Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα σε όλες! Θα χρειαστώ την βοήθεια από κοπέλες που έχουν προχωρήσει με δωρεά ωαριων στην Θεσσαλονίκη. Χρειάζομαι πληροφορίες (σε προσωπικο μήνυμα αν είναι εύκολο καθώς δεν ξέρω αν επιτρεπεται η δημόσια αναφορά)για γιατρούς και κέντρα καθώς δεν γνωρίζω καθόλου.Επίσης ο γιατρός είναι προτιμότερο να είναι του κέντρου η εξωτερικός συνεργάτης;ευχαριστώ πολύ και ευχομαι σε όλες ότι καλυτερο! 

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

Καλημέρα γλυκές μανουλες και ανυπομονες εναπομείναντες φουσκοκοιλιτσες...

@Marilou77 Νέα μανούλα στην ομάδα και είσαι εσύ κορίτσι μου..πίστεψε το!!!!!!!!!Να σου ζήσει ...να είναι τυχερό,υγιές,χαμογελαστό!!!

Εγώ κορίτσια όπως σας είπα είχα γιατρό χτες..όλα καλά με το μωρό αλλά Μ είπε ότι δεν έχει εμπεδωθεί ακόμα και κάπως απογοητεύτηκα..Εσείς κορίτσι που γεννησατε φυσιολογικά..χωρίς τεχνητούς πόνους..πότε είχε εμπεδωθεί το μωράκι σας;

Όσο για το θηλασμό η μαία μου μου είπε ότι δεν έχει στην αρχή ούτε πρόγραμμα ούτε ωράριο..δώστε ζυζι κορίτσια στα νινακια σας και ολα θα πάνε καλά!!!

  • Μου αρέσει 6
  • Ευχαριστώ 1

n41pp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

12 ώρες πρίν, Marilou77 είπε:

Κορίτσια μου εγινα επιτελους μανα!!!!! Στις 11:40, ενας πραγματικα κουκλος 4κιλα κ 53 εκατοστα, εκλαιγε κ μου τον φερανε να τον φιλησω κ μολις του φιλησα το μαγουλακι σταματησε....τρομερο ε; παντως ειναι κουκλος!!!! 

Λοιπον μολις μου κανανε την επισκληριδιο κ με ξαπλωσανε λεω δε νιωθω καλα κ ναι εκανα εμετο, ωχ λεω ωραια ξεκινησαμε, ξαπλωμενη με γυρισμενο κεφαλι να κανω εμετο, περασε σχετικα γρήγορα κ ηρέμησα, ενιωθα τα αγγιγματα λεω γιατρε μη με κοψεις ζωντανή, μου θα νιωθεις αλλα δε θα πονας. Γινοταν ενας χαμουλης στη κοιλια μου απο το παλιο εξωμητριο, το ανοιχτο χειρουργείο, γεματη συμφισεις, ακουω να το ποδι, ελα αυτο το χερι να το κεφαλι, τι κανουν παναγια μου τωρα μου το συναρμολογουν; το μωρο ειχε λιγο ζαχαρο, εκανε υπογλυκαιμία του δωδανε γαλα κ ανεβηκε οποτε αυτο ειναι καλο μου ειπαν κ δεν θα κανω αποκλειστικά θηλασμό γιατι πρεπει να τρώει κ με μενα ακομα το προσπαθούμε. Οταν άρχισα να πονω ζητησα παυσιπονο κ εκει που κουνουσα τα ποδια μου μετα τιποτα τρελλο μουδιασμα, τωρα τα νιωθω παλι, ευτυχώς δεν ποναω. Φαγητο σήμερα γιοκ, ευτυχώς ειμαι διπλα στο παραθυρο κ βκεπω κ τν, ειμαστε 3 κ μαε εχουν κατεβασμενα τα ρολά. Κ η γιατρος μου μου ειπε να προσέξω με το ζαχαρο μου γιατι ειδε ζαχαρο στον πλακουντα; μην κανω αργοτερα γενικα στη ζωη μου, εγω βασικα αγχωθηκα για το μωρο μη κάνει, αλλα οκ ειναι.

Και ναι ακομα δεν το εχω συνειδητοποίηση, νομιζω ότι δεν ειναι δικο μου, μου φαινεται περιεργο, εγω μανα, σ'ευχαριστώ θεε μου!!!!!!

Ειμαι ευτυχισμένη!!!! Καλη λευτερια στις υπόλοιπες!!!!!!

Να σου ζήσει Μαριλου! Να έχει υγεία και τύχη εύχομαι! Καλή λοχεια να έχεις!

