Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , LeneL είπε:

      Λοιπόν, για τη θρομβοφιλια δεν ξέρω να σου πω, αλλά αν δε νοιωθετε καλά, να επιμείνετε να κάνει μια εξέταση, έτσι κι αλλιώς αίματος είναι.. 

      Με το τέστ Παπ δεν υπάρχει θέμα, πιο επικίνδυνο είναι να υπάρχει κάποιο μικρόβιο και να μη βρεθεί και γενικά καλλιέργεια κολπικού υγρού θα κάνει και σε άλλο στάδιο της εγκυμοσύνης γιατί λόγω της κατάστασης υπάρχουν πολλά υγρά στην περιοχή και ανθούν διάφορα πράγματα..

      Η αποκόλληση δεν έχει να κάνει απαραίτητα με την κούραση. Σίγουρα την επιβαρύνει η κούραση και η έντονη δραστηριότητα, αλλά η αποκόλληση μπορεί να έχει να κάνει και με τον τρόπο που έπιασε ο σάκος πχ όταν αναπτυσσόταν. Μη σας αγχωνει αυτό. Μικρές αποκολλήσεις συμβαίνουν, αλλά με την ξεκούραση φεύγουν!

      Σε ευχαριστούμε πολύ αλήθεια η θα ζητήσω 30 Μαίου να της γράψει και για θρομβοφιλια η επειδή είναι μακριά ακόμα 12 μέρες μπορεί να  πάρω μια γνωστή μου που δουλεύει σε νοσοκομείο να της γράψει θα δω 

      • Ευχή 1

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

@Υβόννη μάλλον θα είσαι από τις πρώτες λοιπον.. Θα μάθουμε τα νέα σου και θα ανυπομονούμε να έρθει η σειρά μας. Νωρίς δεν είναι γιατί το ρυθμίζουν με βάση τις εβδομάδες κι από ότι καταλαβαίνω οι Γερμανοί δεν αφήνουν τίποτα να πέσει κάτω..

@Gogo1994 χαίρομαι πολύ που όλα είναι καλά!! Πήγαινε αύριο στη γιατρό σου συζήτησε μαζί της και μετά με καθαρό μυαλό αποφάσισε αν σου κάνει..


BwLip2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, MumMaria είπε:

Βρε δεν χαλάνε όλα....περιμένετε να δείτε τον γιο μου!!!ααχαχαχααχα

Εγώ 25/06 β επιπέδου,κοντά κοντα

Βρε ναι,βλέπουν ημερομηνίες κ στο κλείνουνε,μην ανησυχείς!!!

Σας αφήνω να πάω ποδολογοοοο

Μουαααατς

Μαρια μου ελπίζω να υπάρχει βελτίωση σήμερα 

 


yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Gogo1994 είπε:

Κορίτσια μου και  ακούσαμε τη καρδούλα του και το πουλάκι μας μεγάλωσε τον είδαμε μπρούμυτα και τουρλωσε κ κωλαράκι 

Ηρεμισα αφάνταστα να ξέρετε επίσης ο γιατρός αυτός δε πίστευε ότι έχει Να μέ δει η γιατρός μου από 7 Απριλίου. 

 

Βρε Γωγω μου είναι πολύ μεγάλο διάστημα !σχεδον δυο μήνες !!λογικο να αγωνιείς!!χαιρομαι που ηρεμησες κ είναι καλα ο μικρούλης σου !αυτο μετράει ,,,


i8Mup3.png?t=1&0EalCpq6

Link to comment
Share on other sites

Just now, demifilol είπε:

Βρε Γωγω μου είναι πολύ μεγάλο διάστημα !σχεδον δυο μήνες !!λογικο να αγωνιείς!!χαιρομαι που ηρεμησες κ είναι καλα ο μικρούλης σου !αυτο μετράει ,,,

Τουλάχιστον να καταφέρω να πάω αύριο να μου γράψει εξετάσεις να δω κ που είναι το ζάχαρο 


yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Gogo1994 είπε:

Τουλάχιστον να καταφέρω να πάω αύριο να μου γράψει εξετάσεις να δω κ που είναι το ζάχαρο 

