Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 3 λεπτά , Eflenew είπε:

      Τότε μπράβο σας με το μωράκι σας που φτάσατε 30η εβδομάδα. Με το καλό να το δεχτείς! 🥰

      μακάρι να κάτσει εκεί που είναι για βδομαδες ακόμα! είναι βιαστικός !  και συ με το καλό, μια τεραααστια χοριακη και μια καλή εγκυμοσυνη εύχομαι! 🙏

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια. Εγω ειμαι μανούλα του Οκτωβρίου αλλα δεν βλέπω για αυτό το μηνα κανενα ποστ. Τέλος πάντων αλλο θελω να ρωτήσω. Τον Αύγουστο οταν θα είμαι 32 βδομαδων παντρεύεται ο αδερφός μου αλλα οχι εδω κοντά. Για την ακρίβεια πρέπει να κανω διαδρομη περιπου 6 ωρων με το αυτοκίνητο ή 2 ωρες αεροπλάνο και 3 ώρες με αυτοκινητο. Εγω θα ήθελα να παω μιας κ η εγκυμοσυνη πάει καλα κ ο γιατρός ειπε οκ αλλα λεει με αεροπλάνο. Το πρόβλημα είναι οτι θα χρειαστούμε 500 ευρώ για να παμε οικογενειακως. Εχει καποια ταξιδέψει στον 8ο μηνα οδικώς περίπου 6 ώρες (με στασεις φυσικά);;; 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Γεωργία Β είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Εγω ειμαι μανούλα του Οκτωβρίου αλλα δεν βλέπω για αυτό το μηνα κανενα ποστ. Τέλος πάντων αλλο θελω να ρωτήσω. Τον Αύγουστο οταν θα είμαι 32 βδομαδων παντρεύεται ο αδερφός μου αλλα οχι εδω κοντά. Για την ακρίβεια πρέπει να κανω διαδρομη περιπου 6 ωρων με το αυτοκίνητο ή 2 ωρες αεροπλάνο και 3 ώρες με αυτοκινητο. Εγω θα ήθελα να παω μιας κ η εγκυμοσυνη πάει καλα κ ο γιατρός ειπε οκ αλλα λεει με αεροπλάνο. Το πρόβλημα είναι οτι θα χρειαστούμε 500 ευρώ για να παμε οικογενειακως. Εχει καποια ταξιδέψει στον 8ο μηνα οδικώς περίπου 6 ώρες (με στασεις φυσικά);;; 

 

Κοπέλα μου δεν νομίζω να υπάρχει κάποιο πρόβλημα αν να ταξιδέψεις αρκεί να πηγαίνετε αργά,να κάνετε στάσεις συχνές κ να πίνεις νεράκι αρκετό γιατί θα έχει κ αρκετή ζέστη τότε.ξερω ότι μετά τις 36 δεν αφήνουν,δηλαδή όταν μπαίνουμε στον μήνα μας.ο γιατρός γιατί προτιμάει αεροπλάνο;λόγω λιγότερων ωρών;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, magda15 said:

Καλημέρα κορίτσια!! 

Κι εγώ κολάν εγκυμοσύνης εχω πάρει κι εσώρουχα. Τα εσώρουχα ειδικά ηταν αναγκαία αγορά, δεν έμπαινα με τίποτα σε τίποτα απο αυτά που φοραγα προ εγκυμοσυνης. Αυτά τα ΠΟΛΥ ερωτικά, τύπου Μινέρβα που τα κανεις και τραπεζομαντηλο αφού γεννήσεις.. Χαχα!! Πήρα και λιγα φορεματα καπως πιο αερινα,να χωράνε ολα εντός! 

Εχω ακριβως τα ιδια εσωρουχα!!! Αεροστατο θα τα κανω μετα για το παιδικο δωματιο χαχαχαχα!!!! Τα φορεματα πολυ καλη λυση τελικα, ευτυχως που γενναμε φθινοπωρο. Θα γλιτωσουμε τα παλτο εγκυμοσυνης!

