Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

Μανούλες Ιανουάριος 2021!!!!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσακια καλησπερα!

Μόλις τελείωσα το ραντεβού με τη μαία (βιντεοκλήση βέβαια). Λοιπόν τα κοχύλια βγαίνουν ένα μέγεθος οπότε παίρνουμε χωρίς να ψαχνομαστε τι μας κάνει. Επίσης μου είπε κ από όταν μπούμε στο μήνα μας να τα βάζουμε είναι καλό. Κ στις θηλές μου είπε να πάρω μια κρέμα αλλά κάνει καλό κ το αμυγδαλελαιο. Αυτο το χρησιμοποιεί κάπως λέει κ τη μέρα εκείνη για να μαλακώνει κάτω η περιοχή τη μέρα του τοκετού. Κάνει ένα κόλπο θα μου πει από κοντά... Επίσης θα πάμε στο νοσοκομείο που γενναω το Γενάρη  να δούμε το δωμάτιο οδινων κλπ για να έχω μια επαφή με το χώρο. Επίσης μου έδειξε πολλές ασκήσεις για τη μέρα εκείνη για να είναι ομαλή η κατάβαση του μωρού κ για τους δικούς μου πόνους εννοείται. 

Κ να προσθέσω,κ εμένα ο ύπνος μου δεν είναι ο πιο ποιοτικός αλλά ευτυχώς κάποιες μέρες είναι καλά όχι όλες χάλια 

  • Μου αρέσει 1

Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Klegeo είπε:

Εγω ναι τους τελευταιους μηνες δεν κοιμαμαι.. Εχω αγχος αγωνια δεν βολευομαι.. Κ αλλα διαφορα.. 

Εγω με τον υπνο ημουν παντα οκ κ μεχρι τωρα δηλ αλλα δεν νομιζω οτι ειναι θεμα αγχους απλα δ νυσταζω με τπτ κοιμομουν απο τις 11 κ αν δεν παει η ωρα 2 δ κλεινει το ματι.μπορει  τπτ απο τις ορμονες 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Lottaki είπε:

Κορίτσακια καλησπερα!

Μόλις τελείωσα το ραντεβού με τη μαία (βιντεοκλήση βέβαια). Λοιπόν τα κοχύλια βγαίνουν ένα μέγεθος οπότε παίρνουμε χωρίς να ψαχνομαστε τι μας κάνει. Επίσης μου είπε κ από όταν μπούμε στο μήνα μας να τα βάζουμε είναι καλό. Κ στις θηλές μου είπε να πάρω μια κρέμα αλλά κάνει καλό κ το αμυγδαλελαιο. Αυτο το χρησιμοποιεί κάπως λέει κ τη μέρα εκείνη για να μαλακώνει κάτω η περιοχή τη μέρα του τοκετού. Κάνει ένα κόλπο θα μου πει από κοντά... Επίσης θα πάμε στο νοσοκομείο που γενναω το Γενάρη  να δούμε το δωμάτιο οδινων κλπ για να έχω μια επαφή με το χώρο. Επίσης μου έδειξε πολλές ασκήσεις για τη μέρα εκείνη για να είναι ομαλή η κατάβαση του μωρού κ για τους δικούς μου πόνους εννοείται. 

Κ να προσθέσω,κ εμένα ο ύπνος μου δεν είναι ο πιο ποιοτικός αλλά ευτυχώς κάποιες μέρες είναι καλά όχι όλες χάλια 

Κανεις online  μαθήματα ?? αν επιτρέπεται πως γίνεται δεν έχω ίδεα... Και το κόστος? Αφού δεν υπάρχει συνάντηση είναι πιο οικονομικό από πριν ? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, vivi24 είπε:

Κανεις online  μαθήματα ?? αν επιτρέπεται πως γίνεται δεν έχω ίδεα... Και το κόστος? Αφού δεν υπάρχει συνάντηση είναι πιο οικονομικό από πριν ? 

Όχι δεν είναι συμφωνία για online μόνο, είναι η μαία που θα την έχω για προετοιμασία όπως σας αναφέρω  κ τη μέρα του τοκετού κ μετά να με βοηθήσει με το μωράκι. Γύρω στα 350 είναι η αμοιβή περίπου 

 

  • Ευχαριστώ 1

Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

9 ώρες πρίν, butterfly1986 είπε:

 

Καλημέρα! Εγώ είχα αγοράσει κοχύλια από την πρώτη μου εγκυμοσύνη. Δε νομίζω ότι είχαν μεγέθη. Απλά υπάρχουν διάφορες μάρκες. Εγώ τα είχα πάρει από το bebe jou online γιατί ήμουνα στο μαιευτήριο όταν σκέφτηκα να τα πάρω. :-P φανταζομαι θα έχουν και τα φαρμακεία και τα καταστήματα με μωρουδιακα.

