Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, InaRina είπε:

Εκανα Επιτελους κι εγω ΧΟΡΙΑΚΗ ΣΗΜΕΡΑ κ το αποτέλεσμα βγηκε 13.949...... θα κανω παλι αλλη μια να δουμε οτι ανεβαινει ,,, λενε στην 8με 11η βδομαδα φτανει η τιμη μεγιστο 100.000

Ποτέ έχεις ραντεβού τώρα κοπέλα μ;;;σίγουρα θ ακούσεις καρδούλα κ θ δεις κ τ μωράκι σ!!


k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!Εγω γέννησα πέρσι το Νοέμβριο στις 15!Τωρα αρχισα να σας παρακολουθώ!Αμα χρειαστείτε οτιδήποτε πείτε μου!Και φυσικα αν ξερω θα σας πω....

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

Just now, Despoina Mar είπε:

Ποτέ έχεις ραντεβού τώρα κοπέλα μ;;;σίγουρα θ ακούσεις καρδούλα κ θ δεις κ τ μωράκι σ!!

Την επομενη βδομαδα  θα με δει ο γιατρος  , ναι επιτελους γιατι ανυπομονω κ δεν ειχα κ συμπτωματα κ λεω ειμαι  δεν ειμαι? Τι γινεται εσεις πως τα πατε με την καραντινα? 

Just now, μικρή_νεράιδα είπε:

Γεια σας κορίτσια!Εγω γέννησα πέρσι το Νοέμβριο στις 15!Τωρα αρχισα να σας παρακολουθώ!Αμα χρειαστείτε οτιδήποτε πείτε μου!Και φυσικα αν ξερω θα σας πω....

Ευχαριστούμε,,, οτι πληροφορια εχει η καθεμια μας ειναι χρησιμη και ευπροσδεκτη!! Να σου ζησει το μωρακι σου !

  • Μου αρέσει 1

oXECp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, InaRina είπε:

Την επομενη βδομαδα  θα με δει ο γιατρος  , ναι επιτελους γιατι ανυπομονω κ δεν ειχα κ συμπτωματα κ λεω ειμαι  δεν ειμαι? Τι γινεται εσεις πως τα πατε με την καραντινα? 

Κλεισμένη μέσα εγώ δεν πάω πουθενά πέρα απ τ γιατρό..Ο άντρας μ έχουν κρεοπωλείο κ βγαίνει αυτός όπως κ ν έχει γ όλα!!Κάτι διάβασα ότι τ μαγαζιά θ ανοίξουν 31 μαιου  κ φρικαρα σμρ λίγο..ας ελπίσουμε να περάσει γρήγορα όλο αυτο!!

Just now, μικρή_νεράιδα είπε:

Γεια σας κορίτσια!Εγω γέννησα πέρσι το Νοέμβριο στις 15!Τωρα αρχισα να σας παρακολουθώ!Αμα χρειαστείτε οτιδήποτε πείτε μου!Και φυσικα αν ξερω θα σας πω....

Να σ ζήσει κοπέλα μ!!Εσύ τι πητ ειχες;;; κ γενικά πως πήγε η εγκυμοσύνη σ συμπτώματα κ γενικα;;


k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, InaRina είπε:

Ευχαριστούμε,,, οτι πληροφορια εχει η καθεμια μας ειναι χρησιμη και ευπροσδεκτη!! Να σου ζησει το μωρακι σου !

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!

 

Just now, Despoina Mar είπε:

Να σ ζήσει κοπέλα μ!!Εσύ τι πητ ειχες;;; κ γενικά πως πήγε η εγκυμοσύνη σ συμπτώματα κ γενικα;;

Ειχα πητ 21/11 αλλα ηρθε στις 15 ο μικρός!Εγω γενικα ειχα πολλους εμετούς μεχρι τον εκτο μηνα σχεδον...Δεν εβγαινα και πολυ από το σπίτι!Οταν λεμε πολλούς εννοούμε 15-20 την μέρα αλλα ευτυχώς ολα καλά!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Despoina Mar τελη Μαιου ε ? Κοιτα οπως κ να χει για μασ καλο ειναι γιατι θα χουμε αδεια κ στην αρχη της εγκυμοσυνης και οσο να ναι θελει προσοχη και οταν ανοιξουν δεν σημαινει οτι ολα τελειωσαν  ..προσοχη κ υπομονη ...

