Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Aangelika8 είπε:

      Είναι πολύ πιθανό απλά να μη σου ταίριαξε το πρωτόκολλο. Εγω εκανα ωοληψια με arvekap γιατί έχω ιστορικό με υπερδιεγερσεις κ ενώ βλέπαμε γύρω στα 13 πήραμε 7 από τα οποία ήταν μόνο 4 καλά κανένα δεν προχωρησε. 2 μήνες μετά νέα ωοληψια με arvekap κ ovitrelle, αποφύγαμε την υπερδιέγερση, πήραμε 16 ωάρια ήταν ώριμα τα 13 κ τώρα περιμένω αποτελέσματα προεμφυτευτικου από 8 βλαστοκυστες!! Μην απογοητεύεσαι κ έχεις κ 3 που περιμένεις να δεις τι θα γίνει! 

      Καλησπέρα! Είναι ανάμεικτα τα συναισθήματα.. ισως γιατι δεν περιμενα οτι ηταν πιθανο να συμβει αυτο με τετοιο αριθμο ωαριων...περιμενα την πιθανή αποτυχία μετέπειτα αλλα οχι απο τωρα.. φαντάζομαι κ εσυ πως θα ένιωσες την πρωτη φορα! τελος παντων προχωράω οπως λες και περιμένω γιατι κανεις δεν ξερει πως θα εξελιχθει και θα προσπαθησω να ειμαι αισιοδοξη!!

      Καλή επιτυχια σου εύχομαι αυτη τη φορα!!!

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Ιανουάριος 2021!!!!


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, Lottaki είπε:

Καλη δύναμη κορίτσια!! Μας έρχεται κ εμας!!! Μύρινα με φτ ησουν σωστά; 

Ναι κορίτσι, φυσιολογικά, χωρίς πρόκληση, χωρίς αναισθησία, κοκ. Η μόνη παρέμβαση ήταν ότι από κάποιο σημείο και μετά που άδειασε το υγρό από το σάκο ο γιατρός για να εξελιχθεί πιο γρήγορα ο τοκετός. Ούτε καν με έκοψαν, με έκοψε το μωρό στην προηγούμενη τομη που είχα, και απλά με εραψαν μετά.

1 ώρα πρίν, Angelvas είπε:

Και εγώ στις 18

 Η @myrina μου θύμισε μια φίλη που έσπασαν τα νερά της ανήμερα 25 Μαρτίου και συνέχισε να τρώει μπακαλιάρο σκορδαλιά.... σιγά λέει μη δε φάω και συνέχιζε ατάραχη.Μετα ο αναισθησιολογος στο μαιευτήριο έπαθε σοκ!καλά κυρία μου μπακαλιάρο σκορδαλιά φάγατε και ήρθατε????ακόμα το σκέφτομαι και γελάω..

Ωστόσο εγώ όλη μέρα που διαισθανόμουν ότι θα γεννήσω έμεινα σχεδόν νηστικη, δεν ασχολήθηκα με το τι θα φάω καθόλου. Είχα πλακωθει στις δουλειές, διπλωνα ρουχα, σιδερωσα ένα μπουφανακι που μου έφεραν ο έπλυνα και το στέγνωσα τελευταία στιγμή για να το έχω στο μαιευτήριο, βοήθησα τα κορίτσια να ετοιμαστούν για τη Δευτέρα που άνοιγμα τα σχολεία, τις εβαλα να κάνουν μπάνιο να τις φτιάξω τα μαλλιά, και γενικά έτρεχα σαν την τρελή να μην αφήσω εκκρεμότητες! Έρχεται ο άντρας μου από τη δουλειά, ερχόμαστε στο νοσοκομείο, μου λένε δεν γέννας και με στέλνουν σπίτι. Οπότε μετά το ξεπατωμα όλης της μέρας συν ότι ήμουν νηστικη, ε γυρνωντας σπίτι (Και γνωρίζοντας ότι δεν γενναω ακόμα) πλακωθηκα στο φαΐ.. 

Just now, Mikri Ollandeza είπε:

Τελικά κορίτσια δεν δούλεψε σε εμένα.. Συνεχίζω με υπομονή.. :P

Βρε σεις μιλάει κάποια με το suzukaki? Που έχει χαθεί αυτό το κορίτσι? 

