Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Eflenew είπε:

      Δε ξερει γιατι παιρνω αρνητικες ή χαμηλές δεδομένου οτι αυτη και 2 προηγουμενες ειναι με δανεικα και με αριστο ενδονητριο. Εχω κάνει έλεγχο μικροβιώματος και θεραπεια, υστεροσκοπησείς, εχω κάνει όλες τις εξετάσεις σε αιματολόγο, εχω ελέγξει θρομβοφιλία, εχουμε ελέγξει ορμόνες, έχουμε ελέγξει σπέρμα (οξειδωτικό στρες & καλλιέργεια για μικρόβιο). Δευτέρα....θα φανεί...ουφ!

      Άρα κάτι σαν ανεξήγητη υπογονιμότητα όπως το περιγράφεις.Ελπιζω αυτή τη φορά να είσαι έγκυος,να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη και να αφήσεις πίσω σου όλη την ταλαιπωρία που πέρασες ❤️

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Paris.33 είπε:

Να ξεκινησεις να διαβάζεις καποιο βιβλιο!! Θα ξεφευγει το μυαλο σου! Μην βασανιζεσαι αδικα!! Κ εγω σπιτι ολη μερα κ χωρις δουλειά πλέον, σκέφτομαι να το ριξω στο κεντημα πλεξιμο :P

Αχ κορίτσια μου επειδή είμαι σπίτι απ' την αρχή μιας και δεν δούλευα...να σας πω...πόσες σειρές να δεις, πόσα βιβλία να διαβάσεις, πόσες ώρες να μιλήσεις στο τηλέφωνο...όταν έχεις το άγχος σου η ώρα δεν περναει... Που θα πάει όμως θα περάσει ...δεν είναι στο χέρι της!!!

Just now, Eirini10 είπε:

Σίγουρα ηρέμησα αρκετά!! Αν ελλειπε και αυτό το παλιό αίμα θα ήταν όλα τέλεια!!❤❤

Το παλιό αίμα δεν μας πειράζει... Θα δεις σε λίγο θα εξαφανιστεί!!!

  • Μου αρέσει 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 είπε:

Κορίτσια μου, κ εμεις πρωινο υπερηχο σήμερα, ολα υπο ελεγχο κ το αιματωματακι εξαφανίστηκε! Ραντεβού σε 2 εβδομάδες παλι! Καλη επιτυχία σε ολα τα κορίτσια που εχουν υπερηχο αυτες τις μερες! Μονο ευχαριστα να έχουμε :x Αντε να πλησιάζει η αυχενικη να ηρεμησουμε!! 

Μπράβο κορίτσι μου!!! Τέλεια τα νέα σου!!!

  • Ευχαριστώ 1

1jUcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

χαχ; θελω vα σου πω οταv με το καλο ερθει το μωρο θα αvαπολεις αυτες τις ωρες που δεv ειχες τιποτα vα καvεις χα χα . Παρε καvεvα παζλ vα φτιαχvεις ξεχvιεσαι. 

Μακάρι!7 χρόνια το περιμένω!!!

Just now, Papaki@ είπε:

Καλησπέρα κοριτσάκια μου! εγώ πήρα την παλιά μου γυναικολόγο να κλείσουμε ραντεβού σε 2 εβδομάδες όπως μου είπε ο γιατρός της εξωσωματικής και μου είπε να πάω την παρασκευή να με δει και να μου γράψει και εξετάσεις, να σας πω χάρηκα λίγο θα τα δούμε πάλι την παρασκευή να δούμε πως πάνε τα φασολάκια μας!! αλήθεια τι σας γράψανε εσάς κορίτσια? τι να περιμένω? 

Εμενα ετσι μου ειχε κλείσει σε 1 βδομαδα ακριβώς η γιατρός μου,με ειχε ρωτησει ποτε εκανα τον τελευταίο υπερηχο με τον εξωσωματικο και μου ειχε πει οτι δεν επιτρέπεται νωρίτερα υπέρηχος.Επίσης,δεν έβαλε να ακούσουμε καρδούλα,μόνο την είδαμε να παλλεται διοτι οπως μου ειπε δεν κανει καλο στο μωρο πολυ συχνα,το αναστατωνει.

