Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, Υβόννη είπε:

Αγαπημενες μου ποσο μου λειψατε!!! Χιλια συγγνωμη που χαθηκα αλλα στην κλινικη εδω μια που γεννας μια που σου δινουν το μωρο να το αναλαβεις εσυ εξ'ολοκληρου! Βοηθανε μεν αλλα κυριως σου λενε ακου το ενστικτο σου! Οποτε πελαγωσα και ετρεχα λιγο συν οι ορμονες καγκελο...Απο χτςς σπιτακι μας και καμια σχεση. Παλι αγχος και χαμος αλλα ειναι και ο αντρας μου, εχουμε ρυθμο δικο μας ειναι αλλιως!

Πριν ξεκινησω να σας πω τον τοκετο κτλ, να σας πω οτι μολις διαβασα καθε μνμ σας και ειλικρινια συγκινηθηκα πολυ...Εχουμε γινει μια παρεα εδω, μια οικογενεια. Δεν σαε εχω δει και ολες νοιαζεστε εμενα και τον Ραφαηλακο μου τοσο πολυ. Κοριτσια σας ευχαριστω για ολα! Για την παρεα σας, το χρονο σας, το νοιαξιμο σας, το χιουμορ σας, την διαθεσιμοτητα σας, τη φιλια σας!!! Ευχομαι σε ολες τα καλυτερα απο την καρδια μου!!!

@Despoina Mar κοριτσακι μου τι υοεροχα νεα!!!!!! Καλωσηρθες στη μητροτητα! Σιδερενια ευχομαι, να ειναι γερη η μικρη σου και εσυ να την καμαρωνεις!!!! Καλη λοχεια και με τι καλο σπιτακι σας! Η πρωτη μανουλα Νοεμβριου λοιπον!!! Με το καλο στα υπολοιπα κοριτσια μας που ερχονται τωρα!!!!! 

Κοριτσακια μου εμας η ιστιρια εχει ως εξης!! Με επιασαν πονοι Παρασκευη πρωι το ξημερωμα και ειδα αιμα και βλεννα. Δεν ξερβ αν ετυχε αλλα Τεταρτη και Πεμπτη ειχαμε κανει σεξ! @ΕΥΑ! κοριτσακι μου το λεω για σενα οου ειδα κατι ανεφερες! Μεχρι τις 10 ειχα συσπασεις και πηγαμε στο μαιευτηριο οπου εχω διαστολη 3. Εδω επισκληριδιος υπαρχει αλλα δεν κανουν ευκολα...Οκ λεω θα το παω χωρις τι να κανουμε; Οι πονοι κοριτσια μου ειναι εντονοι πολυ αλλα ερχονται και φευγουν. Δεν πονας συνεχομενα. Σιγα σιγα το σωμα καπως προσαρμοζεται...Αλλα ειχα αρχισει να κουραζομαι και η διαστολη δεν προχωρουσε. Δοκιμαζουμε να μπω στη μπανιερα με.στοχο αν εχω διαστολη να γεννησω στο νερο ειπαν. Χαλαρωσα απιστευτα εκει αλλα και παλι διαστολη ελαχιστη. Πηγαμε και περπατημα, τιποτα. Το απογευμα κατα τις 6 μου λενε οι τεχνητοι πονοι ειναι μονοδρομος και εκει δοξα τω Θεω θα καναμε επισκληριδιο. Με επιασε ενα παραπονο εκεινη την ωρα οτι ολη μερα προσπαθω, κανω συσπασεις και το σωμα μου δεν συνεργαζεται αλλα ηρεμησα μετα. Με τους τεχνητους πονους εσπασαν τα νερα και στις 10μισι το βραδυ ειχα διαστολη κοντα 10! Ξεκινησα να σπρωχνω με την καθοδηγηση της γιατρου και 11:14 το βραδυ ηρθε το πλασματακι μου!!! Η αισθηση να βγαινει ηταν απιστευτη κοριτσια μου και οσες πατε με φτ και επισκληριδιο.μη φοβαστε δεν ποναει καθολου! Και χωρις να πατε αν το θελετε για καποιο.λογο, παλι αντεχεται. Ημουν κοντα 12 ωρες χωρις επισκληριδιο και οντως κουραστηκα αλλα αν εκανα διαστολη θα αντεχα καλυτερα.  Οτι αντεχει το σωμα σας.και εσεις κοριτσια μου και οτι και να γινει στο τελος δεν εχει σημασια, αρκει που θα αντικρυσετε το παιδακι σας! Ο αντρας μου ητσν μεσα και ειδε τα παντα (ελπιζω να θελει να ξανακανουμε σεξ αχχαχα) και οταν ειδε το μωρο να βγαινει τρελαθηκε! Μου ειπε ηρθε το θαυμα μας! 

Ο.μικρος ειναι μαλλιας (α ρε καουρα α ρε καουρα) και αγκαλιτσας, θηλαζουμε αλλα δινω και λιγο συμπληρωμα γιατι δε χορταινε και ουρλιαζε απο την πεινα (εγω εκλαιγα περισσοτερο απο το μωρο.οταν εγινε αυτο και τον ειδα να ουρλιαζει, τοσο ψυχραιμη μανα αχαχα) με στοχο να το κοψουμε το συμπληρωμα αλλα θα δειξει!

Τι ομορφα που τα περιγραφεις...μας δινεις θαρρος σε οσες ακομα δεν εχουμε γεννησει...σιγουρα τωρα στο σπιτακι σας θα ειναι καλυτερα τα πραγματα, θα ρθει κ η μανουλα σου κ ολα θα μπουν σε μια σειρα...εισαι πολυ τυχερη που ειχες κ τον αντρπυλη σου μεσα..

