Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, MumMaria είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! @Gogo1994 και @KarMar84 περιμένουμε τα καλά τα νέα σήμερα!!!:x

Γεια σας κοριτσιαααα όλα καλά μεγαλώσαμε και κουνιομαστε κιόλας κιόλας.Μου πήραν αίμα για κυστική ίνωση και θρομβοφιλια για σιγουριά και ο επόμενος υπέρηχος πια στην αυχενική διαφάνεια στις 30 του μήνα μαζί με την papp-a.μου είπε ότι βλέπει πιο χαμηλα τα καφετιά που περιμένω οπότε αν δεν απορροφηθούν  θα τα δω κορίτσια

17 ώρες πρίν, MumMaria είπε:

Κοπέλα μου όλα καλά θα είναι,θα δεις, απλά είσαι από τις τυχερες που θα περάσει εύκολα το πρώτο τριμηνο;-)

Καλέ κορίτσια αυτήν την εβδομάδα όλες έχουμε υπερήχους;;;χαμός!!θα δούμε τα μπεμπακια μας !!!:x

Αχ τέλεια θα δώσουμε θετική ενέργεια η μία στην άλλη.καλα νέα σε όλες μας εύχομαι

19 ώρες πρίν, VDPap είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!Ελπίζω να είστε όλες καλά!

Αναρωτιόμουν αν έχετε κάνει εξέταση αίματος για τα επίπεδα της βιταμίνης D. Ο δικός μου γιατρός δεν έχει συμπεριλάβει τη συγκεκριμένη εξέταση σε καμία από τις εξετάσεις μου έως τώρα. Δεδομένων των συνθηκών (εγκλεισμός σπίτι κλπ) αλλά και του κομβικού ρόλου της βιταμίνης D στο σχηματισμό των οστών και των δοντιών ενός εμβρύου σκέφτομαι μήπως είναι κάτι που παρέλειψα!

 

  • Μου αρέσει 3

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

όλα καλά gogo..ωραία τα νέα σου.να σε ρωτήσω για την θρομβοφιλια στην έβαλε ο γιατρός από μόνος του είδε κάτι?εγώ απλά το είχα διαβάσει κ έλεγα να του την ζητησω να μου την βάλει αλλά χρειάζεται είναι απαραίτητη τι δειχνει αυτά δεν ξέρω..

ο κάθε γιατρός είναι διαφορετικός κ ανάλογα με την καθε εγκυμοσυνη βάζει κ τις απαραίτητες εξετάσεις η οποίες πιστεύει είναι σημαντικές κ απαραίτητες τι να πω..ας περιμένω ξέρουν οι γιατροί δεν θα κάνουμε του κεφαλιού μας.


i0cXp3.png?t=1&L0kq4ho6

Link to comment
Share on other sites

Just now, Gogo1994 είπε:

Γεια σας κοριτσιαααα όλα καλά μεγαλώσαμε και κουνιομαστε κιόλας κιόλας.Μου πήραν αίμα για κυστική ίνωση και θρομβοφιλια για σιγουριά και ο επόμενος υπέρηχος πια στην αυχενική διαφάνεια στις 30 του μήνα μαζί με την papp-a.μου είπε ότι βλέπει πιο χαμηλα τα καφετιά που περιμένω οπότε αν δεν απορροφηθούν  θα τα δω κορίτσια

Αχ τέλεια θα δώσουμε θετική ενέργεια η μία στην άλλη.καλα νέα σε όλες μας εύχομαι

 

Τελειαααααα!αχ πολύ χάρηκα!κουνιότανε ε;λες να το δω κι εγώ να κουνιέται αύριο;;

Μωρέ κ να τα δεις τώρα,τι σε νοιάζει;αφού ξέρεις ότι όλα είναι καλά;-)..30 τώρα!εκεί να δεις σοκ που θα πάθεις όταν δει τρισδιάστατα το μωρό σου!!!

Just now, Evitheodorou είπε:

όλα καλά gogo..ωραία τα νέα σου.να σε ρωτήσω για την θρομβοφιλια στην έβαλε ο γιατρός από μόνος του είδε κάτι?εγώ απλά το είχα διαβάσει κ έλεγα να του την ζητησω να μου την βάλει αλλά χρειάζεται είναι απαραίτητη τι δειχνει αυτά δεν ξέρω..

