Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια πραγματικά θέλω την βοήθεια σας γιατί θα τρελαθώ. Με την γυναίκα μου που έχει Σπω (δεν κάνει ωορρηξία)πριν 4 χρόνια αποφασίσαμε στα 25 να θέλουμε παιδάκι η ιστορία μασ μεγάλη πέσαμε σε γιατρούς άστο καλύτερα που της έδινα φάρμακα για να κάνει ωορρηξία και αποτέλεσμα 0 μέχρι που λέω κάτι δεν πάει καλά. Μόνοι μασ το ψάξαμε με σαλπιγ.. διάφραγμα και πολύποδες. Αλλάζουμε γιατρό και κάνουμε υστεροσκοπηση . Για να μην λέω πολλά 3 φορές υστεροσκοπηση και μετά λέμε τελοσ πάμε εξωσωματική. Κάνουμε εξωσωματική πολλά ωοθυλάκια βλαστοκυστη καμία μόνο μοριδια. Αποτελέσμα μηδέν κάναμε τα πάντα από εξετάσεις βρέθηκα με μετάθεση χρωμοσώματος έχασα την γη κάτω από τα πόδια μου . Ξανά εξωσωματική πολλά ωοθυλάκια βλαστοκυστες 5 (3αριστες 2 μμμμ) βάλαμε την Παρασκευή τα δύο μωράκια μασ συναισθήματα πολλά άγχος φόβο για το πότε θα έρθει το παιδάκι μασ σπίτι. Έκανε την βλακεία η γυναίκα μου και έκανε τέστ εχτές το απόγευμα αρνητικό έσκασε έκλαιγε προσπαθούσα να την χαλαρώσω. Λογικό γυναίκα τα τραβάει όλα.  Το άγχος μασ τώρα είναι ότι Παρασκευή έκανε εμβρυομεταφορα Κυριακή πρωί ήθελε καφέ δεν τησ χάλασα χατηρι με προσοχή σιγά σιγά λέτε να μην κάναμε καλά;;; Μετά εγώ θέλω να μην κάνει τίποτε να τα κάνω εγώ εκείνη σήμερα ήθελε να κάνει τον νεροχύτη λέτε να υπάρχει πρόβλημα;; Και το τελευταίο και σημαντικό την ημέρα με την σκόνη είχαμε κόσμο στην βεράντα και έκατσε 3 ώρες έξω και τώρα έχει βήχα αλλά προσπαθεί να μην έχει βήχα για να μην βλάψει τα μωράκια μασ λέτε η σκόνη να τησ έκανε κακό;; Κορίτσια χίλια συγνώμη απλά το άγχος χτυπάει κόκκινο θέλω να τα καταφέρει δεν θέλω να την βλέπω να τα τραβάει όλα αυτά. Εύχομαι σε όλες θετικές χοριακες.

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, Gogo1994 said:

Ευχαριστώ κοριτσακι μου όμορφο το ξέρω  ότι δεν μας ξεχνάς όπως όλο αυτό τον καιρό.

Το almiron δίνω επειδή αυτό ήπιε κ στο μαιευτήριο οπότε ξέρω ότι του είναι οκ.πρωτα τον θηλάζω κ μετά πίνει όσο θέλει κυρίως 30 με 40 άλλες φορές έχει πιει κ 50 -60 αλλά τώρα φαίνεται να το μειώνει μάλλον έχω πιο πολύ γάλα από ότι πρωτογαλα δύο μέρες τωρα

Αυτο εχω κι εγω Γωγουλα μου!!!! Και δινεις μετα απο καθε θηλασμο; Εγω σημερα πχ ακομη δεν εδωσα. Εβγαλα περισσοτερο γαλα κι εγω σημερα. Αλλα εγβ κανω αυστηρα 30 και ισως να πρεπει να το αυξησω και ας φαει οσο θελει...Θα ρωτησω αυριο τη μαια που θα ερθει! Χιλια ευχαριστω!