  • Μου αρέσει 3

BDoAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια καλησπέρα! Θέλω να κάνω μια ερώτηση! Ειμαι 36 εβδομάδων και το μωρό μου ζυγίζει 2600. Με ανησυχεί πολύ.  Αν και ο γιατρός μου είπε είναι φυσιολογικό.  ΠΗΤ 27 Νοεμβρίου . Θα πάρει όσο βάρος χρειάζετε? Τουλάχιστον να γεννηθεί 3 κιλά.  

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΕΥΑ! said:

Διαβαζω κ συγκινουμαι,Ειρηνη μας! Πολυ δυνατες στιγμες και μπραβο που αντεξες τοσες ωρες κ χωρις επισκληρηδιο.μαλλιας ο Ραφαηλ ε;χιχιχι!! Τελεια να ειστε με το αγορακι σας κ τωρα που ειστε σπιτι ακομα καλυτερα θα βρειτε τους ρυθμους σας!το καλυτερο δωρο για τον μπαμπα σας που γιορταζει την Κυριακη ,θα εχει διπλα τον γιο :wub:

Ευακι μου ομορφο ερχεται και η σειρα σου!!! Κυριακη θα ειναι η πιο ομορφη γιορτη!!! Συγκινουμαι για ολες μας!!!! Μαζι ξεκινησαμε αυτο το ταξιδι!

  • Μου αρέσει 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ΕΥΑ! said:

Ουαου σουπερ!!!ολα να πανε μια χαρα ευχομαι!!οντως αργουνε χαχα,απαιτητικα τα μπεμπακια :P

Σε ευχαριστώ πολύ Εύα, να πάνε ολα καλά και σε εσενα! Κυριακή δεν εισαι; Κοντοζυγωνεις!! 

46 minutes ago, Papakι said:

Και μένα πάντως δεν είναι πόνος πιασίματος στην πλάτη...είναι πιο εσωτερικός..δε μπορώ καλά να το εξηγήσω ακριβώς...Μετά τη γέννα πάντως χρειάζομαι γενικό ρεκτιφιε κι εγώ και το σώμα μετά από όλη αυτή την ταλαιπωρία π έχει τραβήξει αυτούς τους 9 μήνες!!Όλα για τη μπουμπού όμως...Στην 38 εβδομάδα είμαι εγώ..37 κ 4 συγκεκριμένα..

Με το καλό κορίτσι μου....όχι τρόμος... χαρά...ετοιμάσου για το πιο μεγάλο ραντεβού της ζωής σου!!!!!!

Ειναι τρόμος μαζι με χαρά!! Χεχε! Άντε, με το καλό, φτάσαμε επιτέλους στον πολυπόθητο μήνα! 

  • Μου αρέσει 2

RCIAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, magda15 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ Εύα, να πάνε ολα καλά και σε εσενα! Κυριακή δεν εισαι; Κοντοζυγωνεις!! 

Ειναι τρόμος μαζι με χαρά!! Χεχε! Άντε, με το καλό, φτάσαμε επιτέλους στον πολυπόθητο μήνα! 

Σε ευχαριστω!!!δεν ξερω ακομα,δευτερα εχω ραντεβου τωρα να με ξαναδει.στις 14 ειναι η πητ μου. 


oru1p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Αντα1993 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Θέλω να κάνω μια ερώτηση! Ειμαι 36 εβδομάδων και το μωρό μου ζυγίζει 2600. Με ανησυχεί πολύ.  Αν και ο γιατρός μου είπε είναι φυσιολογικό.  ΠΗΤ 27 Νοεμβρίου . Θα πάρει όσο βάρος χρειάζετε? Τουλάχιστον να γεννηθεί 3 κιλά.  

Κορίτσι μου αγχώθηκα κι εγω κάποια στιγμή με το βάρος του μωρού αλλά όλα ήταν στο μυαλό μου...Στις 35 κ 6 ήταν σχεδόν 2500...Στις 36 κ 6 ήταν 2899!Να ακούς το γιατρό σου...Ξέρει εκείνος..εξάλλου αυτό π κοιτάει στον υπέρηχο είναι την αιμάτωση του πλακούντα ,δλδ αν το μωρό συνεχίζει κ τρεφεται κανονικά...Τι περιμένεις ομως;;;;;;;;Ελληνίδες μάνες!!!!Από πριν γεννηθουνε το βάρος τους μας νοιάζει!!!!!!Ε,ρε μπούκωμα που θα πεσει όταν γεννηθούν!!!Μην αγχώνεσαι για χαζομάρες!!!!Με το καλό!!!!!

  • Μου αρέσει 2

n41pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΕΥΑ! said:

Σε ευχαριστω!!!δεν ξερω ακομα,δευτερα εχω ραντεβου τωρα να με ξαναδει.στις 14 ειναι η πητ μου. 

Ααα σε μπερδεψα με άλλη κοπέλα που ηταν για την Κυριακή! Γεννάμε τοσες μαζί, που εχω χάσει τις ημερομηνίες!  

