Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Maroxmarox είπε:

      Συγχαρητήρια κορίτσι μου 🎉🎉🎉Με το καλό μια τεράστια χοριακη!!

      Στις πόσες μέρες έκανες χοριακη μετά από βλαστοκυστες;

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Εννιά μέρες μετά την εμβρυομεταφορά έκανα την χοριακη και είναι λίγο χαμηλή..ελπίζω να διπλασιαστεί 

Μανούλες Ιανουάριος 2021!!!!


Recommended Posts

Κοριτσια ολες ετσι είμαστε! Κουράγιο!!!! Δε ξέρω τι αλλο να πω. Κ μονο που σας διαβάζω νιώθω συμπαράσταση κ οτι δεν ειμαι μονη. Μου την έχει δώσει κ βγαινω λίγη βολτιτσα, ο σύζυγος με τα μυαλά στα κάγκελα απο πολυ δουλειά αλλά την κράτησε μην παθω καμία κρίση.χαχαχαχΑ

Για να μην τρελαθώ γυρίζω τις νυχτεςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς

Τι κούραση κορίτσια χαχαχα! Μια γελάω, μια κλαίω! Ορμόνες στο πικ

Εμείς ρηλαξ δεν έχουμε πάρει γιατί ξεκινανε να μας ρωτάνε τι θέλουμε κ θα ζητήσουμε δωρο. Αν κ σκέφτομαι να τους πω να μαζευτούν 2-3 να παρουμε τη σκούπα ρομπότ χαχαχαχα. 

Να σας ρωτησω κάτι; φορατε σουτιέν μες το σπιτι; Ή έχετε ελευθερο το στήθος;

 

  • Χαχα 2

Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Lottaki είπε:

Κοριτσια ολες ετσι είμαστε! Κουράγιο!!!! Δε ξέρω τι αλλο να πω. Κ μονο που σας διαβάζω νιώθω συμπαράσταση κ οτι δεν ειμαι μονη. Μου την έχει δώσει κ βγαινω λίγη βολτιτσα, ο σύζυγος με τα μυαλά στα κάγκελα απο πολυ δουλειά αλλά την κράτησε μην παθω καμία κρίση.χαχαχαχΑ

Για να μην τρελαθώ γυρίζω τις νυχτεςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς

Τι κούραση κορίτσια χαχαχα! Μια γελάω, μια κλαίω! Ορμόνες στο πικ

Εμείς ρηλαξ δεν έχουμε πάρει γιατί ξεκινανε να μας ρωτάνε τι θέλουμε κ θα ζητήσουμε δωρο. Αν κ σκέφτομαι να τους πω να μαζευτούν 2-3 να παρουμε τη σκούπα ρομπότ χαχαχαχα. 

Να σας ρωτησω κάτι; φορατε σουτιέν μες το σπιτι; Ή έχετε ελευθερο το στήθος;

 

Ελευθερο μ πε η μαια.. Μια ρομπα φοραω.. Ξεκουμπωτη!! :-D εγω βολτα δεν τολμω να παω.. Ποιος θα δωσει στηθος αν το χρειαστει? 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Lottaki είπε:

Κοριτσια ολες ετσι είμαστε! Κουράγιο!!!! Δε ξέρω τι αλλο να πω. Κ μονο που σας διαβάζω νιώθω συμπαράσταση κ οτι δεν ειμαι μονη. Μου την έχει δώσει κ βγαινω λίγη βολτιτσα, ο σύζυγος με τα μυαλά στα κάγκελα απο πολυ δουλειά αλλά την κράτησε μην παθω καμία κρίση.χαχαχαχΑ

Για να μην τρελαθώ γυρίζω τις νυχτεςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς

Τι κούραση κορίτσια χαχαχα! Μια γελάω, μια κλαίω! Ορμόνες στο πικ

Εμείς ρηλαξ δεν έχουμε πάρει γιατί ξεκινανε να μας ρωτάνε τι θέλουμε κ θα ζητήσουμε δωρο. Αν κ σκέφτομαι να τους πω να μαζευτούν 2-3 να παρουμε τη σκούπα ρομπότ χαχαχαχα. 

