Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 43 λεπτά , Angot είπε:

      @Blue Velvet τελικά είναι σάκχαρο αυτό που μ πιάνει! το νιώθω πάλι τώρα και μέτρησα πίεση και εχω 10,1 με 6,3 ! φυσιολογική για τα δεδομένα μ

      Και τι σου είπε ο γιατρός? Πρέπει να αλλάξεις κάτι στη διατροφή σου? Φάε κάτι αλμυρό τώρα πάντως για να σου ανέβει λίγο η πίεση

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Eva137 είπε:

Γεια σας κοριτσάκια μου, χαίρομαι να διαβάζω ότι είστε όλες καλά με τα μωράκια σας!!

 

Μπράβο κορίτσι μου! Έτσι, δύναμη, υπομονή, οργάνωση και αισιοδοξία. Τα φρούτα, ναι θέλουν προσοχή. Έχετε δοκιμάσει κάτι άλλο (π.χ. λαχανικά) ή τίποτα ακόμα από φαγητά? Εμείς έχει λίγες μέρες που ξεκινήσαμε με ζωμό κοτόπουλο, φασολάκια και κουνουπίδι... το κουνουπίδι σήμερα το καταβρόχθισε!:P

Λοιπόν εμείς ξεκινήσαμε με φρούτα αλλά ο κύριος δεν τα θέλει με τίποτα! Και η μικρή μου στην αρχή δε τα ήθελε, αλλά αυτός κάνει εμετό! Του έρχεται αναγούλα. Μου είπε η γιατρός να πάρω φρουτόκρεμα σκόνη και να βάζω μέσα φρούτα να τα ανακατεύω και με τον καιρό όταν το συνηθίσει να αφαιρώ σκόνη. Για να δούμε! 
 

Η μικρή μας πάει πολύ καλά με την αντλία κοριτσια! Την δέχεται χωρίς να λέει κουβέντα. Σα να την είχε πάντα πάνω της. Τέρμα οι ενέσεις. Τώρα πατάμε κουμπιά. Εχθές είχα γενέθλια και είχα φτιάξει τούρτα χωρίς ζάχαρη και την καταβρόχθισε! Και μετά όχι μόνο δε την ανέβασε αλλά έκανε κι υπογλυκαιμία και της δίναμε γάλα για να συμπληρώσουμε υδατανθρακες! Ευτυχισμένη η μικρή! 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Καλημέρα κορίτσια! Ελπίζω να είστε καλά! Εμείς έχουμε ξεκινήσει με λαχανικά και κρέμα το απόγευμα.... Οι πρώτες μέρες ηταν μια απογοήτευση αλλά σιγά σιγά νομίζω πάμε καλύτερα...

@P.L.L. μπράβο στο κοριτσάκι σου! Χρόνια πολλά και σε σένα, να είσαι πολύχρονη και να χαίρεσαι την όμορφη σου οικογένεια!

Τα υπόλοιπα κορίτσια τι κάνετε; @Nina13, @Hope89, @Annou

  • Ευχαριστώ 2

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, P.L.L. είπε:

Λοιπόν εμείς ξεκινήσαμε με φρούτα αλλά ο κύριος δεν τα θέλει με τίποτα! Και η μικρή μου στην αρχή δε τα ήθελε, αλλά αυτός κάνει εμετό! Του έρχεται αναγούλα. Μου είπε η γιατρός να πάρω φρουτόκρεμα σκόνη και να βάζω μέσα φρούτα να τα ανακατεύω και με τον καιρό όταν το συνηθίσει να αφαιρώ σκόνη. Για να δούμε! 
 

