Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 19 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Μπορείς να πάρεις ναι,ντεπον και απλό παναντολ δεν υπάρχει θέμα 

      ο 8ο σ ποτέ ξεκινάει; ναι μιλησα με τη μαια γιατί ήταν λίγο περίεργα τα πονάκια με έπιανε κοιλιά μέση ταυτόχρονα για 20 δευτέρα μπυ περνούσε και μετά από κανα 5 λεπτό με έπιανε πάλι 

Μανούλες Ιανουάριος 2021!!!!


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, enjoy είπε:

δουλευες μηπως και κουραζοσουν?? ορθοστασια??? εκμεταλευσου την καραντινα και ισως μπολικη ξαπλα να επιβραδυνει την κατασταση...

με πολυ κατσιο πιστευω με ολη μου την καρδια οτι ολα θα παν καλα!!! εγω ξεκινησα την 2η εγκυμοσυνη με αιμορραγια και μου ειπε ο γιατρος 50%-50% να το χασω.. και να μην τεζαρω κρεβατι γτ θα συνηθίσει ο οργανισμος και μετα με την παραμικρη κινηση δεν θα βγαλω το 9μηνο... εγω με το που σηκωνομουν εβλεπα αιμα.. οποτε καλεσα την μανα μου (δοξα το θεω ειχα βοηθεια) πηγαινα μονο τουαλετα νερο φαγητο ολα κρεβάτι δισκος.. καπου 2μηνες μεχρι 4ο.. καταθλιψη κρεβατι... αλλα απο απο καποιον μηνα και μετα (6νομιζω) βαζω και ηλεκτρικη  και το μικρο βολτες ποδοσφαιρο και οδηγηση και εφτασα 36 δοξα τω Θεω... νομιζω το εντελως ξαπλα ειναι σωτηρια λυση... αλλα αντεδεικνυται απο γιατρους... εγω ακουσα το ενστικτο μου... το κατσιο δεν ειναι δα και μεγαλη παρακοη στις οδηγιες... και μολις περασε η μπορα δειλα δειλα σηκωνομουν...

ευχομαι οτι καλυτερο και εσυ και ολες να ειστε ευλογημενες και ο Θεος να προσεχει τις κυησεις μας!!

και εγω το επαθα στον 8ο σαν να ημουν πρωτο τριμηνο ουτε μπουκια δεν κατεβαινε εκανα και 2 εμετούς  τωρα προς το τελος του 8ου καπου πηγε το μωρο βολτα:tongue: δεν με ενοχλει στο στομαχι θα κατεβηκε η θα πηγε κεφαλικη.. αισθητως καλυτερα τα πραγματα.. δεν εχω ταση για εμετο... λιγο ευαισθησια στις μυρωδιες και αποφευγω τα βαρια δεν πεπτονται με τπτ..

Δούλευα από το σπίτι αλλά η αλήθεια είναι ότι την πάτησα με τη βαρεμάρα σπίτι. Όλο κάτι έκανα και δεν ξάπλωνα πολύ... Τώρα μου είπε το πολύ ένα μαγείρεμα και τίποτα άλλο και θα μιλήσουμε πως νοιώθω με τις συσπάσεις.. θα δούμε και την επόμενη φορά μήπως μειώθηκε και άλλο ο τράχηλος και αναλόγως θα πράξουμε! Έχω πολύ στεναχωρηθεί..ελπίζω το μωράκι μου να μην γεννηθεί πολύ νωρίτερα! Επίσης ξέρετε κορίτσια ποτέ γυρνάνε τα μωράκια; Εμένα από την αρχή μέχρι τώρα είναι μόνιμα ορίζοντια κάθε φορά στον υπέρηχο, ξαπλωμένο πλάγια δηλαδή..

