Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Ιανουάριος 2021!!!!


Recommended Posts

Just now, enjoy είπε:

Σιγουρα παιζει ρολο ο θηλασμος! Ο θηλασμος ειναι 24ωρο αθλημα!!! 

Απλα τυχερη...!! Φτου σκορδα!!! Εμενα ο πρωτος εκανε αποκλειστικο και ουτε τουαλετα δεν προλαβαινα να παω.. ουτε να φαω με ξεζουμιζε και ειχα τασεις λιποθυμιας μονιμως...!! Τον επαιρνε η μανα μου να τον κοιμισει!! Κοιμοταν ενα 10λεπτο και ξανα στηθος!! Οχι 4ωρο δεν επαιζε ουτε μισαωρο υπνου δεν επαιζε!! Παιζουν ρολο πολλα η παραγωγη το φυλο τ μωρου τα κιλα τ μωρου!!! Εμενα επαιρνε κιλα αλλα δεν χορταινε!!! Οταν στις 40 μερες καναμε εισαγωγη ξενο σαν τωρα τ θυμαμαι ειχε κανει τον πρωτο του υπνο!!! Πο πο τι μου θυμησατε πρεπει μα ειχε κοιμηθει ολοκληρο 3ωρο τοτε...

Στα παροντα ομως απο χθες που ξεκινησα 3ωρο εχω να πω... απο θεμα γκρινιας καλυτερος... λοιπον στο στο 2ωρο πανω ξυπνάει απο συνηθεια... και μεχρι να κλεισει 3ωρο μπορει να ξυπνήσει 5 φορες επειδη πεταει την πιπιλα μπορει και μια... την ξαναβαζω... καμια φορα λιγο αγκαλια και κουνημα και νανι ευκολουτσικα... κοριτσια ακομα καλα το ανα 3ωρο αλλα κραταω μικρο καλαθι... με το 3ωρο θετικα: και μωρο και εγω πιο ευτυχισμενοι κ ηρεμοι... παίρνει  πιπίλα  η αν τον δω πολυ ανησυχο για λιγο στήθος 5-10λεπτα και ηρεμει ξανακοιμαται και ξαναμπαινει καροτσι.. δεν έχουμε  ατελειωτη γκρινια οπως τις προηγ μερες προφανως λογω πιπιλας!!! κοιμαται πιο πολυ υποθετω παλι λογω πιπιλας... ενω πριν οταν ετρωγε στο 2ωρο χορτασμενος κωλος που λεει ο αντρας μου δεν ηθελε πιπιλα η μονη τ παρηγοριά ηταν η αγκαλια... θα δειξει κραταω μικρο καλαθι... 

Κλεγεο μετα την μαστιτιδα λιγο ζορικα με το γαλα παλι προσπαθω να το βρω... το γυρισες μονκ θηλασμο?? 

Αντλω καθε 3ωρο 100 η ποτε 150 και στην επομενη 70 οποτε βολευομαι... τοσο του δινω 100/3ωρο αλλα στο 5ο γευμα στερευω το χανω το γευμα και ξανα στο 7ο μαζευω χανω καποια γευματα δλδ ενδιαμεσα και του δινω ξενο σε αυτα που δεν εχω... 

 Ο θηλασμος βοηθαει την παραγωγη πολυ εχω παρατηρησει αλλα τον αποφευγω η αληθεια ειναι... δεν εχω υπομονη!!! Κανα αλλο τιπ που να παρατηρησες?? Επισης ο υπνος και το νερο κανουν θαυματα αλλα και και για μενα θαυμα θα ειναι να κοιμηθω η να πιω νερο το σιχάθηκε η ψυχη.μου... αχααχαα

Βαζε τον πιο συχνα στο στηθος αυτο π ειχε τη μαστιτιδα..εγω εκοψα το ξενο μια βδομαδα τωρα.. Παιρνουμε 30γρ τη μερα απο κιλα... Παρολαυτα εχουμε πορδιτσες κ πονακια! Δεν πινω η τρωω αγελαδινα.. Θα δουμε.. Ειμαι εξαντλημενη με την αυπνια.. Το θηλαστρο το σταματησα επισης.. Να δω ποσο θα αντεξω γιατι εχω εξαντληθεί.. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 32 λεπτά , enjoy είπε:

