Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, Τουτουνι είπε:

Όχι δεν έχει ξεπεραστεί, απλά δεν πονάει όπως τις προηγούμενες μέρες!

@Τουτουνι μου δεν παίζει ρόλο και εγώ έχει μέρες που δεν πονάω καθόλου και αυτοχουφτωνωμαι κάθε 2 λεπτά από το άγχος μου:)!! Είναι μέρες μέρες ! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Nini- είπε:

@Τουτουνι μου δεν παίζει ρόλο και εγώ έχει μέρες που δεν πονάω καθόλου και αυτοχουφτωνωμαι κάθε 2 λεπτά από το άγχος μου:)!! Είναι μέρες μέρες ! 

Ας ελπίσουμε ότι θα με ξαναπιάσει!!! Χαχαχχαχαχ α

Just now, Balloo είπε:

Μην ανησυχείς καθόλου! Έτσι θα είναι, με τις μέρες του.

Ανυπομονώ να με.ξαναοιασει!!!! Χαχαχχαχαχ α

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια είμαι σε απόγνωση!! Μέχρι σήμερα συνεχίζονταν τα καφέ υγρά που είδα την Παρασκευή αλλά πριν λίγο πήγα τουαλέτα κ είδα κ κόκκινο αίμα! Πήρα τον γιατρό κ μου είπε να πάρω ένα χαπάκι utrozestan, να μείνω ξαπλωμένη και να τον ξαναπάρω στις 11! Το χάσαμε το μωράκι ;  :(

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Ας ελπίσουμε ότι θα με ξαναπιάσει!!! Χαχαχχαχαχ α

Ανυπομονώ να με.ξαναοιασει!!!! Χαχαχχαχαχ α

Βρεε κ εγω ετσι ελεγα,  αλλα μετα σκέφτηκα, αν ειναι να ποναω ετσι αλλους 7 μηνες θα χαζεψω!! Καλύτερα με διαλειμματα :wink:

Just now, Evouska είπε:

Κορίτσια είμαι σε απόγνωση!! Μέχρι σήμερα συνεχίζονταν τα καφέ υγρά που είδα την Παρασκευή αλλά πριν λίγο πήγα τουαλέτα κ είδα κ κόκκινο αίμα! Πήρα τον γιατρό κ μου είπε να πάρω ένα χαπάκι utrozestan, να μείνω ξαπλωμένη και να τον ξαναπάρω στις 11! Το χάσαμε το μωράκι ;  :(

Οχιι!! Μην σκέφτεσαι ετσι! Πολλα κορίτσια ειχαν κ πονους κ κόκκινο αιμα μαζι και ολα καλα! Και εγω ειχα σταγονες κατα διαστηματα! Απλα μεινε οσο πιο ακινητη γινεται, utrogestan και ξαπλα! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Evouska είπε:

Κορίτσια είμαι σε απόγνωση!! Μέχρι σήμερα συνεχίζονταν τα καφέ υγρά που είδα την Παρασκευή αλλά πριν λίγο πήγα τουαλέτα κ είδα κ κόκκινο αίμα! Πήρα τον γιατρό κ μου είπε να πάρω ένα χαπάκι utrozestan, να μείνω ξαπλωμένη και να τον ξαναπάρω στις 11! Το χάσαμε το μωράκι ;  :(

Οχι καλέ τι ειναι αυτα;μην ανησυχεις!   Δεν επαιρνες καθολου outrogestan? Τωρα σου εδωσε για πρωτη φορα και ενα μονο;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Evouska είπε:

Κορίτσια είμαι σε απόγνωση!! Μέχρι σήμερα συνεχίζονταν τα καφέ υγρά που είδα την Παρασκευή αλλά πριν λίγο πήγα τουαλέτα κ είδα κ κόκκινο αίμα! Πήρα τον γιατρό κ μου είπε να πάρω ένα χαπάκι utrozestan, να μείνω ξαπλωμένη και να τον ξαναπάρω στις 11! Το χάσαμε το μωράκι ;  :(

Όχι βέβαια! Κι άλλες κοπέλες το πέρασαν κι όλα πήγαν καλά! Ξεκουράσου όσο μπορείς!

