Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Eflenew είπε:

      Δε ξερει γιατι παιρνω αρνητικες ή χαμηλές δεδομένου οτι αυτη και 2 προηγουμενες ειναι με δανεικα και με αριστο ενδονητριο. Εχω κάνει έλεγχο μικροβιώματος και θεραπεια, υστεροσκοπησείς, εχω κάνει όλες τις εξετάσεις σε αιματολόγο, εχω ελέγξει θρομβοφιλία, εχουμε ελέγξει ορμόνες, έχουμε ελέγξει σπέρμα (οξειδωτικό στρες & καλλιέργεια για μικρόβιο). Δευτέρα....θα φανεί...ουφ!

      Άρα κάτι σαν ανεξήγητη υπογονιμότητα όπως το περιγράφεις.Ελπιζω αυτή τη φορά να είσαι έγκυος,να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη και να αφήσεις πίσω σου όλη την ταλαιπωρία που πέρασες ❤️

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, Eirini10 είπε:

Καλημέρα! Μην απογοητεύεσαι όσο δύσκολο και να είναι. Με όσους το έχω συζητήσει, μου είπαν ακριβώς το ιδιο πράγμα. Στην αποβολή εμφανίζεται αιμορραγία έντονη με μεγαλα πηγματα! Εγώ ακριβώς πριν 10 μέρες, την μερα που είχαμε τον πρώτο μας υπέρηχο, σηκώθηκα να πάω στην τουαλέτα και είχα απίστευτα πολύ αίμα και πόνους έντονους περιόδου.  Πήγαμε κατευθείαν για τον υπέρηχο και ευτυχώς το μωράκι μας δεν είχε επηρεαστεί καθόλου. Μας είπε μάλιστα ότι ίσως το αίμα προέρχεται από την δεύτερη βλαστοκύστη που είχαμε βάλει και δεν εμφυτευτηκε  η την απέβαλε ο οργανισμός μου.  Απο τότε είμαι συνέχεια ξαπλωμένη ! Αφού ηρέμησα μετά από 4 μερες πάλι τα ίδια. Έτρεξα και πάλι για υπέρηχο και ήταν όλα καλά και πάλι. Είδε μια ελάχιστη αποκόλληση που δεν επηρεάζει το έμβρυο.  Χτες πάλι αίμα!! Σήμερα έχουμε και πάλι υπέρηχο οπότε θα δούμε. Πάντως ο γιατρός μου δεν ανησυχεί. Αρκετές εγκυμονούσες θα βιώσουμε αυτή τη δυσάρεστη κατάσταση. Θα πρέπει να φανούμε δυνατές και να έχουμε εμπιστοσύνη στον Θεό και στον γιατρό μας. Πότε θα πας για υπέρηχο;

Μακάρι να είναι όπως τα λες κοπέλα μου! Σήμερα το βράδυ θα πάω! Μέχρι τότε ξάπλα!! Η αλήθεια είναι ότι η αιμορραγία δεν ήταν έντονη αλλά είδα πολλά καφέ σκούρα υγρά και πηχτα όταν πήγαινα τουαλέτα γι αυτό φοβάμαι  :(:(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Evouska είπε:

Μακάρι να είναι όπως τα λες κοπέλα μου! Σήμερα το βράδυ θα πάω! Μέχρι τότε ξάπλα!! Η αλήθεια είναι ότι η αιμορραγία δεν ήταν έντονη αλλά είδα πολλά καφέ σκούρα υγρά και πηχτα όταν πήγαινα τουαλέτα γι αυτό φοβάμαι  :(:(

Καλημέρα κορίτσια!

Άντε Εβούσκα μου, να έρθει το βραδάκι, να κάνεις τον υπέρηχό σου να ηρεμήσεις ❤️ 

  • Μου αρέσει 1

MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή βδομάδα σε όλα τα κορίτσια & τα μωράκια τους !! 
@Evouska μην ανησυχείς. Όπως είπαν κι αλλά κορίτσια το αίμα δεν είναι κάτι ασυνήθιστο σε αυτή τη φάση. Νομίζω το έχω ξαναγράψει. Αν ήταν κάτι άσχημο θα το καταλάβαινες. Όταν ειχα αποβάλει στο παρελθόν ειχα παρά πολύ έντονους πόνους , μεγάλη αιμορραγία και κομμάτια ... Ειδα ότι έχεις υπέρηχο σήμερα όποτε θα λήξει η αγωνία σου σύντομα! 
Ποια αλλά κορίτσια έχουν υπέρηχο αυτή την εβδομάδα ;; 
Εγώ έχω στις 15 όποτε έχω μέλλον ... :) 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, chris79 είπε:

Καλημέρα και καλή βδομάδα σε όλα τα κορίτσια & τα μωράκια τους !! 
@Evouska μην ανησυχείς. Όπως είπαν κι αλλά κορίτσια το αίμα δεν είναι κάτι ασυνήθιστο σε αυτή τη φάση. Νομίζω το έχω ξαναγράψει. Αν ήταν κάτι άσχημο θα το καταλάβαινες. Όταν ειχα αποβάλει στο παρελθόν ειχα παρά πολύ έντονους πόνους , μεγάλη αιμορραγία και κομμάτια ... Ειδα ότι έχεις υπέρηχο σήμερα όποτε θα λήξει η αγωνία σου σύντομα! 
Ποια αλλά κορίτσια έχουν υπέρηχο αυτή την εβδομάδα ;; 
Εγώ έχω στις 15 όποτε έχω μέλλον ... :) 

Κι εγώ μαζί στην αναμονή. Έχω σε μια εβδομάδα, στις 13. Πολύ είναι :(


MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, chris79 είπε:

Καλημέρα και καλή βδομάδα σε όλα τα κορίτσια & τα μωράκια τους !! 
@Evouska μην ανησυχείς. Όπως είπαν κι αλλά κορίτσια το αίμα δεν είναι κάτι ασυνήθιστο σε αυτή τη φάση. Νομίζω το έχω ξαναγράψει. Αν ήταν κάτι άσχημο θα το καταλάβαινες. Όταν ειχα αποβάλει στο παρελθόν ειχα παρά πολύ έντονους πόνους , μεγάλη αιμορραγία και κομμάτια ... Ειδα ότι έχεις υπέρηχο σήμερα όποτε θα λήξει η αγωνία σου σύντομα! 
Ποια αλλά κορίτσια έχουν υπέρηχο αυτή την εβδομάδα ;; 
Εγώ έχω στις 15 όποτε έχω μέλλον ... :) 

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ! ΑΥΡΙΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΚΑΙ ΕΧΩ ΦΑΕΙ ΤΑ ΝΥΧΙΑ, ΤΑ ΔΑΧΤΥΛΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΦΤΑΝΩ ΑΓΚΩΝΑ....:-P

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 6

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Renaki80 είπε:

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ! ΑΥΡΙΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΚΑΙ ΕΧΩ ΦΑΕΙ ΤΑ ΝΥΧΙΑ, ΤΑ ΔΑΧΤΥΛΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΦΤΑΝΩ ΑΓΚΩΝΑ....:-P

Αυξημένη όρεξη βλέπω..Χαχαχαχαχαχα!! Τυχερή, μετράς ώρες!

  • Χαχα 1

MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Balloo είπε:

Κι εγώ μαζί στην αναμονή. Έχω σε μια εβδομάδα, στις 13. Πολύ είναι :(

Κι εγω.Πέρασα 2 πολύ δύσκολες μερες.Βρε κοριτσια εχω αρχισει και κουράζομαι παρα πολυ ψυχολογικά.Δε μπορώ να σκεφτώ τίποτα αλλο.Δεν εχω ζοριστει τόσο πολυ ποτέ άλλοτε στη ζωή μου.Καλυτερα να πηγαινα για δουλεια.Τωρα μετα απο 5 μερες στο σπιτι αναγκαστικά διοτι ενιωθα χαλια δεν ειμαι καθολου καλα.


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Κι εγω.Πέρασα 2 δύσκολες μερες.Βρε κοριτσια εχω αρχισει και κουράζομαι παρα πολυ ψυχολογικά.Δε μπορώ να σκεφτώ τίποτα αλλο.Δεν εχω ζοριστει τόσο πολυ ποτέ άλλοτε στη ζωή μου.Καλυτερα να πηγαινα για δουλεια.Τωρα μετα απο 5 μερες στο σπιτι αναγκαστικά διοτι ενιωθα χαλια δεν ειμαι καθολου καλα.

