Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 11 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Ούτε που τις είχα σκεφτεί τις υπόλοιπες ορμόνες.. πριν την ωοληψια πρέπει να κάνω FSH & E2? Εσύ τις είχες ρυθμισμένες αυτές τις ορμόνες?

      μα έτσι κ αλλιώς θα σ κάνουν ανά κάποιες μέρες ! εγώ μόνο e2 lh και προγεστερονη εκανα  με την fsh δεν ασχολήθηκε ποτέ ο γιατρός ! κ δεν ξέρω κ τι κάνει να σ πω την αλήθεια 

Μανούλες Ιανουάριος 2021!!!!


Recommended Posts

Just now, Roula2021 είπε:

Ευχαριστώ πολύ! Ελπίζω να προλάβω να πάω για πρόκληση την Παρασκευή...εχω αρχίσει και εχω έντονους πόνους χαμηλά στην Μέση δεν μπορώ να κουνηθώ.

Αν δυναμώσουν πολύ, παρε το γιατρό σου!!!

 

Just now, Angelvas είπε:

Μαρία να σου ζήσει!!!να είναι γερό και σύντομα στην αγκαλιτσα σου να μυρίσει μανούλα το μικρουλακι.

Πεταλούδα  Ρούλα Βιβή πήρατε όλες φορα!!!!  με το καλό κοριτσια να ελευθερωθειτε όσο πιο ανώδυνα και βατα γίνεται.

Λοτακι και μικρή Ολλανδέζα νομίζω ξεμειναμε για τα καλά. Εχω αρχίσει και δυσανασχετω όμως,κουράζομαι δε μπορώ να κάνω κάτι χωρίς να λαχανιαζω γενικά ένας εκνευρισμός αναμονής...άντε να δούμε,έχω γιατρό μεθαύριο να δω τι θα γίνει με τη μικρή θα θελήσει να βγει καμιά φορά η έχει λουφαξει για τα καλά εκεί μέσα;;;;

είμαι και εγώ εδω!! Ακόμα πιο μετά απο σένα!!

 

Just now, Maria mariaa είπε:

Κορίτσια  μου καλησπέρα 4:30 γέννησα στο Ελενα Βενιζέλου στην Αθήνα περιπου 2700 σε κιλά 50 πόντους τν βάλαμε στν μονάδα γιατί είχε κανει δυο κόμπους στν λώρο του και μόλις βγήκε κάναμε ταχυκαρδία.Δεν του έχουν κανει καμία παρέμβαση μου ειπε η παιδίατρος τρώει και κοιμάται μπορεί αύριο να μου τν φέρουν αλλιώς το Σάββατο θα φύγουμε κατευθείαν 

Να σου ζήσει κοριτσι μου! Γερό και καλότυχο να ειναι το μωράκι σου!!!

@Dhmh4 που είσαι;;;;; Γέννησες;;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

10 ώρες πρίν, vivi24 είπε:

Εγώ κορίτσια αύριο έχω γιατρό... μου είχε πει την τελευταία φορά να πάω μετά τα φώτα όπου θα είναι το τελευταίο μας ραντεβού... το έχω καθυστερήσει ήδη... λογικά θα με κοιτάξει και κολπικα.... το κάνει πάντα προς το τέλος της εγκυμοσύνης... τουλάχιστον σε εμένα και σε όσες κοπέλες γνωρίζω όπου έχει ξεγεννήσει... θα πάω με την βαλίτσα μ που σε περίπτωση μου είπε ειμαι έτοιμη να μην πηγαινοέρχομαι είναι δίπλα η κλινική... Αύριο θα είμαι 37+6  εύχομαι να μου πει ότι δεν είμαι έτοιμη ακόμα να πάρω και ακόμα 2 εβδομάδες να είναι ο μικρός 100% έτοιμος...ενδέχεται να κάνω το εμβόλιο κοκκύτη και τις ενέσεις για τα πνευμόνια...Αυτά.... Ποια περιμένουμε τώρα να γεννήσει ??? 

Αφού έχεις μέρες ακόμα από ότι βλέπω στο πινακακι γτ θες συσπάσεις ??? στο είπε ο γιατρός ?