τι αγωνία κ αυτή..τουλάχιστον σήμερα το είδες το μωράκι σου κ σου έφυγε κάπως το ανγχος σου..τώρα αν θα αλλάξεις γιατρό είναι στα δικά σου κριτήρια εσύ ξέρεις εσύ αποφασίζεις οι γιατροί όμως πρέπει να μας καθησυχαζουν κ οχι να μας φορτώνουν κ αλλες αγωνιες να τους εμπιστεύομαστε..ίσως θεώρησε πιο σημαντικό το αλλό περιστατικό που κ θα ήταν φυσικά αλλά κ εσύ είχες τόσο καιρό και η γραμματέας τι να πω πρέπει να σέβεται όλα τα περιστατικά θα μπορούσε λίγο πιο μετά να σε βάλει η κάτι σε συνεννόηση με τον γιατρο όχι να φέρθει έτσι.

Just now, MumMaria είπε:

Βρε δεν χαλάνε όλα....περιμένετε να δείτε τον γιο μου!!!ααχαχαχααχα

Εγώ 25/06 β επιπέδου,κοντά κοντα

Βρε ναι,βλέπουν ημερομηνίες κ στο κλείνουνε,μην ανησυχείς!!!

Σας αφήνω να πάω ποδολογοοοο

Μουαααατς

όλα να πάνε καλά στον ποδολογο καλά νέα!!!


i0cXp3.png?t=1&L0kq4ho6

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, VDPap said:

Κι εγώ 16/06! Παλι θα φάω την κρυάδα μου φαίνεται όπως και στην αυχενική..Δε μπορείτε να πείτε όμως...σας κάνω ποδαρικό κάθε φορά..γουρλίδικο βεβαια;)

Κι εγώ το ρώτησα στον γιατρό μου και μου είπε τα εξής..Με την ολοκλήρωση των 20 εβδομάδων το μωράκι μεγαλώνει μεν, αλλά είναι ακόμη σε θέση να στριφογυρίζει με άνεση μες στη κοιλιτσα μας για την πλήρη παρακολούθηση όλων των οργάνων του κλπ, γεγονός που διευκολύνει την εξέταση..

Κοριτσακι μου εσυ θα εχεις βιντεοκληση παλι ή θα τον παρεις μαζι αυτη τη φορα; Οχι τιποτε αλλο, τοσες κλησεις με το γιατρο εχουν κανει και τα εχουν πει, να γνωριστουν τα αγορια επιτελους χαχαχαχα!

Σε ευχαριστω πολυ που μου ειπες αυτο το επιχειρημα! Γιατι ενω η γιατρος μου ειναι αναλυτικη, ο εμβρυολογος ειναι βαρυς και ασηκωτος χαχαχα!

Just now, Gogo1994 said:

Κορίτσια μου και  ακούσαμε τη καρδούλα του και το πουλάκι μας μεγάλωσε τον είδαμε μπρούμυτα και τουρλωσε κ κωλαράκι 

Ηρεμισα αφάνταστα να ξέρετε επίσης ο γιατρός αυτός δε πίστευε ότι έχει Να μέ δει η γιατρός μου από 7 Απριλίου. 

 

Γωγουλα μου με το καλο ο αντρακλας!!!!!!! Ολα τα ειδατε τίποτα δεν σας αφησε κρυφο χαχαχα!

Γωγουλα μου να ηρεμησεις τωρα και σκεψου το επομενο σου βημα...Ο εμβρυολογος αυτος ειναι και γυναικολογο; Θα μπορουσε αραγε να σε αναλαβει; Σκεψου καλα και συζητησε με τον αντρουλη σου ωστε να βρεις το γιατρο που νιωθεις ηρεμια και ασφαλεια! Μας περιμενουν ακομη αρκετοι μηνες και δεν γινεται να εχεις μια γιατρο με την οποια βλεπω δεν εχετε χημεια...

Just now, Eirini1988 said:

@Υβόννη μάλλον θα είσαι από τις πρώτες λοιπον.. Θα μάθουμε τα νέα σου και θα ανυπομονούμε να έρθει η σειρά μας. Νωρίς δεν είναι γιατί το ρυθμίζουν με βάση τις εβδομάδες κι από ότι καταλαβαίνω οι Γερμανοί δεν αφήνουν τίποτα να πέσει κάτω..

