Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, Υβόννη είπε:

Γλυκια μου Αργυρουλα!!! Δεν ειμαι απο τη φυση μου ψυχραιμη να ξερεις, το δουλεψα και το δουλευω πολυ...Το χιουμορακι παντως το ειχα απο μικρη τρομαρα μου χαχαχα! Γελαω πολυ γενικα και λατρευω να γελανε οι αλλοι ανθρωποι, ειναι απο τα πραγματα που με συγκινουν πολυ στη ζωη!  Ο αντρας μου με λεει καραγκιοζη και σαχλαμαρα!

Γλυκουλα όλα καλά θ πανε όπως κ να έχει μια οργάνωση την έχουν οπότε μην τ σκέφτεσαι.. Τ καλο ειναι οτι ξέρεις από πριν τις επιλογες. . Φαντάζεσαι ν μην ήξερες κ ν πηγαινες κ ν σ έλεγαν δεν έχουμε χώρο??? Φρίκη τότε.. Οργάνωσε τ χαρτάκια σ λοιπόν κ όλα καλά.. Θέλω ν δω π θ γενναμε όλες μαζί τι φρίκη θ μας πιασει εκείνη τ ημέρα χαχα

  • Χαχα 3

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Depykal είπε:

Πω πω αγχωθηκα με τους πονους...δεν τους αντεχω κ πολυ...δηλαδη κανεις επισκληριδιο κ μπορει να φυγει η επηρεια κ μετα να ξανακανεις;;; εμας ευτυχως το νοσοκομειο δεν ειναι ουτε 5 λεπτα με το αμαξι αλλα αν κανεις κ 12 ωρες να γεννησεις τι να το κανω;;;

Με βλεπω να ζηταω μονη μου καισαρικη...

Παντως κοριτσια το καλυτερο που ακουσα απο φιλο μας κ συγκινηθηκα ηταν : Μια μερα θα ειναι η τελευταια που θα φυγετε δυο απ το σπιτι...

Κάνεις κ ξανακάνεις κ ξανακάνεις άμα χρειαστεί..αλλά αυτο δεν είναι κάτι,σου έχουν ήδη ανοίξει γραμμή κ απλά έρχεται ο αναισθησιολογος κ στο ανανεώνει,δεν σου βάζουν μαζεμενο για να έχεις τις αισθήσεις κ να μπορείς να σπρώξεις,να έχεις κ λίγο αίσθηση του τι γίνεται εκεί πέρα κάτω!:P

Τι όμορφο αυτό!κ πόσο αλήθεια!!!είναι το τελευταίο καλοκαίρι σας κορίτσια που είστε τα δύο σας:x

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου πολύ μου άρεσαν αυτές οι ιστορίες που άκουσα αλήθεια. Θελω σ ελιγο καιρό να περιγράφουμε κ τις καινούριες μας ιστορίες τοκετου με το καλό. Εγώ πάντως τα κιλα μάλλον θα τα πάρω πιο ομοιόμορφα δηλαδή εν τέλει είμαι στα 8 τώρα. Μου είπε κ ο διατροφολόγος να πάρω μέχρι 14 οπότε οκ φαντάζομαι. Θα περιορίσω κ ψωμάκι ζυμαρικά κ εννοείται γλυκά ήδη τα έχω περιορίσει. Το θέμα είναι να πάρει το βάρος που πρέπει ο γιος μου ο όμορφος 

  • Μου αρέσει 2

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

Γλυκια μου Αργυρουλα!!! Δεν ειμαι απο τη φυση μου ψυχραιμη να ξερεις, το δουλεψα και το δουλευω πολυ...Το χιουμορακι παντως το ειχα απο μικρη τρομαρα μου χαχαχα! Γελαω πολυ γενικα και λατρευω να γελανε οι αλλοι ανθρωποι, ειναι απο τα πραγματα που με συγκινουν πολυ στη ζωη!  Ο αντρας μου με λεει καραγκιοζη και σαχλαμαρα!

Συνέχισε ο, τι κάνεις το κάνεις τέλεια!!!! Εγώ να σου πω τους ψυχαναγκσμους που δεν ενοχλούν τους άλλους και εμένα με χαλαρώνουν δεν τους κρίνω πλέον. Απλά προσπαθώ κατά περιόδους να δοκιμάζω και την ζωή χωρίς αυτούς... Τώρα στην εγκυμοσύνη δεν χρειάζεται πιστεύω να κάνουμε τέτοιες αλλαγές!! Ο, τι μας χαλαρώνει. Εμένα ας πούμε με χαλαρώνει να μετράω το ζάχαρο μου και την πίεση! Είμαι τρελή?? Ναι... Αλλά μαρεσει τι να κανω! 

