Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Ιανουάριος 2021!!!!


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Maria mariaa είπε:

Καλησπέρα τι κανεις,τι σου ειπε ο γιατρός;;Μου ειπε ο γιατρός ότι αλλάζει το κέντρο βάρος και φεύγουμε μπροστά θέλει προσοχή 

Εγω περιμένω τα αποτελέσματα του τεστ και μπω στο νοσοκομείο!!Εσυ πως εισαι;;

 

Αααα για αυτο τουμπαρισα... μαλιστα... εμενα δεν με ενημερωσαν κατεβαινα με το μικρο προσεχα να μην πεσει αυτος και τελικα σαβουριαστηκα εγω ααχχχ!! Ευτυχως στα τελευταια 2 σκαλοπατια και το μαζεψα καπως..

Εγω πως ειμαι μολις ξύπνησα  απο πονους.. μιλαμε κοιμηθηκα απο τις 12.. πονουσα στον υπνο μου δεν εδωσα σημασια τωρα χρονομετρω να δω που θα παει αυτη η κατασταση ειναι εντονοι αρκετα φυσαω ξεφυσαω η αληθεια ειναι αλλα διαχειρισιμοι (λεμε τωρα) ακομα δεν με ακουσε η γειτονιά  αχααχαχ!!! 

Παω να βαλω να φορτισει και αν χαθω δεν θα αντεξα τον πονο :D  εχω απο τις 3και20 ανα 10λεπτο... η αληθεια ειναι νυσταζωωωω.... λαι οι ελπιδες μου για τοκετο εχουν εξανεμιστει οποτε κραταω μικρο καλαθι...

2 ώρες πρίν, Angelvas είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα.

Σμρ γύρισα από γιατρό,η μπέμπα θα βγει μοσχαναθρεμενη...3200!!:shock: 37+5 σήμερα.

Είναι ψηλά ακόμα αν και έχω πονακια περιόδου από προχθές,χθες βράδυ με ξύπνησαν γτ ήταν έντονοι,χάρηκε ο γιατρός μου και μου λέει τέλεια τέτοιους πόνους θέλουμε!!Προετοιμάζεται η μήτρα.Σε καρδιοτοκογραφο θα με δει σε μια βδομάδα και άλλη μία φορά λίγο πριν την ΠΗΤ αν δεν έχω γεννήσει βέβαια μέχρι τότε....επίσης δίνει και παραταση 41+3 αν ξεπεραστεί και η ΠΗΤ(οιμεεεε:?)Οσον αφορά το τεστ μου είπε ότι στο Γαία που γεννάω μου κάνουν τεστ εμένα και του άντρα μου μαζί και μπαίνει και μέσα κανονικά μέχρι να βγουν.Υποτιθεται μέχρι να βγουν τα αποτελέσματα θεωρουμαστε "μολυσματικοί"και μας έχουν σε ένα χώρο μολυσματικο.Αν προχωρήσει ο τοκετός τόσο γρήγορα γεννιέται το παιδί και χωρίς απάντηση.Ησυχασα κατά κάποιο τροπο.

Μας έχουν τρελάνει όμως πραγματικά,ειδικά σε όσες πάνε στο φλου και δε ξέρουν πότε θα έρθει η ώρα...αλλά θεωρώ αδιανόητο όσες από σας είπατε για τα άλλα μαιευτήρια ότι ο σύζυγος περιμένει τόσες ώρες....και της εγκυου βγαίνει πιο γρήγορα παράλληλα είναι το σωστό.Δε φτάνει που δε θα έχουμε κανέναν άλλο!!!Το covid μου μέσα!!!απαράδεκτοι.

Μπραβο κοριτσάρα  μου τετοια νεα θέλουμε  να ακουμε απο ολες!!!

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γειά σας κορίτσια.. Από ότι φαίνεται θα φτάσουμε μέχρι τον τερματισμό.. Προς το παρόν δεν νιώθω κάτι, ούτε πόνους ούτε συσπάσεις ούτε πετρώματα, τίποτα..  Βέβαια πριν από μερικές μέρες είδα στο σκούπισμα βλεννη υποκιτρινη αλλά δεν έδωσα κ πολύ σημασία.. Θα δείξει.. Βέβαια σήμερα ξυριστηκα κιόλας, λέω να ειμαι περιποιημένη για παν ενδεχόμενο.. 