Υπομονή κορίτσι! Θα έρθει και σένα η ώρα σου!! 

Το suzukaki κι εγώ το έχω σκεφτεί πολλές φορές, έχει περάσει ένας μήνας χωρίς να μπει.. Εύχομαι μόνο να είναι καλά...

 

1 ώρα πρίν, butterfly1986 είπε:

Εγώ αύριο θα ξανακάνω εξετάσεις να δω αν έχει χειροτερέψει το θέμα με τη χολοσταση και μεθαύριο έχω γιατρό να δούμε πως πάμε....

Καλά αποτελέσματα πεταλουδίτσα μας!!! <3 

Και όλες οι κοπέλες που έχετε γιατρό, εύχομαι να είναι όλα τέλεια!!!

  • Μου αρέσει 4

s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

7 ώρες πρίν, Dhmh4 είπε:

Δεν ξέρω αν κοιμηθώ σήμερα....  Συνέχεια μέσα στις σκέψεις μου χάνομαι... Λίγο έμεινε και με πιάνουν τα αγχοι μού!!!! Αν και πρέπει να κοιμηθώ και σήμερα και αύριο για να έχω δυνάμεις.. Ανυπομονώ να κρατήσω το πλάσματακι μου!! 

Καλημέρα!!!!!! Μην αγχώνεσαι όλα καλά θα πάνε!!!!!!αχ τι ωραία !! Σε λίγο θα έχεις κι εσύ το μωράκι σου!!!

  • Μου αρέσει 1

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια έκανα και εγώ την εισαγωγή μου και περιμένω!!!!! Ίσως γεννήσω και σήμερα δεν ξέρω με είπαν να μη φάω τίποτα και να περιμένω τον γιατρό!!! Αντε να δουμεεε

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

Just now, Dhmh4 είπε:

Καλημέρα κορίτσια έκανα και εγώ την εισαγωγή μου και περιμένω!!!!! Ίσως γεννήσω και σήμερα δεν ξέρω με είπαν να μη φάω τίποτα και να περιμένω τον γιατρό!!! Αντε να δουμεεε

Με το καλό κορίτσι μου !!!!Όλα καλά θα πάνε.... με καισαρική ή με φτ ? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Dhmh4 είπε:

Καλημέρα κορίτσια έκανα και εγώ την εισαγωγή μου και περιμένω!!!!! Ίσως γεννήσω και σήμερα δεν ξέρω με είπαν να μη φάω τίποτα και να περιμένω τον γιατρό!!! Αντε να δουμεεε

Καλή δύναμη,θετικές σκέψεις και όλα θα πάνε καλά!!!με το καλό το μωράκι σου να το πάρεις αγκαλίτσα σου και όλα θα τα ξεχάσεις!!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Dhmh4 είπε:

Καλημέρα κορίτσια έκανα και εγώ την εισαγωγή μου και περιμένω!!!!! Ίσως γεννήσω και σήμερα δεν ξέρω με είπαν να μη φάω τίποτα και να περιμένω τον γιατρό!!! Αντε να δουμεεε

Με το καλό Δημητρούλα!!! <3 Σύντομα θα πάρεις αγκαλίτσα το κοριτσάκι σου!!!

  • Μου αρέσει 1

s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καισαρική θα κάνω κοπέλα μου...  Αύριο τελικά θα γεννήσω στην αναμονή τώρα. ευτυχώς έχω και τον άντρα μου εδώ.. Εντωμεταξύ τόσο καιρό που έρχομαι δεν είχε γέννες ε σήμερα μπήκαν όλες μαζί!! Ένας χαμός 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, Dhmh4 είπε:

Καισαρική θα κάνω κοπέλα μου...  Αύριο τελικά θα γεννήσω στην αναμονή τώρα. ευτυχώς έχω και τον άντρα μου εδώ.. Εντωμεταξύ τόσο καιρό που έρχομαι δεν είχε γέννες ε σήμερα μπήκαν όλες μαζί!! Ένας χαμός 

@Dhmh4 Καλησπέρα και υπομονή ειμαστε ακριβώς στο ιδιο στάδιο και εγω  μέσα είμαι και αύριο θα κάνω καισαρική με το καλό τα μωράκια μας :wub: Εγω σήμερα έχω βέβαια πονάκια σαν περιόδο...

