Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Ιανουάριος 2021!!!!


Recommended Posts

Just now, Marian91 είπε:

Καλησπέρα,Να σας ζήσουν τα μπεμπακια σας κοριτσάκια μου να είστε γερές καλή ανάρρωση σε όλες σας!! Εμείς μεγαλωνουμε τώρα ξεκίνησε κι μένει ξύπνιος πιο πολλές ώρες αλλά δυστυχώς είναι τα βράδια αυτές οι ώρες αν δεν πάει 6 το πρωί δεν πάμε για ύπνο.... ειμαι με 3 μάξιμουμ 4 ώρες ύπνο την μέρα.... Σήμερα γίναμε 1ος μηνός! Δυστυχώς δεν έχω γάλα μίλησα κι με την μαία μου που είναι υπέρ του θηλασμού κι είναι γενικά πολύ γνώστης έκανα ότι μου είπε με θηλαστρα με μαγιες μπύρας κι άλλα ... αλλά δεν βγάζω τίποτα κι είναι κι π μπέμπης σχεδόν όλη μέρα πάνω μου...  δεν πειράζει ότι μπορώ κάνω τον βάζω για αυτό το λίγο ου βγάζω.... Ο μεγάλος μου που έτρωγε μόνο ξένο δόξα το Θεό είναι κι αναπτυγμένος κι μέχρι τώρα 17 μηνών μόνο μύξες είχε μια φορά πέρυσι.. εύχομαι όλες να είστε με τα μπεμπακια σας καλά μπαίνω κι βλέπω  νέα σας !!! Χαίρομαι που το πινακακθ συνέχεια ανανεώνεται! Και όσες ετοιμάζεστε με μια ανάσα να βγουν !!! 

Πω πω!!! Ενός μήνα!!! Πώς πέρασε ο καιρός!!!! Καλά μην σε αγχωνει ο θηλασμός! Εσύ κάνεις ότι καλύτερο μπορείς. Από κει και πέρα εννοείται ότι και με ξένο γάλα τα παιδάκια αναπτύσσονται μια μια χαρά! Ευχαριστούμε για τις ευχές!!! Ο μεγάλος αδερφουλης τι λέει για το μωράκι? Εννοώ πως του φαίνεται???

  • Μου αρέσει 1

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ευχαριστούμε που μας σκέφτεσαι ! Κ εμείς αναρωτιόμαστε πως εισαι, πως τα καταφέρνεις... Κάνεις ότι καλύτερο μπορείς, αυτο είναι το μονο σίγουρο. Είμαστε πολυ υπερήφανες για εσένα!!! 

  • Ευχαριστώ 1

Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites

On 14/1/2021 at 9:42 ΠΜ, KwnKwn10 είπε:

Όχι ο γιατρός δεν μου έχει πει κάτι... Απλά ανυπομονώ πάρα πολύ να την γνώρισω... Είναι το πρώτο μ και όλα είναι πρωτόγνωρα... Εντομεταξυ την τελευταία φορά μια εβδομάδα πριν ακριβώς που με είδε ήταν ήδη 2,900 δεν είναι δηλαδή ότι δεν έχει φτάσει καλό βάρος και εγώ την Δευτέρα μπαίνω 39 εβδομάδες. Έχω μια αγωνία να την δω.... Και για αυτό προσπαθώ με περπάτημα να το επίσπευσω ή να το βοηθησω

Να σου ζήσει!!!!!!!!! Καλή ανατροφή!!!!!!! 

Σε ευχαριστώ πολυ 

On 14/1/2021 at 3:42 ΠΜ, Fotini82 είπε:

Αν δυναμώσουν πολύ, παρε το γιατρό σου!!!

 

είμαι και εγώ εδω!! Ακόμα πιο μετά απο σένα!!

 

Να σου ζήσει κοριτσι μου! Γερό και καλότυχο να ειναι το μωράκι σου!!!