Έρχεται μάχιμο κομβόι Νοεμβρίου! 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

RCIAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

Αγαπημενες μου ποσο μου λειψατε!!! Χιλια συγγνωμη που χαθηκα αλλα στην κλινικη εδω μια που γεννας μια που σου δινουν το μωρο να το αναλαβεις εσυ εξ'ολοκληρου! Βοηθανε μεν αλλα κυριως σου λενε ακου το ενστικτο σου! Οποτε πελαγωσα και ετρεχα λιγο συν οι ορμονες καγκελο...Απο χτςς σπιτακι μας και καμια σχεση. Παλι αγχος και χαμος αλλα ειναι και ο αντρας μου, εχουμε ρυθμο δικο μας ειναι αλλιως!

Πριν ξεκινησω να σας πω τον τοκετο κτλ, να σας πω οτι μολις διαβασα καθε μνμ σας και ειλικρινια συγκινηθηκα πολυ...Εχουμε γινει μια παρεα εδω, μια οικογενεια. Δεν σαε εχω δει και ολες νοιαζεστε εμενα και τον Ραφαηλακο μου τοσο πολυ. Κοριτσια σας ευχαριστω για ολα! Για την παρεα σας, το χρονο σας, το νοιαξιμο σας, το χιουμορ σας, την διαθεσιμοτητα σας, τη φιλια σας!!! Ευχομαι σε ολες τα καλυτερα απο την καρδια μου!!!

@Despoina Mar κοριτσακι μου τι υοεροχα νεα!!!!!! Καλωσηρθες στη μητροτητα! Σιδερενια ευχομαι, να ειναι γερη η μικρη σου και εσυ να την καμαρωνεις!!!! Καλη λοχεια και με τι καλο σπιτακι σας! Η πρωτη μανουλα Νοεμβριου λοιπον!!! Με το καλο στα υπολοιπα κοριτσια μας που ερχονται τωρα!!!!! 

Κοριτσακια μου εμας η ιστιρια εχει ως εξης!! Με επιασαν πονοι Παρασκευη πρωι το ξημερωμα και ειδα αιμα και βλεννα. Δεν ξερβ αν ετυχε αλλα Τεταρτη και Πεμπτη ειχαμε κανει σεξ! @ΕΥΑ! κοριτσακι μου το λεω για σενα οου ειδα κατι ανεφερες! Μεχρι τις 10 ειχα συσπασεις και πηγαμε στο μαιευτηριο οπου εχω διαστολη 3. Εδω επισκληριδιος υπαρχει αλλα δεν κανουν ευκολα...Οκ λεω θα το παω χωρις τι να κανουμε; Οι πονοι κοριτσια μου ειναι εντονοι πολυ αλλα ερχονται και φευγουν. Δεν πονας συνεχομενα. Σιγα σιγα το σωμα καπως προσαρμοζεται...Αλλα ειχα αρχισει να κουραζομαι και η διαστολη δεν προχωρουσε. Δοκιμαζουμε να μπω στη μπανιερα με.στοχο αν εχω διαστολη να γεννησω στο νερο ειπαν. Χαλαρωσα απιστευτα εκει αλλα και παλι διαστολη ελαχιστη. Πηγαμε και περπατημα, τιποτα. Το απογευμα κατα τις 6 μου λενε οι τεχνητοι πονοι ειναι μονοδρομος και εκει δοξα τω Θεω θα καναμε επισκληριδιο. Με επιασε ενα παραπονο εκεινη την ωρα οτι ολη μερα προσπαθω, κανω συσπασεις και το σωμα μου δεν συνεργαζεται αλλα ηρεμησα μετα. Με τους τεχνητους πονους εσπασαν τα νερα και στις 10μισι το βραδυ ειχα διαστολη κοντα 10! Ξεκινησα να σπρωχνω με την καθοδηγηση της γιατρου και 11:14 το βραδυ ηρθε το πλασματακι μου!!! Η αισθηση να βγαινει ηταν απιστευτη κοριτσια μου και οσες πατε με φτ και επισκληριδιο.μη φοβαστε δεν ποναει καθολου! Και χωρις να πατε αν το θελετε για καποιο.λογο, παλι αντεχεται. Ημουν κοντα 12 ωρες χωρις επισκληριδιο και οντως κουραστηκα αλλα αν εκανα διαστολη θα αντεχα καλυτερα.  Οτι αντεχει το σωμα σας.και εσεις κοριτσια μου και οτι και να γινει στο τελος δεν εχει σημασια, αρκει που θα αντικρυσετε το παιδακι σας! Ο αντρας μου ητσν μεσα και ειδε τα παντα (ελπιζω να θελει να ξανακανουμε σεξ αχχαχα) και οταν ειδε το μωρο να βγαινει τρελαθηκε! Μου ειπε ηρθε το θαυμα μας! 

Ο.μικρος ειναι μαλλιας (α ρε καουρα α ρε καουρα) και αγκαλιτσας, θηλαζουμε αλλα δινω και λιγο συμπληρωμα γιατι δε χορταινε και ουρλιαζε απο την πεινα (εγω εκλαιγα περισσοτερο απο το μωρο.οταν εγινε αυτο και τον ειδα να ουρλιαζει, τοσο ψυχραιμη μανα αχαχα) με στοχο να το κοψουμε το συμπληρωμα αλλα θα δειξει!