Αρα στοπ με το γιατρο της εξωσωματικης ε?Ποσο είσαι τωρα?Για φαρμακα τι σου ειπε?


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Papaki@ είπε:

Καλησπέρα κοριτσάκια μου! εγώ πήρα την παλιά μου γυναικολόγο να κλείσουμε ραντεβού σε 2 εβδομάδες όπως μου είπε ο γιατρός της εξωσωματικής και μου είπε να πάω την παρασκευή να με δει και να μου γράψει και εξετάσεις, να σας πω χάρηκα λίγο θα τα δούμε πάλι την παρασκευή να δούμε πως πάνε τα φασολάκια μας!! αλήθεια τι σας γράψανε εσάς κορίτσια? τι να περιμένω? 

Καλησπέρα!! Λοιπόν εμένα μου έγραψε:

Γενική αίματος 

Σίδηρος όρου

Τεστ δρεπανωσεως 

Ομάδα αίματος

Προσδιορισμός σακχάρου αίματος

Ηλεκροφορηση αιμοσφαιρίνης 

Γενική ούρων 

Φερριτινη 

TSH

TOXOPLASMA 

Κυτταρομεγαλοιο

Αντισώμα ερυθρας   

Προγεννητικος γονιδιακός έλεγχος για κυστικη ινωση

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια μου καλησπέρα! Έχουμε δει ότι ο κάθε γιατρός λέει τα δικά του... Θα σας πω τι μου είπε εμένα για τα σερβιετακια. Να τα αποφεύγω όσο το δυνατόν περισσότερο γιατί κρατανε όλη την υγρασία πάνω μας, ακόμα και συχνά να αλλάζεις δεν αναπνέει καλά η περιοχή, οπότε προδιαθέτουν σε διάφορες λοιμώξεις. Να αλλάζω πολλές φορές εσώρουχο...όσες χρειάζεται...( Κάποιες μέρες έχει τύχει να αλλάξω και 6-7 φορές). Εννοείται τα εσώρουχα βαμβακερά και καλά πατημένα με το σίδερο. Το σερβιετακι αν χρειαστεί να πάω κάπου μια φορά οκ αλλά μέχρι εκεί.

  • Μου αρέσει 1

1jUcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, @ngelina81 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα! Έχουμε δει ότι ο κάθε γιατρός λέει τα δικά του... Θα σας πω τι μου είπε εμένα για τα σερβιετακια. Να τα αποφεύγω όσο το δυνατόν περισσότερο γιατί κρατανε όλη την υγρασία πάνω μας, ακόμα και συχνά να αλλάζεις δεν αναπνέει καλά η περιοχή, οπότε προδιαθέτουν σε διάφορες λοιμώξεις. Να αλλάζω πολλές φορές εσώρουχο...όσες χρειάζεται...( Κάποιες μέρες έχει τύχει να αλλάξω και 6-7 φορές). Εννοείται τα εσώρουχα βαμβακερά και καλά πατημένα με το σίδερο. Το σερβιετακι αν χρειαστεί να πάω κάπου μια φορά οκ αλλά μέχρι εκεί.

Νομιζω αυτο που περιγραφεις ειναι ο γενικος κανονας για τα σερβιετακια.Δεν ειναι καθολου υγιεινα για πολλες μερες.Επισης,πολυ συχνα προκαλουν ερεθισμο στην περιοχη.Εγω αλλαζω συνεχως βαμβακερα εσωρουχα,αφου τωρα λεω θελω να παω να αγορασω ακομα καμια δεκαρια!!!


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, @ngelina81 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα! Έχουμε δει ότι ο κάθε γιατρός λέει τα δικά του... Θα σας πω τι μου είπε εμένα για τα σερβιετακια. Να τα αποφεύγω όσο το δυνατόν περισσότερο γιατί κρατανε όλη την υγρασία πάνω μας, ακόμα και συχνά να αλλάζεις δεν αναπνέει καλά η περιοχή, οπότε προδιαθέτουν σε διάφορες λοιμώξεις. Να αλλάζω πολλές φορές εσώρουχο...όσες χρειάζεται...( Κάποιες μέρες έχει τύχει να αλλάξω και 6-7 φορές). Εννοείται τα εσώρουχα βαμβακερά και καλά πατημένα με το σίδερο. Το σερβιετακι αν χρειαστεί να πάω κάπου μια φορά οκ αλλά μέχρι εκεί.