Όχι ο γιατρός δεν μου έχει πει κάτι... Απλά ανυπομονώ πάρα πολύ να την γνώρισω... Είναι το πρώτο μ και όλα είναι πρωτόγνωρα... Εντομεταξυ την τελευταία φορά μια εβδομάδα πριν ακριβώς που με είδε ήταν ήδη 2,900 δεν είναι δηλαδή ότι δεν έχει φτάσει καλό βάρος και εγώ την Δευτέρα μπαίνω 39 εβδομάδες. Έχω μια αγωνία να την δω.... Και για αυτό προσπαθώ με περπάτημα να το επίσπευσω ή να το βοηθησω

5 ώρες πρίν, Maria mariaa είπε:

Κορίτσια  μου καλησπέρα 4:30 γέννησα στο Ελενα Βενιζέλου στην Αθήνα περιπου 2700 σε κιλά 50 πόντους τν βάλαμε στν μονάδα γιατί είχε κανει δυο κόμπους στν λώρο του και μόλις βγήκε κάναμε ταχυκαρδία.Δεν του έχουν κανει καμία παρέμβαση μου ειπε η παιδίατρος τρώει και κοιμάται μπορεί αύριο να μου τν φέρουν αλλιώς το Σάββατο θα φύγουμε κατευθείαν 

Να σου ζήσει!!!!!!!!! Καλή ανατροφή!!!!!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Οι τελευταίες εβδομάδες είναι πολύ περίεργες..Γιατί σκέφτεσαι κιόλας πως θα έρθει, με πόνους; Με σπασμένα νερά; Η κ με τα δύο..

Εύχομαι σε όσες τα έχουν ήδη στην  αγκαλιά τους να τα χαρούν όπως επιθυμούν κ να τους δώσουν κ ένα φιλί από εμάς που τα περιμένουμε..

Εν τω μεταξύ δεν έχω ιδέα πως είναι οι εξετάσεις εδώ σε αυτές τις εβδομάδες, δηλαδή κ την προηγούμενη φορά ούτε καρδιοτοκογραφο ούτε υπέρηχο..κ τώρα δεν ξέρω αν θα μου κάνουν κολπική εξέταση.. Επίσης εδώ θεωρούν φυσιολογική την εγκυμοσύνη έως 42 εβδομάδες, οπότε έχουμε καιρό.. Κ κάπου διάβασα ότι όταν το μωρό νιώσει έτοιμο τότε εκκρίνει μια χημική ουσία η οποία ενημερώνει τον πλακούντα για να ξεκινήσει ο τοκετός.. Μάλλον κ εμένα έχει βολευτεί..

  • Μου αρέσει 5

S4WBp1.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα! Πολυ χαιρομαι π γεμιζει το πινακακι με γεννες! :x

Εμενα μεχουν πιασει τα ψυχολογικα μου.. Το μωρο δειχνει να μην παιρνει βαρος κ μου πε η παιδιατρος να παιρνει κ συμπληρωμα..ειμαι 8 μερα μαμα κ εχω γαλα αρκετο απο την πρωτη μερα αλλα μαλλον οχι τοσο οσο χρειαζεται.. 

Ποτε θα αρχισω την πολυ ποσότητα? Τον βαζω στηθος οποτε θελησει.. :???:

Απο ξενυχτι πολυ.. Οποτε κλαιει μ σπαραζει η καρδια! 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Klegeo είπε:

Κοριτσια καλησπερα! Πολυ χαιρομαι π γεμιζει το πινακακι με γεννες! :x

Εμενα μεχουν πιασει τα ψυχολογικα μου.. Το μωρο δειχνει να μην παιρνει βαρος κ μου πε η παιδιατρος να παιρνει κ συμπληρωμα..ειμαι 8 μερα μαμα κ εχω γαλα αρκετο απο την πρωτη μερα αλλα μαλλον οχι τοσο οσο χρειαζεται.. 

Ποτε θα αρχισω την πολυ ποσότητα? Τον βαζω στηθος οποτε θελησει.. :???:

Απο ξενυχτι πολυ.. Οποτε κλαιει μ σπαραζει η καρδια! 

 

πόσο βάρος είχε πόσο έχασε και πόσο είναι τώρα ??? αν θυμάμαι πρεπει να παίρνουν από 200γρ και πάνω...

Link to comment
Share on other sites

Just now, vivi24 είπε:

πόσο βάρος είχε πόσο έχασε και πόσο είναι τώρα ??? αν θυμάμαι πρεπει να παίρνουν από 200γρ και πάνω...