Μπορει να χαθηκες, ναι αλλα το come back σου, εκανε θραυση οπως παντα!!!!! Λογικο κοριτσι μου να χαθεις, μπηκες κατευθειαν στα βαθεια κ ησουν κ μοναχουλα, αλλα τωρα στο σπιτι το βρηκες κ πιστευω εισαι πιο σιγουρη κ ανετη. Αχ τι δωρο έκανες στον πατερα για την γιορτη του που κοντοζυγωνει!!!κ προσεξες; πατερας πλεον οχι μελλοντικός χαχαχαχαχα. Κ ο τοκετος σου πολυ καλος κοριτσι μου, τρομερη εμπειρία ετσι οπως το περιεγραψες. Τα φιλια μου στον Ραφαήλ σας!!!!!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

Αγαπημενες μου ποσο μου λειψατε!!! Χιλια συγγνωμη που χαθηκα αλλα στην κλινικη εδω μια που γεννας μια που σου δινουν το μωρο να το αναλαβεις εσυ εξ'ολοκληρου! Βοηθανε μεν αλλα κυριως σου λενε ακου το ενστικτο σου! Οποτε πελαγωσα και ετρεχα λιγο συν οι ορμονες καγκελο...Απο χτςς σπιτακι μας και καμια σχεση. Παλι αγχος και χαμος αλλα ειναι και ο αντρας μου, εχουμε ρυθμο δικο μας ειναι αλλιως!

Πριν ξεκινησω να σας πω τον τοκετο κτλ, να σας πω οτι μολις διαβασα καθε μνμ σας και ειλικρινια συγκινηθηκα πολυ...Εχουμε γινει μια παρεα εδω, μια οικογενεια. Δεν σαε εχω δει και ολες νοιαζεστε εμενα και τον Ραφαηλακο μου τοσο πολυ. Κοριτσια σας ευχαριστω για ολα! Για την παρεα σας, το χρονο σας, το νοιαξιμο σας, το χιουμορ σας, την διαθεσιμοτητα σας, τη φιλια σας!!! Ευχομαι σε ολες τα καλυτερα απο την καρδια μου!!!

@Despoina Mar κοριτσακι μου τι υοεροχα νεα!!!!!! Καλωσηρθες στη μητροτητα! Σιδερενια ευχομαι, να ειναι γερη η μικρη σου και εσυ να την καμαρωνεις!!!! Καλη λοχεια και με τι καλο σπιτακι σας! Η πρωτη μανουλα Νοεμβριου λοιπον!!! Με το καλο στα υπολοιπα κοριτσια μας που ερχονται τωρα!!!!! 

Κοριτσακια μου εμας η ιστιρια εχει ως εξης!! Με επιασαν πονοι Παρασκευη πρωι το ξημερωμα και ειδα αιμα και βλεννα. Δεν ξερβ αν ετυχε αλλα Τεταρτη και Πεμπτη ειχαμε κανει σεξ! @ΕΥΑ! κοριτσακι μου το λεω για σενα οου ειδα κατι ανεφερες! Μεχρι τις 10 ειχα συσπασεις και πηγαμε στο μαιευτηριο οπου εχω διαστολη 3. Εδω επισκληριδιος υπαρχει αλλα δεν κανουν ευκολα...Οκ λεω θα το παω χωρις τι να κανουμε; Οι πονοι κοριτσια μου ειναι εντονοι πολυ αλλα ερχονται και φευγουν. Δεν πονας συνεχομενα. Σιγα σιγα το σωμα καπως προσαρμοζεται...Αλλα ειχα αρχισει να κουραζομαι και η διαστολη δεν προχωρουσε. Δοκιμαζουμε να μπω στη μπανιερα με.στοχο αν εχω διαστολη να γεννησω στο νερο ειπαν. Χαλαρωσα απιστευτα εκει αλλα και παλι διαστολη ελαχιστη. Πηγαμε και περπατημα, τιποτα. Το απογευμα κατα τις 6 μου λενε οι τεχνητοι πονοι ειναι μονοδρομος και εκει δοξα τω Θεω θα καναμε επισκληριδιο. Με επιασε ενα παραπονο εκεινη την ωρα οτι ολη μερα προσπαθω, κανω συσπασεις και το σωμα μου δεν συνεργαζεται αλλα ηρεμησα μετα. Με τους τεχνητους πονους εσπασαν τα νερα και στις 10μισι το βραδυ ειχα διαστολη κοντα 10! Ξεκινησα να σπρωχνω με την καθοδηγηση της γιατρου και 11:14 το βραδυ ηρθε το πλασματακι μου!!! Η αισθηση να βγαινει ηταν απιστευτη κοριτσια μου και οσες πατε με φτ και επισκληριδιο.μη φοβαστε δεν ποναει καθολου! Και χωρις να πατε αν το θελετε για καποιο.λογο, παλι αντεχεται. Ημουν κοντα 12 ωρες χωρις επισκληριδιο και οντως κουραστηκα αλλα αν εκανα διαστολη θα αντεχα καλυτερα.  Οτι αντεχει το σωμα σας.και εσεις κοριτσια μου και οτι και να γινει στο τελος δεν εχει σημασια, αρκει που θα αντικρυσετε το παιδακι σας! Ο αντρας μου ητσν μεσα και ειδε τα παντα (ελπιζω να θελει να ξανακανουμε σεξ αχχαχα) και οταν ειδε το μωρο να βγαινει τρελαθηκε! Μου ειπε ηρθε το θαυμα μας! 

Ο.μικρος ειναι μαλλιας (α ρε καουρα α ρε καουρα) και αγκαλιτσας, θηλαζουμε αλλα δινω και λιγο συμπληρωμα γιατι δε χορταινε και ουρλιαζε απο την πεινα (εγω εκλαιγα περισσοτερο απο το μωρο.οταν εγινε αυτο και τον ειδα να ουρλιαζει, τοσο ψυχραιμη μανα αχαχα) με στοχο να το κοψουμε το συμπληρωμα αλλα θα δειξει!

