Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Giouli36 είπε:

      Αχ κορίτσι μου το για πότε μεγάλωσαν ούτε που το καταλαβα και γω!!

      Εγώ συνελαβα φυσιολογικά μετά από 3 διεγερσεις και εξωσωματικες στις οποίες μετά βίας μου έμενε ένα έμβρυο για νσ μεταφέρω(τα καλά της επαρχίας και του δημοσίου νοσοκομείου). Στο τέλος μετά από την τρίτη τελευταία εξωσωματικη όταν έμεινα φυσιολογικά έγκυος και παλινδρομησε είπα θα κάνω μια προσπάθεια σε κέντρο της Αθήνας αλλά με πρόλαβε ο μικρός!!!!

      Οπότε δεν έχω κανένα έμβρυο και να σου πω την αλήθεια μου δε νομίζω ότι έχω τις ψυχικές αντοχές για να μπω πάλι σ'αυτη τη διαδικασία και εγώ και ο σύζυγος!!

      Όταν γεννήθηκε ο μικρός είχα πει σ'ευχαριστω Θεέ μου που μου έφερες τον μικρό, τώρα όσο περνάει ο καιρός σκέφτομαι ότι θέλω ένα αδερφάκι για τν μικρούλι για να μην είναι μόνος του μεγαλώνοντας, αλλά έχουμε πει αν  μας κάτσει φυσιολογικά, που το θεωρώ πολύ πολύ δύσκολο γιατί περνάει και ο καιρός και κοντεύω τα 40!!!

      Εν τω μεταξυ θυμάμαι ότι στην εγκυμοσυνη σου έκανες καθε μέρα εμετό και γενικά δεν πρέπει να πέρασες πολύ καλα!!Σου βγάζω τκ καπελο!!!Τι είμαστε εμείς οι μανάδες, τι περνάμε για να φέρουμε στη ζωή αυτά τα μικροσκοπικά πλασματακια σε πρώτη φάση!!Χαρά στο κουράγιο σου❤️!!

      Ναι έκανα εμετούς μέχρι την ημέρα που γέννησα,αλλά δεν πειράζει, τουλάχιστον δεν έπαθα υπερεμεση και δεν νοσηλεύτηκα🙂 Είχα πάθει και οξεία τενοντίτιδα στο ένα χέρι και ήπια στο άλλο, ήμουν με νάρθηκα τους τελευταίους 3μηνες,ήταν δύσκολο.Λογω των ορμονών και αυτό όπως μου είχε πει ο ορθοπεδικός🤷

      Αχ εχουμε και ίδια ηλικία βλέπω και εγώ 39 είμαι και είπα πως αν είναι να κανω κ άλλο μωράκι, τώρα είναι η στιγμή,γιατί με χαμηλή ΑΜΗ και γενικά με όχι καλή ανταπόκριση στα φάρμακα,δεν έχω και πολλά περιθώρια. Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια,σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να αποκτήσεις κ άλλο παιδάκι αν το θέλεις και να έχεις κάθε ευτυχία! Το αξίζεις 🥰Εφόσον έμεινες φυσιολογικά έγκυος μια φορά,γιατί όχι και μια δεύτερη?Όλα είναι πιθανά 

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, MumMaria είπε:

Έτσι γουρλιδικο ποδαρικο να μας κάνει ο γιοκας σου όπως κ στην αυχενική:x

Κι εμένα ένα τέτοιο vibe μου βγαίνει να πω την αλήθεια...για να δούμε...:x

Σούπερ!!!!μεγάλωσε ε;;;;;σου βγήκε η πίστη βέβαια να τον δεις αλλά σκέψου την στιγμή που τον είδες!!!

Καλά δεν μπορώ να αφήσω ασχολιαστο ...7 Απριλίου;;;αλήθεια τώρα;ούτε στο εξωτερικό τόσο αραιά..οκ είναι αυστηρή αλλά να σε βλέπει κ τόσο αραιά...κυρία μου αν θες να με αγχωνει με αυτά που μου λες ,θα με βλέπεις μετά κ συχνά,αμ τι;;

Κορίτσια μου ευχαριστω για το ενδιαφέρον.μου άρεσε πολύ η ποδολογος.περισσοτερο μιλήσαμε κ μου εξήγησε πως δουλεύει.της φάνηκε light η περίπτωσή μου κ είναι σίγουρη ότι ούτε χειρουργεία θα χρειαστεί ούτε φάρμακα.μου είπε να το έχω κλειστό με γαζουλα αποστειρωτικη κ αντισηπτικό,να το αλλάζω 3 φορές την ημέρα κ όταν ηρεμήσει λιγο το πυον με αυτόν τον τρόπο,το Σάββατο να με δει για να μου το καθαρίσει.τωρα απλά μου το πίεσε κ είδε το σημείο,λεφτά δεν πήρε.πολυ κομπλέ μου φάνηκε.αααα!κ ο χώρος πεντακάθαρος,μύριζε οινόπνευμα,ούτε χειρουργείο να ήταν..