Γεννηθηκε 3360 βγηκαμε 3100 και αφου ηρθε η παιδιατρος 3 μερες μετα ηταν 3070...:?

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Klegeo είπε:

Κοριτσια καλησπερα! Πολυ χαιρομαι π γεμιζει το πινακακι με γεννες! :x

Εμενα μεχουν πιασει τα ψυχολογικα μου.. Το μωρο δειχνει να μην παιρνει βαρος κ μου πε η παιδιατρος να παιρνει κ συμπληρωμα..ειμαι 8 μερα μαμα κ εχω γαλα αρκετο απο την πρωτη μερα αλλα μαλλον οχι τοσο οσο χρειαζεται.. 

Ποτε θα αρχισω την πολυ ποσότητα? Τον βαζω στηθος οποτε θελησει.. :???:

Απο ξενυχτι πολυ.. Οποτε κλαιει μ σπαραζει η καρδια! 

 

καλησπερα κοριτσι κ να σου ζησει το μωρακι! τι εννοεις να αρχισεις την πολλη ποσοτητα; το κανονικο γαλα κατεβαινει 2ο με 4ο 24ωρο,συνηθως το 3ο και στο εξης αναλογα ποσο συχνα και πολυ θηλαζει το μωρο αρχιζει να διαμορφωνεται η παραγωγη σου. ποσο συχνα τρωει τη μερα και τη νυχτα και για ποσο χρονο;; πιανει καλα τη θηλη;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια γεννησα και όλα πήγαν καλά.. Είμαι με το πλάσματακι μου αγκαλίτσα... Είμαι εξαντλημένη.. όσες γεννησατε να σας ζήσουν κορίτσια μου γερά να είναι... 

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Dhmh4 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια γεννησα και όλα πήγαν καλά.. Είμαι με το πλάσματακι μου αγκαλίτσα... Είμαι εξαντλημένη.. όσες γεννησατε να σας ζήσουν κορίτσια μου γερά να είναι... 

Να σου ζήσει Δημητρούλα!! Να είναι πάντα καλά το μωράκι κ παντα τυχερο,με αμέτρητες ευχές για μια καλη ζωή!! Να ξεκουραστείς οσο μπορείς. Θα μας πεις τα νέα σου αλλη στιγμή. Σημασία τώρα έχεις εσυ κ το μικρούλι!

Μικρή Ολλανδέζα, σε καταλαβαίνω απόλυτα! Έτσι βιώνω κ γω τις μέρες μου πανω κάτω. Έχουμε ξεσηκωθεί που έχουν γεννήσει κ τα υπόλοιπα κοριτσουδια οπότε.... Προσπαθώ να ειμαι ηρεμη ,να σκέφτομαι θετικά. Κ εμένα την προηγούμενη εβδομάδα πάντως μου έλεγε η μαία μήπως πάμε κ 2 Φεβρουαρίου κ είχα φρικάρει. Πες μας οταν εχεις νεα! Η μαμα σου θα κάτσει καιρο;

2 ώρες πρίν, Klegeo είπε:

Κοριτσια καλησπερα! Πολυ χαιρομαι π γεμιζει το πινακακι με γεννες! :x

Εμενα μεχουν πιασει τα ψυχολογικα μου.. Το μωρο δειχνει να μην παιρνει βαρος κ μου πε η παιδιατρος να παιρνει κ συμπληρωμα..ειμαι 8 μερα μαμα κ εχω γαλα αρκετο απο την πρωτη μερα αλλα μαλλον οχι τοσο οσο χρειαζεται.. 

Ποτε θα αρχισω την πολυ ποσότητα? Τον βαζω στηθος οποτε θελησει.. :???:

Απο ξενυχτι πολυ.. Οποτε κλαιει μ σπαραζει η καρδια! 

 

Δε μπορώ να σε βοηθήσω  δυστυχώς !! Δε ξέρω τπτ απ αυτα! Προσωπικά αν δω τα σκούρα θα δώσω κ γαλατακι σκόνη. Αλλά αυτο ειναι όπως το βλέπει η καθε μια μας 


Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dhmh4 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια γεννησα και όλα πήγαν καλά.. Είμαι με το πλάσματακι μου αγκαλίτσα... Είμαι εξαντλημένη.. όσες γεννησατε να σας ζήσουν κορίτσια μου γερά να είναι... 

