Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, Gogo1994 είπε:

Κορίτσια δεν θέλω να σας χαλάσω τη διάθεση αλλά πήγα και με έδιωξαν γιατί έχει ένα έκτακτο περιστατικό κ δε θα ερθει καθόλου. Δε σας κρύβω ότι δε μπορώ να το δεχτώ κ είμαι σε πανικό αλήθεια. Τόσο καιρό περιμένω κ η γραμματέας είχε κ ύφος κ φώναζε ότι δε μπορεί να αφήσει μια γυναίκα που πεθαίνει. Οκ το καταλαβαίνω δεν είμαι ηλιθια αλλά λυπάμαι κ εγώ έχω ανάγκη καποιον άνθρωπο να νιωθω εμπιστοσύνη κ ν αμέ ελέγχει 

Λοιπόν καταρχάς να σου πω ότι ξεκινώντας το μνμ σου με αγχωσες,δεν ήξερα πως θα συνεχιζόταν..τώρα,προσπάθησε να ηρεμήσεις,πάνε σπίτι κ είμαι σίγουρη ότι θα είσαι στα ραντεβού με προτεραιότητα,πιστεύω αν όχι απόγευμα ,αύριο θα σε δει.μην σε στεναχωρούν τέτοια πράγματα.κι εμένα μου είχε συμβεί στον γιο μου να αναβληθεί ραντεβού λόγω εκτάκτου περιστατικού αλλά να με συγχωρεις με πήρε νωρίτερα τηλ κ με ενημέρωσε κ δεν έφτασα στο ιατρείο να μου πέσουν τα μούτρα εκεί.επρεπε να σε ενημερώσει η γραμματέας εγκαίρως.παλι θα ξενερωνες αλλά νομίζω θα ήταν πιο διαχειρισιμο.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Gogo1994 είπε:

Κορίτσια δεν θέλω να σας χαλάσω τη διάθεση αλλά πήγα και με έδιωξαν γιατί έχει ένα έκτακτο περιστατικό κ δε θα ερθει καθόλου. Δε σας κρύβω ότι δε μπορώ να το δεχτώ κ είμαι σε πανικό αλήθεια. Τόσο καιρό περιμένω κ η γραμματέας είχε κ ύφος κ φώναζε ότι δε μπορεί να αφήσει μια γυναίκα που πεθαίνει. Οκ το καταλαβαίνω δεν είμαι ηλιθια αλλά λυπάμαι κ εγώ έχω ανάγκη καποιον άνθρωπο να νιωθω εμπιστοσύνη κ ν αμέ ελέγχει 

Γωγουλα μου ηρέμησε το καταλαβαίνω και εγώ μπαίνω με καρδιοχτυπι κάθε φορά στο ιατρείο δεν μπορώ να διανοηθώ να μου το έκαναν αλλά τώρα έγινε δυστυχώς.. Προσπάθησε να το δεις ψύχραιμα και να χαλαρωσεις.. Τι σου είπε, ποτε θα πας; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

Γωγουλα μου παρε λιγο μια βαθια εισπνοη εκπνοη και επανελαβε μεχρι να ηρεμησεις λιγο...Εισαι σπιτι σου ή στο ιατρειο; Μολις πας σπιτι ξαπλωσε λιγο και αναπνοες να ηρεμησεις.

Εχεις δικιο, το περιμενες πως και πως. Σου ειπαν εναλλακτικη; Πότε να ξαναπας;

Σπίτι είμαι κ ειλικρινά νιώθω τεράστια ανασφάλεια δηλαδή ότι και να γίνει δεν υπάρχει ένας γιατρός να σε δει έκτακτα. Έλεος 

Πήρα τηλέφωνο στον έμβρυολογο που μου είχε κάνει την αυχενική κ τελικά βρήκε ένα κενό ενώ στην αρχή μας είπε όχι 

Θα πάω κορίτσια αλήθεια γιατί είμαι σε πανικό κ μόνο από τον τρόπο που μου μίλησε η γραμματέας 