Just now, MumMaria said:

Οκ θα το σχολιάσω γιατί θα σκάσω!μπήκα τώρα στο moromou για να χαζεψω κάνα νυχτικό,πιτζαμακι για μαιευτήριο που πρότεινε μια κοπέλα από δω,κ έχει μια τύπισσα να διαφημίζει σουτιέν θηλασμού εγκυουλα κ αυτή,με φουλ ον βάψιμο σε πρόσωπο κ σωματαρα,είχε κοιλίτσα κ κοιλιακούς μαζί!!!!ωχ μανα μου!!!ναι όλες οι έγκυες έτσι ακριβώς είμαστε!!!!:twisted:

Κλαιωωωωωωωωω χαχαχαχαχαχα!!! Εγω κοιλιακους δεν ειχα προ εγκυμοσυνης λες να κανω τωρα; Τελικα τοσα χρονια που δεν ειχα, λες να ηταν ορμονικο το θεμα μου; ΧΧΑΧΑΧΑΧΑ

Just now, Gogo1994 said:

Ρε κοριτσιααα που τις βρίσκετε τις φουστες? Εγώ δεν ξέρω τι ύφος να ψαξω

Χαχαχα συγχιστηκα και εγώ... Κοιλιακούς ναι... Γιατί είχαμε κ πριν :lol:

Φουστες Γωγουλα μου ψηλομεσες με λαστιχο, να ειναι πανω απο την κοιλιτσα, και κατω γραμμη Α. Αυτες προς το παρον φοραω. 1-2 νουμερα μεγαλυτερα εννοειται! Βασικα δεν ειναι ψηλομεσες, εγω τις κανω χαχαχα! Αλλα νομιζω τα φορεματα ειναι πιο ανετα, δεν πιεζουν την κοιλιτσα πουθενα! Εχει και φουστες εγκυμοσυνης παντως, αλλα να σου πω λεω να μην παρω...Δεν ξερω αν αξιζει να ειναι μονο για εγκυμοσυνη και μετα να παει στα αζητητα!

Just now, Despoina Mar said:

Καλημεραααα!!! Κ εγώ από ότι υπολόγιζα τελικά δεν μ κάνουν πολλα ρουχα μ κ έχω παρει μόνο 3 κιλά.. Εγώ βολευτει κ εγώ με σαλοπετες κ φορεματακι α κ τ παίρνω λίγο μεγαλυτερα.. Βέβαια έχω ν πάω κ σ γάμους, παντρευονταιοι δυο κολλητες μ, ο ξάδερφος μ κ κανα δυο γνωστοί κ ν δω εκεί τ θ βάλω χαμοςς

Καλως το Δεσποινακι μας! Ειναι ενα θεμα αυτο τωρα με τους γαμους, αλλα αν ειναι αλλοι γαμοι παρε ενα ρουχο και βαλε το παντου! Μη σου πω να βαλεις το νυφικο σου χαχαχχα!

Πλακα κανω, μπορεις να βρεις φορεματακι κανα δυο νουμερα μεγαλυτερο και θα εισαι σουπερ!

Just now, Γεωργία Β said:

Καλησπέρα κορίτσια. Εγω ειμαι μανούλα του Οκτωβρίου αλλα δεν βλέπω για αυτό το μηνα κανενα ποστ. Τέλος πάντων αλλο θελω να ρωτήσω. Τον Αύγουστο οταν θα είμαι 32 βδομαδων παντρεύεται ο αδερφός μου αλλα οχι εδω κοντά. Για την ακρίβεια πρέπει να κανω διαδρομη περιπου 6 ωρων με το αυτοκίνητο ή 2 ωρες αεροπλάνο και 3 ώρες με αυτοκινητο. Εγω θα ήθελα να παω μιας κ η εγκυμοσυνη πάει καλα κ ο γιατρός ειπε οκ αλλα λεει με αεροπλάνο. Το πρόβλημα είναι οτι θα χρειαστούμε 500 ευρώ για να παμε οικογενειακως. Εχει καποια ταξιδέψει στον 8ο μηνα οδικώς περίπου 6 ώρες (με στασεις φυσικά);;; 

 

Κοριτσι μου καταρχην η ωρα η καλη στον αδερφο σου! Εγω δεν το γνωριζω αυτο, ομως μια πολυ καλη μου φιλη εδω Γερμανια ειναι τωρα 33 βδομαδων και πηγε 6 ωρες οδικως στους δικους της. Θελει στασεις φυσικα, να εχετε καλη θερμοκρασια στο αυτοκινητο και ισως κατα τη γνωμη μου να πατε λιγο νωριτερα, να εχεις μια μερα να ξαπλωσεις και να ξεκουραστεις πριν το γαμο.