Η μικρή μας πάει πολύ καλά με την αντλία κοριτσια! Την δέχεται χωρίς να λέει κουβέντα. Σα να την είχε πάντα πάνω της. Τέρμα οι ενέσεις. Τώρα πατάμε κουμπιά. Εχθές είχα γενέθλια και είχα φτιάξει τούρτα χωρίς ζάχαρη και την καταβρόχθισε! Και μετά όχι μόνο δε την ανέβασε αλλά έκανε κι υπογλυκαιμία και της δίναμε γάλα για να συμπληρώσουμε υδατανθρακες! Ευτυχισμένη η μικρή! 

Πολύχρονη! Να σε χαίρονται τα παιδάκια σου κ να μην αντιμετωπίσετε άλλες αναποδιές!

Μπράβο στο κοριτσάκι σου, όλα καλά λοιπόν! Μεγαλώνοντας θα εξοικειωθεί ακόμα πιο πολύ κ δεν θα έχεις κανένα άγχος!

Καλή αρχή κ με τα φαγητά στον μπεμπακο! Εγώ δίνω 3 γεύματα πλέον κ πάμε πολύ καλά! Το φαγητό της αρέσει πιο πολύ από το γαλα!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, P.L.L. said:

Λοιπόν εμείς ξεκινήσαμε με φρούτα αλλά ο κύριος δεν τα θέλει με τίποτα! Και η μικρή μου στην αρχή δε τα ήθελε, αλλά αυτός κάνει εμετό! Του έρχεται αναγούλα. Μου είπε η γιατρός να πάρω φρουτόκρεμα σκόνη και να βάζω μέσα φρούτα να τα ανακατεύω και με τον καιρό όταν το συνηθίσει να αφαιρώ σκόνη. Για να δούμε! 
 

Η μικρή μας πάει πολύ καλά με την αντλία κοριτσια! Την δέχεται χωρίς να λέει κουβέντα. Σα να την είχε πάντα πάνω της. Τέρμα οι ενέσεις. Τώρα πατάμε κουμπιά. Εχθές είχα γενέθλια και είχα φτιάξει τούρτα χωρίς ζάχαρη και την καταβρόχθισε! Και μετά όχι μόνο δε την ανέβασε αλλά έκανε κι υπογλυκαιμία και της δίναμε γάλα για να συμπληρώσουμε υδατανθρακες! Ευτυχισμένη η μικρή! 

Μάλλον επειδή είναι λίγο ξινά τα περισσότερα φρούτα. Με τον καιρό τα συνηθίζουν, αλλά ίσως χρειαστεί λίγος χρόνος παραπάνω. Δε πειράζει όμως... τα λαχανικά κ το κρεατάκι είναι πιο θρεπτικά έτσι κι αλλιώς και τα χρειάζονται περισσότερο σε αυτήν τη φάση ειδικά, οπότε σιγά σιγά... όλα θα τα φάνε με τον καιρό!

Μπράβο το κορίτσι μας το καλό, λες και ξέρει ότι όλα τα κάνετε για το καλό της!:wub: Χρόνια πολλά στη μανούλα! Να είσαι πάντα γερή, ευτυχισμένη, και να σε χαίρονται κ να χαίρεσαι τα παιδάκια σου!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

vNpVm5.png
 
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κορίτσια μου... 

Λοιπόν εμείς την επόμενη βδομάδα φαγητό... Τρώμε φρουτόκρεμα και κρέμα το απόγευμα... Όλα πανε καλα και είναι πραγματικα σαν να είχα δυο παιδια από παντα.. Παίζουν μεταξυ τους και τρελαινομαστε εεε

Ειδικά η μπουμπου βρε κορίτσια?!?! Τι έρωτας είναι αυτοςςςςς

Χαίρομαι που είστε όλες καλα και τα παιδακια σας καλα!!!! Να τα φιλησετεεε

Εχω ερώτηση δίνετε νερό στα μωρά σας? Η μπουμπουλα ακόμα δεν θέλει ουτε να το βλέπει.. Ενώ τρώμε εδώ και ένα μήνα κρέμες και το προσφέρω καθημερινά σε μπιμπερό... Αντε πειτε απόψεις για αυτό το θέμα μπας και βγάλω άκρη.. Ο γιατρός λέει είναι νωρίς ακομα και να της προσφερω καθημερινά έστω και λίγο... 


DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Nina13 said:

Καλησπερα κορίτσια μου... 

Λοιπόν εμείς την επόμενη βδομάδα φαγητό... Τρώμε φρουτόκρεμα και κρέμα το απόγευμα... Όλα πανε καλα και είναι πραγματικα σαν να είχα δυο παιδια από παντα.. Παίζουν μεταξυ τους και τρελαινομαστε εεε

Ειδικά η μπουμπου βρε κορίτσια?!?! Τι έρωτας είναι αυτοςςςςς

Χαίρομαι που είστε όλες καλα και τα παιδακια σας καλα!!!! Να τα φιλησετεεε

Εχω ερώτηση δίνετε νερό στα μωρά σας? Η μπουμπουλα ακόμα δεν θέλει ουτε να το βλέπει.. Ενώ τρώμε εδώ και ένα μήνα κρέμες και το προσφέρω καθημερινά σε μπιμπερό... Αντε πειτε απόψεις για αυτό το θέμα μπας και βγάλω άκρη.. Ο γιατρός λέει είναι νωρίς ακομα και να της προσφερω καθημερινά έστω και λίγο... 

Τί καλά που παίζουν μαζί... να τα χαίρεσαι τα μπουμπουκάκια!:wub:

Εμείς μόλις πριν 5 μέρες ξεκινήσαμε φαγητό (και δεν του έχω δώσει πιο πριν ούτε κρέμες, ούτε φρούτα ούτε τίποτα άλλο). Του έχω ένα κυπελάκι με στόμιο πάντα μπροστά του, αλλά ακόμα δε ξέρει πώς να πιει από εκεί... δε ξέρω αν έχει καν καταλάβει τί είναι, μόνο το δαγκώνει.:P Τώρα του αγόρασα και ένα κυπελάκι με καλαμάκι και ένα 360 να τα δοκιμάσουμε κι αυτά. Μπιμπερό δε του έχω δώσει ποτέ, γιατί θηλάζουμε τόσο καλά μέχρι τώρα (και θέλω να το κρατήσω τουλάχιστον τον πρώτο χρόνο) και φοβάμαι μην το χαλάσω.

  • Μου αρέσει 1

vNpVm5.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva137 είπε:

Τί καλά που παίζουν μαζί... να τα χαίρεσαι τα μπουμπουκάκια!:wub:

Εμείς μόλις πριν 5 μέρες ξεκινήσαμε φαγητό (και δεν του έχω δώσει πιο πριν ούτε κρέμες, ούτε φρούτα ούτε τίποτα άλλο). Του έχω ένα κυπελάκι με στόμιο πάντα μπροστά του, αλλά ακόμα δε ξέρει πώς να πιει από εκεί... δε ξέρω αν έχει καν καταλάβει τί είναι, μόνο το δαγκώνει.:P Τώρα του αγόρασα και ένα κυπελάκι με καλαμάκι και ένα 360 να τα δοκιμάσουμε κι αυτά. Μπιμπερό δε του έχω δώσει ποτέ, γιατί θηλάζουμε τόσο καλά μέχρι τώρα (και θέλω να το κρατήσω τουλάχιστον τον πρώτο χρόνο) και φοβάμαι μην το χαλάσω.

Κι εσυ κοπέλα μου τον παιδαρο σας!!! Που καλα κανεις εννοείται και θηλάζει!!! 