Ειρήνη μου πραγματικά με συγκίνησες τόσο πολύ... Σου αξίζουν όλα τ καλά του κόσμου! Να χαρείς το παιδάκι σου. Όλες οι περιπέτειες και οι δυσκολιες ανήκουν στο παρελθόν. Από δω και πέρα αγχωνόμαστε μόνο για το πόσο τρώνε και πόσες πάνες λερώνουν :-P

Εμεις κορίτσια σήμερα είχαμε παιδίατρο. Είχαμε τρομερό άγχος. Ο μπέμπης την προηγούμενη βδομάδα δεν λέρωνε αρκετές πάνες. Πήρε βέβαια μπρος από την Πέμπτη. Κάνουμε αποκλειστικό θηλασμο χωρίς συμπλήρωμα απ την πρώτη μέρα και το άγχος ήταν μεγάλο για το αν του φτάνει.. Δόξα το θεό τα πάντα τέλεια! Πήρε όλο το βάρος της γέννησης όποτε συνεχιζουμε την προσπάθεια. Δεν σας κρύβω βέβαια ότι έχω αρκετές μεταπτώσεις. Άτιμες ορμόνες λοχείας...

  • Μου αρέσει 8

BwLip2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

Παπακι μου αληθεια στο λεω μολις τον ειδαμε ειπε.ο.αντρας μου, το δωρο.το Θεου και της επιστημης! Ξεχνας κακ ενεσεις και.ωοληψιες και γιατρους και ολα!!! Και οτσν αγχωνεσαι πλεον για το αν θηλαζει, αν κοιμαται κτλ λες επιτελους ειμαι πια φυσιολογικη! Αγχη οπως ολα τα ζευγαρθα πια, χωρις την ταμπελα " τα υπογονιμα"! Ερχςται και εσενα η μικρη!!!! Χαμος θα γινει!!!

Μα γιατί να μην υπάρχει φατσούλα συγκίνησης;;!!:wub:

Just now, Eirini1988 είπε:

Ειρήνη μου πραγματικά με συγκίνησες τόσο πολύ... Σου αξίζουν όλα τ καλά του κόσμου! Να χαρείς το παιδάκι σου. Όλες οι περιπέτειες και οι δυσκολιες ανήκουν στο παρελθόν. Από δω και πέρα αγχωνόμαστε μόνο για το πόσο τρώνε και πόσες πάνες λερώνουν :-P

Εμεις κορίτσια σήμερα είχαμε παιδίατρο. Είχαμε τρομερό άγχος. Ο μπέμπης την προηγούμενη βδομάδα δεν λέρωνε αρκετές πάνες. Πήρε βέβαια μπρος από την Πέμπτη. Κάνουμε αποκλειστικό θηλασμο χωρίς συμπλήρωμα απ την πρώτη μέρα και το άγχος ήταν μεγάλο για το αν του φτάνει.. Δόξα το θεό τα πάντα τέλεια! Πήρε όλο το βάρος της γέννησης όποτε συνεχιζουμε την προσπάθεια. Δεν σας κρύβω βέβαια ότι έχω αρκετές μεταπτώσεις. Άτιμες ορμόνες λοχείας...

Ειρήνη μου τι καλά που πήρατε ήδη όλο το βάρος κορίτσι μου!!!!θα σου έφυγε μεγάλο άγχος,εμείς ακόμα...παίρνουμε αλλά είχαμε χάσει κ αρκετά λόγω ίκτερου.

Όσο για τις μεταπτώσεις join the club ,αν δεν κλάψω κάθε μέρα δεν γίνεται..θα στρώσει αυτό κ μπορεί τώρα να φαίνεται βουνό αλλά στο υπόσχομαι ότι σε λίγο καιρό ούτε που θα το θυμάσαι.ακομα προσαρμόζονται οι ορμόνες μας,όπως είπες κι εσύ,άτιμες ορμόνες λοχείας...

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια μου και εμείς θηλάζουμε αλλά θέλει κ το συμπλήρωμα του ενώ τώρα παρατηρώ ότι βγάζω πιο εύκολα 

Για τις ορμόνες εμένα άρχισαν από χθές περίπου.3 μέρες μέσα στη τρελή χαρά κ ξαφνικά κάθε μέρα κλαμμα από λίγο βέβαια αλλά κάτι σκέψεις ρε κορίτσια πωπω.

@MumMariaσε ευχαριστώ που μας εγγυασαι ότι σε λιγο καιρό φεύγει.Το ελπίζω.

Βασικά χωρίς να έχω πλήξει φοβάμαι τη κλεισούρα πολύ.οτι δε θα ξανακάνω τίποτα όπως πριν κ τέτοια.οτι θα χαθώ με τους πάντες.μη σας πω αλλά γιατί θα ξανακλαψω

@Υβόννηποσο χάρηκα ειρήνη μου που διάβασα τη περιγραφή σου Συγκινήθηκα τόσο.ηθελα να μάθω και την εμπειρία του φ.τ ...χαίρομαι που ήταν τόσο υπέροχη για εσένα.χαιρομαι γενικά που ελευθερώθηκες κι εσύ κ τώρα όλα είναι καλά με το αντράκι σου στην αγκαλιά σου.

πρίν από 33 λεπτά , Αντα1993 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Θέλω να κάνω μια ερώτηση! Ειμαι 36 εβδομάδων και το μωρό μου ζυγίζει 2600. Με ανησυχεί πολύ.  Αν και ο γιατρός μου είπε είναι φυσιολογικό.  ΠΗΤ 27 Νοεμβρίου . Θα πάρει όσο βάρος χρειάζετε? Τουλάχιστον να γεννηθεί 3 κιλά.  