Τέλεια Μαράκι μ ευτυχώς πήγες κ σ αυτήν, να π υπάρχουν κ λύσεις  χωρίς υπερβολές με χειρουργεία..  @Gogo1994 τ Μάιο δεν εκάνες την αυχενικη;;;νομίζω όλες οι κοπέλες μετά την Αυχενική σε εμβρυολογο τώρα είχαμε όλες ραντεβού ξανά στο γιατρό μας.. απλά απαράδεκτοι π δεν σας ενημέρωσαν κ πήγατε τζάμπα.. Κ ίσως θ έπρεπε να σας κλείσουν αυτοί ραντεβού γ Αύριο πχ..τ ν πωω  

Ααα επίσης εγώ έχω ραντεβού στις 30 Ιουνίου ο γιατρός δεν μ είπε γ β επιπέδου, υποθέτω ότι επειδή εκείνη τ βδομαδα θα είμαι 21 και, θ μ τ πει εκείνη τ μέρα γ ν παω

  • Μου αρέσει 1

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Υβόννη είπε:

 

 

Ευχαριστω πολυ κοριτσακια μου και συγγνωμη που ξεφυγα αποτο θεμα "μανουλες"! Καθε χρονο κανω αιτησεις, καποια στιγμη ευχομαι καπου να ριζωσουμε! Σας ευχαριστω ολες πολυ, αν και δεν γνωριζομαστε απο κοντα (ακομη) νιωθω οτι ειμαστε μια παρεα εδω!

@VDPapμια χαρα καταλαβα τι ελεγες για το γιατρο!! Εμ του τα βγαζω και με το τσιγκελι του εμβρυολογου εδω! Καλου κακου λες να εχω τον αντρα σου σε βιντεοκληση μπας και ρωτησει τιποτα; Μιλαει Γερμανικα; Χαχαχαχαχαχα! Θα μας κανεις το καλυτερο ποδαρικο!

Υβοννη μου μπραβο που ησουν στα 7 καλυτερα, γνωριζεις οτι θα παραμεινετε κ Γερμανια κ μπορεις να οργανωσεις το χωρο του μπεμπε 


oru1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

Κοριτσια μου βγηκε η θεση και δεν την πηρα. Πηραν απο αλλο τομεα απο τον δικο μου, οποτε δεν θα ειχα ελπιδες αλλα με εβαλαν μεσα στις 7 καλυτερες ομιλιες οποτε κραταμε αυτο το θετικο και οτι δε θα μετακομιζουμε Γαλλια με μωρο παιδι του χρονου!

Μαρακι μου χαρηκα πολυ με την γιατρο!!!!!! Ποσο καλη και ποσο ανθρωπος! Να δεις θα σε βαλει σε σειρα και θα περασει!!

Μέσα σ όλα βγαίνει κ κάτι καλό γλίτωσες τ πέρα δώθε.. κάθε εμπόδιο σε καλό λένε κοπέλα μ..


k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, MumMaria είπε:

Έτσι γουρλιδικο ποδαρικο να μας κάνει ο γιοκας σου όπως κ στην αυχενική:x

Κι εμένα ένα τέτοιο vibe μου βγαίνει να πω την αλήθεια...για να δούμε...:x

Σούπερ!!!!μεγάλωσε ε;;;;;σου βγήκε η πίστη βέβαια να τον δεις αλλά σκέψου την στιγμή που τον είδες!!!