Just now, Argyroula said:

Σ ευχαριστώ πολύ Ειρηνακι μου και για τις ευχές και για την απάντηση σου! Απλά ο γιατρός μου είπε όταν γίνουν κάθε 15 λεπτά να φύγω για μαιευτηριο και μου φαίνεται ότι θα είναι νωρίς από τα συμφραζόμενα. Από την άλλη σιγά μην κάτσω και σπίτι από το άγχος και την ανυπομονησία μου... Χάχα!!! Βαθύ κάθισμα με τον γιατρό μου (θα την πάρω την μπάλα στο αμάξι αλλά δεν) ...χλωμοο καλα για το νέρο δεν το συζητω... Θα θέλω να του το πω έτσι για το fun να δούμε τι θα απαντησει

Μωρε ας κανει την επισκληριδιο και δεν πειραζει αχχαχχαχ! Εμενα ετσι μου ειπαν στο τηλεφωνο, να γινουν τοσο συχνες αλλα η καθεμια εχει αλλο σωμα. Εμενα τελικα και αργοτερα να πηγαινα δε θα πειραζε. Εσυ μπορει να κανεις γηγορα διαστολη! Και.νωριτερα να πας δεν πειραζει! Θα δεις οταν ερθει η μερα τελικα οτι δεν υπαρχει σωστο και λαθος!!

37 minutes ago, Marilou77 said:

Μπορει να χαθηκες, ναι αλλα το come back σου, εκανε θραυση οπως παντα!!!!! Λογικο κοριτσι μου να χαθεις, μπηκες κατευθειαν στα βαθεια κ ησουν κ μοναχουλα, αλλα τωρα στο σπιτι το βρηκες κ πιστευω εισαι πιο σιγουρη κ ανετη. Αχ τι δωρο έκανες στον πατερα για την γιορτη του που κοντοζυγωνει!!!κ προσεξες; πατερας πλεον οχι μελλοντικός χαχαχαχαχα. Κ ο τοκετος σου πολυ καλος κοριτσι μου, τρομερη εμπειρία ετσι οπως το περιεγραψες. Τα φιλια μου στον Ραφαήλ σας!!!!!!!

Μαριλου μου κι εσυ με τι καλο αγωνιστρια μου! Ξεπερασες καθε προσδοκια με τιν τραχηλο και παντα με το χιουμορ σου τα αντιμετωπιζες ολα! Φτανει η μερα και σε εσας! Σνακ να παρεις ε; Τελικα χουρμας ξε χουρμας τις τσακισα τις.μπαρες!

2 hours ago, Depykal said:

Τι ομορφα που τα περιγραφεις...μας δινεις θαρρος σε οσες ακομα δεν εχουμε γεννησει...σιγουρα τωρα στο σπιτακι σας θα ειναι καλυτερα τα πραγματα, θα ρθει κ η μανουλα σου κ ολα θα μπουν σε μια σειρα...εισαι πολυ τυχερη που ειχες κ τον αντρπυλη σου μεσα..

Ολα θα πανε καλα σε ολες μας κοριτσακι μου! Ειναι θεμα οπτικης και να μην αφησεις την οποια αναποδια να στο χαλασει! Αυτο προσπαθω και τωρσ αλλα πλεον δεν το καταφερνω τοσο καλα αχαχαα! Φρικαρω πιο ευκολα αλλα θα το βρουμε!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 37 λεπτά , Υβόννη είπε:

Αυτο εχω κι εγω Γωγουλα μου!!!! Και δινεις μετα απο καθε θηλασμο; Εγω σημερα πχ ακομη δεν εδωσα. Εβγαλα περισσοτερο γαλα κι εγω σημερα. Αλλα εγβ κανω αυστηρα 30 και ισως να πρεπει να το αυξησω και ας φαει οσο θελει...Θα ρωτησω αυριο τη μαια που θα ερθει! Χιλια ευχαριστω!

Μωρε ας κανει την επισκληριδιο και δεν πειραζει αχχαχχαχ! Εμενα ετσι μου ειπαν στο τηλεφωνο, να γινουν τοσο συχνες αλλα η καθεμια εχει αλλο σωμα. Εμενα τελικα και αργοτερα να πηγαινα δε θα πειραζε. Εσυ μπορει να κανεις γηγορα διαστολη! Και.νωριτερα να πας δεν πειραζει! Θα δεις οταν ερθει η μερα τελικα οτι δεν υπαρχει σωστο και λαθος!!

Μαριλου μου κι εσυ με τι καλο αγωνιστρια μου! Ξεπερασες καθε προσδοκια με τιν τραχηλο και παντα με το χιουμορ σου τα αντιμετωπιζες ολα! Φτανει η μερα και σε εσας! Σνακ να παρεις ε; Τελικα χουρμας ξε χουρμας τις τσακισα τις.μπαρες!

