Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 51 λεπτά , Bluee19 είπε:

      Από όσο έχω διαβάσει επηρεάζει την ποσότητα την κινητικότητα και την μορφολογία του σπέρματος και υπάρχουν βιταμίνες ψευδαργύρου που λογικά θα ανεβάσει τα επίπεδα !!

      περιμένουμε τον ανδρολογο να μας παρει αλλα είχε πει οτι σε μερικούς δεν ανεβαίνουν τα επίπεδα παρόλο που παίρνουν συμπληρώματα. έχω αγωνία.. έχουμε πολυ κακή μορφολογία.

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, MumMaria είπε:

Αχ Πέμπτη ε;τέλεια!εγώ Δευτέρα θα πάρω τηλ τον γιατρό μου να μου μέσα στην εβδομάδα πότε να με δει..

Την 10η εβδομάδα δύσκολα να δει ο γιατρός κάτι.στην αυχενική εχεις πολλές πιθανότητες,αναλόγως κ την στάση του μωρού κ συνήθως όταν είναι αγοράκι φαίνεται.αν σου πει μα μου δεν είμαι σίγουρος,μάλλον κοριτσάκι!εμένα μου το είχε πει στην αυχενική στην 12η εβδομάδα ο εμβρυολογος κ μετά 14η μου το επιβεβαίωσε κ ο γυναικολόγος!έχεις καμιά προτίμηση; (Καλά εννοείται πρώτα απ' όλα να είναι γερό αλλά έτσι κουβέντα να γίνεται)

φυσικά να είναι γερό πάνω απ όλα αλλά έχω μια προτίμηση αγοράκι..αλλά δεν θα με πειράξει ότι κ αν είναι φυσικά αρκεί να είναι με του Θεού τα χαρίσματα..

  • Μου αρέσει 2

i0cXp3.png?t=1&L0kq4ho6

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια μου 

Και εδώ στη Κρήτη μας χάλια ο καιρός φυσάει πάρα πάρα πολύ.Εγω έχω ραντεβού τη τρίτη να δούνε πως πάμε.Ελπιζω όλα να είναι καλά και ανυπομωνω κ εγωω λίγο για το φύλλο γιατί κ από ένστικτο έχω μπερδευτεί.Ο μπαμπάς πάντως έχει ένστικτο αγοράκι.Και είχε πέσει μέσα κ στη διαίσθηση ότι ήμουν έγκυος ενώ εγώ του έλεγα μπα μωρέ

  • Μου αρέσει 4

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, MumMaria είπε:

Αχ Πέμπτη ε;τέλεια!εγώ Δευτέρα θα πάρω τηλ τον γιατρό μου να μου μέσα στην εβδομάδα πότε να με δει..

Την 10η εβδομάδα δύσκολα να δει ο γιατρός κάτι.στην αυχενική εχεις πολλές πιθανότητες,αναλόγως κ την στάση του μωρού κ συνήθως όταν είναι αγοράκι φαίνεται.αν σου πει μα μου δεν είμαι σίγουρος,μάλλον κοριτσάκι!εμένα μου το είχε πει στην αυχενική στην 12η εβδομάδα ο εμβρυολογος κ μετά 14η μου το επιβεβαίωσε κ ο γυναικολόγος!έχεις καμιά προτίμηση; (Καλά εννοείται πρώτα απ' όλα να είναι γερό αλλά έτσι κουβέντα να 

εντωμεταξυ εγώ δεν είχα καθόλου εμετους οπότε σύμφωνα με αυτά που γράφετε εδώ μπορεί κ κοριτσάκι δεν ξέρω αλλά η κάθε εγκυμοσυνη είναι διαφορετικη οπότε δεν ξέρω αν συμπίπτούν τα συμπτωματα με το φύλο.όσες έχουν ξαναγίνει μανούλες θα ξέρουν κάτι παραπάνω αλλά σε άλλη εγκυμοσυνη μπορεί να τυχόυν διαφορετικά συμπτώματα πάλι.