Κι εγώ αυτό ακριβώς κάνω, αλλάζω αβέρτα εσώρουχα και σερβιετακι φοράω μόνο όταν βγαίνω έξω. Λέτε να τα έχουμε σε όλη τη διάρκεια η μόνο τώρα στην αρχή?? Χαμούλης, δεν προλαβαίνω τα πλυντήρια..!

  • Χαχα 1

MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eirini10 είπε:

Καλησπέρα!! Λοιπόν εμένα μου έγραψε:

Γενική αίματος 

Σίδηρος όρου

Τεστ δρεπανωσεως 

Ομάδα αίματος

Προσδιορισμός σακχάρου αίματος

Ηλεκροφορηση αιμοσφαιρίνης 

Γενική ούρων 

Φερριτινη 

TSH

TOXOPLASMA 

Κυτταρομεγαλοιο

Αντισώμα ερυθρας   

Προγεννητικος γονιδιακός έλεγχος για κυστικη ινωση

Να συμπληρώσω χωρίς παρεξήγηση... Καλλιέργεια ούρων μαζί με τη γενική. Αντισώματα ιλαράς, fT4 και λοιμώδη για όσες δεν τα έχουν κάνει ήδη...

Just now, @ngelina81 είπε:

Να συμπληρώσω χωρίς παρεξήγηση... Καλλιέργεια ούρων μαζί με τη γενική. Αντισώματα ιλαράς, fT4 και λοιμώδη για όσες δεν τα έχουν κάνει ήδη...

Έγραψα λοιμώδη, εννοώ τον ιολογικο έλεγχο. 

Just now, Joka είπε:

Νομιζω αυτο που περιγραφεις ειναι ο γενικος κανονας για τα σερβιετακια.Δεν ειναι καθολου υγιεινα για πολλες μερες.Επισης,πολυ συχνα προκαλουν ερεθισμο στην περιοχη.Εγω αλλαζω συνεχως βαμβακερα εσωρουχα,αφου τωρα λεω θελω να παω να αγορασω ακομα καμια δεκαρια!!!

Πάντα μου έλεγε ο άντρας μου ότι έχω πολλά βρακιά....ε τώρα το κατάλαβα... αλλάζω- αλλάζω και το συρτάρι είναι γεμάτο...μα ποσά εχω βρε κορίτσια... έλεος....χαχαχα!!!!

  • Χαχα 1

1jUcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope.2019 είπε:

Ασε κι εγω αν δεν βαλω σερβιετακι , θελω 3 εσωρουχα τη μερα. Ερχομαι στη δουλεια και γυρναω σπιτι με ενα εσωρουχο μουσκεμα.. Σκεφτομαι απο αυριο να κουβαλαω εσωρουχο δευτερο μαζι μου.

Και εγώ το ίδιο ακριβώς μούσκεμα το εσώρουχο αλλάζω πόσα τη μέρα.. 

Just now, Paris.33 είπε:

Κορίτσια μου, κ εμεις πρωινο υπερηχο σήμερα, ολα υπο ελεγχο κ το αιματωματακι εξαφανίστηκε! Ραντεβού σε 2 εβδομάδες παλι! Καλη επιτυχία σε ολα τα κορίτσια που εχουν υπερηχο αυτες τις μερες! Μονο ευχαριστα να έχουμε :x Αντε να πλησιάζει η αυχενικη να ηρεμησουμε!! 

Μπραβοοοοο...τελειααααα!!!!!!

Just now, Katzei1982 είπε:

Καλή επιτυχίααααα κορίτσι μου για σήμερα. Μην αγχώνεσαι όλα θα είναι τέλεια. Περιμένουμε τα νέα σου.. 

