Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Βρέθηκε και έλλειψη ψευδαργύρου στο σπερμα. τι γνωρίζετε; πως επηρεάζει; φτιάχνει;;;

      Από όσο έχω διαβάσει επηρεάζει την ποσότητα την κινητικότητα και την μορφολογία του σπέρματος και υπάρχουν βιταμίνες ψευδαργύρου που λογικά θα ανεβάσει τα επίπεδα !!

Μανούλες Ιανουάριος 2021!!!!


Recommended Posts

Ρε κορίτσια έχετε καθόλου πόνους στο στομάχι??έκανα αρκετή ώρα δουλειές και ξαφνικά ένιωσα στο στομάχι πόνους σαν κολικούς. Δηλαδή 5-6 δευτερόλεπτα και μετά τέλος. Και μετά από 5 λεπτα πάλι το ίδιο.εχω εδώ και κάνα τέταρτο που με πάει έτσι και φοβήθηκα πολύ. Βέβαια για να πω την αλήθεια αισθάνομαι το μωρό να με κλοτσαει πολύ ψηλά αλλά δεν είχα ξανανιώσει πόνο. Μόνο καούρες.


wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Paris.33 είπε:

Αχ τι ωραια! Απο ποια εβδομαδα το πήρες το μενταγιον;;  ειμαι κ εγω 32 ακριβώς αλλα δεν βλέπω προδιαθεση για τουμπα:P κ απο κιλακια μια χαρα το μωρακι σας! Τι ωρα φτανει ο καιρος! 

Τωρα μολις εκλεισα τις 34 εβδ μ το εφερε ο κουριερ

Link to comment
Share on other sites

Just now, Suzukaki είπε:

Τωρα μολις εκλεισα τις 34 εβδ μ το εφερε ο κουριερ

Δηλαδή να ελπίζω;;;! :roll: έχουμε 2 εβδομάδες διαφορά.. ολα καλα να μας πανε! ❤️ εχω πητ 10/2 αλλα για τελη Ιανουαρίου με βλεπω, οποτε διαβαζω κ εσας που ειστε λιγο πιο μπροστά 

Link to comment
Share on other sites

Just now, butterfly1986 είπε:

Ρε κορίτσια έχετε καθόλου πόνους στο στομάχι??έκανα αρκετή ώρα δουλειές και ξαφνικά ένιωσα στο στομάχι πόνους σαν κολικούς. Δηλαδή 5-6 δευτερόλεπτα και μετά τέλος. Και μετά από 5 λεπτα πάλι το ίδιο.εχω εδώ και κάνα τέταρτο που με πάει έτσι και φοβήθηκα πολύ. Βέβαια για να πω την αλήθεια αισθάνομαι το μωρό να με κλοτσαει πολύ ψηλά αλλά δεν είχα ξανανιώσει πόνο. Μόνο καούρες.

Συνέχεια πόνο Κ δυσφορία! Νιώθω ότι ανεβαίνει τόσο πολύ τονστομαχι που δε μπορώ να πάρω ανάσα. Βοηθάει το περπάτημα ή βαθιές αναπνοές κ λικνισμα του κορμού αριστερά δεξιά  με λυγισμένα τα γόνατα. 


Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 είπε:

Δηλαδή να ελπίζω;;;! :roll: έχουμε 2 εβδομάδες διαφορά.. ολα καλα να μας πανε! ❤️ εχω πητ 10/2 αλλα για τελη Ιανουαρίου με βλεπω, οποτε διαβαζω κ εσας που ειστε λιγο πιο μπροστά 

Ναι κ εγω ετσι ελεγα ποτε θα γυρισει κ γυρισε.παρε το μενταγιον δ εχεις να χασεις κατι κ περπατα αν αντεχεις.με το καλο οποτε κ να ερθει!

Just now, Lottaki είπε:

Συνέχεια πόνο Κ δυσφορία! Νιώθω ότι ανεβαίνει τόσο πολύ τονστομαχι που δε μπορώ να πάρω ανάσα. Βοηθάει το περπάτημα ή βαθιές αναπνοές κ λικνισμα του κορμού αριστερά δεξιά  με λυγισμένα τα γόνατα. 