  • Μου αρέσει 1

i0cXp3.png?t=1&L0kq4ho6

Link to comment
Share on other sites

Just now, Gogo1994 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου 

Και εδώ στη Κρήτη μας χάλια ο καιρός φυσάει πάρα πάρα πολύ.Εγω έχω ραντεβού τη τρίτη να δούνε πως πάμε.Ελπιζω όλα να είναι καλά και ανυπομωνω κ εγωω λίγο για το φύλλο γιατί κ από ένστικτο έχω μπερδευτεί.Ο μπαμπάς πάντως έχει ένστικτο αγοράκι.Και είχε πέσει μέσα κ στη διαίσθηση ότι ήμουν έγκυος ενώ εγώ του έλεγα μπα μωρέ

Αααα από τη Κρήτη εισαι;;;σπουδάζει η αδερφή μ εκεί στ Ηράκλειο αλλά ευτυχώς πρόλαβε κ έφυγε στην αρχή!!Κ εμένα ο αντρας μ πιστευει κοριτσακι κ εγω θ τ ηθελα αλλα εγω δεν ξερω εχω μια αισθηση οτι μπορει ν ειναι αγορακι..οτι κ να ειναι γερο ν ειναι αλλα να κουβεντα να γινεται

  • Μου αρέσει 3

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evitheodorou είπε:

εντωμεταξυ εγώ δεν είχα καθόλου εμετους οπότε σύμφωνα με αυτά που γράφετε εδώ μπορεί κ κοριτσάκι δεν ξέρω αλλά η κάθε εγκυμοσυνη είναι διαφορετικη οπότε δεν ξέρω αν συμπίπτούν τα συμπτωματα με το φύλο.όσες έχουν ξαναγίνει μανούλες θα ξέρουν κάτι παραπάνω αλλά σε άλλη εγκυμοσυνη μπορεί να τυχόυν διαφορετικά συμπτώματα πάλι.

Καλά εννοείται πρώτα γερό και αυτό σου εύχομαι!!:razz:

Αυτό με τα συμπτώματα τελικά δεν ξέρω πόσο ισχυει..

Εγώ διχάζονται,από την μια λέω αγοράκι για να κάνει καλή παρέα με τον μικρό,αφού θα έχουν κ τόση μικρή διαφορά κ γενικά έχω μια αδυναμία στα αγοράκια από την άλλη δεν θα έλεγα όχι κ σε ένα κοριτσακι:x με τα φορεματακια του,τις κορδελιτσες,τα μακριά του μαλλάκια!αχ!

Πάνω απ' όλα όμως να πάνε όλα καλά κ να είναι υγιή!μόνο αυτό με νοιαζει

Just now, Gogo1994 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου 

Και εδώ στη Κρήτη μας χάλια ο καιρός φυσάει πάρα πάρα πολύ.Εγω έχω ραντεβού τη τρίτη να δούνε πως πάμε.Ελπιζω όλα να είναι καλά και ανυπομωνω κ εγωω λίγο για το φύλλο γιατί κ από ένστικτο έχω μπερδευτεί.Ο μπαμπάς πάντως έχει ένστικτο αγοράκι.Και είχε πέσει μέσα κ στη διαίσθηση ότι ήμουν έγκυος ενώ εγώ του έλεγα μπα μωρέ

Λες να έχει δίκιο ο μπαμπάς;;χαχαχα!γερά παιδάκια να έχουμε!:x

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

15 ώρες πρίν, MumMaria είπε:

@KarMar84 @demifilol (κι αν ξεχνάω κ καμία άλλη ,σχωρατε με)Για πείτε κ οι υπόλοιπες ήδη μανουλες την δική τους εμπειρία από γεννά 

Καλησπερα κορίτσια !θελω να θυμάστε ότι πιο πολύ είναι ο φόβος παρα ο πόνος της γεννας!με έπιασαν ξαφνικά πόνοι (αφου είχα περπατήσει πολύ)και πήγα στο νοσοκομείο με διαστολή 3 και μέσα σε μια ώρα και δέκα λεπτά γέννησα φυσιολογικά χωρίς επισκληρίδειο !ειχα όμως πολλά ράμματα κ πέρασε πολύς καιρός μέχρι να κάτσω !ολα τα ξεχνάς !