  • Χαχα 2

yi9jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου διαβάζω για τις γέννες κ έχω συγκινηθεί!Αχ πως θα νιώσουμε άραγε όσο πλησιάζει ο καιρός! Να σας πω ότι η φιλενάδα σας είναι control freak. Πρέπει να το δουλέψω πολύ γιατί δεν βγαίνει πάντα όπως τα έχουμε οργανώσει στο μυαλό μου κ αυτός μετά μας στενοχωρεί περισσότερο. 
Ανυπομονω να έρθει ο Νοέμβριος κ να αρχίσουμε σιγά σιγά μια μια να συναντιόμαστε με τα μωράκια μας!  Να δούμε ποια θα είναι η πρώτη που θα κανει το ποδαρικό! 
 

 

  • Μου αρέσει 1

DjQBp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Alkyoni είπε:

Κορίτσια μου διαβάζω για τις γέννες κ έχω συγκινηθεί!Αχ πως θα νιώσουμε άραγε όσο πλησιάζει ο καιρός! Να σας πω ότι η φιλενάδα σας είναι control freak. Πρέπει να το δουλέψω πολύ γιατί δεν βγαίνει πάντα όπως τα έχουμε οργανώσει στο μυαλό μου κ αυτός μετά μας στενοχωρεί περισσότερο. 
Ανυπομονω να έρθει ο Νοέμβριος κ να αρχίσουμε σιγά σιγά μια μια να συναντιόμαστε με τα μωράκια μας!  Να δούμε ποια θα είναι η πρώτη που θα κανει το ποδαρικό! 
 

 

Πωπω κ εγώ ανυπομωνωωω για τις ιστορίες μας. Μια μια θα τη χάνουμε για καμμια μερουλα κ μετά θα μας έρχεται με τα ωραία νέα κ την εμπειρία της 

  • Μου αρέσει 2

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Despoina Mar said:

Γλυκουλα όλα καλά θ πανε όπως κ να έχει μια οργάνωση την έχουν οπότε μην τ σκέφτεσαι.. Τ καλο ειναι οτι ξέρεις από πριν τις επιλογες. . Φαντάζεσαι ν μην ήξερες κ ν πηγαινες κ ν σ έλεγαν δεν έχουμε χώρο??? Φρίκη τότε.. Οργάνωσε τ χαρτάκια σ λοιπόν κ όλα καλά.. Θέλω ν δω π θ γενναμε όλες μαζί τι φρίκη θ μας πιασει εκείνη τ ημέρα χαχα

Ναι Δεσποινακι μου καλα τα λες! Ειναι οργανωτικοι παρα πολυ εδω αλλα και πολυ πρακτικοι! Μου λεει η μαια "ο γιατρος αυτος στο νοσκομειο θα εφημερευει, αρα θα εχει κοιμηθει οσο πρεπει κτλ και αρα δε θα ειναι κουρασμενος". Σκεφτονται ετσι αυτοι, οτι οκ τι σημασια εχει αν τον ξερεις το σημαντικο ειναι να γινει σωστα η γεννα. Απλα επαναστατησε το μεσογειακο μου αιμα σε αυτη τη λογικη χαχαχα

Καλε σαν να μας βλεπω, να μπαινουμε να γραφουμε στο φορουμ οσο ο αντρας ψαχνει ταξι και κλειδια!!

  • Χαχα 3

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Gogo1994 said:

Πωπω κ εγώ ανυπομωνωωω για τις ιστορίες μας. Μια μια θα τη χάνουμε για καμμια μερουλα κ μετά θα μας έρχεται με τα ωραία νέα κ την εμπειρία της 

Γωγουλα μου θα έχουμε να λέμε συναρπαστικές ιστορίες στο μελλον. Έχεις σκεφτεί σε ποια κλινική θα γεννήσεις με το καλό; 

 


DjQBp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Gogo1994 said:

Κορίτσια μου πολύ μου άρεσαν αυτές οι ιστορίες που άκουσα αλήθεια. Θελω σ ελιγο καιρό να περιγράφουμε κ τις καινούριες μας ιστορίες τοκετου με το καλό. Εγώ πάντως τα κιλα μάλλον θα τα πάρω πιο ομοιόμορφα δηλαδή εν τέλει είμαι στα 8 τώρα. Μου είπε κ ο διατροφολόγος να πάρω μέχρι 14 οπότε οκ φαντάζομαι. Θα περιορίσω κ ψωμάκι ζυμαρικά κ εννοείται γλυκά ήδη τα έχω περιορίσει. Το θέμα είναι να πάρει το βάρος που πρέπει ο γιος μου ο όμορφος 