Ολα θα πανε καλα σε ολες μας κοριτσακι μου! Ειναι θεμα οπτικης και να μην αφησεις την οποια αναποδια να στο χαλασει! Αυτο προσπαθω και τωρσ αλλα πλεον δεν το καταφερνω τοσο καλα αχαχαα! Φρικαρω πιο ευκολα αλλα θα το βρουμε!

Κάθε φορά δίνω ειρήνη μου ναι για να νιώθω ασφάλεια ότι δε πεινάει αλλά έχω αυξήσει το θηλασμό σε 20 κ 20 λεπτά οπωσδήποτε ...ότι παίρνει είναι καλό

  • Μου αρέσει 1

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , Υβόννη είπε:

Αυτο εχω κι εγω Γωγουλα μου!!!! Και δινεις μετα απο καθε θηλασμο; Εγω σημερα πχ ακομη δεν εδωσα. Εβγαλα περισσοτερο γαλα κι εγω σημερα. Αλλα εγβ κανω αυστηρα 30 και ισως να πρεπει να το αυξησω και ας φαει οσο θελει...Θα ρωτησω αυριο τη μαια που θα ερθει! Χιλια ευχαριστω!

Μωρε ας κανει την επισκληριδιο και δεν πειραζει αχχαχχαχ! Εμενα ετσι μου ειπαν στο τηλεφωνο, να γινουν τοσο συχνες αλλα η καθεμια εχει αλλο σωμα. Εμενα τελικα και αργοτερα να πηγαινα δε θα πειραζε. Εσυ μπορει να κανεις γηγορα διαστολη! Και.νωριτερα να πας δεν πειραζει! Θα δεις οταν ερθει η μερα τελικα οτι δεν υπαρχει σωστο και λαθος!!

Μαριλου μου κι εσυ με τι καλο αγωνιστρια μου! Ξεπερασες καθε προσδοκια με τιν τραχηλο και παντα με το χιουμορ σου τα αντιμετωπιζες ολα! Φτανει η μερα και σε εσας! Σνακ να παρεις ε; Τελικα χουρμας ξε χουρμας τις τσακισα τις.μπαρες!

Ολα θα πανε καλα σε ολες μας κοριτσακι μου! Ειναι θεμα οπτικης και να μην αφησεις την οποια αναποδια να στο χαλασει! Αυτο προσπαθω και τωρσ αλλα πλεον δεν το καταφερνω τοσο καλα αχαχαα! Φρικαρω πιο ευκολα αλλα θα το βρουμε!

Φυσικα δε θα ξεχασω τα σνακ, αμαρετι κ κρακερακια αλμυρα, κ μολις τωρα ειδα τον χρηστο να μου τρωει τα αμαρετι χαχαχα σαν τον Άγγελο τις μπαρες σου χαχαχαχαχα. Σας διαβασα να λετε για το γαλα με τη γωγω κ πραγματικα δεν καταλαβαινω, μιλατε σαν εμπειρες, εντελως ασχετη ειμαι κορίτσια. Αυριο παμε για κοβιντ.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, MumMaria είπε:

Μα γιατί να μην υπάρχει φατσούλα συγκίνησης;;!!:wub:

Ειρήνη μου τι καλά που πήρατε ήδη όλο το βάρος κορίτσι μου!!!!θα σου έφυγε μεγάλο άγχος,εμείς ακόμα...παίρνουμε αλλά είχαμε χάσει κ αρκετά λόγω ίκτερου.

Όσο για τις μεταπτώσεις join the club ,αν δεν κλάψω κάθε μέρα δεν γίνεται..θα στρώσει αυτό κ μπορεί τώρα να φαίνεται βουνό αλλά στο υπόσχομαι ότι σε λίγο καιρό ούτε που θα το θυμάσαι.ακομα προσαρμόζονται οι ορμόνες μας,όπως είπες κι εσύ,άτιμες ορμόνες λοχείας...

Εμάς ο ίκτερος ήταν λίγος έφτασε μέχρι 13,8. Τις πρώτες μέρες μου είχε γίνει εμμονή αλλά ηρέμησα. Θα πέσει και σε σας. Νομίζω πως και το συμπλήρωμα σε γάλα βοηθάει.  Ευτυχώς η μικρή σου γεννηθηκε τλχστον μεγαλούτσικη γιατί εμένα όταν έχασε κιόλας είχε φτάσει στα 2800. Μια στάλα...