Να σας ρωτησω κάτι; φορατε σουτιέν μες το σπιτι; Ή έχετε ελευθερο το στήθος;

 

Στην αρχή το είχα ελεύθερο αλλά είχα αγανακτήσει που έσταζε όλη την ώρα πάνω στα ρούχα οπότε εδώ και μερικές μέρες άρχισα να φοράω σουτιέν θηλασμού.

Just now, Klegeo είπε:

Ελευθερο μ πε η μαια.. Μια ρομπα φοραω.. Ξεκουμπωτη!! :-D εγω βολτα δεν τολμω να παω.. Ποιος θα δωσει στηθος αν το χρειαστει? 

Ούτε γω έχω βγει από το σπίτι από τότε που γυρίσαμε από το μαιευτήριο. Αλλά δεν αντέχω άλλο. Αύριο είπα στον άντρα μου αν έχει καλό καιρό θα στήσουμε το καρότσι να βγούμε την πρώτη μας βόλτα!


wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

Βγαινω μόλις έχει ξεραθεί απο φαγητό κ ειναι στο βαρυ τον υπνο. Ενα μισαωρο το πολυ εχω βγει ,δεν περπαταω κ γρήγορα λόγω τομής. Σημερα είδα αρκετη διαφορα στις δυνάμεις μου η αληθεια ειναι . Περπαταω στο δρόμο Κ θυμάμαι που ήταν στην κοιλίτσα κ έκανα βόλτες Κ μου έρχεται να κλαίω που τα καταφέραμε κορίτσια. Ευτυχώς έχει ήλιο κ φοράω γυαλιά ηλίου. Μπαίνει κ η μασκα ,καλύπτομαι απο παντού χαχαχα

Κ γω βάζω ενα μπουστακι για να μη λερώνει κ ειναι τοσοοο ελευθερο 

  • Μου αρέσει 4

Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σήμερα λέω να βγω την πρώτη μου βόλτα! Βασικά ήθελα να βγω κ με τα δίδυμα κ με το μωράκι αλλά ο άντρας μου λέει ότι δεν είναι καλή ιδέα ούτε να σέρνω το καρότσι ούτε να κουβαλάω τα δίδυμα μέχρι να γίνει καλά η τομή. Στεναχωρηθηκα λίγο....αλλά ίσως και να έχει δίκιο....

Χτες έδωσα πρώτη φορά πιπίλα. Δε νομίζω ότι του πολυαρεσει. Τη μασάει λίγα δευτερόλεπτα κ μετά τη φτύνει...


wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, butterfly1986 είπε:

Εγώ σήμερα λέω να βγω την πρώτη μου βόλτα! Βασικά ήθελα να βγω κ με τα δίδυμα κ με το μωράκι αλλά ο άντρας μου λέει ότι δεν είναι καλή ιδέα ούτε να σέρνω το καρότσι ούτε να κουβαλάω τα δίδυμα μέχρι να γίνει καλά η τομή. Στεναχωρηθηκα λίγο....αλλά ίσως και να έχει δίκιο....

Χτες έδωσα πρώτη φορά πιπίλα. Δε νομίζω ότι του πολυαρεσει. Τη μασάει λίγα δευτερόλεπτα κ μετά τη φτύνει...

Καλημερα!! Εμεις σημερα κλεινουμε μηνα! :xθα περιμενουμε να σαραντισουμε για να βγουμε.. Αν κ βλεπω τη λιακαδα κ τρελαινομαι!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Klegeo είπε:

Καλημερα!! Εμεις σημερα κλεινουμε μηνα! :xθα περιμενουμε να σαραντισουμε για να βγουμε.. Αν κ βλεπω τη λιακαδα κ τρελαινομαι!