  • Μου αρέσει 2

i8Mup3.png?t=1&0EalCpq6

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια ότι κ να έχουμε θα τα αγαπάμε κ θα τα προσέχουμε και ότι μας τύχει αγορακι η κοριτσακι πρώτα από όλα να είναι υγιέστατο γερό δυνατό και να μπορούμε να τα φροντίσουμε.:x

αχ έχουμε και την γέννα κορίτσια εκεί θα ανχωθουμε πιο μετά μάλλον όσο πλησιάζει ο καιρός..αν και εγώ μάλλον με καισαρική γιατί είχα μερική αποκολληση στο ματι μου κ δεν ξέρω αν πιέστω κτλ τι θα γίνει αλλά θα το δω κ με τον γιατρο πιο διεξοδικά όταν πλησιάζει ο καιρός εκτός αν με βάλει κ οφθαλμιατρό κάποια στιγμή..

  • Μου αρέσει 5

i0cXp3.png?t=1&L0kq4ho6

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evitheodorou είπε:

κορίτσια ότι κ να έχουμε θα τα αγαπάμε κ θα τα προσέχουμε και ότι μας τύχει αγορακι η κοριτσακι πρώτα από όλα να είναι υγιέστατο γερό δυνατό και να μπορούμε να τα φροντίσουμε.:x

Συμφωνώ απόλυτα !να ξέρεις ότι η κάθε γυναίκα έχει διαφορετικά συμπτώματα !δεν υπάρχει κανόνας για το φύλο !ομως η κάθε γυναίκα μέσα της ξέρει τι παιδί κουβαλάει!ας είναι ολα γερα τα παιδάκια μας !!

  • Μου αρέσει 4

i8Mup3.png?t=1&0EalCpq6

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εγώ αυτή την φορά έχω κάτι περίεργο, τρομερή ξηροδερμια στις πατούσες μου, από την φτέρνα μέχρι και στα δάχτυλα, σε σημείο που σε ένα δύο σημεία έχει ανοίξει κ μικρή πληγή :(

@demifilol ζήλεψα την γέννα σου! :-D

Και εγώ είμαι της άποψης ότι μάλλον δεν έχουν σχέση τα συμπτώματα με το φύλο αλλά κυρίως με τον οργανισμό της κάθε γυναίκας

Υ.Γ. @InaRina ναι επισκληριδιο στα δημόσια δεν κάνουν, μόνο σε καισαρικές

  • Μου αρέσει 1
  • Μπερδεμένη/-ος 1

Link to comment
Share on other sites

Just now, demifilol είπε:

Καλησπερα κορίτσια !θελω να θυμάστε ότι πιο πολύ είναι ο φόβος παρα ο πόνος της γεννας!με έπιασαν ξαφνικά πόνοι (αφου είχα περπατήσει πολύ)και πήγα στο νοσοκομείο με διαστολή 3 και μέσα σε μια ώρα και δέκα λεπτά γέννησα φυσιολογικά χωρίς επισκληρίδειο !ειχα όμως πολλά ράμματα κ πέρασε πολύς καιρός μέχρι να κάτσω !ολα τα ξεχνάς !

Εννοείται όλα τα ξεχνάς!αφού κρατάς το θαυματακι σου στην αγκαλιά!μια ώρα εεεεε;;σου εύχομαι το τωρινο στο τέταρτο να το έχεις ξεπεταξει!!χαχαχααχα

Just now, KarMar84 είπε:

Κορίτσια εγώ αυτή την φορά έχω κάτι περίεργο, τρομερή ξηροδερμια στις πατούσες μου, από την φτέρνα μέχρι και στα δάχτυλα, σε σημείο που σε ένα δύο σημεία έχει ανοίξει κ μικρή πληγή :(

@demifilol ζήλεψα την γέννα σου! :-D

Και εγώ είμαι της άποψης ότι μάλλον δεν έχουν σχέση τα συμπτώματα με το φύλο αλλά κυρίως με τον οργανισμό της κάθε γυναίκας