@Gogo1994 και @Υβόννη πολύ κλάμα ρε κορίτσια. Πολύ ανασφάλεια και πολύ άγχος. Χαρούμενες ήταν για εμένα μόνο οι πρώτες δυο μέρες στο μαιευτήριο. Τώρα είμαι ποτέ έτσι και ποτέ αλλιώς. Ανάλογα με το πως πήγε η μέρα. Θηλάζουμε κατ απαίτηση του μικρού και κάποιες κάνουμε μαραθώνιους. Αν πάει καλά ο θηλασμός είμαι καλά αν αργεί να πιάσει στεναχωριέμαι.

 @MumMariaχαίρομαι που τλχστον λες ότι είναι προσωρινό. 
@Argyroula Οι οδηγίες που εγώ είχα απ το γιατρό μου ήταν να πάω στο μαιευτήριο όταν οι πόνοι γίνουν πολύ συχνοί. Γύρω στο τρίλεπτο. Για να περάσω το μεγαλύτερο μέρος στην άνεση του σπιτιού μου. Βέβαια σε σχέση με την Ειρήνη εγώ που είχα κοντό τραχηλο έκανα διαστολή πολύ πιο γρήγορα. 
 

  • Ευχαριστώ 1

BwLip2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Sousamaki είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

τι κάνετε;πως είστε σήμερα;

εμεις ξαπλωμένες, μετράμε μερουλες να μεγαλώσουμε λίγο για να έρθουμε κ εμείς στην μωροπαρεα !!

Μαζί είμαστε εμείς νομίζω μια μέρα διαφορά; 36+5 σήμερα!!!! 38 ακριβώς θα σε βάλει ; Εμένα μέχρι την Κυριακή με βλέπω να αντέχω ... άντε βία δεύτεροΤρίτη 

Καλημερα σε όλες!!!! Μανούλες και φουσκοκοιλίτσες!!!!!!

  • Μου αρέσει 7

vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, Geo81 είπε:

Μαζί είμαστε εμείς νομίζω μια μέρα διαφορά; 36+5 σήμερα!!!! 38 ακριβώς θα σε βάλει ; Εμένα μέχρι την Κυριακή με βλέπω να αντέχω ... άντε βία δεύτεροΤρίτη 

Καλημερα σε όλες!!!! Μανούλες και φουσκοκοιλίτσες!!!!!!

Ελπίζει να αντέξουμε ως τις 14/11 που θα είμαστε ακριβώς 38..

εσυ τι νιώθεις;;;

εγω αν εξαιρέσεις ότι κουνιέται σαν σβούρα , δε μπορώ να πω ότι έχω πολλες σύσπασεις ως τώρα..βέβαια είμαι συνέχεια ξαπλωμένη δε με αφήνουν να κουνήσω ρούπι..έχω σκυλοβαρεθει..κ όλο Ίντερνετ, διαβάζω μέχρι κ κριτικές για το μαιευτήριο που θα γεννησουμε κ μετά πέφτω στην παγίδα του να αγοράζω από το Ίντερνετ οοοο,τι βλακεία υπάρχει..αυτό το «προσθήκη στο καλάθι» με έχει καταστρέψει..

  • Χαχα 5
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Eirini1988 είπε:

Εμάς ο ίκτερος ήταν λίγος έφτασε μέχρι 13,8. Τις πρώτες μέρες μου είχε γίνει εμμονή αλλά ηρέμησα. Θα πέσει και σε σας. Νομίζω πως και το συμπλήρωμα σε γάλα βοηθάει.  Ευτυχώς η μικρή σου γεννηθηκε τλχστον μεγαλούτσικη γιατί εμένα όταν έχασε κιόλας είχε φτάσει στα 2800. Μια στάλα...

@Gogo1994 και @Υβόννη πολύ κλάμα ρε κορίτσια. Πολύ ανασφάλεια και πολύ άγχος. Χαρούμενες ήταν για εμένα μόνο οι πρώτες δυο μέρες στο μαιευτήριο. Τώρα είμαι ποτέ έτσι και ποτέ αλλιώς. Ανάλογα με το πως πήγε η μέρα. Θηλάζουμε κατ απαίτηση του μικρού και κάποιες κάνουμε μαραθώνιους. Αν πάει καλά ο θηλασμός είμαι καλά αν αργεί να πιάσει στεναχωριέμαι.

