Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 16 λεπτά , Angot είπε:

      κορίτσια το επίδομα γεννάς τα 2400 πάνε με εισοδηματικά κριτήρια; πχ εγώ κάνω χωριστή δήλωση από τον άντρα μ! εχω χαμηλό εισόδημα! εκείνος αντίθετα έχει πχ πάνω από 100000 ! το δικαιούμαι; πήρα το 1555 μου είπαν είναι ανεξάρτητο εισοδήματος αλλά νομίζω κάνουν λάθος γιατί εγώ διαβάζω αλλά στο ίντερνετ και ότι είναι μέχρι οικογενειακό εισόδημα 40000! με μπέρδεψαν 

      Νομίζω Κ εγώ ότι δεν το δικαιουσε. Απτήν στιγμή που έχεις παντρευτεί έτσι Κ αλλιώς τα φορολογικά ειναι κοινά άσχετα αν κάνετε χωριστή δήλωση το ότι φαίνετε γάμος ειναι το ίδιο πράγμα. Απλά πληρώνει ο καθένας τα δικά του μερίδια στο τέλος στα υπόλοιπα είναι το ίδιο . 

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

On 4/4/2020 at 3:03 ΜΜ, Evitheodorou είπε:

Γειά σας κορίτσια και εδώ ο καιρός χάλια..να μπαίνουμε σιγά σιγά στο κλίμα του Πάσχα δεν θα το γιορτάσουμε όπως τις άλλες φορές αλλά καλά να είμαστε πρώτα και θα έχουμε την δυνατότητα να γιορτάσουμε αλλά Πάσχα όπως τα θέλουμε..αλλά αυγά τσουρέκια κουλουρακια έστω κάτι θα φτιάξουμε η κάθε μία :x την Δευτέρα έχω να πάω για κάποιες εξετάσεις πάλι ότι έχει να κάνει με το κολπικο έχω τώρα και Πέμπτη θα με ξαναδεί ο γιατρός να δω που βρίσκεται και αυτό το μωράκι πως τα πάει..και θα μου πει και για την αυχενικη..εντωμεταξυ τέλος Απριλίου μου έχει βάλει η ενδοκρινολογος μου εξετάσεις κ θέλει να με δει οπότε δεν γλιτώνω από τους γιατρούς κ από τις εξόδους ..αντε να δούμε να περάσει όλο αυτό με τον κορονοιο πια να συνεχίσουμε τις ζωές μας.

Να κάνω κ μια ερώτηση η να ξανακάνω μάλλον υπάρχει περίπτωση στην αυχενικη να φανεί το φύλο?η αργότερα κοριτσια?

η μπορεί να το δει και ο γιατρός από το κολπικο υπερηχογράφημα αλλά θα είμαι στη 10η εβδομάδα.

Και εγω είχα την ίδια  απορία και τν ρώτησα μου ειπε συνήθως φενεται στην αυχενική το φυλλο!!Και μια φιλη μου πριν λίγες ημέρες που εκανα την αυχενική τς ειπε μάλλον κορίτσι..Σε αναμονή έχω μεγάλο άγχος να είναι όλα καλα και να δω το φύλλο και εγω.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

6 ώρες πρίν, Gogo1994 είπε:

Έχω ναι 

Έτσι είχαν δείξει οι εξετάσεις αλλά δε μου είπε να πάρω τίποτα είναι της εγκυμοσύνης λέει κ θα τους θεραπεύσουμε όταν με το καλό πρώτα ο Θεός είμαι στο μήνα μου.Ευτυχως δεν έχω ενοχλητικά συμπτώματα 

Εμένα μ είπε μπορώ ν παίρνω γαλακτοβακιλους π δεν είναι κάτι της eco vag..οπότε βλέπω ότι έχω συμπτώματα!!!


k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια σήμερα βγήκα για εξετάσεις πάλι όπως σας είχα πει..σιγά σιγά να φεύγεί κ μια μια να τελειώνουμε..μέχρι στιγμής εγώ μαζί με βιταμίνες κτλ περνώ 5,5 φάρμακα καθημερινά αλλά λογικά έτσι θα γίνεται..καταταλλα τα ίδια ανυπομονώ να βγούμε από όλο αυτό..