@Gogo1994 χαίρομαι πολύ που όλα είναι καλά!! Πήγαινε αύριο στη γιατρό σου συζήτησε μαζί της και μετά με καθαρό μυαλό αποφάσισε αν σου κάνει..

Χαχαχαχα εχεις δικιο Ειρηνακι μου! Απλα απορησα που ειμαι νωρις αλλα ναι θα αφηνε ο Γερμαναρας κατι στην τυχη; Χαχαχαχαχα

  • Μου αρέσει 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, VDPap είπε:

Κι εγώ 16/06! Παλι θα φάω την κρυάδα μου φαίνεται όπως και στην αυχενική..Δε μπορείτε να πείτε όμως...σας κάνω ποδαρικό κάθε φορά..γουρλίδικο βεβαια;)

Κι εγώ το ρώτησα στον γιατρό μου και μου είπε τα εξής..Με την ολοκλήρωση των 20 εβδομάδων το μωράκι μεγαλώνει μεν, αλλά είναι ακόμη σε θέση να στριφογυρίζει με άνεση μες στη κοιλιτσα μας για την πλήρη παρακολούθηση όλων των οργάνων του κλπ, γεγονός που διευκολύνει την εξέταση..

Έτσι γουρλιδικο ποδαρικο να μας κάνει ο γιοκας σου όπως κ στην αυχενική:x

Just now, Καντι είπε:

Καλε καθόλου δεν σνομπαρω, αλλα ολες για κορίτσι με έχουν!

Κι εμένα ένα τέτοιο vibe μου βγαίνει να πω την αλήθεια...για να δούμε...:x

Just now, Gogo1994 είπε:

Κορίτσια μου και  ακούσαμε τη καρδούλα του και το πουλάκι μας μεγάλωσε τον είδαμε μπρούμυτα και τουρλωσε κ κωλαράκι 

Ηρεμισα αφάνταστα να ξέρετε επίσης ο γιατρός αυτός δε πίστευε ότι έχει Να μέ δει η γιατρός μου από 7 Απριλίου. 

 

Σούπερ!!!!μεγάλωσε ε;;;;;σου βγήκε η πίστη βέβαια να τον δεις αλλά σκέψου την στιγμή που τον είδες!!!

Καλά δεν μπορώ να αφήσω ασχολιαστο ...7 Απριλίου;;;αλήθεια τώρα;ούτε στο εξωτερικό τόσο αραιά..οκ είναι αυστηρή αλλά να σε βλέπει κ τόσο αραιά...κυρία μου αν θες να με αγχωνει με αυτά που μου λες ,θα με βλέπεις μετά κ συχνά,αμ τι;;

Κορίτσια μου ευχαριστω για το ενδιαφέρον.μου άρεσε πολύ η ποδολογος.περισσοτερο μιλήσαμε κ μου εξήγησε πως δουλεύει.της φάνηκε light η περίπτωσή μου κ είναι σίγουρη ότι ούτε χειρουργεία θα χρειαστεί ούτε φάρμακα.μου είπε να το έχω κλειστό με γαζουλα αποστειρωτικη κ αντισηπτικό,να το αλλάζω 3 φορές την ημέρα κ όταν ηρεμήσει λιγο το πυον με αυτόν τον τρόπο,το Σάββατο να με δει για να μου το καθαρίσει.τωρα απλά μου το πίεσε κ είδε το σημείο,λεφτά δεν πήρε.πολυ κομπλέ μου φάνηκε.αααα!κ ο χώρος πεντακάθαρος,μύριζε οινόπνευμα,ούτε χειρουργείο να ήταν..

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου βγηκε η θεση και δεν την πηρα. Πηραν απο αλλο τομεα απο τον δικο μου, οποτε δεν θα ειχα ελπιδες αλλα με εβαλαν μεσα στις 7 καλυτερες ομιλιες οποτε κραταμε αυτο το θετικο και οτι δε θα μετακομιζουμε Γαλλια με μωρο παιδι του χρονου!

Μαρακι μου χαρηκα πολυ με την γιατρο!!!!!! Ποσο καλη και ποσο ανθρωπος! Να δεις θα σε βαλει σε σειρα και θα περασει!!