Ναι Γωγουλα μου μη σκας καθολου ομως με τα κιλα! Αφου σε παρακολουθει και διατροφολογος ουτε καν! Ολοι μα ολοι λενε οτι τα της γεννας τα χανεις πολυ γρηγορα! Εσυ θα σκεφτεσαι το μωρακι σου και να τρως οπως ειπες σωστα, για να ειναι εκεινος οπως πρεπει! Ειναι τοση η ευλογια μας αυτη τη στιγμη που τα υπολοιπα ειναι λεπτομερειες. Απλα να ειμαστε υγιεις τωρα αυτο μετραει! Καθε σωμα αντιδρα τοσο διαφορετικα στα κιλα! Ε και αν αντι 14 ειναι 15 πραγματικα μικρο το κακο!

  • Μου αρέσει 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Υβόννη είπε:

Ναι Δεσποινακι μου καλα τα λες! Ειναι οργανωτικοι παρα πολυ εδω αλλα και πολυ πρακτικοι! Μου λεει η μαια "ο γιατρος αυτος στο νοσκομειο θα εφημερευει, αρα θα εχει κοιμηθει οσο πρεπει κτλ και αρα δε θα ειναι κουρασμενος". Σκεφτονται ετσι αυτοι, οτι οκ τι σημασια εχει αν τον ξερεις το σημαντικο ειναι να γινει σωστα η γεννα. Απλα επαναστατησε το μεσογειακο μου αιμα σε αυτη τη λογικη χαχαχα

Καλε σαν να μας βλεπω, να μπαινουμε να γραφουμε στο φορουμ οσο ο αντρας ψαχνει ταξι και κλειδια!!

Εμένα πάντως ειρηνη μου οι δυο τελευταίες μ «γέννες»ήταν σε δημόσιο Δ προλάβαινα να πάω κ καπου άλλου!και γιατρός ήταν αυτός που εφημέρευε !και οι δυο που πέτυχα ήταν πολύ καλοί !φαντασου στην Γερμανία !!

  • Μου αρέσει 3

i8Mup3.png?t=1&0EalCpq6

Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη said:

Ναι Δεσποινακι μου καλα τα λες! Ειναι οργανωτικοι παρα πολυ εδω αλλα και πολυ πρακτικοι! Μου λεει η μαια "ο γιατρος αυτος στο νοσκομειο θα εφημερευει, αρα θα εχει κοιμηθει οσο πρεπει κτλ και αρα δε θα ειναι κουρασμενος". Σκεφτονται ετσι αυτοι, οτι οκ τι σημασια εχει αν τον ξερεις το σημαντικο ειναι να γινει σωστα η γεννα. Απλα επαναστατησε το μεσογειακο μου αιμα σε αυτη τη λογικη χαχαχα

Καλε σαν να μας βλεπω, να μπαινουμε να γραφουμε στο φορουμ οσο ο αντρας ψαχνει ταξι και κλειδια!!

Ειρηνη μου μια ιδέα είναι όλα τελικά. Πρέπει να βγούμε από τα κουτάκια μας! 
Εχει δίκιο η μαία. Δεν το είχα σκεφτεί αυτό μέχρι τώρα. Αν πάω με καισαρική θα κανονίσω να είναι Δευτέρα που θα έχει ξεκουραστεί καπως μια μέρα πριν χιχι

Η τελευταία ατάκα τα σπάει! Πλάκα θα έχει να το ανακοινώνουμε πρώτα εδώ κ μετά στον άνδρα μας 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2

DjQBp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alkyoni said:

Κορίτσια μου διαβάζω για τις γέννες κ έχω συγκινηθεί!Αχ πως θα νιώσουμε άραγε όσο πλησιάζει ο καιρός! Να σας πω ότι η φιλενάδα σας είναι control freak. Πρέπει να το δουλέψω πολύ γιατί δεν βγαίνει πάντα όπως τα έχουμε οργανώσει στο μυαλό μου κ αυτός μετά μας στενοχωρεί περισσότερο. 
Ανυπομονω να έρθει ο Νοέμβριος κ να αρχίσουμε σιγά σιγά μια μια να συναντιόμαστε με τα μωράκια μας!  Να δούμε ποια θα είναι η πρώτη που θα κανει το ποδαρικό! 
 

 

Γλυκο μου κοριτσακι κι εσυ στο κλαμπ εδω με τις control freak! Θα φυγει αυτο μολις κανουμε τα μικρουλια μας! Και να θελουμε να οργανωσουμε δε θα γινεται χαχαχαχαχα!!!! Ενταξει, ειμαστε οπως ειμαστε γιατι κατι μας εξυπηρετει! Τωρα σαν μανουλες θα μας βγουν αλλα, ομως με ανοιχτο μυαλο και καλη διαθεση ολα θα ειναι υπεροχα!!!