  • Μου αρέσει 2

i0cXp3.png?t=1&L0kq4ho6

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evitheodorou είπε:

καλημέρα κορίτσια σήμερα βγήκα για εξετάσεις πάλι όπως σας είχα πει..σιγά σιγά να φεύγεί κ μια μια να τελειώνουμε..μέχρι στιγμής εγώ μαζί με βιταμίνες κτλ περνώ 5,5 φάρμακα καθημερινά αλλά λογικά έτσι θα γίνεται..καταταλλα τα ίδια ανυπομονώ να βγούμε από όλο αυτό..

Τι φάρμακα παίρνεις κοπέλα μου;

Ναι άντε να βγούμε..έχω μπουχτησει.. μίλησα σήμερα κ με τον γιατρό μου κ μου έβαλε Τετάρτη ραντεβού.αντε να δω το φασολάκι μου:-D εσύ Πέμπτη ε;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!Ελπίζω να είστε όλες καλά!

Αναρωτιόμουν αν έχετε κάνει εξέταση αίματος για τα επίπεδα της βιταμίνης D. Ο δικός μου γιατρός δεν έχει συμπεριλάβει τη συγκεκριμένη εξέταση σε καμία από τις εξετάσεις μου έως τώρα. Δεδομένων των συνθηκών (εγκλεισμός σπίτι κλπ) αλλά και του κομβικού ρόλου της βιταμίνης D στο σχηματισμό των οστών και των δοντιών ενός εμβρύου σκέφτομαι μήπως είναι κάτι που παρέλειψα!


xFySp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, VDPap είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!Ελπίζω να είστε όλες καλά!

Αναρωτιόμουν αν έχετε κάνει εξέταση αίματος για τα επίπεδα της βιταμίνης D. Ο δικός μου γιατρός δεν έχει συμπεριλάβει τη συγκεκριμένη εξέταση σε καμία από τις εξετάσεις μου έως τώρα. Δεδομένων των συνθηκών (εγκλεισμός σπίτι κλπ) αλλά και του κομβικού ρόλου της βιταμίνης D στο σχηματισμό των οστών και των δοντιών ενός εμβρύου σκέφτομαι μήπως είναι κάτι που παρέλειψα!

Έλα κοπέλα μου,ούτε εμένα μου την έβαλε αλλά κ στην προηγούμενη εγκυμοσύνη πάλι δεν μου την είχε βάλει,αφού στον 6 μήνα έκανα ραντεβού στον ενδοκρινολόγο(λόγω διαβήτη κύησης) μου την βάζει κ μου βγαίνει φουλ έλλειψη..είχα αγχωθει,παίρνω τον γυναικολόγο κ μου λέει ότι τα όρια τα έχουν πειράξει σε υπερβολικό σημείο κ ότι όλα είναι καλα..το θεωρούσε κάπως περιττή εξέταση..εγώ βέβαια την βιταμινουλα την πήρα αλλά σκέψου την ξεκίνησα 6ο μήνα κ όλα καλά!αν θες,όταν πας για τις γενικές εξετάσεις που σου έγραψε,ζητά κ βιταμίνη d ,δεν είναι κάτι..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

περνώ του θυροειδη μου περνώ σίδηρο περνώ φυλλικο οξύ  περνώ  d3 και ένα συμπλήρωμα διατροφής με ω3 την d3 περνώ 1 και μισό γι αυτό και 5,5.εγώ την πεμπτη τώρα γιατρό να ξαναδώ και το μικρούλι:xεμένα μου την είχε γράψει ο γιατρός και έτσι είδα ότι έχω έλλειψη και πρέπει να αυξήσω την d3.

  • Μου αρέσει 3

i0cXp3.png?t=1&L0kq4ho6

Link to comment
Share on other sites

Just now, VDPap είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!Ελπίζω να είστε όλες καλά!