 

 

 

 


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Hope.2019 είπε:

Δούλευα από το σπίτι αλλά η αλήθεια είναι ότι την πάτησα με τη βαρεμάρα σπίτι. Όλο κάτι έκανα και δεν ξάπλωνα πολύ... Τώρα μου είπε το πολύ ένα μαγείρεμα και τίποτα άλλο και θα μιλήσουμε πως νοιώθω με τις συσπάσεις.. θα δούμε και την επόμενη φορά μήπως μειώθηκε και άλλο ο τράχηλος και αναλόγως θα πράξουμε! Έχω πολύ στεναχωρηθεί..ελπίζω το μωράκι μου να μην γεννηθεί πολύ νωρίτερα! Επίσης ξέρετε κορίτσια ποτέ γυρνάνε τα μωράκια; Εμένα από την αρχή μέχρι τώρα είναι μόνιμα ορίζοντια κάθε φορά στον υπέρηχο, ξαπλωμένο πλάγια δηλαδή..

 

 

 

 

Άχ μεγαλη κουβεντα η θεση του μωρου κ εγω πανω που μ ελεγε ο αντρας μ οτι ισως εχει παρει θεση γτ βλεπει να εχει κατεβει η κοιλια μ εγω σημερα απο την πιεση στο στομαχι ειμαι χαλιααααα αρα ακομα ψιλα ειναι.ο γιατρος μ μ ειπε εως 36η μετα συμβαινει αλλα πιο σπανια κ πιο δυσκολα.πολλες γνωστες μ.παρολο αυτα μ ειπαν οτι τους γυρισε το παιδι τελευτ στιγμη

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Suzukaki είπε:

Άχ μεγαλη κουβεντα η θεση του μωρου κ εγω πανω που μ ελεγε ο αντρας μ οτι ισως εχει παρει θεση γτ βλεπει να εχει κατεβει η κοιλια μ εγω σημερα απο την πιεση στο στομαχι ειμαι χαλιααααα αρα ακομα ψιλα ειναι.ο γιατρος μ μ ειπε εως 36η μετα συμβαινει αλλα πιο σπανια κ πιο δυσκολα.πολλες γνωστες μ.παρολο αυτα μ ειπαν οτι τους γυρισε το παιδι τελευτ στιγμη

Εμενα επιμενει αριστερα κατω απο το στομαχι.. Με το κεφαλι επανω.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Klegeo είπε:

Εμενα επιμενει αριστερα κατω απο το στομαχι.. Με το κεφαλι επανω.. 

Κ μενα κατι τετοιο θα ναι τεταρτη παω γιατρο μεχρι στιγμης ημασταν ορθιες σε ισχιακη θεση κ απο οτι κτλβν παραμενουμε....

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Hope.2019 είπε:

Δούλευα από το σπίτι αλλά η αλήθεια είναι ότι την πάτησα με τη βαρεμάρα σπίτι. Όλο κάτι έκανα και δεν ξάπλωνα πολύ... Τώρα μου είπε το πολύ ένα μαγείρεμα και τίποτα άλλο και θα μιλήσουμε πως νοιώθω με τις συσπάσεις.. θα δούμε και την επόμενη φορά μήπως μειώθηκε και άλλο ο τράχηλος και αναλόγως θα πράξουμε! Έχω πολύ στεναχωρηθεί..ελπίζω το μωράκι μου να μην γεννηθεί πολύ νωρίτερα! Επίσης ξέρετε κορίτσια ποτέ γυρνάνε τα μωράκια; Εμένα από την αρχή μέχρι τώρα είναι μόνιμα ορίζοντια κάθε φορά στον υπέρηχο, ξαπλωμένο πλάγια δηλαδή..