Είχα δοκιμάσει αρχικά να χρησιμοποιώ επιθέματα αλλά τελικά δεν με βολεψαν. Μου δημιουργούσαν φαγούρα στο στήθος γιατί βρέχονταν συνεχώς.

Να σε ρωτησω επειδη τρεχει το γαλα και εγω επιθεματα φορουσα.. και αλλαζα 4φορες την ημερα σιγουρα γτ μαζευαν γαλα... με ειχαν τρελανει... στα κοχυλια που παει το γαλα? Κανει λιμνουλα μεσα... η στα κοχυλια δεν τρεχει???  Αμα τρεχει μεσα αρα πρεπει να τα αποστειρωνω 4 φορες την ημερα..?? Η απλα σκουπιζω ξεπλενω??

Link to comment
Share on other sites

Just now, Suzukaki είπε:

Εχει δει καμια σας να βγαζει γαλα απο το στηθος της ηδη;απο ποτε θα αρχισουμε να παραγουμε;

γάλα έχουμε..."κατεβαίνει"ομως φυσιολογικά με το σάλιο του μωρού...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Suzukaki είπε:

Εχει δει καμια σας να βγαζει γαλα απο το στηθος της ηδη;απο ποτε θα αρχισουμε να παραγουμε;

Δεν ξερω πολλες λεπτομερειες.. στα μαθηματα τοκετου στο πρωτο μου, μας ειχε πει η μαια οτι μπορει να δειτε γαλα στο στηθος να μαζεψει η θηλη σν κακαδι απο τον 7ο μηνα η μπορει κ να τρέξει  σε καποιες περιπτωσεις.. ειναι φυσιολογικο μας ειπε... μονο αυτην την φραση θυμαμαι...

Εγω και στο 1ο και στο 2ο εχω στο στηθος ηδη.. μαζευεται στη θηλη και ξερενεται... μεσα τι γινεται δεν ξερω...

Link to comment
Share on other sites

Just now, enjoy είπε:

Να σε ρωτησω επειδη τρεχει το γαλα και εγω επιθεματα φορουσα.. και αλλαζα 4φορες την ημερα σιγουρα γτ μαζευαν γαλα... με ειχαν τρελανει... στα κοχυλια που παει το γαλα? Κανει λιμνουλα μεσα... η στα κοχυλια δεν τρεχει???  Αμα τρεχει μεσα αρα πρεπει να τα αποστειρωνω 4 φορες την ημερα..?? Η απλα σκουπιζω ξεπλενω??

Στα κοχύλια κάνει σα λιμνούλα μέσα αλλά δεν το αισθάνεσαι αν είναι λίγο γιατί μόνο η θηλή είναι μέσα στο κοχύλι. Εγώ να σου πω την αλήθεια το φόραγα όλο το 24 Ώρο. Κάθε φορά που ήταν να θηλάσω η να κάνω θηλαστρο μόλις τελείωνα το επλενα με ζεστό νερό και το σκουπιζα. Αποστείρωση του έκανα μια φορά τη μέρα .

Just now, Suzukaki είπε:

Εχει δει καμια σας να βγαζει γαλα απο το στηθος της ηδη;απο ποτε θα αρχισουμε να παραγουμε;

Εγώ κάπου στον 7 είχα δει κάτι σταγόνες. Από τότε τίποτα. Γενικά μόλις γεννηθεί το μωρό αρχίζει η κανονική παραγωγή.

  • Ευχαριστώ 1

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 12/12/2020 at 4:02 ΜΜ, Hope.2019 είπε:

Εγώ δεν είχα κανένα άλλο θέμα ως τώρα. Απλά ξεκινησαν συσπάσεις για αυτό αυξήσαμε για αρχή το μαγνήσιο και αν δεν περιοριστούν θα μου δώσει και το glopir. Όμως εμένα μου έδωσε και τέσσερις μέρες αντιβίωση συμβατή και μια κολπική αλοιφή καθώς μου είπε ο λόγος μπορεί να είναι και κάποια μικρόβιο που κοντυνε. Πάντως μου είπε για την πιθανότητα πρόωρου αλλά θα κάνουμε το αδύνατο δυνατό για να μην συμβεί και να γεννήσω στην ώρα μου. Τώρα θέλει να με ξαναδεί σε δύο εβδομάδες αφού φυσικά μιλάμε στο ενδιάμεσο και αν έχει κοντύνει και άλλο ο τράχηλος θα δούμε τι θα μου πει να κάνουμε. Εμένα με ανησυχεί ότι έχει κάνει και χοάνη, έχει ανοίξει δηλαδή.