Καληνύχτα σας!! 

  • Μου αρέσει 4

S4WBp1.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, enjoy είπε:

Αααα για αυτο τουμπαρισα... μαλιστα... εμενα δεν με ενημερωσαν κατεβαινα με το μικρο προσεχα να μην πεσει αυτος και τελικα σαβουριαστηκα εγω ααχχχ!! Ευτυχως στα τελευταια 2 σκαλοπατια και το μαζεψα καπως..

Εγω πως ειμαι μολις ξύπνησα  απο πονους.. μιλαμε κοιμηθηκα απο τις 12.. πονουσα στον υπνο μου δεν εδωσα σημασια τωρα χρονομετρω να δω που θα παει αυτη η κατασταση ειναι εντονοι αρκετα φυσαω ξεφυσαω η αληθεια ειναι αλλα διαχειρισιμοι (λεμε τωρα) ακομα δεν με ακουσε η γειτονιά  αχααχαχ!!! 

Παω να βαλω να φορτισει και αν χαθω δεν θα αντεξα τον πονο :D  εχω απο τις 3και20 ανα 10λεπτο... η αληθεια ειναι νυσταζωωωω.... λαι οι ελπιδες μου για τοκετο εχουν εξανεμιστει οποτε κραταω μικρο καλαθι...

Μπραβο κοριτσάρα  μου τετοια νεα θέλουμε  να ακουμε απο ολες!!!

Εάν είναι 10’ λεπτά και συνέχεια καλό είναι να μιλήσεις με τν γυναικολόγο...Εύχομαι γρήγορα να έρθει το μωράκι σου 

15 ώρες πρίν, Fotini82 είπε:

Καλημέρα μανούλες! @enjoy χαχαχα την τρελανες τη γιατρό. Μια χαρά σε βρίσκω! 
 

κορίτσια εμαθα πληροφορίες για Ρέα όποια ενδιαφέρεται... και πιστεύω καπως ετσι θα κινουνται τα ιδιωτικά. Λοιπόν αν ειναι προγραμματισμένος τοκετός, πας την προηγουμενη και κανεις τεστ και εσυ κ ο συζυγος και βγαίνει την αλλη μερα οπου μπαινεις να γεννησεις κανονικά. 60 ευρω εκαστος το τεστ... αν ειναι ξαφνικός τοκετός κανεις το γρηγορο τεστ και οι δύο και περιμενει η εγκυος επανω μεχρι να βγει και ο συζυγος κατω.. κανει γυρω στις τρεις ωρες και κοστιζει 75 ευρώ. Αν όλα ειναι καλα φοραει ο συζυγος βραχιολάκι και μπορεί το βραδυ να παει σπιτι να κοιμηθεί και να ξαναγυρισει αλλα να μην μπαινοβγαινει συνεχεια. Αν ο γιατρός σε βγαλει μια μερα νωριτερα σου κοβουν περι τα 250 ευρω απ την τιμή! Αυτά... 

Οσον αφορα εμενα χθες εκανα το χειροτερο υπνο της ζωης μου.. πονουσε παντου η κοιλιά μου και πετρωνε και πονουσα και πισω αριστερα κατω απ τα πλευρα. Ψιλοφρικαρα. Καταφερα και κοιμηθηκα 7-10 το πρωί. Ταλαιπωρία..

