Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα σε όλες! Θα χρειαστώ την βοήθεια από κοπέλες που έχουν προχωρήσει με δωρεά ωαριων στην Θεσσαλονίκη. Χρειάζομαι πληροφορίες (σε προσωπικο μήνυμα αν είναι εύκολο καθώς δεν ξέρω αν επιτρεπεται η δημόσια αναφορά)για γιατρούς και κέντρα καθώς δεν γνωρίζω καθόλου.Επίσης ο γιατρός είναι προτιμότερο να είναι του κέντρου η εξωτερικός συνεργάτης;ευχαριστώ πολύ και ευχομαι σε όλες ότι καλυτερο! 

Μανούλες Ιανουάριος 2021!!!!


Recommended Posts

Just now, enjoy είπε:

Girls κλεισατε γυναικολογο ραντεβου?? Δεν εχω καθολου ορεξη να παω... μρτα τις 20 πρεπει να βαλω αλλα πρεπει να κλεισω νωριτερα

Εγω εκλεισα στις 40 μερες βγαινει νομιζω. 4 μαρτη παω

3 ώρες πρίν, Lottaki είπε:

Καλησπέρα κοριτσάκια!! Εύχομαι να σας βρίσκω καλά. Σόρρυ που εχω μέρες να γράψω αλλά καταλάβαινετε....πως τα περνατε;

@enjoy σε ευχαριστώ για την έννοια σου. Οντως το ξεκινήσαμε έτσι κ ειδικά ο σύζυγος κ μετα το υιοθέτησα κ γω. Δίνουμε λιγο λιγο γαλα, ρευεται κ ξανα....οπότε δεν έχουμε ατυχήματα. Αντε λιγο κάποιες φορές Αλλά καμία σχέση με πριν.

Τα ψυχολογικά σας πως είναι κοριτσάκια; εγω εχω αρκετη ευσυγκινισια ακόμα. Κ δεν ειμαι τέτοιος άνθρωπος πωπω τι εχωπάθει  χαχαχαχα

Ετσι ετσι κ εγω με τις  ωρες μου.εχω ακομα την μαμα εδω παρεα μολις φυγει δ ξερω πως θα ειμαι.δεν βοηθαει κ αυτη η γενικη κατασταση με τον κορονοιο με την βαρυχειμωνια  μια γενικη καταθλιψη μια μιζερια.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εμένα μου είπε μετα την πρώτη περίοδο να παω. Που Βέβαια οσο θηλαζω θα καθυστερήσει ...μάλλον...χαχα! Ποτε δε ξέρεις! Τώρα μου έχει δώσει οδηγίες κ οτι θελω τον παίρνω εννοείται .

Εσείς με το φυσιολογικό μπορεί να θέλει να δει αλλά απο κάτω.....

  • Ευχαριστώ 1

Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Suzukaki είπε:

Εγω εκλεισα στις 40 μερες βγαινει νομιζω. 4 μαρτη παω

Ετσι ετσι κ εγω με τις  ωρες μου.εχω ακομα την μαμα εδω παρεα μολις φυγει δ ξερω πως θα ειμαι.δεν βοηθαει κ αυτη η γενικη κατασταση με τον κορονοιο με την βαρυχειμωνια  μια γενικη καταθλιψη μια μιζερια.

Εγω το πηρα αποφαση οτι τα βραδυα δεν θα κοιμαμαι και προσπαθω να κοιμηθω μεσα στην μερα ενδιαμεσα  κάποιες ωριτσες διασπαρτες... μην φανταστειτε 2-3 συνολο γ να βγαινει η νυχτια... και ετσι ηρεμησα... μολις εφτιαξα καφε να φανταστειτε... του τρελου 

Link to comment
Share on other sites

Του τρελού δε λες τπτ! Τραγουδάω ολο το ρεπερτόριο που έχει να κάνει με τρελα.... 

Εσείς που έχετε κ αλλα παιδάκια πραγματικά μπραβο σας!

Μέχρι πότε έχουμε ξενύχτια; λέω εγω τώρα...... 

  • Μου αρέσει 2

Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, enjoy είπε:

Εγω το πηρα αποφαση οτι τα βραδυα δεν θα κοιμαμαι και προσπαθω να κοιμηθω μεσα στην μερα ενδιαμεσα  κάποιες ωριτσες διασπαρτες... μην φανταστειτε 2-3 συνολο γ να βγαινει η νυχτια... και ετσι ηρεμησα... μολις εφτιαξα καφε να φανταστειτε... του τρελου 

Εμενα μ πεφτει βαρυ να το αποδεχτω  ξαπλωνω και προσποιουμαι οτι θα κοιμηθω..χαχαχα

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα σας!! Εγω ξυπναω καθε τρεις ωρες τη νυχτα,  εκτος κ αν εχει πονακια ο γλυκος μου.. Την Πεμπτη εχω ραντεβου με τον γιατρο για να με δει.. Εκτος αν εχει χιονισει πολυ εδω κ αποκλειστω:roll:

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, enjoy είπε:

Girls κλεισατε γυναικολογο ραντεβου?? Δεν εχω καθολου ορεξη να παω... μρτα τις 20 πρεπει να βαλω αλλα πρεπει να κλεισω νωριτερα

Καλημέρα! Κι εμένα ο γιατρός στις 40 μέρες μου είπε να πάω να δει αν εχει επανέλθει η μήτρα.