 @MumMariaχαίρομαι που τλχστον λες ότι είναι προσωρινό. 
@Argyroula Οι οδηγίες που εγώ είχα απ το γιατρό μου ήταν να πάω στο μαιευτήριο όταν οι πόνοι γίνουν πολύ συχνοί. Γύρω στο τρίλεπτο. Για να περάσω το μεγαλύτερο μέρος στην άνεση του σπιτιού μου. Βέβαια σε σχέση με την Ειρήνη εγώ που είχα κοντό τραχηλο έκανα διαστολή πολύ πιο γρήγορα. 
 

Τα ίδια και εγώ αλλά διάβασα ότι είναι φυσιολογικό μετα τη τρίτη μέρα αρχίζει όλο αυτό το πανηγύρι με τις ορμόνες.μια έτσι μια αλλιώς 

  • Μου αρέσει 2

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες!!!!

@Sousamaki και @Geo81 έρχεται και η δίκη σας σειρά... @Marilou77 είδα κάτι για COVID test?? Ποτέ με το καλό μπαίνεις για τοκετό; Κάπου το έχασα μάλλον...

Εμεις κορίτσια για πρώτη φορά κοιμηθήκαμε λιγάκι το βράδυ. Από τη μέρα που βγήκαμε ο μπεμπουλης τα βραδιά δεν κοιμόταν πουθενά. Δοκιμάσαμε τα πάντα. Κρεββατακι, πορτ μπεμπέ, φωλιτσα τίποτα. Κοιμόταν μόνο αγκαλιά και λίγο στο ριλαξ. Εν τελεί αγοράσαμε προχθες ένα λίκνο και βρήκαμε την υγεία μας. Είναι δίπλα μου του πιάνω το χεράκι και ηρεμεί. Επίσης μας βοήθησε πολύ και η κουκουβάγια Ollie που μας έφεραν δώρο. Βάζουμε ήχο καρδιάς και τον ηρεμεί πολύ.. 

  • Μου αρέσει 6

BwLip2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια μου!! Τι κάνουμε σήμερα?? Έκανα covid μόλις και περιμένω μέχρι το βράδυ τα αποτελέσματα! Σε 2 ωριτσες θα πάω να δω ίσως και για τελευταία φορά την πλάτη του γιου μου (νταξει άμα δω σήμερα κάτι διαφορετικό θα τρελαθώ τόσους μήνες μόνο κωλο). Κορίτσια εδώ και 3 μέρες δεν είμαι και πολύ καλά. Πολλη υπνηλία αλλά όχι ύπνος πολλή κούραση αλλά όχι ξεκούραση... Πολλή πείνα... Τι γίνεται δεν ξέρω...η πίεση και ο αιματοκρίτης μου μια χαρά! Να είναι σημάδια αυτά ότι έρχεται η ώρα άραγε? Πριν 5 μέρες ακριβώς το αντίθετο κατέβαινα και στο Σύνταγμα για γενική!!! 

  • Μου αρέσει 7

yi9jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eirini1988 είπε:

Καλημέρα σε όλες!!!!

@Sousamaki και @Geo81 έρχεται και η δίκη σας σειρά... @Marilou77 είδα κάτι για COVID test?? Ποτέ με το καλό μπαίνεις για τοκετό; Κάπου το έχασα μάλλον...

Εμεις κορίτσια για πρώτη φορά κοιμηθήκαμε λιγάκι το βράδυ. Από τη μέρα που βγήκαμε ο μπεμπουλης τα βραδιά δεν κοιμόταν πουθενά. Δοκιμάσαμε τα πάντα. Κρεββατακι, πορτ μπεμπέ, φωλιτσα τίποτα. Κοιμόταν μόνο αγκαλιά και λίγο στο ριλαξ. Εν τελεί αγοράσαμε προχθες ένα λίκνο και βρήκαμε την υγεία μας. Είναι δίπλα μου του πιάνω το χεράκι και ηρεμεί. Επίσης μας βοήθησε πολύ και η κουκουβάγια Ollie που μας έφεραν δώρο. Βάζουμε ήχο καρδιάς και τον ηρεμεί πολύ.. 