  • Μου αρέσει 2

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

Κοριτσια μου βγηκε η θεση και δεν την πηρα. Πηραν απο αλλο τομεα απο τον δικο μου, οποτε δεν θα ειχα ελπιδες αλλα με εβαλαν μεσα στις 7 καλυτερες ομιλιες οποτε κραταμε αυτο το θετικο και οτι δε θα μετακομιζουμε Γαλλια με μωρο παιδι του χρονου!

Μαρακι μου χαρηκα πολυ με την γιατρο!!!!!! Ποσο καλη και ποσο ανθρωπος! Να δεις θα σε βαλει σε σειρα και θα περασει!!

Πόσο λυπάμαι κορίτσι μου!!ελπίζω να μην στεναχωρεθηκες πολύ!!! εννοείται κράτα ότι ήσουν στις 7 καλύτερες,λίγο το έχεις;;;;!!!! Όλα γίνονται για κάποιο λόγο.. μπορεί του χρόνου βρε παιδί μου να ανοίξει μια θέση στην θεσσαλονικη;) που ξέρεις;;:grin:

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, MumMaria said:

Πόσο λυπάμαι κορίτσι μου!!ελπίζω να μην στεναχωρεθηκες πολύ!!! εννοείται κράτα ότι ήσουν στις 7 καλύτερες,λίγο το έχεις;;;;!!!! Όλα γίνονται για κάποιο λόγο.. μπορεί του χρόνου βρε παιδί μου να ανοίξει μια θέση στην θεσσαλονικη;) που ξέρεις;;:grin:

Οχι δε στεναχωρεθηκα Μαρακι μου γιατι ειχα προσευχηθει να γινει το καλυτερο για την οικογενεια μας! Ξερω οτι ειναι δυσκολο γενικα. Θα συνεχισω να προσπαθω και αν ανοιξει θεση θα κανω αιτηση Θεσσαλονικη, να κανουμε και τους αρραβωνες! Χαχαχαχα! Σας ευχαρισρω ολες για την παρεα σημερα που ειχα αγχος!

  • Μου αρέσει 2

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

Κοριτσια μου βγηκε η θεση και δεν την πηρα. Πηραν απο αλλο τομεα απο τον δικο μου, οποτε δεν θα ειχα ελπιδες αλλα με εβαλαν μεσα στις 7 καλυτερες ομιλιες οποτε κραταμε αυτο το θετικο και οτι δε θα μετακομιζουμε Γαλλια με μωρο παιδι του χρονου!

Μαρακι μου χαρηκα πολυ με την γιατρο!!!!!! Ποσο καλη και ποσο ανθρωπος! Να δεις θα σε βαλει σε σειρα και θα περασει!!

Κάθε εμπόδιο για καλό! Και προς το παρόν ισως είναι και καλύτερα με το μωρό είστε εκεί και να μην τρέχετε με μετακινησεις σε άλλη χώρα. Πάντως το ότι ήσουν ανάμεσα στους 7 καλύτερους είναι μεγάλη επιτυχία.. Συγχαρητήρια λοιπόν! 


BwLip2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

Κοριτσακι μου εσυ θα εχεις βιντεοκληση παλι ή θα τον παρεις μαζι αυτη τη φορα; Οχι τιποτε αλλο, τοσες κλησεις με το γιατρο εχουν κανει και τα εχουν πει, να γνωριστουν τα αγορια επιτελους χαχαχαχα!

Σε ευχαριστω πολυ που μου ειπες αυτο το επιχειρημα! Γιατι ενω η γιατρος μου ειναι αναλυτικη, ο εμβρυολογος ειναι βαρυς και ασηκωτος χαχαχα!

Γωγουλα μου με το καλο ο αντρακλας!!!!!!! Ολα τα ειδατε τίποτα δεν σας αφησε κρυφο χαχαχα!

Γωγουλα μου να ηρεμησεις τωρα και σκεψου το επομενο σου βημα...Ο εμβρυολογος αυτος ειναι και γυναικολογο; Θα μπορουσε αραγε να σε αναλαβει; Σκεψου καλα και συζητησε με τον αντρουλη σου ωστε να βρεις το γιατρο που νιωθεις ηρεμια και ασφαλεια! Μας περιμενουν ακομη αρκετοι μηνες και δεν γινεται να εχεις μια γιατρο με την οποια βλεπω δεν εχετε χημεια...