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites

Just now, Maria mariaa είπε:

@Dhmh4 Καλησπέρα και υπομονή ειμαστε ακριβώς στο ιδιο στάδιο και εγω  μέσα είμαι και αύριο θα κάνω καισαρική με το καλό τα μωράκια μας :wub: Εγω σήμερα έχω βέβαια πονάκια σαν περιόδο...

Με το καλό Μαρία μου αντε με το καλό να κρατήσουμε τα μωράκια μας... Δεν περνάει η ώρα... Με τίποτα 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

@Dhmh4 και @Maria mariaa πω πω με το καλό βρε κορίτσια!!! Δημητρούλα μου σαν χθες μου φαίνεται που ξεκινήσαμε! Εύχομαι όλα να πάνε κατ´ευχήν!!! 

Εγώ κορίτσια εχω Παρασκευή γιατρο και βλέπουμε...

  • Μου αρέσει 4
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Dhmh4 είπε:

Με το καλό Μαρία μου αντε με το καλό να κρατήσουμε τα μωράκια μας... Δεν περνάει η ώρα... Με τίποτα 

 

Just now, Maria mariaa είπε:

@Dhmh4 Καλησπέρα και υπομονή ειμαστε ακριβώς στο ιδιο στάδιο και εγω  μέσα είμαι και αύριο θα κάνω καισαρική με το καλό τα μωράκια μας :wub: Εγω σήμερα έχω βέβαια πονάκια σαν περιόδο...

Με το καλό κοριτσάκια μου και στις 2 σας!!!!αύριο τέτοια ώρα με το καλό θα κρατάτε αγκαλίτσα τα μωράκια σας!!!!!! πραγματικά ανυπομονώ λες και γεννάω εγώ :-)

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Dhmh4 είπε:

Με το καλό Μαρία μου αντε με το καλό να κρατήσουμε τα μωράκια μας... Δεν περνάει η ώρα... Με τίποτα 

Και εμενα μου φαίνεται ότι κόλλησε το ρολοι 

3 ώρες πρίν, Fotini82 είπε:

@Dhmh4 και @Maria mariaa πω πω με το καλό βρε κορίτσια!!! Δημητρούλα μου σαν χθες μου φαίνεται που ξεκινήσαμε! Εύχομαι όλα να πάνε κατ´ευχήν!!! 

Εγώ κορίτσια εχω Παρασκευή γιατρο και βλέπουμε...

Σε ευχαριστω πολυ :wub: μέσα από την καρδιά μου τα καλυτερα για όλες μας :)

3 ώρες πρίν, butterfly1986 είπε:

 

Με το καλό κοριτσάκια μου και στις 2 σας!!!!αύριο τέτοια ώρα με το καλό θα κρατάτε αγκαλίτσα τα μωράκια σας!!!!!! πραγματικά ανυπομονώ λες και γεννάω εγώ :-)

@butterfly1986 Σε ευχαριστω πολυ ❤️ Εύχομαι τα καλυτερα 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια!!!! Καλη επιτυχία για αύριο!!!!!!

Κ με έτρωγε ότι κ αλλο κοριτσάκι ειναι μέσα!

Αγαπάκια εύχομαι ηρεμία κ όλα θα πανε καλά! Πωπω! Συμπασχω μαζί σας! Τα μωράκια θα είναι αύριο δίπλα σας χιχι!

Οι αντρες σας έφυγαν για το βράδυ;

 

  • Μου αρέσει 1

Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια  καλη λεύτερια!!! 

Σημερα γυρισα απο νοσοκομειο!! Ολα καλα ο μπεμπης πολυ συνεργασιμο μωρο κοιμαται τρωει γκρινιαζει ολα με μετρο.. 3η μερα μου κατεβηκε το γαλα και τον θηλαζω... μου ειπαν μεικτο ανα 3ωρο και αποκλειστικο ανα ωρα..

Ο αδελφουλης του τον δέχτηκε με απεριόριστη χαρα και ολη την ωρα ειναι βεντουζα πανω του!!! Και θελει να τον κραταει συνεχεια... ο καλουλης μου...

Αρνητικά: 3η μερα στο νοσοκομειο διαπιστωνω ακρατεια μπροστα... δυσκοιλιοτητα πισω... τραγικο... υπομονη το διαχειριζομαι...

Οτι ερωτήσεις  εχετε να σας απαντησω!! 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...