Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Angot είπε:

      ούτε λοχείας κύησης και 9 μηνο;  εμένα ο άντρας μου είναι καπετάνιος όποτε όπως καταλαβαίνεις με παρασύρει το δικό του εισόδημα ! το δικό μ θα το έπιανε το 40αρι 

      Τίποτα απολύτως.. όλα είναι με εισοδηματικά κριτήρια. Φαντάσου της γέννας, που είναι στα 40.000 έχει από τα πιο υψηλά κριτήρια, στα αλλά τα ποσά είναι ακόμα χαμηλότερα.

      Να πεις στον καπετάνιο ότι σου χρωστάει ένα ΠΟΛΥ καλό δώρο!

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, MinakiG είπε:

Καλησπέρα σε όλες ! Γεννήσαμε στις 11:50 έναν παίδαρο 3480γρ. Η καισαρική μας δεν ήταν ανέμελη δυστυχώς. Λόγω προβλήματος που έχω στη μέση η επισκληρίδειος πόνεσε σαν να φάγα σφαίρα και δεν έπιασε ποτέ όποτε παρθηκε η απόφαση να φάω γεννικη αναισθησία και με λυγμούς με κοιμησαν.... Η Μαια μου ευτυχώς έβγαλε βίντεο την γέννηση του πρώτου μου παιδιού. Στεναχωρήθηκα πολύ. Αλλά εφόσον το αγοράκι μου είναι καλά και στην αγκαλιά μου θα το ξεπεράσω. Τα φιλια μου...

Να σας ζήσει!!! Υγεία και τύχη να έχει, να τον χαίρεστε!! Όλα τα "αρνητικά" θα ξεχαστούν σύντομα γτ ολα πήγαν καλά κ αυτό είναι το σημαντικό! Καλή λοχεια να έχεις!

@magda15 με το καλό αύριο!!!

  • Ευχαριστώ 2

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια καλησπέρα! 

 

Μιας και είναι ο μήνας σας, ήθελα να ρωτήσω εάν έχει γεννήσει καμία στο Μητέρα και τι πράγματα πήρε στη βαλίτσα...

 

Επίσης ρε κορίτσια έχω μπερδευτεί... 

Από κάτω τι φοράμε; Εσώρουχα μιας χρήσης για τη λοχεία; Πάνες ακράτειας; (Έχω ακούσει ότι κάνουν πολύ λόγω ροής μετά τη γέννα) ή κανονικά εσώρουχα με σερβιετες λοχείας;;

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ ολες κουκλες για τις ευχές σας αύριο!! Τις κρατάω, θα μου χρειαστουν σίγουρα εκεινη την ώρα. Θα σας στειλω νεότερα οταν γεννήσω. Άτιμες ορμόνες!! 

@MinakiG να σου ζήσει κοπέλα μου, γερός και τυχερός! Ταλαιπωρηθηκες,δωσε λίγο χρόνο και θα πανε ολα καλα. 

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1

RCIAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, MinakiG είπε:

Καλησπέρα σε όλες ! Γεννήσαμε στις 11:50 έναν παίδαρο 3480γρ. Η καισαρική μας δεν ήταν ανέμελη δυστυχώς. Λόγω προβλήματος που έχω στη μέση η επισκληρίδειος πόνεσε σαν να φάγα σφαίρα και δεν έπιασε ποτέ όποτε παρθηκε η απόφαση να φάω γεννικη αναισθησία και με λυγμούς με κοιμησαν.... Η Μαια μου ευτυχώς έβγαλε βίντεο την γέννηση του πρώτου μου παιδιού. Στεναχωρήθηκα πολύ. Αλλά εφόσον το αγοράκι μου είναι καλά και στην αγκαλιά μου θα το ξεπεράσω. Τα φιλια μου...

Να σας ζήσει κοπέλα Μ να είναι γέρο.. Καλη ανάρρωση!! 

  • Ευχαριστώ 1

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, dpilo said:

Κορίτσια καλησπέρα! 

 

Μιας και είναι ο μήνας σας, ήθελα να ρωτήσω εάν έχει γεννήσει καμία στο Μητέρα και τι πράγματα πήρε στη βαλίτσα...

 

Επίσης ρε κορίτσια έχω μπερδευτεί... 

Από κάτω τι φοράμε; Εσώρουχα μιας χρήσης για τη λοχεία; Πάνες ακράτειας; (Έχω ακούσει ότι κάνουν πολύ λόγω ροής μετά τη γέννα) ή κανονικά εσώρουχα με σερβιετες λοχείας;;

Εγώ πήρα εσωρουχα μιας χρήσης, σερβιέτες λοχείας και 2-3 βαμβακερά εσωρουχα. 


RCIAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, MinakiG είπε:

Καλησπέρα σε όλες ! Γεννήσαμε στις 11:50 έναν παίδαρο 3480γρ. Η καισαρική μας δεν ήταν ανέμελη δυστυχώς. Λόγω προβλήματος που έχω στη μέση η επισκληρίδειος πόνεσε σαν να φάγα σφαίρα και δεν έπιασε ποτέ όποτε παρθηκε η απόφαση να φάω γεννικη αναισθησία και με λυγμούς με κοιμησαν.... Η Μαια μου ευτυχώς έβγαλε βίντεο την γέννηση του πρώτου μου παιδιού. Στεναχωρήθηκα πολύ. Αλλά εφόσον το αγοράκι μου είναι καλά και στην αγκαλιά μου θα το ξεπεράσω. Τα φιλια μου...

Να σου ζήσει κοπέλα μου.Κοιτα τον στα ματάκια φίλησε το απαλό του δερματακι και θα ξεχαστούν όλα.Καλη ανάρρωση γλυκιά μου ακούγεται επώδυνο όλο αυτό ..ειδικά τελευταία στιγμή.Ομως τέλος καλό όλα καλά! Να είναι γερός και ευτυχισμένος 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Alexandra P. said:

Σου εύχομαι από καρδιάς να πάνε όλα υπέροχα! Σε ακολουθώ μεθαύριο πρωί ....

Αυτή η αντίστροφη μέτρηση είναι πρωτόγνωρη!

Αλλά διαβάζοντας όλες όσες έχετε προηγηθεί νιώθω ότι είναι κάτι το διαφορετικό μεν αλλά φυσικό...

Προς το παρόν απλά προσθέτω πράγματα συνεχώς στη βαλίτσα κι εν τω μεταξύ το μαιευτήριο είναι 15' από το σπίτι μου! Κάνω λες και θα λείπω κάνα χρόνο. :rolleyes:

Ολα καλά θα πάνε Αλεξάνδρα και σ εσενα!Ηδη άρχισε να μου φεύγει ο πολυς φόβος.. Δεν ξερω βεβαια μηπως επανελθει δριμυτερος πουρνό πουρνό χαχα!! 

  • Ευχαριστώ 1

RCIAp3.png

Link to comment
Share on other sites

@magda15 Με το καλό κορίτσι μου...με ένα πόνο!!!Σε λίγες ώρες θα κρατάς το θαυματακι σου στην αγκαλιά σου!Να πανε όλα καλά!!!!

@MinakiG Να σου ζήσει κορίτσι μου!!!!!Όλα τα δύσκολα πέρασαν..Καλή ανάρρωση και απόλαυσε το!!!!

  • Ευχαριστώ 2

n41pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, dpilo είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! 

 

Μιας και είναι ο μήνας σας, ήθελα να ρωτήσω εάν έχει γεννήσει καμία στο Μητέρα και τι πράγματα πήρε στη βαλίτσα...

 

Επίσης ρε κορίτσια έχω μπερδευτεί... 

Από κάτω τι φοράμε; Εσώρουχα μιας χρήσης για τη λοχεία; Πάνες ακράτειας; (Έχω ακούσει ότι κάνουν πολύ λόγω ροής μετά τη γέννα) ή κανονικά εσώρουχα με σερβιετες λοχείας;;

Μπαίνω Κυριακή στο Μητέρα. Μετά από συζήτηση με τη μαία μου πήρα μαζί μου πιτζάμες 2 ζευγάρια με τα αντιστοιχα φανελάκια, ένα νυχτικό , 4 εσώρουχα βαμβακερά μεγάλα, 5 εσώρουχα λοχείας μιας χρήσης, 3 σουτιέν θηλασμού μεγαλύτερο νούμερο, κοχύλια θηλασμού , μαξιλάρι θηλασμού, παντόφλες, σαγιονάρες, νεσεσερ. Αν δεν νιώθεις άνετα μπορείς να πάρεις και πετσέτες δικές σου αν και σου δίνουν εκεί. Επίσης λένε ότι έχει πολλή ζέστη μέσα και να μην το παρακανουμε με τα ρούχα για αυτό με συμβούλεψε να πάρω φανελάκια ....

Για το μωρό: 5-6 πανάκια θηλασμού, 2 πάνες αγκαλιας, 2 φανελάκια, 2 φορμακια, Γαβράκια και σκουφάκι, 1 φόρμα εξόδου, 1 κουβερτουλα, το καθισματακι-αυγο για το αυτοκίνητο.  

Εννοείται και ρούχα εξόδου δικά σου. Γενικά αν ξεχάσεις κάτι μπορεί να στο φέρει ο συνοδός σου. Αλλά στο μαιευτήριο παρέχουν σερβιετες λοχείας, πανες μωρού,ρουχαλακια για το μωρό κλπ. 

Νομίζω τα βασικά στα έγραψα .... 

