Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 13 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Να πω ότι δεν σε καταλαβαίνω; Σε καταλαβαίνω… παρε το χρόνο σου να ανακτήσεις δυνάμεις και ελπίδα! Εγω εκανα υστεροσκοπηση και βρέθηκε ήπια φλεγμονή και κατά τη φάση της διέγερσης (μακρύ πρωτόκολλο) πήρα ένα κοκτέιλ αντιβιώσεων για ένα μήνα. Σου πρότεινε κάποιο πρωτόκολλο; 
       

      Καλημέρα!!! Όχι δεν μιλήσαμε για τπτ άλλο...με το που είδε τις προηγούμενες προσπάθειες Μ είπε μόνο αυτό... υπάρχει περίπτωση να γίνει ζημιά με τη λαμπαροσκοπιση; Αυτό μόνο φοβάμαι μήπως πειράξουμε κάτι που δεν πρέπει....κ μετα από το χειρουργείο πως είναι η περίοδος μας; Κανονική; Η θέλει χρόνο να επανελθει;

      13 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Το ανέβασα κορίτσια. Clear blue έκανα τελικά! Νομίζω θετικό άχνη γραμμή βέβαια! Τι λέτε; Είχα κατουρήσει πριν μισή ώρα να το πω κ αυτό.. θα κάνω κ άλλο το πρωί 

      Συγχαρητήρια!!!! Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια 💗

      • Μου αρέσει 1

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Γεια σας και από εμένα κορίτσια ! 
Εγω έχω κλείσει αυχενική 5 Αυγούστου και τότε θα είμαι 12w6d. Ουσιαστικά θα τελειώνω την 13 εβδομάδα έτσι όπως τα μετράμε. Μου είπε ο γιατρός να κλείσω ή 3 ή 5 Αυγούστου και τότε το κανόνισα. Σε διαπιστευμένο έμβρυο λόγο με τον οποίο συνεργάζεται χρόνια και εμπιστεύεται. Σε αυτόν ειχα κάνει και τις μεγάλες εξετάσεις στην 1η εγκυμοσύνη. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Balloo είπε:

Στις 27/07!

Α οκ,οποτε καλά έκλεισα.Θα ειμαι η πρώτη που θα κανω δηλαδή?Πρωτα ο Θεος πάντα.Κι εσυ την επομενη 2η?Εχει κλεισει καμια άλλη κοπέλα πιο πριν?Αχ ναι,είναι αλλη μια κοπελα την ιδια μερα με μενα,πιο νωρις και στην ιδια γιατρο!! 

Εντωμεταξυ απο χθες κοριτσια υποφερω.Δε μπορω να φαω καθολου.Εφαγα λιγο κουλουρι το πρωι κι ακόμα να το χωνεψω.Φοβερη δυσπεψια,φουσκωμα και στομαχοπονος.Αφου ανησυχω...


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renaki80 είπε:

Εμένα να δεις!!! Οποτε πάω με αυτό που μετράει και ο γιατρός! Ας περνάνε καλά οι εβδομάδες και να πάνε όλα καλά Και ας είμαι οποία βδομάδα θέλετε :-P

 

Just now, Joka είπε:

Α οκ.Αυτη η διπλη μετρηση εβδομαδων μ εχει καταμπερδεψει βρε κορίτσια!!

Χαχαχαχα μα γιατί?? Να λέτε πόσο είστε τη συγκεκριμένη ημερομηνία (εβδομάδα + ημέρα) και όχι ποια εβδομάδα διανύεται, για να μη μπερδευεστε καθόλου 

Just now, Joka είπε:

Α οκ,οποτε καλά έκλεισα.Θα ειμαι η πρώτη που θα κανω δηλαδή?Πρωτα ο Θεος πάντα.Κι εσυ την επομενη 2η?Εχει κλεισει καμια άλλη κοπέλα πιο πριν?