Γεια σας ομορφες!!! Και εμεις εδω στον αγωνα!!! Καθαριοτητα μαγειρεμα και ο μπέμπης και ο μεγαλος χαμουλης δεν ξερω τι να πρωτοπιασω... τον υπνο θελω να πιασω αλλα που!!! Αλλα παλι καλα την νυχτα με αφησε να κοιμηθω 4ωρο ο συζυγος και με ρωταει κοιμηθηκες αμεσως???:roll: Τον κοιταω!!!:huh: και του απανταω δεν θυμαμαι καν αν προλαβα να βαλω το κεφαλι στο μαξιλαρι απλα επεσα τουφ... μετα θυμαμαι μονο που ξυπνησα!!! Και μου εκανε κ 2η ερώτηση: θα ηθελες και αλλον υπνο η χορτασες??? Κοιτιομαστε!!! Και σκασαμε στα γελια.. με δουλεύει  ο τυπος!!!!:D 

Just now, Klegeo είπε:

Καλημερα!! Εμεις σημερα κλεινουμε μηνα! :xθα περιμενουμε να σαραντισουμε για να βγουμε.. Αν κ βλεπω τη λιακαδα κ τρελαινομαι!

Και εμεις θελουμε να σαραντησουμε πρωτα!!! Να μας διαβασει την ευχουλα ο πατερ!! Και μετα βολτα!!! 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Τέλεια μερα σημερα στην Αθήνα!!! Πηγα μαιευτήριο να με δει ο γιατρος, όλα μια χαρά με την τομη. Με έπιασε πάλι μια συγκίνηση βρε κορίτσια...πωπω! 

Βρεθήκαμε κ λιγο με σύζυγο κ κάναμε μια βόλτα εκεί που παρκαραμε,ηταν ομορφα. Να σας ρωτησω κάτι; οσες θηλάζετε, πινετε λιτρα νερα κλπ ε; Απο διατροφή τι κάνετε; παρακολουθείτε ειδικο πρόγραμμα;

  • Μου αρέσει 1

Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Lottaki είπε:

Τέλεια μερα σημερα στην Αθήνα!!! Πηγα μαιευτήριο να με δει ο γιατρος, όλα μια χαρά με την τομη. Με έπιασε πάλι μια συγκίνηση βρε κορίτσια...πωπω! 

Βρεθήκαμε κ λιγο με σύζυγο κ κάναμε μια βόλτα εκεί που παρκαραμε,ηταν ομορφα. Να σας ρωτησω κάτι; οσες θηλάζετε, πινετε λιτρα νερα κλπ ε; Απο διατροφή τι κάνετε; παρακολουθείτε ειδικο πρόγραμμα;

Πινω νερο ακοπα κ τρωω απιστευτες ποσοτητες φαγητου! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Lottaki είπε:

Τέλεια μερα σημερα στην Αθήνα!!! Πηγα μαιευτήριο να με δει ο γιατρος, όλα μια χαρά με την τομη. Με έπιασε πάλι μια συγκίνηση βρε κορίτσια...πωπω! 

Βρεθήκαμε κ λιγο με σύζυγο κ κάναμε μια βόλτα εκεί που παρκαραμε,ηταν ομορφα. Να σας ρωτησω κάτι; οσες θηλάζετε, πινετε λιτρα νερα κλπ ε; Απο διατροφή τι κάνετε; παρακολουθείτε ειδικο πρόγραμμα;

Εγώ τρώω πολύ φαγητό όπως κ στην εγκυμοσύνη αλλά νερό πίνω λίγο όπως έπινα πάντα...


wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 5/2/2021 at 12:21 ΠΜ, pap88 είπε:

Καλησπερα μανουλιτσα!