Just now, μικρή_νεράιδα είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!

 

Ειχα πητ 21/11 αλλα ηρθε στις 15 ο μικρός!Εγω γενικα ειχα πολλους εμετούς μεχρι τον εκτο μηνα σχεδον...Δεν εβγαινα και πολυ από το σπίτι!Οταν λεμε πολλούς εννοούμε 15-20 την μέρα αλλα ευτυχώς ολα καλά!

Ζωηρος ο μικρος ? Το σκεφτεστε για αδερφακι ? Τη χαρηκες Γενικά την εγκυμοσυνη σου , σου καναν τα χατίρια? 

  • Μου αρέσει 1

oXECp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, InaRina είπε:

Την επομενη βδομαδα  θα με δει ο γιατρος  , ναι επιτελους γιατι ανυπομονω κ δεν ειχα κ συμπτωματα κ λεω ειμαι  δεν ειμαι? Τι γινεται εσεις πως τα πατε με την καραντινα? 

Ευχαριστούμε,,, οτι πληροφορια εχει η καθεμια μας ειναι χρησιμη και ευπροσδεκτη!! Να σου ζησει το μωρακι σου !

Εγώ με την καραντίνα είμαι οριακά..όχι ότι θα έκανα κάτι διαφορετικό λόγω εμετων,αλλά μια βολτουλα θα την έβγαινα για να χαλάρωνε κ ο μικρός γιατί έχει αααααπειρη γκρινια:?

Just now, Despoina Mar είπε:

Κλεισμένη μέσα εγώ δεν πάω πουθενά πέρα απ τ γιατρό..Ο άντρας μ έχουν κρεοπωλείο κ βγαίνει αυτός όπως κ ν έχει γ όλα!!Κάτι διάβασα ότι τ μαγαζιά θ ανοίξουν 31 μαιου  κ φρικαρα σμρ λίγο..ας ελπίσουμε να περάσει γρήγορα όλο αυτο!!

Να σ ζήσει κοπέλα μ!!Εσύ τι πητ ειχες;;; κ γενικά πως πήγε η εγκυμοσύνη σ συμπτώματα κ γενικα;;

31 Μαίου;;;;εγώ κάτι είχα ακούσει για 10...πότε ρε κορίτσια θα επιστρέψουμε στην κανονικότητα μας;;ουφ..υπομονή λοιπόν8)

Just now, μικρή_νεράιδα είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!

 

Ειχα πητ 21/11 αλλα ηρθε στις 15 ο μικρός!Εγω γενικα ειχα πολλους εμετούς μεχρι τον εκτο μηνα σχεδον...Δεν εβγαινα και πολυ από το σπίτι!Οταν λεμε πολλούς εννοούμε 15-20 την μέρα αλλα ευτυχώς ολα καλά!

15-20 εεε;κ γκρινιάζω εγώ με τους 7-8..πώς κ γλίτωσες την αφυδάτωση κοπέλα μου;;

Να χαίρεσαι κ το παιδάκι σου:x

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, MumMaria είπε:

Εγώ με την καραντίνα είμαι οριακά..όχι ότι θα έκανα κάτι διαφορετικό λόγω εμετων,αλλά μια βολτουλα θα την έβγαινα για να χαλάρωνε κ ο μικρός γιατί έχει αααααπειρη γκρινια:?

31 Μαίου;;;;εγώ κάτι είχα ακούσει για 10...πότε ρε κορίτσια θα επιστρέψουμε στην κανονικότητα μας;;ουφ..υπομονή λοιπόν8)

15-20 εεε;κ γκρινιάζω εγώ με τους 7-8..πώς κ γλίτωσες την αφυδάτωση κοπέλα μου;;

Να χαίρεσαι κ το παιδάκι σου:x

@MumMariaδεν μας είπες πως ήταν ο τοκετός σ κ οι πρώτες μέρες μ τ μωρο;;:-Dδυσκολεύτηκε καπου;;;


k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Despoina Mar είπε:

@MumMariaδεν μας είπες πως ήταν ο τοκετός σ κ οι πρώτες μέρες μ τ μωρο;;:-Dδυσκολεύτηκε καπου;;;

Η αλήθεια είναι εμένα η γέννα ήταν μια πολύ ευχάριστη εμπειρία..πήγαμε 12 το βράδυ με τον άντρα μου (μιας κ θα μου κάνανε πρόκληση τοκετού κ το είχαμε προγραμματίσει),πιο πριν είχα κάνει κ τα μποτε μου(χαχαχα) και γέννησα 12 το μεσημέρι.!πονάει αρκετά η αλήθεια είναι,ειδικά σε αυτές που γίνονται με τεχνητούς πόνους,όταν μου έσπασε ο γιατρός τα νερά τα είδα όλα αλλά μετά έκανα την επισκληριδιο μου κ γέννησα ωραιότατα!ο γιατρός χρειάστηκε να με σκίσει κ λίγο από κάτω γιατί ο γιος μου εμ γεννήθηκε 4 κιλα εμ είχε κ την μπουνιτσα του κολλημένη στο πρόσωπο του..οπότε καταλαβαίνετε,χρειαζόταν μεγαλύτερο 'ανοιγμα'.αλλα όταν μου τον βάλανε πάνω μου,είπα κ αύριο πάλι το κάνω στα καπάκια!δεν υπάρχει,ότι κι αν πω,είναι λίγο,θα το δείτε..

Μετά εγώ ανέβηκα στο δωμάτιο κ έκανα το ντουσακι μου!χαμπάρι δηλαδή κ την επόμενη μέρα έρχεται ο γιατρός να με δει κ καθόμουν οκλαδόν στο κρεβάτι κ μου λέει 'ε το να σε δω;για να μπορείς να κάτσεις έτσι,δεν πονας' .Η επούλωση έγινε πολύ γρηγορα σε μένα!

στο σπίτι χαοθηκα λίγο γιατί ήμουν μόνη στις αρχές,δουλεύει κ άντρας κ γονείς πεθερικά δουλεύουν σε άλλη πολη, κ δυσκολευτηκα αρκετά κ με τον θηλασμό!αλλά τα κατάφερα κ ακόμα κ τώρα θηλάζω αποκλειστικά!έχω και εύκολο παιδάκι βέβαια,αλλά ολιγοφαγο..

Πάντως να ξέρεις 100 μαμάδες να ρωτήσεις,100 διαφορετικές ιστορίες θα πάρεις!κάθε γυναίκα το βιώνει διαφορετικά!αλλά το σημαντικό είναι όλες να γυρνάμε σπίτι με τα παιδάκια μας γερά!και μόνο αυτό!

(Σεντοναρα εγραψα,..α ρε Δέσποινα τι μου κάνεις;;;χαχαχαχα)

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, MumMaria είπε:

Η αλήθεια είναι εμένα η γέννα ήταν μια πολύ ευχάριστη εμπειρία..πήγαμε 12 το βράδυ με τον άντρα μου (μιας κ θα μου κάνανε πρόκληση τοκετού κ το είχαμε προγραμματίσει),πιο πριν είχα κάνει κ τα μποτε μου(χαχαχα) και γέννησα 12 το μεσημέρι.!πονάει αρκετά η αλήθεια είναι,ειδικά σε αυτές που γίνονται με τεχνητούς πόνους,όταν μου έσπασε ο γιατρός τα νερά τα είδα όλα αλλά μετά έκανα την επισκληριδιο μου κ γέννησα ωραιότατα!ο γιατρός χρειάστηκε να με σκίσει κ λίγο από κάτω γιατί ο γιος μου εμ γεννήθηκε 4 κιλα εμ είχε κ την μπουνιτσα του κολλημένη στο πρόσωπο του..οπότε καταλαβαίνετε,χρειαζόταν μεγαλύτερο 'ανοιγμα'.αλλα όταν μου τον βάλανε πάνω μου,είπα κ αύριο πάλι το κάνω στα καπάκια!δεν υπάρχει,ότι κι αν πω,είναι λίγο,θα το δείτε..

