Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, Papaki@ είπε:

CMV λέγεται τουτουνι

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ όλες για το κουράγιο που μου δίνετε ελπίζω να είναι απλά μια περιπέτεια και αυτό .. θα προσπαθήσω να ηρεμήσω γιατί το δάκρυ πάει κορομηλο

Α!! Την έχω κάνει κι εγώ αυτή! Είναι δυο τέτοιες (IgG +IgM), στη μια είμαι κι εγώ θετική και στην άλλη αρνητική!


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια θυμάμαι κάποιες λέγατε ότι έχετε πονακια χαμηλά?? Τώρα το απόγευμα με έχουν πιάσει κάτι σαν πόνοι περιόδου!! Δεν είχα κάτι τις προηγούμενες μέρες και τώρα με έχει πιάσει φόβος!


Xr0Qp3.png

7yzup3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Α!! Την έχω κάνει κι εγώ αυτή! Είναι δυο τέτοιες (IgG +IgM), στη μια είμαι κι εγώ θετική και στην άλλη αρνητική!

Ναι γιατί το περασες και πολυ καλο ειναι γιατί εχεις τα αντισωματα..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nephelie είπε:

Ναι γιατί το περασες και πολυ καλο ειναι γιατί εχεις τα αντισωματα..

Α!! Πότε το πέρασα και δεν το κατάλαβα...τέλος πάντων! Και για το παπάκι μας όλα.καλα θα πάνε!


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Papaki@ είπε:

CMV λέγεται τουτουνι

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ όλες για το κουράγιο που μου δίνετε ελπίζω να είναι απλά μια περιπέτεια και αυτό .. θα προσπαθήσω να ηρεμήσω γιατί το δάκρυ πάει κορομηλο

Δηλαδη εχεις περασει κυτταρομεγαλοιό κ τον περνας και τωρα ; ειναι κ τα 2 θετικα ;

Just now, Τουτουνι είπε:

Α!! Πότε το πέρασα και δεν το κατάλαβα...τέλος πάντων! Και για το παπάκι μας όλα.καλα θα πάνε!

Ναι μια χαρα εισαι :-)  δεν ειναι κατι μπορει να το περασες 10 χρονων ή οποτεδηποτε.ενας απλος ιος ειναι ! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 15/7/2020 at 6:04 ΜΜ, Geonutr-mama είπε:

Μαντεμένια γουοκ δεν υπάρχει. Κ να υπήρχε θα ήταν 10 κιλά. Είναι καθαρός χυτοσιδηρος και δε σηκώνεται με τίποτα. Εδώ η κατσαρόλα η μικρή που έχω κ ειναι 5.5 κιλά. Το μαντεμι δε χαλάει. Ποτε. Μια ζωή το έχεις. Απλά θέλει περιποίηση με κάψιμο με λάδι. 

Είπα τύπου γουόκ εννοώντας ότι είμαι μεγάλο και βαθύ. Δεν είναι γουόκ. Μαντέμι ήταν και όντως ήταν ασηκωτο...τελικά το πεταξα...ψάχνω για άλλο... Πάντως διάβασα ότι δεν θέλει τρίψιμο με σύρμα ίσως για αυτό χάλασε... Θυμάμαι κάτι τι είχαμε κάνει στην αρχή με λάδι και το είχαμε βάλει και στον φούρνο... Ευχαριστώ πολύ πάντως να είσαι καλά!!!

Just now, Papaki@ είπε:

Κορίτσια είμαι σε τραγική κατάσταση σήμερα βγήκε πάλι θετικό το τεστ και προχωρησανε στο avidity θα κάνει λέει μια βδομάδα να βγει το αποτέλεσμα.. πήρα τον εξωσωματικο μου και απογοητευτικα.. μου λέει ωωω αμάν βρε κορίτσι μου, εμένα μου κόπηκαν τα πόδια είπε και αυτός να κάνω αυτό το τεστ αλλα αυτός λέει δεν είναι παλιό μήπως είναι ψευδές λόγω διδυμης κύησης, του λέω αν δεν είναι και μου είπε καλύτερα να μην το συζητήσουμε αυτό περίμενε να βγει το αποτέλεσμα 

