Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Ιανουάριος 2021!!!!


Recommended Posts

Just now, Mikri Ollandeza είπε:

@Suzukaki Τέλεια από κιλά! Κ αν θυμάμαι καλά είσαι στην 35η εβδ? Νομίζω είμαστε μαζί!

Μην αγχώνεσαι για τον ομφάλιο, είναι φυσιολογικό κ οι γιατροί ξέρουν τι πρέπει να προσέξουν.. Οπότε χαλάρωσε κ όλα θα πάνε καλά!

Ευχαριστω πολυ!!ναι ναι την κλεινω την 35η το σαβ.μας ειπε πολυυυυυυ μαλλι δ ξερω αν ισχυει αυτο που λενε για τις καουρες παντως εχω καμια εβδ που εχω πολυυυυ εντονες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αντε με το καλό η Ραπουνζέλ!!!

Εγώ έχω αύριο ραντεβού κ θα μας μετρήσουν.. Για να δούμε κ το δικό μας το ζουζούνι γιατί πλέον δεν μπορώ να κοιμηθώ το βράδυ..

  • Μου αρέσει 1

S4WBp1.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Suzukaki είπε:

Γεια σας και απο εμενα.μολις γυρισα απο γιατρο 2570 η μικρη κ επιτελους γυρισε!!!!!ολα καλα ευτυχως βεβαια υπαρχει μια περιτυλιξη με τον ομφαλιο αγχωθηκα λιγο γτ ισως ειναι στον λαιμο της αλλα οκ...το μενταγιον μαλλον βοηθησε δεν ξερω ποτε γυρισε αλλα απο την κυρ φοραω το μενταγιον κ μ ειπε κ αλλη μια ασθενης του με το που το φορεσε γυρισε ουτε αυτος δ ξερει αν οντως ετυχε παντως βοηθαει.του ειπα οτι δ μπορω να φαω παλι εχω καουρες με ποναει το στομαχι ετσι ειναι τωρα λεει κ οτι στον μηνα μ μπαινω αφου κλεισω κ την 36η δηλ ο 9ος ειναι 3 εβδ πανω κατω

Καλημερα είδες Όλα καλα και γαι εσάς μπράβο χαίρομαι..Μικρα συχνά γεύματα η μήτρας μας έχει φτάσει στν αφαλό και πιέζει όλα τα όργανα για να ανοίξει η λεκάνη μια φυσική εξέλιξη..όταν μπεις στς 36 εβδομάδες εισαι τυπικά στν 9μηνα από εκείνη στην στιγμή μπορεί να γεννήσεις οποιαδήποτε στιγμή βαλίτσα έτοιμη και να ειμαστε όλες καλα!!Αντε πλησιάζει ο καιρός 

Εμενα μου ήρθαν και τα πράγματα όλα και σήμερα το απογευμα θα φτιάξω το δωμάτιο..Την Κυριακή θα παω στη γιατρό στο Έλενα να με δει και να κανονίσουμε ημερομηνία τοκετό μιας και είμαι και μαμα με κοντο τράχηλο και δεν θέλει να ταλαιπωρηθεί το μωρό ...Βαλίτσα την Δευτέρα θα ετοιμάσω για να είμαι σίγουρη...Το μόνο που περιμένω είναι σαμπουάν αφρόλουτρα πάνες τα αγορά online από φαρμακείο 

Link to comment
Share on other sites

@vivi24 Εγώ έχω σταθερά πόνο κάτω από το στήθος αλλά μόνο από την δεξιά πλευρά.. Τον νιώθω να με κλωτσάει εκεί συνεχώς.. Δεν ξέρω τι εμμονή έχει με αυτό το σημείο..

Υπομονή κορίτσι μου.. Λίγο έμεινε.. Μετά θα λέμε τι καλά που ήταν στις κοιλίτσες μας..