2η ερωτηση προς ολες απαξ και κοιμηθει... τον βαζω κατω απο απορρόφητηρα και κανει συνεχομενο υπνο... αλλα οταν τον μεταφερω στα αλλα δωματια το αιρκοντισιον και το αεροθερμο πλεον δεν τον συγκινουν... για να μην αγορασω απορρόφητηρες για ολα τα δωματια αχαχαχα:D εσεις εχετε καμια ιδεα να μιυ προτεινετε... περα απο την αγκαλιτσα!!!! Τον εβαλα στο YouTube τα πρωτα βιντεο με απορρόφητηρα αλλα δεν επιασε γουρλωσε τα ματια του και τρομαξε ηταν διαφορετικο πολυ τρομακτικό... ο ηχος διεφερε απο τον πραγματικο..

3ον LOTTAKI τι νεα απο γουλιες

4ον ΒΙΒΙ πως παει με το στηθος καμια θετικη εξελιξη???

Τπτ.... αυτό που μου μένει είναι να φτιάξω λίγο την στάση θηλασμού....και 2ον να πάρω τις αμπούλες που είπε μια κοπέλα παραπάνω με αλατόνερο 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 1/2/2021 at 3:25 ΠΜ, Klegeo είπε:

Στην αρχη ετσι ειναι.. Θελει να φαει συχνα.. Μετα θα βρει το ρυθμο τουB)

Μη νομιζεις οτι εμενα δεν κοιμαται κ δεν πιπιλαει.. Αλλα του κανω διαφορα.. Του χαιδευω το αυτακι.. Τον βγαζω κ τσαντιζεται οποτε ξαναπιανει με μανια.. Κανω οτι τον ξεντυνω κ γκρινιαζει.. Οποτε ξυπναει. Αλλα το καλύτερο γευμα το κανει τα πρωτα 10-15 λεπτά.. Οσο τον αφηνω καταπινει και το πιο λιπαρο μερος.. Τωρα τελευταια αρκειται στο ενα στηθος κ ταβλιαζεται.. 

Suzukaki δεν θυμαμαι αν εχεις παρει θηλαστρο.. Σιγα σιγα θα αυξηθει το γαλα.  Κ γω ετσι ειχα απογοητευτει.. Θα δεις ομως! Απλα αυτο το συνεχομενο με κουρασε ψυχολογικα κ σωματικα.. Ποναγαν οι θηλες μ παρα πολυ! Η παιδιατρος μ πε.. Οτι ο μπεμπης οταν πεινασει θα παρει αυτο π θελει με μανια.. Κ να τον βαζω με ωραριο καθε δυο ωρες στο στηθος.. Για να κανουμε προγραμμα.. Ειδαλως θα τα παρατησω οπως κανουν πολλες μανουλες π ξερει λογω ταλαιπωριας κ εξαντλησης.. Τωραβτο δοκιμαζω κ παρακολουθω πως παει.. Το μωρο πηρε συνολικα απο την τεταρτη 220 γραμμαρια! Αρα λογικα πινει το γαλα μου.. 

Εχω ενα της  nuk αλλα δεν.....ισως δεν πιανει το στηθος μου δ ξερω τι αλλο μπορει να φταιει.αν πιεζεις το στηθος μ βγαζει συνεχεια αλλα σταγονα σταγονα.

Γεια σας κοριτσια πως τα πατε;εγω μς τις ορμονες με το που αρχιζει κ νυχτωνει με πιανει ενα πλακωμα μια καταθλιψη δ ξερω γτ μετα μ περναει.....ευτυχως εχασα ολα τα κιλα εγκυμοσυνης μεσα στις 10ημερες δ το περιμενα τοσο γρηγορα γτ μολις ειχα γυρισει απο το νοσοκ ειχα χασει μονο τα 4 κ λεω α καλα εχω μελλον αλλα τελικα λανε ολα δοξα τον θεο.με τον θηλασμο τα ιδια ...το παλευω με το ενα στηθος απο το αλλο κανω αρμεξη κ το πινει απο μπουκαλι κ συμπληρωμα φυσικα γτ οσο μεγαλωνει δ της φτανει το δικο μου.σκεφτομαι μολις σαραντισω να παρω το χαπι κ να σταματησω τον θηλασμο δ θελω αλλα μαλλον δ γινεται αλλιως.συν οτι νιωθω πως ταλαιπωριομαστε κ οι 2 δεν χορταινει με το δικο μου και ειμαι με το στηθος ολη μερα εξω.δ ξερω.....