Σε εγκυο μιλάει πάμε καλα? 


yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Gogo1994 είπε:

Σπίτι είμαι κ ειλικρινά νιώθω τεράστια ανασφάλεια δηλαδή ότι και να γίνει δεν υπάρχει ένας γιατρός να σε δει έκτακτα. Έλεος 

Πήρα τηλέφωνο στον έμβρυολογο που μου είχε κάνει την αυχενική κ τελικά βρήκε ένα κενό ενώ στην αρχή μας είπε όχι 

Θα πάω κορίτσια αλήθεια γιατί είμαι σε πανικό κ μόνο από τον τρόπο που μου μίλησε η γραμματέας 

Σε εγκυο μιλάει πάμε καλα? 

Ωραία να πας εκεί! Θα πας τώρα; Μην ανησυχείς πάντως κορίτσι μου όλα θα είναι μια χαρά αλλά αντιλαμβάνομαι απόλυτα τον πανικό σου.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, MumMaria είπε:

Λοιπόν καταρχάς να σου πω ότι ξεκινώντας το μνμ σου με αγχωσες,δεν ήξερα πως θα συνεχιζόταν..τώρα,προσπάθησε να ηρεμήσεις,πάνε σπίτι κ είμαι σίγουρη ότι θα είσαι στα ραντεβού με προτεραιότητα,πιστεύω αν όχι απόγευμα ,αύριο θα σε δει.μην σε στεναχωρούν τέτοια πράγματα.κι εμένα μου είχε συμβεί στον γιο μου να αναβληθεί ραντεβού λόγω εκτάκτου περιστατικού αλλά να με συγχωρεις με πήρε νωρίτερα τηλ κ με ενημέρωσε κ δεν έφτασα στο ιατρείο να μου πέσουν τα μούτρα εκεί.επρεπε να σε ενημερώσει η γραμματέας εγκαίρως.παλι θα ξενερωνες αλλά νομίζω θα ήταν πιο διαχειρισιμο.

Ναι Μαρία μου όπως το είπες θα ήταν πιο διαχειρισιμο κ ήταν εντελώς αναγωγη 

Κ πραγματικά είχα ταχυκαρδία κ αυτή στο κόσμο της να φωνάζει κιόλας 

  • Λυπημένη/-ος 2

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Gogo1994 said:

Σπίτι είμαι κ ειλικρινά νιώθω τεράστια ανασφάλεια δηλαδή ότι και να γίνει δεν υπάρχει ένας γιατρός να σε δει έκτακτα. Έλεος 

Πήρα τηλέφωνο στον έμβρυολογο που μου είχε κάνει την αυχενική κ τελικά βρήκε ένα κενό ενώ στην αρχή μας είπε όχι 

Θα πάω κορίτσια αλήθεια γιατί είμαι σε πανικό κ μόνο από τον τρόπο που μου μίλησε η γραμματέας 

Σε εγκυο μιλάει πάμε καλα? 

Γωγουλα μου εχεις δικιο! Δεν θελω να πω περισσοτερα τωρα και σε τσιτωσω αλλα μηπως να εψαχνες και εναν αλλο γιατρο; Μια σε αγχωνει, μια σου μιλανε ασχημα και λες οτι νιωθεις ανασφαλεια. Εγω πιστευω να δοκιμασεις και εναν αλλο γιατρο. Μην ακυρωσεις τη γιατρο που εχεις ηδη, αλλα παρε και καμια αλλη γνωμη μηπως σου ταιριαξει καποιος καλυτερα.

Μη μου στεναχωριεσαι Γωγουλα μου οσο μπορεις. Προσπαθησε να ηρεμησεις λιγακι, πιες νερακι και θα βρεις την ακρη σου. Ολα για καλο γινονται, ισως ηταν η αφορμη να βρεις εναν καλυτερο γιατρο

  • Μου αρέσει 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίνο είπε:

Ωραία να πας εκεί! Θα πας τώρα; Μην ανησυχείς πάντως κορίτσι μου όλα θα είναι μια χαρά αλλά αντιλαμβάνομαι απόλυτα τον πανικό σου.. 

