Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Ικτερος


Recommended Posts

Just now, vikib είπε:

Ποσο γεννήθηκε; σε γραμμάρια; είναι αναμενόμενη μια μείωση 10%

ισχυει! 10 με 12% ως την 7η μερα. Μετα παιρνουν παλι και ιδανικα 12η με 14η μερα  πρεπει να εχουν ανακτησει το βαρος γεννησης.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 60
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 16 λεπτά , nikosp είπε:

Δυστυζως ο ικτερος εφτασε 15 και η μικρη εχει χασει αλλα 100 γραμμαρια εφτασε 2600 απο 2700 που την πηραμε απο το μαοεθτηριο. Τωρα περιμρνουμρ την παιδιατρο να την δει... 

Περαστικά σας εύχομαι. Σύντομα να τη δείτε να είναι ευδιάθετη, να τρώει και να ανακτήσει και το σωστό χρωμα της. Εγώ σας καταλαβαίνω απόλυτα γιατί όταν είχε ανεβάσει το μωρό μου ικτερο είχα φέρει την καταστροφή. Πολύ κλαμα. Με κορόιδευαν μέσα στο μαιευτήριο. Και δεν κρατησε τελικά πάνω από πέντε μέρες όλο αυτό ούτε ήταν προωρο. Φαντάζομαι εσεις πως θα είστε. Άντε να πάνε όλα καλά γρήγορα και να μας ενημερώσετε πως πάτε! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καταρχην μεινετε ψυχραιμοι..δεν ειναι κατι το τοσο αοβαρο ο ικτεροσ για να πανικοβαλλεστε!!!

Στην χειροτερη το πολυ πολυ να μπει σε λαμπα..( που δεν το νομιζω)

Το κιτρινο στα ματια ειναι λογω τησ χολερεθρυνησ..θα υποχωρησει τελευταιο( απο τα πατουσακια κ τα ποδια υποχωρει πρωτα..μετα την κοιλια κ στο τελοσ απο το κεφαλι..

Κ εμεισ τα περασαμε κ δεν μιλαω εκτ του ασφαλουσ..με τιμη γυρω στο 19 κ ενω ειχε μπει στη λαμπα τισ πρωτεσ ωρεσ δεν ειχε πεσει στο επιθυμητο..βγηκαμε με τιμη γυρω στα 13 απο το μαιευτηριο ( αφου κατσαμε επιπλεον 2 μερεσ)κδεν χρειαατηξε να κανουμε ξανα μςτρηση.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , nikosp είπε:

Δυστυζως ο ικτερος εφτασε 15 και η μικρη εχει χασει αλλα 100 γραμμαρια εφτασε 2600 απο 2700 που την πηραμε απο το μαοεθτηριο. Τωρα περιμρνουμρ την παιδιατρο να την δει... 

Για τα κιλά που λες..εμένα γεννήθηκε 4 κιλα κ έφτασε μέχρι 3.300 είχε χάσει 700 ολόκληρα γραμμάρια.στην συνέχεια πραγματικά το μόνο που έκανα ήταν να τον ταιζω,ήταν μονίμως κ δεν υπερβάλλω στο στήθος.το βάρος του το ανακτησε στον μήνα κ μετά είχαμε ανοδική πορεια.κανενας γιατρός δεν με αγχωσε για αυτο.προσπαθησε για πιο συχνά γεύματα.θα δεις βέβαια κ τι θα σου πει ο παιδίατρος.και ψυχραιμία όσο γίνεται.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μπηκαμε στη λαμπα τη διπλη αυτη την φορα γιατι την 1η μερα την ειχαν βαλει μονο στην απο κατω. Μπηκε γυρω στις 3 και θα γινει μια μετρηση το απογευμα χωρις να ξερω ακριβως ωρα. Επισης πηγα σε ενα αλλο ιδιωτικο νοσοκομειο λιγο αιμα της μικρης για καποιες εξετασεις γενικη αιματος αμεση ολικη χολερυθρινη αιμοπεταλια crp και δεκ. Τωρα περιμενω απαντηση το απογευμα εκτος απο τα δεκ που ειναι για αυριο. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, nikosp είπε:

Μπηκαμε στη λαμπα τη διπλη αυτη την φορα γιατι την 1η μερα την ειχαν βαλει μονο στην απο κατω. Μπηκε γυρω στις 3 και θα γινει μια μετρηση το απογευμα χωρις να ξερω ακριβως ωρα. Επισης πηγα σε ενα αλλο ιδιωτικο νοσοκομειο λιγο αιμα της μικρης για καποιες εξετασεις γενικη αιματος αμεση ολικη χολερυθρινη αιμοπεταλια crp και δεκ. Τωρα περιμενω απαντηση το απογευμα εκτος απο τα δεκ που ειναι για αυριο. 