 

 

 

 

Εμενα τ πρωτο 3μηνο ηταν ισχιακη το 2ο οριζοντια το 3γυρισε.. ειχα γραψει σε ποια εβδομαδα αλλα παλι το ξέχασα... 32 νομιζω.. οποτε λουκουμακι... η επομενη σταση σου ειναι κεφαλικη:x... καποια ειχε γραψει στο φορουμ οτι δεν γυρνανε απο την μια μερα στην αλλη το πανε λαου λαου... οποτε καλα κατευθύνεται :x... γενικα γυρνανε οποτε θέλουν  μπορει και στον τοκετο απο τις συσπασεις να γυρισουν απο ενστικτο ψαχνουν την εξοδο... στην βιβλιογραφια γραφει 32-38 γυριζει το μεγαλυτερο ποσοστο των μωρων..

Just now, Suzukaki είπε:

Κ μενα κατι τετοιο θα ναι τεταρτη παω γιατρο μεχρι στιγμης ημασταν ορθιες σε ισχιακη θεση κ απο οτι κτλβν παραμενουμε....

Με το κουδουνακι τι εγινε δεν τον φορας?? Η καντι απο τον Δεκέμβριο  το φορουσε και την βοηθησε γραφει για ρωτα την λιγο... σε ποιό  υψος να το φορας και λεπτομερειες...

Εσυ δεν ησουν που το ειχες παραγγειλει?? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, enjoy είπε:

Εμενα τ πρωτο 3μηνο ηταν ισχιακη το 2ο οριζοντια το 3γυρισε.. ειχα γραψει σε ποια εβδομαδα αλλα παλι το ξέχασα... 32 νομιζω.. οποτε λουκουμακι... η επομενη σταση σου ειναι κεφαλικη:x... καποια ειχε γραψει στο φορουμ οτι δεν γυρνανε απο την μια μερα στην αλλη το πανε λαου λαου... οποτε καλα κατευθύνεται :x... γενικα γυρνανε οποτε θέλουν  μπορει και στον τοκετο απο τις συσπασεις να γυρισουν απο ενστικτο ψαχνουν την εξοδο... στην βιβλιογραφια γραφει 32-38 γυριζει το μεγαλυτερο ποσοστο των μωρων..

Με το κουδουνακι τι εγινε δεν τον φορας?? Η καντι απο τον Δεκέμβριο  το φορουσε και την βοηθησε γραφει για ρωτα την λιγο... σε ποιό  υψος να το φορας και λεπτομερειες...

Εσυ δεν ησουν που το ειχες παραγγειλει?? 

Ακομα το περιμενω απο speedex καταλαβινεις.......θα εχω γεννησει οταν ερθει

Link to comment
Share on other sites

 Κορίτσια κ γω αϋπνία....έβλεπα ντοκιμαντέρ Χριστούγεννα σε διάφορες πόλεις της Ευρώπης να χαρώ λίγο να νιώσω Χριστούγεννα όπως παλιά. :cry:  στομάχι χάλια μαύρα..

Κ εγώ κοιτούσα να πάρω κοχύλια γιατί μου είπε η μαία να πάρω να έχω στο μαιευτήριο αντι για επιθέματα. Κ έλεγα να πάρω από online φαρμακείο μαζί με πάνες προσφορά. Αύριο θα μιλήσω  μαζί της, θα τη ρωτήσω για μέγεθος κλπ. Θα ενημερώσω εννοείται!

  • Ευχαριστώ 1

Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, dpilo είπε:

Κορίτσια μου να σας ρωτήσω! Αγόρασε καμία κοχύλια για το στήθος? Δεν ξέρω καθόλου πως να αγοράσω ένα τέτοιο προϊόν online. Υπάρχουν μεγέθη ??? 

Καλυτερα απο φαρμακειο κ πιο συντομα θα το παρεις κ θα το δεις απο κοντα.εγω επιθεματα θα παρω

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Suzukaki είπε:

Καλυτερα απο φαρμακειο κ πιο συντομα θα το παρεις κ θα το δεις απο κοντα.εγω επιθεματα θα παρω

 

6 ώρες πρίν, dpilo είπε:

Κορίτσια μου να σας ρωτήσω! Αγόρασε καμία κοχύλια για το στήθος? Δεν ξέρω καθόλου πως να αγοράσω ένα τέτοιο προϊόν online. Υπάρχουν μεγέθη ??? 