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερααα κοριτσια μου...εγω ειπα για απονηρευτα ονειρα κ εγω τα ειδα τελικα...χαχαχαχα 

Τωρα για ρουχα που μιλατε εγω εχω παρει φορεματα φαρδια, βεβαια δεν τα εχω βαλει πουθενα κ μεσα στο σπιτι φοραω τα σορτσακια του αντρα μου που ειναι φαρδια...νομιζω εχω να βαφτω πριν την καραντινα...

Εχω την εντυπωση οτι καποιες αεροπορικες μετα απο καποια βδομαδα δεν δεχονται να πεταξεις μην τυχει κανενας προωρος τοκετος στον αερα..


BDoAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, MumMaria είπε:

Κοπέλα μου δεν νομίζω να υπάρχει κάποιο πρόβλημα αν να ταξιδέψεις αρκεί να πηγαίνετε αργά,να κάνετε στάσεις συχνές κ να πίνεις νεράκι αρκετό γιατί θα έχει κ αρκετή ζέστη τότε.ξερω ότι μετά τις 36 δεν αφήνουν,δηλαδή όταν μπαίνουμε στον μήνα μας.ο γιατρός γιατί προτιμάει αεροπλάνο;λόγω λιγότερων ωρών;

Ναι λογω λιγοτερων ωρών.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσια! Εχω παρει 3 φορεματα onesize,μια χαρα βολευουν.κ δυο σορτσακια με χαλαρο λαστιχο που βρηκα συν μια φορμα ολοσωμη θεοφαρδη.ειδικα αυτη βολευει αρκετα.για το βαψιμο εχω κολλημα,το κραγιον ειναι στανταρ μες το σπιτι χαχα!για τα σουτιεν πηρα επεκταση κ εχω τα δικα μου δεν χρειαστηκε να παρω καινουρια προς το παρον τουλαχιστον. @MumMaria Ειδες ολες ετσι κυκλοφορουμε οπως το μοντελο στο σαιτ χαχα,ωραια νυχτικακια ομως ε;

  • Μου αρέσει 2

oru1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΕΥΑ! είπε:

Καλημερα κοριτσια! Εχω παρει 3 φορεματα onesize,μια χαρα βολευουν.κ δυο σορτσακια με χαλαρο λαστιχο που βρηκα συν μια φορμα ολοσωμη θεοφαρδη.ειδικα αυτη βολευει αρκετα.για το βαψιμο εχω κολλημα,το κραγιον ειναι στανταρ μες το σπιτι χαχα!για τα σουτιεν πηρα επεκταση κ εχω τα δικα μου δεν χρειαστηκε να παρω καινουρια προς το παρον τουλαχιστον. @MumMaria Ειδες ολες ετσι κυκλοφορουμε οπως το μοντελο στο σαιτ χαχα,ωραια νυχτικακια ομως ε;

Ααα Εύα μου που τη βρίσκεις αυτή την επέκταση πως είναι?  Μου άρεσε η ιδέα 


yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Gogo1994 είπε:

Ααα Εύα μου που τη βρίσκεις αυτή την επέκταση πως είναι?  Μου άρεσε η ιδέα 

Γωγω μου γραψε στο google,προεκταση σουτιεν με γατζακια και θα σου βγαλει.εχουν ολα τα μαγαζια με εσωρουχα λογικα.εγω απο ενα τετοιο τα πηρα.


oru1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου γλυκα,

μιλησα με τη μαια σημερα. Ειπαμε για μαιευτηρια και νομιζω αγχωθηκα χαχαχα! Λοιπον, το συστημα εδω εχει ως εξης! Οταν με πιασουν οι πονοι, θα παρω τηλ το μαιευτηριο και αν εχουν χωρο θα παω να γεννησω εκει. Αν οχι, θα παω σε καποιο αλλο! Μου ειπε να εχω 2-3 επιλογες! Μου ειπε ενα οτι ειναι φουλ συνηθως, τα αλλα δυο που μου συστησε εχουν λεει σχεδον παντα θεση. Προφανως θα γεννησω με γιατρο και μαια του νοσοκομειου που θα δω εκει πρωτη φορα!