ο κάθε γιατρός είναι διαφορετικός κ ανάλογα με την καθε εγκυμοσυνη βάζει κ τις απαραίτητες εξετάσεις η οποίες πιστεύει είναι σημαντικές κ απαραίτητες τι να πω..ας περιμένω ξέρουν οι γιατροί δεν θα κάνουμε του κεφαλιού μας.

Μ αρέσεις!είσαι πλέον πολύ ζεν!!:-D

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Evitheodorou είπε:

όλα καλά gogo..ωραία τα νέα σου.να σε ρωτήσω για την θρομβοφιλια στην έβαλε ο γιατρός από μόνος του είδε κάτι?εγώ απλά το είχα διαβάσει κ έλεγα να του την ζητησω να μου την βάλει αλλά χρειάζεται είναι απαραίτητη τι δειχνει αυτά δεν ξέρω..

ο κάθε γιατρός είναι διαφορετικός κ ανάλογα με την καθε εγκυμοσυνη βάζει κ τις απαραίτητες εξετάσεις η οποίες πιστεύει είναι σημαντικές κ απαραίτητες τι να πω..ας περιμένω ξέρουν οι γιατροί δεν θα κάνουμε του κεφαλιού μας.

Κορίτσι μου εγώ της την είπα ότι θέλω να τη κανω.δεν εχω σοβαρό ιστορικό.Την κυστική ίνωση μου τη πρότεινε κ εκείνη

Just now, MumMaria είπε:

Τελειαααααα!αχ πολύ χάρηκα!κουνιότανε ε;λες να το δω κι εγώ να κουνιέται αύριο;;

Μωρέ κ να τα δεις τώρα,τι σε νοιάζει;αφού ξέρεις ότι όλα είναι καλά;-)..30 τώρα!εκεί να δεις σοκ που θα πάθεις όταν δει τρισδιάστατα το μωρό σου!!!

Μ αρέσεις!είσαι πλέον πολύ ζεν!!:-D

Ξετρελαθηκαααα που κουνιόταν 

  • Μου αρέσει 3

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Gogo1994 είπε:

Κορίτσι μου εγώ της την είπα ότι θέλω να τη κανω.δεν εχω σοβαρό ιστορικό.Την κυστική ίνωση μου τη πρότεινε κ εκείνη

Ξετρελαθηκαααα που κουνιόταν 

Τι όμορφα νέα!κ εμένα κουνιόταν κ μετά κουνούσε κ τ χέρι μόνο!! Κ εγώ στις 30 έχω.. άντε ν περάσει ο καιρός τωρα:-D

  • Μου αρέσει 4

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evitheodorou είπε:

Γειά σας κορίτσια..καλά νέα να έχετε σημέρα όσες πάτε γιατρό!!!

οι υπόλοιπες τι κάνετε πως είστε?

Εμείς καλά είμαστε..με τον μικρό ασχολούμαστε που έκοψε το μεσημεριανό του!!απεργία πείνας αυτό το παιδί κάνει;! 

Εσύ;;με γονείς ακόμα;βρέθηκες με τον αντρουλη σου;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας χαρουμενες μανουλες!! Διαβασα οτι ακουτε κ καρδουλες κ κουνιουνται κιολας!!! Τι εξελιγμενα παιδια του 2020 θα ειναι ! .ανυπομονω κ γω να την ακουσω , την Παρασκευή εχω ραντεβου ! Εσεις νιωθετε την καρδιά μερικες φορες στο σωμα σας ? δεν μπορω να καταλαβω αν η δικια μου ειναι που χτυπαει τοσο εντονΑ κ νομιζω οτι την αισθανομαι κ στην κοιλια ή  αν υπαρχει περιπτωση να ειναι απο το εμβρυο ....απο ποτε λετε να  το νιωθουμε με το χερι μας ? 

  • Χαχα 1

oXECp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, InaRina είπε:

Γεια σας χαρουμενες μανουλες!! Διαβασα οτι ακουτε κ καρδουλες κ κουνιουνται κιολας!!! Τι εξελιγμενα παιδια του 2020 θα ειναι ! .ανυπομονω κ γω να την ακουσω , την Παρασκευή εχω ραντεβου ! Εσεις νιωθετε την καρδιά μερικες φορες στο σωμα σας ? δεν μπορω να καταλαβω αν η δικια μου ειναι που χτυπαει τοσο εντονΑ κ νομιζω οτι την αισθανομαι κ στην κοιλια ή  αν υπαρχει περιπτωση να ειναι απο το εμβρυο ....απο ποτε λετε να  το νιωθουμε με το χερι μας ? 