Εγω ποναω σε ολη την κυηση σε νιωθω απολυτα....μ ειπε σημερα ο γιατρος ειναι φυσιολ ειδικα σε αυτο το χρονικο διαστημα πιεζει το παιδι λογικα

  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πραγματικά κάποιες φορές είναι αφόρητη η πίεση,μου κόβεται η ανάσα . Αφου μου ελεγε προχθές η μαμά μου, άντε κουράγιο μπαίνεις στον 9ο ,να ξελαφρωσεις κ λέω πόσο δίκιο έχει. Όσο κ να είναι μαγικό αυτό που ζούμε, όσο κ να είναι ιδιαίτερη η σχέση μας με το μωρό, δεν παύει να με ενοχλεί ότι με δυσκολεύει. 

  • Μου αρέσει 2

Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Lottaki είπε:

Πραγματικά κάποιες φορές είναι αφόρητη η πίεση,μου κόβεται η ανάσα . Αφου μου ελεγε προχθές η μαμά μου, άντε κουράγιο μπαίνεις στον 9ο ,να ξελαφρωσεις κ λέω πόσο δίκιο έχει. Όσο κ να είναι μαγικό αυτό που ζούμε, όσο κ να είναι ιδιαίτερη η σχέση μας με το μωρό, δεν παύει να με ενοχλεί ότι με δυσκολεύει. 

Πες τα... και εγω τις Περισσότερες ωρες μεσα στην γκρινια ειμαι.. χαχα ο 9ος απαλευτος και για μενα.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Lottaki είπε:

Συνέχεια πόνο Κ δυσφορία! Νιώθω ότι ανεβαίνει τόσο πολύ τονστομαχι που δε μπορώ να πάρω ανάσα. Βοηθάει το περπάτημα ή βαθιές αναπνοές κ λικνισμα του κορμού αριστερά δεξιά  με λυγισμένα τα γόνατα. 

Κι εγώ το σκέφτηκα για το περπάτημα. Εντωμεταξυ τους προηγούμενους μήνες που περπατούσα έστω και μισή ώρα τη μέρα ήμουνα σε άριστη κατάσταση. Εδώ και κάνα μηνα που το παράτησα λόγω καραντίνας είδα μεγάλη διαφορά. Βγήκα πριν μια βδομάδα και ζαλιζομουνα στα πρώτα δέκα λεπτά. Λέω τώρα που Παρασκευή σταματάω τη δουλειά να αρχίσω να περπατάω και πάλι καθημερινά.

Ναι μωρέ είναι ανάμεικτα τα συναισθήματα. Εγώ από τη μια δυσανασχετω όταν δεν μπορώ πχ να κοιμηθώ κτλ από την άλλη χαζεύω την κοιλίτσα μου με τις ώρες κ σκέφτομαι πόσο μαγικό είναι αυτό που ζούμε. Να έχουμε ένα ανθρωπάκι να μεγαλώνει μέσα μας.

  • Μου αρέσει 2

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάνει κάποια παραγγελία στα jumbo  να μου πει λίγο την διαδικασία και αν όντως η εκτιμώμενη ημερομηνία παράδοσης ισχύει ??? μου λείπουν 2 πραγματάκια ακόμα και συγκεκριμένα η βαλίτσα και 2 δωράκια τώρα που ξανά άνοιξε το eshop 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσάρες!!!! Μπορεί να κάνω guest σας σκέφτομαι όμως! Άντε κοντεύουμε... 

@butterfly1986 Φωτεινούλα και σουβλιές στο στομάχι και χαμηλά και πόνους στη μεση και απ όλα νιώθω... λογικό θαρρώ αφου εχουν μεγαλώσει τα ζουζούνια μας και πιεζουν παντου!

@Paris.33 μη σκας! Ουτε εμένα εχει γυρίσει μαλλον και είμαι 33&6. Τι να κανουμε ή θα γυρίσει ή δε θα γυρίσει... :P

@vivi24 ειχα παραγγείλει πριν κλείσει το eshop του και έκανε γυρω στις 15 μερες με διαφορετικό κουριερ όμως. Εγώ δεν το είχα ξανακούσει. Εχουν τεραστιο ογκο παραγγελιών, αλλα η αλήθεια είναι πως απ την αρχη της παραγγελίας, τη μέρα που μου εγραψε πως θα ερθει, ήρθε!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ακριβώς όπως τα λέτε κορίτσια! Κάνουμε υπομονή αλλά θα γκρινιάζουμε κιόλας Ωωωω...