Ναι κορίτσι μου τις τελευταίες βδομάδες ξεκολλάει το βάρος ακόμα κ στα μωράκια που αργούν να πάρουν.θα δεις θα πάρει πολύ μέχρι τις 38 κιολας

  • Μου αρέσει 3

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Υβόννη είπε:

Αγαπημενες μου ποσο μου λειψατε!!! Χιλια συγγνωμη που χαθηκα αλλα στην κλινικη εδω μια που γεννας μια που σου δινουν το μωρο να το αναλαβεις εσυ εξ'ολοκληρου! Βοηθανε μεν αλλα κυριως σου λενε ακου το ενστικτο σου! Οποτε πελαγωσα και ετρεχα λιγο συν οι ορμονες καγκελο...Απο χτςς σπιτακι μας και καμια σχεση. Παλι αγχος και χαμος αλλα ειναι και ο αντρας μου, εχουμε ρυθμο δικο μας ειναι αλλιως!

Πριν ξεκινησω να σας πω τον τοκετο κτλ, να σας πω οτι μολις διαβασα καθε μνμ σας και ειλικρινια συγκινηθηκα πολυ...Εχουμε γινει μια παρεα εδω, μια οικογενεια. Δεν σαε εχω δει και ολες νοιαζεστε εμενα και τον Ραφαηλακο μου τοσο πολυ. Κοριτσια σας ευχαριστω για ολα! Για την παρεα σας, το χρονο σας, το νοιαξιμο σας, το χιουμορ σας, την διαθεσιμοτητα σας, τη φιλια σας!!! Ευχομαι σε ολες τα καλυτερα απο την καρδια μου!!!

@Despoina Mar κοριτσακι μου τι υοεροχα νεα!!!!!! Καλωσηρθες στη μητροτητα! Σιδερενια ευχομαι, να ειναι γερη η μικρη σου και εσυ να την καμαρωνεις!!!! Καλη λοχεια και με τι καλο σπιτακι σας! Η πρωτη μανουλα Νοεμβριου λοιπον!!! Με το καλο στα υπολοιπα κοριτσια μας που ερχονται τωρα!!!!! 

Κοριτσακια μου εμας η ιστιρια εχει ως εξης!! Με επιασαν πονοι Παρασκευη πρωι το ξημερωμα και ειδα αιμα και βλεννα. Δεν ξερβ αν ετυχε αλλα Τεταρτη και Πεμπτη ειχαμε κανει σεξ! @ΕΥΑ! κοριτσακι μου το λεω για σενα οου ειδα κατι ανεφερες! Μεχρι τις 10 ειχα συσπασεις και πηγαμε στο μαιευτηριο οπου εχω διαστολη 3. Εδω επισκληριδιος υπαρχει αλλα δεν κανουν ευκολα...Οκ λεω θα το παω χωρις τι να κανουμε; Οι πονοι κοριτσια μου ειναι εντονοι πολυ αλλα ερχονται και φευγουν. Δεν πονας συνεχομενα. Σιγα σιγα το σωμα καπως προσαρμοζεται...Αλλα ειχα αρχισει να κουραζομαι και η διαστολη δεν προχωρουσε. Δοκιμαζουμε να μπω στη μπανιερα με.στοχο αν εχω διαστολη να γεννησω στο νερο ειπαν. Χαλαρωσα απιστευτα εκει αλλα και παλι διαστολη ελαχιστη. Πηγαμε και περπατημα, τιποτα. Το απογευμα κατα τις 6 μου λενε οι τεχνητοι πονοι ειναι μονοδρομος και εκει δοξα τω Θεω θα καναμε επισκληριδιο. Με επιασε ενα παραπονο εκεινη την ωρα οτι ολη μερα προσπαθω, κανω συσπασεις και το σωμα μου δεν συνεργαζεται αλλα ηρεμησα μετα. Με τους τεχνητους πονους εσπασαν τα νερα και στις 10μισι το βραδυ ειχα διαστολη κοντα 10! Ξεκινησα να σπρωχνω με την καθοδηγηση της γιατρου και 11:14 το βραδυ ηρθε το πλασματακι μου!!! Η αισθηση να βγαινει ηταν απιστευτη κοριτσια μου και οσες πατε με φτ και επισκληριδιο.μη φοβαστε δεν ποναει καθολου! Και χωρις να πατε αν το θελετε για καποιο.λογο, παλι αντεχεται. Ημουν κοντα 12 ωρες χωρις επισκληριδιο και οντως κουραστηκα αλλα αν εκανα διαστολη θα αντεχα καλυτερα.  Οτι αντεχει το σωμα σας.και εσεις κοριτσια μου και οτι και να γινει στο τελος δεν εχει σημασια, αρκει που θα αντικρυσετε το παιδακι σας! Ο αντρας μου ητσν μεσα και ειδε τα παντα (ελπιζω να θελει να ξανακανουμε σεξ αχχαχα) και οταν ειδε το μωρο να βγαινει τρελαθηκε! Μου ειπε ηρθε το θαυμα μας! 

Ο.μικρος ειναι μαλλιας (α ρε καουρα α ρε καουρα) και αγκαλιτσας, θηλαζουμε αλλα δινω και λιγο συμπληρωμα γιατι δε χορταινε και ουρλιαζε απο την πεινα (εγω εκλαιγα περισσοτερο απο το μωρο.οταν εγινε αυτο και τον ειδα να ουρλιαζει, τοσο ψυχραιμη μανα αχαχα) με στοχο να το κοψουμε το συμπληρωμα αλλα θα δειξει!