Κι εμάς αυτές τις εξετάσεις μας είχαν βάλει για τον μικρό,μην ανησυχείς,δεν είναι κάτι,ακολουθούν συγκεκριμένο πρωτόκολλο οι γιατροί.καλα αποτελέσματα!

Link to comment
Share on other sites

Just now, MumMaria είπε:

Κι εμάς αυτές τις εξετάσεις μας είχαν βάλει για τον μικρό,μην ανησυχείς,δεν είναι κάτι,ακολουθούν συγκεκριμένο πρωτόκολλο οι γιατροί.καλα αποτελέσματα!

Τα πρωτα καλα νεα ειναι οτι τα αποτελεσματα των εξετασεων βγηκαν πολυ καλα. Η μικρη ειναι ησυχη στη λαμπα πιστευω να δουμε βελτιωση σε κανα διωρο θα γινει η εξεταση παλι. Μακατι γτ το αγχος μου εχει χτυπησει ταβανι.... 

3 ώρες πρίν, vikib είπε:

Ποσο γεννήθηκε; σε γραμμάρια; είναι αναμενόμενη μια μείωση 10%

2840

1 ώρα πρίν, P.L.L. είπε:

Περαστικά σας εύχομαι. Σύντομα να τη δείτε να είναι ευδιάθετη, να τρώει και να ανακτήσει και το σωστό χρωμα της. Εγώ σας καταλαβαίνω απόλυτα γιατί όταν είχε ανεβάσει το μωρό μου ικτερο είχα φέρει την καταστροφή. Πολύ κλαμα. Με κορόιδευαν μέσα στο μαιευτήριο. Και δεν κρατησε τελικά πάνω από πέντε μέρες όλο αυτό ούτε ήταν προωρο. Φαντάζομαι εσεις πως θα είστε. Άντε να πάνε όλα καλά γρήγορα και να μας ενημερώσετε πως πάτε! 

Η ψυχολογια ειναι στο μηδεν γιατι τρεχουμε απο την προηγουμενη τριτη με συσπασεις και γεννησαμε εκτακτα σαββατο βραδυ. Ειμαστε 12 μερες πηγαινελα και δεν εχουμε τελειωσει. Και βλεπουμε. Ενα μωρο να ταλαιοωρειται να μην ξυπναει να μην τρωει και στενοχωριομαστε. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, nikosp είπε:

Τα πρωτα καλα νεα ειναι οτι τα αποτελεσματα των εξετασεων βγηκαν πολυ καλα. Η μικρη ειναι ησυχη στη λαμπα πιστευω να δουμε βελτιωση σε κανα διωρο θα γινει η εξεταση παλι. Μακατι γτ το αγχος μου εχει χτυπησει ταβανι.... 

Τέλεια.ολα καλά θα πάνε.;-)

Link to comment
Share on other sites

Just now, nikosp είπε:

Η ψυχολογια ειναι στο μηδεν γιατι τρεχουμε απο την προηγουμενη τριτη με συσπασεις και γεννησαμε εκτακτα σαββατο βραδυ. Ειμαστε 12 μερες πηγαινελα και δεν εχουμε τελειωσει. Και βλεπουμε. Ενα μωρο να ταλαιοωρειται να μην ξυπναει να μην τρωει και στενοχωριομαστε. 

Κουραγιο... κι εγώ χάλια θα ήμουν. Όλα όμως θα πάνε καλά. Δόξα τω Θεω δεν είναι σοβαρό και διορθώνεται. Γρήγορα θα πάτε στο σπίτι σας καλά και θα βρείτε τους ρυθμούς σας ! Και σε λίγο καιρό ούτε που θα το θυμόσαστε. Να μας ενημερώνεις!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, nikosp είπε:

Τα πρωτα καλα νεα ειναι οτι τα αποτελεσματα των εξετασεων βγηκαν πολυ καλα. Η μικρη ειναι ησυχη στη λαμπα πιστευω να δουμε βελτιωση σε κανα διωρο θα γινει η εξεταση παλι. Μακατι γτ το αγχος μου εχει χτυπησει ταβανι.... 