Γλυκιά μου σίγουρα δεν είναι η καρδούλα από το μπεμπεδακι!!καλά θα ήταν!έτσι θα γλιτωναμε κ την αγωνία από τους υπερήχους!χαχαχα!οι παλμοί σου είναι κ μέχρι τέλους την καρδούλα δεν την νιώθεις..αλλά με το πέρασμα των μηνών θα καταλάβεις κλωτσιές,αγκωνιες,που είναι το κεφαλάκι,που είναι ο κωλαρακος!:-D

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ακόμα με γόνεις δύσκολα τώρα να πάω και εγώ στο νησί ο άντρας μου έχει δουλειές εκεί κ για αυτόν επικίνδυνα τώρα τα ταξίδια θέλει να έρθει αλλά δεν τον αφήνω..ας είμαστε καλά κ σε λίγο διάστημα θα πάω κ εγω..έχω κ τις εξετάσεις τώρα που δεν θα ήταν κ εύκολο να πήγαινο έρχομαι οπότε υπομονή λίγο ακόμα :-P

  • Μου αρέσει 1

i0cXp3.png?t=1&L0kq4ho6

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 29/3/2020 at 2:52 ΜΜ, MinakiG είπε:

Καλησπέρα σε όλους. Πριν 11 ημέρες βγήκε το τεστ θετικό! Από τότε 2 χοριακές 153,5 και 982 με διαφορά 5 ημερών! Ο πρώτος υπέρηχος στις 5 εβδομάδες και 4 ημέρες έδειξε σάκο κύησης και λεκιθικό ασκό, ακόμα όμως δεν φαίνεται το μωράκι.. :( Ο γιατρός με ξεκίνησε felicine 5mg από την μέρα που το έμαθα, Τώρα μου έγραψε προγεννητικό και θα ξαναπάω σε 3 εβδομάδες να το δούμε πρώτα ο Θεός!! Δεν περιγράφεται αυτή η αγωνία.....

Εύχομαι να πάνε όλα καλά! Το filicine το παίρνεις κάθε μέρα; 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!! Είμαι έγκυος στο πρώτο μου παιδί. Είμαι 7 εβδομάδων και εχθές ακούσαμε καρδούλα. Μέχρι στιγμής δεν έχω καθόλου συμπτώματα παρά μόνο υπνηλία.  

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites

Just now, Despoina Mar είπε:

Τι όμορφα νέα!κ εμένα κουνιόταν κ μετά κουνούσε κ τ χέρι μόνο!! Κ εγώ στις 30 έχω.. άντε ν περάσει ο καιρός τωρα:-D

Πως και πως τη περιμένω τώρα γιατί δε θα με ξαναδεί και πριν λόγω Πάσχα

Just now, Αντουλεα είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Είμαι έγκυος στο πρώτο μου παιδί. Είμαι 7 εβδομάδων και εχθές ακούσαμε καρδούλα. Μέχρι στιγμής δεν έχω καθόλου συμπτώματα παρά μόνο υπνηλία.  

Γεια σου κορίτσι μου.τελεια μάλλον είσαι και εσύ στο κλαμπ με τις τυχερές.μην ανησυχείς είμαι 9 και 4 μερών κ έχω κ εγώ πολύ ήπια συμπτώματα

  • Μου αρέσει 3

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής όλα πάνε καλά. Το μόνο μου άγχος είναι ότι λόγο καραντίνας σταμάτησα να δουλεύω από την πρώτη στιγμή και φοβάμαι ότι θα πάρω πολλά κιλά από τώρα.  

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evitheodorou είπε:

Εγώ ακόμα με γόνεις δύσκολα τώρα να πάω και εγώ στο νησί ο άντρας μου έχει δουλειές εκεί κ για αυτόν επικίνδυνα τώρα τα ταξίδια θέλει να έρθει αλλά δεν τον αφήνω..ας είμαστε καλά κ σε λίγο διάστημα θα πάω κ εγω..έχω κ τις εξετάσεις τώρα που δεν θα ήταν κ εύκολο να πήγαινο έρχομαι οπότε υπομονή λίγο ακόμα :-P

Ναι κοπέλα μου υπομονή..από ποιο νησί είσαι;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...