Καλή επιτυχίααααα αγαπάκι μου για αύριο.. Κατι μου λέει θα ναι δύο τα νινακια που θα δείτε και θα τρελαθείτε ❤️

Κορίτσια μου καλημέρα καλή εβδομαδα. Καλή επιτυχία σε όσα κορίτσια έχουν υπέρηχο αυτή την βδομάδα.. Περιμένουμε με αγωνία τα νέα σας... Πάμε γεράαααα να φάμε  το ατιμουτσικο το τριμηνο.. ❤️❤️❤️

Σε ευχαριστώ πολύ καρδούλα μου!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Balloo said:

Κι εγώ αυτό ακριβώς κάνω, αλλάζω αβέρτα εσώρουχα και σερβιετακι φοράω μόνο όταν βγαίνω έξω. Λέτε να τα έχουμε σε όλη τη διάρκεια η μόνο τώρα στην αρχή?? Χαμούλης, δεν προλαβαίνω τα πλυντήρια..!

Αυτό με τα πλυντήρια θα παραμείνει να ξέρεις και μετά ... φορμάκια να δεις σε τι ρυθμό θα πλένεις :) :) 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Επειδη λογω του οτι κάποιες μερες νιωθω χαλια και αναγκαζομαι να ειμαι κλεισμένη σπιτι.Αυτο ειναι το χειροτερο μου καλοκαιριατικο.Ε και σπιτι μονη πολλες ωρες και χαλια φρικαρω.Όλο σκεφτομαι μηπως εχει γινει κατι κακο και δεν το χω παρει ειδηση.

 

αχ σε καταλαβαίνω απόλυτα! κ μόλις αύριο πάω για πρώτο υπέρηχο. είμαι από την πέμπτη με αναγούλες κ σήμερα τα έβγαλα στην δουλειά δεν άντεξα. σπίτι να κάτσω παθαίνω πλήξη ,νιώθω ανήμπορη κ ακκαμάτρα. στην δουλειά όλοι κ όλα με εκνευρίζουν. έχω μόνιμη αηδία στο στόμα κ στο στομάχι κ έχω υιοθετήσει κ έκφραση ξινίλας. 

μια πρόταση να κάνω για έξοδο: το σάββατο πήγαμε θερινό με τον σύζυγο ήταν πολύ ωραία χωρίς πολύ πολύ κούραση. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Μακάρι!7 χρόνια το περιμένω!!!

Εμενα ετσι μου ειχε κλείσει σε 1 βδομαδα ακριβώς η γιατρός μου,με ειχε ρωτησει ποτε εκανα τον τελευταίο υπερηχο με τον εξωσωματικο και μου ειχε πει οτι δεν επιτρέπεται νωρίτερα υπέρηχος.Επίσης,δεν έβαλε να ακούσουμε καρδούλα,μόνο την είδαμε να παλλεται διοτι οπως μου ειπε δεν κανει καλο στο μωρο πολυ συχνα,το αναστατωνει.

Αρα στοπ με το γιατρο της εξωσωματικης ε?Ποσο είσαι τωρα?Για φαρμακα τι σου ειπε?

με ρωτησε ποτε ειχαμε τελευταιο υπερηχο της ειπα 2/7 πέμπτη και μου ειπε να παω παρασκευή αρα το έλαβε υπ'όψιν της! ναι μας αποχαιρέτησε ο γιατρος μας, τώρα ειμαι 8εβδ. και 2 ημερών ο γιατρος της εξωσωματικής μου ειπε θελει να παιρνω τα φαρμακα ως την 12η εβδομαδα εσυ πόσο εισαι κορίτσι μου?


2rxqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mighty είπε:

αχ σε καταλαβαίνω απόλυτα! κ μόλις αύριο πάω για πρώτο υπέρηχο. είμαι από την πέμπτη με αναγούλες κ σήμερα τα έβγαλα στην δουλειά δεν άντεξα. σπίτι να κάτσω παθαίνω πλήξη ,νιώθω ανήμπορη κ ακκαμάτρα. στην δουλειά όλοι κ όλα με εκνευρίζουν. έχω μόνιμη αηδία στο στόμα κ στο στομάχι κ έχω υιοθετήσει κ έκφραση ξινίλας. 

μια πρόταση να κάνω για έξοδο: το σάββατο πήγαμε θερινό με τον σύζυγο ήταν πολύ ωραία χωρίς πολύ πολύ κούραση. 

Πολύ ωραία ιδέα το θερινό...!!! Θα προσπαθήσω να πείσω τον δικό μου, αν και δεν το πολύ έχει με αυτά...

  • Μου αρέσει 1

1jUcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...