Αναρωτιόμουν αν έχετε κάνει εξέταση αίματος για τα επίπεδα της βιταμίνης D. Ο δικός μου γιατρός δεν έχει συμπεριλάβει τη συγκεκριμένη εξέταση σε καμία από τις εξετάσεις μου έως τώρα. Δεδομένων των συνθηκών (εγκλεισμός σπίτι κλπ) αλλά και του κομβικού ρόλου της βιταμίνης D στο σχηματισμό των οστών και των δοντιών ενός εμβρύου σκέφτομαι μήπως είναι κάτι που παρέλειψα!

Καλημερααα κορίτσια μου.Εμενα μου την έβαλε περίπου 20 μέρες πριν αυτήν την εξέταση παρόλο που πριν μείνω έγκυος είχα κάνει πρόσφατα και ήταν σε καλά επίπεδα.Και τελικά μου έδωσε βιταμίνη D.Οπως κ θυρεοειδή ήταν καλή πριν δεν έπαιρνα χάπια κ τώρα αυξήθηκε με την εγκυμοσύνη οπότε πήρα κ από αυτο.urogestan και φυλλικό οξύ.Αυτααα για την ώρα.Αυριο έχω ραντεβού και με έχει πιάσει από σήμερα άγχος πάλι.

  • Μου αρέσει 3

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ κορίτσια! Λογικά στην εξέταση της αυχενικής που είναι και το επόμενο ραντεβού μου θα το  συζητήσω με τον γιατρό μου.

Μαζι με το φυλλικό οξύ που παίρνω καθημερινά και απαρέγκλιτα παίρνω επίσης χαπάκι για τον υποθυρεοειδισμό που εμφάνισα στην εγκυμοσύνη. Τίποτα άλλο μέχρι στιγμής:)

  • Μου αρέσει 1

xFySp3.png

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά θ πάνε κορίτσια μ κ περιμένουμε νέα από τους υπέρηχους σας..Κ εμένα ήταν στις πρώτες εξετάσεις η βιταμίνη d κ ειχα λίγο ανεπάρκεια κ έτσι παίρνω.. Επίσης φυλλικο οξύ μέχρι τ τέλος.. Κ outrogestan γτ είχα λίγο αίμα κ τ συνεχίζω γτ είχα και πονακια..

  • Μου αρέσει 2

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, VDPap είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!Ελπίζω να είστε όλες καλά!

Αναρωτιόμουν αν έχετε κάνει εξέταση αίματος για τα επίπεδα της βιταμίνης D. Ο δικός μου γιατρός δεν έχει συμπεριλάβει τη συγκεκριμένη εξέταση σε καμία από τις εξετάσεις μου έως τώρα. Δεδομένων των συνθηκών (εγκλεισμός σπίτι κλπ) αλλά και του κομβικού ρόλου της βιταμίνης D στο σχηματισμό των οστών και των δοντιών ενός εμβρύου σκέφτομαι μήπως είναι κάτι που παρέλειψα!

Γειά σας κορίτσια!

Εμένα δεν την βάζει στις εξετάσεις ο δικός μου γιατρός αλλά την δίνει σε όλες στην πορεία της εγκυμοσύνης...

  • Μου αρέσει 2

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! Ελπίζω να είστε όλες καλά! Εχω κι εγώ την Τετάρτη τον δεύτερο υπέρηχο για ν ακούσουμε καρδούλα. Εχω φοβηθει καπως κι ο εγκλεισμός δε βοηθα καθόλου! Αύριο θα είμαι 8 εβδομάδων ακριβώς και δεν έχω τίποτα από συμπτώματα. Σκέφτομαι μήπως κατι δεν παει καλά. Βεβαια τα συμπτώματα ενταξει, μπορει απλά να ειμαι απο τις τυχερές. Ισως φταιει το οτι δεν εχουμε ακουσει καρδούλα ακομα. Που θα πάει, θα την ακουσουμε και θα ηρεμήσω (μεχρι τον επόμενο υπερηχο..) Υπομονή σε όλες και καλά νέα να έχουμε! 