Αχ βρε Ειρήνη μου πόσο μας έλειψες και πόσο μα πόσο χαίρομαι για τον τόσο ωραίο τοκετό σου! Όπως τον περιγράφεις πραγματικά ακούγεται τέλειος... Τι να πω! Με συγκίνησες πολύ! Τωρα στο σπίτι θα βρείτε σιγουρα τους ρυθμούς σας πολύ καλύτερα! Ερώτηση για οπότε μπορέσεις το καταλαβαίνω ότι είσαι απασχολημένη... Από την στιγμή που είδες βλεννη και αίμα μέχρι να πας μαιευτήριο πόσο συχνά είχες πόνους-συσπάσεις!? Και μετά μέχρι να σου κάνουν τους τεχνητούς κάθε πότε είχες και πάλι?? Ήσουν αναλυτική και είπα να το εκμεταλλευτώ! :)


yi9jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εδω ξαναμπηκα σημερα στο φορουμ.μας!!! Ουαουυυυυ!!! @Eirini1988 κσι @Gogo1994 κι εδω κλαματα!!!!! Ορμονες ατιμες!!! Κλαμα ομως με μυξα να τρεχει αχαχα! Υπομονη κοριτσακια μου θα περασει αυτο! Ειρηνακι σουπερ με το θηλασμο, θσ κανει μπουτακια σε λιγο κσι μαγουλαααα!!! Γωγουλα μου ξεχασα να σου ευχηιω κιολας!!!! Τα θυμαμαι απεξω τα γενεθλια σου τοσο.καιρο τα λεγαμε και η γαιδουρα τωρα το συνειδητοποιησα...πολυχρονη ομορφη μου μανουλα, παντα γερη και παντα να χαμογελας! Και αν οχι λογω ορμονων λιγο υπομονη! Γωγουλα εσυ τι συμπληρωμα δινεις και ποσο καθε φορα;

 

Just now, Argyroula said:

Αχ βρε Ειρήνη μου πόσο μας έλειψες και πόσο μα πόσο χαίρομαι για τον τόσο ωραίο τοκετό σου! Όπως τον περιγράφεις πραγματικά ακούγεται τέλειος... Τι να πω! Με συγκίνησες πολύ! Τωρα στο σπίτι θα βρείτε σιγουρα τους ρυθμούς σας πολύ καλύτερα! Ερώτηση για οπότε μπορέσεις το καταλαβαίνω ότι είσαι απασχολημένη... Από την στιγμή που είδες βλεννη και αίμα μέχρι να πας μαιευτήριο πόσο συχνά είχες πόνους-συσπάσεις!? Και μετά μέχρι να σου κάνουν τους τεχνητούς κάθε πότε είχες και πάλι?? Ήσουν αναλυτική και είπα να το εκμεταλλευτώ! :)

Αργυρουλα μουυυυυ!!! Χρονια πολλα για την 1/11!!! Του χρονου να γιορταζεις με το αντρακι σου!! Ειχα καθε 5-10 λεπτα και κρατουσαν λιγο, κατω απο λεπτο. Οταν εγιναν 1 λεπτο και κατι, φυγαμε για μαιευτηριο. Μετα ειχα παλι ιδια συχνοτητα αλλα πιο εντονους πονους και εκτος απο κοιλια ειχα πονους και στη μεση! Απλα για να μη φιβασαι τη λεξη εντονο, το νιωθεις οτι ερχεται η συσπαση, δεν σε αιφνιδιαζει και με ανασες περναει το λεπτο του πονου. Σκεψου οτι εγω μια ωρα πεπατουσα κιολας πριν τους τεχνητους πονους μπας και κανω διαστολη και αντεχα.ε Προσωπικα με βοηθουσε να καθομαι σε βαθυ καθισμα οταν με επιανε. Και το ζεστο νερο στη μπανιερα που με εβαλαν. Το λεω σαν τιπ οσο εισαι σπιτι το ζεστο μπσνακι. Αληθεια ομως μη φοβασαι καθολου γιατι τα διαλειμματα που δινει τι σωμα ειναι αρκετα. Μην κοιτας, εγω ημουν 12+ ωρες. Ετυχε να μην ανοιγει ο σκατοτραχηλος! Και πετυχα και τη χωρα με την αρνηση στην επισκληριδιο μεν Αλλα με μπανιερα δε αχαχα! 

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

Κοριτσια εδω ξαναμπηκα σημερα στο φορουμ.μας!!! Ουαουυυυυ!!! @Eirini1988 κσι @Gogo1994 κι εδω κλαματα!!!!! Ορμονες ατιμες!!! Κλαμα ομως με μυξα να τρεχει αχαχα! Υπομονη κοριτσακια μου θα περασει αυτο! Ειρηνακι σουπερ με το θηλασμο, θσ κανει μπουτακια σε λιγο κσι μαγουλαααα!!! Γωγουλα μου ξεχασα να σου ευχηιω κιολας!!!! Τα θυμαμαι απεξω τα γενεθλια σου τοσο.καιρο τα λεγαμε και η γαιδουρα τωρα το συνειδητοποιησα...πολυχρονη ομορφη μου μανουλα, παντα γερη και παντα να χαμογελας! Και αν οχι λογω ορμονων λιγο υπομονη! Γωγουλα εσυ τι συμπληρωμα δινεις και ποσο καθε φορα;