  • Μου αρέσει 2

MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια έπαιρνα ένα τη μέρα μετά το φαγητό! Για την αποκόλληση απ ότι μου είχε πει ! Τώρα είμαι βάσει του υπέρηχου που έκανα την Παρασκευή 6 εβδομάδων ακριβώς κ όχι 7w4d όπως νομίζαμε βάσει περιοδου!

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις μακάρι να πάνε όλα καλά!! Έχω στεναχωρηθεί πολύ!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Evouska είπε:

Κορίτσια έπαιρνα ένα τη μέρα μετά το φαγητό! Για την αποκόλληση απ ότι μου είχε πει ! Τώρα είμαι βάσει του υπέρηχου που έκανα την Παρασκευή 6 εβδομάδων ακριβώς κ όχι 7w4d όπως νομίζαμε βάσει περιοδου!

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις μακάρι να πάνε όλα καλά!! Έχω στεναχωρηθεί πολύ!

Εγω δε καταλαβα ακομα παντως, επαιρνες ενα μονο καθημερινα μετα  το φαγητό ! και τωρα τι ; Σου εδωσε αλλο ενα μονο;;; Μετρησατε ποτε prg; Μετα την ετ εννοω.παντως πραγματικα μην ανησυχεις το πολυ πολυ να σου πει κανε μια ενεση αυριο.παρα πολλα κοριτσια το παθαινουνε.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nephelie είπε:

Εγω δε καταλαβα ακομα παντως, επαιρνες ενα μονο καθημερινα μετα  το φαγητό ! και τωρα τι ; Σου εδωσε αλλο ενα μονο;;; Μετρησατε ποτε prg; Μετα την ετ εννοω.παντως πραγματικα μην ανησυχεις το πολυ πολυ να σου πει κανε μια ενεση αυριο.παρα πολλα κοριτσια το παθαινουνε.

Δεν ξέρω τι είναι το prg ! Ούτε η ετ! Εγώ από φυσική σύλληψη είμαι Όχι εξωσωματική αν είναι κάτι που έχει να κάνει με την σύλληψη!

Τις εξετάσεις της εγκυμοσύνης δεν τις έχω κάνει ακομα έχω ραντεβού αύριο το πρωί κανονικά για να τις κάνω! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Evouska είπε:

Δεν ξέρω τι είναι το prg ! Ούτε η ετ! Εγώ από φυσική σύλληψη είμαι Όχι εξωσωματική αν είναι κάτι που έχει να κάνει με την σύλληψη!

Τις εξετάσεις της εγκυμοσύνης δεν τις έχω κάνει ακομα έχω ραντεβού αύριο το πρωί κανονικά για να τις κάνω! 

Ααα ενταξει κοπελα μου τοτε δεν εχεις κανενα απολυτως θεμα :-))το prg ειναι προγεστερονη γιατί εμενα μου τη μετραει καθε βδομαδα διοτι ειμαι με εξωσωματικη και παιρνω και 3 τη μερα στανταρ για αυτο.εισαι μια χαρα!κανενα αγχος κοριτσι ! Ολα καλά!αυριο θα κανεις διαφορες εξετασεις οκ :)-

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξύ κοριτσια εγω νιώθω πολύ καλύτερα από τα συμπτώματα της εγκυμοσύνης οπως κ το στομάχι μ ειναι καλυτερα...την Τρίτη εχω συνεντευξη για δουλειά... Κ λεω πλακα θα έχει να βρω δουλεια με ο σποράκια στη κοιλια

Just now, Evouska είπε:

Κορίτσια έπαιρνα ένα τη μέρα μετά το φαγητό! Για την αποκόλληση απ ότι μου είχε πει ! Τώρα είμαι βάσει του υπέρηχου που έκανα την Παρασκευή 6 εβδομάδων ακριβώς κ όχι 7w4d όπως νομίζαμε βάσει περιοδου!

