Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, Gogo1994 said:

Υβοννη μουυυ το μόνο που μου είχε μυρίσει κανονικά ήταν γαμοπιλαφο. Το είχα φτιάξει την επόμενη μέρα χάχα θυμάσαι που είναι παραδοσιακός ο γιος μου. 

Εχωω έρθει Γιάννενα λοιπόν εχετε ωραία φαγητά και εσείς αλλά αυτό που με ξετρέλανε ήταν κάτι που φτιάχνετε με φέτα και γιαούρτι αλλά δε θυμάμαι πως το λένε. Εγώ που λατρεύω τη φέτα το αγάπησα 

Γαμοπιλαφο ηθελες; Νομιζα οταν ειπες πιλαφι τοτε οτι ηταν ενα κλασσικο ρυζακι!!!! Μιλαμε το θελω μηνες τωρα!!! Γωγουλα μου τρεχουν τα σαλια!! @Alkyoni ναι στειλε συνταγη!!!!

Παντως ναι θελουμε.και ενα πουλμανακι νομιζω για μετακινησεις!! Χαχαχχα!! Και το ξενοδοχειο πρεπει να σκεφτουμε οντως @Depykal. Καλα θα πω εγβ μια ψευτια οτι θελω να οργανωσω συνεδριο και θα βαλω το πανεπιστημιο να μας τα κλεισει ολα! Χαχαχχαχαα

Με σοκαρει που εχουμε σκεφτει ολες τις λεπτομερειες! Βρε λετε να γινει; Χχαχαχ

  • Μου αρέσει 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Υβόννη είπε:

Γαμοπιλαφο ηθελες; Νομιζα οταν ειπες πιλαφι τοτε οτι ηταν ενα κλασσικο ρυζακι!!!! Μιλαμε το θελω μηνες τωρα!!! Γωγουλα μου τρεχουν τα σαλια!! @Alkyoni ναι στειλε συνταγη!!!!

Παντως ναι θελουμε.και ενα πουλμανακι νομιζω για μετακινησεις!! Χαχαχχα!! Και το ξενοδοχειο πρεπει να σκεφτουμε οντως @Depykal. Καλα θα πω εγβ μια ψευτια οτι θελω να οργανωσω συνεδριο και θα βαλω το πανεπιστημιο να μας τα κλεισει ολα! Χαχαχχαχαα

Με σοκαρει που εχουμε σκεφτει ολες τις λεπτομερειες! Βρε λετε να γινει; Χχαχαχ

Αλήθεια τώρα πολύ θα ήθελα να σας δω όλες. Ωστόσο ξέρουμε τόσα η μία για την άλλη θα είναι σαν να γνωριζόμαστε κ θα τις θυμόμαστε κ τις ιστορίες μας από την εγκυμοσύνη 

  • Μου αρέσει 1

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Depykal είπε:

Αμα γινει θα ειναι απιστευτο...στειλε συνταγη για γαμοπιλαφο ναι...

@Gogo1994 το γαλοτυρι λες νομιζω...

Ναιιιι μπράβο ποσο τέλειο μετά ήρθα κ προσπαθούσα να το φτιάξω χάχα δεν ήταν ιδιο


yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Gogo1994 said:

Αλήθεια τώρα πολύ θα ήθελα να σας δω όλες. Ωστόσο ξέρουμε τόσα η μία για την άλλη θα είναι σαν να γνωριζόμαστε κ θα τις θυμόμαστε κ τις ιστορίες μας από την εγκυμοσύνη 

Κι εγω θα ηθελα κοριτσια μου...Ειμαστε σαν οικογενεια πια εδω!

Θα γνωριστουν και οι αντρες μας, που ξερουμε το.κρεβατι τους καλυτερα απο αυτους χαχχα! Κρεβατι λεμε τωρα με τοση αποχη ολες χαχχαα

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 2

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Gogo1994 είπε:

Ναιιιι μπράβο ποσο τέλειο μετά ήρθα κ προσπαθούσα να το φτιάξω χάχα δεν ήταν ιδιο

Να σου πω την αληθεια δεν ξερω ακριβως πως γινεται αλλα εχω την εντυπωση οτι εχει περισσοτερο γαλα μεσα παρα γιαουρτι.. οταν ερθουμε Γιαννενα θα σας παω σε μαγαζι να φαμε κ τηγανιτο γαλοτυρι...εκει να δεις...


BDoAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κόρες στην παραδοσιακή συνταγή χρησιμοποιούν κρέας από ζυγούρι αλλά κ από κοτόπουλο. Ουσιαστικά βράζεις το κρέας κ μετά μαγειρεύεις το ρύζι (  ιδανικά μπλου ροζ )στο ζωμό που έχει δημιουργηθεί βράζοντας το κρέας. Όταν δείτε ότι το ρύζι είναι έτοιμο πρόσθετε μέσα κ χυμό από φρέσκο λεμόνι. Το σερβίρετε με φρεσκοτριμμένο πιπέρι. 
Στο Ηράκλειο αντί να βάλουν ρύζι βάζουν μακαρόνια κ από πάνω τρίβουν ξερό ανθότυρο. 
Φανταστειτε ότι το σερβίρουν στους γάμους τα ξημερώματα έτσι ώστε να «ισιώσει» το στομάχι από το πολύ ποτό.