Γεια σου Φωτεινή με το καλό το μωράκι σου!!Εγώ πριν 15 ημέρες πήγα στ ΡΕΑ για εξετάσεις( γιατί ο γιατρός μου είναι και εκει)Πήγαμε μαζί με τν άντρα από την πίσω πόρτα(όχι επι τς Συγγρου) ήταν μια νοσηλεύτρια μας πήρε την θερμοκρασία και μετά μπήκαμε μέσα..Πήγα στο ταμείο και μου έγραψε και εκανα το Ράμπιτ τεστ πλήρωσα 20€.Πηγα δίπλα στην καφετέρια που έχουν τα παραβάν και μου πήρε δείγμα...Μόλις βγήκε μετά από ένα 20 λεπτό κατέβηκα στν -1 και κάναμε τς εξετάσεις..Όσο περίμενα να με φωνάξουν για να παω κατω είδα πολλούς μπαμπάδες με το βραχιολάκι το έδειχναν στην κοπέλα έλεγαν και δωμάτιο και ανέβαιναν..Από ότι έλεγαν εκει έχουν γίνει πιο σκληρά τα μέτρα...

Link to comment
Share on other sites

Κ γω ξύπνια ,διψα,καουρες,τουαλέτα ,πιάσιμο στα ισχια...καθημερινά πράγματα δηλ.κατα τ αλλά καλά!! 

Enjoy ανα 10????? Χμμμ ύποπτο το αίσθημα σου ύποπτο χαχα! Περα απο την πλακα πως είσαι τωρα;;

Πολλές οντως θα παμε μέχρι τέλους! Αλλοι λένε οι πρωτοτοκες αργούν να γεννήσουν αλλοι πετούν ατάκα με τα κορίτσια...αααα τα κορίτσια βιάζονται. Ε καλά τώρα...εχει πολυ πλακα τι ακούμε.

Υ.γ. ακούω τώρα σκυλο να ροχαλιζει! Κ λέω αχχ τυχερε!!! 


Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites

@enjoy κάτι μου λεει οτι ερχεται το μπεμπουλίνι... άντε με το καλό να ακούσουμε ευχαριστα!!!

@Maria mariaa Τι εξετάσεις έκανες και πήγες στο -1;;; Ναι ρε γμτ πετυχα στην περιπτωση!! Εδώ εχουν μειωσει το προσωπικό σε μισό. Αν γενναω και δε βαζουν τον αντρα μου μεσα. Βλεπω να μας ακουει ολο το μαιευτήριο!!! Καθώς είμαι και τέρας ψυχραιμίας ...:D

@Lottaki Τι τραβαμε ρε κοριτσια... ζομπι εχουμε καταντησει!!! Πριν λιγο σηκωθηκε ο αντρας μου για δουλειά και μου μιλουσε κανονικότατα, το εχει δεδομένο πως θα με βρει ξύπνια.. :grin:

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια!!! Με τ καλό enjoy νομίζω έρχεται!! Εγώ μικρά ποναλακια χαμηλά έχω ακόμα που και που αλλά τπτ παραπάνω. Εχθές είχα την αίσθηση ότι είχα συσπάσεις σχετικά κοντα η μία στην άλλη αλλά όχι με πόνο. Και κάθομαι και σκέφτομαι επειδή είναι τ πρώτο μ... Μην τυχον και δεν το καταλάβω ποτέ είναι η ώρα να πάω στο νοσοκομείο. Χαζό το ξέρω αλλά είναι αυτή η άγνοια που έχω... Που δεν ξέρω τι να περιμένω χάχα... 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Lottaki είπε:

Πολλές οντως θα παμε μέχρι τέλους! Αλλοι λένε οι πρωτοτοκες αργούν να γεννήσουν αλλοι πετούν ατάκα με τα κορίτσια...αααα τα κορίτσια βιάζονται. Ε καλά τώρα...εχει πολυ πλακα τι ακούμε.

Καλά απο θεωριες όλοι ξέρουν! Βάση της δικής μου εμπειρίας δεν ισχύει τίποτα από αυτά! Κορίτσια και τα δύο μου, η πρώτη γεννήθηκε στις 36κ3 και η δεύτερη 40! Δηλαδή η πρώτη πιο γρήγορα, ενώ η δεύτερη με την ησυχία της!

3 ώρες πρίν, enjoy είπε:

Παω να βαλω να φορτισει και αν χαθω δεν θα αντεξα τον πονο :D  εχω απο τις 3και20 ανα 10λεπτο... η αληθεια ειναι νυσταζωωωω.... λαι οι ελπιδες μου για τοκετο εχουν εξανεμιστει οποτε κραταω μικρο καλαθι...