Καλημέρα! Εγώ είχα αγοράσει κοχύλια από την πρώτη μου εγκυμοσύνη. Δε νομίζω ότι είχαν μεγέθη. Απλά υπάρχουν διάφορες μάρκες. Εγώ τα είχα πάρει από το bebe jou online γιατί ήμουνα στο μαιευτήριο όταν σκέφτηκα να τα πάρω. :-P φανταζομαι θα έχουν και τα φαρμακεία και τα καταστήματα με μωρουδιακα.

Είχα δοκιμάσει αρχικά να χρησιμοποιώ επιθέματα αλλά τελικά δεν με βολεψαν. Μου δημιουργούσαν φαγούρα στο στήθος γιατί βρέχονταν συνεχώς.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, butterfly1986 είπε:

 

Καλημέρα! Εγώ είχα αγοράσει κοχύλια από την πρώτη μου εγκυμοσύνη. Δε νομίζω ότι είχαν μεγέθη. Απλά υπάρχουν διάφορες μάρκες. Εγώ τα είχα πάρει από το bebe jou online γιατί ήμουνα στο μαιευτήριο όταν σκέφτηκα να τα πάρω. :-P φανταζομαι θα έχουν και τα φαρμακεία και τα καταστήματα με μωρουδιακα.

Είχα δοκιμάσει αρχικά να χρησιμοποιώ επιθέματα αλλά τελικά δεν με βολεψαν. Μου δημιουργούσαν φαγούρα στο στήθος γιατί βρέχονταν συνεχώς.

Καλημερα.το καθε κουτι ενα ζευγαρι εχει μεσα;αυτα δ θελουν αποστειρωση ;κ αν ναι στο μαιευτηριο πως τα αποστειρωνεις;μπορεις να βαλεις σουτιεν με αυτα;οπως τα βλεπω μ.φαινονται οτι θα πονανε

Link to comment
Share on other sites

Just now, Suzukaki είπε:

Καλημερα.το καθε κουτι ενα ζευγαρι εχει μεσα;αυτα δ θελουν αποστειρωση ;κ αν ναι στο μαιευτηριο πως τα αποστειρωνεις;μπορεις να βαλεις σουτιεν με αυτα;οπως τα βλεπω μ.φαινονται οτι θα πονανε

Εγώ αυτά που είχα πάρει είχαν ένα ζευγάρι μέσα. Και ναι τα έβαζα στον αποστείρωτη κάθε μέρα. Στο μαιευτήριο μπορείς να τα δώσεις στις μαίες αν θες να σου τα αποστειρωσουν. Για να πω την αλήθεια δεν πρόλαβα πολύ μέσα στο νοσοκομείο να τα χρησιμοποιήσω αλλά μετά τα φόραγα για μήνες κάτω από το σουτιέν. Δεν ποναγαν καθόλου.

  • Ευχαριστώ 2

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Suzukaki είπε:

Καλημερα.το καθε κουτι ενα ζευγαρι εχει μεσα;αυτα δ θελουν αποστειρωση ;κ αν ναι στο μαιευτηριο πως τα αποστειρωνεις;μπορεις να βαλεις σουτιεν με αυτα;οπως τα βλεπω μ.φαινονται οτι θα πονανε

Όχι όχι δεν πονάνε λένε... Αφήνουν κενό και δεν ακουμπάει κιόλας η θηλή και δεν τρίβεται! Έτσι έχω μάθει δλδ όχι από προσωπική εμπειρία.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, dpilo είπε:

Όχι όχι δεν πονάνε λένε... Αφήνουν κενό και δεν ακουμπάει κιόλας η θηλή και δεν τρίβεται! Έτσι έχω μάθει δλδ όχι από προσωπική εμπειρία.

Πασχει καμια απο αυπνιες στο ξαφνικο;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...