Σε καταλαβαίνω απόλυτα! έχω αρχίσει και βαριέμαι, πλήττω, εκνευρίζομαι, ανησυχώ, Παρανοώ! Και σκέφτομαι ότι είναι μόνο η αρχή! Υπομονή, θα το περάσουμε όλες μαζί!

  • Μου αρέσει 1

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου...!!!

Εγώ έχω τον πρώτο μου υπέρηχο αύριο.. Και περιμένω πως και πως..!!!

Όσο για όλες σας που βαριέστε ανησυχείτε φοβάστε..  Μην το σκέφτεστε γτ ει αι χειρότερο.προσοαθγστε να απασχολείτε  τον εαυτό σας με διάφορα.το μυαλό παίζει πολλά παιχνίδια κ εμείς ειδικά της ivf το ξέρουμε λίγο παραπάνω!!!

Σας φιλώ όλες πολύ πολύ γλυκά!!

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Joka said:

Κι εγω.Πέρασα 2 πολύ δύσκολες μερες.Βρε κοριτσια εχω αρχισει και κουράζομαι παρα πολυ ψυχολογικά.Δε μπορώ να σκεφτώ τίποτα αλλο.Δεν εχω ζοριστει τόσο πολυ ποτέ άλλοτε στη ζωή μου.Καλυτερα να πηγαινα για δουλεια.Τωρα μετα απο 5 μερες στο σπιτι αναγκαστικά διοτι ενιωθα χαλια δεν ειμαι καθολου καλα.

Τι εννοείς ; Γιατί κουράζεσαι ψυχολογικά ; Από την αγωνία ; Βρε κορίτσι μου είναι μακρύς ο δρόμος ακόμη για να είσαι έτσι από τώρα ... έλα λίγο αισιοδοξία ! :) 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα κορίτσια.. Εγώ σήμερα επιτέλους έχω το 2ο υπέρηχο και έχω πολύ άγχος.. Ελπίζω να ξανα ακούσουμε καρδούλα κα να δούμε  και τι γινεται με τον δευτερο σακο.\

Εχω ανησυχησει λιγο και θα ρωτησω το γιατρο σημερα γιατι εδω και 3-4 μερες εχω μι αδυσαρεστη οσμη στην τουαλετα, δεν ξερω αν ειναι απο τα ουρα ή τα υγρα. Φοβαμαι ότι εχω καποια κολπιτιδα και εχει επηρεασει το μωρο μου ΟΥΦ.. θα το πω στο γιατρο μηοως πρεπει να κανω καμμια καλλιεργεια!

  • Μου αρέσει 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, natassaki2006 said:

Καλημέρα κοριτσάκια μου...!!!

Εγώ έχω τον πρώτο μου υπέρηχο αύριο.. Και περιμένω πως και πως..!!!

Όσο για όλες σας που βαριέστε ανησυχείτε φοβάστε..  Μην το σκέφτεστε γτ ει αι χειρότερο.προσοαθγστε να απασχολείτε  τον εαυτό σας με διάφορα.το μυαλό παίζει πολλά παιχνίδια κ εμείς ειδικά της ivf το ξέρουμε λίγο παραπάνω!!!

Σας φιλώ όλες πολύ πολύ γλυκά!!

Καλημέρα !! Με το καλοοοοο !! Αντε να δούμε ! Έχουμε αγωνία μαζί σου ! :) 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope.2019 said:

Kαλημέρα κορίτσια.. Εγώ σήμερα επιτέλους έχω το 2ο υπέρηχο και έχω πολύ άγχος.. Ελπίζω να ξανα ακούσουμε καρδούλα κα να δούμε  και τι γινεται με τον δευτερο σακο.\

Εχω ανησυχησει λιγο και θα ρωτησω το γιατρο σημερα γιατι εδω και 3-4 μερες εχω μι αδυσαρεστη οσμη στην τουαλετα, δεν ξερω αν ειναι απο τα ουρα ή τα υγρα. Φοβαμαι ότι εχω καποια κολπιτιδα και εχει επηρεασει το μωρο μου ΟΥΦ.. θα το πω στο γιατρο μηοως πρεπει να κανω καμμια καλλιεργεια!

Καλημέρα! 
Οτι κι αν είναι δε νομίζω ότι μπορεί να επηρεάσει το μωράκι ... είναι και η ζέστη αυτές τις μέρες και τα υγρά και όλα μαζί.   Όλα καλά θα πάνε ! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...