Ναι καποια θα κανει ποδαρικο! Ε ρε χαμος θα γινει!!!!

Just now, demifilol said:

Εμένα πάντως ειρηνη μου οι δυο τελευταίες μ «γέννες»ήταν σε δημόσιο Δ προλάβαινα να πάω κ καπου άλλου!και γιατρός ήταν αυτός που εφημέρευε !και οι δυο που πέτυχα ήταν πολύ καλοί !φαντασου στην Γερμανία !!

Καλο μου κοριτσακι κι εσυ! Σας αναστατωσα με τις χαζομαρες μου... Απλα αγχωθηκα και ειπα να σας γραψω! Ολα καλα θα πανε σε ολες μς και μετα θα γελαμε και θα κλαιμε απο χαρα με τις ιστοριες μας! Οπως γινεται παντα μεχρι τωρα σε αυτο το παρεακι...

Just now, Alkyoni said:

Ειρηνη μου μια ιδέα είναι όλα τελικά. Πρέπει να βγούμε από τα κουτάκια μας! 
Εχει δίκιο η μαία. Δεν το είχα σκεφτεί αυτό μέχρι τώρα. Αν πάω με καισαρική θα κανονίσω να είναι Δευτέρα που θα έχει ξεκουραστεί καπως μια μέρα πριν χιχι

Η τελευταία ατάκα τα σπάει! Πλάκα θα έχει να το ανακοινώνουμε πρώτα εδώ κ μετά στον άνδρα μας 

Χαχαχαχαχα! Καλε επειδη αυτοι εδω ειναι ξενερωτοι; Ο Ελληναρας γιατρος περασε φοιτητικα χρονια να πηγαινει αυπνος στην εξεταστικη μετα απο ξενυχτι! Ειμαστε μεσογειοι εμεις, ειμαστε παντα ξεκουραστοι δε θελουμε υπνο!!!!

 

  • Μου αρέσει 3
  • Χαχα 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alkyoni είπε:

Κορίτσια μου διαβάζω για τις γέννες κ έχω συγκινηθεί!Αχ πως θα νιώσουμε άραγε όσο πλησιάζει ο καιρός! Να σας πω ότι η φιλενάδα σας είναι control freak. Πρέπει να το δουλέψω πολύ γιατί δεν βγαίνει πάντα όπως τα έχουμε οργανώσει στο μυαλό μου κ αυτός μετά μας στενοχωρεί περισσότερο. 
Ανυπομονω να έρθει ο Νοέμβριος κ να αρχίσουμε σιγά σιγά μια μια να συναντιόμαστε με τα μωράκια μας!  Να δούμε ποια θα είναι η πρώτη που θα κανει το ποδαρικό! 
 

 

Όπως και να είναι στην τελική,ακόμα κ να γίνει τελείως διαφορετικα από όπως το φανταζόμαστε,το σημαντικό είναι ότι θα έχουμε το μωρό μας αγκαλιά!!!και μετά κορίτσια μου πολλές μα πολλές πολλές φωτό,γιατί κάθε μέρα στην αρχή θα αλλάζουνε!!!εγώ τα βλέπω τώρα κ δεν το πιστεύω πως ήτανε το μπομπιρακι μου:x

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Argyroula said:

Συνέχισε ο, τι κάνεις το κάνεις τέλεια!!!! Εγώ να σου πω τους ψυχαναγκσμους που δεν ενοχλούν τους άλλους και εμένα με χαλαρώνουν δεν τους κρίνω πλέον. Απλά προσπαθώ κατά περιόδους να δοκιμάζω και την ζωή χωρίς αυτούς... Τώρα στην εγκυμοσύνη δεν χρειάζεται πιστεύω να κάνουμε τέτοιες αλλαγές!! Ο, τι μας χαλαρώνει. Εμένα ας πούμε με χαλαρώνει να μετράω το ζάχαρο μου και την πίεση! Είμαι τρελή?? Ναι... Αλλά μαρεσει τι να κανω! 

μετρησου κοριτσι μου εκει που θα κατσεις να το αναλυσεις χιχιχι! Πιεση και ζαχαρο μετρας δεν κανεις και αναλυση αιματος καθημερινα!!! Αμα σε κανει να ηρεμεις τελος. Δεν ειναι η καλυτερη περιοδος αυτη τωρα οπως ειπες για αλλαγες ψυχοσυνθεσης! Εχουμε μετα τη γεννα καιρο γι'αυτα χαχαχα!

  • Μου αρέσει 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...