Μετά εγώ ανέβηκα στο δωμάτιο κ έκανα το ντουσακι μου!χαμπάρι δηλαδή κ την επόμενη μέρα έρχεται ο γιατρός να με δει κ καθόμουν οκλαδόν στο κρεβάτι κ μου λέει 'ε το να σε δω;για να μπορείς να κάτσεις έτσι,δεν πονας' .Η επούλωση έγινε πολύ γρηγορα σε μένα!

στο σπίτι χαοθηκα λίγο γιατί ήμουν μόνη στις αρχές,δουλεύει κ άντρας κ γονείς πεθερικά δουλεύουν σε άλλη πολη, κ δυσκολευτηκα αρκετά κ με τον θηλασμό!αλλά τα κατάφερα κ ακόμα κ τώρα θηλάζω αποκλειστικά!έχω και εύκολο παιδάκι βέβαια,αλλά ολιγοφαγο..

Πάντως να ξέρεις 100 μαμάδες να ρωτήσεις,100 διαφορετικές ιστορίες θα πάρεις!κάθε γυναίκα το βιώνει διαφορετικά!αλλά το σημαντικό είναι όλες να γυρνάμε σπίτι με τα παιδάκια μας γερά!και μόνο αυτό!

(Σεντοναρα εγραψα,..α ρε Δέσποινα τι μου κάνεις;;;χαχαχαχα)

Δεν υπάρχει χαρα χωρις πονο !! Μακαρι σε ολες να μεινει στο τελος η χαρα και μια αγκαλια γεματη με τα νινι μας ! Θυμαμαι μικρη που ονειρευόμουν οταν επαιζα με τις κουκλες οτι μετα απο πολλαααα χρονια καποια στιγμή θα γινω κ γω μαμα και οντως η καθε μαμα εχει την ιστορια της γιατι το βιωνει διαφορετικα ...το παν ειναι Θετικη σκεψη ,,,να ζειτε τη καθε στιγμη .. να ακολουθειτε τον γιατρό και την καρδια σας , και να μην σκεφτεστε τιποτα ...ολα θα γινουν ...ολοι που ειναι διπλα μασ ξερουν ...ειτε γονεισ ειτε γιατροι και εμεις που δεν ξερουμε θα μαθουμε !!

  • Μου αρέσει 4

oXECp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, MumMaria είπε:

Η αλήθεια είναι εμένα η γέννα ήταν μια πολύ ευχάριστη εμπειρία..πήγαμε 12 το βράδυ με τον άντρα μου (μιας κ θα μου κάνανε πρόκληση τοκετού κ το είχαμε προγραμματίσει),πιο πριν είχα κάνει κ τα μποτε μου(χαχαχα) και γέννησα 12 το μεσημέρι.!πονάει αρκετά η αλήθεια είναι,ειδικά σε αυτές που γίνονται με τεχνητούς πόνους,όταν μου έσπασε ο γιατρός τα νερά τα είδα όλα αλλά μετά έκανα την επισκληριδιο μου κ γέννησα ωραιότατα!ο γιατρός χρειάστηκε να με σκίσει κ λίγο από κάτω γιατί ο γιος μου εμ γεννήθηκε 4 κιλα εμ είχε κ την μπουνιτσα του κολλημένη στο πρόσωπο του..οπότε καταλαβαίνετε,χρειαζόταν μεγαλύτερο 'ανοιγμα'.αλλα όταν μου τον βάλανε πάνω μου,είπα κ αύριο πάλι το κάνω στα καπάκια!δεν υπάρχει,ότι κι αν πω,είναι λίγο,θα το δείτε..

Μετά εγώ ανέβηκα στο δωμάτιο κ έκανα το ντουσακι μου!χαμπάρι δηλαδή κ την επόμενη μέρα έρχεται ο γιατρός να με δει κ καθόμουν οκλαδόν στο κρεβάτι κ μου λέει 'ε το να σε δω;για να μπορείς να κάτσεις έτσι,δεν πονας' .Η επούλωση έγινε πολύ γρηγορα σε μένα!