Κοριτσια, αγχωθηκα με αυτο με το χωρο! Εμ θα ποναω εμ θα ψαχνουμε μαιευτηριο; Με βλεπω στο τελος σε κανενα χωραφι, οχι για σεξ @Alkyoniμου, αλλα για γεννα! Ισως σαν τη Μαριαμ με τον Ιωσηφ σε μια φατνη! Αν δειτε παντως κανενα λαμπρο αστερι στον ουρανο το Νοεμβρη, εγω θα ειμαι και θα γενναω!

  • Χαχα 4

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Υβόννη μην αγχώνεσαι!!

ολα θα πάνε καλά!!

μη νομίζεις κ εμείς που θα ξερουμε τον γιατρό κ σε ποιο νοσοκομείο θα πάμε, ένα άγχος θα το έχουμε..λόγω του ότι δε το έχουμε ξαναζήσει ...απλά έχεις μια γνώριμη φυσιογνωμία (τον γιατρό)..όλα τέλεια θα πάνε κ σίγουρα θα βρεθεί χώρος..

εμενα ρε κορίτσια μιας κ που λέμε για την μεγάλη μέρα, μου είπε ο γιατρός ότι ένα μέρος των πόνων θα το περάσω λέει σπίτι μου..δλδ δε θα πάω νοσοκομείο απ την αρχή...τον στραβοκοίταξα λίγο όταν το είπε , αλλά μετά σκέφτηκα ότι θα είναι το καλύτερο κονσέρτο γκρίνιας μου!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια μου! 
 Διαβάζω μηνυματακια για ρουχαλάκια!!! Με την ζεστη που κανει φοράω ότι πιο ανάλαφρο γίνεται. Φορεματακια ούτε καν εγκυμοσύνης!!! Κόρες έχω πάρει μόνο δυο κιλά. Θα βάλω ρούχα εγκυμοσύνης;;; Με στενοχωρεί που δεν παχαίνω! Τώρα κάνω διάλειμμα για φαγητό. Μάλλον πρέπει να τρώω μουσακάδες κ παστίτσια κ όχι φιλέτο κοτόπουλο με ψητά λαχανικα

Ειρηνη μου το ξέρω το σύστημα της Γερμανίας γιατί γέννησε η κουνιάδα μου εκεί. Δεν μου αρέσει κ πολύ η αλήθεια είναι. Βρες από τώρα 2-3 επιλογές να νιώθεις πιο σιγουριά! Δεν μπορώ να καταλάβω γενικά το σύστημα υγείας εκεί πάνω. Πρέπει να πας στον παθολόγο κ αυτός να σε παραπέμπει αν οντως υπάρχει πρόβλημα στον άλλο κτλ  


DjQBp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Γεωργία Β είπε:

Ναι λογω λιγοτερων ωρών.

Να σου πω ότι με την αναμονή ,ειδικά τώρα που πρέπει να πας κ ακόμα νωρίτερα λόγω κορονοιου,καλύτερα το αμάξι.το κάνετε κ λίγο ημερήσια εκδρομουλα,σταματάτε κ για φαγητό,για κανένα χυμό,βέβαια όλα αυτά με την σύμφωνη γνώμη του γιατρού σου.

Επίσης να σου πω ότι έχει εδώ στο φόρουμ μια ομάδα μανουλες Οκτωβρίου 2020 που είναι πολύ δυνατή!πολυλογουδες κ αυτές,οπότε θα κάνετε καλή παρέα κ θα σου λύσουν ίσως κ τις απορίες.εχει κ πολλές δευτερομανουλες εκεί!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, ΕΥΑ! είπε:

Καλημερα κοριτσια! Εχω παρει 3 φορεματα onesize,μια χαρα βολευουν.κ δυο σορτσακια με χαλαρο λαστιχο που βρηκα συν μια φορμα ολοσωμη θεοφαρδη.ειδικα αυτη βολευει αρκετα.για το βαψιμο εχω κολλημα,το κραγιον ειναι στανταρ μες το σπιτι χαχα!για τα σουτιεν πηρα επεκταση κ εχω τα δικα μου δεν χρειαστηκε να παρω καινουρια προς το παρον τουλαχιστον. @MumMaria Ειδες ολες ετσι κυκλοφορουμε οπως το μοντελο στο σαιτ χαχα,ωραια νυχτικακια ομως ε;

Ναι ναι πολύ ωραία,θα τα ξαναδώ γιατί συγχυστηκα κ το έκλεισα γρήγορα.χααχαχα.