Βεβαια μπορείτε να το φτιάξετε κ βράζοντας μόνο κοτόπουλο ( χωριάτικο βέβαια ). Έτσι γίνεται πιο ελαφρύ! Τρόπος του λέγειν ελαφρύ χαχα

Δεν ενδείκνυται σε ανδρουληδες που έχουν υψηλή χοληστερίνη κ τριγλυκερίδια χιχι 

  • Μου αρέσει 4

DjQBp3.png

Link to comment
Share on other sites

Από τη μια Ένα κλιπακι στο ξενοδοχείο με τους μπαμπάδες σε απόγνωση κ τα βρέφη να κλαίνε !!!κ από την άλλη οι μαμαδες βαμμένες , καλοντυμενεσ με φουλ βυζι να πίνουν στην υγεία των αντρών !!!

 

  • Χαχα 6

i8Mup3.png?t=1&0EalCpq6

Link to comment
Share on other sites

Just now, demifilol said:

Από τη μια Ένα κλιπακι στο ξενοδοχείο με τους μπαμπάδες σε απόγνωση κ τα βρέφη να κλαίνε !!!κ από την άλλη οι μαμαδες βαμμένες , καλοντυμενεσ με φουλ βυζι να πίνουν στην υγεία των αντρών !!!

 

Κλαιω χαχαχαχαχαχα!!!!!!!!!!!!!!!!


oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και πάλι κορίτσια!

Έχω εντελώς ξαγρυπνησει και είπα να το στείλω κι εδώ μιας που το σκεφτομαι, να μου πείτε γνώμες! Είχαμε κάπως συμφωνήσει με τον σύντροφό μου  να βγάλουμε την μικρη Νεφέλη, μέχρι που σήμερα μου ξαναπροτεινε και το όνομα της μάνας μου, Βίλμα. Για καποιο λόγο σήμερα άρχισα να το ξανασκεφτομαι. Ενώ το Βίλμα συνήθως αρέσει πολυ σε οσους το εχω πει, εγώ επειδη το'χω συνηθίσει, δεν μου κάθεται πολυ καλά. Για πειτε κι εσείς καμια γνώμη (προβλήματα που χει ο κοσμος 2 τη νύχτα!) 


RCIAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, magda15 είπε:

Γεια σας και πάλι κορίτσια!

Έχω εντελώς ξαγρυπνησει και είπα να το στείλω κι εδώ μιας που το σκεφτομαι, να μου πείτε γνώμες! Είχαμε κάπως συμφωνήσει με τον σύντροφό μου  να βγάλουμε την μικρη Νεφέλη, μέχρι που σήμερα μου ξαναπροτεινε και το όνομα της μάνας μου, Βίλμα. Για καποιο λόγο σήμερα άρχισα να το ξανασκεφτομαι. Ενώ το Βίλμα συνήθως αρέσει πολυ σε οσους το εχω πει, εγώ επειδη το'χω συνηθίσει, δεν μου κάθεται πολυ καλά. Για πειτε κι εσείς καμια γνώμη (προβλήματα που χει ο κοσμος 2 τη νύχτα!) 

Καλημέρα κοπέλα μου.λοιπονν το βιλμα να σου πω κ εμένα μου αρέσει πάρα πολύ. Απλά το νεφέλη και είναι ομορφο όνομα και έχει κ μεγάλη σημασία χριστιανικα αν το δεις. Θα διάλεγα το νεφέλη... Αλλά οποίο κ αν διαλέξετε πρωτότυπο ειναι.κ το βιλμα σίγουρα δεν είναι συνηθισμένο κορίτσι μου

  • Μου αρέσει 1

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, magda15 said:

Γεια σας και πάλι κορίτσια!

Έχω εντελώς ξαγρυπνησει και είπα να το στείλω κι εδώ μιας που το σκεφτομαι, να μου πείτε γνώμες! Είχαμε κάπως συμφωνήσει με τον σύντροφό μου  να βγάλουμε την μικρη Νεφέλη, μέχρι που σήμερα μου ξαναπροτεινε και το όνομα της μάνας μου, Βίλμα. Για καποιο λόγο σήμερα άρχισα να το ξανασκεφτομαι. Ενώ το Βίλμα συνήθως αρέσει πολυ σε οσους το εχω πει, εγώ επειδη το'χω συνηθίσει, δεν μου κάθεται πολυ καλά. Για πειτε κι εσείς καμια γνώμη (προβλήματα που χει ο κοσμος 2 τη νύχτα!) 

Καλημέρα Μάγδα!!! Εμένα μου αρέσει περισσότερο το Νεφέλη! 
Κ εγώ κάτι τέτοιους προβληματισμούς έχω την ώρα που προσπαθώ να κοιμηθώ!

 

 

  • Μου αρέσει 1

DjQBp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια !!!