Να σας πω με ξενέρωσε η Συμπεριφορά της γραμματέα πάρα πολύ 

Κ προφανώς εντάξει τόσο καιρό το περίμενα δεν καταλαβαίνουν την αγωνία μας εγώ ένιωσα δηλαδή ότι μόνο αν έχεις κάτι σοβαρό σε βλέπει. Έλεος όλες οι υπόλοιπες τι είμαστε? 

Just now, Υβόννη είπε:

Γωγουλα μου εχεις δικιο! Δεν θελω να πω περισσοτερα τωρα και σε τσιτωσω αλλα μηπως να εψαχνες και εναν αλλο γιατρο; Μια σε αγχωνει, μια σου μιλανε ασχημα και λες οτι νιωθεις ανασφαλεια. Εγω πιστευω να δοκιμασεις και εναν αλλο γιατρο. Μην ακυρωσεις τη γιατρο που εχεις ηδη, αλλα παρε και καμια αλλη γνωμη μηπως σου ταιριαξει καποιος καλυτερα.

Μη μου στεναχωριεσαι Γωγουλα μου οσο μπορεις. Προσπαθησε να ηρεμησεις λιγακι, πιες νερακι και θα βρεις την ακρη σου. Ολα για καλο γινονται, ισως ηταν η αφορμη να βρεις εναν καλυτερο γιατρο

Θα πάω 3.30 στον εμβρυολογο που μου έκανε την αυχενική να είναι καλά ο άνθρωπος ενώ δε μπορούσε μας ξαναπήρε μετά 


yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Gogo1994 είπε:

Να σας πω με ξενέρωσε η Συμπεριφορά της γραμματέα πάρα πολύ 

Κ προφανώς εντάξει τόσο καιρό το περίμενα δεν καταλαβαίνουν την αγωνία μας εγώ ένιωσα δηλαδή ότι μόνο αν έχεις κάτι σοβαρό σε βλέπει. Έλεος όλες οι υπόλοιπες τι είμαστε? 

Απαράδεκτη η συμπεριφορά της και δυστυχώς πάντα μπορεί ενας γραμματέας να είναι η απόλυτη δυσφήμιση και για το γιατρό.. 

Μην το σκέφτεσαι άλλο, πήγαινε στον άλλο γιατρό να δεις το μπεμπακι σου να ηρεμήσεις και μετά με ψυχραιμία βλέπεις τι θα κάνεις από εδώ και πέρα.. Λογικό είναι να σε ταράξει η ηλιθια κάνει και μπουλινγκ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Gogo1994 said:

Να σας πω με ξενέρωσε η Συμπεριφορά της γραμματέα πάρα πολύ 

Κ προφανώς εντάξει τόσο καιρό το περίμενα δεν καταλαβαίνουν την αγωνία μας εγώ ένιωσα δηλαδή ότι μόνο αν έχεις κάτι σοβαρό σε βλέπει. Έλεος όλες οι υπόλοιπες τι είμαστε? 

Θα πάω 3.30 στον εμβρυολογο που μου έκανε την αυχενική να είναι καλά ο άνθρωπος ενώ δε μπορούσε μας ξαναπήρε μετά 

Ρωτησε τον αν ξεριε καποιο γυναικολογο παντως. Ισως αξιζει να δεις και καποιον αλλο που ισως σου ταιριαζει καλυτερα. Σε μια ωριτσα θα πατε δηλαδη. Αν εισαι νηστικη φας κατι κοριτσακι μου, εχεις και την υποταση.


oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

Ρωτησε τον αν ξεριε καποιο γυναικολογο παντως. Ισως αξιζει να δεις και καποιον αλλο που ισως σου ταιριαζει καλυτερα. Σε μια ωριτσα θα πατε δηλαδη. Αν εισαι νηστικη φας κατι κοριτσακι μου, εχεις και την υποταση.