Υ.Γ. @InaRina ναι επισκληριδιο στα δημόσια δεν κάνουν, μόνο σε καισαρικές

Στον γιο μου είχα κι εγώ ξηροδερμια..κ πατούσες και χέρια και στήθος άσε...βάλε λίγη bebanthol baby που είναι κ πηκτή κ θα συνέλθεις!;-)

@KarMar84 ήθελα να σε ρωτήσω,εσύ που παίρνεις φυλλικό οξύ σαν κι εμένα δηλαδή άσχετος εγκυμοσύνης,τώρα σε αυτήν την εγκυμοσύνη πηγές ξανά σε αιματολογο να σου δώσει εξετάσεις; ή επειδή είχες πάει ήδη μια φορά στην πρώτη εγκυμοσύνη,δεν χρειάζεται κ τώρα;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, MumMaria είπε:

Εννοείται όλα τα ξεχνάς!αφού κρατάς το θαυματακι σου στην αγκαλιά!μια ώρα εεεεε;;σου εύχομαι το τωρινο στο τέταρτο να το έχεις ξεπεταξει!!χαχαχααχα

Στον γιο μου είχα κι εγώ ξηροδερμια..κ πατούσες και χέρια και στήθος άσε...βάλε λίγη bebanthol baby που είναι κ πηκτή κ θα συνέλθεις!;-)

@KarMar84 ήθελα να σε ρωτήσω,εσύ που παίρνεις φυλλικό οξύ σαν κι εμένα δηλαδή άσχετος εγκυμοσύνης,τώρα σε αυτήν την εγκυμοσύνη πηγές ξανά σε αιματολογο να σου δώσει εξετάσεις; ή επειδή είχες πάει ήδη μια φορά στην πρώτη εγκυμοσύνη,δεν χρειάζεται κ τώρα;

Δεν πήγα ποτέ σε αιμοτολογο λόγω της εγκυμοσύνης, όταν ανακάλυψα την υψηλή ομοκυστεΐνη μου είχε πει η παθολόγος μου ότι είναι παράγοντας για αποβολή (εκτός των άλλων) κ θα πρέπει όταν μείνω έγκυος να παίρνω φυλλικό οξύ καθημερινά και όλα θα είναι οκ. Ο αιματολογος μου είχε πει μόλις ρυθμιστεί να το μειώσω σε 2-3 την εβδομάδα αλλά τώρα λόγω εγκυμοσύνης παίρνω καθημερινά...


Link to comment
Share on other sites

Just now, KarMar84 είπε:

Δεν πήγα ποτέ σε αιμοτολογο λόγω της εγκυμοσύνης, όταν ανακάλυψα την υψηλή ομοκυστεΐνη μου είχε πει η παθολόγος μου ότι είναι παράγοντας για αποβολή (εκτός των άλλων) κ θα πρέπει όταν μείνω έγκυος να παίρνω φυλλικό οξύ καθημερινά και όλα θα είναι οκ. Ο αιματολογος μου είχε πει μόλις ρυθμιστεί να το μειώσω σε 2-3 την εβδομάδα αλλά τώρα λόγω εγκυμοσύνης παίρνω καθημερινά...

Αααα σορυ νόμιζα είχες πάει σε αιματολογο κι εσύ.θα την τηλ από βδομάδα την αιματολογο αλλά ελπίζω ότι δεν χρειάζεται να κάνω κάτι άλλο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Gogo1994 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου 

Οι γαλακτωδες εκκρίσεις οι λευκές είναι φυσιολογικές; Βλέπω που κ που

Ναι κοπέλα μου,από τις ορμόνες είναι,αρκεί να μην μυρίζουν περίεργα και είναι οκ:wink:

Link to comment
Share on other sites

Just now, MumMaria είπε:

Ναι κοπέλα μου,από τις ορμόνες είναι,αρκεί να μην μυρίζουν περίεργα και είναι οκ:wink:

Πάλι καλά τα καφέ πάντως που μου είχε πει δεν τα είδα θα της το πω τη τρίτη να δω αν τα βλέπει ακόμα ότι υπάρχουν η απορρόφηθηκαν


yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...