Καλά δεν μπορώ να αφήσω ασχολιαστο ...7 Απριλίου;;;αλήθεια τώρα;ούτε στο εξωτερικό τόσο αραιά..οκ είναι αυστηρή αλλά να σε βλέπει κ τόσο αραιά...κυρία μου αν θες να με αγχωνει με αυτά που μου λες ,θα με βλέπεις μετά κ συχνά,αμ τι;;

Κορίτσια μου ευχαριστω για το ενδιαφέρον.μου άρεσε πολύ η ποδολογος.περισσοτερο μιλήσαμε κ μου εξήγησε πως δουλεύει.της φάνηκε light η περίπτωσή μου κ είναι σίγουρη ότι ούτε χειρουργεία θα χρειαστεί ούτε φάρμακα.μου είπε να το έχω κλειστό με γαζουλα αποστειρωτικη κ αντισηπτικό,να το αλλάζω 3 φορές την ημέρα κ όταν ηρεμήσει λιγο το πυον με αυτόν τον τρόπο,το Σάββατο να με δει για να μου το καθαρίσει.τωρα απλά μου το πίεσε κ είδε το σημείο,λεφτά δεν πήρε.πολυ κομπλέ μου φάνηκε.αααα!κ ο χώρος πεντακάθαρος,μύριζε οινόπνευμα,ούτε χειρουργείο να ήταν..

Τέλεια Μαράκι !σιγα σιγά ολα λύνονται κ πηγαίνουν καλύτερα !!περαστικουλια !!


i8Mup3.png?t=1&0EalCpq6

Link to comment
Share on other sites

Just now, VDPap είπε:

Κάθε εμπόδιο για καλό γλυκό μου κορίτσι... @MumMaria κ εγώ το ίδιο σκέφτηκα..χιχιχιχιχι Και που ξέρεις @Υβόννη μπορεί το κάρμα να σε θέλει δίπλα στη συμπεθέρα σου..χιχιχιχι

Ελπιζω να σε βοήθησα γτ το έγραψα λίγο μπακαλίστικα..έτσι όπως το θυμόμουν..

Χαχα..γνωρίζονται τα αγόρια..προβλέπεται μαραθώνιος η β επιπέδου..δν θυμάμαι αν σας είπα πως θα παρευρίσκεται κι ένας ακόμη γιατρός παιδοκαρδιολογος αν δεν κάνω λάθος..Μας ρώτησε ο γιατρός την περασμένη φορά αν θελουμε να έχουμε και μια άποψη από παιδοκαρδιολογο, μας σύστησε τον συγκεκριμένο και το αστείο είναι πως είναι φίλος του άνδρα μου..ΘΑ ΞΗΜΕΡΩΣΟΥΜΕ

Αχααχααχα!!καλά θα γίνει χαμός,πάρε κάνα σαντουιτσακι μαζί σου να έχεις να τσιμπισεις κ κάτι...αχαχαχαχα

Just now, Despoina Mar είπε:

Τέλεια Μαράκι μ ευτυχώς πήγες κ σ αυτήν, να π υπάρχουν κ λύσεις  χωρίς υπερβολές με χειρουργεία..  @Gogo1994 τ Μάιο δεν εκάνες την αυχενικη;;;νομίζω όλες οι κοπέλες μετά την Αυχενική σε εμβρυολογο τώρα είχαμε όλες ραντεβού ξανά στο γιατρό μας.. απλά απαράδεκτοι π δεν σας ενημέρωσαν κ πήγατε τζάμπα.. Κ ίσως θ έπρεπε να σας κλείσουν αυτοί ραντεβού γ Αύριο πχ..τ ν πωω  

Ααα επίσης εγώ έχω ραντεβού στις 30 Ιουνίου ο γιατρός δεν μ είπε γ β επιπέδου, υποθέτω ότι επειδή εκείνη τ βδομαδα θα είμαι 21 και, θ μ τ πει εκείνη τ μέρα γ ν παω

Άντε να δούμε..δεν προτρεχω βεβαια,αλλά μου άρεσε το στυλ κ ο τρόπος αντιμετώπισης της.

Just now, demifilol είπε:

Τέλεια Μαράκι !σιγα σιγά ολα λύνονται κ πηγαίνουν καλύτερα !!περαστικουλια !!

Ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου γλυκιά!αύριο θα δεις την κοπελαρα μας ε;;;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, VDPap said:

Κάθε εμπόδιο για καλό γλυκό μου κορίτσι... @MumMaria κ εγώ το ίδιο σκέφτηκα..χιχιχιχιχι Και που ξέρεις @Υβόννη μπορεί το κάρμα να σε θέλει δίπλα στη συμπεθέρα σου..χιχιχιχι

Ελπιζω να σε βοήθησα γτ το έγραψα λίγο μπακαλίστικα..έτσι όπως το θυμόμουν..