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, vivi24 said:

Τπτ.... αυτό που μου μένει είναι να φτιάξω λίγο την στάση θηλασμού....και 2ον να πάρω τις αμπούλες που είπε μια κοπέλα παραπάνω με αλατόνερο 

Αλατονερο εβαζα κ εγω. Οταν το βαζεις, Αν προλαβαινεις να αναβεις πιστολακι μαλλιων, μολις βαζεις το αλατονερο να το στεγνωνεις με κρυο αερα. Βοηθαει και αυτο

 

Just now, Suzukaki said:

Εχω ενα της  nuk αλλα δεν.....ισως δεν πιανει το στηθος μου δ ξερω τι αλλο μπορει να φταιει.αν πιεζεις το στηθος μ βγαζει συνεχεια αλλα σταγονα σταγονα.

Γεια σας κοριτσια πως τα πατε;εγω μς τις ορμονες με το που αρχιζει κ νυχτωνει με πιανει ενα πλακωμα μια καταθλιψη δ ξερω γτ μετα μ περναει.....ευτυχως εχασα ολα τα κιλα εγκυμοσυνης μεσα στις 10ημερες δ το περιμενα τοσο γρηγορα γτ μολις ειχα γυρισει απο το νοσοκ ειχα χασει μονο τα 4 κ λεω α καλα εχω μελλον αλλα τελικα λανε ολα δοξα τον θεο.με τον θηλασμο τα ιδια ...το παλευω με το ενα στηθος απο το αλλο κανω αρμεξη κ το πινει απο μπουκαλι κ συμπληρωμα φυσικα γτ οσο μεγαλωνει δ της φτανει το δικο μου.σκεφτομαι μολις σαραντισω να παρω το χαπι κ να σταματησω τον θηλασμο δ θελω αλλα μαλλον δ γινεται αλλιως.συν οτι νιωθω πως ταλαιπωριομαστε κ οι 2 δεν χορταινει με το δικο μου και ειμαι με το στηθος ολη μερα εξω.δ ξερω.....

Η αρχη ειναο πολυ δυσκολη και ειναι ακριβως οπως το περιγραφεις, σαν αρμεξη!! Και η ψυχολογια το 40ημερο ειναι πολυ περιεργη, εγω ολο εκλαιγα. 

Να κανεις αυτο που νιωθεις! Το πιο σημαντικο ειναι να νιωθει η μαμα καλα - δεν αξιζει να ταλαιπωρειται κανεις απ τους δυο σας. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σουζουκακι ζουζουνακι υγεια να εχουμε... σημασια εχει να τρωει το παιδι... απαξ και τρωει θα αναπτυχθει το ιδιο καλα με μητρικο η ξενο... δεν καθοριζει το γαλα αν εισαι καλη μανουλα οποτε προσπαθησε να καταπολεμησεις την καταθλιψη και να κανεις ενα υγιες προγραμμα και για τους δυο σας μην πω 3 σας και τον αντρα σου.. η αγαπη και η ανατροφή του θα σε καθορισουν ως μανουλα... οποτε  κανε οτι μπορεις κανε οτι θελει η καρδια σου αλλα βαλε ορια.... δεν θελουμε να στεναχωριεσαι.. θελουμε μια χατοτμενη μαμα με αντοχες να χαρει την μητροτητα...

Υγ:Στο 1ο μου παιδακι ξεκινησα αποκλειστικο και ούρλιαζε δεν χορταινε.. αποτελεσμα παιδι να κλαιει κ εγω στα όρια  επιλοχειας.. στις 40 εδωσα συμπληρωμα...