Επίσης το Μητέρα θέλει 72ωρων τεστ πλέον και για τη μαμά και για το συνοδό. 

@MinakiG να σου ζήσει!! Να τον βλέπεις να μεγαλώνει πάντα με χαρά και καμάρι! Όλα τα άλλα είναι ασήμαντα.... 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, MinakiG είπε:

Καλησπέρα σε όλες ! Γεννήσαμε στις 11:50 έναν παίδαρο 3480γρ. Η καισαρική μας δεν ήταν ανέμελη δυστυχώς. Λόγω προβλήματος που έχω στη μέση η επισκληρίδειος πόνεσε σαν να φάγα σφαίρα και δεν έπιασε ποτέ όποτε παρθηκε η απόφαση να φάω γεννικη αναισθησία και με λυγμούς με κοιμησαν.... Η Μαια μου ευτυχώς έβγαλε βίντεο την γέννηση του πρώτου μου παιδιού. Στεναχωρήθηκα πολύ. Αλλά εφόσον το αγοράκι μου είναι καλά και στην αγκαλιά μου θα το ξεπεράσω. Τα φιλια μου...

Να σου ζήσει γλυκιά μου κοπέλα, κράτα ότι έχεις ένα αντράκι τώρα στην αγκαλιά σου ,αυτό μετράει.μακαρι να ήταν πιο ονειρεμένος ο τοκετός σου αλλά το σημαντικό είναι ότι έχεις ένα αγοράκι γερό κ δυνατό.να σας ζήσει κ καλή λοχεία τωρα:x

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσάκια μου καλημέρα!!! Εμείς ζοριζομαστε με κολικούς κ χάθηκα γιατί όλη την ώρα την έχω πάνω μου την μικρή,μόνο έτσι κάπως ηρεμεί η ψυχούλα μου.κ όταν δεν την έχω,ασχολούμαι με τον γιο μου,ο οποίος συνεχίζει την επανάσταση του οσον αφορά την αδελφή του,χαχαχα!με έσωσε εμένα ο μάρσιπος ,το λέω κ για τις υπόλοιπες μανουλες,μακάρι βεβαια τα μωρακια σας να μην κάνουν κολικούς κ να μην χρειαστεί,παρά μόνο έξω σε βολτουλα.:wink:

Κατά τα άλλα η μικρή είναι φαγανουλα,έβγαζε αρκετές γουλιες(πολλαααααα λερωμένα φορμακια κ ζακέτες δικές μου) τώρα το κοντρολαραμε κι αυτό κάπως κ κοιμόμαστε το βράδυ αλλά μόνο πάνω μου.ελπιζω πρώτα απ' όλα να μην πονάει κ μετά σιγά σιγά να στρώσουμε λίγο τον ύπνο γιατι με κόβω ζομπι.

Χαίρομαι που μαθαίνω τα νέα σας κ όλες σιγά σιγά ζούμε αυτό το μοναδικό συναίσθημα της μητροτητας,που σίγουρα θα έχει τα σκαμπανεβασματα  του αλλά στο τέλος σιγουρα σε αφήνει με αυτήν την γλυκιά αίσθηση πληρότητας.οσες περιμένουν ακόμα,με το καλό γλυκιες μου συνοδοιπορισσες.

Υγ σε αυτήν την λοχεία ζοριζομαι πολύ περισσότερο ψυχολογικά,δεν ξέρω αν είναι καθαρά ορμονικό ή αν μετά από μια σχετικά ταραχώδη εγκυμοσύνη,τερμάτισα με τις τύψεις που νιώθω ότι δεν μοιράζω σωστά τον χρόνο σε δύο παιδάκια.το λέω εδώ,σαν μια παρένθεση,γιατί , νυν κ μελλοντικές  μανουλες μου ,να μην νιώθετε ασχημα ή ότι κάτι δεν πάει καλά,αν στιγμές νιώθετε θλίψη,κούραση,αγανάκτηση.ολα μέσα στο παιχνίδι είναι.κ σίγουρα περνάνε κ σου μένουν μόνο τα καλά.λιγη υπομονή.ευχπμαι βέβαια σε όλες μια ονειρεμένη λοχεία με χαρούμενα ήσυχα ζουμπουρλουδικα μωρακια:x

Δεύτερο υγ. Εεεεε καιρό είχα να γράψω σεντοναρα ,δεν μπορείτε να πείτε:P

  • Μου αρέσει 11
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια μου...καλο ΣΚ σε ολες...

@MumMaria ελπιζω να τις περασουν γρηγορα για να μην ποναει μωρε η γλυκουλα...μωρε κ ο Βασιλακης, εισαι η γυναικα της ζωης του γι αυτο αλλα ειμαι σιγουρη οτι μοιραζεις σωστα τον χρονο κ θα ειναι ακομα καλυτερα μολις προσαρμοστει λιγο κ η μπεμπα...