Ξεκίνησες σπιραμυκινη;

Just now, @ngelina81 είπε:

Είπα τύπου γουόκ εννοώντας ότι είμαι μεγάλο και βαθύ. Δεν είναι γουόκ. Μαντέμι ήταν και όντως ήταν ασηκωτο...τελικά το πεταξα...ψάχνω για άλλο... Πάντως διάβασα ότι δεν θέλει τρίψιμο με σύρμα ίσως για αυτό χάλασε... Θυμάμαι κάτι τι είχαμε κάνει στην αρχή με λάδι και το είχαμε βάλει και στον φούρνο... Ευχαριστώ πολύ πάντως να είσαι καλά!!!

Ξεκίνησες σπιραμυκινη;

Αναφέρεσαι στο τοξόπλασμα ή στο CMV;


1jUcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ioanna27 είπε:

Κορίτσια θυμάμαι κάποιες λέγατε ότι έχετε πονακια χαμηλά?? Τώρα το απόγευμα με έχουν πιάσει κάτι σαν πόνοι περιόδου!! Δεν είχα κάτι τις προηγούμενες μέρες και τώρα με έχει πιάσει φόβος!

Άντε καλέ τι φόβος.. Θα τα χεις αυτά κορίτσι μου... Και μένα που και που με επισκέπτονται. Και πονακια και τσιμπιματακια και απ όλα.. Παράπονο δεν έχω με θυμούνται χαχα


Ecjtp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Katzei1982 σε ευχαριστώ! Είχα τσιμπηματακια ανά διαστήματα πολύ αραιά αλλά ήταν περίεργα συνεχόμενος ο πόνος...

Κάνω σαν να είναι το πρώτο και χειρότερα!! Βέβαια έχουν περάσει και 7 χρόνια από τότε

  • Χαχα 1

Xr0Qp3.png

7yzup3.png

Link to comment
Share on other sites

@Papaki@ μου μην στεναχωριέσαι και επηρεάζονται και τα παπάκια σου.  Ας περιμένουμε να βγουν τα αποτελέσματα να δούμε τι θα πει ο γιατρός σου. Το πιο πιθανό είναι κάτι παλιό  και άδικα ανησυχείς . Σου στέλνω όλη μου την θετική ενέργεια 

@ioanna27  και @Sani καλωσορίσατε στην όμορφη ομάδα μας.  Sani έκανες και καλό ποδαρικό με την Αυχενική,  συγχαρητήρια!

@Efinikolaou @chris79 και @Τουτουνι γλυκές διδυμομανουλες,  συγχαρητήρια , είδατε τα μικρουλια σας και πήρατε μια ανάσα για τον επόμενο υπέρηχο. 

@Renula μην ανησυχείς για το αίμα,  πολλές κοπέλες το είχαν και όλα καλά.  Έκανες και τον υπέρηχο και όλα καλά.  Ξάπλα όσο μπορείς. 

@natassaki2006 κάπου πήρε το μάτι μου κάτι πακοτινια!!! Θα φάω ένα παγωτό και γω σήμερα  χαχαχα. Έχω και πατατάκια,  θα το ρίξω έξω!!

Σήμερα τελικά πήγα να κάνω τις εξετάσεις στη βιοϊατρική και μου έσπασαν τα νεύρα.  Μου είπαν αρχικά ότι είχε μια μικρή καθυστέρηση και όταν τελικά ήρθε η σειρά μου,  μου είπαν είχε πέσει το σύστημά τους και δεν μπορούσαν να κοστολογισουν όλες τις εξετάσεις που ήθελα.  Εεεε έφυγα δεν ήθελα να πάω και 2η φορά . Βρήκα  άλλο διαγνωστικό, καθολου αναμονή εκεί,  τα αποτελέσματα όμως μου είπαν την Τρίτη θα τα βγάλουν.  Έλεος!!! Τόσες μέρες για απλές εξετάσεις 

@Geo Jo όλα καλά? Έκανες τον υπέρηχο?Περιμένουμε νέα σου!!!