Στο 2ο ειπα θα κανω αντλησεις να βλέπω τι τρωει και θα δινω κ συμπληρωμα.. αποτελεσμα παιδακι χαρουμενο μαμα παλι πτωμα... θα σταματουσα αλλα επειδη εχω υπομονη ακομα το τρεναρω..για πολλους λογους.. κανει κακα με το δικο μου ενω με το αλλο οταν ειχα πυρετο δεν εκανε 2 μερες.. το ξενο.μας εχει 20ευρω ασυμφορο για ενα μισθο... 

Στο 3ο πρωτα ο Θεος αμα δωσει... θα δωσω μονο ξενο.. για να ειναι παιδακι και μαμα χαρούμενη και η υπολοιπη οικογενεια γτ χανω χρόνο  και ενεργεια  στις αντλησεις και δεν βρισκω ποιοτικο χρονο για το.μεγαλο μου γιο... προτιμω να τρωει ξενο το 3ο.μου παιδι και να δινω αγαπη στα παιδια μου... παρα να σκεφτομαι τον υπνο τις αντλησεις κοκ... ελπιζω να δουλεύω  κιολας για να παρεχουμε την σκονουλα!!!

Ο θηλασμος ειναι πολυ  δυσκολος και πολυ διαφορετικος για καθε μαμα.. σε αλλες τρεχει το γαλα σε αλλες οχι... αλλα παιδια ειναι ησυχα αλλα οχι... αλλα τρωνε λιγο συνηθως τα κοριτσακια και αλλα συνηθως τα αγορακια και ιδιως τα μπαμπατσικα ουρλιαζουν... κοκ... δεν θα σκασουμε το παν ειναι να τρωει το παιδι...

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Klegeo said:

Καλημερα στις αγωνιζομενες μανουλες! Ξυπνησατε? :)

Να ρωτησω δινει καποια μονο ξενο γαλα? 

Πανω κατω ποσο να ναι το μηνιαιο κοστος του γαλακτος? 

 

Εξαρταται το γαλα που δινεις...

υπαρχουν γαλατα με 10 ευρω, με 15, με 20...


D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, enjoy είπε:

Σουζουκακι ζουζουνακι υγεια να εχουμε... σημασια εχει να τρωει το παιδι... απαξ και τρωει θα αναπτυχθει το ιδιο καλα με μητρικο η ξενο... δεν καθοριζει το γαλα αν εισαι καλη μανουλα οποτε προσπαθησε να καταπολεμησεις την καταθλιψη και να κανεις ενα υγιες προγραμμα και για τους δυο σας μην πω 3 σας και τον αντρα σου.. η αγαπη και η ανατροφή του θα σε καθορισουν ως μανουλα... οποτε  κανε οτι μπορεις κανε οτι θελει η καρδια σου αλλα βαλε ορια.... δεν θελουμε να στεναχωριεσαι.. θελουμε μια χατοτμενη μαμα με αντοχες να χαρει την μητροτητα...

Υγ:Στο 1ο μου παιδακι ξεκινησα αποκλειστικο και ούρλιαζε δεν χορταινε.. αποτελεσμα παιδι να κλαιει κ εγω στα όρια  επιλοχειας.. στις 40 εδωσα συμπληρωμα...

Στο 2ο ειπα θα κανω αντλησεις να βλέπω τι τρωει και θα δινω κ συμπληρωμα.. αποτελεσμα παιδακι χαρουμενο μαμα παλι πτωμα... θα σταματουσα αλλα επειδη εχω υπομονη ακομα το τρεναρω..για πολλους λογους.. κανει κακα με το δικο μου ενω με το αλλο οταν ειχα πυρετο δεν εκανε 2 μερες.. το ξενο.μας εχει 20ευρω ασυμφορο για ενα μισθο... 

Στο 3ο πρωτα ο Θεος αμα δωσει... θα δωσω μονο ξενο.. για να ειναι παιδακι και μαμα χαρούμενη και η υπολοιπη οικογενεια γτ χανω χρόνο  και ενεργεια  στις αντλησεις και δεν βρισκω ποιοτικο χρονο για το.μεγαλο μου γιο... προτιμω να τρωει ξενο το 3ο.μου παιδι και να δινω αγαπη στα παιδια μου... παρα να σκεφτομαι τον υπνο τις αντλησεις κοκ... ελπιζω να δουλεύω  κιολας για να παρεχουμε την σκονουλα!!!