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

BDoAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

@MumMaria παιδευόμαστε και εμείς με κολικούς και μου σύστησε η παιδίατρος τα προβιοτικα AM HEALTH Vivomixx Drop,  αν θέλεις σκέψου το μήπως σας βοηθήσουν και εσάς. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλο σαββατοκυριακο ευχομαι σε ολες..πρωτογνωρα συναισθηματα για καποιες μας..να μας ζησουν ολα τα μωρακια ευχομαι γερα δυνατα να ειναι..εγω ειμαι σε επικοινωνια με παιδιατρο να της φτιαχνουμε ενα προγραμμα καθε φορα..γιατι κ τη θηλαζω κ της δινω λιγο μπουκαλι..αλλα στην αρχη δεν ειχα γαλα τωρα εχει κατεβει κ δεν πινει απο μπουκαλι τοσο..κ ανα 3 ωρες την θηλαζω..πολλες πανες τωρα πολλα ρουχα πολυ πλυσιμο..αλλα ειναι τοσο γλυκουλια τοσο υπεροχα..περναμε περιπετειες αλλα ας ειναι περαστικες μεχρι να προσαρμοστουμε κ εμεις κ αυτα εχουμε κ απροοπτα κ ευχαριστα κ τα παντα..καλο μεσημερακι ευχομαι σε ολες!!

 

 

  • Μου αρέσει 6

i0cXp3.png?t=1&L0kq4ho6

Link to comment
Share on other sites

Just now, KarMar84 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!

@MumMaria παιδευόμαστε και εμείς με κολικούς και μου σύστησε η παιδίατρος τα προβιοτικα AM HEALTH Vivomixx Drop,  αν θέλεις σκέψου το μήπως σας βοηθήσουν και εσάς. 

Περαστικά κ σε σας κοπέλα μου γλυκια.μακαρι να μην τους πάει μέχρι τον τρίτο μήνα που τόσο κρατάνε ,έτσι λένε.ειδες διάφορα με αυτά;εμάς μας σύστησε κ τις σταγόνες τις infacolic που δεν απορροφούνται από τον οργανισμό,αλλά μου είπε να μην βιαστώ ακόμα να τις πάρω.ρωτησα κ την παιδονεφρολογο κ μου ειπε οτι είναι οκ να τις πάρει.βλεπουμε..

Just now, Evitheodorou είπε:

κοριτσια καλο σαββατοκυριακο ευχομαι σε ολες..πρωτογνωρα συναισθηματα για καποιες μας..να μας ζησουν ολα τα μωρακια ευχομαι γερα δυνατα να ειναι..εγω ειμαι σε επικοινωνια με παιδιατρο να της φτιαχνουμε ενα προγραμμα καθε φορα..γιατι κ τη θηλαζω κ της δινω λιγο μπουκαλι..αλλα στην αρχη δεν ειχα γαλα τωρα εχει κατεβει κ δεν πινει απο μπουκαλι τοσο..κ ανα 3 ωρες την θηλαζω..πολλες πανες τωρα πολλα ρουχα πολυ πλυσιμο..αλλα ειναι τοσο γλυκουλια τοσο υπεροχα..περναμε περιπετειες αλλα ας ειναι περαστικες μεχρι να προσαρμοστουμε κ εμεις κ αυτα εχουμε κ απροοπτα κ ευχαριστα κ τα παντα..καλο μεσημερακι ευχομαι σε ολες!!

 

 

Τι κάνεις Εύη μου;;θέλει πολύ υπομονή ο θηλασμός,καλά κάνεις κ δίνεις κ μπουκαλι ,θ δεις κ από τις ανάγκες του παιδιού πως θα το πας.λογικα σε λίγο καιρό κ αν το συνεχίσεις ,θα δίνεις στήθος,μετά μπουκάλι κ θα σου πίνει όλο κ λιγότερο μπουκάλι;-)

Όπως τα λες πάντως,έχει απ' όλα αυτό το ταξίδι της μητρότητας!!!:x

Just now, Depykal είπε:

Καλημερα κοριτσια μου...καλο ΣΚ σε ολες...

@MumMaria ελπιζω να τις περασουν γρηγορα για να μην ποναει μωρε η γλυκουλα...μωρε κ ο Βασιλακης, εισαι η γυναικα της ζωης του γι αυτο αλλα ειμαι σιγουρη οτι μοιραζεις σωστα τον χρονο κ θα ειναι ακομα καλυτερα μολις προσαρμοστει λιγο κ η μπεμπα...

Πιο πολύ ο Βασιλάκος πρέπει να προσαρμοστεί,χαχαχαχα!η μπεμπα όταν δεν έχει τα πονακια,είναι πολύ καλουλα.αντε κι εσύ με το καλοοοο!:x

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...