  • Μου αρέσει 1

S4WBp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Suzukaki είπε:

Ευχαριστω πολυ!!ναι ναι την κλεινω την 35η το σαβ.μας ειπε πολυυυυυυ μαλλι δ ξερω αν ισχυει αυτο που λενε για τις καουρες παντως εχω καμια εβδ που εχω πολυυυυ εντονες

Είδες που γύρισε????τσάμπα αγχωνοσουν!!!!!μια χαρά το μωράκι σου!!!κι εγώ ξαφνικά εδω και 3-4 μέρες έχω φουλ καούρες. Ε τώρα έχουν μεγαλώσει τα μωράκια μας κι όλα πιέζονται τα όργανα!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, butterfly1986 είπε:

Είδες που γύρισε????τσάμπα αγχωνοσουν!!!!!μια χαρά το μωράκι σου!!!κι εγώ ξαφνικά εδω και 3-4 μέρες έχω φουλ καούρες. Ε τώρα έχουν μεγαλώσει τα μωράκια μας κι όλα πιέζονται τα όργανα!

Εμενα επιμενει κ δεν γυρνα.. :(

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!!

Είδες που γύρισε;;; μπράβο!! Όλα με το καλο εύχομαι. Μην ανησυχείς για το τυλιγμα το παθαίνουν σχεδόν όλα τα μωράκια. 

Κ εμείς αύριο έχουμε γιατρό να τη δούμε! Πάντως συμπάσχω με όλες με το στομάχι....κουράγιο!! 

Είδα σήμερα στο tracking ότι θα μου έρθουν οι νυχτικες οπότε ξεκινάω βαλίτσα κ εγώ σιγά σιγά, έχω ακόμα 2 εβδομάδες να κλείσω την 36 αλλά λίγο λίγο. Οι παντόφλες είναι με κούριερ ακόμα στο σημείο διαλογής κ δεν σηκώνουν τηλ. :shock:  Στην τελική σκέφτηκα να πάρω click away χαχαχαχα! Τι ζούμε!

  • Ευχαριστώ 1

Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο ρε σουζουκακι ωραια νεα...

Με ομφαλιο ηρεμια... μου ειπε ο εμβρυολογος οτι τυλιγονται και ξετυλιγονται  αυτα οποτε θελουν... και φτ μπορεις να κανεις με ομφαλιο τυλιγμενο... αρκει να ειναι εμπειρος ο γιατρος σου... καποιοι δεν αναλαμβανουν... αλλα μεχρι τοτε εχεις ακομα... το μωρο ακομα βολτάρει  μπορει σημερα να παιζει με τον ομαφαλιο αυριο να τον παρατησει δεν ειναι κατι σταθερο...

klegeo.... δεν παιρνεις και εσυ καμια κουδουνιστρα... η βαλτου τραγουδια να ακουει στο κινητο και βαλε τον ηχο κατω χαμηλα και χαιδευε την κοιλια σου εκει καθε μερα απο λιγο μην γεμισουμε.το.παιδι ραδιενεργεια....

Τπτ κλασσικο ετσι ηρεμο... ο σοπεν μου αρεσει εμενα πολύ το βαλς της ανοιξης

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, enjoy είπε:

Μπραβο ρε σουζουκακι ωραια νεα...

Με ομφαλιο ηρεμια... μου ειπε ο εμβρυολογος οτι τυλιγονται και ξετυλιγονται  αυτα οποτε θελουν... και φτ μπορεις να κανεις με ομφαλιο τυλιγμενο... αρκει να ειναι εμπειρος ο γιατρος σου... καποιοι δεν αναλαμβανουν... αλλα μεχρι τοτε εχεις ακομα... το μωρο ακομα βολτάρει  μπορει σημερα να παιζει με τον ομαφαλιο αυριο να τον παρατησει δεν ειναι κατι σταθερο...

klegeo.... δεν παιρνεις και εσυ καμια κουδουνιστρα... η βαλτου τραγουδια να ακουει στο κινητο και βαλε τον ηχο κατω χαμηλα και χαιδευε την κοιλια σου εκει καθε μερα απο λιγο μην γεμισουμε.το.παιδι ραδιενεργεια....

Τπτ κλασσικο ετσι ηρεμο... ο σοπεν μου αρεσει εμενα πολύ το βαλς της ανοιξης

Του εβαλα nirvana-smells like teen spirit:-D

  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, Maria mariaa είπε:

Καλημερα είδες Όλα καλα και γαι εσάς μπράβο χαίρομαι..Μικρα συχνά γεύματα η μήτρας μας έχει φτάσει στν αφαλό και πιέζει όλα τα όργανα για να ανοίξει η λεκάνη μια φυσική εξέλιξη..όταν μπεις στς 36 εβδομάδες εισαι τυπικά στν 9μηνα από εκείνη στην στιγμή μπορεί να γεννήσεις οποιαδήποτε στιγμή βαλίτσα έτοιμη και να ειμαστε όλες καλα!!Αντε πλησιάζει ο καιρός 