Ο θηλασμος ειναι πολυ  δυσκολος και πολυ διαφορετικος για καθε μαμα.. σε αλλες τρεχει το γαλα σε αλλες οχι... αλλα παιδια ειναι ησυχα αλλα οχι... αλλα τρωνε λιγο συνηθως τα κοριτσακια και αλλα συνηθως τα αγορακια και ιδιως τα μπαμπατσικα ουρλιαζουν... κοκ... δεν θα σκασουμε το παν ειναι να τρωει το παιδι...

Να σαι καλα κοριτσι για το support ετσι οπως τα λες ειναι αν ζοριζομαστε πρεπει να αλλαζουμε το πλανο δ γινεται αν πιεζομαστε μονο κακα αποτελεσματα θα ερθουν.εχω πιασει τον ευατο μου να μην θελω να θηλασω μεσα στην ημερα δ εχω την ιδια σπιθα που ειχα τις πρωτες μερες ισως  γτ ξερω οτι δεν την χορταινω...δ ξερω .τι να πω....παντως σιγουρα θα κοιταξω κ εμενα γτ κ η ψυχολογια μου ειναι ευαλωτη κ ειμαι κ επιρρεπης σε καταθλιψουλες εγω οποτε πρεπει  να μαι καλα.

1 ώρα πρίν, Klegeo είπε:

Καλημερα στις αγωνιζομενες μανουλες! Ξυπνησατε? :)

Να ρωτησω δινει καποια μονο ξενο γαλα? 

Πανω κατω ποσο να ναι το μηνιαιο κοστος του γαλακτος? 

 

Καλησπερα.εγω το συμπληρωμα που της δινω το humana εχει 17.90 αλλα .με μια εκπτωση το πηρα στα 15 την μια φορα κ ειναι 400g αναλογα ποσο τρωει .εμενα αρχισε κ τρωει παραπανω ml δ ξερω ακομα ποσο θα κρατησει πιστευω κανα 10ημερο max.δεν δινω μονο ξενο ακομα τρωει κ απο εμενα αλλα επειδη δ χορταινει μια η αλλη ερχεται...αντε να γλιτωνω 2 μεζουρες.εγω το βλεπω να σας πω την αληθεια οτι οκ ειναι ενα εξοδο αλλα δ ειναι μονιμο κανουμε υπομονη για ενα 4 μηνο 5μηνο μετα μπαινουν κ αλλες τροφες κ το γαλα ειναι πιο λιγο αρα θα κραταει περισσοτερο καιρο.ααααα επισης δ το εχω ψαξει ακομα το ειχα δει σε διαφημιση μπορεις να παραγγειλεις κ απο ιντερνετ  ειχα δει μια προσφορα..τωρα ποτε θα τα λαβεις με τον κορονοιο κ ολες τις καθυστερησεις αγνωστο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Πινακάκι για τις μανούλες Ιανουαρίου 2021 :wub:

 

@Marian91                αγοράκι -- ΠΗΤ 08/01 -- Νοσοκομείο Διαβαλκανικό, Θεσσαλονίκη ♡ γεννήθηκε 15/12!!!!!!!!!!!!!

@Opheliav                ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 09/01 -- (Κλινική δεν έχει αποφασιστεί ακόμη) Θεσσαλονίκη ♡ γεννηθηκε 10/01!!!!!!!!!!!!!!!!

@enjoy                      αγοράκι -- ΠΗΤ 11/01 -- Δημόσιο Νοσοκομείο, Θεσσαλονίκη ♡ γεννήθηκε 9/1!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

@Klegeo                    αγοράκι -- ΠΗΤ 11/01 --  ♡ γεννήθηκε 06/01!!!!!!!!!!!!!!!

@Marialena123         αγοράκι -- ΠΗΤ 17/01 -- Κλινική Μητέρα, Αττική ♡

@myrina                    αγοράκι -- ΠΗΤ 18/01 -- Νοσοκομείο Βενιζέλειο, Κρήτη ♡ γεννήθηκε 9/1!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 @Dhmh4                ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 19/01 -- Νοσοκομείο Διδυμότειχου, Διδυμότειχο ♡ γεννήθηκε 13/1!!!!!!!!!!!!!?