  • Ευχαριστώ 1

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!! @MinakiG με το καλό να υποδεχτείς το αγοράκι σου σήμερα κορίτσι μου !!! Περιμένουμε νέα!!! 
@Marilou77 έτσι είναι καινουρια πραγματικότητα ενθουσιασμός !!! Πως να κοιμηθείς !!

@papaki είναι η πρώτη σου γεννα μπορεί να πάρει κ τη 40η εβδομάδα !!! Υπομονή!!!:wub:

  • Μου αρέσει 4

vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, Papakι είπε:

Καλημέρα γλυκές μανουλες και ανυπομονες εναπομείναντες φουσκοκοιλιτσες...

@Marilou77 Νέα μανούλα στην ομάδα και είσαι εσύ κορίτσι μου..πίστεψε το!!!!!!!!!Να σου ζήσει ...να είναι τυχερό,υγιές,χαμογελαστό!!!

Εγώ κορίτσια όπως σας είπα είχα γιατρό χτες..όλα καλά με το μωρό αλλά Μ είπε ότι δεν έχει εμπεδωθεί ακόμα και κάπως απογοητεύτηκα..Εσείς κορίτσι που γεννησατε φυσιολογικά..χωρίς τεχνητούς πόνους..πότε είχε εμπεδωθεί το μωράκι σας;

Όσο για το θηλασμό η μαία μου μου είπε ότι δεν έχει στην αρχή ούτε πρόγραμμα ούτε ωράριο..δώστε ζυζι κορίτσια στα νινακια σας και ολα θα πάνε καλά!!!

Παπάκι να ξέρεις μπορεί να εμπεδωθεί κ την ώρα του τοκετού από τις συσπάσεις,μην ανησυχείς κ απογοητευεσαι.στον γιο μου που ήταν κ 4 κιλα,έτσι έγινε.κατεβηκε λίγο πριν γεννησω:wink:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Geo81 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!! @MinakiG με το καλό να υποδεχτείς το αγοράκι σου σήμερα κορίτσι μου !!! Περιμένουμε νέα!!! 
@Marilou77 έτσι είναι καινουρια πραγματικότητα ενθουσιασμός !!! Πως να κοιμηθείς !!

@papaki είναι η πρώτη σου γεννα μπορεί να πάρει κ τη 40η εβδομάδα !!! Υπομονή!!!:wub:

Καλημερα Γεωργια μου!!εσυ ποτε εχεις ραντεβου για να σε δει?πολυ πιθανον για την  40η εβδ που λες..καπως ετσι με βλεπω κ εμενα,να δω τι θα μου πει την δευτερα.τις τελευταιες μερες σπρωχνει πολυ στα πλευρα ψηλα..αντι να κατεβαινει ανεβαινει λεω ο μπομπιρας; Χαχα!!


oru1p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα αγαπημενες μου φιλεναδες, μανουλες και εγκυουλες!!! Τί κανετε; Εδω εχει μηδεν βαθμους εξω!!! Μπρρρρρ! 

@Marilou77 εκανα κι εγω μερες να κοιμηθω γλυκια μου! Ειναι φυσιολογικο ειναι τοσο μεγαλη η ενταση!!! Απλα αν εχεις χρονο εκει, κατσε λιγο με τα ματακια κλειστα να χαλαρωνει το κορμακι σου. Πως εισαι σωματικα σημερα; Εσυ @Despoina Mar Δεσποινακι μου; Καλυτερα σωματικα;

 

Just now, ΕΥΑ! said:

Καλημερα Γεωργια μου!!εσυ ποτε εχεις ραντεβου για να σε δει?πολυ πιθανον για την  40η εβδ που λες..καπως ετσι με βλεπω κ εμενα,να δω τι θα μου πει την δευτερα.τις τελευταιες μερες σπρωχνει πολυ στα πλευρα ψηλα..αντι να κατεβαινει ανεβαινει λεω ο μπομπιρας; Χαχα!!

Καλημερα Ευακι μου! Οχι δεν ανεβαινει απλα δεν εχει χωρο πλεον εχεχεε! Σεξ κανατε; Βρε κανε και θα δεις! Αχ Ευακι μου κι εγω ανυπομονουσα και ελεγα αντε ποτε θα ερθει; Ποσο θα παει πια; Θα ερθει μην ανησυχεις! Ειναι λιγο παραξενες αυτες οι μερες οι τεκευταιες της αναμονης!

Just now, Papakι said:

Καλημέρα γλυκές μανουλες και ανυπομονες εναπομείναντες φουσκοκοιλιτσες...