@Dhmh4 που είσαι;;;;; Γέννησες;;;

@Fotini82 Σε ευχαριστω πολυ 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ βρε κορίτσια, είχα πει ότι αυτή τη φορά θα τα καταφέρω αλλά ενώ τα έκανα όλα κι έτσι πως μου τα είπαν δεν τα κατάφερα κι με είχε πάρει πολύ από κάτω ... :)

Ο "μεγαλος" πάλι καλά δεν έχει εκδηλώσει μεγάλη ζήλια, το αγκαλιάζει το φιλάει θέλει να τον περνει κι αυτός αγκαλιά κι τσατιζεται που δεν του τον δίνουμε... έχω το πορτ μπεμπέ κι τον βάζω μέσα κι το είδε αυτός κι πηγαίνει κι ξαπλώνει κιβαυτος κι όπως μια φορά δοκίμασα στο μπέμπη να δώσω πιπιλα το είδε  (Δεν πήρε ποτέ πιπιλα πάντα αναγουλιαζε) κι από τότε θέλει πιπιλα , καλά την φοραει κι δεν κάνει τίποτα γτ δεν ξέρει για πιο λόγο την φοραει έχει λίγο γέλιο αλλά δεν αντέδρασα για να μην αντιδράσει κι αυτός κι την θέλει .... 

  • Μου αρέσει 2

u2Hzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πω πω κορίτσια έχω λίγες μέρες να μπω και  έχουμε τόσα γεννητούρια!!!  Πόσο χαίρομαι για τις μανούλες και τα μπεμπάκια τους!!

@enjoy και @myrina να χαίρεστε τα αντρακια σας. Υγιέστατα και καλότυχα να είναι στην ζωή τους και με μανούλες που να είναι υπερήφανες για αυτά!

@Dhmh4 να χαίρεσαι το κοριτσάκι σου! Να την καμαρώνεις και έχετε υπέροχες στιγμές μαζί!

 @Maria mariaa να σου ζήσει ο μικρούλης σου και να είναι υγιέστατος και ευτυχισμένος στην ζωή του! 

@Roula2021 όλα θα πάνε καλά! Με ένα πόνο σου εύχομαι και θα είναι ο πιο γλυκός πόνος της ζωής σου! Σκέψου ότι  θα έχεις το μωράκι σου στην αγκαλιά σου και όλα τα άλλα θα ξεχαστούν!

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα!!

Ρούλα καλη δύναμη! Μπορεί πλέον μετα απο τόσα υποθετα να πάρει μπρος ο οργανισμός γρηγορα  κ να ξεκινήσει η διαδικασία. Προσπάθησε (καταλαβαίνω είναι δυσκολο) να είσαι ήρεμη κ να σκέφτεσαι το μωράκι που θα το δεις σε κάποιες ώρες κ δώστου την πρώτη συμβουλή, να βοηθήσει να γεννήσεις χιχι.

Μαριαν ,έχεις δίκιο που σε πιάνουν οι δεύτερες σκέψεις κ η απογοήτευση αλλά μέχρι ενα σημείο. Κάνεις πραγματικά ότι καλύτερο μπορείς! Σημασία έχει να παιρνει βαρος το μωράκι, να είναι καλά κ επισης πολυ σημαντικό Κ εσυ να εισαι καλά! Να είσαι ήρεμη κ χωρίς ενοχές. Χρειάζεσαι κ εσυ φρόντιδα του εαυτού σου....

Bellitsa πως τα πας; έχεις αποχαιρετήσει Big Ben κ είσαι σπίτι σωστά; η προσαρμογή σας καλη; με τον σύζυγο πως είναι η υγεία του;

  • Ευχαριστώ 1

Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Roula2021 είπε:

Η διαδικασία είναι πολύ αργή έχουν περάσει ήδη 9 ώρες και δεν εχω ακόμα διαστολή μου βάλανε ήδη 3 υποθετα .....μπορει να πάρει και 2 μέρες μου είπαν....τι να πω

Καλημερα σου με το καλό και να σου πάνε όλα καλα!!Να σκέφτεσαι θετικά γιατί το μωράκι σου καταλαβαίνει τα πάντα..Εύχομαι με έναν πονο και ότι καλυτερο :wub:

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Roula2021 είπε:

Η διαδικασία είναι πολύ αργή έχουν περάσει ήδη 9 ώρες και δεν εχω ακόμα διαστολή μου βάλανε ήδη 3 υποθετα .....μπορει να πάρει και 2 μέρες μου είπαν....τι να πω

Λίγο περπάτημα ή μπάλα η κάποια άσκηση με μαία δεν κάνετε??? Στην πρώτη μου και εμένα κοντά ένα 12ωρο  μου πήρε και δεν ήξερα ότι υπάρχουν "κολπα" και ήμουν συνεχώς ανάσκελα.... είχα ακούσει και η αναλαγη θέσεων αριστερά δεξιά βοηθάει το μωρό να κατέβει πιο γρήγορα...τι να πω...και εγώ τώρα στο 2ο θα τα δοκιμάσω... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια η @Opheliav  γέννησε ?? είδα στο πινακακι έχει περάσει ΠΗΤ... εμένα ακόμα δεν είναι ο μικρός έτοιμος.... αν και δεν κάθομαι σε μια μεριά και 2η εγκυμοσύνη εμπέδωση δεν έχει γίνει... την άλλη Δευτέρα θα με δει και κολπικα και αν δεν είμαι και πάλι έτοιμη θα κλείσουμε ραντεβού.... λογικά μέχρι την επόμενη Τετάρτη με Πέμπτη θα έχω γέννησει αν δεν αποφασίσει ο γιος μου να βγει νωρίτερα! Εμβόλιο κοκκύτη και ενέσεις κορτιζόνης έκανα.. Το μαγνήσιο το συνεχίζει καμία ??? εμένα μου είπε ότι και μετά τον τοκετό θα το παίρνω ενώ στην μικρή μου το είχε σταματήσει νωρίτερα...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , vivi24 είπε:

Κορίτσια η @Opheliav  γέννησε ?? είδα στο πινακακι έχει περάσει ΠΗΤ... εμένα ακόμα δεν είναι ο μικρός έτοιμος.... αν και δεν κάθομαι σε μια μεριά και 2η εγκυμοσύνη εμπέδωση δεν έχει γίνει... την άλλη Δευτέρα θα με δει και κολπικα και αν δεν είμαι και πάλι έτοιμη θα κλείσουμε ραντεβού.... λογικά μέχρι την επόμενη Τετάρτη με Πέμπτη θα έχω γέννησει αν δεν αποφασίσει ο γιος μου να βγει νωρίτερα! Εμβόλιο κοκκύτη και ενέσεις κορτιζόνης έκανα.. Το μαγνήσιο το συνεχίζει καμία ??? εμένα μου είπε ότι και μετά τον τοκετό θα το παίρνω ενώ στην μικρή μου το είχε σταματήσει νωρίτερα...

Έχει γεννήσει και αυτό το κορίτσι μας στις 10/1. Είπε θα μπει να μας πει τα νέα της και η ίδια!!! :-)

6 ώρες πρίν, Roula2021 είπε:

Η διαδικασία είναι πολύ αργή έχουν περάσει ήδη 9 ώρες και δεν εχω ακόμα διαστολή μου βάλανε ήδη 3 υποθετα .....μπορει να πάρει και 2 μέρες μου είπαν....τι να πω

Υπομονή κοριτσάκι μου και καλή δύναμη!!!! Μάλλον έχει βολεύτει το μωράκι σου!! :-P κάθε λεπτό που περνάει είσαι όλο και πιο κοντά!

Πινακάκι για τις μανούλες Ιανουαρίου 2021 :wub:

 

@Marian91                αγοράκι -- ΠΗΤ 08/01 -- Νοσοκομείο Διαβαλκανικό, Θεσσαλονίκη ♡ γεννήθηκε 15/12!!!!!!!!!!!!!

@Opheliav                ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 09/01 -- (Κλινική δεν έχει αποφασιστεί ακόμη) Θεσσαλονίκη ♡ γεννηθηκε 10/01!!!!!!!!!!!!!!!!