@Suzukaki                ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 20/01 -- Κλινική Γαία, Αττική ♡ γεννήθηκε 22/1!!!!!!!!!!

@Mikri Ollandeza      αγοράκι -- ΠΗΤ 20/01 -- Κλινική Jeroen Bosch, Ολλανδία ♡ γεννήθηκε 24/1!!!!!!!!!!!!!!!!!

@Maria mariaa          αγοράκι -- ΠΗΤ 20/01 -- (Κλινική δεν έχει αποφασιστεί ακόμη) Αττική ♡γεννηθηκε 13/01!!!!!!!!!!!!!!!

@Roula2021              αγοράκι -- ΠΗΤ 22/01 -- Αμερικη♡ γεννήθηκε 15/1!!!!!!

@Angelvas                ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 24/01 -- Κλινική Γαία, Αττική ♡γεννηθηκε 31/1!!!!!!!!!!!!!!!!

@dpilo                        αγοράκι -- ΠΗΤ 24/01 -- Κλινικη Μητέρα, Αττική ♡ γεννηθηκε 25/01!!!!!!!!!!!!!!!!!

@Bellitsa!                 ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 26/01 -- Αγγλία ♡ γεννήθηκε 08/01!!!!!!!!!!!!!!!!

@Lottaki                   ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 27/01 -- Κλινική Μητέρα, Αττική ♡ γεννήθηκε 27/01!!!!!!!!!!!!!!!!

@butterfly1986        ♡ αγοράκι -- ΠΗΤ 28/01 -- Κλινική Λητώ , Αττική ♡ γεννήθηκε 20/1!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

@Fotini82                ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 28/01 -- Κλινική Ρέα, Αττική ♡ γεννήθηκε 21/1!!!!!!!!!!!!

@vivi24                     αγοράκι -- ΠΗΤ 28/01 -- Κλινική Ήρα, Κόρινθος ♡ γεννήθηκε 28/01!!!!!!!!!!!!!!!!

@Τουτουνι               ♡ κοριτσάκι   αγοράκι - ΠΗΤ 29/01 -- Κλινική Μητέρα,Αττικη ♡ γεννήθηκαν και τα διδυμακια 5/1!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

@KwnKwn10        ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 30/01 -- Νοσοκομείο Αγίου Νικολάου Κρήτης ♡ γεννήθηκε 29/1!!!!!!!!!!!!!!!

 

Σύνολο Μανούλες - 20

Σύνολο Αντράκια - 12

Σύνολο Πριγκίπισσες -9

  • Μου αρέσει 4

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κοριτσάκια!! Εύχομαι να σας βρίσκω καλά. Σόρρυ που εχω μέρες να γράψω αλλά καταλάβαινετε....πως τα περνατε;

@enjoy σε ευχαριστώ για την έννοια σου. Οντως το ξεκινήσαμε έτσι κ ειδικά ο σύζυγος κ μετα το υιοθέτησα κ γω. Δίνουμε λιγο λιγο γαλα, ρευεται κ ξανα....οπότε δεν έχουμε ατυχήματα. Αντε λιγο κάποιες φορές Αλλά καμία σχέση με πριν.

Τα ψυχολογικά σας πως είναι κοριτσάκια; εγω εχω αρκετη ευσυγκινισια ακόμα. Κ δεν ειμαι τέτοιος άνθρωπος πωπω τι εχωπάθει  χαχαχαχα

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! 

Όλες κάπως έτσι είμαστε! Η μπέμπα μου σφίγγεται και πονάει από τα διάφορα πονακια που έχει και έχει μάθει να κοιμαται πάνω μου! Την ηρεμεί αυτό και εγώ δεν θέλω να την βλέπω να υποφέρει! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το μου αρέσει γιατί θα ήθελα να υπάρχει συμπασχω αλλά δεν το έχουμε σε επιλογή. 

Κ εμείς κάπως έτσι...Κ κλάμα εννοειται μες το πρόγραμμα της μαμάς :-| . Θα περάσει κ αυτο...να είμαστε εδώ να τα λέμε γιατί νιώθουμε ότι δεν μας καταλαβαίνει κανεις κάποιες στιγμές οπότε χρειάζεται να τα βγάζουμε.

 

  • Μου αρέσει 1

Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...