@Marilou77 Νέα μανούλα στην ομάδα και είσαι εσύ κορίτσι μου..πίστεψε το!!!!!!!!!Να σου ζήσει ...να είναι τυχερό,υγιές,χαμογελαστό!!!

Εγώ κορίτσια όπως σας είπα είχα γιατρό χτες..όλα καλά με το μωρό αλλά Μ είπε ότι δεν έχει εμπεδωθεί ακόμα και κάπως απογοητεύτηκα..Εσείς κορίτσι που γεννησατε φυσιολογικά..χωρίς τεχνητούς πόνους..πότε είχε εμπεδωθεί το μωράκι σας;

Όσο για το θηλασμό η μαία μου μου είπε ότι δεν έχει στην αρχή ούτε πρόγραμμα ούτε ωράριο..δώστε ζυζι κορίτσια στα νινακια σας και ολα θα πάνε καλά!!!

Παπακι μου καλημερα! Εμενα εμπεδωθηκε τη μερα της γεννας λιγες ωρες πριν γεννησω! Τεχνητους πονους καναμε.για να ανοιξει ο τραχηλος μου αργοτερα, αλλα το παιδι εμπεδωθηκε απο τις συσπασεις εκεινη τη μερα! Μην ανησυχεις ολα θα πανε μια χαρα στο τελος!! Εσυ να ξεκουραζεσαι τωρα γιατι θα σου χρειαστει συντομα! Χεχεχεε

  • Μου αρέσει 4

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια από την συννεφιασμένη, κρύα κ εν όψει καραντίνας νούμερο 2, Αθήνα!!

τι κάνετε;πως είστε;

εμεις εδώ ξαπλωμένες περιμένουμε να περάσουν οι μέρες..λίγο έπεσα με την καραντίνα νούμερο 2.θα μου πείτε γιατί θα έβγαινα;ηλπιζα αφού γεννήσω κ συνέλθω να έβγαινα ρε κορίτσια..έχω αγχωθεί μην αλλάξουν κ οι κανονισμοί για τον σύνοδο στο μαιευτήριο..θα πάρω τηλ σε λίγο να ρωτήσω..

σας διαβάζω νεομανουλες κ σας χαίρομαι..εγώ νομίζω ότι πρώτα ο θεός μόλις μου την ακουμπήσουν θα πάθω πανικό..κ όταν αρχίσει να κλαίει ,θα κλαίμε όλοι μαζι

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

@Marilou77 να σου ζήσει κορίτσι μου το μπεμπακι!!! Να είναι γερό, δυνατό κι ευτυχισμένο... Καλή ανάρρωση και καλή λοχεία!!!

@Despoina Mar ελπίζω να είσαι καλύτερα σήμερα! Ευτυχώς έχεις και τη μανούλα σου. Η βοήθεια της είναι υπερπολιτιμη..

Στο κομμάτι του θηλασμού κορίτσια οι πρώτες μέρες ήταν πολύ δύσκολες (πόνος στο στήθος, αγωνία για το αν τρώει, δυσκολία στο να πιάσει) αλλά σιγά σιγά στρώνει. Τον βάζω στο στήθος όποτε θελήσει. Τις πρώτες μέρες ήταν περίπου ανά δυο τρεις ώρες. Πλέον πολλές φορές ζητάει και ανά μια ώρα. Γενικά το ρολόι δεν με βόλεψε πολύ στο ποσό θα καθίσει στο στήθος. Κάποιες φορές μπορεί να είναι μισάωρο, κάποιες λιγότερο και κάποιες πιο πολύ ( έχουμε κάνει αρκετούς μαραθώνιους). Αν προσπαθήσω να τον βγάλω πριν το αποφασίσει μόνος του κλαίει. Όταν εκνευριστεί πιάνει δύσκολα για το λόγο αυτό βγάζω λίγο με το θήλαστρο, του δίνω και μετά συνεχίζουμε στήθος. Βοηθάει βέβαια να καταλάβεις απ την αρχή τα σημάδια πείνας. Εμένα με βοήθησε πολύ η μαία του γιατρού μου. Ήρθε με είδε και για οτιδήποτε επικοινωνώ και τηλεφωνικά μαζί της. Γενικά πάντως αυτό που μου ειπε είναι ότι οι πρώτες βδομαδες είναι καθοριστικές για την πορεία του θηλασμού και να μην ανησυχώ το μωρό δεν θα μείνει νηστικό. Καθορίζει μόνος του την ποσότητα που χρειάζεται. Η φύση ξέρει καλύτερα...