  • Μου αρέσει 3

RCIAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, magda15 είπε:

Γεια σας κορίτσια! Ελπίζω να είστε όλες καλά! Εχω κι εγώ την Τετάρτη τον δεύτερο υπέρηχο για ν ακούσουμε καρδούλα. Εχω φοβηθει καπως κι ο εγκλεισμός δε βοηθα καθόλου! Αύριο θα είμαι 8 εβδομάδων ακριβώς και δεν έχω τίποτα από συμπτώματα. Σκέφτομαι μήπως κατι δεν παει καλά. Βεβαια τα συμπτώματα ενταξει, μπορει απλά να ειμαι απο τις τυχερές. Ισως φταιει το οτι δεν εχουμε ακουσει καρδούλα ακομα. Που θα πάει, θα την ακουσουμε και θα ηρεμήσω (μεχρι τον επόμενο υπερηχο..) Υπομονή σε όλες και καλά νέα να έχουμε! 

Κοπέλα μου όλα καλά θα είναι,θα δεις, απλά είσαι από τις τυχερες που θα περάσει εύκολα το πρώτο τριμηνο;-)

Καλέ κορίτσια αυτήν την εβδομάδα όλες έχουμε υπερήχους;;;χαμός!!θα δούμε τα μπεμπακια μας !!!:x

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, MumMaria είπε:

Κοπέλα μου όλα καλά θα είναι,θα δεις, απλά είσαι από τις τυχερες που θα περάσει εύκολα το πρώτο τριμηνο;-)

Καλέ κορίτσια αυτήν την εβδομάδα όλες έχουμε υπερήχους;;;χαμός!!θα δούμε τα μπεμπακια μας !!!:x

Αχ τέλεια θα δώσουμε θετική ενέργεια η μία στην άλλη.καλα νέα σε όλες μας εύχομαι

Just now, VDPap είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!Ελπίζω να είστε όλες καλά!

Αναρωτιόμουν αν έχετε κάνει εξέταση αίματος για τα επίπεδα της βιταμίνης D. Ο δικός μου γιατρός δεν έχει συμπεριλάβει τη συγκεκριμένη εξέταση σε καμία από τις εξετάσεις μου έως τώρα. Δεδομένων των συνθηκών (εγκλεισμός σπίτι κλπ) αλλά και του κομβικού ρόλου της βιταμίνης D στο σχηματισμό των οστών και των δοντιών ενός εμβρύου σκέφτομαι μήπως είναι κάτι που παρέλειψα!

Καλημερααα κορίτσια μου.Εμενα μου την έβαλε περίπου 20 μέρες πριν αυτήν την εξέταση παρόλο που πριν μείνω έγκυος είχα κάνει πρόσφατα και ήταν σε καλά επίπεδα.Και τελικά μου έδωσε βιταμίνη D.Οπως κ θυρεοειδή ήταν καλή πριν δεν έπαιρνα χάπια κ τώρα αυξήθηκε με την εγκυμοσύνη οπότε πήρα κ από αυτο.urogestan και φυλλικό οξύ.Αυτααα για την ώρα.Αυριο έχω ραντεβού και με έχει πιάσει από σήμερα άγχος πάλι.

  • Μου αρέσει 3

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Gogo1994 είπε:

Αχ τέλεια θα δώσουμε θετική ενέργεια η μία στην άλλη.καλα νέα σε όλες μας εύχομαι

Καλημερααα κορίτσια μου.Εμενα μου την έβαλε περίπου 20 μέρες πριν αυτήν την εξέταση παρόλο που πριν μείνω έγκυος είχα κάνει πρόσφατα και ήταν σε καλά επίπεδα.Και τελικά μου έδωσε βιταμίνη D.Οπως κ θυρεοειδή ήταν καλή πριν δεν έπαιρνα χάπια κ τώρα αυξήθηκε με την εγκυμοσύνη οπότε πήρα κ από αυτο.urogestan και φυλλικό οξύ.Αυτααα για την ώρα.Αυριο έχω ραντεβού και με έχει πιάσει από σήμερα άγχος πάλι.

Καλημέρα κορίτσια μου! @Gogo1994 και @KarMar84 περιμένουμε τα καλά τα νέα σήμερα!!!:x

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...