Να σου ζήσει κοριτσάκι μου το μπεμπακι σου! Πάντα καλότυχο να είναι!!! Κάτσε ξεκουράσου τώρα και απόλαυσε αγκαλίτσες!!!!!!


wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dhmh4 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια γεννησα και όλα πήγαν καλά.. Είμαι με το πλάσματακι μου αγκαλίτσα... Είμαι εξαντλημένη.. όσες γεννησατε να σας ζήσουν κορίτσια μου γερά να είναι... 

Άντε βρε Δημητρούλα! Να σου ζησει το μωράκι σου και ειχα ανησυχήσει! Καλη αναρρωση εύχομαι κ σε εσένα!Άντε να παιρνουμε σειρά κορίτσια, ανυπομονω..

Link to comment
Share on other sites

@Roula2021 εύχομαι όλα να πάνε καλά αύριο και να είσαι το επόμενο update στο πινακακι μας!!! 

Πινακάκι για τις μανούλες Ιανουαρίου 2021 :wub:

 

@Marian91                αγοράκι -- ΠΗΤ 08/01 -- Νοσοκομείο Διαβαλκανικό, Θεσσαλονίκη ♡ γεννήθηκε 15/12!!!!!!!!!!!!!

@Opheliav                ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 09/01 -- (Κλινική δεν έχει αποφασιστεί ακόμη) Θεσσαλονίκη ♡ 

@enjoy                      αγοράκι -- ΠΗΤ 11/01 -- Δημόσιο Νοσοκομείο, Θεσσαλονίκη ♡ γεννήθηκε 9/1!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

@Klegeo                    αγοράκι -- ΠΗΤ 11/01 --  ♡ γεννήθηκε 06/01!!!!!!!!!!!!!!!

@Marialena123         αγοράκι -- ΠΗΤ 17/01 -- Κλινική Μητέρα, Αττική ♡

@myrina                    αγοράκι -- ΠΗΤ 18/01 -- Νοσοκομείο Βενιζέλειο, Κρήτη ♡ γεννήθηκε 9/1!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 @Dhmh4                ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 19/01 -- Νοσοκομείο Διδυμότειχου, Διδυμότειχο ♡ γεννήθηκε 13/01!!!!!!!!!!!

@Suzukaki                ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 20/01 -- Κλινική Γαία, Αττική ♡

@Mikri Ollandeza      αγοράκι -- ΠΗΤ 20/01 -- Κλινική Jeroen Bosch, Ολλανδία ♡

@Maria mariaa          αγοράκι -- ΠΗΤ 20/01 -- (Κλινική δεν έχει αποφασιστεί ακόμη) Αττική ♡ γεννήθηκε 13/01!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

@Roula2021              αγοράκι -- ΠΗΤ 22/01 -- Αμερικη

@Angelvas                ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 24/01 -- Κλινική Γαία, Αττική ♡

@dpilo                        αγοράκι -- ΠΗΤ 24/01 -- Κλινικη Μητέρα, Αττική ♡

@Bellitsa!                 ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 26/01 -- Αγγλία ♡ γεννήθηκε 08/01!!!!!!!!!!!!!!!!

@Lottaki                   ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 27/01 -- Κλινική Μητέρα, Αττική ♡

@butterfly1986        ♡ αγοράκι -- ΠΗΤ 28/01 -- Κλινική Λητώ (εκτός απροόπτου :tongue:), Αττική ♡

@Fotini82                ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 28/01 -- Κλινική Ρέα, Αττική ♡

@vivi24                     αγοράκι -- ΠΗΤ 28/01 -- Κλινική Ήρα, Κόρινθος ♡

@Τουτουνι               ♡ κοριτσάκι   αγοράκι - ΠΗΤ 29/01 -- Κλινική Μητέρα,Αττικη ♡ γεννήθηκαν και τα διδυμακια 5/1!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

@KwnKwn10        ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 30/01 -- Νοσοκομείο Αγίου Νικολάου Κρήτης ♡

 

Σύνολο Μανούλες - 20

Σύνολο Αντράκια - 12

Σύνολο Πριγκίπισσες -9

  • Μου αρέσει 2

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...