Κοίτα ο γιος μου το έπινε από μπιμπερό, το προτιμουσε.. Είχα παρει και 360 της πολυ γνωστής εταιρείας με τις καλυτερες κριτικες, είχα παρεινκαι με καλαμάκι, αλλά εκείνος ήθελε μπιμπερό.. Τελικά εδώ και πολλουυυυς μήνες πίνει από αυτά με το καλαμάκι και που και που και το 360.ποικιλια να υπάρχει... Χαχαχ 

Μην βιαστείς να το μάθει, άστο να πάρει τον χρόνο του... Χαίρομαι που είστε καλά! Καλη αρχή στο φαγητό


DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nina13 said:

Κι εσυ κοπέλα μου τον παιδαρο σας!!! Που καλα κανεις εννοείται και θηλάζει!!! 

Κοίτα ο γιος μου το έπινε από μπιμπερό, το προτιμουσε.. Είχα παρει και 360 της πολυ γνωστής εταιρείας με τις καλυτερες κριτικες, είχα παρεινκαι με καλαμάκι, αλλά εκείνος ήθελε μπιμπερό.. Τελικά εδώ και πολλουυυυς μήνες πίνει από αυτά με το καλαμάκι και που και που και το 360.ποικιλια να υπάρχει... Χαχαχ 

Μην βιαστείς να το μάθει, άστο να πάρει τον χρόνο του... Χαίρομαι που είστε καλά! Καλη αρχή στο φαγητό

Ευχαριστούμε! Ναι μωρέ, για όλα θέλουν το χρόνο τους... μαθαίνουν τα καημενούλια τόσο πολλά πράγματα από την αρχή, λογικό είναι! Σιγά σιγά, όλα θα τα κάνουμε!

  • Μου αρέσει 1

vNpVm5.png
 
Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, Nina13 είπε:

Καλησπερα κορίτσια μου... 

Λοιπόν εμείς την επόμενη βδομάδα φαγητό... Τρώμε φρουτόκρεμα και κρέμα το απόγευμα... Όλα πανε καλα και είναι πραγματικα σαν να είχα δυο παιδια από παντα.. Παίζουν μεταξυ τους και τρελαινομαστε εεε

Ειδικά η μπουμπου βρε κορίτσια?!?! Τι έρωτας είναι αυτοςςςςς

Χαίρομαι που είστε όλες καλα και τα παιδακια σας καλα!!!! Να τα φιλησετεεε

Εχω ερώτηση δίνετε νερό στα μωρά σας? Η μπουμπουλα ακόμα δεν θέλει ουτε να το βλέπει.. Ενώ τρώμε εδώ και ένα μήνα κρέμες και το προσφέρω καθημερινά σε μπιμπερό... Αντε πειτε απόψεις για αυτό το θέμα μπας και βγάλω άκρη.. Ο γιατρός λέει είναι νωρίς ακομα και να της προσφερω καθημερινά έστω και λίγο... 

Εγώ δίνω νερό με κουταλάκι! Μαζί με το φαι του κάθε 2-3 κουταλιές φαγητού δίνω κ μερικές κουταλιές νερού να ξεπλένεται κ το στοματακι! Έχω πάρει κ εκπαιδευτικό αλλά περισσότερο το μασουλαει. Κ σε λίγο καιρό θα του δοκιμάσω κ με καλαμάκι!

  • Μου αρέσει 1

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 7/4/2021 at 11:55 ΠΜ, P.L.L. είπε:

Λοιπόν εμείς ξεκινήσαμε με φρούτα αλλά ο κύριος δεν τα θέλει με τίποτα! Και η μικρή μου στην αρχή δε τα ήθελε, αλλά αυτός κάνει εμετό! Του έρχεται αναγούλα. Μου είπε η γιατρός να πάρω φρουτόκρεμα σκόνη και να βάζω μέσα φρούτα να τα ανακατεύω και με τον καιρό όταν το συνηθίσει να αφαιρώ σκόνη. Για να δούμε! 
 