Η πρώτη που θα μοιραστεί την εμπειρία της!! Αχ μου φαίνεται τοοοοσο μακρινή η ημερομηνία..!! Τουλάχιστον να έρθει η 13 να πάω για υπέρηχο να ηρεμήσω λιγάκι


MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Balloo είπε:

 

Χαχαχαχα μα γιατί?? Να λέτε πόσο είστε τη συγκεκριμένη ημερομηνία (εβδομάδα + ημέρα) και όχι ποια εβδομάδα διανύεται, για να μη μπερδευεστε καθόλου 

Η πρώτη που θα μοιραστεί την εμπειρία της!! Αχ μου φαίνεται τοοοοσο μακρινή η ημερομηνία..!! Τουλάχιστον να έρθει η 13 να πάω για υπέρηχο να ηρεμήσω λιγάκι

Δεν ξερεις ποσο σε νιωθω!Ειλικρινα εχω λυσσάξει και δεν ξέρω αν θ αντέξω να μην παω αυτή τη βδομάδα!!Νιωθω και μεγαλη δυσφορία απο χθες και ανησυχώ.


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Joka είπε:

Δεν ξερεις ποσο σε νιωθω!Ειλικρινα εχω λυσσάξει και δεν ξέρω αν θ αντέξω να μην παω αυτή τη βδομάδα!!Νιωθω και μεγαλη δυσφορία απο χθες και ανησυχώ.

Κι εγώ δεν είμαι στα καλύτερά μου σήμερα.. Εν τω μεταξύ, κάθε υπέρηχο τον έκανα Παρασκευή. Αυτή τη φορά η γραμματέας μου έκλεισε ραντεβού Δευτέρα και επειδή μου είπε μόνο ημερομηνία, δεν το κατάλαβα και το συνειδητοποίησα αργότερα. Οπότε αυτή τη φορά ο υπέρηχος πήγε 2 εβδομάδες ΣΥΝ 3 μέρες αργότερα. Του ματς.

  • Λυπημένη/-ος 1

MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια να σας ρωτήσω! Θέλω την γνώμη σας. Σε λιγες μέρες θα πάμε διακοπές, αλλά μου είπαν ότι έχει πολλά κουνούπια, βέβαια και που δεν έχει! Πάντα έβαζα crilen και ήμουν μια χαρά, βέβαια εάν κάποιο πέρναγε το τείχος αυτό έβαζα μετά αμμωνία! Άραγε τώρα με την εγκυμοσύνη επιτρέπονται αυτά τα χημικά ή περνάνε στο μωρό; Τι λύση άλλη υπάρχει, ξέρω για το ξύδι αλλά θα νιώθω σαν ξυδάτο χταποδάκι


KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renaki80 είπε:

Βρε κορίτσια να σας ρωτήσω! Θέλω την γνώμη σας. Σε λιγες μέρες θα πάμε διακοπές, αλλά μου είπαν ότι έχει πολλά κουνούπια, βέβαια και που δεν έχει! Πάντα έβαζα crilen και ήμουν μια χαρά, βέβαια εάν κάποιο πέρναγε το τείχος αυτό έβαζα μετά αμμωνία! Άραγε τώρα με την εγκυμοσύνη επιτρέπονται αυτά τα χημικά ή περνάνε στο μωρό; 

Γενικα απο οσο γνωριζω θελει μεγάλη προσοχη,  ειδικα στο α τριμηνο! Ακομη και στα απορρυπαντικα που εισπνεουμε! Βέβαια εφόσον υπάρχουν αντικουνουπικα για παιδακια κατι αντίστοιχο θα υπάρχει κ για εγκυους ή μπορεις να παρεις τα παιδικα

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Balloo είπε:

Κι εγώ δεν είμαι στα καλύτερά μου σήμερα.. Εν τω μεταξύ, κάθε υπέρηχο τον έκανα Παρασκευή. Αυτή τη φορά η γραμματέας μου έκλεισε ραντεβού Δευτέρα και επειδή μου είπε μόνο ημερομηνία, δεν το κατάλαβα και το συνειδητοποίησα αργότερα. Οπότε αυτή τη φορά ο υπέρηχος πήγε 2 εβδομάδες ΣΥΝ 3 μέρες αργότερα. Του ματς.

Aαααααχχχχ!Στο ίδιο ζουμί βράζουμε!!