Χαχαχαχα εχεις δικιο Ειρηνακι μου! Απλα απορησα που ειμαι νωρις αλλα ναι θα αφηνε ο Γερμαναρας κατι στην τυχη; Χαχαχαχαχα

Κάθε εμπόδιο για καλό γλυκό μου κορίτσι... @MumMaria κ εγώ το ίδιο σκέφτηκα..χιχιχιχιχι Και που ξέρεις @Υβόννη μπορεί το κάρμα να σε θέλει δίπλα στη συμπεθέρα σου..χιχιχιχι

Ελπιζω να σε βοήθησα γτ το έγραψα λίγο μπακαλίστικα..έτσι όπως το θυμόμουν..

Χαχα..γνωρίζονται τα αγόρια..προβλέπεται μαραθώνιος η β επιπέδου..δν θυμάμαι αν σας είπα πως θα παρευρίσκεται κι ένας ακόμη γιατρός παιδοκαρδιολογος αν δεν κάνω λάθος..Μας ρώτησε ο γιατρός την περασμένη φορά αν θελουμε να έχουμε και μια άποψη από παιδοκαρδιολογο, μας σύστησε τον συγκεκριμένο και το αστείο είναι πως είναι φίλος του άνδρα μου..ΘΑ ΞΗΜΕΡΩΣΟΥΜΕ

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

xFySp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

Οχι δε στεναχωρεθηκα Μαρακι μου γιατι ειχα προσευχηθει να γινει το καλυτερο για την οικογενεια μας! Ξερω οτι ειναι δυσκολο γενικα. Θα συνεχισω να προσπαθω και αν ανοιξει θεση θα κανω αιτηση Θεσσαλονικη, να κανουμε και τους αρραβωνες! Χαχαχαχα! Σας ευχαρισρω ολες για την παρεα σημερα που ειχα αγχος!

Άρα ξεκινάς να σκέφτεσαι πως θα οργανώσεις το σαλόνι για να είναι baby friendly έτσι;;; Οριακά θα αρχίσω εγώ να μπαινω κ να ψάχνω αν ανοίξει καμία θέση Θεσσαλονίκη να σε ειδοποιήσω!!αχαχαχαχα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Eirini1988 said:

Κάθε εμπόδιο για καλό! Και προς το παρόν ισως είναι και καλύτερα με το μωρό είστε εκεί και να μην τρέχετε με μετακινησεις σε άλλη χώρα. Πάντως το ότι ήσουν ανάμεσα στους 7 καλύτερους είναι μεγάλη επιτυχία.. Συγχαρητήρια λοιπόν! 

 

Just now, VDPap said:

Κάθε εμπόδιο για καλό γλυκό μου κορίτσι... @MumMaria κ εγώ το ίδιο σκέφτηκα..χιχιχιχιχι Και που ξέρεις @Υβόννη μπορεί το κάρμα να σε θέλει δίπλα στη συμπεθέρα σου..χιχιχιχι

Ελπιζω να σε βοήθησα γτ το έγραψα λίγο μπακαλίστικα..έτσι όπως το θυμόμουν..

 

Just now, MumMaria said:

Άρα ξεκινάς να σκέφτεσαι πως θα οργανώσεις το σαλόνι για να είναι baby friendly έτσι;;; Οριακά θα αρχίσω εγώ να μπαινω κ να ψάχνω αν ανοίξει καμία θέση Θεσσαλονίκη να σε ειδοποιήσω!!αχαχαχαχα

Ευχαριστω πολυ κοριτσακια μου και συγγνωμη που ξεφυγα αποτο θεμα "μανουλες"! Καθε χρονο κανω αιτησεις, καποια στιγμη ευχομαι καπου να ριζωσουμε! Σας ευχαριστω ολες πολυ, αν και δεν γνωριζομαστε απο κοντα (ακομη) νιωθω οτι ειμαστε μια παρεα εδω!

@VDPapμια χαρα καταλαβα τι ελεγες για το γιατρο!! Εμ του τα βγαζω και με το τσιγκελι του εμβρυολογου εδω! Καλου κακου λες να εχω τον αντρα σου σε βιντεοκληση μπας και ρωτησει τιποτα; Μιλαει Γερμανικα; Χαχαχαχαχαχα! Θα μας κανεις το καλυτερο ποδαρικο!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...