Καλα για τα ξενύχτια δεν το συζητώ. Ο μπεμπουλης τρώει κάθε δύο ώρες....


wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια και να σας ζήσουν τα μωράκια!! Είμαι από μανούλες Μαρτίου αλλά γενναω την εβδομάδα που έρχεται. Επειδή σας παρακολουθώ για το θηλασμό θα ήθελα να ρωτήσω αν συνεχίζετε τις βιταμίνες που παίρνατε και στην εγκυμοσύνη. (σιδηρο, ασβεστιο, βιταμίνη d) επίσης διάβασα και ένα σκεύασμα από vitabiotics το pregnacare breast feeding και έχει πολύ καλές κριτικές. Το παίρνει καποια;;; τσάι θηλασμού;; μπύρα χωρίς αλκοόλ;; 

Ευχαριστώ πολύ!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, valentina23 είπε:

Καλημέρα κορίτσια και να σας ζήσουν τα μωράκια!! Είμαι από μανούλες Μαρτίου αλλά γενναω την εβδομάδα που έρχεται. Επειδή σας παρακολουθώ για το θηλασμό θα ήθελα να ρωτήσω αν συνεχίζετε τις βιταμίνες που παίρνατε και στην εγκυμοσύνη. (σιδηρο, ασβεστιο, βιταμίνη d) επίσης διάβασα και ένα σκεύασμα από vitabiotics το pregnacare breast feeding και έχει πολύ καλές κριτικές. Το παίρνει καποια;;; τσάι θηλασμού;; μπύρα χωρίς αλκοόλ;; 

Ευχαριστώ πολύ!! 

Καλημερα!  Εγω οχι.. Δεν συνεχιζω.. Καλη λευτερια!! 

Να ρωτησω αν χρησιμοποιειτε πιπιλες κ αν θηλαζετε ταυτοχρονα?? 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Klegeo είπε:

Καλημερα!  Εγω οχι.. Δεν συνεχιζω.. Καλη λευτερια!! 

Να ρωτησω αν χρησιμοποιειτε πιπιλες κ αν θηλαζετε ταυτοχρονα?? 

Εγώ χρησιμοποιώ πιπίλα κ θηλαζω. Κρατήθηκα στην αρχή να μην δώσω αλλά κάπου στις 15 μέρες υπέκυψα κι έδωσα.

Just now, valentina23 είπε:

Καλημέρα κορίτσια και να σας ζήσουν τα μωράκια!! Είμαι από μανούλες Μαρτίου αλλά γενναω την εβδομάδα που έρχεται. Επειδή σας παρακολουθώ για το θηλασμό θα ήθελα να ρωτήσω αν συνεχίζετε τις βιταμίνες που παίρνατε και στην εγκυμοσύνη. (σιδηρο, ασβεστιο, βιταμίνη d) επίσης διάβασα και ένα σκεύασμα από vitabiotics το pregnacare breast feeding και έχει πολύ καλές κριτικές. Το παίρνει καποια;;; τσάι θηλασμού;; μπύρα χωρίς αλκοόλ;; 

Ευχαριστώ πολύ!! 

Εμένα μου είπε ο γιατρός εφόσον θηλάζω να συνεχίσω για ένα εξάμηνο να πίνω κάθε μέρα δύο ασβεστια,δύο σιδηρους κ μια φορά τη βδομάδα μια βιταμίνη d. Με το καλό να έρθει το μωράκι σου!

  • Μου αρέσει 1

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, valentina23 είπε:

Καλημέρα κορίτσια και να σας ζήσουν τα μωράκια!! Είμαι από μανούλες Μαρτίου αλλά γενναω την εβδομάδα που έρχεται. Επειδή σας παρακολουθώ για το θηλασμό θα ήθελα να ρωτήσω αν συνεχίζετε τις βιταμίνες που παίρνατε και στην εγκυμοσύνη. (σιδηρο, ασβεστιο, βιταμίνη d) επίσης διάβασα και ένα σκεύασμα από vitabiotics το pregnacare breast feeding και έχει πολύ καλές κριτικές. Το παίρνει καποια;;; τσάι θηλασμού;; μπύρα χωρίς αλκοόλ;; 

Ευχαριστώ πολύ!! 