Τι είναι η επέκταση στα σουτιέν;είμαι ασχετη

Just now, ΕΥΑ! είπε:

Γωγω μου γραψε στο google,προεκταση σουτιεν με γατζακια και θα σου βγαλει.εχουν ολα τα μαγαζια με εσωρουχα λογικα.εγω απο ενα τετοιο τα πηρα.

Τώρα το είδα το μνμ σου.θα το τσεκαρω.θενκς

Just now, Υβόννη είπε:

Κοριτσακια μου γλυκα,

μιλησα με τη μαια σημερα. Ειπαμε για μαιευτηρια και νομιζω αγχωθηκα χαχαχα! Λοιπον, το συστημα εδω εχει ως εξης! Οταν με πιασουν οι πονοι, θα παρω τηλ το μαιευτηριο και αν εχουν χωρο θα παω να γεννησω εκει. Αν οχι, θα παω σε καποιο αλλο! Μου ειπε να εχω 2-3 επιλογες! Μου ειπε ενα οτι ειναι φουλ συνηθως, τα αλλα δυο που μου συστησε εχουν λεει σχεδον παντα θεση. Προφανως θα γεννησω με γιατρο και μαια του νοσοκομειου που θα δω εκει πρωτη φορα!

Κοριτσια, αγχωθηκα με αυτο με το χωρο! Εμ θα ποναω εμ θα ψαχνουμε μαιευτηριο; Με βλεπω στο τελος σε κανενα χωραφι, οχι για σεξ @Alkyoniμου, αλλα για γεννα! Ισως σαν τη Μαριαμ με τον Ιωσηφ σε μια φατνη! Αν δειτε παντως κανενα λαμπρο αστερι στον ουρανο το Νοεμβρη, εγω θα ειμαι και θα γενναω!

Ρε χαζό,θα έχεις τοοοοοσο πολύ χρόνο,μην αγχώνεσαι καθόλου.να ξέρεις στην αρχή οι πόνοι είναι παλεψιμοι,αφού θα κάνεις κ το μπανάκι σουίτα σενιαριστεις κ θα ξεκινήσεις κιουρια σε λέω!;)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

Καλημερα αγαπημενες μου κοριτσαρες! Γελασα τοσο χτες με οσα λεγαμε, αφου στον υπνο μου χασκογελουσα και με ρωτουσε ο αντρας μου τί επαθα!

@Geo1981ειδα στον υπνο μου οτι ειχα λεει τον Ραφαηλακο μου 3 ετων και μου ελεγε λεει θελω δεινοσαυρους σαν το Γιωργο! Χαχαχαχαχαχα!!!! Παντως ηταν ενας κουκλος το παιδακι μου...Με κατι ροζ μαγουλακια, αχ! Ξυπνησα με ενα χαμογελο-οχι για το δεινοσαυρο! Αχ κι εσενα η κορη ειναι τσαουσα και παιδεψε τη μανουλα! Δοξα τω Θεω ολα καλα τωρα. Ο αντρουλης δεν πειραζει υπομονη! Εμεις εξαλλου κανουμε ολη τη δουλεια, ε δεν παθαινουν και κατι οι θερμοι μας συντροφοι να κανουν υπομονη χιχιχιχι!

Καλως το Σουσαμακι μας! Κοριτσι μου γλυκο να φορας οτι σε κανει να νιωθεις ανετα μεν αλλα αν θες να φτιαχτεις λιγακι δε χρειαζεται να παρεις ρουχα εγκυμοσυνης! Παρε κανενα φορεματακι πιο ριχτο, τωρα το καλοκαιρι εχει πολλες επιλογες, φτιαξε λιγακι το μαλλι και ετοιμη! Εξαλλου ειμαστε τοσο θεες που οτι και να βαλουμε δεν εχει σημασια χαχαχα!!!

Χαχαχαχα α ρε Γωγουλα γελασα με τη μεση! Οντως κι εμενα η μεση εχει γινει τετραγωνη να την πω, χωρις σχημα να την πω; Φορεματακια εχω κι εγω και φοραω και καμια φουστιτσα. Σπιτι βεβαια κολανακι κοντο ή σορτσακι και μαλλι κεφτες!!

Φυσικά και είναι όμορφος ο Ραφαηλ!!!! Και με δεινόσαυρους θα παίζει, και με πολλά αλλά παιχνίδια!!!!! 

  • Μου αρέσει 1

vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...