Αυριο μπαινω μεσα στις 11:00 ειπε θα μου τον παρουν, δεν ξερω πως να νιωσω, εχω αγχος, αγωνια, διαφορες σκεψεις, χαρα τα παντα. Εχω μερες βγαζω κατι ζουμακια που τα ακουγα απο τα κοριτσια εδω μεσα σαν να μου φευγουν τσισα, που Δ ν ειναι ομως, στον τελευταίο καρδθοτοκογραφο μου βαλανε απο αυτο το χαρτι να δουν αν ειναι αμνιακο, δεν ειναι ευτυχως, απλα με αγχωσε η γιατρος μου πως αν γταν θα μπορουσε να ειναι επικινδυνο για το παιδι, βεβαια αυτος κουνιεται ολη την ωρα οποτε ειμαι ησυχη, κ μετα σου λενε δεν εχουν χωρο. Την Παρασκευή θα ημουν 38+1, θα εμπαινα 39 δλδ, δυο βδομαδες νωρίτερα θα βγει. Ολα να πανε καλα Παναγίτσα μου.

Just now, Marilou77 είπε:

Αυριο μπαινω μεσα στις 11:00 ειπε θα μου τον παρουν, δεν ξερω πως να νιωσω, εχω αγχος, αγωνια, διαφορες σκεψεις, χαρα τα παντα. Εχω μερες βγαζω κατι ζουμακια που τα ακουγα απο τα κοριτσια εδω μεσα σαν να μου φευγουν τσισα, που Δ ν ειναι ομως, στον τελευταίο καρδθοτοκογραφο μου βαλανε απο αυτο το χαρτι να δουν αν ειναι αμνιακο, δεν ειναι ευτυχως, απλα με αγχωσε η γιατρος μου πως αν γταν θα μπορουσε να ειναι επικινδυνο για το παιδι, βεβαια αυτος κουνιεται ολη την ωρα οποτε ειμαι ησυχη, κ μετα σου λενε δεν εχουν χωρο. Την Παρασκευή θα ημουν 38+1, θα εμπαινα 39 δλδ, δυο βδομαδες νωρίτερα θα βγει. Ολα να πανε καλα Παναγίτσα μου.

Ουτε Καλημέρα δεν ειπα απο το αγχος μου

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

Just now, Marilou77 είπε:

Αυριο μπαινω μεσα στις 11:00 ειπε θα μου τον παρουν, δεν ξερω πως να νιωσω, εχω αγχος, αγωνια, διαφορες σκεψεις, χαρα τα παντα. Εχω μερες βγαζω κατι ζουμακια που τα ακουγα απο τα κοριτσια εδω μεσα σαν να μου φευγουν τσισα, που Δ ν ειναι ομως, στον τελευταίο καρδθοτοκογραφο μου βαλανε απο αυτο το χαρτι να δουν αν ειναι αμνιακο, δεν ειναι ευτυχως, απλα με αγχωσε η γιατρος μου πως αν γταν θα μπορουσε να ειναι επικινδυνο για το παιδι, βεβαια αυτος κουνιεται ολη την ωρα οποτε ειμαι ησυχη, κ μετα σου λενε δεν εχουν χωρο. Την Παρασκευή θα ημουν 38+1, θα εμπαινα 39 δλδ, δυο βδομαδες νωρίτερα θα βγει. Ολα να πανε καλα Παναγίτσα μου.

Ουτε Καλημέρα δεν ειπα απο το αγχος μου

Νομίζω αυτά που νιώθεις είναι όλα πολύ φυσιολογικά!!! Και άγχος και αγωνία και χαρά!! Ολα θα πάνε καλά κορίτσι μου!!! Με το καλοοο!!!! Ήρθε η ώρα λοιπόν!!! Περιμένουμε με ανυπομονησία και την δική σου εμπειρία λοιπόν!! 