Εμενα μου ήρθαν και τα πράγματα όλα και σήμερα το απογευμα θα φτιάξω το δωμάτιο..Την Κυριακή θα παω στη γιατρό στο Έλενα να με δει και να κανονίσουμε ημερομηνία τοκετό μιας και είμαι και μαμα με κοντο τράχηλο και δεν θέλει να ταλαιπωρηθεί το μωρό ...Βαλίτσα την Δευτέρα θα ετοιμάσω για να είμαι σίγουρη...Το μόνο που περιμένω είναι σαμπουάν αφρόλουτρα πάνες τα αγορά online από φαρμακείο 

Ευχαριστω πολυ!!!με το καλο σε ολες μας!!ποσο τραχηλο εχεις;εγω βλεπω εδω στο χαρτι γραφει 22.7 μ ειπε οτι οσο περναει ο καιρος θα μικραινει γτ ειχα 35

2 ώρες πρίν, butterfly1986 είπε:

Είδες που γύρισε????τσάμπα αγχωνοσουν!!!!!μια χαρά το μωράκι σου!!!κι εγώ ξαφνικά εδω και 3-4 μέρες έχω φουλ καούρες. Ε τώρα έχουν μεγαλώσει τα μωράκια μας κι όλα πιέζονται τα όργανα!

Ευτυχως γυρισε δ κτλβ τιποτα κ λεω γαι να ποναω ετσι στο στομαχι ακομα θα ναι ακομα ψιλα αλλα μαλλον στο στομαχι θα ποναω εως τελος

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Suzukaki είπε:

Ευχαριστω πολυ!!!με το καλο σε ολες μας!!ποσο τραχηλο εχεις;εγω βλεπω εδω στο χαρτι γραφει 22.7 μ ειπε οτι οσο περναει ο καιρος θα μικραινει γτ ειχα 35

Ευτυχως γυρισε δ κτλβ τιποτα κ λεω γαι να ποναω ετσι στο στομαχι ακομα θα ναι ακομα ψιλα αλλα μαλλον στο στομαχι θα ποναω εως τελος

Λογικο ειναι να μικραινει οτραχηλος οσο πλησιαζεις! Εγω ουτε καν ρωταω ουτε μου λεει κιολας ο γιατρος.. Οποτε ειναι να ερθει ο μικρος ας ερθει:) τωρα τον φαγαμε τον γαιδαρο! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Klegeo είπε:

Λογικο ειναι να μικραινει οτραχηλος οσο πλησιαζεις! Εγω ουτε καν ρωταω ουτε μου λεει κιολας ο γιατρος.. Οποτε ειναι να ερθει ο μικρος ας ερθει:) τωρα τον φαγαμε τον γαιδαρο! 

Ναι κ εγωδ εχω ιδεα ποσο πρεπει να φτασει για να πεις γενναω

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Suzukaki είπε:

Γεια σας και απο εμενα.μολις γυρισα απο γιατρο 2570 η μικρη κ επιτελους γυρισε!!!!!ολα καλα ευτυχως βεβαια υπαρχει μια περιτυλιξη με τον ομφαλιο αγχωθηκα λιγο γτ ισως ειναι στον λαιμο της αλλα οκ...το μενταγιον μαλλον βοηθησε δεν ξερω ποτε γυρισε αλλα απο την κυρ φοραω το μενταγιον κ μ ειπε κ αλλη μια ασθενης του με το που το φορεσε γυρισε ουτε αυτος δ ξερει αν οντως ετυχε παντως βοηθαει.του ειπα οτι δ μπορω να φαω παλι εχω καουρες με ποναει το στομαχι ετσι ειναι τωρα λεει κ οτι στον μηνα μ μπαινω αφου κλεισω κ την 36η δηλ ο 9ος ειναι 3 εβδ πανω κατω

Αχ τι ωραια! Απο ποια εβδομαδα το πήρες το μενταγιον;;  ειμαι κ εγω 32 ακριβώς αλλα δεν βλέπω προδιαθεση για τουμπα:P κ απο κιλακια μια χαρα το μωρακι σας! Τι ωρα φτανει ο καιρος! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...