εμενα ο γιατρος για την τομη μου εδωσε την stratamed, και μου ειπε οταν κλεισω τριμηνο τοτε να γυρισω σε strataderm

Πραγματικα πανακριβες αλλα εχουν πολυ καλα reviews - τσεκαρε και σκρουτζ τη βρισκεις κ λιγο πιο οικονομικα

Σε ευχαριστώ πολυ!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας όμορφες μανούλες συγχαρητήρια σε όλες μας! Όσες γέννησαν τώρα να σας ζήσουν να είστε δυνατές!!! Εμείς την άλλη βδομάδα έχουμε εμβόλιο! Ο μπέμπης στις 40 μέρες ήταν κοντά 5.500 κιλα κι 60 ονυους!!! Σοκ! Συνεχίζουμε μεικτή διατροφή... ρου δίνω υποαλλεργικο για κολικούς κι ρε κορίτσια όταν κάνει πριτσ πριτσ θέλουμε να φύγουμε από το σπίτι καλά μην πω όταν τα κάνει.....είναι κι πράσινα....Η γιατρός με είπε φυσιολογικό από τους κολικούς είναι αλλά δεν αντέχετε.... τα βράδια είμαστε στα πανιά.... ξυπνάει 11 το βράδυ κι κοιμάται 5 -6 το πρωΐ....υπαρχουν μέρες που δεν μπορώ να κρατήσω τα μάτια μου ανοιχτά κι έτσι το Ρίχνω στο φάει..... 

  • Μου αρέσει 1

u2Hzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marian91 είπε:

Γεια σας όμορφες μανούλες συγχαρητήρια σε όλες μας! Όσες γέννησαν τώρα να σας ζήσουν να είστε δυνατές!!! Εμείς την άλλη βδομάδα έχουμε εμβόλιο! Ο μπέμπης στις 40 μέρες ήταν κοντά 5.500 κιλα κι 60 ονυους!!! Σοκ! Συνεχίζουμε μεικτή διατροφή... ρου δίνω υποαλλεργικο για κολικούς κι ρε κορίτσια όταν κάνει πριτσ πριτσ θέλουμε να φύγουμε από το σπίτι καλά μην πω όταν τα κάνει.....είναι κι πράσινα....Η γιατρός με είπε φυσιολογικό από τους κολικούς είναι αλλά δεν αντέχετε.... τα βράδια είμαστε στα πανιά.... ξυπνάει 11 το βράδυ κι κοιμάται 5 -6 το πρωΐ....υπαρχουν μέρες που δεν μπορώ να κρατήσω τα μάτια μου ανοιχτά κι έτσι το Ρίχνω στο φάει..... 

Πω πω ολόκληρος παίδαρος!!!!! Να σου ζήσει!!!!! Κι εμένα τα δίδυμα όταν ήταν 1,5-2 μηνών κάναν πράσινα κακά για ένα διάστημα κ όντως θυμάμαι ο ένας από τους δύο όταν είχε αέρια βρωμαγε υπερβολικά. Είχα φρικαρει. Έλεγα αποκλείεται ένα τόσο μικρό και όμορφο μωράκι να βρωμάει τόσο!!!!!

Για τα ξενύχτια τι να πω??υπομονή σε όλες μας! Εμάς όλη μέρα κοιμάται κι όλο το βράδυ κάθεται με το μάτι γαρίδα.

  • Μου αρέσει 1

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αυτες οι πορδιτσες ειναι αλλο πραμα! Ο καημενος δεν μπορει να θηλασει ανετα.. Σφιγγεται.. 

Αυτο θεωρειται κολικος? Παιρνουμε almora drops προβιοτικα καθε πρωι κ εχουμε δει αποτελεσμα στα πονακια..

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια μου!!Τελικά οι περισσότερες έχουμε μωράκια....νυχτοπουλια έχουν κάνει τη νύχτα μέρα!Να ρωτήσω κάτι όσες έχετε λίκνο το έχετε κάνει με κλίση προς τα κάτω για αποφυγή να πνίγει;επίσης να ρωτήσω πως το βάζετε να κοιμάται.Εχω μια ανησυχία γτ ενώ την αλλάζαμε έκανε γουλιες 2 φορές και με έπιασε πανικός.Η μαία Μ είπε ανάσκελα με το κεφάλι στο πλάι και δε χρειάζεται ρέψιμο τη βάζω για ύπνο κατευθείαν γτ το μητρικό γάλα είναι ευπεπτο.Μεχρι τώρα αυτό έκανα αλλά τώρα με τις γουλιες φοβήθηκα.Για πείτε μου απόψεις..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...