 

  • Μου αρέσει 7
  • Ευχαριστώ 1

BwLip2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

Καλημερα αγαπημενες μου φιλεναδες, μανουλες και εγκυουλες!!! Τί κανετε; Εδω εχει μηδεν βαθμους εξω!!! Μπρρρρρ! 

@Marilou77 εκανα κι εγω μερες να κοιμηθω γλυκια μου! Ειναι φυσιολογικο ειναι τοσο μεγαλη η ενταση!!! Απλα αν εχεις χρονο εκει, κατσε λιγο με τα ματακια κλειστα να χαλαρωνει το κορμακι σου. Πως εισαι σωματικα σημερα; Εσυ @Despoina Mar Δεσποινακι μου; Καλυτερα σωματικα;

 

Καλημερα Ευακι μου! Οχι δεν ανεβαινει απλα δεν εχει χωρο πλεον εχεχεε! Σεξ κανατε; Βρε κανε και θα δεις! Αχ Ευακι μου κι εγω ανυπομονουσα και ελεγα αντε ποτε θα ερθει; Ποσο θα παει πια; Θα ερθει μην ανησυχεις! Ειναι λιγο παραξενες αυτες οι μερες οι τεκευταιες της αναμονης!

Παπακι μου καλημερα! Εμενα εμπεδωθηκε τη μερα της γεννας λιγες ωρες πριν γεννησω! Τεχνητους πονους καναμε.για να ανοιξει ο τραχηλος μου αργοτερα, αλλα το παιδι εμπεδωθηκε απο τις συσπασεις εκεινη τη μερα! Μην ανησυχεις ολα θα πανε μια χαρα στο τελος!! Εσυ να ξεκουραζεσαι τωρα γιατι θα σου χρειαστει συντομα! Χεχεχεε

Καλημερα Ειρηνη μου!κατι κανουμε  οτι μπορουμε χαχα! Μιλαμε για πονο στα πλευρα μια μονιμη πιεση..καλα λες δεν χωραει ο μπεμπης πλεον.

  • Χαχα 2

oru1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΕΥΑ! said:

Καλημερα Ειρηνη μου!κατι κανουμε  οτι μπορουμε χαχα! Μιλαμε για πονο στα πλευρα μια μονιμη πιεση..καλα λες δεν χωραει ο μπεμπης πλεον.

Αχ μανουλα θυσια πια για τα παιδια μας!!! Αχαχαχ! Θα βγει μην ανησυχεις.κοριτσακι μου! Απολαυσε λιγο την κοιλιτσα και τον υπνο!!! Κι εγβ ειχα πονο στα πλευρα και επιανα πωπο και νομιζα οτι γυρισε και ηταν το κεφαλι! Δεν εχουν χωρο καθιλου, θα το δεις οταν με το καλο τον αγκαλιασεις! Θα λες μα πώς χωρουσε αυτο το μωρακι;

  • Χαχα 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 45 λεπτά , ΕΥΑ! είπε:

Καλημερα Γεωργια μου!!εσυ ποτε εχεις ραντεβου για να σε δει?πολυ πιθανον για την  40η εβδ που λες..καπως ετσι με βλεπω κ εμενα,να δω τι θα μου πει την δευτερα.τις τελευταιες μερες σπρωχνει πολυ στα πλευρα ψηλα..αντι να κατεβαινει ανεβαινει λεω ο μπομπιρας; Χαχα!!

Τη Δευτέρα έχω γιατρό , αλλά σήμερα τα ξημερώματα είδα αίμα στο σκούπισμα... δεν ξέρω αν προλαβω .. 37 εβδομάδων σήμερα!!! 

  • Μου αρέσει 3

vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια μου...

@MinakiG με το καλο το μωρακι σου...

Ανυπομονω να ερθει κ μενα η ωρα..βεβαια μετα με πιανει κ ενας πανικος...Την Τριτη εγω εχω γιατρο κ λεω μετα σιγα σιγα να φτιαξω τη βαλιτσα..

  • Μου αρέσει 4

BDoAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μαμαδες και μέλλουσες μαμάδες!

Η μικρή είναι ακόμα όρθια, με το κεφαλι της σχεδόν στο στήθος μου, οποτε αύριο μπαίνω με καισαρική πρωί πρωί για να γεννησω αυτό το αγύριστο κεφαλάκι που δε λέει να πάρει θέση. Κάποιο λόγο θα'χει, δεν πειράζει.