@enjoy                      αγοράκι -- ΠΗΤ 11/01 -- Δημόσιο Νοσοκομείο, Θεσσαλονίκη ♡ γεννήθηκε 9/1!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

@Klegeo                    αγοράκι -- ΠΗΤ 11/01 --  ♡ γεννήθηκε 06/01!!!!!!!!!!!!!!!

@Marialena123         αγοράκι -- ΠΗΤ 17/01 -- Κλινική Μητέρα, Αττική ♡

@myrina                    αγοράκι -- ΠΗΤ 18/01 -- Νοσοκομείο Βενιζέλειο, Κρήτη ♡ γεννήθηκε 9/1!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 @Dhmh4                ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 19/01 -- Νοσοκομείο Διδυμότειχου, Διδυμότειχο ♡ γεννήθηκε 13/1!!!!!!!!!!!!!?

@Suzukaki                ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 20/01 -- Κλινική Γαία, Αττική ♡

@Mikri Ollandeza      αγοράκι -- ΠΗΤ 20/01 -- Κλινική Jeroen Bosch, Ολλανδία ♡

@Maria mariaa          αγοράκι -- ΠΗΤ 20/01 -- (Κλινική δεν έχει αποφασιστεί ακόμη) Αττική ♡γεννηθηκε 13/01!!!!!!!!!!!!!!!

@Roula2021              αγοράκι -- ΠΗΤ 22/01 -- Αμερικη

@Angelvas                ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 24/01 -- Κλινική Γαία, Αττική ♡

@dpilo                        αγοράκι -- ΠΗΤ 24/01 -- Κλινικη Μητέρα, Αττική ♡

@Bellitsa!                 ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 26/01 -- Αγγλία ♡ γεννήθηκε 08/01!!!!!!!!!!!!!!!!

@Lottaki                   ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 27/01 -- Κλινική Μητέρα, Αττική ♡

@butterfly1986        ♡ αγοράκι -- ΠΗΤ 28/01 -- Κλινική Λητώ (εκτός απροόπτου :tongue:), Αττική ♡

@Fotini82                ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 28/01 -- Κλινική Ρέα, Αττική ♡

@vivi24                     αγοράκι -- ΠΗΤ 28/01 -- Κλινική Ήρα, Κόρινθος ♡

@Τουτουνι               ♡ κοριτσάκι   αγοράκι - ΠΗΤ 29/01 -- Κλινική Μητέρα,Αττικη ♡ γεννήθηκαν και τα διδυμακια 5/1!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

@KwnKwn10        ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 30/01 -- Νοσοκομείο Αγίου Νικολάου Κρήτης ♡

 

Σύνολο Μανούλες - 20

Σύνολο Αντράκια - 12

Σύνολο Πριγκίπισσες -9

  • Μου αρέσει 2

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μαρία τι ωραία που τον έχεις δίπλα σου πλέον!!! Να απολαύσετε όμορφες στιγμές πλέον παρεούλα!!! Τι σας έχουν πει; ποτε θα βγειτε;

Ρούλα, καλη δύναμη κοριτσάκι! Να μας στέλνεις! Έχεις παρέα εκεί κάποιον ή λόγω covid δεν αφήνουν ; είσαι σε δωμάτιο με τηλεόραση κλπ να μπορεί να περνά η ωρα;

  • Μου αρέσει 1

Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites

@Roula2021 Καλή δύναμη κορίτσι μου.. Προσπάθησε να ξεκουράζεται μόλις βρισκεις ευκαιρία και να χαλαρώσεις όσο πιο πολύ μπορείς.. Θα βγει αυτό είναι το μόνο σίγουρο.. Αλλά λίγο ακόμα υπομονή.. 

Εγώ πήγα στις μαιες, δεν βάζουν καρδιοτοκογραφο η κολπική εξέταση και απλά περιμένουμε.. Μου είπαν δεν θα επηρεάσουν στο ελάχιστο την πορεία της γέννας.. Απλά μετά τις 41 εβδομάδες αν δεν έχει βγει ία κάνουμε καρδιοτοκογραφο κ βλέπουμε.. Β

 

  • Μου αρέσει 1

S4WBp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...