  • Μου αρέσει 2

yi9jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marilou77 είπε:

Αυριο μπαινω μεσα στις 11:00 ειπε θα μου τον παρουν, δεν ξερω πως να νιωσω, εχω αγχος, αγωνια, διαφορες σκεψεις, χαρα τα παντα. Εχω μερες βγαζω κατι ζουμακια που τα ακουγα απο τα κοριτσια εδω μεσα σαν να μου φευγουν τσισα, που Δ ν ειναι ομως, στον τελευταίο καρδθοτοκογραφο μου βαλανε απο αυτο το χαρτι να δουν αν ειναι αμνιακο, δεν ειναι ευτυχως, απλα με αγχωσε η γιατρος μου πως αν γταν θα μπορουσε να ειναι επικινδυνο για το παιδι, βεβαια αυτος κουνιεται ολη την ωρα οποτε ειμαι ησυχη, κ μετα σου λενε δεν εχουν χωρο. Την Παρασκευή θα ημουν 38+1, θα εμπαινα 39 δλδ, δυο βδομαδες νωρίτερα θα βγει. Ολα να πανε καλα Παναγίτσα μου.

Ουτε Καλημέρα δεν ειπα απο το αγχος μου

Μαριλουυυυυυ αύριο τετοια ώρα θα είστε αγκαλιτσα!!!! Ή μάλλον βυζοκολληταρια χιχιχιχιχχιιχθχθχιχιχ , όλα όσα νιώθεις είναι φυσιολογικά!!!!!! Σας το έχω ξανά πει... η μητρότητα δεν είναι προϊόν διαφήμισης ούτε γέννημα θρέμμα.... είναι εμπειρία με τα πάνω της και τα κάτω της και με όλα τα στάδια!!!!!  
φυσιοκογικες οι μεταπτώσεις (όντως περνάνε αυτό να έχετε πάντα στο νου σας) κούραση άυπνια αλλά και μοναδικότητα καινούριο είδος  αγάπης( δεν μπορείς να το φανταστείς) και ολοκλήρωση!!!! 

 

πρίν από 16 λεπτά , Sousamaki είπε:

Ελπίζει να αντέξουμε ως τις 14/11 που θα είμαστε ακριβώς 38..

εσυ τι νιώθεις;;;

εγω αν εξαιρέσεις ότι κουνιέται σαν σβούρα , δε μπορώ να πω ότι έχω πολλες σύσπασεις ως τώρα..βέβαια είμαι συνέχεια ξαπλωμένη δε με αφήνουν να κουνήσω ρούπι..έχω σκυλοβαρεθει..κ όλο Ίντερνετ, διαβάζω μέχρι κ κριτικές για το μαιευτήριο που θα γεννησουμε κ μετά πέφτω στην παγίδα του να αγοράζω από το Ίντερνετ οοοο,τι βλακεία υπάρχει..αυτό το «προσθήκη στο καλάθι» με έχει καταστρέψει..

Και εγώ θα ήθελα ιδανικά να αντέξω έως τότε!!! Εγώ έχω αρκετές συσπάσεις ακόμα κ με τα τοκολυτικα που τα κόβω την Δευτέρα ... ο καρδιοτοκογραφος καταγράφει από 70αρες κ πάνω ... πόνοι σε μέση (οξύς διαπεραστικής πόνος) και βέβαια μόνο για τουαλέτα σηκώνομαι... έχω 3 διαστολή ήδη.... 

σε ποιο μαιευτήριο γεννάς θυμησε μου;

Just now, Argyroula είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!! Τι κάνουμε σήμερα?? Έκανα covid μόλις και περιμένω μέχρι το βράδυ τα αποτελέσματα! Σε 2 ωριτσες θα πάω να δω ίσως και για τελευταία φορά την πλάτη του γιου μου (νταξει άμα δω σήμερα κάτι διαφορετικό θα τρελαθώ τόσους μήνες μόνο κωλο). Κορίτσια εδώ και 3 μέρες δεν είμαι και πολύ καλά. Πολλη υπνηλία αλλά όχι ύπνος πολλή κούραση αλλά όχι ξεκούραση... Πολλή πείνα... Τι γίνεται δεν ξέρω...η πίεση και ο αιματοκρίτης μου μια χαρά! Να είναι σημάδια αυτά ότι έρχεται η ώρα άραγε? Πριν 5 μέρες ακριβώς το αντίθετο κατέβαινα και στο Σύνταγμα για γενική!!! 

Αργυρούλα λες να κάνει ο μικρός την έκπληξη σήμερα κ να σας δείξει προσωπάκι;;;  Με το καλό όλα!!! Πως το βλέπεις; Λες να σε βάλει με πρόκληση;

  • Μου αρέσει 2

vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...