Με το καλο το μωρο σου.εγω χρησιμοποιω κ πιπιλα την ιδια μαρκα με μπιμπερο γτ παιρνει κ συμπληρωμα.εγω συνεχιζω σιδηρο κ ασβεστιο με d.δ ξερω για τις βιταμινες που γραφεις αν κ κατι μ χε πει η μαια τωρα που το λες.πινω μαγια μπυρας σε χαπακι εγω τρωω κ σουπες και μπυρα χωρις αλκοολ παρολο αυτα δ εχω μεγαλη ροη θεωρω αλλα οκ δ παιζει ρολο.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, butterfly1986 είπε:

Εγώ χρησιμοποιώ πιπίλα κ θηλαζω. Κρατήθηκα στην αρχή να μην δώσω αλλά κάπου στις 15 μέρες υπέκυψα κι έδωσα.

Εμένα μου είπε ο γιατρός εφόσον θηλάζω να συνεχίσω για ένα εξάμηνο να πίνω κάθε μέρα δύο ασβεστια,δύο σιδηρους κ μια φορά τη βδομάδα μια βιταμίνη d. Με το καλό να έρθει το μωράκι σου!

Κ δεν εχει παθει σύγχυση θηλων? 

Link to comment
Share on other sites

Εμενα με ειπε σιδηρο για 40μερες τα αλλα μ τα εκοψε...

Χαπακια μαγιας... μπυρα και τα λοιπα λενε βοηθάνε...

Κλεγεο εγω που δινω διαφορες θηλες και θηλαζω ποτε ποτε.. και δεν ηθελε μονο την πιπιλα πριν βδομαδες....

Χθες παρατήρησα 

Πλεον παιρνει πιπιλα..

Στηθος ψαχνει αλλα ρουφαει λιγο και μετα κλαει... πλεον βαριεται μαλλον να θηλασει......

Και 3ον ισως αρχισε να καταλαβαινει τις γευσεις... μου αρνηται το ξενο καποιες φορες και παλευουμε να το δώσουμε .. ενω οταν τ δινω μητρικο στο μπουκαλι  ποτε δεν κανει ναζια....

Μιας φιλης μου ειχε αλλαξει ολες τις.μαρκες γαλακτος και μονο μητρικο επινε... και ολη μερα να μην ετρωγε ξενο δεν επαιρνε... ελπιζω να μην  εχουμε τετοια... και δανειζοταν μητρικο... :mellow:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τις απαντήσεις!! Αν και έχω θηλάσει και το πρώτο μου παιδι έχουν περάσει 12 χρόνια και δεν θυμάμαι και πολλά. Τότε βέβαια ήμουν τελικά ανιδεη και αμαθης. Τώρα έχω δει βιντεακια, ενημερώνομαι και έχω εξοπλιστεί με όλα τα απαραίτητα του θηλασμού, στο πρώτο ξεκίνησα το θηλασμό με ψευδοθηλες γιατί είναι επίπεδες οι θηλες μου.. Τώρα ναι μεν πήρα αλλά θα της αποφύγω. Έχω πάρει κοχύλια που λένε ότι βοηθάνε και την purelan αν τυχόν πληγωθουν. Και θήλαστρο αν χρειαστεί.. Πιπίλα πήρα μια της chicco όλο σιλικόνη για να υπάρχει αλλά δεν θέλω να τη χρησιμοποιήσω μόνο αν πω δεν πάει άλλο. Είμαι προετοιμασμενη θεωρώ αλλά αν δεν τα καταφέρω δεν θα σκάσω κιόλας. Εγώ πάντως θα το προσπαθήσω και θα κάνω το παν αλλά σε περίπτωση που δεν θα είναι εφικτό θα δώσω και συμπλήρωμα, και πιπίλα. 

πρίν από 51 λεπτά , Klegeo είπε:

Καλημερα!  Εγω οχι.. Δεν συνεχιζω.. Καλη λευτερια!! 

Να ρωτησω αν χρησιμοποιειτε πιπιλες κ αν θηλαζετε ταυτοχρονα?? 

Υπαρχουν μωρά που παίρνουν και πιπίλα και θηλάζουν και άλλα που δεν την θέλουν καθόλου η παθαίνουν συγχηση. Απ ότι κατάλαβα ανάλογα με το μωράκι αλλά καλό είναι να μην του δώσεις εκτός αν φτάσεις στο αμήν! Υπάρχουν πιπιλες που μοιάζουν με τη θηλή της μαμάς όπως και μπιμπερό 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , Klegeo είπε:

Κ δεν εχει παθει σύγχυση θηλων? 

Όχι καθόλου! Την πιπίλα δεν πολυθελει! Όταν τη δίνω ανοίγει διάπλατα το στόμα λες κ περιμένει στήθος αλλά τον βοηθάει να ηρεμήσει λίγο ειδικά το απόγευμα που έχει  συνήθως πολύ γκρίνια.


wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...