στο σπίτι χαοθηκα λίγο γιατί ήμουν μόνη στις αρχές,δουλεύει κ άντρας κ γονείς πεθερικά δουλεύουν σε άλλη πολη, κ δυσκολευτηκα αρκετά κ με τον θηλασμό!αλλά τα κατάφερα κ ακόμα κ τώρα θηλάζω αποκλειστικά!έχω και εύκολο παιδάκι βέβαια,αλλά ολιγοφαγο..

Πάντως να ξέρεις 100 μαμάδες να ρωτήσεις,100 διαφορετικές ιστορίες θα πάρεις!κάθε γυναίκα το βιώνει διαφορετικά!αλλά το σημαντικό είναι όλες να γυρνάμε σπίτι με τα παιδάκια μας γερά!και μόνο αυτό!

(Σεντοναρα εγραψα,..α ρε Δέσποινα τι μου κάνεις;;;χαχαχαχα)

Χαχα τ ν κάνουμε έχουμε κ μια περιέργεια εμείς οι πρωταρες..Εγώ πρώτα ο Θεός θ γεννήσω νοσοκομείο χωρίς επισκληριδειο ξεκάθαρα από επιλογή δική μ..Γενικά δεν Ανχωνομαι απλώς μ τ θηλασμό έχω έναν ενδοιασμό γτ όλες λένε ότι είναι κάτι π θέλει υπομονή!! Κ επίσης φοβάμαι τους πνιγμούς λίγο :roll:Αλλά Ναι η κάθε μία τ περνάει διαφορετικά κ τ βλέπει διαφορετικά!!

  • Μου αρέσει 1

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Despoina Mar είπε:

Χαχα τ ν κάνουμε έχουμε κ μια περιέργεια εμείς οι πρωταρες..Εγώ πρώτα ο Θεός θ γεννήσω νοσοκομείο χωρίς επισκληριδειο ξεκάθαρα από επιλογή δική μ..Γενικά δεν Ανχωνομαι απλώς μ τ θηλασμό έχω έναν ενδοιασμό γτ όλες λένε ότι είναι κάτι π θέλει υπομονή!! Κ επίσης φοβάμαι τους πνιγμούς λίγο :roll:Αλλά Ναι η κάθε μία τ περνάει διαφορετικά κ τ βλέπει διαφορετικά!!

Κι εγώ χωρίς επισκληριδιο σκεφτόμουν αλλά άλλαξα γνώμη!!χαχα!στο εύχομαι ομως:wink:συνξθως θέλει υπομονή αλλά άλλες μανουλες με τα παιδάκια τους το βρήκανε κατευθείαν..δεν χρειάζεται άγχος για αυτα,με φυσιολογικό τοκετό ή καισαρική,με θηλασμο ή φόρμουλα,μανούλα γίνεσαι όπως κ να χει κ η αγάπη για το παιδί σου δεν φαίνεται στην τελική από όλα αυτα:-D

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , InaRina είπε:

Ζωηρος ο μικρος ? Το σκεφτεστε για αδερφακι ? Τη χαρηκες Γενικά την εγκυμοσυνη σου , σου καναν τα χατίρια? 

Ο μικρός ειναι πολύ καλός!Ηρεμο σχετικά μωρό και βολικος αρκετά μονο μερικα βραδια δεν κοιμάται καθόλου!Για αδερφακι ειναι νωρίς ακομα αλλα εγω θελω ενα ακομα αλλα αργότερα.... Γενικά αν εξαιρέσεις τους εμετους περασα πολυ ωραία! Το χαρηκα πολύ,ο άντρας μου εννοείται οτι μου εκανε ολα τα χατίρια σαν βασίλισσα με είχε....

 

πρίν από 17 λεπτά , MumMaria είπε:

15-20 εεε;κ γκρινιάζω εγώ με τους 7-8..πώς κ γλίτωσες την αφυδάτωση κοπέλα μου;;

Να χαίρεσαι κ το παιδάκι σου:x

Ασε ηταν άθλος! Ευτυχώς το βράδυ κατα τις 8 σταματούσαν και ξαναρχιζαν το πρωί οποτε εκείνες τις ώρες έπινα νερό μπόλικο....Μεσα στην μερα επινα μια δυο γουλιες νερο καθε σαρανταλεπτο για να μην διψαω με πολυ προσοχή για να μην το βγάλω...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...