Η μικρή μας πάει πολύ καλά με την αντλία κοριτσια! Την δέχεται χωρίς να λέει κουβέντα. Σα να την είχε πάντα πάνω της. Τέρμα οι ενέσεις. Τώρα πατάμε κουμπιά. Εχθές είχα γενέθλια και είχα φτιάξει τούρτα χωρίς ζάχαρη και την καταβρόχθισε! Και μετά όχι μόνο δε την ανέβασε αλλά έκανε κι υπογλυκαιμία και της δίναμε γάλα για να συμπληρώσουμε υδατανθρακες! Ευτυχισμένη η μικρή! 

Χρόνια πολλά κορίτσι μου! Να σε χαίρονται τα μωρά σου!

On 8/4/2021 at 7:17 ΜΜ, Nina13 είπε:

Καλησπερα κορίτσια μου... 

Λοιπόν εμείς την επόμενη βδομάδα φαγητό... Τρώμε φρουτόκρεμα και κρέμα το απόγευμα... Όλα πανε καλα και είναι πραγματικα σαν να είχα δυο παιδια από παντα.. Παίζουν μεταξυ τους και τρελαινομαστε εεε

Ειδικά η μπουμπου βρε κορίτσια?!?! Τι έρωτας είναι αυτοςςςςς

Χαίρομαι που είστε όλες καλα και τα παιδακια σας καλα!!!! Να τα φιλησετεεε

Εχω ερώτηση δίνετε νερό στα μωρά σας? Η μπουμπουλα ακόμα δεν θέλει ουτε να το βλέπει.. Ενώ τρώμε εδώ και ένα μήνα κρέμες και το προσφέρω καθημερινά σε μπιμπερό... Αντε πειτε απόψεις για αυτό το θέμα μπας και βγάλω άκρη.. Ο γιατρός λέει είναι νωρίς ακομα και να της προσφερω καθημερινά έστω και λίγο... 

Δίνω νεράκι μετά το φαγητό! Του αρέσει πολύ! Σε κύπελο με σκληρο στόμιο σιλικόνης! Όχι πάρα πολύ όμως!

Είναι καλοφαγάς ο μικρός μου! Χθες ξεκινήσαμε κ δεύτερο γεύμα(φρούτο) κ το δέχτηκε κι αυτό καλά. Κ το φαγητό το τρώει λες κ είναι νηστικός όλη μέρα:lol:

9.500 κιλά έφτασε ,μου έχουν πέσει τα χέρια. :lol:

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
  • Μπερδεμένη/-ος 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 8/4/2021 at 7:17 ΜΜ, Nina13 είπε:

Καλησπερα κορίτσια μου... 

Λοιπόν εμείς την επόμενη βδομάδα φαγητό... Τρώμε φρουτόκρεμα και κρέμα το απόγευμα... Όλα πανε καλα και είναι πραγματικα σαν να είχα δυο παιδια από παντα.. Παίζουν μεταξυ τους και τρελαινομαστε εεε

Ειδικά η μπουμπου βρε κορίτσια?!?! Τι έρωτας είναι αυτοςςςςς

Χαίρομαι που είστε όλες καλα και τα παιδακια σας καλα!!!! Να τα φιλησετεεε

Εχω ερώτηση δίνετε νερό στα μωρά σας? Η μπουμπουλα ακόμα δεν θέλει ουτε να το βλέπει.. Ενώ τρώμε εδώ και ένα μήνα κρέμες και το προσφέρω καθημερινά σε μπιμπερό... Αντε πειτε απόψεις για αυτό το θέμα μπας και βγάλω άκρη.. Ο γιατρός λέει είναι νωρίς ακομα και να της προσφερω καθημερινά έστω και λίγο... 

Και εμένα δεν έχει μάθει ακόμη το εκπαιδευτικό ποτηράκι αλλά από ότι έχω καταλάβει θα μας πάρει χρόνο. Για την ώρα δίνω σαν την Μαριάννα με το κουταλάκι όπου το πίνει πολύ καλά. Κάνει κ αχχχ την ώρα που ξεδιψάει. Μπορείς να δοκιμάσεις κ έτσι λίγο. 