 

Αργυρουλα μουυυυυ!!! Χρονια πολλα για την 1/11!!! Του χρονου να γιορταζεις με το αντρακι σου!! Ειχα καθε 5-10 λεπτα και κρατουσαν λιγο, κατω απο λεπτο. Οταν εγιναν 1 λεπτο και κατι, φυγαμε για μαιευτηριο. Μετα ειχα παλι ιδια συχνοτητα αλλα πιο εντονους πονους και εκτος απο κοιλια ειχα πονους και στη μεση! Απλα για να μη φιβασαι τη λεξη εντονο, το νιωθεις οτι ερχεται η συσπαση, δεν σε αιφνιδιαζει και με ανασες περναει το λεπτο του πονου. Σκεψου οτι εγω μια ωρα πεπατουσα κιολας πριν τους τεχνητους πονους μπας και κανω διαστολη και αντεχα.ε Προσωπικα με βοηθουσε να καθομαι σε βαθυ καθισμα οταν με επιανε. Και το ζεστο νερο στη μπανιερα που με εβαλαν. Το λεω σαν τιπ οσο εισαι σπιτι το ζεστο μπσνακι. Αληθεια ομως μη φοβασαι καθολου γιατι τα διαλειμματα που δινει τι σωμα ειναι αρκετα. Μην κοιτας, εγω ημουν 12+ ωρες. Ετυχε να μην ανοιγει ο σκατοτραχηλος! Και πετυχα και τη χωρα με την αρνηση στην επισκληριδιο μεν Αλλα με μπανιερα δε αχαχα! 

Ευχαριστώ κοριτσακι μου όμορφο το ξέρω  ότι δεν μας ξεχνάς όπως όλο αυτό τον καιρό.

Το almiron δίνω επειδή αυτό ήπιε κ στο μαιευτήριο οπότε ξέρω ότι του είναι οκ.πρωτα τον θηλάζω κ μετά πίνει όσο θέλει κυρίως 30 με 40 άλλες φορές έχει πιει κ 50 -60 αλλά τώρα φαίνεται να το μειώνει μάλλον έχω πιο πολύ γάλα από ότι πρωτογαλα δύο μέρες τωρα

  • Μου αρέσει 1

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

Κοριτσια εδω ξαναμπηκα σημερα στο φορουμ.μας!!! Ουαουυυυυ!!! @Eirini1988 κσι @Gogo1994 κι εδω κλαματα!!!!! Ορμονες ατιμες!!! Κλαμα ομως με μυξα να τρεχει αχαχα! Υπομονη κοριτσακια μου θα περασει αυτο! Ειρηνακι σουπερ με το θηλασμο, θσ κανει μπουτακια σε λιγο κσι μαγουλαααα!!! Γωγουλα μου ξεχασα να σου ευχηιω κιολας!!!! Τα θυμαμαι απεξω τα γενεθλια σου τοσο.καιρο τα λεγαμε και η γαιδουρα τωρα το συνειδητοποιησα...πολυχρονη ομορφη μου μανουλα, παντα γερη και παντα να χαμογελας! Και αν οχι λογω ορμονων λιγο υπομονη! Γωγουλα εσυ τι συμπληρωμα δινεις και ποσο καθε φορα;

 

Αργυρουλα μουυυυυ!!! Χρονια πολλα για την 1/11!!! Του χρονου να γιορταζεις με το αντρακι σου!! Ειχα καθε 5-10 λεπτα και κρατουσαν λιγο, κατω απο λεπτο. Οταν εγιναν 1 λεπτο και κατι, φυγαμε για μαιευτηριο. Μετα ειχα παλι ιδια συχνοτητα αλλα πιο εντονους πονους και εκτος απο κοιλια ειχα πονους και στη μεση! Απλα για να μη φιβασαι τη λεξη εντονο, το νιωθεις οτι ερχεται η συσπαση, δεν σε αιφνιδιαζει και με ανασες περναει το λεπτο του πονου. Σκεψου οτι εγω μια ωρα πεπατουσα κιολας πριν τους τεχνητους πονους μπας και κανω διαστολη και αντεχα.ε Προσωπικα με βοηθουσε να καθομαι σε βαθυ καθισμα οταν με επιανε. Και το ζεστο νερο στη μπανιερα που με εβαλαν. Το λεω σαν τιπ οσο εισαι σπιτι το ζεστο μπσνακι. Αληθεια ομως μη φοβασαι καθολου γιατι τα διαλειμματα που δινει τι σωμα ειναι αρκετα. Μην κοιτας, εγω ημουν 12+ ωρες. Ετυχε να μην ανοιγει ο σκατοτραχηλος! Και πετυχα και τη χωρα με την αρνηση στην επισκληριδιο μεν Αλλα με μπανιερα δε αχαχα! 

Σ ευχαριστώ πολύ Ειρηνακι μου και για τις ευχές και για την απάντηση σου! Απλά ο γιατρός μου είπε όταν γίνουν κάθε 15 λεπτά να φύγω για μαιευτηριο και μου φαίνεται ότι θα είναι νωρίς από τα συμφραζόμενα. Από την άλλη σιγά μην κάτσω και σπίτι από το άγχος και την ανυπομονησία μου... Χάχα!!! Βαθύ κάθισμα με τον γιατρό μου (θα την πάρω την μπάλα στο αμάξι αλλά δεν) ...χλωμοο καλα για το νέρο δεν το συζητω... Θα θέλω να του το πω έτσι για το fun να δούμε τι θα απαντησει


yi9jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...