν το κεφάλι μου να σπάσει. Εχθές και προχθες ήμουν έτσι. Σήμερα είμαι καλυτερα αλλά προσπαθώ να μην κοιτάω και πολύ για να μη με ξαναπιάσει το κεφάλι μου. Τι να πεις! Θα περάσουν πάλι τα δύσκολα και θα χαιρόμαστε όλα τα παιδάκια μας! 

Ολα θα περασουν κορίτσι μου.. Υπομονή και θέληση να χουμε... Καλά τρεχάματα με τα δυο χαχαχαχα

Σε ευχαριστώ κουκλα μου... Ευχομαι να ξεκουράζεσαι;ι λιγακι

  • Μου αρέσει 1

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάστε την ώρα που έχουν κοιμηθεί πάνω σας να τα σκεπαζετε με μια κουβερτουλα και μετά μαζί με αυτή να τα βάζετε στο κρεβατάκι τους! Μπορεί να ξυπνάνε με τη διαφορά θερμοκρασίας μιας και τώρα κάνει λίγο κρύο...

  • Μου αρέσει 2

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...