Ανα 10λεπτο και είσαι ακόμα στο σπίτι??? :roll: Θα είχα ήδη πάει στο νοσοκομείο!!! Εύχομαι να είναι όλα καλά!!

8 ώρες πρίν, enjoy είπε:

Υγ: οποιος απηγαγε το @Suzukaki  να την φερει πισω.... προσφερουμε λυτρα!!!:x

Κι εγώ τη σκέφτομαι, εξαφανίστηκε εντελώς ξαφνικά ενώ ήταν πολυ ενεργό μέλος της ομάδας. Αν μπει κάποιος στο προφιλ της βλέπει ότι έχει να συνδεθεί από 17/12.. Ας ευχόμαστε να είναι όλα καλά..

Just now, KwnKwn10 είπε:

Και κάθομαι και σκέφτομαι επειδή είναι τ πρώτο μ... Μην τυχον και δεν το καταλάβω ποτέ είναι η ώρα να πάω στο νοσοκομείο. Χαζό το ξέρω αλλά είναι αυτή η άγνοια που έχω... Που δεν ξέρω τι να περιμένω χάχα... 

Εδώ το σκέφτομαι εγώ που είναι το τρίτο!!! :D Οι δύο πρώτοι τοκετοι μου ήταν εντελώς διαφορετικοί (όπως και οι τρεις εγκυμοσύνες επίσης εντελώς διαφορετικές), και βλέπω και τώρα δεν ξέρω τι να περιμένω.. Καθε φορά σαν πρώτη φορά!! Υπομονή, πιστεύω θα το καταλάβουμε!!! :)

Καλημέρα δεν είπα, Καλημέρα λοιπόν!! Κι εγώ δύσκολο βράδυ απο θέμα ύπνου! Ξύπνησα πολλές φορές, κυρίως για τουαλέτα! Και έχω και πολλά υγρά, εβαλα σερβιετακι πρώτη φορά σε αυτή την εγκυμοσύνη. Κατά τα άλλα δεν έχω πόνους καθόλου, τα προχθεσινά μάλλον από το τράνταγμα στο ντουζ ήταν. Οπότε συνεχίζουμε να μην έχουμε ενδείξεις για τοκετό!!!

  • Μου αρέσει 2

s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Kορίτσια για σας! είμαι από τις μανούλες Μαρτίου αλλά θα γεννήσω μάλλον τέλη φλεβάρη και φυσικά παρακολουθώ κ την δικιά σας συζήτηση. γράφω μόνο για να μου βγάλει αστεράκι στην αρχική να μην χάνω το τόπικ σας. με ένα πόνο εύχομαι σε όλες.καλή λευτεριά!

  • Μου αρέσει 5

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, enjoy είπε:

Αααα για αυτο τουμπαρισα... μαλιστα... εμενα δεν με ενημερωσαν κατεβαινα με το μικρο προσεχα να μην πεσει αυτος και τελικα σαβουριαστηκα εγω ααχχχ!! Ευτυχως στα τελευταια 2 σκαλοπατια και το μαζεψα καπως..

Εγω πως ειμαι μολις ξύπνησα  απο πονους.. μιλαμε κοιμηθηκα απο τις 12.. πονουσα στον υπνο μου δεν εδωσα σημασια τωρα χρονομετρω να δω που θα παει αυτη η κατασταση ειναι εντονοι αρκετα φυσαω ξεφυσαω η αληθεια ειναι αλλα διαχειρισιμοι (λεμε τωρα) ακομα δεν με ακουσε η γειτονιά  αχααχαχ!!! 

Παω να βαλω να φορτισει και αν χαθω δεν θα αντεξα τον πονο :D  εχω απο τις 3και20 ανα 10λεπτο... η αληθεια ειναι νυσταζωωωω.... λαι οι ελπιδες μου για τοκετο εχουν εξανεμιστει οποτε κραταω μικρο καλαθι...

Μπραβο κοριτσάρα  μου τετοια νεα θέλουμε  να ακουμε απο ολες!!!