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις μακάρι να πάνε όλα καλά!! Έχω στεναχωρηθεί πολύ!

Ολα καλα θα πανε ξάπλα και μην αγχώνεσαι κ στεναχωριέσαι  Όσο δυσκολο κ αν είναι να εφαρμοστεί σε πραξη αυτό που σου λεω

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Evouska είπε:

Κορίτσια είμαι σε απόγνωση!! Μέχρι σήμερα συνεχίζονταν τα καφέ υγρά που είδα την Παρασκευή αλλά πριν λίγο πήγα τουαλέτα κ είδα κ κόκκινο αίμα! Πήρα τον γιατρό κ μου είπε να πάρω ένα χαπάκι utrozestan, να μείνω ξαπλωμένη και να τον ξαναπάρω στις 11! Το χάσαμε το μωράκι ;  :(

ΟΧΙ μην στεναχωριέσαι! Μείνε ξάπλα και ήρεμη. Όλακαλά θα πάνε

  • Μου αρέσει 1

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evouska είπε:

Κορίτσια έπαιρνα ένα τη μέρα μετά το φαγητό! Για την αποκόλληση απ ότι μου είχε πει ! Τώρα είμαι βάσει του υπέρηχου που έκανα την Παρασκευή 6 εβδομάδων ακριβώς κ όχι 7w4d όπως νομίζαμε βάσει περιοδου!

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις μακάρι να πάνε όλα καλά!! Έχω στεναχωρηθεί πολύ!

Μην ανησυχείς κορίτσι μου !!! 

Το πέρασα και ακόμα το περνάω δηλαδή. 

Εμένα όμως εκτός από τα ουτρο που έπινα, μου έδωσε και ένεση lentogest κάθε 3 μέρες. 

  • Μου αρέσει 1

5qPop3.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Evouska είπε:

Κορίτσια είμαι σε απόγνωση!! Μέχρι σήμερα συνεχίζονταν τα καφέ υγρά που είδα την Παρασκευή αλλά πριν λίγο πήγα τουαλέτα κ είδα κ κόκκινο αίμα! Πήρα τον γιατρό κ μου είπε να πάρω ένα χαπάκι utrozestan, να μείνω ξαπλωμένη και να τον ξαναπάρω στις 11! Το χάσαμε το μωράκι ;  :(

Καλημέρα! Μην απογοητεύεσαι όσο δύσκολο και να είναι. Με όσους το έχω συζητήσει, μου είπαν ακριβώς το ιδιο πράγμα. Στην αποβολή εμφανίζεται αιμορραγία έντονη με μεγαλα πηγματα! Εγώ ακριβώς πριν 10 μέρες, την μερα που είχαμε τον πρώτο μας υπέρηχο, σηκώθηκα να πάω στην τουαλέτα και είχα απίστευτα πολύ αίμα και πόνους έντονους περιόδου.  Πήγαμε κατευθείαν για τον υπέρηχο και ευτυχώς το μωράκι μας δεν είχε επηρεαστεί καθόλου. Μας είπε μάλιστα ότι ίσως το αίμα προέρχεται από την δεύτερη βλαστοκύστη που είχαμε βάλει και δεν εμφυτευτηκε  η την απέβαλε ο οργανισμός μου.  Απο τότε είμαι συνέχεια ξαπλωμένη ! Αφού ηρέμησα μετά από 4 μερες πάλι τα ίδια. Έτρεξα και πάλι για υπέρηχο και ήταν όλα καλά και πάλι. Είδε μια ελάχιστη αποκόλληση που δεν επηρεάζει το έμβρυο.  Χτες πάλι αίμα!! Σήμερα έχουμε και πάλι υπέρηχο οπότε θα δούμε. Πάντως ο γιατρός μου δεν ανησυχεί. Αρκετές εγκυμονούσες θα βιώσουμε αυτή τη δυσάρεστη κατάσταση. Θα πρέπει να φανούμε δυνατές και να έχουμε εμπιστοσύνη στον Θεό και στον γιατρό μας. Πότε θα πας για υπέρηχο;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...