  • Μου αρέσει 1

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Renaki80 είπε:

Βρε κορίτσια να σας ρωτήσω! Θέλω την γνώμη σας. Σε λιγες μέρες θα πάμε διακοπές, αλλά μου είπαν ότι έχει πολλά κουνούπια, βέβαια και που δεν έχει! Πάντα έβαζα crilen και ήμουν μια χαρά, βέβαια εάν κάποιο πέρναγε το τείχος αυτό έβαζα μετά αμμωνία! Άραγε τώρα με την εγκυμοσύνη επιτρέπονται αυτά τα χημικά ή περνάνε στο μωρό; Τι λύση άλλη υπάρχει, ξέρω για το ξύδι αλλά θα νιώθω σαν ξυδάτο χταποδάκι

Συμφωνώ με την @Paris.33 για το παιδικό. Γιατί δε κάνεις μια ερώτηση τη γιατρό σου για μεγαλύτερη σιγουριά? Μπορεί να μην επηρεάζουν καθόλου. @Τουτουνι μου κάποιες μέρες πονάει περισσότερο, κάποιες λιγότερο! Έχει ξεπρηστεί?


MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Κορίτσια σταμάτησε να με πονάει το στήθος μου....λέτε να ναι κάτι κακο??

Μη βάζεις τέτοια στο μυαλό σου...

Απλώς κάποιες μέρες σε «ενοχλεί» περισσότερο


urI6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Κορίτσια σταμάτησε να με πονάει το στήθος μου....λέτε να ναι κάτι κακο??

Αχ το ιδιο θεμα εχω κ εγω νυχτα μερα! Πριν 2 εβδομάδες που ειχα παει στον γιατρό την προηγούμενη μερα ειχε ξεπρηστει, παω για υπερηχο ολα καλα,  μετα απο 3 μερες τουμπανο! Τωρα εχω 3 μερες παλι μονο το βραδυ το νιωθω λιγακι πιο φουσκωμενο. Ειπα να μην τρελαθω κ δεν το σκέφτομαι, αυριο παω γιατρο και θα δειξει.. Νομίζω δεν ειναι αξιοπιστο μεσο το στηθος οτι ολα πανε κατ ευχην 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Nephelie είπε:

Για την αυχενικη λες;;; Μα αυτο θα πρεπε να το κανονισεις απο τωρα δε θα βρισκεις ραντεβου..απο 20 ιουλιου & μετα πρεπει να τη κανεις σιγουρα!! Εγω εχω ακομα ειμαι 20 μερες μετα την ετ !! υπερηχο πρωτο θα κανω 13/7 που θα ειμαι ακριβως 6βδομαδων

Ναι το ξερω μου είπαν ότι θα μου τα κλείσουν αυτοί !!! Περιμενω να μου πουν !!!! 
Με το καλο να δεις το/τα μωράκια σου !!! ❤️

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Balloo είπε:

Συμφωνώ με την @Paris.33 για το παιδικό. Γιατί δε κάνεις μια ερώτηση τη γιατρό σου για μεγαλύτερη σιγουριά? Μπορεί να μην επηρεάζουν καθόλου. @Τουτουνι μου κάποιες μέρες πονάει περισσότερο, κάποιες λιγότερο! Έχει ξεπρηστεί?

Όχι δεν έχει ξεπεραστεί, απλά δεν πονάει όπως τις προηγούμενες μέρες!

Just now, Paris.33 είπε:

Αχ το ιδιο θεμα εχω κ εγω νυχτα μερα! Πριν 2 εβδομάδες που ειχα παει στον γιατρό την προηγούμενη μερα ειχε ξεπρηστει, παω για υπερηχο ολα καλα,  μετα απο 3 μερες τουμπανο! Τωρα εχω 3 μερες παλι μονο το βραδυ το νιωθω λιγακι πιο φουσκωμενο. Ειπα να μην τρελαθω κ δεν το σκέφτομαι, αυριο παω γιατρο και θα δειξει.. Νομίζω δεν ειναι αξιοπιστο μεσο το στηθος οτι ολα πανε κατ ευχην 

Τι να πω κι εγώ...λες να ξαναπονεσει αύριο.... ποποοοοοο μέχρι να έρθει η Παρασκευή θα τρελαθώ....


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...