Καλημέρα!!!!! Ε δεν μπορεί τώρα θα πλησιάζει όντως το μωρό!!!το πώμα έφυγε οι πόνοι ειναι ανά δεκάλεπτο.αντε με το καλό!!!!

Κι εγώ κορίτσια κλασσικά τα βράδια όπως όλες σας. Ξύπνια όλο το βράδυ με καούρες και φαγούρα.....και σύμφωνα με το γιατρό έχουμε καιρό ακόμη.. :-/  προετοιμαζόμαστε για τα μετά ξενύχτια....

 

 

 


wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Πωπω κορίτσια μπαίνω ανα τακτα διαστήματα να δω αν έχει στείλει η enjoy ,θα γενναει ή γέννησε ήδη μάλλον... ηταν κ σίγουρη να κρατήσει μικρο καλάθι χεχε! 

Μικρούλα Ολλανδέζα καλά έκανες Κ καλλωπιστηκες ,αλλάζει κ η διάθεση ! Ηρθε η μανούλα;

 

 

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1

Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ μπαίνω να δω, την εχω άγχος! Κορίτσια μαλλον και η myrina ετοιμάζεται για τον μπέμπη της! Εσπασαν μαλλον τα νερά και φευγει για το μαιευτήριο! Άντε να δούμε... το χει η μερα σημερα να φερνει μπεμπάκια!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Fotini82 είπε:

Και εγώ μπαίνω να δω, την εχω άγχος! Κορίτσια μαλλον και η myrina ετοιμάζεται για τον μπέμπη της! Εσπασαν μαλλον τα νερά και φευγει για το μαιευτήριο! Άντε να δούμε... το χει η μερα σημερα να φερνει μπεμπάκια!!!

Αχ αλήθεια??? Άντε με το καλό τα κορίτσια μας!!!!!!!!!μακάρι να τους πάνε όλα καλά!!!!!!!

  • Μου αρέσει 2

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Fotini82 είπε:

@enjoy κάτι μου λεει οτι ερχεται το μπεμπουλίνι... άντε με το καλό να ακούσουμε ευχαριστα!!!

@Maria mariaa Τι εξετάσεις έκανες και πήγες στο -1;;; Ναι ρε γμτ πετυχα στην περιπτωση!! Εδώ εχουν μειωσει το προσωπικό σε μισό. Αν γενναω και δε βαζουν τον αντρα μου μεσα. Βλεπω να μας ακουει ολο το μαιευτήριο!!! Καθώς είμαι και τέρας ψυχραιμίας ...:D

@Lottaki Τι τραβαμε ρε κοριτσια... ζομπι εχουμε καταντησει!!! Πριν λιγο σηκωθηκε ο αντρας μου για δουλειά και μου μιλουσε κανονικότατα, το εχει δεδομένο πως θα με βρει ξύπνια.. :grin:

Εκανα τακογραφο 20 λεπτά και μου έριξε 35 κλωτσιές :D και δεν είχα φάει μετά που έκανε υπέρηχο και μετά επειδή έχω άσθμα σήκωσα παλμούς με έβαλε σε ένα αλλο δεν θυμάμαι το όνομα...Και την ωρ απου τελειώνα άκουσα και μια μπουμπου που γεννήθηκε λέω γιατρέ μωρό και μου λέει ναι ένα κλάμα σαν γατάκι..

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Αχ τι καλά! Πωπω! Εσείς του fb ευχαριστούμε για την ενημέρωση. Να είστε καλά! Πωπω!

Ρε κορίτσια τι άγχος! Λες κ γενναω εγώ αχαχαχ! 

Κάποια έλεγε ότι φοβάται επειδή είναι το πρώτο μήπως δεν το καταλάβει...Όλες αυτο σκεφτόμαστε αλλά όλοι λένε ότι δεν υπάρχει περίπτωση! Οπότε μην ανησυχείς! Καταλαβαίνουμε το σωμα μας όπως σε ολη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης :-D

Αχ μωρε μωρέ! Μαρία πως είσαι τωρα; Τρίτη εσυ;

  • Μου αρέσει 2

Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...