Αλήθεια σας λέω ταραχτηκα που δε μπορεί να καταλάβει την αγωνία των γυναικών κ να με συγκρίνει με μια γυναίκα που πεθαίνει 

Δηλαδή όλες πρέπει να φτάσουμε στο έσχατο σημείο για να μας δώσουν σημασία? Ας έχει τρόπους τουλάχιστον κ να καταλάβει πάρα να μου λέει ρε κορίτσια ε κ αύριο έχει κ κλινική κ χειρουργείο αλλά έστω να το δούμε. Δηλαδή καταλαβαίνετε? Τι πρεπει Ν Α κάνω εγώ δηαλδη6 για να με δει?  Για αυτό δ Ε μπορούσα να περιμένω μέχρι αύριο γιατί πάλι βλέπω να μου το ακυρώνει 


yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Υβόννη είπε:

Καλημερα κοριτσακι μου ομορφο! Αχα το εργαστηριο, σου εδωσε 8 χρονια στην πλατη ετσι! Ελπιζω να μην πουν οτι το μωρο ξεκινα Δημοτικο του χρονου και μας τρελανουν χαχαχα! Κοριτσακι μου αν με μεγαλυτερη κατα 8 ετη ηλικια εχεις τελειες πιθανοτητες μη σκας καθολου!!!! Ολα ειναι τελεια!

Μαγνησιο εγω συνεχιζω γιατι κανω κραμπουλες στην κοιλια. Αλλα πχ εγω σταματησα τη 10 βδομαδα προγεστερονη ενω αλλα κοριτσια παιρνουν. Μην απορεις, ο καθε γιατρος ειναι δοαφορετικος και το μωρακι παιρνει σιγουρα οτι χρειαζεται!!!!

Καλα εκανες και ρωτας! Αυτη ειναι η δοθλεια τους να μας εξηγουν! Καλα γελασα με το σεξ, γιατι μου ειχε πει τα ιδια οταν ρωτησα για προφυλακτικο! Μου λεει γιατι για να μη μεινεις εγκυος; χαχαχα! Σοφακι εγω κανω γιογκα εγκυων και ειλικρινα με εχει βοηθησει παρα πολυ! Οποτε μην αγχωνεσαι και αν εχεις το οκ, με προσοχη εννοειται, βαλε να κανεις πραγματα και δραστηριοτητες που σε ευχαριστουν! Και οσο για τη θαλασσα, αν πας να κανεις μια βουτια και για μενα!!! Αν χαιρεσαι εσυ χαιρεται και το μωρακι σου!

Καλημερα Γωγουλα μου! Κανονισε να μεινει κανενα κουσουρι στον μικρο και να αλλαζει τα ραντεβου αυριο στις κοπελες! Χαχαχαχαχα!

Αχ κοριτσακι μου ελα λιγο εμεινε! Βαλε να φας κατι, κανε κανενα ντουσακι και ξεκινα να ετοιμαζεσαι για να δεις το γιο σου!!!

Ειρηνακι μου πολυ ομορφα τα νεα σου και ποσο θα ηθελα κι εγω να δω τις κολλητες μου...Τον αγαπαω τον αντρουλη μου αλλα δεν μπορω να βλεπω μονο αυτον χαχαχαχα! Ελπιζω να περασατε τελεια!!!!!

Καλημερα αγαπημενες μου φιλεναδες,

σημερα ξυπνησα 5μισι αλλα ξανακοιμηθηκα, ξυπνησα 7, ξανακοιμηθηκα και μετα ξυπνησα 8μισι!! Τουλαχιστον νιωθω ξεκουραστη τωρα, γιατι 5μισι που σηκωθηκα ημουν σαν ζομπι! Να σας πω οτι δεν εχω κραμπες σημερα! Βρε λετε να εδρασε το μαγνησιο; Θα συνεχισω και σημερα χιχιχιχι! Λογικα σημερα το απογευμα θα ξερω και για τα αποτελεσματα της συνεντευξης και εχω λιγη αγωνια! Προσευχηθηκα να γινει το καλυτερο για την οικογενεια μας!