Χαχα..γνωρίζονται τα αγόρια..προβλέπεται μαραθώνιος η β επιπέδου..δν θυμάμαι αν σας είπα πως θα παρευρίσκεται κι ένας ακόμη γιατρός παιδοκαρδιολογος αν δεν κάνω λάθος..Μας ρώτησε ο γιατρός την περασμένη φορά αν θελουμε να έχουμε και μια άποψη από παιδοκαρδιολογο, μας σύστησε τον συγκεκριμένο και το αστείο είναι πως είναι φίλος του άνδρα μου..ΘΑ ΞΗΜΕΡΩΣΟΥΜΕ

Χαχαχαχαχα τωρα διαβασα τη συνεχεια στο ποστ!!!! Να μπεις να μας πεις νεα, μην περιμενεις να τελειωσουν να τα λενε οι αντρες! Αυτοι μπορει να ανοιξουν και καμια μπυριτσα εκει πανω στην κουβεντα!!!!

Just now, ΕΥΑ! said:

Υβοννη μου μπραβο που ησουν στα 7 καλυτερα, γνωριζεις οτι θα παραμεινετε κ Γερμανια κ μπορεις να οργανωσεις το χωρο του μπεμπε 

Ευχαριστω κουκλιτσα μου!!!!! Ναι θα τα οργανωσουμε ολα και αν και μικρο το σπιτακι μας ελπιζω να το κανουμε ομορφο!

 

Just now, Despoina Mar said:

Μέσα σ όλα βγαίνει κ κάτι καλό γλίτωσες τ πέρα δώθε.. κάθε εμπόδιο σε καλό λένε κοπέλα μ..

Ετσι οπως τα λες κοριτσακι μου! Εσυ δεν μας ειπες! Πώς ειναι το νεο σπιτακι;;;;;;

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, MumMaria είπε:

Αχααχααχα!!καλά θα γίνει χαμός,πάρε κάνα σαντουιτσακι μαζί σου να έχεις να τσιμπισεις κ κάτι...αχαχαχαχα

Άντε να δούμε..δεν προτρεχω βεβαια,αλλά μου άρεσε το στυλ κ ο τρόπος αντιμετώπισης της.

Ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου γλυκιά!αύριο θα δεις την κοπελαρα μας ε;;;

Αχ αυτή η κοπελαρα αχ !!!εβγαλα ότι είχα πάλι σήμερα (συγγνώμη κορίτσια )!ας είναι καλα κ η ζόρικη μ κ ο τράχηλος !

μαρακι ξέρεις κανεναν αναπτυξιολογο ;


i8Mup3.png?t=1&0EalCpq6

Link to comment
Share on other sites

Just now, demifilol είπε:

Αχ αυτή η κοπελαρα αχ !!!εβγαλα ότι είχα πάλι σήμερα (συγγνώμη κορίτσια )!ας είναι καλα κ η ζόρικη μ κ ο τράχηλος !

μαρακι ξέρεις κανεναν αναπτυξιολογο ;

Κάποιον καλό να σου συστήσω,δυστυχώς δεν ξέρω κοπέλα μου.:-(

Ας είναι έτσι κ όταν γεννηθεί δώσε της μια γλυκιά δαγκωνιτσα στον ποπουδακο της!!

Just now, Υβόννη είπε:

Χαχαχαχαχα τωρα διαβασα τη συνεχεια στο ποστ!!!! Να μπεις να μας πεις νεα, μην περιμενεις να τελειωσουν να τα λενε οι αντρες! Αυτοι μπορει να ανοιξουν και καμια μπυριτσα εκει πανω στην κουβεντα!!!!

Ευχαριστω κουκλιτσα μου!!!!! Ναι θα τα οργανωσουμε ολα και αν και μικρο το σπιτακι μας ελπιζω να το κανουμε ομορφο!

 

Ετσι οπως τα λες κοριτσακι μου! Εσυ δεν μας ειπες! Πώς ειναι το νεο σπιτακι;;;;;;

Ωχ ναι μωρεεεεε! @Despoina Mar τα φτυσες σήμερα;;;πώς πήγε η μετακόμιση;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

Χαχαχαχαχα τωρα διαβασα τη συνεχεια στο ποστ!!!! Να μπεις να μας πεις νεα, μην περιμενεις να τελειωσουν να τα λενε οι αντρες! Αυτοι μπορει να ανοιξουν και καμια μπυριτσα εκει πανω στην κουβεντα!!!!

Ευχαριστω κουκλιτσα μου!!!!! Ναι θα τα οργανωσουμε ολα και αν και μικρο το σπιτακι μας ελπιζω να το κανουμε ομορφο!