 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, ioanna27 είπε:

@Katzei1982 σε ευχαριστώ! Είχα τσιμπηματακια ανά διαστήματα πολύ αραιά αλλά ήταν περίεργα συνεχόμενος ο πόνος...

Κάνω σαν να είναι το πρώτο και χειρότερα!! Βέβαια έχουν περάσει και 7 χρόνια από τότε

Σου στέλνει σήματα το φασολάκι σου ότι όλα είναι καλα :)

  • Μου αρέσει 2

Ecjtp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ladybag20 είπε:

@Papaki@ μου μην στεναχωριέσαι και επηρεάζονται και τα παπάκια σου.  Ας περιμένουμε να βγουν τα αποτελέσματα να δούμε τι θα πει ο γιατρός σου. Το πιο πιθανό είναι κάτι παλιό  και άδικα ανησυχείς . Σου στέλνω όλη μου την θετική ενέργεια 

@ioanna27  και @Sani καλωσορίσατε στην όμορφη ομάδα μας.  Sani έκανες και καλό ποδαρικό με την Αυχενική,  συγχαρητήρια!

@Efinikolaou @chris79 και @Τουτουνι γλυκές διδυμομανουλες,  συγχαρητήρια , είδατε τα μικρουλια σας και πήρατε μια ανάσα για τον επόμενο υπέρηχο. 

@Renula μην ανησυχείς για το αίμα,  πολλές κοπέλες το είχαν και όλα καλά.  Έκανες και τον υπέρηχο και όλα καλά.  Ξάπλα όσο μπορείς. 

@natassaki2006 κάπου πήρε το μάτι μου κάτι πακοτινια!!! Θα φάω ένα παγωτό και γω σήμερα  χαχαχα. Έχω και πατατάκια,  θα το ρίξω έξω!!

Σήμερα τελικά πήγα να κάνω τις εξετάσεις στη βιοϊατρική και μου έσπασαν τα νεύρα.  Μου είπαν αρχικά ότι είχε μια μικρή καθυστέρηση και όταν τελικά ήρθε η σειρά μου,  μου είπαν είχε πέσει το σύστημά τους και δεν μπορούσαν να κοστολογισουν όλες τις εξετάσεις που ήθελα.  Εεεε έφυγα δεν ήθελα να πάω και 2η φορά . Βρήκα  άλλο διαγνωστικό, καθολου αναμονή εκεί,  τα αποτελέσματα όμως μου είπαν την Τρίτη θα τα βγάλουν.  Έλεος!!! Τόσες μέρες για απλές εξετάσεις 

@Geo Jo όλα καλά? Έκανες τον υπέρηχο?Περιμένουμε νέα σου!!!

 

Μια ανάσα μόνο όπως το πες !!! Κατά τα άλλα τρέμω μέσα μου !!

Just now, Τουτουνι είπε:

Βρε κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι...για το τοξόπλασμα υπάρχει θεραπεία??

Νομίζω πως ναι αλλά όχι όσο είσαι έγκυος 

Just now, Katzei1982 είπε:

Άντε καλέ τι φόβος.. Θα τα χεις αυτά κορίτσι μου... Και μένα που και που με επισκέπτονται. Και πονακια και τσιμπιματακια και απ όλα.. Παράπονο δεν έχω με θυμούνται χαχα

Εγώ έχω συνέχεια σχεδόν τέτοια πονακια...Και τράβηγμα στην κοιλιά επάνω 


5qPop3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Efinikolaou είπε:

Μια ανάσα μόνο όπως το πες !!! Κατά τα άλλα τρέμω μέσα μου !!

Νομίζω πως ναι αλλά όχι όσο είσαι έγκυος 

Εγώ έχω συνέχεια σχεδόν τέτοια πονακια...Και τράβηγμα στην κοιλιά επάνω 

Μία χαρά αγάπη  αφού είπαμε είσαι πολύ εγκυοςςςςςςςςς :):):)

  • Μου αρέσει 1

Ecjtp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Βρε κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι...για το τοξόπλασμα υπάρχει θεραπεία??

Αρχικά δίνεται σπιραμυκινη και μετά την αμνιοπαρακέντηση εξαρτάται αν θα είναι αρνητική ή θετική η PCR 


1jUcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...