Φοβάμαι αρκετά και δεν το πιστεύω ότι έφτασε η ώρα που δεν θα την έχω πια στην κοιλιά μου. Είναι σαν να αποχαιρετώ κι ενα δικό μου κομματάκι μαζι της, για να καλωσορίσω αύριο ένα άλλο,ξέχωρο.

Να είμαστε δυνατές, μαμάδες που θα δώσουν πολλή αγάπη στα παιδιά τους γι αυτό ακριβως που θα θελουν τα ίδια να είναι ή να γίνουν και μια μεγάλη αγκαλιά που θα τα χωράει όπως είναι. Λάθη θα κάνουμε, δεν γίνεται αλλιώς. Να δώσουμε χώρο και σ'αυτά. Τα γράφω για να τ' ακούω εγώ πρώτα - πρώτα. 

Τα σποράκια έγιναν δεντράκια ολόκληρα πια, άνθισαν, έτοιμα να βγουν. Με το καλό να τα γνωρίσετε όσες τα περιμένετε, να τα χαίρεστε οι υπόλοιπες. Όλα να πάνε καλά. 

 

  • Μου αρέσει 11

RCIAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, magda15 είπε:

Γεια σας μαμαδες και μέλλουσες μαμάδες!

Η μικρή είναι ακόμα όρθια, με το κεφαλι της σχεδόν στο στήθος μου, οποτε αύριο μπαίνω με καισαρική πρωί πρωί για να γεννησω αυτό το αγύριστο κεφαλάκι που δε λέει να πάρει θέση. Κάποιο λόγο θα'χει, δεν πειράζει.

Φοβάμαι αρκετά και δεν το πιστεύω ότι έφτασε η ώρα που δεν θα την έχω πια στην κοιλιά μου. Είναι σαν να αποχαιρετώ κι ενα δικό μου κομματάκι μαζι της, για να καλωσορίσω αύριο ένα άλλο,ξέχωρο.

Να είμαστε δυνατές, μαμάδες που θα δώσουν πολλή αγάπη στα παιδιά τους γι αυτό ακριβως που θα θελουν τα ίδια να είναι ή να γίνουν και μια μεγάλη αγκαλιά που θα τα χωράει όπως είναι. Λάθη θα κάνουμε, δεν γίνεται αλλιώς. Να δώσουμε χώρο και σ'αυτά. Τα γράφω για να τ' ακούω εγώ πρώτα - πρώτα. 

Τα σποράκια έγιναν δεντράκια ολόκληρα πια, άνθισαν, έτοιμα να βγουν. Με το καλό να τα γνωρίσετε όσες τα περιμένετε, να τα χαίρεστε οι υπόλοιπες. Όλα να πάνε καλά. 

 

Με το καλο να ερθει η μπουμπου σας!!ολα καλα θα πανε!τι ομορφα λογια :wub:

  • Μου αρέσει 1

oru1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, magda15 είπε:

Γεια σας μαμαδες και μέλλουσες μαμάδες!

Η μικρή είναι ακόμα όρθια, με το κεφαλι της σχεδόν στο στήθος μου, οποτε αύριο μπαίνω με καισαρική πρωί πρωί για να γεννησω αυτό το αγύριστο κεφαλάκι που δε λέει να πάρει θέση. Κάποιο λόγο θα'χει, δεν πειράζει.

Φοβάμαι αρκετά και δεν το πιστεύω ότι έφτασε η ώρα που δεν θα την έχω πια στην κοιλιά μου. Είναι σαν να αποχαιρετώ κι ενα δικό μου κομματάκι μαζι της, για να καλωσορίσω αύριο ένα άλλο,ξέχωρο.

Να είμαστε δυνατές, μαμάδες που θα δώσουν πολλή αγάπη στα παιδιά τους γι αυτό ακριβως που θα θελουν τα ίδια να είναι ή να γίνουν και μια μεγάλη αγκαλιά που θα τα χωράει όπως είναι. Λάθη θα κάνουμε, δεν γίνεται αλλιώς. Να δώσουμε χώρο και σ'αυτά. Τα γράφω για να τ' ακούω εγώ πρώτα - πρώτα. 

Τα σποράκια έγιναν δεντράκια ολόκληρα πια, άνθισαν, έτοιμα να βγουν. Με το καλό να τα γνωρίσετε όσες τα περιμένετε, να τα χαίρεστε οι υπόλοιπες. Όλα να πάνε καλά. 

 

Τι συγκινητικά λόγια κοριτσι μου!με το καλό,όλα να πάνε κατ ευχήν.:x

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...