2840

Η ψυχολογια ειναι στο μηδεν γιατι τρεχουμε απο την προηγουμενη τριτη με συσπασεις και γεννησαμε εκτακτα σαββατο βραδυ. Ειμαστε 12 μερες πηγαινελα και δεν εχουμε τελειωσει. Και βλεπουμε. Ενα μωρο να ταλαιοωρειται να μην ξυπναει να μην τρωει και στενοχωριομαστε. 

Τώρα είδα κ το υπόλοιπο ποστ σου.κανε υπομονή,τώρα σου φαίνεται βουνό αλλά θα περάσει.σιγουρα είσαι κουρασμένος,ψυχολογικά κυρίως ,αλλά απ' ότι είδα έχεις  ένα ακόμα μωράκι που σε χρειάζεται κ μια γυναίκα λεχώνα που κι αυτή θα είναι περισσότερο ευάλωτη κ από σένα,οπότε πρέπει να είσαι ψύχραιμος κ να σκέφτεσαι θετικά.γιατι οντωςολα θα στρώσουν κ θα είστε σε λίγο σπίτι σας,με τα δύο σας μωράκια καλά κ υγιείς!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, MumMaria είπε:

Τώρα είδα κ το υπόλοιπο ποστ σου.κανε υπομονή,τώρα σου φαίνεται βουνό αλλά θα περάσει.σιγουρα είσαι κουρασμένος,ψυχολογικά κυρίως ,αλλά απ' ότι είδα έχεις  ένα ακόμα μωράκι που σε χρειάζεται κ μια γυναίκα λεχώνα που κι αυτή θα είναι περισσότερο ευάλωτη κ από σένα,οπότε πρέπει να είσαι ψύχραιμος κ να σκέφτεσαι θετικά.γιατι οντωςολα θα στρώσουν κ θα είστε σε λίγο σπίτι σας,με τα δύο σας μωράκια καλά κ υγιείς!

Α έχουν δυο μωράκια! Διπλή ευτυχία αλλά και διπλό αγχος! Να πάνε όλα καλά!

Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι πολύ που οι εξετάσεις είναι καλες

Οποτε προς το παρόν είναι μέσα στα όρια του αναμενόμενου η απώλεια βάρους, κ αυτό επίσης πολύ θετικο

Ποσο ίκτερο είχε τώρα; 

Προσπάθησε όσο μπορείς να είσαι ψύχραιμος, σκέψου σε τι κατάσταση θα είναι κ η γυναίκα σου που πέρασε πρόωρες συσπασεις κ τοκετό κ τωρα έχει κ τις ορμονες. Χρειάζεται στηριξη

Στο κατω κατω ο ικτερος είναι κτ περαστικό κ οχι επικινδυνο(εκτός ελαχίστων παθολογικων περιπτώσεων που δ ανήκετε σε αυτές) 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, vikib είπε:

Χαίρομαι πολύ που οι εξετάσεις είναι καλες

Οποτε προς το παρόν είναι μέσα στα όρια του αναμενόμενου η απώλεια βάρους, κ αυτό επίσης πολύ θετικο

Ποσο ίκτερο είχε τώρα; 

Προσπάθησε όσο μπορείς να είσαι ψύχραιμος, σκέψου σε τι κατάσταση θα είναι κ η γυναίκα σου που πέρασε πρόωρες συσπασεις κ τοκετό κ τωρα έχει κ τις ορμονες. Χρειάζεται στηριξη

Στο κατω κατω ο ικτερος είναι κτ περαστικό κ οχι επικινδυνο(εκτός ελαχίστων παθολογικων περιπτώσεων που δ ανήκετε σε αυτές) 

10 η ωρα θα την παρουν για μετρηση ελπιζω να δουμε μια μειωση μετα απο 7 ωρες στις λαμπες. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Παιδια επεσε στο 13 απο 16.5. Η θεραπεια θα συνεχιστει ολη νυχτα βεβαια αλλα αυυο ειναι το τελευταιο. Ευχομαι μεχρι το πρωι να δουμε καποια μειωση ακομη. Σας ευχαριστω πολυ για την στηριξη εδω μεσα ολους σας που μπηκατε στον κοπο να απαντησετε. Ελπιζω αυριο να επανελθω με ακομη πιο καλα νεα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...