Επιφοβο το jumbo με τόσο όγκο παραγγελιών. Μήπως να βρεις κανένα άλλο πιο μικρό ή κοντά σου να πας Κ να το πάρεις κιόλας να μην περιμένεις;


Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, butterfly1986 είπε:

Ρε κορίτσια έχετε καθόλου πόνους στο στομάχι??έκανα αρκετή ώρα δουλειές και ξαφνικά ένιωσα στο στομάχι πόνους σαν κολικούς. Δηλαδή 5-6 δευτερόλεπτα και μετά τέλος. Και μετά από 5 λεπτα πάλι το ίδιο.εχω εδώ και κάνα τέταρτο που με πάει έτσι και φοβήθηκα πολύ. Βέβαια για να πω την αλήθεια αισθάνομαι το μωρό να με κλοτσαει πολύ ψηλά αλλά δεν είχα ξανανιώσει πόνο. Μόνο καούρες.

Εγώ έχω κυρίως όταν τρώω... Είναι φυσιολογικα όλα αυτά... Υπομονή!

Just now, Lottaki είπε:

Ακριβώς όπως τα λέτε κορίτσια! Κάνουμε υπομονή αλλά θα γκρινιάζουμε κιόλας Ωωωω...

Επιφοβο το jumbo με τόσο όγκο παραγγελιών. Μήπως να βρεις κανένα άλλο πιο μικρό ή κοντά σου να πας Κ να το πάρεις κιόλας να μην περιμένεις;

Εγώ νόμιζα πως πλέον δεν δέχεται παραγγελίες... 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Klegeo είπε:

Εμενα επιμενει κ δεν γυρνα.. :(

Να εισαι ήρεμη και να βάζεις μουσική χαλαρωτική και να του μιλάς να του λες γυρνά μωράκι και θα γυρίσει :wub:

4 ώρες πρίν, Suzukaki είπε:

Ευχαριστω πολυ!!!με το καλο σε ολες μας!!ποσο τραχηλο εχεις;εγω βλεπω εδω στο χαρτι γραφει 22.7 μ ειπε οτι οσο περναει ο καιρος θα μικραινει γτ ειχα 35

Ευτυχως γυρισε δ κτλβ τιποτα κ λεω γαι να ποναω ετσι στο στομαχι ακομα θα ναι ακομα ψιλα αλλα μαλλον στο στομαχι θα ποναω εως τελος

Εμενα έχει γυρίσει εδώ και δυο εβδομάδες και έκει που ήταν νόμιζω ότι είναι ακόμη εκει το σχήμα του κεφαλιού ο γιατρός μου ειπε 3-4 εβδομάδες να ηρεμίσει το σημείο...υπομονή 

πρίν από 15 λεπτά , vivi24 είπε:

Έχει κάνει κάποια παραγγελία στα jumbo  να μου πει λίγο την διαδικασία και αν όντως η εκτιμώμενη ημερομηνία παράδοσης ισχύει ??? μου λείπουν 2 πραγματάκια ακόμα και συγκεκριμένα η βαλίτσα και 2 δωράκια τώρα που ξανά άνοιξε το eshop 

Εγω είχα παραγγειλει στς 27 Νοεμβρίου και μου τα έφεραν 12 Δεκεμβρίου 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Maria mariaa είπε:

Να εισαι ήρεμη και να βάζεις μουσική χαλαρωτική και να του μιλάς να του λες γυρνά μωράκι και θα γυρίσει :wub:

Εμενα έχει γυρίσει εδώ και δυο εβδομάδες και έκει που ήταν νόμιζω ότι είναι ακόμη εκει το σχήμα του κεφαλιού ο γιατρός μου ειπε 3-4 εβδομάδες να ηρεμίσει το σημείο...υπομονή 

Εγω είχα παραγγειλει στς 27 Νοεμβρίου και μου τα έφεραν 12 Δεκεμβρίου 

Σου ήρθαν όμως την μέρα που σου έγραφε στο eshop ;;; 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια και εγώ μια από τα ίδια!

Και καούρες φουλ έχω, και "πόνο" από κλωτσιές δεξιά κάτω από το στήθος, και αίσθημα σαν κάψιμο στα αριστερά κάτω από το στήθος κάποιες φορές έχω και πρησμένα πόδια! 

Ο ύπνος άλλο θέμα, κοιμάμαι ή στην αριστερή πλευρά ή ημικαθιστή με πολλά μαξιλάρια και για να στηρίζω το κεφάλι μου, βάζω το μαξιλάρι ταξιδιού! Έχω πάρει και μαξιλάρι εγκυμοσύνης αλλά δεν με βόλεψε καθόλου! Τσάμπα τα λεφτά που έδωσα! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...