Κοριτσια μου ακουστε και κατι που με εκανε να ανατριχιασω! Μου εστειλε πρωι πρωι μια φιλη μου Ελληνιδα που ειχαμε γνωριστει οταν εμενα στο Παρισι. Ειχαμε να μιλησουμε κανα χρονο και βαλε. Μου λεει οτι με ειδε στον υπνο της και αν ολα καλα. Της ειπα τα νεα μας και οτι περιμενουμε μωρακι! Και τί μου λεει; Αχ δεν ηθελα να στο πω εξαρχης, αλλα αυτο ειδα! Οτι ησουν στα ροζ ντυμενη και μου λες οτι περιμενεις ενα κοριτσακι! Κοριτσια μου ανατριχιασα......

Αχ ανατρίχιασα κ εγώ τ πιστευω αυτά.. εύχομαι ν πάνε όλα με το καλό κοπέλα μοουυ!!!


k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Gogo1994 είπε:

Να σας πω με ξενέρωσε η Συμπεριφορά της γραμματέα πάρα πολύ 

Κ προφανώς εντάξει τόσο καιρό το περίμενα δεν καταλαβαίνουν την αγωνία μας εγώ ένιωσα δηλαδή ότι μόνο αν έχεις κάτι σοβαρό σε βλέπει. Έλεος όλες οι υπόλοιπες τι είμαστε? 

Θα πάω 3.30 στον εμβρυολογο που μου έκανε την αυχενική να είναι καλά ο άνθρωπος ενώ δε μπορούσε μας ξαναπήρε μετά 

Οτι κ να ηταν το θεωρω απαραδεκτο να μιλανε αποτομα,ειναι ελλειψη σεβασμου.κ ποσο μαλλον σε εγκυμονουσα.ηρεμησε τωρα κοριτσι μου αφου θα πας να σε δει ο ανθρωπος.κ ρωτησε τον τωρα που θα πας  αν αναλαμβανει κ ο ιδιος,αν σου κανει να συνεχισεις με αυτον.


oru1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Gogo1994 said:

Αλήθεια σας λέω ταραχτηκα που δε μπορεί να καταλάβει την αγωνία των γυναικών κ να με συγκρίνει με μια γυναίκα που πεθαίνει 

Δηλαδή όλες πρέπει να φτάσουμε στο έσχατο σημείο για να μας δώσουν σημασία? Ας έχει τρόπους τουλάχιστον κ να καταλάβει πάρα να μου λέει ρε κορίτσια ε κ αύριο έχει κ κλινική κ χειρουργείο αλλά έστω να το δούμε. Δηλαδή καταλαβαίνετε? Τι πρεπει Ν Α κάνω εγώ δηαλδη6 για να με δει?  Για αυτό δ Ε μπορούσα να περιμένω μέχρι αύριο γιατί πάλι βλέπω να μου το ακυρώνει 

Πηγαινε σημερα στον εμβρυολογο, ρωτα τις ερωτησεις σου, δες το μωρακι σου και θα δουμε το επομενο βημα. Ας φυγει αυτη η μερα τωρα και να πανε ολα καλα στην εξεταση. Εισαι λιγο καλυτερα;


oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Φραουλίνο είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!! 

Εγώ γιατί ποτέ δεν πήρα μαγνήσιο; Είναι απαραίτητο; Ούτε προγεστερονη τίποτα.. Το μόνο που παίρνω από την αρχή είναι φυλικο οξύ και τώρα το σταμάτησα και παίρνω ένα που είναι σίδηρος με φυλικο μαζί! 

Κ εγώ φραουλινο μαγνήσιο δεν παίρνω κ τ ρώτησα χτες αλλά μ είπε δεν βλέπει συσπάσεις!!

  • Μου αρέσει 1

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...