βιον ανθόσπαρτον στις φρεσκοπαντρεμενες!!!να έχετε μια υπέροχη ζωή δίπλα στους αγαπημένους σας κ να θυμάστε με τον πιο όμορφο τρόπο την ημέρα του γάμου σας..κάθε χαρά κ ευτυχία εύχομαι!!

τωρα όσον αφορά τα ονόματα..εμείς με τον σύζυγο μου είχαμε αποφασίσει ότι δε θα δώσουμε όνομα από τις οικογένειες μας..κ το νεφέλη είναι πολύ όμορφο κ γλυκό όνομα..

@Υβόννη όσον αφορά το θέμα της δουλειάς ...εντάξει υπάρχουν στιγμές που με στεναχωρεί πολύ κ άλλες που απλά το προσπερνάω.ηταν πολύ ξαφνικό κ άσχημο..μου λείπει πολύ η δουλειά κ επειδή είμαι σε θέση να δουλεψω μου κακοφαίνεται διπλα..δεν έχω σταματήσει να στέλνω βιογραφικά κ δίνω συνεντεύξεις αλλά όλα κολλάνε όταν λέω για την εγκυμοσύνη ..

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, magda15 είπε:

Γεια σας και πάλι κορίτσια!

Έχω εντελώς ξαγρυπνησει και είπα να το στείλω κι εδώ μιας που το σκεφτομαι, να μου πείτε γνώμες! Είχαμε κάπως συμφωνήσει με τον σύντροφό μου  να βγάλουμε την μικρη Νεφέλη, μέχρι που σήμερα μου ξαναπροτεινε και το όνομα της μάνας μου, Βίλμα. Για καποιο λόγο σήμερα άρχισα να το ξανασκεφτομαι. Ενώ το Βίλμα συνήθως αρέσει πολυ σε οσους το εχω πει, εγώ επειδη το'χω συνηθίσει, δεν μου κάθεται πολυ καλά. Για πειτε κι εσείς καμια γνώμη (προβλήματα που χει ο κοσμος 2 τη νύχτα!) 

Καλημέρα κορίτσι μου,Βίλμα ε;δεν το έχω ξανακουσει ποτέ,εύηχο κ σπάνιο,μου αρέσει κ τιμας την μανούλα σου.κ το Νεφέλη είναι όμορφο ,απλά να σου πω ,επειδή την τελευταία 3 ετια μπαινοβγαίνω σαν ψυχολόγος σε πολλούς παιδικούς σταθμούς όλα τα κοριτσάκια τα λένε Νεφέλη κ όλα τα αγοράκια Μάξιμο.σπανιο δεν το λες,ένα παραπάνω στην γενιά που μας έρχεται.παει το Μαρία κ το Γιώργος!αχααχαχα

Just now, Sousamaki είπε:

Καλημέρα κορίτσια !!!

βιον ανθόσπαρτον στις φρεσκοπαντρεμενες!!!να έχετε μια υπέροχη ζωή δίπλα στους αγαπημένους σας κ να θυμάστε με τον πιο όμορφο τρόπο την ημέρα του γάμου σας..κάθε χαρά κ ευτυχία εύχομαι!!

τωρα όσον αφορά τα ονόματα..εμείς με τον σύζυγο μου είχαμε αποφασίσει ότι δε θα δώσουμε όνομα από τις οικογένειες μας..κ το νεφέλη είναι πολύ όμορφο κ γλυκό όνομα..

@Υβόννη όσον αφορά το θέμα της δουλειάς ...εντάξει υπάρχουν στιγμές που με στεναχωρεί πολύ κ άλλες που απλά το προσπερνάω.ηταν πολύ ξαφνικό κ άσχημο..μου λείπει πολύ η δουλειά κ επειδή είμαι σε θέση να δουλεψω μου κακοφαίνεται διπλα..δεν έχω σταματήσει να στέλνω βιογραφικά κ δίνω συνεντεύξεις αλλά όλα κολλάνε όταν λέω για την εγκυμοσύνη ..

Το καταλαβαίνω αυτό που λες για την δουλειά,πίστεψέ με.αν έχεις συνηθίσει κ έτσι κ συνήθως σου αρέσει κ η δουλειά σου ,ειναι δύσκολα μετά.καλα αυτό με την εγκυμοσύνη είναι θέμα,αλλά δυστυχώς παντού έτσι είναι,ακούνε για εγκυμοσύνη κ δεν προχωραει:???: συνέχισε εσύ να στέλνεις βιογραφικά κ βρες παράλληλα αλλά πραγματακια να γεμίζεις τον χρόνο σου.ξεκουρασου κ αρκετά, να γεμίσεις μπαταρίες γιατί μπορεί τώρα να βαριέσαι αλλά μόλις γεννηθεί το νινακι ουτε ντους θα προλαβαίνεις να κάνεις στις αρχές,οποτε εκμετάλλευση τον ελεύθερο χρονο;)

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια...

Εμενα @magda15 μαρεσει πολυ το Νεφελη...

Εμεις παλι πρωτα ο θεος θα τον βγαλουμε Γρηγορη απ τον πατερα του αντρα μου...εχει τις παλιες αντιληψεις οτι το πρωτο παιδι παιρνει απο κει ονομα

  • Μου αρέσει 1

BDoAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...