 

Ετσι οπως τα λες κοριτσακι μου! Εσυ δεν μας ειπες! Πώς ειναι το νεο σπιτακι;;;;;;

Τ Κυριακή θ μπω χαχα

Just now, MumMaria είπε:

Κάποιον καλό να σου συστήσω,δυστυχώς δεν ξέρω κοπέλα μου.:-(

Ας είναι έτσι κ όταν γεννηθεί δώσε της μια γλυκιά δαγκωνιτσα στον ποπουδακο της!!

Ωχ ναι μωρεεεεε! @Despoina Mar τα φτυσες σήμερα;;;πώς πήγε η μετακόμιση;;

Τ Κυριακή θ μπούμε γ καθάρισμα κ μετακόμιση χαχα


k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Despoina Mar είπε:

Τ Κυριακή θ μπω χαχα

Τ Κυριακή θ μπούμε γ καθάρισμα κ μετακόμιση χαχα

Ωχ ωχ !πάρε δυνάμεις κ καλό κουράγιο!έχω κάνει 5 μετακομίσεις κ ξέρω τι ζόρι είναι!αλλά μετά θα έχετε το σπιτάκι σας!το πρώτο σπιτάκι του μωρού σας:x

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, demifilol said:

Αχ αυτή η κοπελαρα αχ !!!εβγαλα ότι είχα πάλι σήμερα (συγγνώμη κορίτσια )!ας είναι καλα κ η ζόρικη μ κ ο τράχηλος !

μαρακι ξέρεις κανεναν αναπτυξιολογο ;

Αχ βρε κοριτσακι μου....Περαστικα τί να πω; Αυτο το κοριτσι πια δεν αφηνει τη μανα να ηρεμησει ουτε λεπτο!! Χαλαλι της ομως δνε πειραζει!!!! Τωρα εισαι καλυτερα; Ηρεμησες μετα τον εμετο;

Just now, Despoina Mar said:

Τ Κυριακή θ μπω χαχα

Τ Κυριακή θ μπούμε γ καθάρισμα κ μετακόμιση χαχα

Με το καλο!!!!!!!! Νεο σπιτι, νεα τυχη, νεα ζωη!!!!

  • Μου αρέσει 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, MumMaria είπε:

Ωχ ωχ !πάρε δυνάμεις κ καλό κουράγιο!έχω κάνει 5 μετακομίσεις κ ξέρω τι ζόρι είναι!αλλά μετά θα έχετε το σπιτάκι σας!το πρώτο σπιτάκι του μωρού σας:x

5 ε;; ζόρικο.. Κ ειδικά όταν έχεις κ παιδιά...μακάρι ν μην χρειαστεί ν ξανααλλαξουμε:razz:


k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

Αχ βρε κοριτσακι μου....Περαστικα τί να πω; Αυτο το κοριτσι πια δεν αφηνει τη μανα να ηρεμησει ουτε λεπτο!! Χαλαλι της ομως δνε πειραζει!!!! Τωρα εισαι καλυτερα; Ηρεμησες μετα τον εμετο;

Με το καλο!!!!!!!! Νεο σπιτι, νεα τυχη, νεα ζωη!!!!

Κάπως καλύτερα ,Ευχαριστω πολύ πολύ !!θα περιμένω νέα για αύριο !!!

καλο βράδυ κορίτσια μου !!


i8Mup3.png?t=1&0EalCpq6

Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

Αχ βρε κοριτσακι μου....Περαστικα τί να πω; Αυτο το κοριτσι πια δεν αφηνει τη μανα να ηρεμησει ουτε λεπτο!! Χαλαλι της ομως δνε πειραζει!!!! Τωρα εισαι καλυτερα; Ηρεμησες μετα τον εμετο;

Με το καλο!!!!!!!! Νεο σπιτι, νεα τυχη, νεα ζωη!!!!

Ευχαριστώ πολύ κοπέλα μ μακάρι να είναι έτσι..Κ κάθε καλό γ όλες μας εδώ μέσα.. μας περιμένουν όμορφες στιγμες;-)


k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια έχω τρομερό άγχος... Αύριο πάμε να δούμε άλλο ένα σπίτι... Ελπίζω ειλικρινά να μας λυπηθεί η γυναίκα και ο Θεός.... 31-5 πρέπει να αδειάζω το σπίτι το τωρινό... Θέλω την θετική σας σκέψη...

  • Μου αρέσει 2

4DTxp3.png 47gQp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...