Εύχομαι να έχεις καλα αποτελέσματα και να εισαι ήρεμη 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, enjoy είπε:

Δεν ξερω πολλες λεπτομερειες.. στα μαθηματα τοκετου στο πρωτο μου, μας ειχε πει η μαια οτι μπορει να δειτε γαλα στο στηθος να μαζεψει η θηλη σν κακαδι απο τον 7ο μηνα η μπορει κ να τρέξει  σε καποιες περιπτωσεις.. ειναι φυσιολογικο μας ειπε... μονο αυτην την φραση θυμαμαι...

Εγω και στο 1ο και στο 2ο εχω στο στηθος ηδη.. μαζευεται στη θηλη και ξερενεται... μεσα τι γινεται δεν ξερω...

Aχχχχ αυτο εχω παθει.κ ελεγα τι ειναι αυτο κ αρχισει κ με τσουζει.ξερετε πως μπορω να το καθαρισω γτ με νερο δεν μπορω να επιμεινω πολυ  με ενοχλει νιωθω κατι σαν ερεθισμο

Link to comment
Share on other sites

Just now, Suzukaki είπε:

Aχχχχ αυτο εχω παθει.κ ελεγα τι ειναι αυτο κ αρχισει κ με τσουζει.ξερετε πως μπορω να το καθαρισω γτ με νερο δεν μπορω να επιμεινω πολυ  με ενοχλει νιωθω κατι σαν ερεθισμο

Αμα σε τζουζει δεν το αναφερεις στο γυναικολογο να σε δει τυπικα να σ φυγει  απο το μυαλό  να σ προτεινει και τιποτα... εγω την ωρα του μπανιου αμα το βρεξω με ζεστουτσικο νερακι με ενα πετσετακι η με το σφουγγάρακι του μπανιου απομακρυνεται αλλα την επομενη ξαναγεμιζει οταν απομακρυνεται ευκολα το απομακρυνω καμια φορα δεν θελει δεν επιμενω στο επομενο μπανιο το μουσκευω μαλακωνει η με μπατονετσιτα αφου υο βρεξεις καλα στο μπανιο... αμα δεν το βρεξεις ισως πληγωθεις.. μην έχουμε απροοπτα... δεν ξερω αν ειναι σωστο αυτο που κανω... το να το απαμακρυνεις νομιζω δεν ειναι προβλημα ο τροπος μου ειναι καθαρα προσωπικος δεν ρωτησα κάποιον  ισως να ειναι λαθος...

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, enjoy είπε:

Αμα σε τζουζει δεν το αναφερεις στο γυναικολογο να σε δει τυπικα να σ φυγει  απο το μυαλό  να σ προτεινει και τιποτα... εγω την ωρα του μπανιου αμα το βρεξω με ζεστουτσικο νερακι με ενα πετσετακι η με το σφουγγάρακι του μπανιου απομακρυνεται αλλα την επομενη ξαναγεμιζει οταν απομακρυνεται ευκολα το απομακρυνω καμια φορα δεν θελει δεν επιμενω στο επομενο μπανιο το μουσκευω μαλακωνει η με μπατονετσιτα αφου υο βρεξεις καλα στο μπανιο... αμα δεν το βρεξεις ισως πληγωθεις.. μην έχουμε απροοπτα... δεν ξερω αν ειναι σωστο αυτο που κανω... το να το απαμακρυνεις νομιζω δεν ειναι προβλημα ο τροπος μου ειναι καθαρα προσωπικος δεν ρωτησα κάποιον  ισως να ειναι λαθος...

Θα ρωτησω ναι θα παω τεταρτη.ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Just now, Suzukaki είπε:

Θα ρωτησω ναι θα παω τεταρτη.ευχαριστω πολυ

Σε ποια εβδομαδα εισαι??

Εγω αυριο εχω ραντεβου... θα ρωτησω και εγω και θα σ πω... να ξερω τι ειναι το σωστο...

Εγω κλεινω 36 αυριο... και θα ξεκινησουμε επανελεγχο καθε εβδομαδα  μου ειπε... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...