@Anastasia05 Καλά μαρή 10 κιλά κοντεύει κ ο δικός σου;; Γι'αυτό δεν τόλμησες να το ξεστομίσεις από εκεί :tongue: Πάω να πάρω τα υπογλωσσια μου! 

  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

On 8/4/2021 at 7:17 ΜΜ, Nina13 είπε:

Καλησπερα κορίτσια μου... 

Λοιπόν εμείς την επόμενη βδομάδα φαγητό... Τρώμε φρουτόκρεμα και κρέμα το απόγευμα... Όλα πανε καλα και είναι πραγματικα σαν να είχα δυο παιδια από παντα.. Παίζουν μεταξυ τους και τρελαινομαστε εεε

Ειδικά η μπουμπου βρε κορίτσια?!?! Τι έρωτας είναι αυτοςςςςς

Χαίρομαι που είστε όλες καλα και τα παιδακια σας καλα!!!! Να τα φιλησετεεε

Εχω ερώτηση δίνετε νερό στα μωρά σας? Η μπουμπουλα ακόμα δεν θέλει ουτε να το βλέπει.. Ενώ τρώμε εδώ και ένα μήνα κρέμες και το προσφέρω καθημερινά σε μπιμπερό... Αντε πειτε απόψεις για αυτό το θέμα μπας και βγάλω άκρη.. Ο γιατρός λέει είναι νωρίς ακομα και να της προσφερω καθημερινά έστω και λίγο... 

Καλή αρχή και με το φαγάκι σας! Πόσο έχουν μεγαλώσει τα μωράκια μας! Κι όντως Νίνα είναι τα κοριτσάκια...τρρρρελα! 

Γλυκουλια και τα 2 μαζί! Κι εμένα σήμερα μου είπε ο μεγάλος όταν γύρισα από την παιδίατρο ότι του έλειψε η αδερφή του...ελιωσα:x

Νερακι εγώ δίνω με το μπιμπερό κ πίνει πλεον καλα! Στην αρχή δεν το ήθελε αλλά συνήθισε. Δοκίμασε το κουταλάκι για να συνηθίζει τη γεύση (?)

Καλέ @Anastasia05 θρεφταρι κι εσυ...ο γόης είναι και πολύ παιδαρος λέμε!

  • Ευχαριστώ 2

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
20 hours ago, Nina13 said:

Κορίτσια μου δεν προλαβαονω παντα να γράψω.. Γίνεται χαμός όπως καταλαβαινετε.. Τα φιλιά μου σε όλες και όλα τα μωρακια!!! 

Γεια σου Νίνα μου! Φαντάζομαι τί χαμός θα γίνεται με δυο παιδιά στο σπίτι... εδώ εγώ ένα μωρό έχω και δε προλαβαίνω να κάνω τίποτα, ασχολούμαι όλη μέρα μαζί του!:P Κατά τα άλλα όμως είμαστε πολύ καλά, έχουμε μεγαλώσει πολύ, κοντεύουμε 7 μηνών (σε μια εβδομάδα), συνεχίζουμε δυναμικά το θηλασμό και μόλις εισάγαμε και δεύτερο γεύμα σήμερα (φρουτόκρεμα). Επίσης, έχουμε ζωηρέψει πάρα πολύ. Όλο χοροπηδάμε στο τραμπολίνο μας, μπουσουλάμε/σερνόμαστε παντού (πάρκο, κρεβάτι, καναπές...), σκαρφαλώνουμε πάνω στη μαμά και της τραβάμε τα μαλλιά, και γενικά γραπώνουμε τα πάντα, τα οποία φυσικά τα βάζουμε και στο στόμα!

Εσείς τί κάνετε? Ο κοκκινομάλλης και η Άριελ μας?

  • Ευχαριστώ 1

vNpVm5.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...